STADS NIEUWS Laatste Berichten OMGEVING Burgerlijke Stand Matsoeoka te Rome WOEc,cr>AG 2 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 JONGEMAN VERMIST. Gemeentel. Aankondiging DE UITREIKING VAN MELK- EN ST. VTNCENTIUS-VEREENIGING. Het bidden van de Rozenkrans voor ons overleden mede-lid, President G. A. H. Kluytmans, zal plaats hebben hedenavond om half acht in het St. Vincentiusgebouw. Secr. Bijz. Raad. NED. HISTORISCH NATUURWETEN SCHAPPELIJK MUSEUM Aan het jaarverslag van de stichting het Nederlandsch Historisch Natuurweten schappelijk Museum is het volgende ont leend. Het beheer der geldmiddelen moest met de uiterste zorg en de grootste zuinigheid gevoerd worden. Vermeerdering der in komsten blijft dringend noodzakelijk, wil de toekomst van 't museum niet ernstig in gevaar komen. Vooral is het noodig, dat er een matig bedrag voor aankoop beschik baar komt. Thans laten de geldmiddelen alleen toe, nu en dan eenige kleinigheden te koopen; doet zich de gelegenheid voor belangrijke stukken te verwerven, dan maat het Museum machteloos, tenzij van particuliere zijde hulp wordt geboden. Toen den lOden Mei de oorlog in Neder land uitbrak, werd met Museum voor het publiek gesloten en werden dienzelfden dag de belangrijkste stukken in den kel der van het gebouw en in een paar ande re kelders opgeborgen (zie vorig jaar-ver slag). Gedurende de vijf oorlogsdagen werd het gebouw bovendien dag en nacht bewaakt. Eenigen tijd na de capitulatie kon het museum wederom voor het publiek opengesteld worden (28 Mei); met het oog op het steeds dreigende gevaar van bominslag en scherven zijn alle voorwer pen, die in de drie kelders in veiligheid waren gebracht, daar gelaten, totdat bete re tijden aanbreken. De plaatsruimte wetd weer op belang rijke wijze uitgebreid, doordat ons den 15den Juni eeh derde zaal in de beneden verdieping ter beschikking werd gesteld. Met het ontruimen van deze zaal is nog eenige tijd gemoeid geweest, maar den 14den Augustus stond zij geheel tot onze beschikking en kon in gebruik worden ge nomen, nadat door de goede zoigen van den Rijksgebouwendienst, eenige belang rijke verbeteringen waren aangebracht. In deze zaal zijn thans, voor zoover moge lijk, tentoongesteld de microscopen, micros copische praeparaten en verder alle opti sche instrumenten, behalve de verrekijkers, die in de afdeelingen voor astronomie en voor de nautische instrumenten zijn geble ven. Wij zijn het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Curatoren der Rijksuniversiteit, de directie en het We tenschappelijke personeel van het rijks museum v i Natuurlijke Historie en van de collectie Dubois voor deze groote ver betering tot welgemeenden dank venplicht. Het Museum werd bezocht door 629 be talende en 87 niet-betalende personen. Vermelding verdienen de volgende bezoe ken: 15 Februari en 27 April, de collegianten van het college over de geschiedenis der Natuurkunde van den Directeur (31 per sonen); 2 October, een aantal leden van het Ge nootschap voor Geschiedenis der Genees kunde, Wiskunde en Natuurwetenschappen (35 personen); 5 October, een aantal leden van de Stich ting tot Bevordering van de belangen van den Hortus Botanicus (26 personen). De verzamelingen verkeeren in uitste kenden toestand. De voorwerpen, die in kelders zijn opgeborgen, worden van tijd tot tijd geïnspecteerd; met een hygrometer wordt de vochtigheidstoestand van de lucht, in de kelders gecontroleerd. Tot dusver hebben wij gelukkig nog geen schadelijke gevolgen van het opbergen kunnen vast stellen. De aanwinsten waren in 1940 wederom zeer talrijk en zeer belangrijk. Hiervan verdienen in het bijzonder ver melding de barometer van Logeman (aan