QemengdeffiexicMen RECHTZAKEN KERKNIEUWS Het meisje handschoen WOENSDAG 19 MAART 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 WIJDVERTAKTE KETTING- HANDEL ONTDEKT Vijf en vifltig personen gearresteerd Gisteren heeft de commissaris van po litie te Hilversum, mr. Reyinga, aan de pers mededeeling gedaan omtrent een kettinghandel van dusdanigen omvang, dat hij als verreweg de grootste van de tot dusver achterhaalde moet worden be schouwd. De eerste sporen werden ont dekt te Hilversum; zij voerden naar tal van andere plaatsen in het centrum des lands. Het begon in het begin van Februari met een onderzoek te Hilversum naar aanleiding van het vermoeden dat er al daar een uitgebreide handel werd gedre ven in goederen, welke aan de distributie waren onttrokken. Reeds spoedig werden vijf personen aangehouden. Twee van hen bleken later tot de voornaamste schuldigen te behooren; zij waren de eigenlijke geldschieters. In dezen zelfden tijd kon voor tienduizenden guldens in beslag worden genomen. De goederen wa ren op de Amersfoortschenweg en den Zeedijk te Hilversum opgeslagen. Hier trof men slaolie, jam, kaneel, peper, zeep, groote partijen kaas, melkpoeder, gehakt in blik, boter, whisky, rum, jenever, cog nac; worst, vet, haring, gecondenseerde melk, chocoladepoeder, tomatenpuree, aan. Het vet was voor een deel gebanderolleerd. Te Loosdrecht werd een groote vracht auto, volgeladen met pas geslachte varkens in beslag genomen. Bij een van de ver dachten werd op de slaapkamer een com pleet ingerichte slagerij aangetroffen en bovendien een partij slaolie. Voorts thee en sigaren, alles in groote hoeveelheden. Door deze verdachten kwam men op het spoor van een Bussumschen medeplichtige; die had aan den Huizerweg een ruimen voorraad harde en zachte zeep, twee vaten peper, elk inhoudende 80 kg. en verder ook slaolie. Toen volgde een lange reeks van aanwij zingen met betrekking tot de plaatsen B o- degraven, Woerden, Alphen a. d. R ij n, Woubrugge en eenige kleinere gemeenten in de buurt van Ouderkerk aan den Amstel. Te Woerden zijn 1000 kg. kaas in beslag genomen, te Woubrugge 300 kg. Een nieuw spoor leidde naar Baarn. Nieuwe aanhoudingen volgden en meer buit werd opgespoord, te weten 500 kg. ham in blik, benevens 2500 aan baar geld, bij voorbaat gestort door een liefhebber. Nieuwe aanwijzingen brachten de speur ders naar Utrecht en Jutphaas. Hier werd het 400 kg. ham en ƒ.1800. Ondertusschen werden te Hilversum zeven personen ge pakt, die op een of andere wijze debet wa ren aan dezen wijdvertakten kettinghan del. Opnieuw te Utrecht en omstreken speu rende kwam men terecht bij de Hakapro- ducten-fabriek te Jutphaas. Hier werden reeds geruimen tijd goederen gemist. Zij konden bij Utrechtsche schippers worden opgespoord. Hier trof men aan huishoud zeep, zachte zeep en slaolie, alles voorzien van het fabrieksetiket. Van het fabrieksr personeel zijn tien personen als verdacht van diefstal, alsmede vier schippers, gear resteerd. De daders zijn op uiterst geraffi neerde wijze te werk gegaan. De slaolie, in den verkoop 1.05 kosten de, werd in dezen kettinghandel ingekocht voor 2.50, de thee voor 6 per pond, cog nac voor 8 per flesch, vet voor 3 per pond. In totaal zijn 55 personen gearresteerd, waarvan ongeveer 60 pet. uit Hilversum, tot dusver te goeder naam bekend staande winkeliers en handelaren. De goederen zijn thans aan den distributiedienst overge dragen. De rechercheur van poiltie te Hilversum, D. v. d. Broek, is met de rijksambtenaren van den opsporingsdienst vijf weken dag en nacht doende geweest om deze ingewik kelde materie tot klaarheid te brengen. Het betrokken departement heeft voor den ar beid van genoemden heer v. d. Broek zijn groote waardeering uitgesproken