Plymouth zwaar getroffen OMGEVING ZATERDAG 22 MAART 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Em gxaate vlammenzee In aanvulling op het weermachtbericht van gisteren verneemt het D.N.B. uit Ber lijn nog het volgende: Het zwaartepunt van den Duitschen aan val in den afgeloopen nacht lag op de oor logshaven Plyymouth. Dit steunpunt van de Britsche oorlogsvloot in Zuid-Engeland, dat na Portsmouth het belangrijkste is, werd bij uitstekend, zicht door sterke Duit sche gevechtsafdeelingen aangevallen. De neergeworpen bommen die stelselmatig op militaire en andere voor den oorlog belang rijke doelen vielen leverden een prachtig succes op. Talrijke groote en kleine bran den laaiden op. Over een oppervlakte van ongeveer vier vierkante kilometer woedde een geweldige vlammenzee. Door het inslaan van zware Duitsche bommen werden arsenalen van de Brit sche marine en kade-instalalties in puin gelegd. Het voornaamste ravitailleerings- depot van de Engelsche marine stond in lichterlaaie. Talrijke ontploffingen die door de neergeworpen bommen ontstonden, duidden er op, dat munitievoorraden in de arsenalen tot ontploffing waren gekomen. Verscheidene vrachtschepen dreven bran dend in de haven. Te oordeelen naar alle tot dusver ontvan gen berichten heeft de krachtige aanval op de Engelsche oorlogshaven Plymouth zeer ernstige vernielingen aangericht, zoodat, evenals Portsmouth ook deze Britsche oor logshaven zijn karakter van vlootsteunpunt in aanzienlijke mate verloren heeft. Het oorspronkelijk als vermist opgegeven Duitsche vliegtuig, dat van den laatsten grooten aanval op Plymouth niet was te ruggekeerd, is in den loop van gisteren op een ander vliegveld behouden geland. Der halve zijn dus alle Duitsche vliegtuigen, die deelgenomen heben aan de drie groote aanvallen op Huil, Londen en Plymouth, behouden teruggekeerd. Volgens een bericht van Nya Daglight Allehanda is de luchtaanval op Plymouth van buitengewone hevigheid geweest. De straten zijn, naar het blad verder meldt, met balken, stukken muur en glas over dekt. Het verkeer is door de groote puin- hoopen hopeloos geblokkeerd. De reddingsbrigades moesten door de buitengewoon groote schade door het in dienst stellen van burgers, zooals huisvrou wen, verkoopsters en zakenlieden, ver sterkt worden. DE AANVALLEN VAN GISTERAVOND. Sterke formaties Duitsche gevechtsvlieg tuigen hebben in de late avonduren van Vrijdag een havenstad in Zuid-Engeland aangevallen. Naar het D.N.B. verneemt, zijn felle ontploffingen en groote branden waargenomen. De neergeworpen bommen hadden een groot effect, o.m. werden de doek installaties en opslagplaatsen met groot succes getroffen. DE OORLOG TER ZEE. Volgens de New York Times verluidt in reederskrir.gen te New York, dat de vol gende drie Britsche vrachtbooten op weg van de Ver. Staten naar Engeland tot zin ken 'zijn gebracht: de „Trelawny" (4639 b.r.t.), de „Caoe Nelson" (3807 b.r.t.) en de „City of Bedford" (6402 b.r.t.). Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben gis teren in de buurt van Kreta een krachtig beveiligd Eritsch konvooi aangevallen, dat uit verscheidene gewapende vrachtbooten bestond. Hierbij erd een groot tankschip van het modernste type (10 12.000 bx.t.) door een voltreffer vernietigd. De tankboot stond enkele minuten na het uitwerpen van de bom in vlammen. Een tweede koop vaarder, een schip van omstreeks 8000 b.r.t., kreeg midscheeps een borntreffer van het zwaarste kaliber. Na een hevige ontplof fing brak het schip in twee stukken en werd enkele minuten na den aanval in zin kenden toestand waargenomen. Een derde boot van ongeveer 6000 b.r.t. vloog na een borntreffer op het achterdeel in brana en toen zij nogmaals door het vliegtuig gena derd werd, nam dit waar, dat zich veel rook ontwikkelde en het schip slagzij maakte. DE NEDERLANDERS EN HUN SCHEPEN. Onze V. P. B.