OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN WOENSDAG 19 MAART 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Nederïandsche arbeiders in Duitschland ENORM VEEL ARBEIDSKRACHTEN NOODIG. De geweldige energie, die Duitschland thans niet alleen militair doch ook econo misch ontplooit, heeft de vraag naar ar beidskrachten doen stijgen. Millioenen Duit- schers staan onder de wapenen, van de Noordkaap tot Biscaje, van het Memeiland tot de Turksche grens. Al deze mannen zijn onttrokken aan het productie-appa raat. Men heeft bij de lichte openbare dien sten vele vrouwen ingezet, terwijl ook in de industrie het vrouwelijk personeel een groote rol vervult. Maar deze vrouwe lijke krachten zijn niet toereikend om den arbeid te volbrengen, waarvoor Euorpa zich geplaatst ziet. Daarom heeft de Duitsohe industrie ook werkkrachten aangetrokken uit de grens landen. Millioenen Polen, Tsjechen, Fran- schen, Noren, Eelgen en Nederlanders ver dienen een goed stuk brood in de giganti sche werkcentrale, die in centraal-Europa in weinige jaren letterlijk, uit den grond gestampt is. De nieuwe economische ordening, die nu reeds in vollen oorlogstijd, wordt voorbe reid, zal straks ons oude werelddeel een geheel ander aanzien geven. Ook na den oorlog zal Duitschland h^t overschot aan werkkrachten in de natuurlanden gemak kelijk kunnen opnemen. Dat is een groot voordeel bij de organisatie, want het geeft aan de algemeene maatregelen het karakter van continuïteit. Naar aanleiding van de omstandigheid, dat momenteel ruim honderdduizend Ne derïandsche arbeiders werkzaam zijn in Duitschland, "hadden wij dezer dagen een onderhoud met den vertegenwoordiger van het „Amt für Arbeitseinsatz" te 's Graven, hage, den heer Haas, een der prominente figuren uit het „Deutsche Arbeitsfront", die sinrs de herfst van het vorige jaar hier te lande werkzaam is, om te zorgen voor het materieel, zedelijk en geestelijk welzijn van de Nederlanders, die naar Duitschland trekken, om daar te gaan werken. Omvangrijke taak. Daar zit nog heel wat aan vast. En het doet goed, te zien en te vernemen, hoe ook dit gewichtige onderdeel van het arbeids probleem, met Duitsche grondigheid wordt aangepakt. In beginsel bemoeit deze dienst zich met de werving van arbeidskrachten. Doch van stonde af aan, dat oe Nederïandsche arbei der in den trein stapt, om naar Duitschland te reizen, staat hij onder toezicht en be scherming van het Duitsche Arbeidsfront. Hij wordt daarbij beschouwd als iedere andere Duitsche arbeids-kameraad en ge niet dezelfde rechten. Zoo krijgt hij onderweg een of twee warme maaltijden en de noodige boter- nammen, met een en ander er bp, hier en daar een warme kop drinken, totdat hij aankomt op de plaats van bestemming. Daar wordt hij weer overgenomen, door de leiding van den kampdienst. Want, zooals men weet, de Nederïandsche werkers, zijn bij wijze van organisatie-maatregel, ondergebracht in „Arbeitslager", dat zijn groote, moderne barakkenkampen. De man is er volkomen vrij. Hij mag zijn vrien den in de stad bezoeken, iian winkelen, in café's of cinema's vertier zoekon, kortom hij mag gaan en staan, waar ook iedere Duitsche arbeider komt, doch in het kamp heeft hij zich te onderwérpen aan orde en discipline. Dit is noodzakelijk, opdat de noodige waarborgen aanwezig zijn voor hygiëne en rust. De laatste jaren van intensen arbeids inzet, waarbij dikwijls uit alle oorden des' lands arbeiders naar een bepaalde plaats moesten worden gedirigeerd (men denke slechts aan den bouw van den Westwal) hebben de leiders van het Duitsche ar beidsfront een groote ervaring opgedaan met het verplegings. en legeringsvraag- stuk van deze massa's. Deze ervaring komt nu te pas. De arbeider vóór alles „mensch". Zooals de heer Haas ons omstandig uit eenzette, gaat men voor alles