en heeft hem eervol onderscheiden. CLANDESTIENE HANDEL IN ZEEP. De politie te Alkmaar heeft 1200 kg. huishoudzeep opgespoord en in beslag ge- noment, welke hoeveelheid via den z.g. smokkelhandel te koop werd aangeboden voor 3.25 per kg. Deze zeep was afkom stig van een fabriek te Wormer en kostte den fabrikant aan grondstoffen en fabri cage 30 ct. per kg. Tegen den tusschen- persoon, een beurtschipper, die de zeep, welke 80 ct. per kg. kostte, voor 3.25 van de hand trachtte te doen, alsmede tegen den fabrikant, die zelfs geen vergunning had om zeep te fabriceeren, is proces-ver baal opgemaakt. VOORRAAD HAM EN SPEK IN BESLAG GENOMEN. De politie in De Rijp heeft in samen werking met de marechaussee aldaar, 250 kg. ham en spek opgespoord en in beslag genomen, afkomstig van frauduleus ge slachte varkens. Procesverbaal is opge maakt. DIEFSTALLEN VAN OLIE, BENZINE EN VISCH. In den loop van de vorige week zijn aan het hoofdbureau van politie te Velsen 6 personen, wonende te IJmuiden, in arrest gesteld, van wie twee wegens verschillen de diefstallen, gepleegd in een fabriek aan de Z.Z. Visschershaven, één wegens dief stal van olie en benzine uit een vischpak- huis en de andere personen wegens dief stal van slaolie en sardines, eveneens uit een vischpaknuis. De diefstallen werden bij duisternis ge pleegd. Men verschafte zich doorgaans toe gang door middel van verbreking. De poli tie stelt een onderzoek in, na afloop waar van de daders ter beschikking van de ju stitie worden gesteld. BENDE RIJWIELDIE VEN GEARRESTEERD. Die nog meer op hun kerfstok hadden. Na langdurig speurderswerk is de Arn- hemsche recherche er in geslaagd een aan tal rijwieldiefstallen op te helderen, waar van de daders zich tevens hebben schuldig gemaakt aan diefstal uit goederenwagons, staande op het goederenemplacement van de Ned. Spoorwegen te Arnhem. Na de ar restatie van den eersten rijwieldief werd in zijn woning een groote partij goederen aangetroffen, zooals rijwielframes, rywiel- onderdeelen, koffie, zoolleer, vet. enz. Bovendien bleek deze man minstens 15 rijwielen gestolen te hebben. De andere goederen waren uit spoorwegzendingen ontvreemd. Daarop is aangehouden een spoorwegambtenaar, die er van verdacht wordt inlichtingen te hebben verschaft om deze diefstallen mogelijk te maken. Voorts heeft deze man twee gestolen rijwielen ge heeld. Wegens heling is nog een aantal personen gearresteerd. Eén van hen had o.a. een partij van 5000 gestolen sigaren opgekocht. De beide hoofddaders hebben een bekentenis afgelegd. Zij zijn ter be schikking van de justitie gesteld. VERDRONKEN Maandagavond is de 31-jarige ongehuwde arbeider J. van Heeswijk uit Sinther, die zich per rijwiel naar Schijndel wilde bege ven, door de duisternis misleid in de Zuid- Willemsvaart onder de gemeente Schijndel geraakt en verdronken. Gistermorgen is het lijk van den drenkeling uit het kanaal opgehaald. TUSSCHEN VRACHTAUTO EN MUUR GEDOOD. BOSCHBRAND TE WEERT Bij het afbranden van een terrein heide ontstaan Op de Altweerderheide te Weert heeft een groote boschbrand gewoed. Zeker H. C. P. uit Budel was daar bezig met het afbranden van een terrein heide van 10 H.A. voor ontginning. Het vuur sloeg over naar een perceel dennenbosch ter grootte van 7 H.A. Alhoewel het personeel van de NederL Heide Maatschappij het vuur vrij spoedig meester was, werd het bosch vrij wel geheel vernield. De gemeentepolitie maakte proces verbaal op tegen H. C. P. De perceelen zijn eigendom van de Steenkolen Mij. ZONDERLINGE VONDST. Bij het graafwerk in verband met de uitvoering van een bouwwerk aan de Burgem. Janssenstraat te Beek, stieten de grondwerkers op een groote hoeveelheid pasmunt, welke vermoedelijk on de oor logsjaren 19141918 alhier in den