-corrsepondent meldt: In een artikel over zeestrategie in de ..Deutsche Allgemeine Zeitung" schrift prof. dr. Hans Petersen te Berlijn, lid van de Beiersche Academie van Wetenschap pen, zeer waardeerend over Nederland en de beteekenis van zijn zeevaartkunde. Schrijver zegt, dat naar zijn meening tot aan James Cook, niet de Engelschen, maar de Nederlanders de eerste, zeevarende na tie waren, ook wat het aantal schepen en zeevaartkundige talenten betreft Na den ondergang der Hanze voer de Duitsche zee varende bevolking uitsluitend op Neder- landsche schepen. Wanneer in de 17e en 18e eeuw in het voorjaar de scheepvaart weer begon, haal den Nederlandsche kustvaartuigen de man schappen van de Duitsche kust af. De be roemde Liebniz, zoo gaat schrijver voort, spreekt in zijn geschriften over de Neder- Duitschers, doch bedoelt daarmede de Hol landers. Schryver herinnert dan aan Tromp en de Kuyter en hoopt, dat een Duit sche de Ruyter ook eens de Theems zal opvaren. Hij wijst dan op het feit, dat in het Rijksmuseum te Amsterdam de spiegel van het Engelsche admiraalschip te zien is, een trophee, zooals nergens ter wereld voorkomt. Toen Willem van Oranje den Engelschen troon besteeg, trouwde hij om zoo te zeggen met zijn concurrente en daar mede eindigde de strijd tusschen Engeland en Nederland. DE STAKINGEN IN AMERIKA De staking van het C.I.O. in de Chevrolet en Fisher Carosserie fabrieken te Oakland, is overgeslagen op de vrachtautofabriek der General Motors. Vierhonderd man heb ben daar het wetk neergelegd. De produc tie van vrachtauto's voor het leger is daar door komen stil te staan. De staking der busbestuurders te New- York, die elf dagen geduurd heeft en da gelijks omstreeks 900.000 New-Yorkers du peerde, is na herhaalde bemiddelingspogin gen eindelijk bijgelegd. De chauffeurs en monteurs verklaarden zich bereid Zater dag het werk te hervatten. Zij hebben haast alle eischen kunnen doorzetten. HEVIGE GEVECHTEN TUSSCHEN HINDOES EN MOHAMMEDANEN. Volgens berichten uit Bombay zijn de kloppartijen tusschen Hindoes en Moham medanen te Dacca (provincie Bengalen) uitgeloopen op een formeelen slag, waarbij veertien personen gedood en honderd per sonen gewond werden. Een groot gedeelte van de stad staat in vlammen. Het leger moest ingrijpen. De autoriteiten hebben een uitgaansverbod afgekondigd. GEEN BOODSCHAP VAN DEN PAUS De door de buitenlandsche pers ver spreide geruchten, dat de Paus met Pa- schen een nieuwe boodschap aan de wereld zal richten, worden in Vaticaansche krin gen op zijn minst voorbarig genoemd. Buitenlandsche Berichten SPOORWEGONGELUK BIJ ALMERIA Uit Almeria (Spanje) wordt vernomen, dat er een spoorwegongeluk voorgevallen is tusschen de stations Nacimiento en Cer- gal. Men betreurt vele gewonden. De gou verneur der provincie heeft zich naar de plaats des onheils begeven. TIEN DOODEN BIJ VERKEERS ONGELUK Bij Kutsjuk op den weg Istanboel Adrianopel is een autobus in volle vaart in botsing gekomen met een zwaargeladen vrachtauto. Negen der 31 inzittenden wa ren op slag dood, 16 werden gewond. Een der zwaargewonden is later overleden. De autobus werd letterlijk in stukker gere ten. Katholiek Comité van actie „Voor God" Almachtige, eeuwige God, Gij leidt terzelfder tijd de dingen van den hemel en van de aarde; verhoor op milde wijze het smeeken van Uw volk en schenk Uw vrede in