koop), de reconstructie van een klok van Huygens (bruikleen Kamerlingh Onnes Laboratorium te Leiden), de snaargalvano meter en de instelinrichting, beide van Eint- hoven (bruikleen Physiologisch Laborato rium te Leiden), het microscoop Cuff (bruikleen Jhr. Sickinghe te 's-Gravenha- ge), de stereoscoop met groote opening (bruikleen Kamerlingh Onnes Laborato rium te Leiden) en de daarbij behoorende photo's (geschenk L. E. W. VAN Albada te Wassenaar), de fraai versierde 17de eeuw- sche gewichtsdoos (bruikleen N.N.), de reoroductie der 13de eeuwsche were^kaart (geschenk Dr. J. C. J. Bierens de Haan te Amsterdam) en de groote collectie medi sche instrumenten (geschenk Dr. M. E. Po- lano te 's-Gravenhage). WIELRIJDER TE WATER GEREDEN. Gistermiddag te half twee reed de 39- jarige H. v. d. K, te dicht langs het water van de Groenhaze'gracht. Toen hij met zijn rijwiel tegen een steen stootte, geraakte hij te water. De 46-jarige boterhandelaar J. L., wonend Doelegracht 3, sprong gekleed te water en slaagde erin den man op het droge te brengen. Hij werd bij in de nabij heid wonende familie binnengebracht. De ontboden E. H. D. kon geen letsel consta- teeren. Dr. S. Hoogewerf, alhier, is benoemd tot lid in de bijzondere commissie, in het jaar 1941 belast met het examineeren van de leerlingen der Academie voor Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam, die een akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar onderwijs in de lichamelijke oefening. EXPOSITIES MARIUS HEYNES IN „PRO ARTE" Schilder der zonnige natuur Men kan het begrijpen als een schilder- stedeling een bewonderaar en vertolker der vrije natuur is met haar zonneschijn, plantengroei en waterpartijen; van een schilder, die „buiten" woont, in de nabij heid van de schilderachtige Kagerplassen, kan men niet anders verwachten. Zulk een schilder is Marius Heynes. Op 8 Maart 1888 te Amsterdam geboren, werd hy leerling van de Quellinus-school, trok in 1910 naar Zwitserland en Tessino en leerde daar zijn hartstocht voor het schilde ren intenser bevredigen. Zes jaar lang ver bleef hij daar en in het vaderland terugge keerd vestigde hij zich in 1916 op het Kaag eiland, temidden van de schilderachtige wa terplassen en de in den weelderigen plan tengroei uitgedoste meren-oevers. Jongen van het water het Amsterdamsche IJ trok altijd zijn groote belangstelling voel de hij zich hier eerst recht thuis. Hier ontwikkelde hij zich tot den colorist, die zijn werken in een rijk kleurenschema tot ons bracht. Hier schilderde hij zijn klare luchten van den ongebroken horizont, hij doolde langs de plassenoevers en leerde de mooiste plekjes kennen, hij zag de reacties van zon en licht, van regen en somberen wolkenhemel op de waterpartijen zooals geen onzer die heeft gezien Zoo bracht hij kleurige rietpartijen als juweeltjes van schilderkunst en met een fijnheid van kleur, die naar zoo volmaakt mogelijke harmonie streeft. Na zijn bezoek aan Bretagne met prachtige rotspartijen aan de grillige kusten is het, of hij het Hollandsche landschep nog beter is gaan zien. Hier werkte zijn realisme zich uit tot groote perfectie en zijn kleur-indrukken mogen nie* altijd iedereen bevredigen ieder mensch kan een ande ren kijk op hetzelfde kunstobject hebben hij brengt ze toch met een geaardheid, wel ke begrepen en aanvaard kan worden. Zijn uitbundigheid spreekt uit vele werken en zij spreekt een duidelijke taal. Tal van uitstekende werken zijn thans in „Pro Arte", Breestraat 123 A, te be wonderen. Wij noemen slechts zijn jubelen de rietpartij en, zijn waterplanten, zijn heidegezichten. Wij zien hier van hem een witte en roo- de waterl'elie-partij, welke laatste plant in de