grond is verstopt. Het geld bevat Nederlandsche pasmunten van 1/2 cent en 2 1/2 centstuk ken, Belgisch, Fransch, Duitsch en En- gelsch geld. Centimes, pfenningstukken, francs en marken tot een hoeveelheid van ongeveer 2000 stuks, lagen geheel onver pakt circa 30 cm. onder de oppervlakte van den grond. Behoudens de Nederlandsche centstukken, zijn alle overige munten aan de circulatie onttrokken. Mientje, gehoorzaam als alle kinderen zijn, ging naar mevrouw beneden en vroeg netjes „of se het sakdoekie effe mocht op- rape". „In mijn tuin (twee bij twee meter plus 993 grassprieten) legt geen sakdcek", zei mevrouw beneden op dit beleefde ver zoek. En Mientje weer naar boven met>„moe- dèèèèèr der is geen sakdoek segt se". „Is dat wijf nu heelemaalme sak doek" en ma boven ging naar beneden. „Ik kom me sakdoek hale". „D'r is geen sakdoek, heb ik al tegen dat kind van je gesegd." „Sal me gebeure, jij wou mijn sakdoek houwe. Geef trug". „Ik heb um niet, kom maar kijke". En ma boven kwam, zag en keek. Geen zakdoek. „He je gestole, dievegge". „Mot je dat hoore. Mins kijk me heele huis na" en prompt begon mevrouw be neden haar „linnenkast" demonstratief leeg te halen. ,,Je bent een dievegge, je steelt sakdoe- ke" en mevrouw beneden kreeg een poele- petater op haar oog. Mishandeling noemde de Officier het en eischte tien gulden boete. Dat kreeg de eigenaresse van het zak doekje ook van den Politierechter. Het zakdoekje was later bij buurvrouw er naast gevonden in den tuin. Teruggewezen. Tegen den 26-jarigen reiziger D. K., thans gedetineerd, had de Officier van Jus titie twee jaar en zes maanden gevangenis straf geëischt, wegens een serie inbraken, o.a. twee in Wassenaar en vier te Sassenheim. De rechtbank uitspraak doende oordeel de het noodig een onderzoek in te laten stellen naar verdachte's geestvermogens en wees de zaak daarom terug naar den rechtercommissaris, ten einde een psychia trisch rapport over verdachte te kunnen inwinnen. HAAGSCHE RECHTBANK De fiets uit het zonnebad. Op 28 Augustus van het vorig jaar was er te Katwijk aan Zee iemand ge weest, die een zonnebad was gaan nemen en daartoe zijn fiets tegen ds afrastering had achtergelaten. Toen hij lekker bruin gebrand was en huiswaarts wilde gaan, kwam hy tot de ontdekking, dat iemand anders zich over zijn fiets had ontfermd. Dit bleek later te zijn geweest de 35-ja- rige varensgezel A. v. d. H. te L e i d e n. Hij had het feit bekend en rekening houdende met het feit, dat verdachte thans nog drie jaar gevangenisstraf uit moet zitten wegens andere delicten, had de of ficier zes maanden gevangenisstraf ge- eischt. De rechtbank, vonnis wijzend, veroor deelde v. d. H. tot een maand gevange nisstraf. Benoeming in het Aartsbisdom. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot leeraar van het Klein Seminarie te Apeldoorn den weleerw. heer K. H. M. Mars, kapelaan te St. Nicolaasga. Benoemingen in het bisdom Roermond. Z. H. Exc. mgr. dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roermond .heeft op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den weleerw. heer F. J. Knops als pastoor te Holset, en heeft benoemd tot pastoor te Holset den weleerw. heer H. H. J. Zitsen, tot kapelaan te Brunssum den weleerw. heer J. L. Rij eken. Tijdens het verrichten van werkzaam heden in de omgeving van Harskamp raak te de 35-jarige ongehuwde arbeider H. uit Ede op een gegeven oogenblik bekneld tusschen een rijdende vrachtauto en een muur. De ongelukkige overleed enkele minu ten later aan de gevolgen van de beko men verwondingen. JONGETJE DOOR AUTOBUS OVERREDEN. Gisternamiddag was het vierjarig knaap je J. V. op het trottoir voor het ouderlijke huis te Kwintsheul aan het knikkeren. Juist toen een der autobussen van