Laatste Berichten Dansverbod MAANDAG 7 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Afgetreden burgemeester herdacht IN DEN LEIDSCHEN GEMEENTERAAD. In de hedenmiddag in de aula van het Stedelijk Gymnasium gehouden vergade ring van den Gemeenteraad heeft de voor zitter, wethouder mr. A. Tepe, loco-burge meester, de volgende toespraak gehouden: Reeds was de datum voor de heden ge houden vergadering door het College van Burgemeester en Wethouders vastgesteld, toen het bekend werd, dat aan Mr. v. d. Sande Bakhuyzen eervol ontslag was ver leend als Burgemeester onzer gemeente; uitstel van deze vergadering bleek met het oog op het spoedeischende van eenige agendapunten niet wenschelijk. Ik voel mij onder deze omstandigheden gedrongen enkele woorden te wijden aan den man, die gedurende de laatste 14 jaren de zware verantv/oordelijkheid heeft ge dragen, verbonden aan het uitoefenen van het Burgemeestersambt in onze gemeente. Veel, zeer veel heeft de gemeente Lei den aan hem te danken. Zijn volle belangstelling ging uit naar, zijn werkkracht kwam geheel ten goede aan den bloei en de ontwikkeling van zijn geliefde geboortestad en het welzijn van hare ingezetenen. Hij heeft niet gedongen naar de volks gunst, maar hij heeft haar niettemin ver worven door zijn toewijding, door zijn da den. Een respectabele lijst van onder zijn be stuur tot stand gekomen belangrijke wer ken en verordeningen op nagenoeg elk gebied yan gemeentelijke bemoeienis, kan getuigenis afleggen van de veelzijdige en vruchtbare activiteit door het gemeentebe- stuur onder zijn krachtige en doelbewuste leiding ontwikkeld. Waar het groote belangen en moeilijke vraagstukken betrof, placht hij geheel zijn belangstelling, al zijn geest- en arbeids kracht in te zetten. Maar tevens, naast en ondanks de vele en gecompliceerde problemen, die zich in zijn bestuursperiode voordeden en derhalve zijq volle aandacht vroegen, hield hij zich met bewonderenswaardige nauwgezetheid op de hoogte van de vele en veelsoortige, min. der importante, maar niettemin de aan dacht vereischende aangelegenheden van ■den dag. Als voozitter van den Raad iik durf dit zonder aarzelen namens U* allen te ver klaren betrachtte hij de meest strikte objectiviteit en wist zich daardoor het al gemeen vertrouwen van de raadsleden te verwerven. Dat de samenwerking in het Collega van B. en W. ondanks gerezen meenings- verschillen, nimmer door eenige wanklank gestoord werd, danken wij aan zijn ruim heid van inzicht, zijn groot aanpassings vermogen en zijn tactvolle leiding. Ik meen te moeten afzien van een opsom ming van alle werken en verrichtingen op stede-bouwkundig, sociaal cultureel en administratief gebied, die onder zijn re gentschap zijn tot stand gekomen. Maar ik meen toch een globale vermelding te moe ten doen van de meest belangrijke feiten: tot stand komen van het uitbreidings plan; belangrijke stadsuitbreidingen in ver»- schillende stadswijken; talrijke verkeers verbetering en (demping van grachten, verbreeding van wegen); bouw en verbetering van talrijke brug gen; belangaijke bouwwerken (gymnasium en drie scholen) en verbouwing en uitbrei ding van gebouwen (Lakenhal, Hotel den Burcht, Meisjes H.B.S., 5 scholen, enz.); uitvoering der plannen van de Centrale Rioleering en het tot stand komen van het noordel. en zuidel. rioolgemaal en de rioolwaterzuiveringsinrichting) verplaatsing van de veemarkt; tot standkomen van het saneeringsplan Bouwelouwensteeg-Paradijssteag en van een groot aantal