vrije natuur niet is te vinden. Zijn „Dot terbloemen" langs den waterkant zijn uit nemend gezien. In zijn „Weggetje met bremstruiken" valt de uitvoering van de details bij :onder op. Bijzonder fraai is ook zijn „Schoenen- stilleven" te noemen. Een paar versleten schoenen "op een groenenden ondergrond staren den toeschouwer als het ware aan en spreken duidelijke taal. Iets geheel i ;euws en veel minder con ventioneel is dt „Bevroren ruit". Dit werk val geheel buiten de lijn van Heynes en wij weten niet uit welke periode van zijn leven dit stuk dateert. Het zou hem een nieuwe richting kunnen doen geven. Het is een on begrijpelijk stuk, wanneer men den titel -niet kent, doch leest of hoort men deze, dan is men er onmidaelijk mee verzoend. Zoo is Heynes' werk van bijzondere opzet en uitwerking. Hier en daar werkend met het palet-mes, soms combineerend, heeft Heynes zijn kunstenaarsgaven in groote veelzijdigheid tót ons gebracht en zoo mogen we ook deze expositie in „Pro Arte" een woord van warme aanbeveling niet onthou den. Tot 19 April kan men er een kijkje nemen. Muziek NIEUWE COMPOSITIE VAN COR DE GROOT. Op het volgende concert van het Residentie-orkest. Onze bekende Nederlandsche pianist en componist Cor de Groot heeft zoojuist een nieuwe compositie voltooid en wel een con cert voor fluit en orkest. De allereerste uitvoering van dit werk zal plaats vinden op 20 April a.s. te Leiden door het Residentie-orkest, o. 1. v. den com ponist. De solist is Jan Prins aan wien het concert is opgedragen. Op 30 April a.s. zal dan een eerste uit voering in Den Haag volgen, eveneens door het Residentie-orkest o. 1. v. Cor de Groot en Jan* Prins als solist. Donderdag 10 April a.s. herdenkt de heer W. H. van Tol, seinhuiswachter bij de Ned. Spoorwegen op het station alhier, den dag, dat hij vóór 25 jaar, bij de Ned. Spoorwe gen in dienst trad. Dr. S. T. Bok is benoemd tot lid van de commissie, in het jaar 1941 belast met het examfneeren van hen, die gen akte van Irekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar of lager onder wijs in de lichamelijke oefening. Voor het examen van apothekers-assis tent zyn alhier 'geslaagd de dames C. Eike. lenboom, Oegstgeest, C. M. Visser, J. W. Soetekouw en A. W. Bavinck, allen te Rotterdam. Te Amsterdam zijn geslaagd voor de akte N VIII de dames M. C. W. Snelder, H. M. A. Helmer en H. P. Edel.. Handelsregister K. v. K W ij z i g i n g: 433. N.V. Nederlandsche Mengvoederfabriek Muskator. Oude Wete ring, A 186, Alkemade. Procuratie verleend aan; M. Tukker, O. Wetering. (B.P.). Nieuwe inschrijving: 7624. N.V. Bouw- en Handelmaatschappij „Aku". Voorschoten, Leidsoheweg 158. Afkomstig uit 's-Gravenhage. 7625. Fa. W. van der Heyden en Zoon v.h. W. v. d. Heyden. Leiden, Heerensin gel 39. Timmer- en meubelbedrijf. Venn.: W. van der Heyden en J. van der Heijden, Leiden. Aan alle meisjes boven 17 jaar. God wil dat we heilig zijn: „Dit is Gods wil, Uw heiligmaking", schrijft de Apostel Paulus. En daarom heeft Hij ons door een oneindig vrije, maar liefdevolle wil aange nomen tot Zijn kinderen. Maar God geeft ons die aanneming slechts door zijn Zoon Christus. Ons ideaal moet dus zijn de gelijkvormig heid met Christus. Welnu de H. Liturgie is een der groote middelen die de H. Kerk aanwendt om in haar kinderen Christus te vormen en te ontwikkelen. Tot die Litrrg;-? nu behoort ook het kerkelijk jaar, d.i. de jaarkring»binnen welke de H. Kerk ons het .leven en de'leer van de. Verlosser, Zijn voorbeeld en lessen, ter beschouwing en naleving voorstelt. Het spreekt vanzelf dat er onder al die weken van het kerkelijk jaar één is, die boven alle andere verheerlijkt wordt als 'de „heilige", de „goede" week bij uitstek, de week n.L waarin onze Verlossing werd vol trokken, de week van Palmzondag tot Pa- schèn. Wij komen nu alle meisjes van onze Parochie, boven 17 jaar, uitnoodigen die week, zoo goed zij kunnen, in de geest der kerk door te brengen. Wij willen alle meis jes vragèn zich te doordrirgen van de ge dachten en gevoelens, waarvan Jesus' Bruid, de Kerk, dan is vervuld, waaraan zij in haar handelingen en gebeden en ge zangen de treffendste uitdrukking geeft. Wij kennen echter zoo goed de waarde van het spreekwoord: „onbekend maakt on bemind", en daarom hebben we het plan gevormd jullie kennis en begrip van de plechtigheden der laatste drie dagen van de Goede Week .te verdiepen. Dit zullen we doen Maandag 7 April 's avonds 8 uur, in het Gebouw. Alle cere monies van die dagen zult ge door middel van de film rustig kunnen beschouwen, terwijl voor afwisseling wordt zorg-gedra- gen door een Dameskoor en De Gid sen, die bereidwillig hun medewerking toezegden. Door zang en declamatie zullen wij het gesproken woord toelichten. Wij wachten dus: de studeerende meisjes, de middenstands meisjes, de verpleegsters der ziekenhuizen, de meisjes die in dienstbetrekking zijn. Alle meisjes boven 17 jaar Maandag 7 April aanwezig! A. L. UMANS, pr. Geslaagd. Voor het examen akte N VIII is te Amsterdam geslaagd: mej. M J. C. van Mil alhier. LEIDEN Geboren: David, zoon van D. Sloos en E. B. J. de Jong. Ondertrouwd: S. Platteel, jm. 20 j. en E. van der Linden ^jd. 19 jaar. V. J. van Hove, jm. 24 jaar en A. van der Meij, jd. 21 jaar. O v e r 1 e d e n: J. H. Huisman, giesch. vr. van M. van der Haven, 28 jaar. W. de Feij, wedh., 86 jaar. J. K. van Pola- nen, m. 51 jaar. J. Th. van Rossum, wedn., 71 jaar. A. Rietveld, zoon 7 mnd. Agenda LEIDEN. Donderdag, Passie-herdenkingsavond Leidsch Alma Mater-koor, toelich tende tekst van Henri de Greeve, Stadsgehoorzaal, 8 uur. De avond-, "hacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 29 Maart 20 uur tot Zaterdag 5 April 8 uur waargenomen door de apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21080 en dee Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest wordt deze dienst waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. De commissaris van politie, chef van het bureau kinderpolitie te Amsterdam, ver zoekt namens de oudèrs de opsporing van den minderjarigen Franciscus Antonius Trilling, oud 17 jaar, die sedert 23 Maart 1.1. wordt vermist. HET DUITSCKE WEERMACHTSBERICHT BERLIJN, 2 April. (D. N. B.). Het op- perbevel der weermacht maakt bekend: Pantserstrijdkrachten van het DuiuXhe Afrika-corps hebben op 31 Maart tijdens een gewelddadige verkenning in Noord- Af rika in samenwerking 'met het Duitsche en Italiaansche'luchtwapen een vooruitge schoven steunpunt en een versterkte stel ling van den vijand ingenomen. Er werden gevangenen gemaakt en talrijke Britsche gepantserde verkenningswagens en auto's werden bij den strijd op den grond en door luchtaanvallen vernield. De vijand trok zich. ijlings op Agedabia terug. De eigen verliezen zijn gering. Een duikboot heeft in het Noorden van den Atlantische Oceaan onder bevel van lt. ter zee eerste klasse Herbert Schulze, vijf vijandelijke, in convooi varende sche pen met tezamen 35.300 brt. in den grond geboord. Verwacht kan worden, dat nog een groot stoomschip is getorpedeerd. Vliegtuigen van een gevechtseskader on der leiding van majoor Ulbricht hebben zes groote tankschëpen met in totaal 42.000 brt. aan den ingang van het kanaal St George vernietigd. Een groep van cezelfde formatie, onder leiding van den eersten luitenant Muenz, heeft, naar reeds ge meld, een vliegveld aan de Britsche Zuid kust aangevallen