Burgerlijke Stand Laatste Berichten MARKTBERICHTEN r ZATERDAG 29 MAART 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Rijnlandsch Borg stellingsfonds BELANGRIJK WERK TEN BATE VAN DEN MIDDENSTAND. In de Donderdagmiddag onder voorzit terschap van den heer D. ten Cate Brou wer gehouden Jaarvergadering van de Stichting Rijnlandsch Borgstellmgsfonds voor den Middenstand, welke behalve door het Bestuur ook werd bijgewoond door de Burgemeesters van de Gemeenten, behoo- rende tot het District van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, heeft de Districtscommissaris, de heer P. A. van Aggelen, Directeur der Gemeente lijke Volkscredietbank te Leiden, het vijf de jaarverslag uitgebracht. Werkterrein. Tot het werkterrein van de stichting be- hooren de gemeenten Ter Aar, Alphen a. d. Rijn, Alkemade, Hazerswoude, Katwijk, Koudekerk a. d. Rijn, Leiden, Leiderdorp, Leimuiden, Nieuwkoop, Nieuwveen, Noord- wijk, Noord wij kerh out, Oegstgeest, Rijns- Iburg, Rijnsaterwoude, Sassenheim, Valken burg Z.H., Voorhout, Voorschoten, War mond, Wouibrugge, Zevenhoven, Zoeter- woude. De eenige gemeente, die niet is aangesloten, is Benthuizen met 1083 in woners. De bij het fonds aangesloten ge meenten hebben in totaal 210891 inwoners. Bestuur. In de samenstelling van het Bestuur kwam eenige verandering. Volgens roos ter waren aan de beurt van aftreden de burgemeesters J. B. V. M. J. v. d. Mortel (Noordwijk), A J. van Gerrevink (Oegst geest) en J. A. Bakhuizen (Rijnsaterwou de), welke heeren werden vervangen door de Burgemeesters H. J. J. A. Smdets Zoe ter woude), A. Warn aar (Hazerswoude) en A. C. de Wilde (Valkenburg Z.H.), terwijl in de vacature van wijlen Prof. Mr. D. v. Blom werd benoemd Prof. Dr. C. Weststra- te. De heer P. A. de Go o ij er, die aan de beurt van aftreden was, werd herbenoemd. Den afgetreden leden werd hartelijk dank gebracht voor de prettige samenwerking en de ondervonden steun, in het bijzonder burgemeester van de Mortel, wiens aftre den tevens uittreding uit het dagelij ksch bestuur tengevolge had. Doel van het fonds. Het fonds heeft ten doel hulpverleening en woekerbestrijding ten bate van den in- dustriëelen en handeldrijven den midden stand, in den vorm van a. bemiddeling en voorlichting aan en saneering van levensvatbare middenstands- bedrijven, die deze niet elders bleken te kunnen verkrijgen; to. borgstelling voor credietwaardige credietbehoevenden, die trots ernstige po gingen niet slaagden in het vinden van voor credietverleeninig geëischte borgen of in het stellen- van gevorderde zakelijke ze kerheid. Wat er gedaan is. Behandeld zij 470 (v. j. 200) aanvragen, In totaal zijn sedert de oprichting van het fonds 1323 aanvragen behandeld, verdeeld over 163 beroepen of bedrijven. Van de 470 in 1940 ingekomen aanvragen werden in 93 gevallen credieten verleend tot een totaal bedrag van f 19875.in 286 gevallen werd alleen saneering en/of be middeling verleend; 10 aanvragen werden tijdens de behandeling ingetrokken; 5 aan vragen moesten onmiddellijk worden af gewezen, omdat zij niet voldeden aan de principieel te stellen eisohen. Slecht 48 aanvragen of 10 pet. van het totaal werd afgewezen, omdat zij niet credietwaardig waren of de zaak niet kon worden gesa neerd en/of niet levensvatbaar bleek. Sedert de oprichting zijn door het fonds in totaal 375 credieten verstrekt tot een totaal van 87220.