psycholo gisch te werk. Men ziet in den arbeider volgens ideologie niet de arbeidskracht, doch den mensch. Een man, die uit zijn omgeving is weggehaald en die zich dus nog moet orienteeren. Een man ook, die juist door deze vreemde omstandigheden en omgeving gevoegd aan de groote mate van vrijheid die hij geniet, onevenwichtig kan worden. Dat moet opgevangen wor den. Daarom heeft men in de eerste plaats de werkkrachten zooveel mogelijk, naar hun landaard, samengebracht. Bovendien heeft de Duitsche vertrouwensman van het Arbeidsfront, die als kampcommandant optreedt, een Nederïandsche onder-com mandant tot zi.in beschikking. Beide func- tionnarissen zijn te allen tijde bereikbaar en.staan klaar om, zelfs op de onmogelijk ste gebieden, van raad en voorlichting te dienen. Zy zorgen ervoor, dat de man zich thuis gaat voelen in zijn tv/eede vaderland, doch dat hij zijn gezin in Nederland even min vergeet. Zij zorgen voor de Nederïand sche lectuur, voor een gratis bibliotheek in de landstaal, voor sport en wedstrijden voor ontspanningen en feestavonden en., voor de zedelijke opvoeding. Politiek wordt niet bedreven. De werklieden mogen zich vrij uiten over hun onderscheiden politieke inzichten, mits ze in het kamp maar geen onrust stoken, of meetingen beleggen. Ook m religieus oozicht zijn de mannen vrij en wordt e^anders consciëntie nauwlettend gerespecteerd. Voorts is er voor gezorgd voor Nedeiv HILLEGOM „Hulp in Nood". In hotel „Flora" hield het ziekenfonds „Hulp in Nood" haar jaarvergadering. De belangstelling was slechts matig. De voorz., de heer Th. Paase, opent met een woord van welkom. Hij drukt zijn te leurstelling uit over de geringe belang stelling. Op zijn voorstel wordt met alg. st besloten de boete op de afwezigheid dezer verplichte vergadering toe te pas sen volgens het Huish. reglement. Bij niet betaling zal royeering volgen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal leden met 10 was vooruitgegaan en thans 310 bedraagt. Er werden 404 ziekte-attesten afgegeven te gen 456 in 1939. Uit het jaarverslag van den penningm. noteeren we: aan 91 leden werd uitkeering verleend, het aantal ziektedagen bedroeg 2381; de totale uit keering bedroeg 2443. 39. Het nadeelig saldo bedroeg 40.56. Het kapitaal van „Hulp in Nood" was op 31 Dec. 1940 4058.07. V/aar de controle-commissie alle bescheiden in orde bevond werd de penn. onder dank gedéchargeerd. Als be stuursleden werden herkozen de hesren H. C. v. d. Berg, H. S. Weijers en P. v. d. Zande; als lid der Comm. v. T. werd de heer G. v. Beelen herkozen. In de Com missie v. Controle fin. beheer werd de heer W. Lemmers gekozen. Voor 1941 werd evenals voor 1940 de uitkeering be paald op 13 weken. Met een woord van dank voor de opkomst en aan de doktoren voor hun belanglooze medewerking werd de vergadering gesloten. V.V.V. Gisteravond hield de Hillego- sche V.V.V. haar jaarvergadering in hotel Sistermans. De voorz., de heer C. Joh. Bak ker Jzn., opent de vergadering en heet al len hartelijk welkom. Hij wijst erop, dat we ons 2de lustrum naderen. We hebben in de voorbije jaren hard gewerkt, belangeloos met veel zorgen, met financieele moeilijk heden gekampt, niet immer de medewer king ondervonden, waarop we meenden recht te hebben. Ook het voorbije jaar gaf zijn zorgen, die we met succes overwonnen hebben. De toekomst zal, naar spr. meen de, getuigen van het groote nut, dat onze V.V.V. gegeven heeft aan deze mooie ge meente en aan de gansche gemeenschap. Het jaarverslag gaf aan: 6 bestuursver gaderingen, geweldig bezoek, medewerking van N.Z.T.M. en N.S., V.V.V. den Haag enz. Het verslag wees op het schitterend verloop der voorjaarsactie en sloot met een pro pagandistisch woord. De penn. sloot zijn boeken met een vrij groot batig saldo. De verificatie-commissie rapporteerde bij