OMGEVING RIJNSTREEK Land- en Tuinbouw WOENSDAG 26 MAART 1941 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 KATWIJK Geboren: Arie, z. van A. Meijvogel en C. Twigt Nicolaas, z. van J. Guyt en C. Varkevisser Delia Josephina, d. van H. J. Pennes en C. C. Lange Antje Christina, d van J. Impthorn en C. v. Rijn Willem, z. van C. Volker en A. M. Kor- pelshoek Pieter, z. van P. v. d. Plas en A. W. Nijgh. Ondertrouwd: C. v. Duyvenbode en J. Verdoes J. Kort en J. B. C. Verdoes. Getrouwd: J. Verdoes en K. v. d. Plas A Haasnoot en H. Harteveld. Overleden: Nijsje Aandewiel 18 j. Dirkje v. Klaveren 36 j. Klaas Schaafs- ma 28 j. Leonardus v. d. Geer, echtg. van P. K Aanhane 71 j. Neeltje Mey- vogel 1 jaar. Gevestigd: Mej. J. Kleen uit Rot terdam Mej. J Jansen uit Valkenburg M. J. Gantevoort uit Heerlen G. Stroomberg uit Amsterdam Mej. J. B. A. van der Hoeven uit Leiden Mej. H. W. L. C. van der Voort uit Den Haag. Vertrokken: Mej. J. Zwaan naar Rijnsburg J. Filipiak naar Noordwijker- hout Mej. G. Meijring naar Loosduinen Mej. Staatsma naar München W. v. Doorne en gezin naar Delft. LEIDSCHENDAM Bouw Ader en veertig kleine midden standswoningen. Door de N.V. Bouw- en 1 Ra^ '--Trk'' alhier, directeur de heer J. Schouten en bouwer der woningen tegenover het nieu we raadhuis wordt verzocht hem een geld- leening onder hypothecair verband te ver strekken overeenkomstig de rijkshypotheek- regeling 1940 ten bedrage van 90 pet. van 338.000 voor den bouw van 44 kleine mid denstandswoningen aan de Koningin. Em- malaan, hetgeen neerkomt op 6930 per wonign. Verzocht wordt van vorengenoemd bedrag ad 6930 renteloos te verstrekken een bedrag van 600. Na een duidelijke uiteenzetting betref fende rente, enz. meenen B. en W. in de vaste overtuiging het belang der gemeente te dienen dloor den bouw te bevorderen, aan den raad te moeten voorstellen over eenkomstig de hypotheekregeling 1940 aan het rijk te verzoeken: a. een. rentegevend voorschot tot een bedrag van ten hoogste 304.920 te verleenen tegen een rente van 2% pet. per jaar en onder voorwaarde, dat jaarlijks van dit voorschot zal worden afge lost V/2 pet.; b. een renteloos voorschot tot een bedrag van ten hoogste f 26.400 te ver leenen, onder voorwaarde dat jaarlijks wordt afgelost eveneens 1H pet. Bij inwil liging van dit verzoek aan voornoemde N.V. onder de bovengenoemde gestelde voorwaarden te verstrekken onder ver band van le hypotheek: een rentegevende geldleening ten bedrage van 304.920, als- meed een rentelooze geldleening ten bedra ge van f 26.400 onder de navolgende voor waarden: a. dat deze verstrekking ge schiedt onder de overigens in de hypotheek regeling 1940 gestelde voorwaarden; b. dat de bouwplannen voldoen aan de bij het uit breidingsplan in onderdeelen en de daarbij behoorende bebouwingsverordening der ge meente gestelde eischen, een en ander ten behoeve van den bouw van 44 kleine mid- denstandswóningen aan de Koningin Emma- laan, alhier. De bouwkosten wonden geraamd op rond 9000,—. B. en W. stellen dien Raad voor goed te keuren, dat het hiervoor bedoeld terrein voor dezen bouw wordt bestemd en de voor den bouw benoodigde gelden beschik baar te stellen. De grond zou, evenals zulks indertijd is geschied met den grond, waarop de loods voor den dienst van gemeentewerken is ■gebouwd, aanvankelijk van het grondbe drijf gehuurd kunnen worden tegen een vergoeding van 150,per H.A. per jaar. Te zijner tijd kan dan overwogen worden de eventueele uitname van den grond uit de administratie van hetgrondbedrijf. SASSENHEIM Geboren: Arieda Geertruida, d. van P. van der Stelt en A. Breijer Ankje, d. van E. de Jong en H. C. Th. Mulder Jo hannes Leonardus, z. van Th. L. van der Geest en E. J. van Stetfn Cornells Ge rard An dries, z. van A. van der Wagt en N. Romijn Cornelis, z. van F. P. de