woningbouwplannen, door 8 woningbouwvereenigingen met medewer king van de gemeente uit te voeren; aanleg van den fraaien Leidschen Hout met aangrenzende sportvelden; het nieuw militair oefenterrein en vier kinderspeeltuinen. Wannéér het overwegvraagstuk aan den Rij nsburgerweg binnenkort, gelijk wij ho pen en vertrouwen, tot oplossing zal zijn gekomen, danken wij dit mede aan den onvermoeiden en volhardenden ijver, waarmede hij er naar gestreefd heeft om Leiden van deze storende verkeersbelem- orlering te verlossen. Verder moge ik herinneren aan de re organisatie van verschillende diensten en het treffen vantal van sociale maatregelen. Deze opsomming is slechts zeer onvolle dig, doch zelfs in haar onvolledigheid geeft zij een sprekend beeld van de uitgebrei de werkzaamheid door het gemeentebe stuur onder leiding van den laatst en) Bur gemeester ontwikkeld. Een belangrijk werk heb ik in de voor afgaande opsomming opzettelijk niet ge noemd; ik bedoel: den bouw van het- nieu we stadhuis met herbouw van den ouden gevel. De tragische gebeurtenis, welke tot dit grootsche werk aanleiding gaf, de talrijke en verWarrende verwikkelingen, welke zich voor en tijdens den herbouw voordeden, zij allen zijn het deel geweest van Burge meester v. d. Sande Bakhuyzen. Hoe gaarne hadden wij hem, nadat hij het leed der verwoesting en harer gevol gen ten volle te dragen kreeg, ook volop de vreugde zien beleven aan het, thans na genoeg voltooide herstel. Helaas het heeft niet mogen zijn. Trou wens de vertraagde levering der nog be- noodigde materialen had het reeds onzeker gemaakt, of hij als Burgemeester de alge- heele voltooiing nog zou meemaken. Doch het moge hem tot troost en voldoe ning strekken, dat het nieuwe stadhuis, eenmaal in volle glorie uit de asch herre zen, een onvergankelijk monument zal zijn, dat tot het levende en tot het nage slacht in krachtige, welsprekende, voor een i&der verstaanbare taalspreekt van de vruchtbare regeering van Burgemeester v. d. Sande Bakhuyzen. Prof. dr. D. C. Hesseling f Oud-hoogleeraar in het Nieuw- grieksch aan de Leidsche Universiteit In den ouderdom van bijna 82 jaar is te Wassenaar overleden prof. dr. D. C. Hes seling, oud-hoogleeraar in het Nieuw- Grieksch aan de Leidsche Universiteit. Derk Christiaan Hesseling werd den 15en Juli 1859 te Amsterdam geboren. Na eerst de Handelsschool bezocht te hebben werd hij den 2den October 1879 als student in de klassieke letteren aan de Leidsche Universiteit ingeschreven. In 1883 deed hij met goed gevolg doctoraal examen en werd in 1884 benoemd tot praeceptor in de klassieke talen aan het gymnasium te Deift, waaraan hij tot 1892 verbonden bleef. Intusschen was hij den lOden April 1886 aan de Leidsche Universiteit gepromoveerd tot doctor in de klassieke letteren op proef schrift, getiteld: „De usu coronarum apud Graecos". Als promotor trad op prof. Cor- nelissen. In 1893 werd hij toegelaten als privaat docent aan de Leidsche Universiteit tot het geven van onderwijs in Nieuw-Grieksch. Den 27sten April begon hij zijn lessen met een rede over: „Het Grieksch der Middel eeuwen." Bij koninklijk besluit van 22 Februari 1907 werd hij benoemd tot buitengewoon hcogleeraar aan de Leidsche Universiteit, welk ambt hij den 6den Maart daaropvol gend aanvaardde met de rede over: „De beteekénis van het Nieuw Grieksch, van de geschiedenis der Grieksche taal en der Grieksche letterkunde." In 1893 werd prof. Hesseling benoemd tot lid van de Maatschappij der Nederland- sche Letterkunde en in 1902 tot