—; in 393 gevallen werd alleen saneering en/of bemiddeling ver leend tot herstel van verbroken financieel evenwicht in de kapitaalspositie en de ex ploitatierekening der zaak; daartoe wordt dan voor elk geval een constructief plan gemaakt, waarom elk geval dus ook op zichzelf moest worden bekeken. Bij dit sa- neerings- en bemiddelingswerk werden ook belangrijke bijdragen verkregen van de plaatselijke commissies voor Bijzondere Nooden, het Nationaal Fonds voor Bijzon dere Nooden er. de bijzondere credietver- leening en het Werktuigencrediet van de Neder 1 andsche Middenstandsbank. Het vérloop der credieten is zeer gunstig. In het algemeen wordt zeer behoorlijk aan de verplichtingen voldaan. De saneering en schuldbemiddeling maken een zeer belangrijke factor uit van de hulpverleening van het fonds. Bij het organiseeren van hulpverleenin gen aan hen, die tengevolge van oorlogs geweld bedrijfsschade hadden, heeft het fonds, in nauw overleg met het Comité Hulpverleening Valkenburg Z.H., samen werking tot stand gebracht met de Stich ting Zuid Holland 1940, het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden, de Stich ting V.E.B.O. en de Burgemeesters in die gemeenten van het District Rijnland, waar oorlogsgeweldschade voorkwam. In 177 gevallen heeft de Districtscommis saris aan al deze instanties een advies rapport uitgebracht. In totaal is op deze wijze in samenwerking een bedrag van rond 102.000.— aan hulp georganiseerd, waardoor het mogelijk was slachtoffers van bedrijfsschade wegens oorlogsgeweld, op een enkele uitzondering na, de volle 100 van de vastgestelde schade bij voor schot, en in verrekening op de later van Rijkswege uit te keeren oorlogsgeweld schade, uit te keeren. De belanghebbenden zijn hiermede zeer gebaat geweest, daar hiermede de schade kon worden hersteld en bovendien omdat deze herstelling kon geschieden voor prijzen, welke belangrijk lager zijn geweest dan wanneer uitkeering der schade eerst veel later zou hebben plaats gehad. Verder heeft het fonds samenwerking tot stand gebracht met de reeds eerder ge noemde organen en het Herstelfonds 1940 van het Departement van Sociale Zaken, de Coöp. Groenteveiling Katwijk en Om streken en de Coöp. Bloemveiling „Flora" te Rijnsburg, tot het organiseeren van hulpverleeningen ten behoeve van perso nen, die door inbeslagname van land of met den oorlog verband houdende feiten schade aan hun bedrijf hebben geleden. De Districtscommissaris heeft in 54 ge vallen aan bovengenoemde instanties •advies-rapport uitgebracht. De samen werkende organisaties hebben op deze wijze een bedrag van rond 18000.— in den vorm van voorschotten op later uit te keeren schadevergoeding verstrekt. De penningmeester, de heer G. R. D. Crommelin, Directeur van de Twentsche Bank N.V. kantoor Leiden, heeft het finan cieel verslag uitgebracht, waarbij de in komsten en de uitgaven worden vastge steld op 3011.21, met een batig saldo van 463.15. De kapitaalsrekening geeft in ont vangsten en uitgaven een bedrag van 43540.87. Aan het slot van de vergadering heeft de voorzitter dank gebracht aan de Burge meesters voor hun medewerking en daar bij gewaagd van de bijzondere steun, welke het Bestuur zoowel bij de oprichting van de stichting als gedurende de vijf jaar van haar bestaan steeds heeft mogen ontvangen van den Burgemeester van Leiden, Mr. A. van de Sande Bakhuyzen. ONZE VORMINGSWEEK. „HET LEVEN ROEPT". Ze zongen het gisterenavond tegen elf uur langs de Leidsche straten: ,,'t Is mooi geweest, drommels mooi geweest!" Een volksche reactie op vier avonden achtereen ernstige kost en zware bespre king; na en tusschen alle ernst in past wat luim en laat die maar wat „volksch" zijn! We zijn best tevreden: de opkomst was uitstekend, de aandacht zeer goed, hope lijk zullen de