Leerlingenschaal verlaagd ZATERDAG 29 MAART 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Bijzondere kweekscholen kun nen worden opgeheven. In 1942 geen nieuwe onderwij zersexamens. DRIEJARIGE KWEEK SCHOLEN WORDEN VIERJARIG In de Nederlandsche Staatscourant van gisteravond zijn vijf besluiten op genomen, houdende belangrijke wijzi gingen van de Lager Onderwijswet. Art. 1 van het eerste besluit behelst de reeds aangekondigde verlaging van de leerlingenschaal. Bepaald wordt, dat aan elke school voor gewoon lager onderwijs het hoofd wordt bijgestaan door ten minste één onderwijzer, zoo dra het aantal leerlingen 36, en door tenminste twee onderwijzers zoodra het aantal leerlingen 76 bedraagt. Voor elke 45 leerlingen boven de 76 wordt één onderwijzer meer vereischt. De ze bepaling gaat in op den dag waarop in 1941 aan de school volgens het op 31 December 1940 geldende leerplan het school- of cursusjaar begint. Art. 2 houdt in een wijziging van de wachtgeldregeling voor onderwijzers, zoo dat zij meer aansluit bij de tegenwoordige wachtgeldregeling voor Rijksambtenaren. In art. 3 zijn bepalingen opgenomen, dat in het vervolg school- en gemeentebesturen verplicht zijn de eigen wachtgelders voor herplaatsing in aanmerking te brengen. Art. 4 regelt de kosten van vervangingen. Deze kosten worden niet meer door het Rijk vergoed, wanneer de onderwijzer minder dan vijf achtereenvolgende dagen met verlof is geweest. Hieronder is ook be grepen ziekteverlof. Art. 5 opent de mogelijkheid dat schoolbesturen ook over 1941 vergoe ding zullen krijgen voor de kosten van een vakonderwijzer in de lichamelijke oefening, wanneer in het jaar daar voor de gemeente geen vakonderwijs heeft gegeven. De strekking van art. 8 van het eerste besluit is het mogelijk te maken, dat zy, die studeeren voor een akte M. O. in het vervolg in de school zich kunnen oefenen in de practijk van het lesgeven. Voor scho len voor buitengewoon onderwijs is de mogelijkheid geopend, dat iemand, die zich speciaal op dit onderwijs wil toeleggen of een akte daarin wil behalen, zich ook kan oefenen in de practijk van het lesgeven. In art. 12 wordt de mogelijkheid ge opend, dat bijzondere kweekscholen kunnen worden opgeheven. De bedoe ling van deze wijziging is, dat de pro ductie aan onderwijzers geregeld kan worden naar de behoefte. Tenslotte bevat dit besluit een over gangsbepaling, waarin staat, dat de toe lating van de bezitters van de bevoegd heid van ondewijzer tot kweekeling in de school met ingang van 1 Januari 1943 ver valt. Het feit, dat de leerlingenschaal nu wordt verlaagd, en het feit, dat in 1942 geen nieuwe examens worden afge nomen, brengt met zich mede, dat naar verwacht wordt het overcompleet aan onderwijzers zal zijn weggewerkt. In 1942 zal alleen staatsexamen voor onderwijzer kunnen worden gedaan door hen, die in 1941 zijn gezakt. Dit geldt zoo wel voor de staatsexamens als voor de kweekschoolexamens en houdt verband met de verandering van de driejarige kweekscholen in vierjarige. XXX Het tweede en derde besluit hebben betrekking op een wijziging in de onderwijzersopleiding, in dien zin, dat de driejarige kweekscholen worden veranderd in vierjarige. Daarbij zal er in het bijzonder op gelet worden, dat er veel meer uren worden gegeven om zich té oefenen in de practijk van het lesgeven. De besluiten 4 en 5 houden de volgende bepalingen in: 1. In het vervolg zal het schriftelijke werk bij de kweekschool-eindexamens voor alle scholen gelijk zijn, en ook gelijk aan het schriftelijke werk voor het staats examen voor onderwijzer. 