mon de van den heer J. Kunst, dat alles in orde was. Tot leden der fin. commissie voor dit jaar werden benoemd de heeren Kunst, van Dril en J. C. Kat De periodiek aftr. bestuursleden, de heeren D. E. Nieuwen- huis en C. Velthuys, werden met vrijwel alg. st. herkozen. Breedvoerig werd de voorjaarsactie be sproken. Een kleine commissie, bestaande uit de heeren Schoonderbeek, Veelenturf en Nieuwenhuis zal een en ander verder regelen. Gevestigd: G. Broekhof N. W. van Eist en gezin G. C. van der Kloos ter C. van Loon B. J. van Roode A. C. Weijers C. H. Weijers. Vertrokken: H. Th. Dozeleyers en gezin naar Tilburg L. W. van Heerde naar Amsterdam I. K. Hoekstra naar Loosduinen B. Peet naar 'sGravenha- ge J. M. Pypers naar Wassenaar J. M. Veelenturf naar Heemstede A. A. Vlotman naar Hilversum. landsche koks en derhalve voor de Neder ïandsche keuken. In één woord, het be hoeft den menschen aan niets te ontbre ken. Men is dan ook over het algemeen zeer tevreden. Behoudens de „beroeps-kan keraars", die men allerwegen aantreft. De Nederïandsche Werker. In algemeenen zin maakt de Nederïand sche werker een goed figuur. Hij staat voor zijn plioht en is plichtsgetrouw. Met het arbeidstempo heeft hij aanvankelijk eenige moeite. Daarom kon hij niet dadelijk tus- schen de Duitsche werkploegen gebruikt worden, vooral niet bij aocoord-werk. Al spoedig ging dit vlotter en beter. Meer moeite heeft men gehad met de werklieden, die tengevolge van langdurige werkloos heid in Nederland, het arbeiden ontwend waren. Die werklieden waren den eersten tijd slap en energieloos, met hen had men ook de meeste moeite, ook op zedelijk ter rein. Zoo waren er die aanvankelijk bijv. 30 Rijksmark naar huis zonden, later maar 25 en zoo steeds minder, totdat eindelijk de huismoeder, die hier met haar kinderen afhankelijk was van vaders inkomsten, teneinde raad den weg wist te vinden naar het bureau van onzen zegsman.. Dan was het spoedig uit met het geld opmaken van den heer des huizes in Duitschland. Een en ander is het gevolg van de volmaakte Vrijheid, die de werklieden ondervinden, ook ten aanzien van de besteding van hun geld. Doch thans is er een verordening in voorbereiding, waarbij, in deze uitzonde ringsgevallen, 60 pet. kan worden ingehou den van het loon van een man, ter opzen ding naar zijn gezin in Nederland. Men ziet, dat er waarlijk op alle manieren ge zorgd wordt voor den Nederlandschen ar beider in Duitschland en voor zijn gezin in Nederland. Voor hen, die daar belang bij mochten hebben, is het wellicht nuttig te weten, dat het bureau van den heer Haas, „Vertreter des Amts für Arbeitseinsatz" gevestigd is, te 's-Gravenhage Koninginne gracht 31. KATWIJK Kappers. De gezanmenlijke kappers van Katwijk a. d. Rijn en Katwijk aan Zee vergaderden ter bespreking van de moge lijkheid om te komen tót een algemeene sluiting der kapperszaken op Dinsdagmid dag, in welke bijeenkomst tevens in be spreking kwam de oprichting van een af- deeling van den Nederl. Kappersbond. Tot dit laatste werd na eenige bespreking de finitief besloten. Een bestuur werd geko zen, bestaande uit de heeren J. Minnee voorzitter, J. Blom secretaris en H. Bede- ker penningmeester. Over het gemeen schappelijk sluiten der zaken op Dinsdag middag was men het vrij spoedig eens. Echter zal aan het gemeentebestuur vet- zoch worden, dezen sluitingsmiddag door een verordening officieel vast te stellen. Deze sluitingsmiddag zal spoedig ingaan, zoodat het publiek zich hierop alvast kan instellen. