Burgerlijke Stand Laatste Berichten Marktberichten ZATERDAG 15 MAART 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 OOSTERSCH GENOOTSCHAP IN NEDERLAND. In de Vrijdagavond onder voorzitterschap van prof. dr. Ph. S. van Ronkel gehouden algemeene jaarlijksche ledenvergadering is prof. dr. F. M. Th. Böhl, die aan de beurt van aftreden was, als bestuurslid herkozen. Voorts werd medegedeeld, dat de 10de huishoudelijke bijeenkomst van het Oos- tersch Genootschap in Nederland op 17 en 18 April a.s. in het gebouw van het Oos- tersch Instituut te Leiden gehouden zal worden. Geveilde perceelen. Ten overstaan van notaris B. H. Stumpel ahlier: He woonhuis, erf en tuin, Zijlsingel 44 in bod 4700.kooper de heer T. Beeuwkes q.q. alhier voor 5200.Het pakhuis en erf aan de Caeciliastraat 71 in bod 1820.kooper de heer T. Beeuwkes q.q. voornoemd, voor 1930.Het win kel- en woonhuis, erf en open grond met schuur te Voorschoten, Leidscheweg 548, in bod f 4950.kooper de heer A. P. van Haasteren te Voorschoten voor 4950. Handelsregister de K. v. K. W ij z i g i n g: 2809. H. Schooneveldt. Voorschoten, Schoolstraat 23. Schoenma keren en kleinhandel in schoenwerk en fijne lederwaren. Overl. E.: H. Schoone veldt, Voorschoten, dd. 7 Maart 1941. Mej. M. H. C. Pels, alhier, die zooals ge meld als No. 1 op de voordracht stond ter benoeming van een hoofd der school voor voorbereidend lager onderwijs aan de Ce- lebesstraat te Enschede, is door den ge meenteraad als zoodanig benoemd. Bioscopen Trianon. DRIE OP DE HUWELIJKSREIS Wanneer men reeds vele kilpmetersfilm heeft gezien, is men natuurlijk eenigszins op de hoogte gekomen van de mogelijk heden en ingewikkeldheden des levens. Maar desondanks leek het ons niet anders mogelijk dan met zijn beiden op huwelijks reis te gaan. Ook in deze film blijft dit waar, omdat de huwelijksreis nog geen huwelijksreis is, maar wordt. En de aan leiding tot dit alles is toch heel simpel: de bruidegom laat zijn bruidje vergeefs wachten op het stadhuis en zit intusschen, al te plichtsgetrouw, in trouwpak op zijn kantoor, ergens in Duitschland. Dan wordt heel spoedig het tooneel van de handeling overgebracht naar de kusten van Damatië, waar RagoesaDoebrovnik de achtergrond vormt. Het blijkt in deze stad van den H. Blasius heel gemoedelijk toe te gaan, zoo dat iedereen iedereen kent. En daarom wil en moet tante Clothilde tot eiken prijs een openlijk schandaal vermijden. De achtervolgingen en onmogelijke verwikke lingen en situaties maken deze film tot een lachsucces, waartoe de huisknecht (Theo Lingen) menige bijdrage levert. De huisknecht heeft n.l. een geheime liefdescorrespondentie namens de hotel eigenares (die van niets weet) gevoerd met een jaarlijks terugkeerenden hotelgast, een Weensche professor. Het meisje in questie wordt ten slotte verloofd op den man, die „haar man" eigenlijk op kantoor had moeten vervangen. Als „haar man" (d.w.z. die het had moeten worden) eindelijk in Ragoesa aankomt, zal ze dezen houten Klaas versmaden en met haar nieuwe liefde trouwen. In het programma voor de pauze een filmische meditatie over „dagelijksche dingen", waarvan we dikwijls gedachteloos gebruik maken. Het is een geestige satyre, maar dan ook een satyre, waaruit men veel kan leeren ook goede mamieren! Lido. DE VERDWENEN BRUID. Het valt niet te verwonderen, dat de bruid wegloopt, als zij verloofd is met een Schotschen edelman, die zoo Schotsch is, dat hij voor de huwelijksreis kaartjes der de klas heeft genomen, dat hij zijn bruid twee uur laat