2. Bij de onderwysexamens zal in het vervolg alleen bevoegdheid worden ge geven in het lesgeven in de lichamelijke oefening, wanneer bij het examen voor dat vak een voldoend cijfer is behaald. Wan neer deze bevoegdheid aan den onderwijzer niet wordt verleend, wordt hij later in de gelegenheid gesteld deze akte te ver krijgen. NIEUW TWEEDE KAMER-LID. Als opvolger van den heer J. L. Faber is door het Centraal Stembureau als lid van de Tweede Kamer benoemd verklaard, me vrouw C. A. WeersmaVan Duin, te Zut- phen. HEROPENING TECHNISCHE HOOGESCHOOL. VOOR HEN DIE EXAMEN (TENTAMENS) WILLEN AFLEGGEN: MAANDAG a.s. Hervatting colleges waarschijnlijk terstond na Paschen. De rector-magnificus der Technische Hoogeschool te Delft heeft bekend doen maken, dat het gewenscht is zoo spoedig mogelijk, liefst nog vóór Paschen, een aantal examens en tentamens af te hande len. Dienovereenkomstig worden de docen ten gemachtigd daartoe met ingang van Maandag 31 dezer over te gaan. Dit sluit dus in dat met ingang van dien dag de ge bouwen der Technische Hoogeschool toe gankelijk zullen zijn voor die studenten, die daar uit hoofde van examen- of tenta menplichten te maken hebben. De bibliotheek (Doelenstraat) zal met ingang van denzelfden dag voor alle stu denten worden heropend. Ter vermijding van misverstand vestigt de rector-magnificus er de aandacht van de docenten op, dat de colleges en prac tica dus nog niet kunnen aanvangen. Daar over zal hij zoo spoedig mogelijk nader berichten. Ter voorbereiding van het een en ander zou echter rekening kunnen wor den gehouden met de waarschijnlijkheid, dat dit op 15 April zal kunnen geschie den. In overleg met de bevoegde Duitsche in stanties heeft de secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Weten schap en Cultuurbescherming den rector- magnificus verzocht te algerrfener bekend heid te 'brengen, dat het aan studenten van de Technische Hoogeschool verboden is zich in de gebouwen en op de terreinen der hoogeschool en in andere gebouwen, die aan zijn toezicht onderworpen zijn, te bevinden, gekleed in uniform of in ge deelten van de uniform van een Neder landsche politieke partij. Naar wij van andere, eveneens bevoegde zijde vernemen, zou verder het plan zün de colleges langer dan gebruikelijk voort te zetten, ten einde nog het beste te ma ken van dezen onderbroken cursus, wat er van te maken is. Het is juist in verband met de pogingen tot het in het leven roe pen van een zoo volledig mogelijken cur sus in dezen beperkten tijd, dat er even gelegenheid tot organisatie moet zyn en men de colleges niet ook reeds Maandag kan hervatten. „Vaderland". MEERKOTTER ORGANISEERT WEER EEN NIEUWE RECLAME TENTOONSTELLING. Gezien het feit, dat momenteel economi sche reclame een dringende noodzakelijk heid geworden is voor ieder bedrijf, daPin deze moeilijke tijden zijn goodwill wil be houden, zal deze tentoonstelling genaamd „De Kleine Advertentie" zeker in aller be langstelling rtaan. Zij wordt van 5 tot 19 April as. gehou den in de Expositiezalen van N.V. Recla me-, Advies- en Advertentie-Bureau Meer- kotter ic Co., Polmanshuis, Warmoesstraat 197199, Amsterdam-C. en bevat de in zendingen, verkregen door uitschrijving van een prijsvraag onder de leerlingen van de volgend' instituten: Amsterdamsche Grafische School; Aca demie voor Beeldende Kunsten, enz. Rot terdam; Nieuwe Kunstschool, Amsterdam; „De Ring", Inst. v. Kunstnyverheidonder- wijs, Amsterdam. De medewerking van de Directeuren dezer Instituten werd volledig verkregen, omdat deze expositie tevens beoogt, aan komende reclamemenschen onder de aan dacht- van het bedrijfsleven te brengen, daar er krachten onder schuilen, die waard zijn in 't volle daglicht te komen, om daar door tz.t. emplooi te vinden. Een jury bestaande uit bekende personen in de reclamewereld heeft de aangename, doch moeilijke taak gehad, alle inzendingen te beoordeelen op blikvang, duidelijkheid, opvatting, typografie, enz. en de bekroonde inzendingen beantwoorden dan ook aan de hoogste eischen van