Bruijn en A. Kralt Catharina Elisabeth, d. van F. van der Meij en M. A. van Schoo- ten Eduard, z. van A. Verschoor en E. J. Willemse. Ondertrouwd: L. W. J. Bemelman 26 j. en M. Rotteveel 29 j. Overleden: J. Zuilhof 48 j., echtgen. van J. de Roode A. Ruigrok 89 j. Gevestigd: IJ. Smit en gezin van Lisse A. Kroeze en gezin van Noord- wiik E. M. Fontein van Leiden. Vertrokken: A. J. Helmus naar Breezand. WASSENAAR Volksbond. Onder leiding van den voorzitter, den heer G. A. van Leijenhorst, vergaderde alhier de afd. van den R.K. Volksbond. De voorlezing van een rapport over de actie voor uitbetaling van achterstallig loon voor werkzaamheden aan de golfbaan, gaf een duidelijk overzicht van deze, met volkómen succes bekroonde, actie. In aan sluiting daarop las de secretaris, de heer J. J. van Benten, een van de betrokken ar- Vereen. „De Narcis" Dinsdagmiddag hield de Vereeniging „De Narcis" in café-restaurant „De Nachte gaal" te Lisse haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer H. J. Arents- horSt. De voorzitter wees op het afgeloopen seizoen, hetwelk voor de narcissenkweekers zeer slechte uitkomsten had gebracht. Ech ter moeten we met moed verder gaan en hopen met Gods hulp een betere toekomst tegemoet te gaan. Nadat de secretaris, de heer H. J. Voors de notulen had uitgebracht, gaf de direc teur van den Keuringsdienst een overzicht over de werkzaamheden van het afgeloopen jaar, waaraan we het volgende ontleenen: In het voorjaar van 1940 werden de werkzaamheden normaal aangevangen.' Een ruim arbeidsveld lag voor ons open, daar het arsenaal niet was ingekrompen, en met de vaste overtuiging, dat de ziekte bestrijding onverminderd moest worden voortgezet, trokken wij te velde tegen de belagers van onze gewassen. Door de wettelijke bepalingen gesteund, werden enkele hoeken narcissen, die door de betreffende eigenaren aan verwaarloo- zing waren prijsgegeven, opgerooid, haag beplantingen, zooals in één rayon veel voorkwam, weggeruimd. Dwaas is de meening, dat gekookte bol len eerder door de narcisvlieg worden aan getast. Proefnemingen door prof. v. Slog- teren ten dezen opzichte genomen, weer leggen dit afdoende. Het vastzitten van groote hoeken, om de zelfde reden, vervult ons met zorg, en wan neer hier van 't voorjaar niet serieus met het zeefje wordt gewerkt, zal ernstige schade niet uitblijven. Het gassen van de bollen voor het plan ten, teneinde de larven te dooden werd door verschillende kweekers in het afge loopen jaar toegepast. Deze methode, die niet nieuw is, kan voor variëteiten, welke vatbaar zijn voor bolrot» en ter onderbre king van een jaarlijksche warmwaterbe handeling, aanbeveling verdienen, mits dit oordeelkundig geschiedt. Ook de behande ling met het z.g. M.-gas, heeft onze aan dacht gehad. In een en ander heeft spr. aanleiding gevonden, een beroep te doen op den technischen adviseur prof. v. Slogte- ren, die uitgebreide proeven heeft opgezet teneinde te kunnen beoordeelen of met deze verschillende gassen: le. afdoende resultaten zijn te bereiken; 2e. ze geen na- deelige gevolgen hebben voor den groei en bloei; 3e. de juiste wijze, waarop ze even tueel moeten worden toegepast. Eerst wanneer de resultaten van deze proeven bek énd zijn, zal onze dienst in deze richting actief werkzaam kunnen zijn en desgewenscht van voorlichting kunnen dienen. Ten opzichte van de Virusbestrijding gingen onze eischen in het afgeloopen jaar verder, dan we tot dusver gewend waren. Na reeds jaren de bestrijding door middel van selectie te hebben toegepast en aan gemoedigd, werd dit jaar aan iedere kwee- ker de verplichting opgelegd zijn partijen van grijze planten te zuiveren. Bij het voorschrijven van deze maatregel, was het bestuur er op bedacht, dat dit zuiveren niet aanstonds voor 100 pet. geschieden kon, evenwel werd