onze dagen. (2c Zondag na Driekoningen) HILLEGOM GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente hield een open bare vergadering gistermiddag te 2 uur. Afwezig de heeren B. N. Loerakker en G. Pijnacker. Er is 1 vacature. Na herdenking van het overleden raadslid J. Veldhuijzen van Zanten, wordt de heer J. C. Koning als lid toegelaten. Het voorstel van B. en W. inzake ver eenvoudiging der benoeming van de leden der vaste commissies, vindt bestrijding bij de heeren Van Dam, De Wreede en Ma thot. Na discussie komt het voorstel in stemming en wordt aangenomen met 93. Tegen stemmen de 3 bovengenoemde hee ren. Besloten wordt voor gymnastiek te huren van de N.ZH.T. een terrein aan de voormalige remise tegen 5 per maand. Verder wordt het voorstel tot het treffen van voorzieningen voor het lichamelijk op voeden eveneens met alg. st. aangenomen en mede besloten tot medewerking voor het aanschaffen van leermiddelen ten be hoeve van het gymnastiekonderwijs. Over een en ander wordt kort van gedachten gewisseld. Op een verzoek der JulianaSchool om gelden voor een gymnastieklokaal wordt afwijzend beschikt, mede omdat niet ge bouwd mag worden dan in uiterste nood- zaaak en deze hier niet aanwezig is. De wijziging der Winkelsluitingsverordening (vrije middag voor de slagers) wordt aan genomen. De gasprijs wordt met 1/ ct. per kub. M. verhoogd als compensatie van het wegvallen der Omzetbelasting. Nog wordt aangenomen een voorstel van B. en W. om den grond bij de Spoorlaan te verkoopen aan de firma De Groot en Kalkers. KATWIJK Bevordering. Mr. H. Warmoltz, in specteur van politie, is bevorderd tot hoofdinspecteur van politie. C. Jonker, bri gadier-titulair tot brigadier-rechercheur. De agenten van politie A. B. Elfrink en J. Janse tot hoofdagent van politie. LEIDSCHEND AM K. J. M. V. Maandag a.s. des avonds te 8 uur houdt de K.J.M.V. St. Aibertus Magnus een bijeenkomst, waarop de leden Adr. Bontje en Jan van Bohemen een le zing zullen houden over „het Zuivelbedrijf" en „de Veeteelt". Hout gestolen. Door den heer van M. te Leidschendam werd bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van een partijtje hout van zijn erf aan den Stompwijk€chen- weg. Rijwieldiefstal. Gisteren liet de heer L. v. K., alhier zijn rijwiel een oogenblilc onbeheerd staan aan den Vlietweg; bij zijn terugkomst was het rijwiel echter verdwe nen, waarop aangifte volgde bij de politie, die thans een onderzoek instelt. Baldadigheid. Wegens opzettelijke vernieling van 14 ruiten van de villa „Ro- zenrust" aan den Veurschen straatweg te Leidschendam zijn de 17-jarige D. en Z. uit Leidschendam door de politie aangehouden. Bij het verhoor hebben zij bekend de rui ten vernield te hebben, waarna zij, nadat procesverbaal tegen hen was opgemaakt, wederom op vrije voeten gesteld zijn. LISSE Ziekenhuisverplegingsfonds. Het R.K. Ziekenhuis verplegingsfonds „St. Joannes de Deo" hield gisteravond in het Bondsge- bouw harer 17e jaarvergadering onder presidium van den heer L. Kapiteijn. Na opening en het lezen der notulen bracht de secretaris, de heer Jer. Koele wijn, het jaar verslag uit. De beurt was vervolgens aan den penningmeester, den heer A. Th. van Kesteren, om rekening en verantwoording van zijn beheer te doen. Hieruit bleek dat den ontvangsten waren als volgt: saldo kas 52.contributieën f 9324.02, renten 151.23, gerestutueerd 17.50 en donateur 2.50, alzoo te samen 9547.25. Uitgegeven daarentegen was aan verplegingskosten 6255.35, aan ziekenvervoer per auto 406.45, aan boeteloon 1145.75, aan 4rukwerk f 120.69, aan beheerskosten 100.restitutie f 43.68 en aan onvoor