de W. S.M. passeerde, liep het ventje een knik ker na tot op den rijweg. Het knaapje ge raakte onder het achterwiel en was vrijwel op slag dood. TWEE BRANDEN TE SCHIJNDEL Gisternacht is een hevige brand uitge broken in de cartonnageafdeeling van M. Jansen de Wit, kousenfabrieken te Schijn del. Het vuur vond gretig voedsel in den licht brandbaren voorraad karton en breid de zich snel uit. De fabrieksbrandweer werd onmiddellijk in het geweer geroepen. Er ontstond echter gevaar voor uitbreiding. De plaatselijke brandweer was spoedig aanwezig. Gezamenlijk slaagde men er na eenige uren in het vuur te bedwingen. Het gebouw is geheel uitgebrand. Ook eeri groote voorraad karton en doozen is ver loren gegaan. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzkering dekt de schade. Gistermorgen is te Schijndel opnieuw brand uitgebroken, ditmaal in het groenten- pakhuis van de firma Gebrs. van Boxtel, grossiers in groenten en fruit op de Schoot aldaar. Het vuur werd aangewakkerd door den wind en in een ommezien stond het gebouw in lichter laaie. De vlammen dreig den over te slaan op het woonhuis van den heer van Boxtel, doch dit heeft de brand weer weten te verhinderen. Het pand kreeg echter groote waterschade. Het groenten- pakhuis is tot den grond toe afgebrand; een groote partij groenten en fruit werd vernield. Ook een vrachtauto werd ver nield. De oorzaak is onbekend. De aanzienlijke schade wordt gedeeltelijk door verzeke ring gedekt. BRAND TE MARGRATEN. Te Margraten brak; brand uit in de kapi tale hofstede van den landbouwer Meer- tens, wethouder dier gemeente. De stallen en schuren waren weldra een vuurzee. De plaatselijke vrijwillige brandweer bestreed 't vuur met kracht. Tengevolge van den hevigen vonkenregen vatte een op groo- ten afstand gelegen gebouw eveneens vlam. Hier kon het vuur worden gebluscht. Een aangrenzende woning van mevr. II. kon behouden blijven, doch kreeg water schade. Groote hoeveelheden hooi en stroo werden een prooi der vlammen. Het woon huis van den heer M. bleef gespaard. Het vee werd gered. Haagsche Politierechter Van vette varkenshammen en Castella zeep. Meneer J. uit Leiden wilde graag een lekker hammetje hebben, maar hoe er aan te komen? Hij had een kennis, die chauf feur was en nogal veel menschen kende. Lus de chauffeur, figuurlijk in den arm genomen en jawel hoor, de chauffeur wist wel iemand, die voor een lekker hamme tje kon zorgen. Hij had onder zijn vele kennissen een expediteur, die zoo nu en dan een varkentje liet slachten. Nou, graag natuurlijk en de chauffeur zou dan wel een hammetje meebrengen. En hij had inderdaad zulk een vleezig stukske varkensvleesch meegebracht. Jammer voor hem was hij betrapt, toen hij de ham transporteerde. Hij zeide na tuurlijk er niets aan te hebben willen ver dienen. 50 of 50 dagen hechtenis was het deel dat de chauffeur te dragen kreeg en de ham foetsie. J 25 of 25 dagen kreeg de opdrachtge ver, meneer J., plus dat hij het geld van de ham kwijt was. 2GC cf twee maanden kreeg de expedi teur, die de ham verkocht had. Alzno bracht dit hammetje op ƒ200 -f 50 -}- 25 275, terwijl het hammetje het hammetje bleef en opnieuw geld op bracht. Een reiziger afkomstig uit Leiden wist wel wat zeep te koop en al spoedig had hij een kooper gevonden, een slager, die er best wast by kon verdienen. De rei ziger laadde het heele geval, zijnde 270 stukken Castella-toiletzeep en 800 stuk ken huishoudzeep op een bakfiets en ver blijdde den slager. Stop, dat gaat niet door, zeiden eenige opsporingsambtenaren. „Dag zeep", kon de reiziger zeggen, want hij zag het nooit meer terug. En thans nog er bij 100 of 100 dagen. De slager, die het gekocht had mag, of liever moet ook nog ƒ200 betalen of an ders 2 maanden gaan zitten