loopen om een taxi uit te sparen en haar tenslotte de telefoon laat •betalen, als hij een ander meisje wil op bellen. Bijn^ was zij aan het einde van de ze allergrappigste film toch nog met hem getrouwd,* bij na, maar hij is dan nog even gierig en pok dan komt 'hij wéér te laat Maar u begrijpt al, dat er intusschen een en ander gebeurd. Er heeft namelijk een voetbalwedstrijd plaats gehad tusschen Oostenrijk en Hongarije en die wedstrijd is door de Hongaren verloren. Dat is na tuurlijk heel erg maar de vroolijke vader van het elftal, een lustige Hongaarsche ba ron, stuurt het heele elftal naar zijn Hon- gaarsch landgoed ergens aan een schoon meer, waar de spelers zich wat kunnen ontspannen om er tevens te trainen voor de revanchematch in Budapest. Daar tref fen de elf voetballende jongelieden een club. meisjes aan, die het slot ook hebben gehuurd van den opzichter, omdat "de ba ron er toch nooit is. U begrijpt dus al, wat er van de training terecht komt. Maar ter wijl de sportieve dames en heeren zich ver maken in een echte Hongaarsche csarda bij wijn en dans, is de Schot met zijn toe- komstigen schoonvader op zoek naar zijn verdwenen bruid. En de bruid van den ba ron, die hardnekkig weigert te trouwen is op zoek naar haar bruidegom. Dat heèle spul komt op het Hongaarsche kasteel en het wordt nog ingewikkelder. Want nu zullen zij dan toch trouwen, maar nu komt de bruid niet opdagen. Zij is naar de voet balmatch in Budapest, omdat zij haar hart heeft verloren aan den middenvoor van het elftal. En als deze haar ziet, scoort hij natuurlijk doelpunten als een malsche re gen. En de bruid van den baron troost zich maar met den zuinigen Schot. Een zeer vermakelijke ontspannende film met een keur van Hongaarsche artisten als Rosy Barsony, Oscar Denes en Tibor van Hal- may, Hongaarsche muziek en zeer veel vroolijkheid. Voor de pauze is er een goochelaar en een zeer goede, die nu eens niet de gebrui kelijke, afgezaagde kunststukjes ten too- neele brengt, maar bijna alle frissche en nieuwe. Bovendien wordt hij afgewisseld door twee dansende nymfen. Casino. PREMIèRE In het Casinotheater gaat deze week de Weensche revue-film „Première" met Zarah Leander in de hoofdrol. Deze film is er een van tweeledigen opzet: het is een schitterend gemonteerde revue-film met massa-medewerking en een criminal-film, waarin het resultaat van een moord tijdens do eerste opvoering van de revue de span ning erin brengt. Degenen dus, die van revue houden zoowel als zij, die de noodige spanning in een film wenschen, kunnen hier dus bevredigd worden. Aan beide ele menten wordt bijzondere aandacht gewijd zonder dat men een of ander overdrijft. In een Weensche revue laat de auteur een nieuwe zangeres optreden (Zarah Leander), waardoor de afgezette Lydio Loo zich beleedigd acht. Zij grondt de opname van haar concurrente op het feit, dat de auteur zekere gevoelens koestert ten op zichte van de nieuwe zangeres en zij wil hem vermoorden, doch haar tegenspeler weet zulks op het laatste moment te ver hinderen. Hij neemt haar den revolver af.... het spel vangt aan. De auteur heeft in een loge plaats genomen en wordt via een schietscène op net tooneel dood ge vonden. Wie heeft dezen moord begaan? Ziedaar het raadsel, voor de oplossing waarvan zich de criminal-commissaris (Attilla Hörbiger) zich geplaatst ziet. Het raadselachtige in deze geschiedenis willen wij niet verraden, maar het in elkaar zet ten van een dergelijke film is blijkens die oplossing niet zoo moeilijk als de span ning zou