lid van de Hon. Academie van Wetenschappen. In de vergadering van 9 Aug. 1900 werd hij door den Leidschen gemeenteraad be noemd tot curator van het 'Stedelijk Gym nasium. terwijl hij in 1919 voorzitter werd van het college van curatoren, voor welke" functie hij in 1927 bedankte. Na het bereiken van den 70-jarigen leef tijd moest prof. Hesseling volgens de wet aftreden, hetgeen na den academischen cursus 19281929 geschiedde. Prof. Hesseling sloot daarmede een on getwijfeld zeer arbeidzaam leven officieel af. Zeer arbeidzaam in dubbelen zin, want groot was het aantal leerlingen, dat van zijn groote bekwaamheid reeds als privaat docent en anderen later als hoogleeraar van zijn rijpe kennis in het vak, dat hij ondér- wees heeft mogen profiteeren. Maar ook vele anderen, die niet direct tot zijn leer lingen hebben behoord, konden van zijn groote gaven profiteeren middels zijn vele geschriften. Deze werken betroffen voor namelijk de nieuw Grieksche letterkunde, Eyzantium en Hellas, doch. ook over het Afrikaansch (1899) en het Negerhollands der Deense Antillen (1905) liet prof. Hes seling zijn licht schijnen. Voorts verschenen er tekstuitgaven en verhandelingen van zijn hand in werken der Kon. Academie van Wetenschappen ?ri opstellen in de Gids, Journal of Hellenic, Studies, enz. Maar prof. Hesseling heeft ook na zijn ambtelijk leven zijn groote arbeidzaamheid voortgezet. De overledene heeft eenige ja ren geleden voor 'eigen gebruik een reper torium van zijn geschriften samengesteld, dat bij gelegenheid van zijn tachtigsten ver jaardag door een huldigingscomité in boek vorm is uitgegeven en den oud-hoogleeraar is aangeboden. Op 26 Juni 1936 heeft prof. Hesseling de gouden eerepenning der Zuid-Afrikaansche Academie voor taal, letteren en kunst te Johannesburg ontvangen uit handen van den Zuid-Afrikaanschen gezant dr. H. D. van Broekhuizen. *Deze heeft bij gelegenheid daarvan in herinnering gebracht, dat prof. Hesseling baanbreker is geweest voor de studie en be vordering van de zoo nauw aan Nederland verwante "taal en cultuur van Zuid-Afrika. Prof. Hesseling herinnerde er toen in .zfjn dankwoord aan, dat hij in 1891. als student te Leiden met president Steyn, toen- rr aals eveneens student, de feestweek mocht vieren en dat hij in 1897 en 1899 zijn wer ken, respectieve1 ijk betreffende het ont staan van het Afrikaansch en de toekomst van de Zuld-Afrikp^sche letterkunde, het licht mocht doen zien. De crematie van het stoffelijk overschot zal plaats hebben Woensdag a.s. op Wes- terveld. Binnenland DUBBELE BOERDERIJ AFGEBRAND. In de Watersteeg te Zwollerkarspel is vannacht een dubbele boerderij, bewoond door de families Dijk en Bongers, afge brand. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan een poging tot behoud nau welijks te denken viel. Elf koeien en een stier kwamen in de vlammen om. Tien koeien en twee paarden konden nog gered worden. Overigens ging alles verloren. Het vee was slechts laag verzekerd. 1 Commissaris-generaal voor het veilig heidswezen, de hoogere S.S.