reclame-teohniek. Daar de interesse van de bezoekers naast de kleine advertentie ongetwijfeld ook zal uitgaan naar economisch drukwerk, is deze expositie aangevuld met een show van di verse drukprocedé's, zooveel mogelijk ge completeerd met werkmateriaal en ingre diënten. Ook de cliché-techniek is niet ver geten en kan met dat al geconstateerd wor den, dat deze expositie juist datgene biedt, waarvoor iedere zakenman zich onder de gewijzigde omstandigheden zeer zeker zal interesseeren. De expositie is dagelijks geopend van 10 12 uur en 24 uur (Zaterdagmiddags niet). De toegang is gratis. NIET BESCHERMDE VOGELS. De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherjj heeft bepaald, dat niet zullen behooren tot de beschermde vogels in den zin der vogel- wet 1936: a. in het geheele rijk gedurende het tijd vak van 1 April 1941 tot en met 30 Juni 1941: de schollevaar, de mantelmeeuw, de zilvermeeuw, de ekster, de vlaamsche gaai en de bonte kraai, terwijl de kokmeeuw gedurende dat tijdvak niet zal behooren tot de beschermde vogels in den zin der vogelwet 1936 in de provinciën: Groningen, Friesland, Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland; b. in het geheele rijk gedurende het tijd vak van 1 April 1941 to.t en met 15 April 1941: de houtduif en de sperwer; c. in het geheele rijk gedurende het tijd vak van 1 Juni 1941 tot en met 30 Juni 1941: de spreeu- FOTO'S VOOR PERSOONSBEWIJS. Afwijkingen in bijzondere gevallen toegestaan. In verband met de vele bij hem ingeko men verzoeken heeft het Hoofd der Nn- spectie van de Bevolkingsregisters, de heer J. Lenz te Den Haag, aan de onderschei dene burgemeesters medegedeeld, dat uit sluitend ten behoeve van religieuzen van Orden en Congregaties afwijking kan toe gestaan worden van de eischen, waaraan de voor het Persoonsbewijs in te leveren foto's moeten voldoen onder de volgende voorwaarden: a. de kap, sluier of doek, welke het ge laat geheel of ten deele omvat, moet bij het fotografeeren zoodanig worden gedra gen, (teruggeschoven), dat een zoo groot mogelijk deel van het gelaat zichtbaar is. b. zoo eenigszins moegelijk en toelaat baar moet het linkeroor op de foto tot uit drukking komen; c. voorzooveel mogelijk en mits de dui delijkheid niet daaronder lijdt of het lin keroor onzichtbaar wordt (dit laatste in geval dat oor overigens wél zichtbaar kan worden gemaakt) wordt het gelaat half „en face" en half „en profil" (zgn. drie kwart) naar rechts gefotografeerd, zooda nig, dat een duidelijk herkenbaarbeeld wordt verkregen; d. de hoofdbedekking mag geen scha duw over het gelaat werpen; e. het is niet toegestaan zich zonder hoofdbedekking of met een andere hoofd bedekking dan die, welke op de foto van het Persoonsbewijs is afgebeeld, in het openbaar te begeven. Tenéinde tegemoet te komen aan de be zwaren van sommige vrouwen, die uitslui tend folkloristische kleeding dragen, tegen heq doen maken van foto's, welke haai/' zonder hoofdbedekking weergegeven, kan afwijking onder de navolgende voorwaar den worden toegestaan: a. de afwijking geldt slecht voor haar, die uitsluitend folkloristische kleeding draagt en zich niet anders dan in deze klee ding in het openbaar vertoont; de vrouw, die, zij het slechts bij uitzondering, zich ook in gewone burgerkleeding pleegt te vertoonen, moet foto's inleveren welke aan de gestelde eischen voldoen; b. de vrouw, die, hoewel zij uitsluitend folkloristische kleeding draagt, nochtans geen bezwaar heeft of geacht kar worden geen bezwaar te hebben, tegen het doen maken van foto's, welke haar zonder hoofd bedekking weergeven, moet foto's inleve ren welke ■"■ven eens aan de eischen vol doen; c. de hoofdbedekking moet, zoo eenigs zins mogelijk, tijdens het fotografeeren zoodanig worden gedragen of teruggescho ven, dat het linkeroor zichtbaar is; d. tijdens