hierdoor verkregen, dat iedere kweeker zich genoodzaakt zag, zich met de bestrijding van het virus, zij het in zijn ergste vormen, bezig te houden. Hier door werd ook bevorderd, dat de kweeker het „grijs" gaat beschouwen, niet, zooals veelal gebeurde, als een verzwakking, of iets, dat nu eenmaal bij de teelt behoort, maar als een ziekte, die bestreden moet worden. Wat de bestrijding van het aaltjesziek betreft, is dit nagenoeg overwonnen. Ook bij de z.g. bloemisterijbedrijven, die vrijwel allen nog slechts kort bij ons aangesloten zijn, geeft de gezondheidstoestand in dit opzicht reden tot tevredenheid. Op de veilingen viel tijdens het seizoen, beduidend minder te keuren dan anders het geval was, de oorzaken hiervan waren voornamelijk de verminderde vraag voor export, doch ook de door de Ned. Sierteelt Centrale in uitzicht gestelde verplichte le vering. Wij mogen dan ook in vele opzichten, met voldoening op ons werk in 1940 terug zien, jammer dat voor de kweekers van ons product, tengevolge van een slecht gewas, beiders ontvangen dankschrijven voor, vol waardeering voor de bondsactie en bijzon der voor den heer van Leijenhorst. Van een en ander werd met applaus kennis ge nomen. De heer J. v. d. Akker, districtsbestuur der, sprak hierna over: „beteekenis van de katholieke organisatie". Duidelijk en over tuigend bewees spr., hetgeen in het ver leden door middel van de katholieke orga nisatie is bereikt en hoe de katholieken het leeuwendeel hebben gehad in de tot stand gebrachte sociale wetgeving. Met tal van cijfers weerlegde spr. de meening die men hoort alsof er vóór 10 Mei niet veel ge daan zou zijn op sociaal terrein. In het ver leden is de principieele katholieke organi satie een zegen geweest voor de arbeiders en voor land en volk. Zij zal dat ook a de toekomst zijn en voor land en volk een groote taak kunnen verrichten. Na een dankwoord van den voorz. volgden nog een paar mededeelingen, alsmede de rond vraag, waarna sluiting volgde met den chr. groet. Een kaartje leggend, bleef men daarna nog eenigen tijd gezellig bijeen. Inbraak in de wijnkelder. Na verbre king van een deur heeft men zich toegang verschaft tot de woning van den heer G. aan de Konijnenlaan. Er werden 155 fles- schen spiritualiën vermist en een halve mandflesch jenever. De familie verblijft in het buitenland. veelal veroorzaakt door water, en vorst- schade, de verplichte inlevering en een sterk verminderde export de financieele uitkomst zoo bitter slecht zijn. Vervolgens volgde het jaarverslag van den heer K. J. Voors, welke o.a. het vol gende mededeelde: Omtrent de omvang van het werk van den keuringsdienst werd medegedeeld, dat in 1940 de veldkeuring werd uitgevoerd in 3968 bedrijven, tezamen volgens hun opga ven, een met narcissen beplante oppervlak te vertegenwoordigend van 656.445 R.R. of 938 H.A. hetgeen 37.000 R.R. of 53 H.A. minder is dan een jaar tevoren, aldus de aanvankelijke invloed van den oorlog in het najaar 1939 openbarend. De soorten statistiek verscheen reeds vroeger dan an dere jaren en kwam nu uit op 5 Aug. en dit beteekende, dat vóórdien alle rapporten van de veldkeuring ter bestemder plaatse waren gekomen. Het aantal leden, in 1939 zoo sterk toe genomen, liep nu iets terug. Het onderzoek der werkelijke teelt eh verhandelingskosten als basis voor wat te genwoordig kortweg de prijzen moeten hee- ten, is onlangs beëindigd en zal wel lei den tot een aanmerkelijke herziening van den vroegeren toestand, dat de gegaran deerde minimumprijs de teeltkosten bij lange na niet dekte. Dit resultaat waar voor heel wat cijfermateriaal moest worden verzameld, moge nog wat uitblijven, het zal recht doen wedervaren aan de ver wachting, dat narcissen telen, behalve van kennis, ook een zaak van rekenen is. Hierna werd de exploitatie-rekening met de