resultaten ook zeer goed zijn. Nu volgt morgen de sluiting van deze Vormingsweek; in den morgen in eigen pa rochiekerk H. Mis uit dankbaarheid voor de weldaden van de Vormingsweek; in den middag kerkelijke plechtigheid, waarbij wij laten hooren, hoe jongemannen hun Doopbeloften hernieuwen; des avonds bui tenkerkelijke bijeenkomst in de Stadsge hoorzaal. Hier volgen voor de verschillende pa rochies de uren van H. Mis en Hernieu wing van Doopbeloften. Dekenale kerk 's morgens 7.30 en 's mid dags 4 uur; Hartebrug 7.30 en 3 uur; Pe trus 7.30 en 1.45; Leonardus 7.15 en 5 uur; Willibrordus H. Mis te 8.30 in het Willi- brordusclubhuis, dat voor deze gelegenheid tot kapel is omgebouwd en Doopbeloften te 1.30 in de kerk. Onze buitenkerkelijke viering zal be staan in een cultureel program van tooneel en gedramatiseerde voordracht, van koor zang en samenzang; in den geest van den Vastentijd en als waardig slot van de Vor mingsweek is het program ernstig gehou den zonder dat de luim en humor is uit gesloten. Begin half negen. Alle deelnemers van de Vormings week worden natuurlijk verwacht. Belangstellende Ouders, verloofden, huis- genooten worden dringend uitgenoodigd de plechtigheid der Doopbeloften te komen bij wonen, maar voor de avondviering kunnen we dezen, helaas, niet uitnoodigen: onze duizend jongemannen vullen heel de groote Stadsgehoorzaal: we zouden dus elke „niet- jongeman" hier den toegang moeten weige ren! Een uitzondering moeten wij hier al leen maken voor moeders van de mede werkende Sint Odokoorknapen. VER. „KATHOLIEK-LEIDEN" Aan de deelnemende bestuursleden der aangesloten organisaties wordt in herinne ring gebracht, dat de H. Mis in het St. Elisabethziekenhuis wordt gelezen om kwart vóór acht. Een ieder is dus tijdig aanwezig. Daarna gemeenschappelijk ont bijt (denk om de verplichte bonnen!!!) en sluiten van de serie lezingen met de lezing „God en de Arbeid". Bioscopen Lido. SCHANDAAL OM VERONICA. Wat er tusschen twee verlovingen met denzelfden jongeman kan gebeuren leert ons Veronica. Deze Veronica is er in de film „Schan daal om Veronica." Deze Veronica is een dikkop. Figuurlijk natuurlijk. En 't is haar eigen rijke vader, die dit beweert. En hij is er nog trotsch op ook. De zaak zit fei telijk zoo, dat zij kennis heeft gemaakt met een aardigen jongeman, maar die het bankbedrijf van zijn vader tot aan den rand van den afgrond heeft geholpen. En hij weet ook eigenlijk niet dat Veronica de dochter van den rijken bankdirecteur is. (Ralph Arthur Roberts). Als het nu ten slotte zoover komt, dat zij hem ten huwe lijk vraagt en met reden maar dat weet hij ook niet meent hij, dat hij hoe wel hij van haar houdt, een rijk meisje moet hebben om zijn zaak weer op de been te helpen. En dan is het natuurlijk mis. Papa de directeur organiseert echter toch maar een verlovingsfeest, want zijn doch ter heeft wel een dikke kop, maar hij een nog veel dikkeren. Aan dezen feestdisch nu onderbreekt Veronica de feestrede van haar vader door even op te merken, dat het feest niet doorgaat Hoe moet dat nu weer op zijn pootjes terecht komen? Daar zullen de toekomstige vader en grootvader wel voor zorgen en dat gebeurt op een ver makelijke en allerdolste manier die 't gees telijk eigendom was van Rolph Arthur Ro berts. Hij is een kostelijke figuur en het wordt allerkostelijkst als het om zijn klein kind gaat Stel u voor een grootvader, die als geschenk voor zijn nog niet geboren kleinkind een fiets wil koopen en die ten slotte een kind van '8 pond maar weinig vindt, want hij woog bij zyn geboorte 9 pond en als dat zoo