het fotografeeren moet die hoofdbedekking (ondermuts, huismuts, groote muts of kap) worden gedragen, welke van het' gelaat het grootste deel vrijlaat; e. bij verandering van kleederdracht moet het Persoonsbewijs worden vervan gen. Overigens moet bij deze personen even eens voldaan worden aan de voorwaarden vermeld onder c. en d. als voor de orde- zusters gesteld. VESTIGINGSWET KLEINBEDRIJF. Momenteel zijn voor de volgende detail handelsbedrijven vestigingseischen vast gesteld: slagersbedrijf, broodbedrijven, schoenbedrijven, kantoorboekhandel, kan- toormachinehandel, automobiel- en garage bedrijf, kruiaeniersbedrijf, poeliersbedrijf, kappersbedrijven, bloemverkoopersbedrijf, schildersbedrijf, brandstoffenhandel, rij- wielbedrijf. Personen, die een inrichting wenschen te vestigen, over te nemen, enz., waarin één der bovengenoemde bedrijven wordt uitge oefend, moeten ten genoegen van de be trokken Kamer van Koophandel en Fa brieken aantoonen, dat zij aan de gestelde minimum-eischen van handelskennis, vak bekwaamheid en credietwaardigheid vol doen. Voor de volgende bedrijven is thans een zoogenaamde spertijd van kracht: Centrale verwarmingsbedrijf, sigarenwin- kelbedrijf, mineraalwaterbedrijf, terrazzo- bedrijf, banketbakkers- en verkoopersbe- drijf, fotografisch bedrijf en kleinhandel in fotografische artikelen, electrotechnisch-in- stallateursbedrijf en kleinhandel in electro- technische apparaten en materialen. Belanghebbenden hebben voor vestiging van één der bovengenoemde bedrijven een vergunning van den secretaris-generaal van het departement van Handel, Nijver heid en scheepvaart noodig. Het komt echter meermalen voor, dat personen reeds een zaak koopen, een in ventaris overnemen, een pand huren enz. en pas daarna een aanvraag om een ver gunning indienen bij de Kamer van Koop handel en Fabrieken, resp. het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart. In vele gevallen blijken deze per sonen alsdan niet aan de gestelde mini mum-eischen te voldoen, resp. niet in aan merking te komen voor een vergunning vanwege het departement, derhalve zullen zij genoodzaakt zijn hun zaak te sluiten. Personen die zich als zelfstandig onder nemer of als beheerder in een tak van de tailhandel, ambacht of kleine nijverheid, waarop de vestigingswet kleinbedrijf 1937 van toepassing is, wenschen te vestigen, resp. werkzaam zijn, wordt dan ook in hun eigen belang aangeraden zich tevoren er van te overtuigen, of zij aan de wettelijke vereiscfiten voldoen; hun wordt geadvi seerd zich t ij d i g tot de Kamer van Koop handel en Fabrieken, resp. het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart te wenden. Handhaving der orde onder de studenten In het Verordeningenblad is opgenomen een besluit van den secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Weten schap en Cultuurbescherming betreffende handhaving der orde onder de studenten aan universiteiten en hoogescholen in het bezette Nederlandsche gebied. Daarin wordt het volgende bepaald: De handhaving der tucht en orde onder de studenten is opgedragen aan den rector- magnificus, voor zoover hierna niet an ders is bepaald. Bjj overtreding der orde of bij ander wangedrag waarschuwt of berispt de rector- magnificus. In ernstige gevallen is de rector-magni ficus bevoegd den overtreder den toegang tot de universiteit of hoogeschool voorloo- pig voor den tijd van zeven dagen te ont zeggen. Het college van rector-magnificus en as sessoren bepaalt binnen zeven dagen na de beslissing, door den rector-magnificus ge nomen, of en voor hoelang de periode, ge durende welke de toegang is ontzegd, dient te worden verlengd. De overtreder mist de bevoegdheid om gedurende den tyd, dat hem de toegang tot een universiteit of hoogeschool is ontzegd, examen af te leggen of toegelaten te