Weerbericht RECHTZAKEN Burgerlijke Stand DONDERDAG 20 MAART 1941 CE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 D G Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; ƒ2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post ƒ2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. Ega ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 7.52 uur Donderdagavond. Zon op 7.42 uur Vrijdagochtend. MAANSTANDEN. 20 Maart: De maan komt Donderdag nacht om 3.23 uur op en gaat Donderdag middag cm 12.22 onder. 21 Maart: De maan komt Vrijdagmor gen om 4.17 op en gaat Vrijdagmiddag om 1.22 uur onder. 22 Maart: De maan komt Zaterdagmorgen om 5 uur op en gaat Zaterdagsmiddags om 2.25 uur onder. 23 Maart: De maan komt Zondagmorgen te 5.36 uur op en gaat Zondagmiddag te 3.31 uur onder. 24 Maart: De maan komt Maandagmorgen om 6.07 op en gaat Maandagmiddag om 4.36 uur onder. 25 Maart: De maan komt Dinsdagochtend te 6.35 op en gaat Dinsdagmiddag te 5.42 onder. 26 Maart: De maan komt Woensdagmor gen om 6.59 op en gaat Woensdagavond om 6.47 onder. 27 Maart: De maan komt Donderdag morgen om 7.21 uur op en gaat Donderdag avond om 7.52 uur onder. (Nieuwe maan). De tuinbouwveilingen vergaderen „Aan groenten en fruit komt In Nederland geen gebrek" De landelijke organisatie van de groen ten- en fruitveilingen, het Centraal Bureau van de tuinbouwveilingen in Nederland, heeft vandaag te Amsterdam de algemee- ne jaarvergadering gehouden. In zijn openingsrede wees de voorzitter, de heer F. v. Valstar, op het feit, dat aan den tuinbouw ten gevolge van den oorlog en de bezetting van ons land een bijzondere taak is opgelegd, zoowel tegenover het Ne- derlandsche volk, als tegenover de bezet tingsoverheid. De Nederlandsche tuinbouw heeft thans tot taak aan de voorziening met groenten en fruit tot behoud van onze volkskracht zoodanig mede te werken, dat deze voor ziening onder alle omstandigheden ten volle gewaarborgd blijft. In dit opzicht kan het Nederlandsche volk echter gerust zijn. Aan groenten en fruit komt in Nederland geen gebrek. Onze tuinbouw zal een schier onuitputtelijke voedselbron voor ons volk blijken te zijn. De veilingen zullen iederen dag werken om aan het volk den toegang te verleenen tot de rijkdommen, welke de tuinders van onzen bodem hebben ver gaard. Uit de bezetting van ons land vloeit ver der de verplichting voort om de voor schriften van de bezettingsoverheid uit te voeren. De taak om het apparaat der veilingen voor den export van tuinbouwproducten ter beschikking te stellen wordt om twee redenen vergemakkelijkt. De tuinder kan tevreden zijn met de prijzen. De tweede reden, waa om het den tuin bouw niet zwaar valt, zijl verplichtingen ten aanzien van den uitvoer naar Duitsch- land na te komen, ligt in de reeds lang be staande samenwerking met de Duitsche in stanties. Het doel van de veilingsorganisatie blijft het verkrijgen van een loonenden afzet, zoo vervolgde de heer Valstar. Spr. waarschuw de tegen het gevaar van de prijsstijgingen der grondstoffen. Deze verhoogingen zullen in het algemeen niet in de prijzen kunnen worden verwerkt. HAAGSCH GERECHTSHOF Van gestolen geld geprofiteerd J. P. W. S. .te L e i d e n was in eerste in stantie veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden, omdat hij geprofiteerd had van geld,x dat een vriend gestolen had ten nadeele van zijn patrcon. Van dit vonnis was hij in hooger beroep gekomen bij het gerechtshof, waar de pro cureur-generaal verlaging van -deze straf gevraagd had tot drie maanden gevange nisstraf. Het Hof uitspraak doende, veroordeelde verdachte thans tot één maand gevangenis straf. Een onvoordeelig tusschen- persoon. B. J. M. B., afkomstig uit Leiden, had werkzaamheden