met groot succes. Hierbij werden voltreffers geplaatst in hangars en* schuilkelders, terwijl 24 vliegtuigen op den grond stellig werden vernield. Verdere bomaanvallen waren gericht op vliegvel den, op Newquay en de de Midlands. De vijand is overdag noch 's nachts het Rijksgebied binnengevlogen. HET ITALIAAHSCHE WEERMACHTSBERICHT. ERGENS IN ITALIë, 2 April. (Stefani). Weermachtsbericht no. 299 luidt: „Aan het Grieksche front niets van be lang te melden. Noord-Afrika: Italiaansche en Duitsche gemechaniseerde troepen hebben, na den vijandelijken weerstand te hebben gebro ken, Marsa Brega in Cyrenaica bezet. Onze vliegtuigen hebben vijandelijke schepen ga- bombardeerd, waarbij er een tot zinken werd gebracht in de haven van Benghazi. Oost-Afrika: De verdediging onzer troe pen tegen sterkere vijandelijke strijdkrach ten is gisteren voortgezet, zoowel aan het Noordelijke front als in de zone van de rivier Auach. Onze luchtmacht in Oost- Afrika heeft twee vliegtuigen van het type Hurricane en twee vijandelijke bombarde mentsvliegtuigen neergeschoten. GEEN DUITSCHE SOLDATEN IN HONGARIJE. NEW YORK, 2 April. (D.N.B.) De vroegere Amerikaansche gezant te Boeda pest Montgomery, die gepensior.neerd is en hier is aangekomen, heeft, naar Associated Press meldt, in een persgesprek verklaard, dat Hongarije geen oorlog wenscht. De toe stand is in Hongarije normaler dan elders in Europa en er zijn geen teekenen voor een Duitsche bezetting. Montgomery ver klaarde gedurende zijn verblijf in Honga rije geen Duitschen soldaat gezien te heb ben en ook de Hongaarsche bevolking krijgt de Duitschers niet te zien, omdat de troepen op de doorreis raar Roemenië de treinen niet mogen verlaten. Met het Transatlantische vliegtuig, waar mede de gezant is aangekomen, zijn ook vier waarnemers der Amerikaansche ma rine uit Engeland teruggekeerd. HET DUITSCH-ITAUAANSCHE PROTEST. Tegen de in beslag genomen schepen. WASHINGTON, 2 April. (D.N.B.) Op zijn persconferentie heeft Huil geweigerd, den tekst van de Italiaansche en Duitsche protesten ten aanzien van de maatregelen tegen de schepen bekend te maken. Hij zeide nog geen tijd gehad te hebben om de Duitsche nota nauwkeurig te bestudeeren. Huil verklaarde niets te kunnen zeggen over het definitieve lot der Duitsche en Italiaansche schépen, omdat men in deze aangelegenheid nog niet verder gekomen is. Washington heeft de Ibero-Amerikaan- sche regeeringen onmiddellijk na de be slaglegging op de schepen daarvan in ken nis gesteld. Op een vraag over levering van Amerikaansche levensmiddelen aan Frank rijk antwoordde Huil, dat hij in beginsel vasthoudt aan zijn sympathie voor leve ranties aan de hongerlijdende burgerbe volking. DE IN BESLAG GENOMEN SCHEPEN. NEW YORK, 2 April. (D.N.B.) In de federale hoofdstad is men van meening, zoo meldt de New York Daily News, uit Washington, dat het in dienst nemen van de in beslag genomen Duitsche, Italiaan sche en Deensche schepen slechts een kwestie van tijd is. De schepen zullen va ren in dienst van de Ver. Staten en Enge land. Roosevelt zal de aangelegenheid zelf ter hand nemen door den nationalen nood toestand uit te roepen, welke hem absolute volmachten geeft. Diplomatieke finesses en het volkenrecht zullen daarbij, naar het Amerikaansche blad schrijft, in den vuil nisbak worden geworpen. CACAOKAARTEN. Aan melkveehoudende boeren kunnen eveneens melikkaarten worde^f uitgereikt, waarbij evenwel in het oog dfent te wor den gehouden, dat de aan deze 'boeren en hun gezinnen, alsraé®* de a|n het bij hen inwonende persoSpelA uit^H^ikte melk- kaarten vermoedflilk te zjjjier tJjd wede rom moet^.i wordfcnJingeleveYd. D**e kaar ten dienen dan onféschf"1- J'— r"~ daarop voorkomende boi ruggegeven. Instellingen als zieke rusthuizen enz. en ophr met de stamkaarten van soneel, de pensionnair verwacht aan den Stillen Rijn No. 3. LEIDEN, 2 April 1941. De Burgemeester van Leiden, A. TEPE. Weth. loco-burgemeester. 