doorgaat weegt zijn ge slacht over enkele generaties niets meer. Dit is het niveau waarop dit overigens vroolijke verwikkelingsblijspel zich be weegt. Maar het moet ons toch ondanks de flimisch goede kwaliteiten van deze rol prent van het hart, dat er in de Duitsche film van den laatsten tijd nogal erg luch tig omgesprongen wordt met een moraal, die voor zoo goed als alle menschen toch nog een gewone eisch is van burgerlijk fatsoen om dan van menschelijke waarden, natuur- en goddelijke wetten nog maar niet te spreken. Wy maken dus voor deze film een ernstig voorbehoud. Voor de pauze is er nog een uitgebreid journaal, een prachtige, film van de Bra- zilaansche wildernis en op het tooneel een muzikaal en acrobatisch nummer van een dame en twee heeren, dat bewondering afdwingt. Casino BOBBY TREKT VAN LEER. Twee kerels dalen af in de onderaard- sche gewelven van een verlaten en ver waarloosd kasteel; in een van de daar staande oude kisten is het een doodkist? moet goud verborgen zyn. Er zit even wel een man in! Wat doet hij daar? Wie is het? Dat zyn vragen, die ons in spanning houden, temeer daar de persoon in kwes tie al evenmin blijkt te weten, wie hij is. Het is evenwel een robuste kerel en in „hotel" Roode Jonas, waar hij tijdelijk onderdak gezocht heeft, geeft hij gratis een staaltje van de stootkracht van zijn ge spierde armen. Hy heeft een kostbare ring, waarin de naam Bobby gegraveerd staat, zoodat hy aanneemt, dat althans zyn voor naam Bobby is, terwijl zijn nieuwe omge ving hem met alles respect voor zijn harde kuisten „meneer Bobby" noemt Er is een dame, die hem schijnt te her kennen en na deze dame opgespoord te heb ben. die een kasteel en een grvinnen-titel blijkt te bezitten, moet hij ervaren, dat ook zij alleen maar weet, dat hij Bobby heet. Dan komt hem eindelijk een krant in han den, waarin een boksmatch aangekondigd staat en daar ziet hij zijn eigen portret als de opkomende bok-ster Bob Morland. Zijn geheugen keert terug en meteen wordt ons de samenloop van het raadsel achtige verhaal duidelijk. Als u het nog niet raden kunt, moet u zelf de film gaan zien. Eén ding kunnen wij echter nog wel verklappen en dat is dat Bobby „van leer trekt" en niet zoo zuinig ook. De man, die een gemakkelijke overwinning dacht te kunnen boeken, krijgt er van langs en de knock-out, welke hij te incasseeren krijgt is even overtuigend als wel verdiend. Een dergelijke geweldenaarsrol is een kolfje naar de hand van Harry Piel, die dan ook met de noodige nadrukkelijkheid den krachtpatser zoodanig weet uit te beel den, dat speciaal het jongere gedeelte van dé toeschouwers niet al te jong a.u.b., want voor kinderen is het verhaal minder geschikt zit te springen op zijn stoel. Vóór de pauze zien wij behalve het ge bruikelijke journaal, een aardige teeken film (niet na te vertellen) en een dwaas- komisch verhaal van een optimistischen landlooper, die er dank zij de hulp van een schrander aapj e in slaagt om tot het groot ste schildersgenie van alle tijden geprocla meerd te worden! Lang duurt zijn glorie wel niet, maar optimist blijft hij toch. Een amusant programma, met de noodige spanning' en sensatie. Luxor. KORA TERRY. De film „Kora Terry", welke deze week in het Luxor Theater draait, brengt tal van weinig bekende artisten op het witte doek, maar daarnaast Marika Rökk, die zich in de bijzondere kwaliteiten van een dubbel rol laat zien. Deze dubbelrol brengt twee geheel verschillende karakters naar voren: Kora Terry, een hartstochtelijk, verleide- delijk jong meisje en Mara Terry, een zachtaardig kind, dat niet houdt