verricht by een juffrouw. Deze juffrouw had gebrek aan brandstof en tevens geen gelegenheid om deze kolen te gaan bestellen. B. had aangeboden om ze voor haar te gaan bestellen en dit aan bod was dankbaar aanvaard. Ja, zelfs had hij geld voor de te bestellen brandstof meegekregen. De juffrouw had evenwel nooit een kolenhsndelaar aan haar deur gezien om de verlangde brandstof te komen brengen om de doodeenvoudige reden, dat B. ze nooit besteld had en het geld omgezet had in snaps e.d. Deswege had de Politie rechter hem veroordeeld tot een gevange nisstraf van drie maanden, van welk von nis de procureur-generaal in hooger beroep bevestiging had gevraagd. Het Hof uit spraak doende veroordeelde verdachte thans tot één maand gevangenisstraf. Zal opnieuw onderzocht worden. De gewezen wachtmeester A. H. W., ge detacheerd te Sassenheim, had op een kwistige wijze pakjes thee en koffie uit gedeeld, alsmede een wollen deken. Dat zou natuurlijk prachtig geweest zijn als de goede gaven maar niet toebehoord hadden aan den Staat der Nederlanden, zooals ge tuigen hadden verteld. Verdachte zelf had aangevoerd al deze artikelen gekocht te hebben te Lisse, Voorschoten en Leiden. De Politieerchter had hem niettemin ver oordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf, van welk vonnis de procureur-generaal in hooger beroep bevestiging had gevraagd. Het Hof oordeelde het noodig om een nieuw onderzoek te laten instellen en be sliste aldus. De kans van haar leven. De 18-jarige mej. J. K, te L e i d e n, had van de.menschen, bij wie zij werkte, een groot aantal uniebonnen weggenomen, welke winkelbonnen ,ze voor geld had in gewisseld. De Politierechter had haar deswege ver oordeeld tot twee weken gevangenisstraf. Zij was van dit vonnis in hooger beroep gekomen bij het Hof. Waarom ze de bon nen, tot verschillende bedragen, had weg genomen, wilde de president van het Hof weten. „Voor een tasch te koopen", klonk het eerlijke antwoord. „Je kan het anders best zonder tasch doen", vond de president. Als verzachtende omstandigheid gold, dat alle schade dadelijk betaald was ge worden. De procureur-generaal vond het gebeur de een zeer ernstig feit. Gezien haar jeugd, wilde spr. haar een kans geven en haar bui ten de gevangenis houden, maar een twee de maal zal zij zulk een kans niet meer krijgen. De eisch werd een geldboete van 25, subs. 25 dagen. Mr. Schaper, uit Leiden, optredend, pleitte de uiterste clementie. Uitspraak over 14 dagen. De steun benadeeld. De opperman A. G. te Wassenaar, had de steunverleening, daar ter plaatse, benadeeld, doorzijn verdiensten te ver zwijgen. Hij weet dezen daad aan een s.'echten vriend, die veel uit ging en hem daar ook toe had overgehaald. En aange zien deze vriend, tevens zijn patroon was, v/as hij er voor bezweken. De politierechter had zulks geen excuus gevonden en G. veroordeeld tot 1 maand ge vangenisstraf. De procureur-generaal vond, in hooger beroep, dit vonnis juist gewezen en vroeg er dan ook bevestiging van. Uitspraak over 14 dagen. Van de wal in de sloot Daarna moest terecht staan de vriend van den vorigen verdachte, J. C., steen houwer te Wassenaar. Hij had de briefjes voor G. ingevuld en er op ver meld, dat deze niets verdiend had. Ook hij had wegens valschheid in geschrifte een maand gevangenisstraf van den politierech ter gekregen. „Waarom heb je dat eigenlijk gedaan'', vroeg de president van het Hof hem, waar hij in hooger beroep terecht stond. „Om hem te helpen", antwoordde ver dachte. „Van de wal in de sloot", was de mee ning van den president. De procureur-generaal achtte geen ter men aanwezig om deze straf te wijzigen en vroeg dus bevestiging van het vonnis Uitspraak over 14 dagen. Nog meer op