doen vermoeden. De andere zijde van de film is zeker niet minder verzorgd. Schitterende revue- monteeringen wisselen deze revue af. Massa-regie en decors in weiverzorgden stijl vormen de hoofdmotieven van deze rolprent, welke uitstekend verzorgd is. Een zeer gevarieerd programma wordt voor de pauze gegeven. We zien o.m. „Zwarte Kunst" en Andy Clyde, de beken de Amerikaansche komiek in „Liefdes- kuur". Rex DE LAATSTE MINUUT. Een cocktail van amusante voorvallen, drama's en intriges, alles voortspruitend uit deviezenzwendel is de korte samenvat ting van deze geestige en spannende To- bisfilm, welke deze week in Rex wordt ver toond. Temme een beruchte deviezensmok- kelaar, trachtte doof middel van zijn vrouw een belangrijke som geld over de grenzen te smokkelen, bij de douane sprak hij echter een onvoorzichtig woord, waar door hij niet alleen de argwaan van de be ambte opwekte, doch ook zijn vrouw ver tikte het zich verder met deze affaire in te laten. Goede raad was duur, want steeds nader kwam het grenskantoor, -waar de vi sitatie zou plaats hebben. Toch kwam er pen limuneuze oplossing, doordat zij een reclameplaat van de wand losschoefden en het geld daarachter verborgen. Na de con trole keerden zij terug naar hun coupé, waar intusschen een tweetal andere reizi gers ook hadden plaats genmen. Op han dige wijze wisten zij deze uit de coupé te krijgen en als zij dachten het pleit te heb ben gewonnen, kwam de treinbeambte ver tellen, dat de wagen waarin zij zich be vonden heet was geloopen en afgekoppeld moest worden, hetwelk ondanks alle pro test ook gebeurde, zoodat de som gelds ach ter het vastgeschroefde reclameplaatje achterbleef. Dat Femme het hier niet bij liet, kan men zich indenken en op allerlei wijzen trachtte hij te achterhalen waar de defecte wagen was gebleven. Na veel na sporingen ontdekt hij, dat een invalide spoorbeambte Pieperbrink deze wagen heeft gekocht en heeft laten inrichten als buitenhuisje. Nu is de zaak voor hem om in Piepenbrinks heiligdom door te drin gen, hptwelk hem na veel moeite gelukt onder voorwendsel, dat zij als fotorepor ters gaarne het interieur van hun woning wilden publiceeren. Mevrouw Piepenbrink die echter juist voor hun bezoek tijdens den schoonmaak de groote som geld had ont dekt, gaf de vreemdelingen echter geen kans om alleen in het appartement te blij ven en nu begon de strijd tusschen Temme en mevrouw Piepenbrink aan wie de schat zou blijven, wat natuurlijk heel wat dolle situaties opleverde en als Temme na veel intrige's denkt te slagen, grijpt hij er nog naast, want Piepenbrink's dochter Lilo, welke in het groote geheim was ingewijd had het geld op een andere plaats ver stopt. Intusschen is de grond onder Tem- me's voeten te heet geworden. Hij wil per vliegmachine naar Amsterdam vluchten, doch in de laatste minuut wordt hij ge knipt. Vooraf draaien eenige aardige filmpjes over de Nerz-teelt en de hyppische paar densport, wat nog wordt aangevuld met een uitgebreid journaal. Luxor. „LAJLA" GEPROLONGEERD. De directie van het Luxor-theater heeft in het succes van de Noorsche film „Lajla" aanléiding gevonden om het programma voor de tweede maal een week te prolon- geeren. De geschiedenis uit het hooge Noorden, uit het land der Lappen, blijkt evenals elders de belangstelling te trekken. Agenda INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLENVEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellenvereeniging te doen in schrijven R. K. jongemannen vanaf 17 jaren iederen derden Maandag van de