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. Voor het iMddenstandsdi- ploma Vakbekwaamheid slaagden de hee ren W. Luyten en P. Wassenaar Az., bei den alhier. LISSE E.H.B.O. In „De Witte Zwaan" hield de afdeeling van de Nederl. Vereen. E.H. B.O. gisteravond haar jaarvergadering, on der voorzitterschap van den heer P. C. Storm, met een goede opkomst. De voorz. memoreerde het bedanken van den heer B. S. Hooyer, die lange jaren op uitste kende wijze het secretariaat heeft waarge nomen, waarvoor spreker hem dankte; in zijn plaats treedt thans tijdelijk op de heer L. Tanis, die hierna het jaarverslag uit bracht. In dit verslag waren de werkzaamheden der vereen, op bevattelijke wijze vervat. Aan een 16-tal leden kon het eenheids diploma worden uitgereikt. Niet minder dan 24 nieuwe leden hebben een nieuwen cursus gevolgd onder leiding van den do cent, dr. Haaze Jr. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer G. Tromp, het financieel verslag uit. Hieruit bleek, dat inclusief het saldo van 163.05 aan ontvangsten viel te boe ken 324.22 tegen een uitgave van 220.43, alzoo een voordeelig saldo van f 103.79. Bij monde van den heer IJ. van Waveren bracht de kascommissie een gunstig rap port uit. In de plaats van den heer Jac. Langeveld die periodiek moest aftreden, werd benoemd de heer A. SchravendeeL Na een korte pauze, waarin den leden een verversching werd aangeboden, was de bestuursverkiezing aan de orde wegens pe riodiek aftreden van den heer P. G. Rands- dorp en het bedanken van den heer B. L. Hooyer. Eerstgenoemde werd herkozen en in 'de vacature werd gekozen de heer L. Tanis. LEIDSCHENDAM In beslag genomen. Tijdens een sur veillance ontmoetten gisteravond circa half tien twee rijksveldwachters, zekeren H. v.. d. M. alhier, die met een geladen bakfiets op den Oostvlietweg reed. De rijksveld wachters, aan wien bekend was, dat v. d. M. bekend staat voor frauduleus slachten, hielden hem aan, teneinde een onderzoek in te stellen naar den inhoud van de bak fiets. Dit onderzoek leverde een verrassend resultaat op, daar in de bakfiets een clan destien en niet gekeurd geslacht varken werd gevonden. Het varken werd in beslag genomen en vervoerd naar het slachthuis te Den Haag, terwyl v. d. M. bovendien nog een bonnetje kreeg toegewezen. Personalia. Te Leiden slaagde voor het examen Vakbekwaamheid voor broodbak kers B. en C. (theorie en algemeen) onze plaatsgenoot de heer A. C. Halverhout. NOORÖWIJK Geboren: Amaria Catharina, dochter van P. Augustinus en A. M. Verkade Petronella Wilhelmina Margaretha. dochter van F. J. van Zuylen en W. G. Touw Egberdina, dochter van P. Duindam en D. C. van Duijn Pieter, zoon van M. de Groot en S. Haasnoot Nicoline, dochter van C. Barnhoorn en C. A. Tromp Cor- nelis Johannes Isidorus zoon van C. L. Kortekaas en P. Augustinus Jacob, zoon van J. van Beelen en C. v. d. Kraan Iïubertus, zoon van M. L. de Ridder en J. V/. Steenvoorden. Ondertrouwd: M. Hoek en A. van Duyn J. Kaptein en M. C. van Rijs wijk. Getrouwd: H. D. v. d. Kemp en W. Meijerink. Overleden: Johanna v. Duin 66 jaar wed. van D. Hazenoot Maria van Slogte- ren 61 jaar Cornelia van Achthoven 58 jaar geh. met L. Steen voorden Marga retha van Gastelen 83 jaar wed. van B. v. d. Voort Willem de Haas 74 jaar wedr. van M. v. d. Berg Anna Alkema de 79 jaar wed. van J. Langelaan VOORSCHOTEN Diefstal en de ontknooping. Op de meubelfabriek Donklaan hebben twee man van het personeel twee rol meubel stof ter waarde van 100 uit de fabriek medegenomen. Deze personen waren ge naamd E. P. A. G., oud 19 jaar, te den Haag, en J. J. St., oud 16 jaar, van alhier. De fabrikant kwam op het station om met den trein mede te gaan en zag de jongens staan met de rollen, om dezen aldus te ver voeren. Zij bleken reeds te zijn verkocht aan J. L. te Scheveningen, die ze alweer verkocht had aan mevrouw L. te Scheve ningen. Bij St. alhier is huiszoeking ge daan door de politie en aldaar zijn gevon den drie stukken stof. De jongemannen zijn voor den officier van Justitie geleid, waarna zij op vrije voeten zijn gesteld. ZILK E. H. B. O. Door het bestuur van de E.H.B.O. afd. Zilk, zijn de volgende adres sen bekend gemaakt waar men zich voor hulp kan wenden. Ie. M. A. v. d. Berg, Zilkerduinweg 17, telefoon 5269. Aan dit adres zijn alle mate rialen als brancard, verbandtrommel enz. aanwezig. Hier is ook des nachts, op de luchtbeschermingspost, steeds een lid van de E.H.B.O. 2e. Aan den Ruigenhoek bij J. Opdam, Delfweg 6 en V. Verhaar, Ruigenhoeker- weg 3. 