OMGEVING RIJNSTREEK PAM BIJ DE MAANAPEN DINSDAG 18 MAART 1941 CE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 OP DE B9LLENBEURS. Er waren zeer weinig bloemen in Haar lem. De heer J. F. v. d. Berg, Anna Paulowna, zond 3 Triumphtulpen in t.w. Anitra, kers rood op witte basis, Spitsbergen, zuiver wit en Aviatrice, niet geheel zuiver wit. Alle drie mooie variëteiten. Ludwig en Co., Hillegom, zond twee groote Amaryllis in n.L Novalis, prachtige groote witte bloemen met tamelijk veel ap pelgroen in de kelk, en Gratia, donker rood. Beide zeer rijkbloeiende variëteiten. Gebr. van Zonneveld en Philippo N.V., Sassenheim, waren aanwezig met de be kende roode Darwin The General; nog lang niet op grootte. F. Singer uit Wijdenes zond proeven in van kwaliteitsverbetering welke hij te samen met de bekende onderzoeker van de erfelijkheid dr. W. E. de Mol uit Amster dam, genomen heeft op Dwt. Early Bar- tigon. Ook Virusproeven werden weer gedemon streerd, waarvoor zeer veel belangstelling was. N.V-. Enchantres, v.h. H. Carlee, Haar lem, zond eenige vazen Freesia's, M. D. W. Rozenbroek liet de eerste Hollandsche Iris zien en tot slot was er nog een mooie roode parkiet Red Champion. HILLEGOM Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te houdt een openbare vergadering op Vrij dag 21 Maart, des nam. te 2 uur. De agen da bevat o.m.: Voorstel van B. en W. inzake het verzoek van h'et bestuur van de afd. Hillegom der Ver. voor Chr. Volksonderwijs (Julianaschool) om gelden beschikbaar te stellen voor den bouw van «en nieuw gym nastieklokaal en voor de aanschaffing van leermiddelen. R.K. Schaakclub. De uitslagen der com petitie-wedstrijden zijn: L. KoekenF. Nijs- sen 10, P. v. d. Meij Jr.G. Kroon 01, A. HeirmanP. Schrama 01, J. Schrama E. Th. La Feber 10, G. KroonA. Heir man 01, Th. WarmerdamS. Lieverse 0 1, J. v. d. ZwetJ. Langeveld 10, P. v. d. Meij Sr.L. Koeken 01, P. v. d. Meij Jr. P. Schrama afgebr., F. NijssenM. v. d. Poll afgebr. Gesmokkeld. Door de politie werden op den zolder van een woning alhier gevonden plm. 800 stukken zeep en een aantal pakjes waschmiddelen. Uit het ingesteld onderzoek is gebleken, dat de bewoners van dezen voorraad volkomen onkundig waren, doch dat de dienstbode een en ander bij kleine hoeveelheden had binnengesmokkeld. Alles werd in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. G e b o r e n: z. van C. M. WillemsMaar- tense d. van A. van BuerenPrins z. van H. A. StroombergenHensing d. van M. W. de VriesVenne z. van P. Fljilip- povan den Oever. Getrouwd: J. de Rooy en N. van der Wolf. Overleden: S. Nieuwkamp m. 74 j. M. Koek m. 75 j. J. M. Noort echtg. van L. Lagendijk vr. 71 j. LEIDSCHENDAM Wit-Gele Kruis. Gisteravond hield de R. K. Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" haar jaarvergadering. Wegens afwezigheid van den voorzitter werd de vergadering op de gebruikelijke wijze geopend door dr. van Zeeland, die allen welkom heette, in het bijzonder ook den pastoor, die intus- schen ter vergadering is gekomen en die verder de leiding overneemt. Na goedkeu ring der notulen, volgt een keurig en over zichtelijk verslag van den penningmees ter, waaruit blijkt, dat ondanks de moei lijke tijden er nog een klein batig saldo aanwezig is. De secretaris, de heer Jac. J. van Veen brengt een breedvoerig en mooi jaarverslag uit, waarvan wij reeds een kort resumé gaven. In dit verslag wordt verder dank gebracht aan Zuster Claudia, de da- mes-propagandaclub, enz., terwijl met dank baarheid wordt herdacht burgemeester Keijzer z.g., die zooveel voor de vereeni ging deed. Namens de kascommissie brengt de heer Th. Blokland goedkeurend verslag uit. Bij de bestuursverkiezing wordt de heer J. J. Schuit met alg. st. herkozen. Tot lid van de kascommissie