zijn kerfstok. Daarna moest de eerste verdachte, A. G.f opperman te Wassenaar, wederom te recht staan. Thans betrof het een ander geval. G. was nl. ook penningmeester geweest van een straatmakersbond. In die functie had hij 50 verduisterd, door voor een ziek lid kwi tanties, voor ontvangen ziektegelden, te schrijven en te teekenen, terwijl hij het geld zelf verbraste en niet afdroeg. Ook hiervoor was hij tot een maand ge vangenisstraf veroordeeld en ook hier eischte de procureur-generaal bevestiging van het vonnis. Vonnis over 14 dagen. Leeuwen en lammeren. C. de M. te Rijnsburg was aan het werk op zijn land en kwam tot de ont dekking, dat hij zijn sikkel had laten lig gen of verloren had, op het land van zijn buren. „Gooi die sikkel even over", had hij ge roepen, „Kom hem zelf maar halen", was het vriendelijke antwoord geweest. En de M. was hem gaan halen, maar toen begonnen de lezingen van het gebeur de verward te worden. Volgens de M. was eerst zekere P. met opgeheven mes op hem toegestormd. Toen hij deze P. met mes en al buiten gevecht had gesteld, was iemand anders, zekere A. v. d. B., even eens met een mes op hem afgekomen. De M. liet het dus voorkomen, dat hij met z'n bloote handen twee vijanden, met messen gewapend, buiten gevecht had ge steld. Volgens P. en v. d. B. was het juist andersom, want zij waren met bloote han den ten strijde getrokken en de M. was met een mes bezig geweest. Verdachte tot den president: .Meneer, hier doen ze zich vcor als lammeren, maar in werkelijkheid zijnne het leeuwen". „Maar u bent blijkbaar ook geen lam metje want u bent zooiets van zevenmaal veroordeeld". Veertien dagen gevangenisstraf had de Politierechter „de leeuw" opgelegd, maar de procureur-generaal vond het beter om nog eenige getuigen te hooren, waarna het Hof de zaak aanhield. HAARLEMSCHE KANTONRECHTER. De 32-jarige slager G. v. d. G. uit Nieuw-Vennep had op 22 Nov. j.l. met zijn rijwiel over den IJweg 18 K.G. varkensvleesch vervoerd. Verdachte, te recht staande voor het Haarlemsche kan tongerecht, beweerde het gevonden te heb ben. Voor het vervoeren luidde de eisch ƒ40 subs. 20 dagen hechtenis. Omdat het vleesch niet gekeurd was, luidde de eisch een geldboete van 40 subs. 20 dagen hech tenis. Het vonnis luidde overeenkomstig den eisch en met verbeurdverklaring van het vleesch. De 39-jarige G. C. van E., zonder beroep uit Haarlemmermeer, had op 4 Ja nuari j.l. varkensvleesch vervoerd, hetwelk ook niet gekeurd was. Bovendien had ver dachte ongeveer 130 K.G. varkensvleesch in voorraad gehad hetwelk evenmin ge keurd was. Eisch le feit ƒ50 subs. 20 da- Woensdagmiddag 2 uur vergaderde de gemeenteraad van Bodegraven. Bericht van verhindering was ingekomen van den heer W. J. v. d. Maat. Ingekomen was o.a. een verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim, die 17 gevallen van schoolverzuim te behandelen kreeg, waar van 16 onwettig. Bovendien een schrijven van het bestuur der Chr. scholen, dat de aanvraag om beschikbaarstelling van gel den voor den bouw van een gymnastiek lokaal werd ingetrokken, maar dat men voor het ULO-onderwijs graag de beschik king hield over het gymnastieklokaal der O.L. school De bedragen der voorschotten voor het Bijzonder Onderwijs werden vast gesteld als volgt: Chr. school Meije 510.— Groen van Pr. school 500.Verhoeff- Rollmansscholl 1500.Da Costaschool 1725,—, R.K. school Meije 950.