- en politielei der S.S. Brigade-führer Simon Rauter, heeft op grond van de verordening van den Rijkscommissaris no. 20 van 1941 veror dend, dat alle opehbare dansvermaak tot nader order verboden is. Reeds uitgereikte vergunningen vervallen hiermede. Hande lingen in strijd hiermede worden naar de maatstaf der genoemde verordening be straft. Deze verordening wordt door haar publicatie per radio en in de pers van kracht. SLACHTOFFER VAN ONVOORZICHTIGHEID. Op den rijksstraatweg AmersfoortSoes- terberg is Zaterdagavond omstreeks elf uur een man, die onder invloed van sterken drank verkeefde, het slachtoffer gewor den van eigen onvoorzichtigheid. De man zat in een speciale tram Amers foortZeist. In de nabijheid van Soester- berg wilde hij. terwijl de tram in volle vaart reed, van den aanhangwagen via de treeplank op den motorwagen overstap pen. Hoewel de conducteur dit wilde ver hinderen gelukte het hem niet den man van zijn onzinnige plan te weerhouden. De man viel en geraakte tusschen de tram wagens. Hij werd vijfentwintig meter mee gesleurd, waarbij de aanhangwagen ont spoorde. Toen de man bevrijd was, bleken de levensgeesten geweken. VROUW DOOR AUTO OVERREDEN. Nabij de Achterwetering op den UtrechJ- schenweg bij Maartensdijk is Zaterdagmid dag de 50-jarige weduwe G. B.G., wo nende te Hilversum, door een haar achter op rijdende auto gegrepen en op slag ge dood. De vrouw laat twee kinderen achter. UNIFORMMANIAK AAUGEHOUDEN. Den Haag herbergt een uniform-maniak, die reeds verschillende keeren door de po litie is gearresteerd, wegens het onbevoegd dragen van een legeruniform. Gistermiddag zag men hem weer zitten in het uniform van sergeant van het voor malige Nederlandsche leger in een- café in de binnenstad. De man w-erd gearres teerd, temeer omdat hij nog een jaar ge vangenisstraf moet ondergaan wegens ver. duistering van rijwielen. Ook elders heeft deze 27-jarige schilder B. J. P. van D. zich aan verduistering schuldig gemaakt en 1 werd deswege door de politie yan Haarlem, Delft en Rotterdam gezocht. Hij is in het huis vari bewaring opgeslo ten. Buitenland HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ERGENS IN ITALIë, 7 April. (Stefani). Weermachtsbéricht no. 304 luidt als volgt: Terwijl de vijandelijkheden tegen Joego slavië gisteren zijn begonnen, hebben onze luchteskaders doelen van luchtmacht, vloot en te land aangevallen. Te Spalato zijn ha veninstallaties en voor anker liggende schepen gebombardeerd: twee schepen van middelgroote tonnage werden tot zinken gebracht. In Carttaro is de haven gebom bardeerd en v/erd aan de installaties ern stige schade toegebracht. Een torpedojager en een drijvend dok kregen een voltreffer, een schip werd tot zinken gebracht. Het arsenaal van Teodo in de omgeving van Carttaro is ernstig beschadigd. Ook een tweede torpedoboot jager werd getroffen. Een munitiedepot vloog in de lucht. Bo vendien hebben onze vliegtuigen gemeerde watervliegtuigen en vijandelijke luchtaf- weerstellingen bestookt. Een vijandelijk vliegtuig werd vernield en talrijke andere beschadigd. De luchtbasis van Mustar werd zwaar beschadigd. Voorts zijn wegen en bruggen gebombardeerd en werden ver- keersmogelijkheaen onderbroken. Tijdens luchtgevechten werden twee vijandelijke vliegtuigen neergeschoten, twee van onze vliegtuigen zijn niet teruggekeerd. De vijandelijke luchtmacht heeft Skoe- tari gebombardeerd, waar eenige gewonden vielen en beperkte schade werd aangericht. In Oost-Afrika worden de voorafbepaal- de bewegingen onzer troepen voortgezet. Addis Absba werd door ons ontruimd om slachtoffers onder de burgerbevolking te vermijden. De blanke bevolking, bewaakt door onze politietroepen, is niet lastig ge vallen. De vijand heeft een aanval onder nomen op onze luchtbasis van Dessie, waar schade werd veroorzaakt. In Lybië hebben snelle Italiaansche en Duitsche colonnes de achterhoede der En- gelschen ten Noord-Oosten en Zuid-Oosten van Benghazi op de vlucht gedreven en met succes