wordt benoemd de heer J. de Langen. Op het einde richt de pastoor een hartelijk en opwekkend woord tot de aanwezigen; hij brengt hierbij dank aan alle leden voor de medewerking, doch in het bijzonder aan het bestuur, aan Zus ter Claudia, de dames van Veen en de da mes der propagandaclub voor hun vele en mooie werk. Clandestien geslacht. Door twee keur meesters van de vleeschkeuringswet werd gisterenmorgen een inval gedaan in een oude woning aan den Measlouwerweg in de buurtschap Stompwijk. Deze inval werd een succes, daar een zekere van R. uit Voorschoten juist bezig Was met het frau duleus slachten van een varken. De orga nen van 2 varkens, benevens een half ge slacht varken werden in beslag genomen en overgebracht naar het slachthuis te Den Haag. Naar de verblijfplaats van het overige spek en vleesch wordt een onderzoek inge steld. LISSE „St. Barbara". Gisteravond hield de 3t. Barbaravereeniging haar 38e jaarver gadering in het gebouw van den R. K. Volksbond onder presidium van den heer P. Kortekaas. De onlangs overleden voor zitter, de heer A. H. Schrama, welke jaren lang de vereeniging bestuurde, werd her dacht. De secr., de heer C. Th. Duivenvoor- den, bracht hierna het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de vereeniging in het afgeloopen jaar 43 maal haar plicht heeft moeten vervullen en wel 23 maal voor le den, 16 maal voor niet-leden en voor 4 kin deren. Üit het finantieel verslag van den penningm., den heer A. Augustinus, bleek dat was ontvangen 1318.90 en uitgegeven 1496.31, alzoo een tekort van 177.41. Bij monde van den heer C. Lindaart rappor teerde de commissie van verificateurs de bescheiden accoord. Tot nieuw lid werd in de commissie van verificateurs benoemd de heer L. van Dijk. Het bestuur stelde voor om kinderen der leden toe te laten van 4 tot 18 jaar voor een contributie van 0.50 per jaar. Dit werd aangenomen. In het bestuur waren vervolgens aftredend de heeren P. Kortekaas, C. Th. Duivenvoor den en Jos. v. Riet en een vacature wegens overlijden van den heer A. H. Schrama. De aftredende bestuursleden werden bij en kele candidaatstelling herkozen, terwijl in de vacature bij enkele candidaatstelling werd benoemd de heer P. Kerkvliet. Tot voorzitter werd vervolgens uit dit bestuur gekozen de heer P. Kortekaas. RIJNSBURG „Flora". De veilingsomzet aan de bloemenveiling „Flora" is over de maand Februari zeer gunstig geweest. Dit jaar werd in totaal geveild voor een bedrag van 170.0S0.89 te^en een totaal van 123.645.39 in Februari 1940. Dit is een meerdere om zet van 41.415.50. Deze meerdere omzet is niet te vinden in een grootere aanvoer doch in de betere prijzen dan vorig jaar in Februari. Niemand, mogen we gerust zeg gen, had een dergelijke uitkomst ver wacht. WASSENAAR Keukendiefstallen. De keukendiefstal len in onze gemeente blijven aanhouden. Mevr. P. deed aangifte van diefstal van een bedrag van ruim 9.en een y, pond bo ter uit de keuken van haar woning aan de Schouwlaan. Door v. d. V. uit den Haag werd aangifte gedaan van diefstal van een bankbiliet van 10.uit een jasje dat hing in de bijkeu ken van een perceel aan den Schouwweg. Inbraak. Na het indrukken van een ruitje heeft men zich toegang verschaft tot de woning van de familie F. aan de Oran jelaan 5. Omdat de familie in het buiten land verblijft, kon nog niet worden nage gaan wat vermist wordt. WARMOND Fanfare. Onder zeer groote belangstel ling herdacht de Warmondsche Fanfare in hotel de Stad Rome haar 20-jarig be staan. De feestzaal was geheel gevuld met belangstellenden. De voorzitter gaf een overzicht van de afgeloopen periode en bracht dank aan allen die op eenigerlei wijze hadden medegewerkt om de War mondsche fanfare tot grooter bloei te bren gen. Nog werd het woord