zien 56.03 of te samen 8127.93, nog te betalen en kasgeld f 273.50 dus alzoo een BIOSCOPEN TE LEIDEN Theater Hoofdfilm Inhoud Aanvangsuur Keuring Lido: 'n Moderne Salomo (Paul Kemp, Ida Wüst). Vroolijk lederen avond 8.15 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: Pareh, de macht van de kris (Albert Baling, Mannus Franken). Indië lederen avond 8 uur. Zondag 26 30 uur. .ederen dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: Bismarck (Paul Hartmann, Lil Dagover). Speelfilm lederen avond 8 u. Zondag van 2--6,30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Goedgekeurd Casino: Geheimen van het oerwoud. Speculanten (Theo Lingen, Otto Wal burg). Sensationeel Komisch. lederen avond 8 uur. Zondag 2 uur, 4 y, en 8 urn- Zaterdag en Woens dag 2)4 uur matinée Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Gier Wally (Sepp Rist). Sensationeel lederen avond 8 u. Zondag van 2—7 uur lederen werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen zuiver overschot van 1145.82. Geplaatst op de Centrale Volksbank 7246.83 en op de Boerenleenbank 850.of te samen 0896.83 voor verplegingsdoeleinden. In het afgeloopen jaar werden ter ver pleging opgenomen 101 patiënten met te zamen 2012 verplegingsdagen of gemiddeld 20 dagen per patient, In 1939 waren dit 113 patiënten met 1986 dagen of 17)4 dag per patient. In het St. Elisabethziekenhuis te Leiden werden hiervan verpleegd 56 pati ënten met 1059 dagen, in 't Acad. Zieken huis te Leiden 38 patiënten met 803 dagen, in de Mariastichting te Haarlem 5 pat. met 117 dagen, in St. Joannes de Deo" te Haar lem 1 pat. met 16 dagen en in de Anna- klrniek te Leiden 1 pat. met 17 dagen. Er werden in het afgeloopen jaar 72 nieuwe leden bijgeschreven, zoodat het aantal be talende leden 2989 bedraagt, daar komen nog bij 2076 kinderen van leden, zoodat het aantal verzekerden bedraagt 5065! Uit al deze cijfers blijkt, dat er per verzekerde een bedrag van ruim 1.60 in kas is! Uit het rapport der verificateurs, de heeren J. P. de Koning en C. Lindaart, bleek dat de bescheiden in orde waren. In het bestuur waren vervolgens af tredend, de heeren L. Kapiteyn voorz. en W. Boon 2e s'ecr. terwijl er een vacature was wegens bedanken van den heer J. H. v. d. Voet. Beide aftredenden werden bij enkede candidaatstelling herkozen, terwijl in de vacature v. d. Voet bij enkele candi daatstelling gekozen werd den heer A. Augustinus. Vervolgens werd de heer L. Kapiteyn tot voorzitter herkozen. Op voor stel van de verficateurs werd besloten de beheerskosten van den penningmeester met 50.per jaar te verhoogen. Voorts werd een bestuursvoorstel om bij eerste uitzending naar een Sanatorium 40.be schikbaar te stellen, aangenomen. Voorts werd besloten art 6 aan te vullen, noodza kelijk door de tijdsomstandigheden. Aan het einde sprak de geestelijk adviseur, ka pelaan Schoonebeek woorden van waar deering tot het bestuur. De heer A. Tibboel voorz. van het Prot. ziekenhuisfonds prees eveneens het bestuur waarbij het echter de opmerking moest maken, dat de leden der vereeniging belangstelling toonen, getuige het slechte bezoek op dezen vergadering. NOORDWIJK Stille Omgang. Nu door de tijdsom standigheden de Stille Omgang te Amster dam niet gemaakt kan worden, zal het feest van het H. Mirakel, morgen op plech tige wijze in onze parochiekerk worden herdacht. Den geheelen dag zal het H. Sacrament ter aanbidding worden uitge steld, terwijl te half zeven een plechtig Lof met preek en proccessie zal plaats hebben. NOORDWIJKERHOUT Cursus. Onder leiding van den bur gemeester is alhier de eerste cursusavond voor tuinders