wor den tot het bijwonen van colleges en prac tica aan eenige andere universiteit of hoo geschool in het bezette Nederlandsche ge bied. De uitspraak van het college van rector- magnificus en assessoren, waarvan onver wijld aan den overtreder, het college van curatoren en den secretaris-generaal schrif telijk mededeeling wordt gedaan, dient van een dagteekening te worden voorzien en met redenen te worden omkleed. Tevens wordt beslist of de uitspraak al dan niet openbaar zal worden gemaakt. De rector-magnificus en de belangheb bende kunnen binnen drie weken na dag teekening van de uitspraak van den secre taris-generaal in beroep komen. Het instel len van beroep brengt niet mede, dat de uitvoering van de opgelegde straf wordt opgeschort. De voorzitter van het college van curato ren, gehoord den rector-magnificus, kan in het belang van de betrokken universi teit of hoogeschool of bij wijze van orde maatregel bepalen, dat de universiteit of hoogeschool gedurende ten hoogste vier dagen zal worden gesloten. Hij doet van een hiertoe strekkend besluit onverwijld mededeeling aan den secretaris-generaal, die de sluiting voor onbepaalden tijd kan verlengen. Rechtsvoorschriften, welke met de be palingen van dit besluit in strijd zijn, tre den buiten werking. Dit besluit treed heden in werking. DE GASGENERATORS ACHTER AUTO'S Gevaar voor de jeugd De secretaris-generaal van het departe ment van Binnenlandsche Zaken heeft een circulaire gezonden aan de burgemeesters der gemeenten, waarin hij het volgende mededeelt. Tegenwoordig zijn vele autobussen en vrachtauto's voorzien van een gasgenera tor, tengevolge waarvan achter het voer tuig een tweewielig aanhangwagentje (zg. gasdolly) is bevestigd. Naar de Nederlandsche bond van autobusdienstondernemers mededeelt, komt het herhaaldelijk voor, dat kin deren, het gevaar dat zij daarbij loo- pen niet beseffende, op deze aanhang- wagens klimmen, waardoor ongeluk ken niet kunnen uitblijven. Reeds zijn ongevallen met doodelijken afloop te betreuren. De secretaris-generaal verzoekt den burge meesters door tusschenkomst van de ge meentepolitie of anderszins tegen dit euvel handelend op te treden. „BROOD EN BEZINNING". Corporatief en cultureel program van De Nederlandsche Unie. De Nederlandsche Unie deelt ons het vol gende mede: De Nederlandsche Unie is er toe overge gaan, haar corporatief en cultureel pro gram in een brochure uit te geven, welke den titel draagt: „Brood en Bezinning". „Brood want de door ons beoogde „or ganische ordening der arbeidsgemeenschap zonder klassentegenstellingen" beoogt ar beid, levensvreugde en brood voor allen. Bezinning want ons cultureel program wil den lezer er toe brengen, zich in het wezen van het Nederlandsch karakter te verdiepen en het volkseigene nog meer te leeren liefhebben en beschermen." Deze brochure, welke 47 bladzijden telt, bevat bovendien nog de nadere uitwerking van de algemeene inleiding van het pro gram van De Nederlandsche Unie. Reeds geplaatst ln een gedeelte onzer vorige oplage. BUITENLAND. HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. BERLIJN, 28 Maart (D. N. B.). Het op perbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Het luchtwapen heeft ook gisteren den strijd tegen de Britsche scheepvaart voort gezet. Aan de Zuid-Westkust van Wales deden drie gevechtsvliegtuigen een aanval op een krachtig beschermd vijandelijk kon vooi. Zij brachten drie vrachtschepen met lezamen 15.000 brt. tot zinken. Vier andere schepen van dit konvooi alsmede een vijf de schip, dat in hetzelfde zeegebied werd aangevallen, werden door bomtreffers be schadigd. Verkenningsvliegtuigen bestook ten op succesvolle wijze haveninrichtingen, fabrieken en spoorwegemplacen^nten in verscheidene steden van Zukfengeland met bommen. De vijand vloog des nachts met