gevoerd door den eere-voorzitter, den heer Romijn, en wet houder Oudshoorn, die beiden wezen op de buitengewone goede verstandhouding die in de vereeniging bestaat. Hierna werd overgegaan tot afwerking van het pro gramma, waaraan Zoowel de afdeeling Fan fare als de afdeeling tooneel hun medewer king verleenden. Het is een goed geslaagde avond geworden. ZOETERMEER Bezinningsdag van de Hanze. Zondag werd door de Hanze een bezinningsdag ge houden. Des morgens was er een H. Mis voor de leden, 's middags een plechtig Lof. Hierna begaven de leden der Hanze, die in grooten getale waren opgekomen, zich naar de zaal van den heer A. J. J. v. Well, waar de heer J. Bakker, dir. van het Centraal Hanzebureau sprak over den middenstand en den nieuwen tijd. De geest, adviseur, ka pelaan van Stralen, deelde nog mede, dat er reeds een kerngroep gevormd was, be staande uit 10 leden, welke Maandagavond voor het eerst zouden bijeenkomen en ver volgens om de 14 dagen. Hierna kwam de hoofdschotel. Pater Arkestein sprak over Gods voorzienigheid, van we'.ke uiteenzettingen ten zeerste werd genoten. Na afloop dankte de voorz. de sprekers voor hun keurige redevoeringen en de leden voor hun groote opkomst. Tot slot gingen de leden naar de kerk, \vaar pa ter Arkestein hen en hun gezinnen toewijd de aan het H. Hart en hen zijn priesterlij ken zegen gaf. Voorwaar, het is een mooien dag ge weest, waar ieder Hanzelid met voldoening op zal terug zien. Voetbal. Zaterdagmiddag speelde Brinkers tegen de Jagers. Hoewel de gas ten in dezen wedstrijd in hoog tempo be gonnen en spoedig een 03 voorsprong had den, wist Brinkers nog voor de rust deze achterstand te verklaren tot 23. Direct na de rust maakte Tenneken de gelijkmaker (33). Het werd nu een spannende wed strijd en beide partijen waren volkomen aan elkaar gewaagd. Nadat Brinkers er 43 van gemaakt had, wisten de gasten er door hun rechtsbuiten weer 44 van te maken. Beide zwoegden nu om het winnende doelpunt, maar in de stand kwam geen verandering meer. Zondagmiddag speelde D.S.O. ni tegen U.V.S. VI met eenige invallers. Hoewel de gasten steeds in de meerderheid waren, kwam het voorloopig niet tot doelpunten. IEven voor de rust maakten de gasten er 01 van. Na de rust scoorde zij er echter lustig op los en brachten de stand op 010. ALPHEN AAN DEN RIJN Gevallen. Gisteren heeft een scholier van de H.B.S., een zoon van den heer B., het ongeluk gehad te vallen, waarbij hy een arm brak. De patiënt is in het zieken huis te Leiden opgenomen. Geboren: Beligje, dochter van Jan Verheul en Beligje Verboom Paulina Ernestina, dochter van Lourens van Lien- den en Elli Hulda Eartel Cornelia Jo hanna, dochter van Jchannes Aartman en Antonia Christina Röling. Gevestigd: Jan Koole en gezin van Ileumen (Gld.) Harijtje van Dijk van Leiden Johan W. Ubbink en gezin van Nieuwveen Hubertus' G. M. van Leeu wen van Zwammerdam Magdalena L. Zwaan van Amersfoort. Vertrokken: Pieter J. van der Pol naar Boskoop Cornelis de Wilde en ge zin naar Utrecht Maria J. Overes naar Boskoop Maria M. G. Vreeswijk naar Leiden Jantje Goedhart naar Wassenaar Cornelia D. Goedhart naar Wassenaar Theodorus J. van Straaten naar IJssel- etein. BODEGRAVEN De Misweek. Reeds vorige week maakten wij melding van een te houden Misweek. Woensdag a.s. op het feest van den H. Joseph zal zij des avonds te half acht geopend worden, ter wijl de sluiting cp Dinsdag 25 Maart, op het feest van Maria Boodschap, zal vallen. Dit valt tevens te zamen met de sluiting van het veertigurengebed, dat Zondag a.s. geopend wordt. Woensdagavond zal met een plechtig openingslof begonnen worden. Daaronder zal pater E. Bruning O.F.M. zijn eerste conferentie houden over wat of de H. Mis is, wat ze voor ons kan en moet zijn en hoe wij