maand des avonds te half negen in de pre sidentskamer van het Gezellenhuis, Rapen burg 52. Toegang tot de bijeenkomst voor fietsers uitsluitend Pieterskerkhof; voet gangers Rapenburg 5Beurtrooster: Heden, Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: C. v. d. Meel, J. Hillenaar en S. v. da Aar; Maandag: J. Verhoog en D. Goo- sen; Dinsdag: D. Devilée en C. Goddijn; Donderdag: W. v. d. Holst en J. Hillenaar; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort. He den, Zaterdag van 89 uur bibliotheek. Zondag: Zevende en laatste Zondag die het feest van St. Joseph 19 Maart voor afgaan. 11.30 uur: Leiderscursus voor Senioren en Commissarissen van het dis trict Leiden; allen op tijd aanwezig. Bij eenkomst van 1.303 uur en van 69.30 uur. Van 89.30 uur verplichte bijeen komst voor de Gezellen. Van 1.302.30 uur bibliotheek. 8.15 uur: prijsbiljarten, hoofd prijs Om 9.30 uur wordt de zaal geslo ten. Maandag: Bijeenkomst voor de ge zellen van 7.309.30 uur. 7.30 uur: ta feltennisclub 8 uur: aspirantencursus, 2de les. Allen op tijd aanwezig. Dinsdag: Bijeenkomst voo:r de gezellen van 7.30— 9.30 uur. Woensdag: Feest van St. Jo seph. Te 7.30 uur de H. Mis voor het gees telijk en tijdelijk welzijn van onze vereeni- ging in de kerk van O. L. V. Hemelvaart en St. Joseph, 's Avonds te 8 uur St. Josephs- avond verzorgd door de ontwikkelingsclub Declapiatie, feestredenaar en muziekgezel schap Frans Schweitzer. Voor alle leden toegankelijk. Donderdag: Bijeenkomst voor de'gezellen van 7.309.30 uur. 7.30 uur: biljart en tafeltennisclub. Zater dag: Bijeenkomst voor de gezellen van 7.30 9.30 uur. 89 ur bibliotheek. 8 uur: Kegelclub „De Poedelaars". Mede- deelingen: Gezellen zijt ge al lid van het St. Petrus Liefdewerk, zoo niet, geef u dan spoedig op. NED. R. IL VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. Centrale van de R. K. Arbeidersbeweging. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw in den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangverqeniging „Pulchri Studio", 7.30 uur (zaal 6). Maandag: Groepsvergade ring Transportarbeidersbond 8 uur (zaal 2) Dinsdag: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de af deeling Leiden en omstreken op het kantoor van het Bonds- gebouw, Steenschuur 15, nam. van 6.30 7.30 uur. Dag. Bestuursvergadering R.K. Volksbond, 8 uur (kantoor). Woensdag: Ledenvergadering Verten. Groentenhandel 8 uur (zaal 6). Bestuursvergadering R.K. Kappersbedienden „St. Cosmas", 8.45 uur. Vrijdag: Repetitie R. K. Leidsch Sym- phonie-Orkest, 8.30 uur (zaal 6). Uitbe talingen: te 6 uur Metaalbewerkersbond; te 7 uur Transportarbeidersbond. Zater dag: Van 68 uur kaarten verkrijgbaar op het kantoor voor de Cultureele avonden te geven door het Alma Materkoor voor le den van den R. K. Volksbond. Biblio theek, 6.308 uur (zaal 5). Spaarbank op het kantoor (7—8 uur). Uitbetalin gen: 10 uur v.m. Fabrieksarbeidersbond; 10 uur Textielarbeidersbond; 3.30 uur nam. Houtbewerkersbond; 56 uur nam. Bouw vakarbeidersbond; 56 uur nam. Fabrieks arbeidersbond. Mededeeling: Zondag 23 Maart ledenvergadering van ,.St. Cosmas", en Kringvergadering Credo Pugno. „HARTEBRUG". Maria-Congregatie afdeeling Meisjes. Leden van de Maria-Congregatie, onder- jeteekende heeft je vandaag iets bizonders n?ede te deelen. Je zult 't wel prettig vin den, denk ik. Je hebt al zoo dikwijls ver zucht: „hè. 