gehouden. Een 40-tal turn- dens had aan de uitnoodiging gehoor gegeven. De opening geschiedde door den •burgemeester, waarna de heer P. G. Bal kenende, hoofd-assistent van den Rijks- Tuinbooiwconsulent te Lisse, een lezing hield met als onderwerp: „Het beheeren van kleine bedrijven." De lezing was zeer interessant en leerzaam. Er konden veel meer tuinders aanwezig zijn. De toegang is vry voor alle belangstellenden. De vol gende lezingen vooral zijn belangrijk voor bloembollen kweekers en tuinders. In ver band met de omstandigheid, dat het thans meer dan ooit noodzakelijk is uit den bo dem te halen wat er in zit, worden alle kweekers en tuinders aangeraden de le zingen bij te wonen. Vertrokken: J. A. J. T. Roeün naar Voorburg. Th. D. M. P. Wiercx naar Voorburg. R. Baekle naar Rotter dam. P. J. R. Tideman naar Rotterdam H. Stoof naar Vporhout. A. M. Dui venvoorden naar Heemstede. D. H. H. Wohlgemuth naar Poortugaal. J. Slin gerland naar Speldoorn. V/. de Vlieg naar Lisse. J. J. Luijten en I. W. Luiten 'naar Lisse. C. J. Renckens naar Neder- horst den Berg. N. Buisman naar Am sterdam. Th. M. Luijten en H. W. Luij ten naar Lisse. G. W. van Beek naar Noordwijk. A. L. Romijn naar Wasse naar. G. Th. Luijten en M. H. Luijten naar Lisse. Th. B. Mens ink naar Amster dam. J. C. Duijndam naar Breda. W. Luyten naar Lisse. C. C. Warmerdam naar Oegstgeest. J. J. Pijpers naar Heemstede. M. de Nie naar Warmond. G. G. van Haaster en G. H. van Haas- ter naar Lisee. G. P. van Haaster naar Leiden. S. J. M. van der Zwet naar Leiden. H. P. van Amsterdam naar 's Heerenberg. G. J. van der Zwet naar 's Heerenberg. M. B. Schröder-Voome- veld en gezin naar Lisse. J. Weijers naar Noordwij'k. Gevestigd: J. Schoone van Bloe men daaL A. D. van Luijn van Boekei. P. de Jaegere van Alb lasser dam. J. van den Berghe-Verbeek en gezin van Voorhout. A. Molenschot van Nijmegen. A. A. Wiersema van 's Gravenhage. S. W. L M. Ragout van Oss. C. J. Jan sen van Nijmegen. A. J. van der Voet van Leiden. C. R. Bakker van Amster dam. P. Klaase van Nijmegen. W. T. B. Slot van Lichtenvoorde. J. Filiprak van Katwijk. J. P. C. van Fuijenbroek van Venray. ZILK Fiets gestolen. Bij de kerk werd dezer dagen de fiets van mej. M., alhier ont vreemd. Bij de politie werd hiervan aan gifte gedaan. Met lucifers gespeeld. Het 4-jarig zoontje van den heer B., alhier speelde met lucifers. Plotseling ontbrandde een luci fer met het gevolg, dat het haar van het kind in brand vloog. Een lid der EÜ.B.O. was spoedig ter plaatse om de eerste hulp te verleenen, waarna het kind onder dok ters behandeling werd gesteld. RIJNSBURG Bloemenhandel. Nadat het eenige dagen nogal traag ging in den handel in getrokken bloemen kwam er begin dezer week weer eenige opleving met een ver hooging der prijzen. De aanvoer is nog groot en het sortiment zeer uitgebreid. Het mooie weer heeft de bloemen buiten gewoon spoedig vooruitgebracht. En het kost weinig aan brandstof. We noteerden voor tulpen per dozijn: Tournesol 2024, Fred. Moore 1518, Courone d'or 2427, Ibis 2125, Mr. Tubergen 2528, Goud vink 3033, Rijzende Zon 3538, Edith Eddy 3845, Duchesse de Parma 3539, Prosperity 1821, Vuurbaak 3743, Zeno ber 20—24, Bartigon 2428, Mr. v. d. Hoeff 2832, Peach Blossom 2831, Albino 29 36, Krelage 2629, Generaal de Wet 32 35, Allard Pierson 1619, Fabiola 2023, Sonja 2124, Rose Copland 2528, La Reine 1821, Prinses Elisabeth 2530, Golden Harvest 3540, Crown Imperial 2629, Corona 3033, Theeroos 2630, Telescopium 2629, Victoir d'Alivierre 24—27, Zenith 24—27, Witte Valk 21—23. Pelikaan 2325, William Copland 2124, Prins van