daaraan moeten deelnemen. ïn een reeks conferenties zal de spr. de eigenlijke beteekenis van het H. Misoffer en de ver schillende ceremonieën verklaren. Hij zal ons leeren was „Mis-hooren" is en hoe wij dat moeten doen. Des morgens zullen wij de H. Mis bijwo nen, terwijl vanaf den preekstoel gedoceerd zal worden, wat de verschillende cere monieën beteekenen. Maar waarom al die drukte? Eenvoudig omdat we zoo bedroevend weinig afweten van de H. Mis. Wij beseffen niet voldoende wat we in de H. Mis rijk zijn. Wat de H. Mis is, en vooral hoe wij daaraan moeten deelnemen: ziedaar wat wij eigenlijk zul len leeren in de Misweek, die komen gaat. KOUDEKERK „Helpt Elkander". De vereeniging „Helpt Elkander", bedoelende geldige uit- keering bij ziekte heeft op de bovenzaal van hotel de Bruin haar gewone jaarverga dering gehouden onder leiding' van den voorzitter, den heer N. P. Slegtenhorst. De vergadering was goed bezocht en uit de verslagen bleek dat de vereeniging bloeit. Het ledental was gegroeid tot 258, terwijl het buitengewone ledental stationnair was gebleven.. De ontvangsten hadden bedra gen met inbegrip van het vorige saldo 2771.16, de uitgaven 1868,63 batig saldo 904.53. De rekening werd door een com missie bestaande uit drie personen nage zien en volkomen in orde bevonden. De voorz. dankte de commissie en in het bijzonder den penningmeester den heer P. M. Broers voor diens accuraat beheer. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren P. H. Boers en P. de Jong. LEIMUIDEN 200 Jaar „Griet- en Vriesekoopsehe" polder. Deze maand zal het 200 jaar geleden zijn, dat toestemming werd verleend tot bedij king van de „Griet- en Vriesekoopsehe" polder. De Grietpolder bestond geheel uit veen, terwijl de Vriesekoopsehe plassen bestonden uit uitgeveende gedeelten. Het z.g. bovenland strekte zich van het dorp uit in de richting van Vriesekoop en be droeg ongeveer 40 morgen. Omreden het dorp gebouwd is op veengrond, moest door dat het bovenland afgegraven werd het dorp bedijkt worden. Ook Vriesekoop moest bedijkt worden, omreden het nu nog bestaande water de Drecht in verschillende plaatsen in Vriesekoop in open verbinding stond met de Vriesekoopsehe poelen. Het schrijven, dat een plaatsgenoot in zijn be zit had, luidt als volgt: „octroij tot het Bedijken van de Vriese- coopse Poelen en Grietpolder, gelegen on der Leijmijden en Vriesecoop 9 Februari Ao 1741 Gegeven in den Hage, onder onzen Groo ten Zeegele hier aan doen hangen, den neegende February, in 't Jaar onses Heeren Zaligmakers duizend seven hor.derd een en veertig. De onderteekening van dat stuk was gedaan door J. H. v. Wassenaar en daaronder „Ter Ordonnantie van de Staa- ten", Willem Buijs". Een schrijven van 2 Maart 1741, was als volgt samengesteld: „Naar dat deese Brie ve van Octroij, aan de Edele Mog. Heeren Gecommitteerde Raden waren gepresen- teert, geleesen en geexamineert, zijn de- selve, naar hare Forme en de Inhoud al daar geinterineert en geregistreert, in 't neegende Register met de Rode Leeuw, be ginnende met den Jare 1731, Folio 77 verso en ultra, gedaan in den Hage, den 2den Maart 1741. Ter Ordonnantie van de Gecommitteerde Raden, getéekend C. Boeij". Dit is de wordingsgeschiedenis van de vruchtbare polders, alwaar op het oogen- blik ongeveer 20 boerderijen staan en hoofdzakelijk het zuivelbedrijf wordt uit geoefend. „Groene Kruis". Een gering aantal le den was tegenwoordig voor de aarvergade ring van het Groene Kruis, welke werd ge houden onder voorzitterschap van den heer Muijs. Dë secretaris, de heer Hakker, gaf verslag van het afgeloopen aar. Het aar tal leden bedroeg cp 1 Januari 1940 342 leden, op 1 Januari 1941, 344 leden, alzoo een vooruitgang van 2 leden. De Keer Beuk brengt verslag uit over de