brommen. Er viel een zakdoek van het balcon. Wat een narigheid kan er al niet ont staan, door een lapje goed, hetwelk men voor één textielpunt kon koopen plus cen tjes, n.l. een zakdoekje. Zulk een nuttig instrument hing bij mevrouw N., uit Lei den, te drogen op de leuning van het balcon. Er kwam een speelsch windruk je en het neuslapje volgde de wet der zwaarte kracht, dus ging naar beneden om zich neer te vleien op de grasgroene zoden van het tuintje van mevrouw beneden. „Mientje, je sakdoek is naar beneje ge- falle in de tuin, ga um us effe hale", riep mevrouw boven aan haar dochtertje. En Laura en Vereeniging te Egyelshoven (L.) en van den heer Van Rijckevorsel, burge meester van Nuenen. De schade is aan zienlijk. FEUILLETON mei de EEN MODERNE ASSCHEPOESTER HISTORIE van MARIA SAWERSKY. (Nadruk verboden). 5) Senta Bratt rommelde wat in een lade en diepte daar een kanten doekje uit op. Binnen enkele seconden had zij er een paar ooggaten ingeknipt en Anne het doekje voor gebonden. Zoo, daar heb je een zeer apart mas ker, kind..En maak nu, dat je wegkomt! Vergeet niet om me straks alles eerlijk op te biechten. Amuseer je! Daarmee duifrde Senta Bratt het jonge meisje de deur uit. Anne's satijnen schoen tjes met de hooge hakken klapperden op de trap. De schilderes liep naar het raam en boog zich naar buiten. Ze zag een zil verachtig glanzende gestalte haastig de straat oversteken en lachte vergenoegd. Dat meisje zal de koningin van het bal zijn en de Stanieckis moeder en dochter, zullen zich blauw ergeren over de aanwezigheid van die onbekende stralen de schoonheid. Dat is werkelijk een goed idee van me geweest. Op dit oogenblik werd er geklopt; de oude Ursel trad de kamer binnen. Er is een telegram voor u gekomen, juffrouw Bratt Haastig scheurde de schilderes het for mulier open en vloog den inhoud door, ter wijl de oude gedienstige zoekend om zich heen keek. Senta Bratt legde het tele gram op tafel. Ik moet direct weg, Ursel. Een be langrijke mededeeling roept me naar Kopenhagen terug. Hoe laat gaat de eerst volgende trein? Om tien uur, antwoordde Ursel, die nog steeds haar blik door het vertrek liet dwalen. Dien trein neem ik. Ach, Ursel, zou jij me even bij het inpakken willen helpen? Natuurlijk juffrouw Bratt. Jammer dat u weg moet. Waar is juffrouw Anne? De schilderes lachte. Die heb ik naar het bal gestuurd. Naar het tuinfeest by den consul, m'n beste Ursel! De oude gedienstige staarde Senta Bratt stom verbaasd aan. Haastig vertelde deze haar streek, maar Ursel schudde bedenke lijk het hoofd. Als dat maar goed afloopt, juffrouw Ik vind het maar een gek idee! Maak je nu maar geen zorgen, Ursel! Wees liever blij, dat juffrouw Anne nu tenminste ook eens een pretje heeft Dat is haar hier in huis waarlijk niet te vaak beschoren. En kom nu mee, we moeten pakken! Een uur later stonden de koffers van roevrouw Staniecki's betalende logée ge reed, terwijl de schilderes zichzelf reeds in reiscostuum had gestoken. Uit haar hand- taschje nam ze wat geld. Hier is de rest van den pensionprjjs voor mevrouw Staniecki. Jij wilt het haar wel ter hand stellen. En hier is nog een kleinigheid voor je zelf. De kleinigheid bleek zoo rijkelijk toege meten te zijn, dat Ursel haar wilde terug geven. Geen kwestie van, wees de schilderes het protest energiek van de hand, terwijl zij een vluchtigen blik op de klok wierp. Je behoudt dat geld, Ursel. Ik heb nog een. oogenblik tijd en wil nog eens een ernstig woordje met je spreken. Hier heb ik voor jou mijn adres opgeschreven. Bewaar dat papiertje goed. Aan juffrouw Anne wil je wel m'n hartelijke groeten overbrengen. Het costuum mag ze als aandenken behou den. En als juffrouw Falke vroeg of laat eens een toevlucht zoekt, dan moet ze