Oostenrijk 2026, Brillant Star 2023, La Reine Max 1922, Diadeem 2023, El Toreador 2225, King of the Yollow 1922, Murillo 1821, Oranje Nassau 2731, Le Notre 2325, La Matalas 1821, Grand due 3438, Mozart 1619. Narcissen: Early Surprise 46, Joëticus Ornatus 1012, Laurens Koster 1114, Helios 1214, Golden Spur 911, Glory 12—14, Victoria 12—16, King Alfred 15—17, Poetar Pierson 1719. Hyacinthen per 100: Electra f 3.40r—3.90, Dames 4.104.50, Bismarck 4.905.30, Lieber 2.80—3.20, Nimrod 1.80—2.10, Garribaldi 2.80—3.10, Gertrude 3.90— 5.30, Pink Pearl 3.403.70, L'innocence f 4.60—7.30. Crocussen per 100: Wit 0.700.90, blauw 0.90—1.10, geel 0.60—0.90, Con- valaria per 100 1.802.20. UITHOORN Geboren: Petronella Johanna d. van A. F. van Nierop en P. C. de Jong Theodorus Christianus Jozef, z. van C. C. Zedenthuis en J. E. Struijlaart Theodo rus z. van H. Koolmoes en C. van Kuilen burg. Ondertrouwd: K. Hogenhout en N. Burggraaf. GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER De Raad van de gemeente Zoetermeer vegraderde onder voorzitterschap van den burgemeester mr. N. Vernède. Afwezig de heeren J. M. v. d. Tas, J. Lamens en J. W. Groenewegen. Besloten wordt de termijn van ontruiming onbewoonbaar verklaarde woningen te verlengen met één jaar. Besloten wordt tot wijziging van de le gesverordening en regeling brandweer. In verband met het punt verhuur volks tuintjes deelt de voorz. mede, dat zich een 80-tal gegadigden hebben opgegeven. Spr. stelt voor de verhuur goed te keuren, op dat dit aan Ged. Staten kan worden voor- steld. Aldus besloten. Over het punt uitbreiding electriciteisnet Leidsche Wallen wordt nogal gediscus sieerd. De voorz. deelt mede, dat B. en W. voorstellen tot uitbreiding te besluiten. De kosten bedragen 1100, waarin door be langhebbenden wordt bijgedragen 650, zoodat de gemeente bijdraagt f 450, d.i. ge middeld ongeveer 75 per woning. Spr. stelt voor deze maatstaf in het vervolg aan te houden. De heer v. Duyvenbode is van meening, dat dit standpunt niet goed is en wenscht de gegadigden vrijstelling van be taling te geven. Spr. zegt, dat de-gemeente steeds alle kosten voorheen op zich heeft genomen, behalve de aansluitkosten die de gegadigden in dit geval ook nog extra moeten betalen. De voorz. zegt, dat dit dan verstrekkende gevolgen zou kunnen heb ben en noodlottig zou zijn voor de gemeen- tefinanciën. Spr. deelt mede, dat ook in Roeleveen een aanvrage is gedaan voor 3 woningen en stelt voor ook hiervoor 3 x 75 is 225 uit de gemeentekas bij te dra gen. De heer v. Duyvenbode stelt tenslotte voor alle kosten voor rekening van de ge meente te nemen behalve de aanlegkosten, hetgeen bij stemming wordt verworpen. Voor stemmen de heeren: A. Vollebregt, K. Dekkers en J. D. P. v. Duyvenbode. Het voorstel van B. en W. om 75 per woning in dit geval 450 bij te dragen, wordt aan genomen. Tegen stemmen de heeren A. Vollebregt, K. Dekkers en J. D. P. van Duy venbode. Een voorstel van den heer v. Duy- nisveld om in het Roeleveen in plaats van 75 per woning 100 bij te dragen, wordt verworpen. Voor stemmen de heeren Duy- nisveld, Dekkers en v. Duyvenbode. Het voorstel van B. en W. om ook hier 75 per woning bij te dragen wordt aangenomen. Een voorstel van Ged. Staten om de jaarwedde van den ontvanger met 6 pet. te verhoogen wordt geadviseerd deze verhoo ging niet toe te kennen. Besloten wordt tot beschikbaarstelling van 22 x 2 in de z.g. B. steun. Besloten wordt tot overname beheer Zegwaartsche weg van de provincie en tot het verleenen van voorschotten aan de bijzondere scho len. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6