financieele toe stand der vereeniging. De inkomsten be droegen 10-18.63, de uitgaven 1041.38, batig slot over 1940 7.28. Buiten dit batig slot heeft de vereeniging een spaarbank boekje grcot 887.35. Uit het verslag van den penningmeester blykt nog, dat het fonds van de Enimabloem als volgt is: uit gaven 109.70, in kas 667.19, batig slot van 557.49. De Emmabloemcollecte over 1940 heeft opgebracht 65.53. De begroo ting over 1941, wordt door de vergadering vastgesteld op inkomsten en uitgaven 472.28. De voorz. leest het verslag voor van den afgevaardigde naar de alg. verga dering gehouden te Rotterdam, de heer Hoenk, die niet aanwezig kon zijn. In de vacature ontstaan door het bedanken van het bestuurslid den heer Offringa, wordt gekozen de heer H. Roos. Nadat de heer van Haasteren inlichtingen had gevraagd omtrent het zuurstofapparaat en deze door den voorz. bevredigend was beantwoord, wordt de vergadering, r.adat nog een com missie was gevormd, bestaande uit de hee ren van Graas, Kempenaar en Witvliet voor het nazien van de boeken van den penningmeester over 1941, door den voorz. gesloten. Kalslagerpoider. De heer J. J. de Jong is bij enkele candidaatstelling benoemd tot bestuurslid van den Kalslagerpolder. NIEUWKOOP Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert morgen, des voorm. -9.30 uur. De agenda bevat o.m.: Voorstel tot in trekking van het besluit tot heffing van op centen op de gemeentefonds-belasting. Op nieuw vaststelling van de beheersverorde- ning van het gemeentelijk ontginningsbe- drijf wegens beëindiging van den goedkeu ringstermijn. Voorstel'tot wijziging van de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch. Verzoek van de slagers in deze gemeente tot het in leven roepen van een verordening, ingevolge artikel 6 der Win kelsluitingswet, waarbij het verboden wordt op Woensdagen des namiddags vanaf 13 uur een slagerswinkel voor het publiek ge opend te hebben. Wordt voorgesteld hier aan te voldoen. Toepassing van het ver plicht geworden leervak: lichamelijke oefe ning. Voorstel tot hel onbewoonbaar ver klaren van bet perceel, plaatselijk gemerkt B 176 te Noorden, thans bewoond door M. Verzyden en van eht perceel, plaatselijk gemerkt A 68, thans onbewoond. In het voorgedeelte woont J. Kranenburg, smid. Het ontwerpen van een woonwijk. NIEUWVEEN Stille Omgang-herdenking. Gisteren heeft het Genootschap van den Stillen Om gang alhier, daar de mogelijkheid niet be stond naar Amsterdam op te trekken, toch op waardige wijze dezen dag herdacht. Schreven wij de vorige week reeds, dat het voorstel van het bestuur, na de Vroeg mis, welke voor de levende leden werd op gedragen, een gemeenschappelijk ontbijt te gebruiken, groote bijval zou vinden, wij hebben ons niet vergist! Meer dan twee-derden der leden verza melden zich dan ook na de Vroegmis in hotel Schreuder, waar een keurige tafel was aangerecht. De voorz., de heer Th. Haakman, kon niet anders dan zijn groote voldoening uitspreken over de massale deelname, waarvoor den aanwezigen werd dank gebracht. De vele opgekomen leden hebben hiermede het bewijs geleverd, dat het hun ernst is, in dezen tijd het verband levendig te houden. Des namiddags te drie uur mochten wij bij de luide aanbidding voor de leden van den Stillen Omgang een nog veel grooter aantal aantreffen. REEUWIJK Zegening gereedschappen. A.s. Woens dag 19 Maart zal des avonds half acht in de parochiekerk alhier, ésn plechtige ze gening van de Katholieke werkers en van hun gereedschappen en werktuigen plaats hebben. Aan de leden van de verschillende vereenigingen zijn hiervoor circulaires met de volgorde der plechtigheden en de tekst van de gebeden uitgereikt. Voetbal. In een vooral in de eerste helft vlug gespeelden wedstrijd heeft R. V. C. I verdiend van D. O. N. K. III ge wonnen. Hoewel de uitslag een ruim over wicht van de thuisclub zou doen vermoe den, was dit toch niet zoo. DONK bood dan ook kranig tegenctand en heeft het de thuisclub niet gemakkelijk gemaakt. Pas in het laatste gedeelte van de tweede helft kon R. V. C. haar overwinning* veilig stel len. Als is afgetrapt ontwikkelt zich direct c-en vlugge wedstrijd en komen beide doe len beurtelings in gevaar. Een schuiver van Ruygrok weet van Vliet in het R. V. C.