begrooting behandeld. De begrooting sloot met een bedrag van f 26.990.Na eenige bespreking werd deze goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing waren aftre dend de heeren H. J. Arentshorst, G. Veld- huyzen van Zanten en G. v. d. Marei, wel ke niet meer herkiesbaar waren. Na stem ming werden gekozen de heeren M. Veld- huyzen van Zanten R.zn., G. Zandbergen Terwegen en H. v. Zonneveld. Bij de rondvraag verzocht de heer L. Schoorl aandacht te besteden om reclame te maken voor narcissen, b.v. door het broeien van narcissen op grint en wees hnernaar om onpersoonlijke reclame. Het bestuur zal het een en ander over wegen, echter werd medegedeeld, dat het te betreuren is, dat dit jaar geen tentoon stelling kon worden gehouden. Voorts zag spr. gaarne een kleine uitbrei ding van het areaal, waarop de voorzitter mededeelde, dat dit jaar nog niet veel hoop van uitbreiding bestaat en de kweekers een groot deel zullen moeten beplanten met boonen enz. De heer Krouwel informeerde of ook het artikel narcissen voor industrie-doeleinden gebruikt kunnen worden. Medegedeeld werd, dat het bestuur naar 30 verschillende fabrieken monsters ge stuurd heeft, echter heeft <Jit tot nog toe weinig resultaat gehad; alleen kan van dit product stijfsel gemaakt worden. De heer J W. van Reisen drong er op aan, dat de Keuringsdienst zoo volledig mogelijk dit jaar uitgevoerd zal worden, om het product zoo goed mogelijk op te voeren; een verslapping van den Keurings dienst zou zeer fataal zijn. De voorzitter gaf toe, dat de kweekers alle mogelijke zorg moeten blijven beste den aan hun bloembollenkramen en dat de Keuringsdienst zeer goed ter hand zal wor den genomen. De heer Langeveld verzocht om een kleine .verplichte inlevering, waarop de heer Nouland een uitvoerig betoog hield. De inlevering, aldus de heer Nouland, is voor alle kweekers een pijnlijke zaak ge weest, vooral daar er tot nu toe, nog niets hiervoor betaald is. Vele kweekers waren hierdoor zeer gedupeerd, daar hun narcis- senkraam ingekrompen is, waardoor zij genoodzaakt waren een groot gedeelte nar cissen bij te koopen. De voorzitter kon zich ten volle met het standpunt van den heer v. Nouland ver eer, igen en wees er zelfs op, dat de mini mumprijs van de narcissen steeds beneden de productieprijs was, waardoor deze teelt niet loonend was. Een verhooging van den minimnmprijs is een dringende noodzake lijkheid, welke mededeeling door de ge- heele vergadering met groote instemming werd ontvangen. Het bestuur zal alle po gingen aanwenden om de minimum-prijzen van de narcissen te verhoogen en deelde mede, dat hieromtrent reeds besprekingen worden gevoerd. Voorts werd nog gesproken over de vi rus-ziekte en de aantasting door de teelt van tuinboonen tusschen de narcissen. Hieromtrent werd het woord gevoerd door prof. van Slogteren, welke mededeel de, dat de tuinboonenluis wel de virus ziekte overbrengt. Met klem adviseerde hij, zoo Anroeg mogelijk en beslist voor half April de zieke planten te verwijderen en de partijen te zuiveren. Voorts dankte de heer v. Nouland den scheidenden voorzitter en wees op het vele werk door hem verricht in deze moeilijke periode, en hoopte dat het genomen initia tief omtrent de prijsverhooging spoedig resultaten moge hebben. Nadat prof. v. Slogteren en de heer Stof- meel nog eenige uiteenzettingen hadden gegeven omtrent de warmwaterbehandeling en het gebruik van M.