—. Aan wed. W. Jongeneel werd ontheffing verleend van een aanslag in de rioolbelas ting, terwijl de vergoeding voor het Bijz. onderwijs over 1937 werden vastgesteld. De Chr. school in de Meije kreeg op haar •verzoek een toezegging tot een bedrag van 119.75 voor den aanschaf van leermidde len voor lichamelijke opvoeding. B. en W. deden drie bijeenbehoorende voorstellen tot het verleenen van tijdelijke toeslagen op de salarissen. De eerste, die het hoogere personeel betrof, bracht alleen de kinder- toestag van den ontvanger van 67.50 op 75.de tweede betrof het gewone ge- meentepersoneel, wier salarissen, wanneer ze beneden 1900.waren verhoogd wer den met 6 terwijl ze den kindertoeslag vanaf het derde kind verhoogd zagen tot 75.—. Tenslotte kreeg ook de politie be neden 1900.— een toeslag van 6 ter wijl deze bovendien een kindertoeslag van 75.ontvangt. De heer van Elk wilde de salarissen, die hij laag achtte, in het algemeen verhoogen, maar de voorzitter stopte de discussie daar over, omdat dit niet bij dit punt aan de orde kon komen. Ged. Staten vroegen enkele administra tieve wijzigingen in de besluiten tot over name van de bruggen in Zuidzij dsche en Weypoortsche weg. De voornaamste daar van was, dat de fa. Broekhoven, die con tractueel verplicht kan worden de vaste brug te veranderen in een beweegbare, dat in dit geval aan de gemeente moet vragen en de kosten daarvan en het onderhoud moet vergoeden, inplaats van zooals de regeling gemaakt was, die kosten zelf te dragen en het onderhoud over te nemen. Op de begrooting wer4 een bedrag van 1098.50 gebracht voor de kosten van de salaristoelage, terwijl bovendien op de ontvangsten werd gebracht een post van 3000.voor leges van de persoonsbewij zen, waar tegenover een uitgave aan het Rijk van 1500.en 1200.Voor kos- Agenda LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 15 Maart 20 uur tot Zaterdag 22 Maart 8 uur waargenomen door de Apotheek Boek wijt, Breestraat 74, Tel. 20552 en de Haven- Apotheek, Haven 18, Tel. 20085. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LEIDEN. Geboren: Nora Marianne d. v. A. C. de Graaf en A. van Leeuwen. Maria Cornelia d. v. J. Bakker en W. A. Hill. Johannes Christiaan z. v. J. C. Kooreman en C. P. Kranenburg. Dina d. v. J. P. Karstens en C. van Es. Ferdinand Fre- derica Francisca d. v. F. F. F. Marquenie en E. van den Berg. Elisabeth d. v. W. F. Kooreman en J. J. Moene. Janetje d. v. A. Plezier en S. Triel. Maria Johanna d. v. J. de Cler en J. Hoogweg. Johannes z v. J. Aarts en C. Damen. Albertus Jo hannes Jacobus z. v. P. Hermans en C. Steenvoorden. Ondertrouwd: N. H. de Koning jm. 20 j. en J. J. Mulder jd. 19 j. Gehuwd: Ph. van den Berg jm. en J, de Roode jd. D. Jasperse jm. en C. J. van Leeuwen jd. A. Kret wen. en J. R. van Delden gescli. vr. H. H. Mugge jm. en J. M. Schouten jd. Overleden: H. Kiek, m. 63 j. J. C. Laterveer m. 75 j. J. M. Krol m. 41 j. J. J. van der Walle, m. 55 j. J. de Haas vr. v. J. Bodijn 62 j. H. Wallaard wed. v. J. Arkeveld 74 j. M. J. Simons, wed. v. L. P. Geerlings 47 j. A. Brou wer m. 73 j. gen hechtenis. Vonnis 30 subs. 20 dagen hechtenis. Eisch 2e feit 50 subsidair 20 dagen hechtenis. Vonnis 30 subs. 20 da gen hechtenis. Katholiek Comité van actie „Voor God" Almachtige, eeuwige God, Gij leidt terzelfder tijd de dingen van den hemel en van de aarde; verhoor op milde wijze het smeeken van Uw volk en schenk Uw vrede in onze dagen. (2e Zondag na Driekoningen) ten van materiaal enz. 3 personen moeten voor dit werk worden aangesteld, terwijl er geen ruimte voor beschikbaar is en die moet worden gemaakt. "Vokstuintjes. Besloten werd aan B. en W. machtiging te geven de beschikbare volkstuintjes, 21 in totaal te verhuren. De grond is des kundig onderzocht en geschikt voor aar dappelen en boonen, behoudens een klein deel, dat voor het laatste product te zuur is. Besloten werd, dat er alleen late aar- appelen en bruine boonen mogen worden gekweekt, zuks omdat dit een volksvoedsel voor den winter is. De grond is gereedgemaakt en de kosten