zich maar tot mij wenden. Ze zal steeds van harte welkom zijn. Ik ben niet rijk, maar voor Anne zal er bij me altijd een plaatsje t§ vinden zijn. De oude dienstbode had moeite haar tranen te bedwingen. U bent zoo goed, juffrouw Bratt. Nou, daar ben ik zelf ook van over tuigd, maar ik mag Anne nu eenmaal graag. Het kan zijn, dat de omstandigheden hier in huis binnenkort zoo veranderen, dat Anne hier niet meer kan blijven. U bedoelt, dat de consul mevrouw Staniecki zal trouwen? .Tuist, ja! Ik ken meneer Eschental. Hij is een zeer correct man. Van hem zal Anne niets te vreezen hebben. Maar op den duur zal ze hier toch niet als hulp in de huishouding kunnen fungeeren, zonder dat hij de zaak doorziet. Mevrouw Sta niecki zal stellig niet het risico willen loopen, dat haar aanstaande haar op een dergelijke grove bedriegerij betrapt. Zoo ver ik haar ken, zal ze wel probeeren om Anne zoo gauw mogelijk op de een of andere manier kwijt te raken. Dan moet ze maar naar my toekomen. En nu moet ik gaan, UrseL Houd je maar flink en be loof me, dat je Anne met raad en daad ter zijde zult staan! Grottkau! Grottkau! Een slanke jongeman in een wit marine uniform stond opgewonden wenkend, in de zaaL Daarop wendde hij zich verlegen tot Vera Staniecki. U wilt me wel excuseeren, juffrouw Staniecki; ik zie daar mijn vriend Jens Grottkau. Ik moet hem dringend een oogenblik spreken. Vera keek den zich haastig ver wij deren den jongeman na. Er lag een hooghartig lachje om haar smalle lippen, terwijl ze kwasi onverschillig met haar zijden masker speelde, dat ze zoo juist had afgenomen. Vera was volkomen over zichzelf te vreden. Ze had het klaar gespeeld zes maal met graaf Grundtvig Bagesen te dansen, hetgeen daarvan was zij stellig over tuigd in niet geringe mate de afgunst der andere aanwezige dames had opgewekt en dit te weten schonk haar groote vol doening. Ernst Grundtvig Bagessen haastte zich naar een blonden, zeer vergenoegd uit- zienden jongeman, die eveneens een wit marine-uniform droeg. Een zijden masker bengelde op ietwat zonderlinge wijze over zijn schouder. Grottkau! Grundtvig pakte zyn vriend by den arm een trok hem met zich mee. Bewaar me, kerel, schreeuw niet zoo. Laat m'n arm toch los! Je stelt je aan als een drenkeling by een oefening van de reddingsbrigade. Grottkau, wie is dat meisje daar aan die tafel? Jens Grottkau loerde onopvallend in de richting van Vera. Dat is juffrouw Vera Staniecki. Dat weet ik, want de consul heeft me aan haar voorgesteld. Ik bedoel, wat is ze? Een klit, constateerde Grottkau, niet bepaald hoffelijk. Ze kleeft als een vliegen vanger. Ze is de dochter van die dame daar. Die vrouw in het rood met dien ram melenden gouden ketting, die de consul nu naar de tafel geleidt? Hij zal haar wel zeer binnenkort naar het altaar geleiden. Zoo! Enfin, over smaak valt niet te twisten. De liefde is blind, waarde heer. Overigens vind ik de keuze van den consul nog zoo gek niet. Hij is niet jong meer en veel gelegenheid om met het zwakke ge slacht in aanraking te komen, schijnt hy niet te hebben gehad. Mevrouw Staniecki heeft weliswaar iets avontuurlijks aan zich maar ze kan soms bijzonder amusant zijn. Eschental zal zich bij haar stellig niet ver velen. Je moet maar eens hooren, hoe ze operetteschlagers zingt. Ze heeft een uit stekende voordracht. Sporen van vroegere schoonheid zijn eveneens nog waar te nemen. Mijn liefje, wat wil je nog meer? Haar dochter is in elk geval een ver schrikkelijk exemplaar, antwoordde Grundtvig met niet te miskennen afkeer in zijn stem. Ze heeft me bijna geen oogen blik los gelaten en me daarbij zooveel akelige complimenten over mijn dansen gemaakt, dat ik er draaierig van werd. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 8