6747 Vergoeding voor verrichtingen ten behoeve van organen van het Duitsche «Rijk, die niet tot de Duitsche Weemachrt behooren. De Burgem<^fte\ van LëMei/jjiengt ter kennis van bepflfeAbbenden, Vat alTW tot 1 April 1941 noa onenstaande rel«ningei\voor prestaties te\^>eh(®ve van drganenlvan he' Duitsche burgemijk Besluie. tendCpoe- digste dienen te wtfrden ingaliend op de Gemeente-Secretarie! (Aid. I Financiën), onder bijvoeging vaij de orijpneele bewijs stukken, opdat, na énderzdfk van die re keningen op hare gggj^iiroheid en billijk heid, betaling zoo spoedig mogelijk kan plaats hebben. LEIDEN, 2 April 1941. De Burgemeester voornoemd, A. TEPE, Weth. loco-Burgemeester. BESPREKING MET MUSSOLINI. Gisteren om even over 17 uur is Matsoeo ka naar het Palazzo Chigi gegaan, waar hij werd ontvangen door graaf Ciano, met wien hij een hartelijk gesprek voerde. Na dit gesprek volgde een bezoek aan het Pa lazzo Venezia voor een onderhoud met Mussolini. Het onderhoud tusschen Matsoeoka en Mussolini is begonnen om 18 uur 05 in te genwoordigheid van graaf Ciano en den ambassadeur Korokiri Zembei. De menigte, die Matsoeoka op zyn weg naar het Pa lazzo Venecia had toegejuicht bleef opeen gepakt staan op het plein om het einde van hel onderhoud af te wachten en den Duce en den vertegenwoordiger der verbonden natie haar geestdriftige gevoelens te doen blijken. Even voor 19 uur, toen de harte lijke. bespreking eindigde verschenen de Duce en de Japansche minister op het bal kon en begroetten de massa, wier toejui chingen steeds in kracht toenamen. De betooging begon opnieuw, toen Matsoeoka vergezeld door graaf Ciano, het Palazzo Venezia verliet om zich naar zijn verblijf, de Villa Madama, te begeven. De manifes- teerende menigte bleef opeengepakt op het Palazzo Venezia, waar het steeds weer juichte voor den Duce, die verscheidene malen op het balkon verscheen. MATSOEOKA BIJ DEN PAUS. VATICAANSTAD, 2 April. (Stefani). Van ochtend heeft de Japansche minister van buitenlandsche zaken, Matsoeoka, zich naar het Vaticaan begeven, waar hij om 9 uur per auto aankwam. De minister werd met de aan zijn rang verschuldigde eerbe wijzen ontvangen en, vergezeld door een schilderachtigen stoet, schreed hij door de zalen van het pauselijk paleis. Uit naam van een groep jonge Japanners, die wor den opgeleid in het College der Propagan da Fide en die in de Clementijnsche zaal stonden opgesteld, begroette een priester den minister namens de ..ongelieden van zijn land, die hun katholieke geloof te Ro me vervolmaken, om daarna naar het va derland terug te keeren en er hun missie te ontwikkelen. Matsoeoka antwoordde met het uitspreken van een dankbetuiging en het uitspreken van goede wenschen voor de studie van zijn jonge landgenoo- ten. Mgr. Arborio Mella di Santelia vergezel de Matsoeoka vervolgens naar de particu liere bibliotheek van den paus, waar deze den minister ontving. Na zijn onderhoud met den paus bracht Matsoeoka een be zoek aan kardinaal staatssecretaris Mag- lione. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 2 APRIL. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties) Nsw York 1.88 3/16—1.88 9/16. Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.8144 90 Zuerich 43.63—43.71 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.7644.94 Zuerich 43.5943.75 dicl aire :e worden te- kloosters, isten worden n wonend per-

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3