van ge flirt, maar werkt om in haar onderhoud en dat van het kind van haar zuster te voor zien. Kora en Mara Terry zijn twee zusjes, wier vader bij een ongeluk in een circus om het leven is gekomen en die samen zich een weg door het leven moeten zoe ken. Bij Kora lukt dit beter dan bij Mara, omdat de vrijmoedigheid, de brutaliteit van optreden der eerste meer resultaat weet te bereiken dan het bedeesde, schuch tere ifogen der laatste. Natuurlijk komt het daarbij herhaaldelijk tot conflicten tus schen de twee zusters en wanneer ten slot te Kora voor een spionnage-affaire niet af- keerig blijkt, bereikt het conflict zijn hoogtepunt, waarvan Kora het slachtoffer wordt, als zij, aangeschoten door haar zus ter, ten gevolge van den val van een trap sterft. Mara schrikt van de gevolgen, doch een, oude bediende van de twee zusters weet haar te overreden hem de schuld van het ongeluk te geven en te doen. voorko men alsof Mara en niet Kora storven is. Mara zet dan haar leven voort onder den naam van Kora en neemt geheel haar plaats in, viert triomph na triomph, doch uit Amerika teruggekeerd wordt zy gear resteerd wegens de vroegere spionnage Dan moet zij voor* de waarheid uitkomen, haar dubbel-leven bekend maken en niet zonder moeite gelukt het haar de rechters te overtuigen. Een Alm van «panning en sensatie, van revue-show en fraaie scènes, waarbij Jo- sepr Sieber, Will Quadflieg en Will Dohm de artiste Marika Rökk uitnemend terzijde staan. In het voorprogramma zien we een keu rig verzorgde weergave van het bekende verhaal van „het Meisje met de zwavel stokjes". T rianon. MIJN ZOON DE MINISTER. Een cabaretière opent de film met een liedje, waarin de veelvuldige minister-wis selingen in Frankrijk worden gehekeld. Deze hekeling is ook het thema van deze film een niet erg nieuw onderwerp dus, want het „óte-toi que je m'y mette", het stoeltje-verwisselen van Fransche regee ringen, is reeds in allerlei toonaarden en soms zeer geestig gegispt. Wat nieuw is in deze Duitsche film, welke in Parijs speelt, is de vooraanstaande plaats, die niet de minister, maar zijn moeder in neemt. De man is nu wel minister gewor den, maar het is zyn verschrikkelijk bij- de-hande moeder, die de lakens uitdeelt, en daardoor alvorens het tot een open bare kabinets-crisis komt reeds een hui selijke kabinetsrevolutie heeft ontketend, waarin de vrouw van Zijne Excellentie een lief typetje en de kamerbewaarder van Zijne Excellentie zich zeer rebelsch gedragen, niet jegens den minister, maar jegens zijn alles bemoederende en bedisse lende moeder. Nu wil de geschiedenis maar het is niet historisch dat de ka merbewaarder blijkt le zijnde vader van den jongen Minister. Iedereen zal moeten toegeven, dat de situatie niet al leen onwaarschijnlijk, maar ook volkomen onmogelijk is. En omdat iets wat onmo gelijk is, uiteraard niet kan bestaan, is het ministerie al geduikeld, vóór dat de onmo gelijke situatie uitlekt. Want er was reeds een schandaaltje omtrent den jongen mi nister doorgesiepeld en dat schandaaltje schoof hem van hét bewindskussen af, om zijn vader er voor in de plaats te stellen. De kamerbewaarder werd dus minister, maar ook de hem toegemeten tijd duurde zoo kort, dat de bioscoop-bezoekers ook zyn nederlaag nog medemaken en, tot slot van het geval, met twee ministers, vader en zoon, uit hengelen gaan! In het voorprogramma een prachtige film van Insecten-leven in een weiland. Zeer goede opnamen van dit wriemelende gedoe langs grashalmen en op bloemknop pen, dat wij 's zomers lang-uit liggend ga deslaan, zonder vaak aan deze weelderige