zwakke krachten naar West-Duitschland. In eenige plaatsen ontstonden door brisant- en brand bommen uitsluitend beschadiging aan woonhuizen. Eenige burgers werden gedood en gewond. Bij de succesvolle aanvallen op het konvooi aan de kust van Wales heeft zich Hauptmann Mueller, die over de eenheid als plaatsvervangend „Gruppenkomman- deur" het bevel voerde, bijzonder onder scheiden. In scheervlucht vernietigde hij alleen drie koopvaardijschepen. De in het weermachtsbericht van 27 Maart vermelde aanval op een fabriek der Britsche vliegtuigindustrie werd door een enkel gevechtsvliegtuig in een dapperen scheervlucht ondernomen en had de meest doeltreffende uitwerking. De bemanning bestond uit luitenant vom Felde als com mandant, feldwebel Schoemhoff, feldwe- lel Janopa en feldwebel Ribic. De vijand verloor gisteren zes vliegtui gen, waarvan drie bij de poging van van nacht om naar West-Duitschland door te dringen. Deze toestellen yrerden door nacht jagers en luchtdoelartillerie neergehaald. Een eigen vliegtuig wordt vermist. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS BERICHT. ERGENS IN ITALIë, 28 Maart. (Stefa- ni.). In zijn weermachtbericht no. 294 maak het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: Grieksche front: Activiteit van de artille rie. Onze luchtformaties bombardeerden in duikvlucht vijandelijke concentraties. In den nacht van 25 op 26 Maart drongen aan- valsstrijdkrachten van de Koninklijke Ma rine Baai Soeda (Kreta) binnen en over vielen er vlootstrijdkrachten en voor anker liggende schepen, waarbij den vijand zwa re verliezen werden toegebracht. Een vijan delijk oorlogsschip werd tot zinken ge bracht. Britsche vliegtuigen bombardeer den eenige van onze steunpunten in de Egeische Zee, waarbij eenige personen ge wond werden. Na zes weken van onophoudelijke en bloedige veldslagen hebben de vijandelijke troepen Keren bezet. De slag woedt voort in de onmiddellijke omgeving. In de zone van Harrar hebben onze troepen de stad Harrar ontruimd, teneinde te verhinderen, dat de plaats gebombardeerd werd. Onze formaties bommenwerpers bestookten met machinegeweervuur en granaten talrijke vijandelijke gemechaniseerde strijdmidde len ten Oosten van de stad. DOOR GEVONDEN HANDGRANATEN VERONGELUKT. ANTWERPEN, 28 Maart. (A. N. P.). Ver scheidene jongelieden uit Brasschaet bij Antwerpen zijn het slachtoffer geworden van hun lichtzinnigheid, toen zij handgra naten gevonden hadden, welke van de oor logsdagen waren achtergebleven. Toen zij de handgranaten opraapten, ontploften de ze, waardoor een 18-jarige jongeman let terlijk in stukken gereten werd en drie an deren in hopeloozen toestand in een zie kenhuis moesten worden opgenomen. MOTORTORPEDOBOOTEN VALLEN CONVOOI AAN. BERLIJN, 28 Maart. (D. N. B.). Duitsche motortorpedobooten hebben aan de Engel- sche kust een Britsch convooi aangevallen. Na een succesvol gevecht met den vijand keerden de Duitsche oorlogsschepen vol tallig en onbeschadigd in hun havens terug. Engelsche berichten, als zouden verschei dene Duitsche motortorpedobooten by deze operaties zwaar beschadigd zijn, zijn niet in overeenstemming met de feiten. BINNENLAND. LUCHTAANVALLEN OP NEDERLAND. In den afgeloopen nacht vlogen op ver schillende plaatsen Engelsche vliegtuigen het bezette gebied binnen. Een aantal spring- en brandbommen werd afgeworpen. Tengevolge van den sterken afweer gelukte het echter nergens beduidende schade aan te richten. De bommen vielen meest op het vrije veld en van de bevolking werd niemand gedood of gewond. GERUCHT OM DEN GULDEN. Het in beurskringen loopende gerucht, als zou pariteit tusschen gulden en Rijksmark te wachten zijn, werd van bevoegde zijde ongegrond genoemd. Van een voornemen in deze richting is geen sprake.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7