- doel nog juist buiten de palen te werken. Na ongeveer 20 minuten spelen weet R. V. C. de score te openen, als een der Donk spelers de bal in het beruchte gebied met de hand bewerkt. De toege:tane strafschop wordt door aanvoerder Janmaat onberis pelijk in een doelpunt omgezet (10). In deze periode wordt Donk meer op eigen helft terug gedrongen, en worden door R. V. C. verschillende gevaarlijke aanvallen opgezet. Wanneer H. Verweij van de links buitenplaats scherp vcorzet, brengt Kraan met een kopbal de stand op 20, waarmede de rust in gaat. Na de rust is Donk direct in den aanval; vrij spoedig weten zij dan ook den achterstand te verkleinen (21). Geruimen tijd is Donk nu sterker, doch weet deze meerderheid niet in doelpunten uit te drukken. Het geluk komt juist aan de andere zijde, wanneer B. Janmaat uit een voorzet van linies van korten afstand doelpunt (31). Spoedig hierna weet de zelfde speler nogmaals keeper Engelhard te passeer en (41), daarmede de zege voor R. V. C. veilig stellende. Wel tracht Donk de achterstand nog te verkleinen, doch zij slaagt hierin- niet meer, zoodat het einde komt met een 41 overwinning voor R. V. C. I, waarmede zij haar kleine kans op de bovenste plaats behoudt. Het junioren a elftal dat Donk a op be zoek had deed niet voor de grootre broers onder en wist Donk a eveneens met 41 te verslaan. TER AAR Vereen, tot bestrijding van T.B.C. In hst café „Het Gentrum" werd de leden vergadering van de plaatselijke t.b.c. ver eeniging gehouden. De voorz. dr. Quartel sprak een openingswoord, waarna de secr. penningm. de heer B. J. Hoogenboom het gebruikelijke jaarverslag uitbracht. Het ledental bleek iets te zijn teruggeloop en, vooral door vertrek en overlijden. Elk aan wezig lid nam in dit verband op zich om zooveel mogelijk nieuwe leden aan te bren gen. Uit het finantieel verslag kon vastge steld worden dat over het vorige dienst jaar geen groote 'bedragen zijn uitgegeven. Voor 1941 is echter tot dusver al 250. beschikbaar gesteld. Het kassaldo bedroeg op 1 Jan. j.l. 359.Herkozen werd als ■bestuurslid de heer Hoogenboom. Enkele leden was het opgevallen dat de gemeen telijke subsidie slechts 100.had bedra gen over 1940, terwijl de raai indertyd het bedrag op 400.gesteld had. De voorz. lichtte toe dat de subsidie maximaal 400 per jaar bedraagt en dat dit bedrag slechts dan geheel wordt uitbetaald als de vereen, kan aantoonen dat het werkelijk noodig is. Dit was over het overige jaar niet het gevaL WOERDEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag a.s., des voor middags 10 uur. De agenda bevat o.m.: De finitieve benoeming van den heer P. Zuy- dam tot gym-onderwijzer aan de O. L. S.; Verbetering Nieuwendijk; Verkoop grond Leeuwerikstraat; Gunning verbouw poli tiebureau; Noodslachtplaats; Begrooting 1941. 37. Het mannetje geeft geen antwoord, doch doet het raampje dicht. Pam begrijpt er niets van, doch besluit hier te blijven wachten. Hij loopt inmiddels maar wat heen en weer, om den tijd te korten. 38. Opeens gaat het luikje weer open en opnieuw ver schijnt het mannetje, terwijl het hem vraagt, hoe hij heet en wat hij komt doen. „Mijn naam is Pam en ik was op weg met den trein naar professor Heelal".

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6