schoonheid aandacht te schenken. Ook is er een kleurig en keurig teekenfilmpje, dat de oorlog vertoont tusschen de lieftallige zonne-koningin en den duisteren heerscher van het spookbosch. De kaboutertjes en spoken gaan, helaas, ook al met hun tijd mee; zij waren van het modernste wapen tuig voorzien! Rex PERCY NEEMT VACANTIE Deze geestige film, geheel gedragen door Hans Albers, brengt vroolijke avonturen door de dolle situaties, welke hierin voor komen. Zij worden charmant gespeeld zoo als men dat van Hans Albers kan ver wachten. In de rol van den grootindustrieel Percyval Petterson, oftewel de groote P. P. is hij meesterlijk, doch als hij later optreedt als een gewone gast in een taveerne, als kellner, als kreeftenvisscher, als chauffeur of als salonjonker in iedere creatie is hij onverbeterlijk, Percy, heeft als President van het Petterson Concern een moeilijk en zwaar leven, daar zijn mede aandeelhou ders, steeds weer meer geld willen slaan uit de groote een rendeerende onderneming waarin Meyer als grootste aandeelhouder het fcem wel het lastigst maakt. Hierbij komt nog, dat zijn eenige dochter Ingrid, die niets heeft te doen, maar het nog druk ker heeft dan haar vader, geen oogenblik voor hem over heeft, zoodat van eenig huiselijk geluk geen sprake is. Daarom be sluit Percy in overleg met zijn getrouwe Sully vacantie te nemen en wel op een zeer eigenaardige manier, door doodgewoon spoorloos te verdwijnen. In deze vacantie- tocht, welke hij onderneemt als een heel doodgewoon burgermannetje, valt hij van de eene sensatie in de andere, waarbij hij op zeer geestige wijze toont, zoowat in alle beroepen thuis te zijn. Doordat hij van de eene betrekking in de andere springt, ont loopt hy steeds zijn dochter, die achter hem aanjaagt met den journalist Nil Nilsen. Vast staat echter, dit hij zich geen zorgeft maakt, over zijn mede-aandeelhouders en hun een goede les geeft en ook zijn dochter toont, hoe zy haar vader in haar weelde rig leven heeft verwaarloosd. Voor de pauze draait nog een aardige natuurfilm, over zeevogels, aangevuld met een uitgebreide wereldreportage. Geveilde Perceelen. Ten overstaan van Notaris B. H. Stum- pel alhier: Het winkelhuis met afzonderlijke boven woning en tuin Mare 104/104a, in bod: ƒ6200.kooper de heer J. C. van der Steen q.q. alhier voor: ƒ7050.—. Het huis en erf Zuidsingel 39 alhier, in bod: ƒ650.kooper de heer D. Vorstel man te Voorschoten voor: ƒ760. Het huis en erf Westhavenstraat 9 al hier, in bod: 1060.—, kooper de heer J. Mugge q.q. alhier, voor: 1170. Ten overstaan van notaris A. A. van Haafteri alhier: Het heerenhuis met tuin te Oegstgeest, Spaargarenstraat 30, in bod: 6600.koo per de heer A. W. Vink q.q. alhier, voor: 7300.—. Het huis met erf en open grond Bakker- steeg 18 alhier, in bod: 1280.—, gemijnd op 700.—, totaal; 1980.—. Dit perceel is echter niet gegund. Zie verder voor stadsnieuws pag. 1L LEIDEN. Geboren; Margaretha, d. van J. Som- meling en A de Jong Jannetje, d. van K. Bakker en A. G. Bierfischer Corne lia, d. van A. Wendt en J. M. Sasburg Hendrika Paulina, d. van L. P. J. Mathot en C. M. J. Zwetsloot Meta Julia Jaco- ba, d. van F. Bekooij en J. C. Pont. Overleden: Wed. V. A. Blöte 83 j. Binnenland MAATREGELEN TEGEN HET BEPERKEN VAN WERK. By besluit van den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken (verordeningenblad no. 13) zyn wijzigin gen gebracht in het eerste uitvoeringstoe- sluit ingevolge de verordening betreffen de het beperken van werk. Artikel 1 van laatstgenoemd) besluit komt nu te luiden als volgt: Het is den leiders van