-gas en Blauwzuur en eenige gehouden proefnemingen, sloot de voorzitter deze zeer druk bezochte bij eenkomst. VOETGANGERS, de oogen open, niet op den rijweg, maar op het trottoir moet ge loopen! Vereeniging voor Veilig Verkeer, ALPHEN AAN DEN RIJN Stille Omgang. Na de kerkelijke Ade ring van den Stillen, Omgang werd des na middags te 3.30 uur in de zaal van de St. Josephgezellen een herdenkingsvergade- ring belegd, welke toegankelijk was voor de leden en bun dames. De zaal was geheel gevuld met belangstellenden, toen de voor zitter van het gezelschap, de heer H. P. Jollie, zich met een kort openingswoord tot de aanwezigen richtte en in het bij zonder tot de geestelijkheid van de paro chie en tot den spreker van dien middag kapelaan C. M. Broers uit Haarlem, een hartelijk welkomstwoord sprak. Nadat door allen staande het Aan U o Koning der eeuwen was gezongen bracht de Graal nog een lied ten gehoore, terwijl door en kele leden van de Kruisvaart een drietal stukjes werden gedeclameerd. Vervolgens werd het woord gegeven aan kapelaan Broers, die een boeiende en geestdritfige toespraak hield over het H. Sacrament van Mirakel. Hierna werd door Deken de Korte dank gebracht aan kapelaan Broers. Spr. wees op de sombere tijdsomstandigheden, waar door het dit jaar helaas niet mogelijk was geweest den traditioneelen nachtelijken stillen omgang té maken. Spr. zag hierin evenwel ook een lichtkant n.1., dat nu daardoor de geheele parochie in de gele genheid weid gebracht om een heerlijk aanbiddingsfeest mee te maken. Spr. ves tigde vervolgens de aandacht op de alge- meene intentie van dezen dag: de heiliging van het huisgezin en spoorde aan de ge zinnen altijd aan Jezus in het H. Sacra ment aan te bevelen. Dit is echt katholiek d.w.z. algemeen. Nadat spr. nog had aange spoord tot veelvuldig bezoek van de H. Mis en van het Lof, droeg spr. een vers voor van Dr. Schaepman en gaf daarbij de noodige verklaringen, met betrekking tot het Mirakel van Amsterdam en het H. Sacrament des Altaars. De voorzitter dankte beide sprekers, voor hun medewerking tot het welslagen van dit Stille Omgangfeest. Deze herdenkingsdag werd besloten met :n plechtig Lof in de parochiekerk met processie. Tijdens dit Lof werd de open bare aanbidding geleid door den Deken, die aan het einde daarvan de buisgezinnen, onder bescherming stelde van het H. Sa crament. Bouw brandweergarage. De opber ging van de motorspuiten der brandweer in de garage op het terrein der gasfabriek voldoet niet meer aan de daaraan te stel len eischen. Dit was te voorzien bij de aanschaffing der nieuwe automobielmo- torspuit, waarvan de afmetingen zoodanig zijn, dat de in gebruik zijnde garage te klein is. De water- en lichtbedrij ven heb ben behoefte aan vergrooting van kantoor ruimte, waardoor, eenige verbouwingen moeten plaats hebben. In de plannen daar voor diende de tegenwoordige brandweer- garage te worden betrokken. Een en ander maakt den bouw van een nieuwe garage noodzakelijk. Het hier bestaande alarmeeringssysteem, zoowel als het feit, dat bijna alle brand weerlieden in de omgeving van de gasfa briek wonen, maakt het noodzakelijk, dat de nieuwe garage in de buurt van de gas fabriek wordt gebouwd. De gelegenheid daartoe ontbreekt op het fabrieksterrein, maar is aanwezig op het terrein tusschen de spoorhaven aan de binnenkort' aan te leggen straat, die van de Dr. Lovinklaan in westelijke richting zal loopen langs de gemeen tewerf. Geboren: Johanna Maria d. van J. M. Moerings eti M. C. Vermeulen Petrus Jo- zeph z. van J. M. Moerings en M. C. Ver meulen Maria Johanna d. van C. van Muiswinkel en J. van Dieijen Hillegon- da d. van J. Bolding en H. Soer Corne lis z. van J. J. van Dam en J. Schoen maker. Overleden: Marrigje Groenevelt 72 j. wed. van J. den Ouden Johannes van der Post 83 j. wedr. van L. Suzan. Gevestigd: van Rotterdam M. H. v. Rhijn en gezin van Rotterdam: M. B. v. d. Boogaart en echtgenoote van 's Herto genbosch M. Mosheim. Vertrokken naar: 'sGravenhage: C. Smit en gezin naar Uithoorn: W. Konst naar Hilversum: C. P. A. Kanters naar Bodegraven: J. van Iperen naar Weert: J. Loogman naar Hazerswoude: G. D. van der Meer. BOSKOOP Geboren: Klaas Cornelis Jan z. van J. A. Angenent