een tegenaanval van vijandelijke pantserwagens afgeslagen. Talrijke gevan genen en een rijke buit aan wapens en ge mechaniseerde strijdmiddelen vielen in onze handen. Een van onze duikbooten heeft op de Middallandschë Zee een ge ëscorteerd convooi aangevallen. Twee vijan delijke eenheden werden getroffen, waar van een gezonken is. DF OPMARSCH DER DUITSCHE TROEPEN. BERLIJN 7 April. (D. N. B.). Ondanks krachtigen vegensland zijn de Duitsche troepen in het dal van de Stroema verder opgerukt en zijn zij oprukkend in den aan val. De Grieken geven in hun legerbericht van. Zondagavond den opmarsch der Duit sche troepen toe en motiveeren de ont ruiming van eenige Grieksche districten met te verklaren, dat Griekenland nutteloo- ze offers wil vermijden. AANVAL OP BELGRADO. GENEVE, 7 April (D.N.B.). Het En- gelsche persbureau „Exchange Telegrap" meldt uit Belgrado over de eerste acties van de Duitsche weermacht, dat Zondag morgen vroeg om 5.40 uur een zwaar bom bardement op de Joegoslavische vliegvel den is begonnen. Een zeer groot aantal Duitsche vliegtuigen nam aan de aanvallen deel, waaronder vele duikbommenwerpers. Hetzelfde persbureau publiceert verder een bericht van zijn militairen correspon dent van de Grieksche-Joegoslavische grens waarin verdere bijzonderheden over de eerste Duitsche luchtaanvallen op Belgra do gemeld worden. Deze gegevens bewijzen ondubbelzinnig, dat de aanval slechts gericht was op mili tair belangrijke doelen, die blijkbaar met het grootste succes zijn aangevallen. Zoo zijn bijv. reeds des ochtends deels zeer aanzienlijke branden ontslaan, die door den brandweer en de vrijwillige hulporgani saties bestreden werden. Volgens militaire rapporten, die volgens hetzelfde Engelsche bureau door het Servi sche opperbevel in het Grieksch-Joegosla vische grensgebied zijn ontvangen, is voor al het voornaamste station van Belgrado en het radiostation daar ter plaatse Zondag ochtend vroeg zwaar gebombardeerd. De radiozender heeft, naar „Exhangé Tele graph" meldt, haar uitzendingen moeten staken en ook de telefooncentrale van Bel grado is klaarblijkelijk beschadigd. In ieder geval zijn de telefoonverbindingen tusschen de Joegoslavisch-Grieksche grens en Belgrado, naar in hetzelfde bericht wordt gemeld, totaal verbroken. Uit alle deelen van Joegoslavië worden nieuwe luchtaanvallen gemeld. Volgens Amerikaansche berichten uit Belgrado is zeer spoedig een totale verbreking van de verbindingen te verwachten. Tevens wordt gemeld, dat de regeering voorbereidingen treft om te vertrekken. Alle belangrijke archieven zijn reeds uit de Joegoslavische hoofdstad weggevoerd en naar zekere plaatsen in Zuid-Servië gebracht. De voor bereidingen voor het vertrek der ministe ries naar het binnenland van oud-Servië zijn voltooid. JOEGOSLAVISCHE BOMMENWERPER BOVEN HONGARIJE BOEDAPEST, 7 April (D.N.B.). Het Hongaarsche telegraafgagentschae M.T.T. meldt: Zondagnvc'dag vloog een Joegosla vische bommenwerper, komende uit het ge bied van de Drave Hongarije binnen en zette koers naar Boedapest. De luchtdoel artillerie dw ng den bommenwerper terug te keeren. Het vliegtuig bereikte de grens van de hoofdstad niet. Het luchtalarm heeft 35 minuten geduurd. BOMMEN OP DORSOVA, ARAD EN TCHOSOARA BOEKAREST, 7 April (Stefani) Hier is een officieel communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat ofschoon de Roemeensche regeering Roemenië niet be trokken heeft in de vijandelijkheden tegen Zuidslavië, op welks gebied Roemenië toch nationale ondeaplanen