3e. Aan den Tiltenbérg bij F. W. v. d. Ploeg, Zilkerduinweg 118, telefoon 5710. Dit zijn voor de E.H.B.O. de centrale pos ten, waar, wat betreft post 2 en post 3, in dien de financiën zulke toelieten, eveneens alle E.H.B.O.-materialen aanwezig moeten zijn. Verder kan men zich vervoegen bij S. Verdegaal, Tespelduin; mevr. Pompe-Hul- sebosch, Beeklaan 2, telefoon 5276 en P. Hulsebosch, Regenvlietweg 32. Voorloopig kan men, indien noodig, bij voorkomende gevallen, pöst 1 opbellen om materiaal en eventueel hulp. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Zwemclub. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Alphensche zwem club A.Z.C. had gisteravond in „Centraal" een bijeenkomst plaats van leden, dona teurs en belangstellenden. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer J. Jansen, die in zijn openingswoord een be knopt overzicht gaf uit dit 15-jarig be- staansleven der club. Voorts werd een too- neelstuk opgevoerd door de tooneelver- eeniging „Eigen Icracht" uit Rynsaterwou- de. Het muzikale deel van dezen avond, dat verzorgd werd door het trio-v. d. Mild, hield de aanwezigen nog geruimen tijd in een vroolijke stemming bijeen. Personalia. Voor het bakkers-vakdi ploma slaagde gisteren onze plaatsgenoot R. Kok. HAZERSWOUDE Geboren. Adrianus C. J. z. van J. P. Zuid wijk en E. C. van der Geest Johan nes H. J. z. van J. H. Kompier en C. H. van der Poel Catharina M. d. van B. P. Boers en M. Clarijs. Ondertrouwd: G. van Iperen 21 j. en H. van Brakel 18 j. Gehuwd: T. M. Noordam 29 j. en J. Noordam 31 j. M. van Vliet 25 j. en J. G. Vogelaar 33 j. LEIMUIDEN 25-Jarig jubileum bij de politie Vrijdag 21 Maart as., zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de gemeenteveldwachter, de heer M. Witvliet, in dienst trad by de politie. Op 21 Maart van het jaar 1916 trad de heer M. Witvliet in dienst bij de politie en wel als agent van politie te den Hel der. Op 27 Mei 1920 ging de heer Witvliet over naar de Rijks veld wacht en kreeg als standplaats Bilderdam, gemeente Leimui- den. In 1923 werd de standplaats van den heer Witvliet het dorp Leimuiden, waar hij in 1926 en wel op den 9den Juni werd be vorderd tot brigadier-titulair. Met ingang van 1 Aug. 1927 kreeg de jubilaris e;ervol ontslag als rijksveldwachter en werd door den Commissaris der provincie met ingang van denzelfden datum benoemd tot ge meenteveldwachter te Leimuiden. De heer Witvliet die thans reeds meer dan twintig jaren te Leimuiden woont heeft bij de Leimuidenaars zich bemind gemaakt. Het ligt in de bedoeling om den jubila ris a.s. Vrijdagmiddag in de Raadszaal in tegenwoordigheid van den gemeenteraad en van de gemeente-ambtenaren op bescheiden wijze te huldigen, waarop wij nader terug zullen komen. Geboren: Arnoldus Adrianus z. van J. P. H. J-. van Glabbeek en M. A. J. Heu- zen. Geboren: Maria Hendrika Jozefina d. van L. H. van Velzen en A. A. Zelden thuis. Gevestigd: B. Klein van Wassenaar D. Donker van Haarlemmermeer. Vertrokken: S. Ph. Verheugd naar Uithoorn C. van der Pouw-Kraan naar Monster N. van Dijk naar Alphen a. d. Rijn. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag den 20en Maart, voormiddags 10.15 uur. De agen da bevat o.m.: Verlenging termijn ontrui ming onbewoonbaar verklaarde woningen. Verhuur volkstuintjes. Uitbreiding electri- citeitsnet Leidschewallen. Beschikbaarstel ling bijdrage z.g. B-steun. Overneming be heer Zegwaartscheweg. ZWAMMERDAM Geboren: Antje Berta, dochter van Jac. W. v. d. Waals en KI. Maat Corne lls, zoon van P. v. Rijsdam en J. Zaal. Gevestigd: W. Griffioen en echt- genoote van Alphen aan den Rijn Mej. G. B. Bodegraven van Boskoop. Vertrokken: Mej. Adr. Fokker naar Leiderdorp Joh. van Breene naar Laren W. v. d. Stoel en gezin naar Woerden Mej. Adr. v. d. Stoel naar Al phen aan den Rijn. STRIJD TEGEN DE PRIJSOPDRIJVING Het A.N.P. meldt: De strijd tegen de prijsopdrijving wordt ononderbroken voortgezet. De inspecteurs voor de prijsbeheersching hebben weder om tal van vonnissen gewezen, die niet mis zijn. Een bakker te Graauw en Langendam, die brood te duur verkocht, werd gestraft met een boete van f 500. Zyn zaak zal een maand worden gesloten en het vonnis wordt gepubliceerd. Eenzelfde straf werd opgelegd aan een bakker te Lamswaarde voor een overeen komstig feit. Te Dordrecht werd een bui tenband te duur verkocht, wat den fietsen handelaar op 200 kwam te staan. Het te veel betaalde moest aan den kooper wor den terugbetaald. In Terneuzen hield men zich niet aan de prijzen voor schoenen, zoo als die op 9 Mei j.l. golden; den overtre der werd een boete van f 500 opgelegd. In De Kwakel trachtte een slager spek van de hand te doen voor een te hoogen pry's. Zijn voorraad werd verbeurd ver klaard en de boete werd vastgesteld op 100. Een heel varken, dat te Venray voor te hoogen prijs werd aangeboden, kostte den eigenaar f 300 boete. Het vonnis zal worden gepubliceerd. Te Dordrecht werd in enkele gevallen geknoeid met de prijzen van soepvleesch. Boeten van 40 en 200 werden daarvoor opgelegd. Opdrijving van den prijs voor rijst en havermout door een winkelier te Putte werd gestraft met f 200 en publicatie van het vonnis. Iemand te Westdorpe die met een partijtje tarwe een goeden slag dacht te slaan, zal 300 moeten betalen. Ook in zijn geval zal de tuchtbeschikking worden gepubliceerd. HET ONDERZOEK VAN VARKENS OP TRICHINEN. De secretaris-generaal van het departe ment van sociale zaken heeft aangewezen als gemeenten, waarin bij de keuring van geslachte varkens het onderzoek op trichi nen verplicsht is: Amsterdam; 's-Gravenhage; Rotterdam; Capelle a. d. IJssel, Barendracht, Berg- schenhoek, Berkel, Hillegersberg, Kethel en Spaland, Overschie, Poortugaal, Rhoon, Schiebroek, IJsselmonde, Leiden, Oegst- geest, Alkemade, Leimuiden, Rijnsaterwou- de, Zoeterwoude, Leiderdorp, Voorscho ten, Warmond, Wassenaar, Utrecht, Acht tienhoven, de Bilt, Bunnik, Haarzuilen, Houten, Jutphaas, Maarssen, Maarsseveen, Maartensdijk, Schalkwijk, Veldhuizen, Vleuten, Werkhoven, Breda, Enschede, Gro ningen, Zwolle, Eindhoven en Heerlen. De secretaris-generaal van sociale za ken heeft voorts een aantal voorschriften voor het onderzoek van varkens en var- kensvleesch op trichinen uitgevaardigd. Deze voorschriften zijn in de Staatscourant van gisteren gepubliceerd. WIELRIJDERS, bent U voornemens af te slaan, geeft dan o p t ij d de richting aan! Vereeniging voor Veilig Verkeer. Theater Hoofdfilm Inhoud Aanvangsuur Keuring Lido: Amor als doelverde- diger (Rosy Bar- sony). Vroolijk lederen avond 7.3U u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: Lajla (Aino Taube). Natuurfilm lederen avond 8 uur. Zondag 26.30 uur. .ederen dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: Drie op de huwelijks reis (Theo Lingen) Komisch lederen avond 8 u. Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur; Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Première (Zarah Leander). Revuefilm lederen avond 8 uur. Zondag 2 uur, 4 y, en 8 uur Zaterdag en Woens dag 214 uur matinée Goedgekeurd v. volwassenen ilex: De laatste minuut (Walter Steinbeck). Deviezen- zwendel. 1 lederen avond 8 u. ^undag van 27 uur lederen werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6