'k zal blij zijn, als we weer op Woensdag Congregatie zullen hebben, op Zendag is 't maar niks gedaan". Welnu, kind van Maria, aan je verlangen zal wor den voldaan. De Congregatie zal voortaan weer op Woensdag worden gezet. De hoog ste afdeeling komt voorloopig om 7 uur. Voorloopig, want over eenige weken kun nen we haar weer later houden, totdat we ten laatste geland zijn op ons uur van voor den oorlog n.l. half 9. De laagste afdeeling komt, zooals het vroeger was, om 6 uur. We beginnen Woensdag a.s. 19 Maart met de hoogste afdeeling. Woensdag d.a.v. 26 Maart komt de laagste afdeeling. En zoo vervolgens. Ziezoo! nu kunnen op Zondag de verlo vingen van „me jongste broer" en de ver jaardagen van den verloofde van de zus ter van mijn Verloofde volop gevierd wor den, zonder dat de Congregatie er nog on der behoeft te lijden. Snap j'm? Dus Woensdag 19 Maart hoogste afdeeling om 7 uur. St. Jozefdag! Wat 'n prachtdag om Congregatie te houden! Denk je om je lint? Pater BOOMS. PAROCHIE O. L. VROUW HEMELVAART EN ST. JOSEPH. Raadsleden: bij nader Inzien bleek een vergadering nog niet I» <80 z0° noodig te zÜn' wa°hten |£||SJ er dus nog mee, zoodat je Maandag vrij hebt. Dinsdag HALF 8 M. C. afd. B. Nu de be gintijd verzet is, kan iedereen komen. Ik zal van nu af aan, de controle meteen laten nazien. Die afwezig waren krijgen de zelf- week huisbezoek. Is er 'n geldige reden om weg te blijven, dat de ouders dan 'n be richtje sturen. Bij afd/ A gaat dat uitste kend. En door de zoo goed geslaagde moe- derweek mag ik hierin nog meer op aller medewerking rekenen. Dan zullen er heel Van onze Adverteerders De Rijcke Trek loten. Voor de derde Rycke Trek Verloting, blijkt allentwege, evenals voor de beide vorige verlotingen groot animo te bestaan. De trekking is definitief bepaald a.s. Vrij dag 21 Maart ten overstaan van notaris J. C. J. Waldorp en zal gehoudenworden in het Venduhuis der Notarissen. Loten zijn tot uiterlijk Woensdagavond verkrijgbaar bij de bekende verkoopers, waaromtrent in een advertentie in dit nummer nadere bijzonderheden. weinig absenten zijn. Meisjes, denk je aan de collecte? De vo rige M. C. is vervallen, dus 't is contribu tie van twee keer tegelijk. Reken maar uit, hoeveel. Weten jullie, dat ik verleden Zondag om 10 voor 7 achter in de kerk stond bij de voorbereiding v. d. Gez. H. Communie? Ik zag, dat de opkomst er mee door kon, maar 't was niet „bijzonders". Neen, dan Dins dagavond! De jongeren zullen Dinsdag on dervinden, dat de nieuwe vloer 't best doet. Denkt er aan: half 8! Vasteno ver weging: Christus gaf ons het kleed der „heilig" makende genade. We zullen dat kleed bewerken. Maar Christus vraagt 'n afwerking tot in de détails. Dan ontstaat er pas 'n „kunst"-werk Denkt aan Christus leven zelf, denkt aan Maria's leven in de tempel. Dat v;as als 'n fijn borduurwerk. Met overleg zijn daar de deugden ingestikt; zoo in het wonderval geheel tot stand gekomen. Dus: overweegt Zondagavond Christus' levenswerk; volgt Maria's voorbeeld. D. J. A. MULDER, pr. Dir. M. C. ST. ODO-KOORKNAPEN. Zondag: De Schola zingt in de Meditatie Maandag: kwart voor vijf: Aspiranten; kwart over vijf: Cres. Gr. II (jongeren) Dinsdag: kwart over vijf: Cresc. Gr. I (ouderen); zes uur: geheele Schola; kwart voor zeven: Goede-Week-Schola Woens dag: Plechtig Lof: geheele Schola Don derdag: kwart over vijf: Cresc. Gr. I (ouderen); zes uur: geheele Schola; kwart voor zeven: Goede-Week-Schola Vrij dag: geen repetities. Kruisweg: St. Grego- riusgroep Zaterdag: Lofbeurt: Pius X- groep. Hallo boys! Nu heb je toch ze ker allemaal wel het nieuwe nummer van de St. Odo-Klok.en heb je die gelezen ook? Mooi! Wje zorgt er