te verdedigen had, heeft het Zuidslavische luchtwapen op 6 April bommen geworpen op Roemeen.sch gebied, te Dorsava, Arad en Timisoare, waarbij drie personen werden gedood en drie andere werden gewond, terwijl een zekere schade werd aangericht. De Roe meensche regeering heeft een protest ge richt tot de Zuidslavische regeering. Gene raal Antonescu geeft de bevolking de ver zekering, dat alle maatregelen ter verzeke- t ring van veiligheid en orde genomen zijn. "Dergelijke ernstige en deloyale acties zul len op geenerlei wijze verwarring kunnen brengen in het gearag van de Roemeensche regeering, zonder dat dit echter voor wie ook de vrijheid beteekent om de eer en de rechten van Roemenië aan te tasten. BOMMEN OP SOFIA EN KUSTENDIL SOFIA, 7 April (Stafani). Het opper bevel van de Bulgaarsche luchtstrijdkrach ten heeft gisteren het volgende communi qué gepubliceerd: „Zuidslavische bommenwerpers hebben vandaag aanvallen ondernomen op de open steden Sofia en Kustendil. De aanvallen werden uitgevoerd op groqte hoogte en te gen niet-militairen doelen in het centrum der stad Kustendil en op de westelijke bui tenwijken van Sofia. Verscheidene vrou wen en kinderen werden het slachtoffer. De schade is onbéteekenend en men is ter stond begonnen met het herstel". DE LUCHTAANVAL OP BULGAARSCHE STEDEN SOFIA, 7 April (Stefani). Het Bul gaarsche telegraafagentschap publiceert het volgende bericht: Geen enkele Bulgaarsche militaire strijd macht neemt deel aan de militaire opera ties tusschen Duitschland en Zuidslavië en Bulgarije had het recht te verwachten, dat dit feit voldoende zou worden gewaardeerd door de regeering te Belgrado. Desniette min hebben Zuidslavische luchtstrijdkrach ten acties ondernomen teger. Bulgaarsch ge bied en wel, niet gericht op Duitsche doe len, maar op open steden en vreedzame Bulgaarsche bevolking. BULGAARSCH PROTEST IN BELGRADO SOFIA, 17 April (Stefani). In verband met de bombardementen van Zuidslavische vliegtuigen op open steden in Bulgarije heeft de Bulgaarsche regeering de Bulgaar sche legatie in Belgrado opdracht gegeven bij .de Zuidslavische regecring te protestee ren tegen een dergelijke handelwijze tegen de Bulgaarsche burgerbevolking. VERDRAG TUSSCHEN SOVJET-UNIE EN ZUIDSLA Vlë. MOSKOU, 7 April. (D. N. B.). Tusschen de regeering der Sovjet-Unie en Zuidsla vië is op April een vriendschaps. en niet- aanvals,verdrag onderteekend, waarin o.a. bepaald wordt, dat de beide verdragslui tende partijen zich wederkeerig zullen ont houden van iedere aanvalshandeling en de onafhankelijkheid, de souvereine rechten en de territoriale onaantastbaarheid der Sovjet Unie en van Zuidslavië te eerbiedi gen. Ingeval een der beide partijen van den kant van een derde mogendheid wordt aangevallen, verplicht de andere partij zich haar politiek van vriendschappelijke betrekkingen met deze partij te blijven voeren. Het onderhavige verdrag is ge sloten voor den tijd van vijf jaar. Wanneer met een der partijen het noodig acht het verdrag een jaar voor het afloopen op te zeggen, zal het automatisch met een twee den termijn van vijf jaar worden verlengd. DUITSCHE AANBALLEN OP ENGELAND. STOCKHOLM, 7 April. .