daarvan loopen hooger dan de huurprijs. De gemeente-tuinman is belast met het geven van deskundige adviezen aan de volkstuinders. Een bepaling zal worden gemaakt, dat in de gekweekte producten geen handel mag worden gedreven. B. en W. zullen uit de 39 gegadigden de 21 ge lukkigen uitkiezen, waarbij ze zich in de eerste plaats zullen beperken tot hen, die geen tuin bezitten. Aan B. en W. werd een algemeene mach tiging verleend om tijdelijk gemeente- personeel aan te stellen op arbeidscontract. Dit is noodig geworden, omdat verschil lende werkloozen zoowat regelmatig in dienst zijn en anders in het pensioenfonds worden opgenomen. De voorz. lichtte enkele moeilijkheden toe, die deze situatie geschapen heeft en kondigde meer roulee ring in het tydelijk personeel aan, ook al omdat meerderen, die vrijwel regelmatig in dienst zijn, zich als vast personeel gaan beschouwen en een dienovereenkomstige vergoeding vragen, terwijl ze in feite niet geheel valide zijn. Over het vraagstuk van valide en niet-valide arbeiders werd eeni- gen tijd heen en weer gesproken. Inge diend werd een ontwerp verbeteringsplan voor Buitenkerk. Mr. la Gro opperde het bezwaar dat het reeds toegestane crediet niet meer toereikend zou zijn, waarop de voorzitter meedeelde dat nog niet tot aan besteding kan worden overgegaan, omdat er geen teerproducten zijn. Komen die, dan zal de aanbesteding worden gehouden, maar mocht het bedrag boven het crediet uitgaan, dan wordt eerst de Raad erin ge kend. De heer van Elk vroeg tenslote verlof enkele vragen te mogen stellen, die hij nader formuleerde als over „publieke werken" en die hij in comité wilde stellen. De voorzitter ontried het besluiten tot een ccmité-vergadering op dergelijke vage gronden en adviseerde eerst B. en W. er mee in kennis te stellen. De heer v. Elk stelde daarop zijn vragen uit, waarna de vergadering gesloten werd. jOIIOIIOIICDIIOIIOIIOIIOIIOIICI Verduisteringstijden 0 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- Q 0 *ang en zonsopkomst 0 Deze tijden zijn voor hedenavond E 0"" en morgenochtend: U ZONSONDERGANG Q 7.52 uur 1: n ZONSOPKOMST Q 7.42 uur Q 0 Tusschen deze beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. ï-bMOIIOIIOIIOIIONOIIOIIOIIcP „DONKERE" DAGEN VOOR DE BIERVERBRUIKERS. Caféhouders te Rotterdam wenschen geen eenheidsbier. De commissie van samenwerking, ge vormd uit de afdeelingen Rotterdam van den Ned. Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters; den Ned. Bond van Wergevers in Hotel-, Restau rant-, Café- en aanverwante bedrijven „Horecaf"; den Ned. R. K. Bond van Ho tel-, Café-, Restauranthoudex-s en Slijters „St. Joseph"; den Nieuwen Nederl. Bond van Koffiehuishouders en Slijters „Niene- bokos" en den Nederl. Bond van Slijters in gedistilleerd, wijnen en andere dranken, had in de groote zaal van het gebouw Odeon aan de Gouvernestraat te Rotter dam een vergadering belegd, ter bespre king van tie in verband met de bierrant- soeneering genomen maatregelen. De vergadering, die druk bezocht was, stond onder leiding van den voorzitter der commissie, den heer C. K. Morelis. Hij wees er op, dat het vraagstuk der rantsoeneering zeer urgent is. De aanwe zigen kregen hnrna de gelegenheid, zich over de kwestie uit te spreken. Hierby werd op den voorgrond gesteld, dat men zich in het cafébedrijf tevreden moet stel len met hetgeen wordt afgeleverd, daar er geen rekening wordt gehouden met wat men omzet ten aanzien van licht en don ker bier. Een spreker drong er op aan, dat de brouwerijen voortaan slechts één soort bier zullen afleveren. Een andere spreker wees op de onregelmatigheid in de aflevering en op het feit. dat de wil van de brouwerijen wet is, die zich niet aan de