landbouw-, indu strie- en handelsbedrijven alsmede denge nen, die een VTy beroep uitoefenen, ver boden: 1. Het werk in het bedryf of in het vrije beroep tijdelijk of voorgoed stop te zetten; 2. den werktijd van werknemers tot minder dan 36 uren in de week in te kor ten; 3. werknemers te ontslaan, tenzij arti kel 1639p van het Burgerlijk Wetboek toe passelijk is. DOODELIJK ONGELUK OP DEN RIJKSWEG BIJ BUSSUM Gisterenmiddag is op den rijksweg bij den Gooischen Boer te Bussum een onge luk gebeurd, waarbij een jongen gedood werd. De twaalfjarige van M. stak plotseling den rijweg over zonder uit te kyken, waar door hij werd aangereden door een auto, die uit de richting Naarden kwam. De jongen was op slag dood. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar de Majella- stichting. De bestuurder van de auto treft geen schuld. In de Gildestraai te Bussum is gisteren eveneens een ernstig ongeluk gebeurd. Een driejarig meisje is hier door een driewieler aangereden, waarbij het zoo zwaar gewond werd, dat zij niet vervoerd kon worden. De bestuurder van de driewieler is tot nu toe onbekend gebleven. Duiienland COMMUNIQUE VAN DEN POLITIE- PRESIDENT TE BELGRADO. BELGRADO, 29 Maart. (D. N. B.). De politiepresident van Belgrado heeft, naar *_e bladen melden, een communiqué van den volgenden inhoud uitgegeven: „De eerste dagen hebben, als bij iedere wijzi ging van een regime, ook enkelen geloofd hun persoonlijke gevoelens op bijzondere wijze aan te passen bij den nieuwen toe stand. De minister-president heeft tot onze burgerij den oproep gericht geen betoogin gen te houden. Intussche.i hebben naar aanleiding van de feestelijke godsdienst oefening in de hoofdstad onder het publiek wederom soortgelijke betoogingen plaatsge vonden. welke geenszins in overeenstem ming zijn met de waardigheid en de vre- desilevende houding van ons land. Voor zoover deze betoogingen de uitdrukking waren van onverantwoordelijke elementen, moeten zij ten allerscherpste veroordeeld worden. De autoriteiten hebben van haar kant alle maatregelen genomen om een herhaling van dergelijke excessen te ver hinderen, welke alleen de regeering de uitvoering van haar taak tot het welzijn van land en natie bemoeilijken." LEIDEN, 29 Maart Boter. Boeren- boter prima 1.75, aanvoer 30 kg. LEIDSCHENDAM, 28 Maart. Groen- tenvelling. Kropsla 10.50, 2e soort 9, Stoofsla 0.240.36, Andijvie per 4 kg. 0.710.76, Spinazie per 4 kg. 1.08, Raap stelen 44.60, Rabarber per 100 bos 10.50—11.20, Radijs 4.40, Prei 8.50, Brusselsch Lof 19—24, Selderie 2—2.10. KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 Maart Groenten veiling. Knolserie A 12.50 13, Schorseneeren A 16.6017, Boeren kool 510 ct. per 6 kg. Roode kool 77.50 per 100 kg., Gele kool 5.906.40, Groene- kool 46.40, Uien 5.706, Waspeen 1.30—1.90, Kroten f 0.60—0.80. NIEUWERBRUG, 27 Maart Eieren. Aanvoer 4849 stuks. Prijs 5.807.10 of gemiddeld 1.07 per kg. Eendeieren 6—7. VINKEVEEN, 27 Maart. Groenten. Witlof 18—21 per 100 kg., id. II 11—17, id. stek 310, Spinazie 1621, Rabar ber 7 per 100 bos. ROELOFARENDSVEEN, 28 Maart, Groentenveillng. Spinazie 1317, Groe ne kool 3.60, Roode kool 4.60—6.70, Wit lof 15—16 per 100 kg. UTRECHT, 3 Maart. Vee. Totaal 2350 stuks vee, o. a. 750 runderen. Vaarzen 290 430, pinken f 200280, melkkoeien 320 —530, kalfkoeien 340—550, varekoeien 220—380, per stuk, handel redelijk, prij zen hooger; 940 nuchtere kalveren, 300 schrammen 2135 en 360 biggen 1420 Handel redelijk. Kleinhandel. 250 kg. Kaas 1.201.50 en 6000 eieren 1.07 per kg.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3