nu eens voor een stukje in onze eigen krant! Onze oudere jongens hebben toch zeker wel iets in hun bol. Stuur eens gauw op, zeg. Wie is de eerste? Vrijdag geen repetitie, want dan begint de Lente! Verder zorgt de Schola weer present te zijn op de repetities, waar in we stevig moeten werken, want er staan verschillende uitvoeringen op het program. Doet je best! Hallo hoor! Allemaal tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. Attentie Boys!! Vrijdag is onze Directeur jarig. Natuurlijk wonen we tot zijn intentie de H. Mis bij. Dus allemaal Vrijdagmorgen om 7 uur in de kerk. We nemen plaats in de middelste rijen banken achter de „kippenloop". Afge sproken!! DE KRONIEKSCHRIJVER. KRUISVAART Cohort St. Petrus Zondag: 3 uur Postzegelclub Dinsdag: 7.15 uur St. Tarcisiusban. Woensdag: 7.15 uur St. Sebastiaanban. Vrijdag: 7.30 Gelegenheid voor 't afteekenen van eischen 8.15 uur St. Petrusban. Zaterdag: 5 uur Ringverband. Sleutelkoor. Dinsdag: 5 uur Middengroep; 5.30 uur Schola Vrijdag: 5 uur Middengroep; 5.30 uur Schola. Kruisvaarders! Als activiteit voor ons Werktornier geldt ook het verzamelen van brokken voor de Missie. Dit wordt helaas nog niet voldoende gedaan. Ook hier geldt ons wachtwoord: Helpt elkaar! Cohort Aeternus Pater Zondag: 3 uur Cohortschouw, allen in uniform present. Maandag: 6.45 uur Aspirantenban Dinsdag: 7 uur Tarcisius ban. Woensdag: 2.30 uur Gregorius-, Aloysiusban; 7 uur Paschalisban. Cohort St. Pancras Maandag: is er geen gedialogeerde H. Mis. Maandagavond om 6 uur aspiranten; 7.30 uur Bonifaciusban Dinsdag: 7.30 uur W. Doyleban. Woensdag: 7.30 uur Godfriedban Vrijdag: 7.30 uur Willi- brordusban. Zaterdag: 6—7 uur afreke nen 3 ets. fonds en contributie. Dienstbans deze week: Bonifacius en W. Doyleban. Denken jullie er goed aan: deze week Woensdag en Vrijdag beginnen de ban- uren in de kerk met lof en kruisweg. Zoo als je weet is tijdens de godsdienstoefe ning het terrein rondom het jeugdgebouw „verboden" terrein. OEGSTGEEST Cohort St. Bcrnardus Zaterdag en Zondag burcht gesloten. Zondag: Elizabethpenning: Pro-ban. Maandag: 7 uur Schaken Dinsdag: 6 uur tot 7 uur Spreekuur; 7.45 uur Willibrord- ban. Woensdag: 2.30 uur Geel Vendel St. Jansknapen; 7.45 uur Aspirantenban Donderdag: 7.45 uur Bosco-ban. Vrijdag: 7.50 uur Ignatiusban. Zater- dag: 1.30 uur Dienstban (Henk de Groot en Peter Werkhoven); 2 u. Handenarbeid 1 3 uur Wit Vendel en Aspiranten; 3 uur Handenarbeid St. Jansknapen II; 6 uur Stoere jongens: 7.45 uur Pro-ban Zon dag: 11.10 uur Fluiters aantreden met fiets voor kennismaking in Leiden; 1 uur Start naar den Haag voor bezoek aan de tentoonstelling „Lumen Christi". Beschik baar zijn 20 toegangskaarten a 10 cent per persoon. Attentie!! Wie nog geen „Kare- kiet" heeft, kan deze op het spreekuur komen halen, maar uitsluitend k contant! LEIDEN. Geboren: Hillegonda, dr. van W. K. Heesterman en P. KrdUwel. George Ma ria zn. v. F. Hakkaart en A. Th. W. Berg- mann. Ferdinand Maria, zn. van F. Hak kaart en A. Th. W. Bsrgmann. Johannes, zn. van J. Pret en J. Klijs. Alida, dr. van W. Kooreman en A. Fakkel. Mintje, zn. van W. G. Ziegelaar en M. H. Graus. Cornelis Johannes, zn van Th. van Har- tevelt en S. Weeseling. Lode wijk, zn. van P. Waasdorp en E. Rutsch. Leonar- dius zn. van C. de Jong en W. C. Keyzer. Maria Frederika, dr. v. Chr. Brugman en M. Gijsman. Helena, dr. van C. Bave- laar en A. Molenaar. Adrianus Jacobus zn. van P. J. van Duuren en P. A. Verberg Carla Ingrid, dr. van J. Dragt en H. Sjoerds. O v e r 1 e d e n: T. C. Wolters, hsvr. van H. J. Favier, 49 j. D. van Klaveren, hsvr. v. G. Meijvogel, 36 j. J. van der Meij, m., 42 j. C. W. Wallaart, wedn, 76 j. B. M. van Deene, wed. v. L. Moller 26 jaar. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE. Parochie O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph. Maandag: 7.008.30 uur Marg. Sinclair- groep Dinsdag 7.30 uur H. Mis en Alg. H. Communie Vrijdag, 78 uur Theresia en Agnesgroep Nieuwe leden kunnen zich op de Clubs aanmelden. Parochie Sint Petrus. Zaterdag, 2.153.30 uur Mulo-club Dinsdag, 6.458. uur Middengroep Woens dag 6.458 uur Jongste goep Aanmelding van nieuwe leden op de clubmiddagen, Clubhuis Hoogewoerd53. Parochie Hartebrug. Zondag 34.30 uur Top-groep 4.00 5.30 uur Middengroep Maandag, 6.30 7.45 uur Jongste groep Zaterdag( 2.30 4 uur Mulo-groep. Aanmelden van nieu we leden op de clubmiddagen, of bij Pater Boom. Binnenland Engelsche bommen op Nederland Vrijdagavond bebben Engelsche vliegtui gen op verschillende plaatsen des lands bommen gewoorpen. In een plaats in het Westen is belangrij ke sctyade aan woonhuizen en aan een ver- keersbrug aangericht.,Hleirbij zijn acht bur gers gedood, zeven zwaar en twee licht ge wond. Voor het meerendeel waren dit men- sohen, die zich op straat bevonden. Eeni ge branden in woonhuizen zijn snel ge- bluschtr In het Oosten des lands zijn brandpleet- jes gestrooid waardoor een- boschbrand ontstond, die 5 H.A. bosch in de asch legde Een aanvalspoging op een verkeerswerk p een andere plaats is mislukt. Eenige woon huizen werden hier door bomscherven be schadigd. Ook elders is geringe schade aan gebouwen toegebracht. DOODELIJK MIJNONGELUK. In den afgeloopen nacht is de 26-jarige ongehuwde P. J. L. Tholen in de onder- grondsche werken van de Staatsmijn „Mau- rits" te Lutterade door een vallenden steen getroffen en gedood. BRAND IN DE „WERKPLAATS". Gisteravond is een felle brand uitgebro ken in de Hobbemastraat te Bilthoven, in de bekende school van Kees Boeke, ge naamd de „Werkplaats". De Bilthovensche vrijwillige brandweer tastte het vuur met vier stralen aan, waardoor voorkomen kon worden, dat de geheele school in vlammen opging. Nu brandden slechts twee schoollo kalen uit, waardoor echter belangrijke schade ontstond. De oorzaak van den brand 13 onbekend. LEIDEN, 14 Maart. Groentenveiüng. Per 100 kg.: roode kool 7.50, savoe kool 6.40, groene kool 6.40, boerenkool f 410, ra pen 2.403.80, prei 5.808.50, kroten 3.40, kroten gekookt 611, uien 4.30 6.00,e peen f 5.6011.10, spruiten 718, andijvie 1 3042, sla 4660, geschoonde spruiten 2028, witloof 1226, spina zie f 3038, per 100 stuks: salade f 3,40 8.10, knolselderie 8.4016.10, per 100 bos pieterselie 4.206.10, radijs f 8.0013.10, selderie 1.504.40, raoarber 1215, en raapstelen 2.2C2.90. Boter. Geen aanvoer. LEIDSCHENDAM, 14 Maart. Groenten- veiling. Kropsla le soort 7.908.20, 2e soort '4.50—4.90, stoofsla 3436 cent, an dijvie per kg. 2440 cent, spinazie per 4 kg. 1.29—1.34, radijs 3.80—4.60, prei 8.50, selderie f 1.70—1.90. UTRECHT, 15 Maart. Vee. Totaal aan gevoerd 1725 stuks vee. o.a. 400 koeien, vaarzen 3004.00. melkkoeien f 320510, kalfkoeien 330530, varekoeien 230 380 per stuk, handel matie, onver, prijzen; 60 magere kalveren f 140230, handel re delijk, dezelfde prijzen; 959 nuchtere kal veren, 200 schrammen f 2035, 115 big gen 1420 per stuk, handel redelijk iets hoogere prijzen. Kleinhandel. 250 kg. kaas f 1.201.50 en 8000 eieren 1.07 per kg.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3