(D.N.B.). Het Engelsche ministerie van luchtvaart en het ministerie voor de binnenlandsche veilig heid hebben bekend gemaakt, dat in den nacht van Zondag op. Maandag vijandelijke vliegtuigen rondom de Engelsche kusten acties ten uitvoer hebben gelegd. Op een plaats in het Noordoosten van Schotland en op een andere plaats aan de Noordwes telijke kust van Engeland zijn bommen geworpen. Op beide plaatsen is schade aangericht. ENGELAND EN DE OORLOG OP DEN BALKAN. STOCKHOLM, 7 April. (D. N. B.). Uit Londen wordt gemeld, dat Churchill, toen hij het vernam, dat de vijandelijkheden op den Balkan waren uitgebroken, onmiddel lijk een kabinetszitting bijeen heeft geroe pen, die buitengewoon lang heeft geduurd. Van officieele zijde werd hierna verklaard, dat Joegoslavië alle mogelijke hulp zal krijgen. De Britsche vloot in de Middel- landsche Zee heeft eveneens draadloos ac tiebevel gekregen. In een officieel communiqué méldt Reu ter over de voorbereidingen, die de Brit sche generale staf reeds geruimen tijd ge leden in Griekenland heeft getroffen, om dit land tot Engelsch opmarschgebied te maken. Reed langen tijd geleden is een uit Britsche, Australische en Nieuw-Zee- landsche contingenten bestaand leger in Griekenland aan land gezet en gereed ge houden om op te treden. Ook het Britsche luchtwapen in Griekenland is zwaar ver sterkt. In een begeleidend commentaar wordt verder gezegd: De wereld weet thans ein delijk, dat troepen van het Britsche rijk in Griekenland zijn. Het vervoer van dit le ger naar Griekenland vormt een „van de zorgvuldigst bewaarde geheimen" van den oor'og. Het officieuze Engelsche persbu reau spreekt hierbij zijn waardeering uit voor de ..heldhaftige beslissing van Grie kenland en Joegoslavië". STOCKHOLM. 7 April (D. N. B Naar de Londen^che c /resoondent van „Stock - holms Tidningen" meldt, heeft de Engel sche openbare meening na den eersten dag van den Balkanoorlog over den toestand in Joegoslavië en Griekenland nog zoo goed als niets vernomen. Reeds thans be reidt men het Engelsche volk voor op een snellen terugtocht nu de officieele instan ces pogingen in het werk stellen om de meening te verspreiden, dat het JoePosln- vi-che oorlogsplan voorziet in het terug trekken van proote deelen van de Joego slavische striidkrachten. in het geval de druk van de legers der spilmogendheden sterker zou worden. ENGELSCH HULPOORLOGSSCHIP VERLOREN GEGAAN BERLIJN, 7 April (D.N.B.) Naar de Britsche berichtendienst meldt, is het En gelsche motorjacht „Wilmar", dat ge bruikt werd als hulpoorlogsschip, gezonken. ERNSTIG LAWINE-ONGELUK IN ITALIc. MILAAN, 7 April. (D. N. B.). Een barak, waarin arbeiders van een electriciteits- maatschappij waren gehuisvest, is met ar beiders en al door een van de bergen bo ven de gemeente Gordona in het Bodengo-- dal neerstortende lawine in de diepte ge sleurd. Op het oogenblik van het ongeluk bevonden zich ongeveer veertig arbeiders n de barak. Onmiddellijk begonnen de overige arbeiders met het reddingswerk. Tot dusver kondon zeventien lijken gebor gen worden. Vijftien arbeiders werden le vend, doch deels zwaar gewond uit de sneeuw gegraven. De gewonden werden naar het ziekenhuis van Chiavennu over gebracht. Wegens het aanhoudende slechte weer moesten de nasporingen, waaraan ook militaire colonnes deelnamen, uitgesteld worden. DE STAKINGSBEWEGINGEN IN AMERIKA. NEW YORK. 7 April. (D. N. B.). De lei ding van de Fordfabriek in Edgewater in den staat New Jersey heeft bekend ge maakt, dat de fabriek het bedrijf zal stil leggen, daar tengevolge van de staking in o.e Riyer Rouge fabriek der Ford Company de materiaalleveranties zijn uitgebleven. .De Edgewater fabriek heeft 3000 arbeiders aan het werk en werkt aan duizend tanks voor het Amerikaanscherleger en 600 tanks voor het Grieksche leger.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3