belangen der caféhouders stoort. De vraag kwam naar voren, hoe de rant soeneering zal worden ingevoerd. Hierop antwoordde de voorzitter, dat deze zal worden vastgesteld op den omzet van 1939. Verder werd de aandacht gevestigd op de onregelmatigheid in de toewijzingen. Dit geldt ook voor spiritualiën. Het voorstel werd gedaan, een „een heidsbier" in te voeren, dit moet voor de brouw?rijen mogelijk zijn. hetgeen de voor zitter inmiddels betwijfelde. Hij vatte ten slote de gemaakte opmerkingen tezamen door vast te stellen, dat er te weinig bier verstrekt wordt. Hij was voor een alge meene regeling van het vraagstuk, dus, om het lager bier op bepaalde dagen te ver- De tijd van het „doordraaien" van groen te is voorbij. De tuinder zal verstandig doen door producten die des zomers bederfelijk zijn of waarvoor geen voldoende vraag be staat slechts in bescheiden omvang te te len. Hij moet zich richten op die artikelen, die voor de voelselvoorziening het meest van belang zijn. Uit den bodem moet wor den gehaald, wat er in zit, want de be hoefte aan groente en fruit, hoezeer deze ook mag stijgen moet worden gedekt. Ne derland blijft voor tuinbouwproducten een exportland. De meening, dat bij dit alles de bestaande teeltregeling wel kan worden gemist is niet juist. Er moet worden ge teeld naar een op de behoefte ingesteld programma. Dit is de eenige betrouwbare factor, waarop men een loonende productie kan baseeren. Zelfs by een beheerschte teelt dreigt door overvloedige oogsten soms het gevaar van een overvoerde markt. De tuinbouw heeft nu eenmaal deze wisselingen als ge volg van vruchtbare en onvruchtbare ja ren niet in de hand. In het kader eener be heerschte economie moet volle aandacht woraen geschonken aan de verduurzaming van groenten en fruit als middel tot markt en prijsregeling. Na te hebben herinnerd aan hetgeen het georganiseerde veilingwezen in zijn ge schiedenis van vijftig jaren voor de ver betering van da teelt en den afzet van tuin bouwproducten heeft tot stand gebracht, wees de heer Valstar op de taak der vei lingen in de toekomst. Bij het in standhouden van het voor den tuinbouw onmisbare afzetorgaan, de vei lingsorganisatie, is zoowel de binnenland- sche voedselvoorziening als de export ge baat. Spr. besloot met een opwekking tot de leden om te blijven medewerken aan de veilingsorganiastie, die op agrarisch gebied in ons land en op de wereld uniek is. strekken. Het is de bedoeling van de com missie bemiddelend op te treden en o.a. gebleken onbillijkheden uit den weg te ruimen. Een belangrijk gedeelte van het verbruik moet worden omgeschakeld. In plaats van pils zal lager moeten worden gedronken. Reeds is hiermede begonnen, zulks in een enkel café en op een bepaal den dag. De bedoeling is, een en ander uit te breiden. De voorzitter stelde voor, samen te wer ken om te komen tot het schenken van twee soorten bier, teneinde aldus te zor gen, dat de te schenken hoeveelheid vol doende blijft tot in-standhouding van het bedrijf. Bovendien is het dan mogelijk het bier van een betere kwaliteit te houden dan dit gedurende den wereldoorlog het geval was. De besprekingen werden ten slotte sa mengevat in het tweeledige voorstel, een of twee „donkere dagen" in te voeren en tevens aan de betreffende instanties voor te stellen, over te gaan tot het aanmaken van twee soorten hier van een lager ge halte, een licht en een donker, waardoor gewaarborgd wordt, dat in de toekomst de zelfde hoeveelheden zullen kunnen wor den omgezet. Het voprstel, om den Woensdag te be stemmen voor „donkeren dag", dezen dag eventueel tot twee dagen uit te breiden, werd met een groote meerderheid aange nomen. GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2