en W. van Beek. Jan Andries z. van A. Bietz en L. van Gent. Maria d. van W. J. Overes en H. H. van der Quast. Marianne Jacoba d. van H. P. Ramp en H. M. Cammeraat. Ondertrouwd: H. van Delft en J. Heymans. Getrouwd: C. van den Berg 24 j, en H. Slingerland 21 j. Overleden: Heinrich Wilhelm Emil Struve 57 j. Petrus Jozephus van der Meer 44 j. Hendrik Matthijs Sepers 27 j. KATWIJK AAN DEN RIJN In de knel. Sinds de verbetering van de Voorstraat-Noord komt het meermalen voor, dat voertuigen en fietsen tegen het trottoir geplaatst worden door zakenmen- schen, die even bij hun klanten iets moe ten afgeven. Dat kan voor de tram wel eens oponthoud veroorzaken. Bestuurders van auto's en wagens hebben hier weinig last van. Anders is het met fietsers. Zoo als meerdere malen, gebeurde het ook gisteren weer dat het rijwiel met bakkers- mand van bakker K. aan de aandacht van den bestuurder ontsnapte, in de knel ge raakte en vernield werd. Van het geval is aangifte gedaan aangezien bakker K. van oordeel is, dat wat in den weg staat, toch maar niet boutweg vernietigd mag wor den, ook niet door de tram. LEIDERDORP Geboren: Willem van W. Storm van Leeuwen en C. G. Olie. Willem z. van H. Dubbeld en S. A. Schouls. Ondertrouwd: T. Roest jm. 25 j. en M. v. Leeuwen jd. 26 j. WADDINXVEEN Geboren: Cornelia Wijnanda Maria d. van H. van 't HartVermeulen Theunis z. van T. van Eijkv. d. Horst Simon Jo zef z. van J. Mauritsvan Velzen. Ondertrouwd: P. Kammeraat 33 j. en C. S. Angenent 31 j. Overleden: D. Esveldt 81 j. A. den Hartog 83 j. wed. van G. Swart DE BLOEMENHANDEL. Men schrijft uit Aalsmeer aan de „N. R.Ct.": Hoewel de seringen gedeeltelijk nog steeds laag geprijsd zijn, kan toch in 't al gemeen de handel tamelijk vast genoemd, worden, meer in het bijzonder voor de goede kwaliteit. Zooals bekend, worden de benoodigde k wan turns bloemen, welke voor export zijn benoodigd, niet geveild- Deze worden vooruit afgegeven op aan vraag van de exporteurs. De laatste dagen heeft zich het verschijnsel voorgedaan, dat zooveel bloemen voor export waren aan gevraagd, dat voor binnen 1 andsch gebruik geen goede kwaliteit overbleef. Dit geldt in hoofdzaak voor de seringen. Van anjers wordt lang niet alles voor export, bestemd en het overblijvende gedeelte brengt een betrekkelijk lagen prijs op. Goede prijzen worden thans nog betaald voor Prunus, Gerbera en Sierkers. Gerbera liep zelfs tot 16 ct. p. stuk. Snij'groen dat tamelijk veel aan de markt komt, is eveneens goed in prijs. Voor bolbloemen is de belangstelling niet groot. Lathyrus stijgt in aanvoer en in kwaliteit en mag zich nog in een goeden prijs verheugen. Aan de potplanten veiling is de toestand onveranderd goed. Reeds komen weer de bekende bakjes met voorjaans-perkplanten in steeds stijgend aantal. De prijs van deze artikelen is eveneens goed. Hoe straks de ze massa's moeten worden vervoerd is nog een vraag, waarop moeilijk een antwoord kan worden gegeven. Azalea's vormen nog steeds een belangrijke groep. In tal van soorten en kwaliteiten komen zij aan de markt en doen goede prijzen. Hier volgen enkele van de voornaamste noteeringen: Azalea 1.201.80, Az. Hesoe 75100, Az. struikjes 40—50, Genista 70— 90, Kalanchoë 35—40, Deutzia 28—33, Prim, obconca 3551, Cineraria 5060, Horten sia wit l.OO1.20, rose en blauw 1.20—1.60, Prim, sinensis 1416, Prim. Dassier 2023, Malacoides 1216, Anthurium 1.602, Clivia 1.301.50 per stuk. Bakjes violen 0.8O1.1.10, Primula Veris 1.001.30 per bak. De karakteristieke boerenwagens, die de laatste jaren meer en meer verdrongen werden, vinden nu op de „boeren-boelhuizen veel aftrek Deze traditioneels verkoopingen worden in het voorjaar in de openlucht op zeer veel plaatsen van het platteland gehouden (Foto Pax Holland)

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 8