I RIJNSTREEK 1 SPORT Burgerlijke Stand Marktberichten WOENSDAG 12 MAART 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Coöp. Boerenleenbank. In het Nuts- gebouw werd gisteravond de j aarlij ksche ledenvergadering gehouden van de Coöp. Boerenleenbank. Na opening door den voor zitter, den heer B. Lemkes, volgden de no tulen. Uit het jaarverslag van den kassier boekhouder, den heer J. P. Liefhebber, bleek, dat ondanks de tijdsomstandigheden de resultaten zeer gunstig waren en het aantal posten en handelingen nog belang rijk was toegenomen. Door de financieele commissie waren boeken en bescheiden in orde bevonden. De rekening en balans over het afgeloopen boekjaar werden onveran derd vastgesteld. Bij de verkiezingen werd de heer H. C. E. Kroft herkozen, terwijl ook het lid van den raad van toezicht, de heer A. v. Nood, werd herkozen. Bij de mededeelingen werd ter kennis gebracht, dat de rentepercentages voor dit jaar on veranderd zijn vastgesteld. De balans gaf als eindcijfer aan 1.073.713,46 met een netto winstsaldo van 5665.82. Personalia. Geslaagd voor het examen •pothekersassistente mej. L. Gesman. BOSKOOP Tuinb. en Plantkunde. Verslag van de bijeenkomst der leden der Kon. Ned. Mij. v. Tuinb. en Plantk. op Maandag j.L in ho tel „Neuf, onder voorzitterschap van den heer G. J. van Noordt. Na opening volgt de voorlezing van een brochure over de be strijding van de Iepenziekte, welke voor lezing de vorige bijeenkomst wegens tijd gebrek was uitgesteld. Aangezien er geen ingekomen stukken meer waren, werd het weinige aanwezige materiaal getoond en wel van den Proef tuin eenige bloeiende takken van Parro- tia persica. Deze bloeit evenals de Hama- melis nu reeds buiten, met zacht roode bloempjes in donkere schutbladen gevat. De heer J. Boer Gz., toonde Sparmannia africana nana, de dwergvorm van de be kende kamerlinde, met witte bloemen. Vervolgens gaf de voorz. het woord aan den heer J. Zwartendijk, die een zeer inte ressante causerie hield over „De economic sche beteekenis van de plant". Na deze lezing kwam nog een huishoude lijk gedeelte: de heeren G. J. van Noordt en A. Vuyk Cz. werden bij acclamatie gekozen tot afgevaardigden in het bestuur van den „Nieuwen Proeftuin". Aangezien er nog eenigen tijd over was, behandelde de heer J. J. v. d. Berg een paar korte onderwer pen op plantkundig gebied, geillustreerd met teekeningen. Ten eerste eenige vergroeiingen op hoo rnen, ontstaan door parasieten als mistle toe e.d. getoond; verder nog misvormingen door zwammen zooals heksenbezem in ber ken e.a. en door luizen en mijten, zooals wilgenroosjes en galnootjes op eiken. Verder nog eenige teekeningen uit de familie der Solanums of nachtschade o.a. de aardappel, mandragora, werkt pijnstillend. Paprica, Bilzenkruid verdoovend middel, Belladonna, geneesmiddel voor hartkwalen, Tabaksplant, Doornappel (Datura stramo nium), Bitterzoet, Petunia bastaard, Phi- salis of lampionplant, Tomaat en Gayenne- peper. Hiermede was weder een leerzame en geanimeerde avond ten einde en de voorz. danke beide sprekers voor hun causerieën, welken dank door de aanwezigen met een hartelijk applaus ondersteund werd. BODEGRAVEN Vrouwenbond. Gisterenavond verga derde de Vrouwenbond in de voorzaal van het parochiehuis. De opkomst was zeer groot en allen werden door mej. K. de Ko ning verwelkomd. Bijzonder werden woor den van welkom gesproken tot pastoor W. Janus en den spreker van den avond, pas toor J. H. van Kessel, te Kudelstaart. Door mevr. Hoogeveen werden de notu len en het jaarverslag voorgelezen en goed gekeurd, terwijl mej. Th. Lelieveld het fi- nantieele verslag verzorgde. De kas sloot met een klein batig saldo. Mej. de Koning bedankte hierna de leden voor hun bijdra gen en de meisjes voor datgene, wat zij voor de missie gedaan hebben. De aftreden de bestuursleden werden met alg. st. her kozen. Pastoor van Kessel sprak hierna over „De Sterke Vrouw" en verwees naar het 31ste hoofdstuk uit het Boek der Spreu ken door Salomon. De vrouw moet zijn een hulpe van den man; zij moet er geen nieu we zorgen voor den man bij 'bezorgen. De man is verplicht te doen wat hij kan voor het onderhoud, de vrouw moet dit nuttig gebruiken. De vrouw moet zijn waakzaam, werkzaam en vlijtig. Sprekende over de verzorging van haarzelf, zeide pastoor van Kessel, dat zij zich zindelijk en smakelijk moet 'kleeden, ieder naar haar eigen stand. Nadat door de presidente dank was ge bracht aan den spreker, werd gepauzeerd, waarin aan allen gratis koffie werd geser veerd. In de lange pauze werden we niet in tegendeel met de vorige jaarvergade ring door pianonummertjes aangenaam bezig gehouden. Voor de rondvraag be stond geen animo, doch aan iedere tiende bezoekster werd een cadeautje gegeven. Hanze. Maandagavond werd in hotel van Rossum vergaderd. Aan den oproep hadden zeer veel leden gehoor gegeven, terwijl bovendien de geest. adv. en de lei der van den distributiekring Bodegraven aanwezig waren. De voorzitter, de heer H. J. van de Poll, deelde mede, dat er op 16 Maart te kwart voor negen uur een H. Mis gelezen zal worden voor het overleden lid J. P. Ubert en dat op Zondag 23 Maart op dezelfden tijd een H. Mis gelezen zal worden voor het feestelijk en tijdelijk welzijn van de Hanze-leden. Door den heer P. Bakker, leider van den distributie--kring Bodegraven, werd «en causerie gehouden over distributie-proble men. Nadat eenige vragenstellers tot te vredenheid 'beantwoord waren, kwam men met een voorstel tot een uniforme winkel sluiting. In overleg met de zusterorgani satie te Bodegraven stelde het bestuur voor om des avonds te zeven uur te siuiten en des Zaterdags te acht uur. Voor winkels met zacht fruit gedurende de maanden Juli, Augustus en September echter iederen avond te acht uur. Omtrent een sluiting in het middaguur werd een ieder vrij gelaten. Wel werd een tijd genoemd van half één tot kwart over een. Het voorstel van de avondsluiting werd met alg. stemmen aangenomen. Ge zien er in deze wéék een vergadering van de zusterorganisatie wordt belegd en de ze kwestie daar eveneens aan de orde zal komen,zullen binnen afzienbare tijd defi nitieve gegevens hieromtrent gepubliceerd worden. Kapelaan G. W. Lemmers sprak hierna over: „Het wereldleed in het licht van Gods Voorzienigheid." Nadat door den heer van de Poll woor den van dank en erkentelijkheid gespro ken waren, besprak hij het werkprogram voor de komende drie maanden. Iedere maand zal nog een vergadering gehouden worden. Het ligt in het voornemen van het bestuur om drie sprekers te laten komen, die actueele onderwerpen zullen behande len. O.m. zal gesproken worden over de omzetbelasting. Als blijk van dankbaarheid werd aan den heer Angenent, eere-voorzitter, een vulpen aangeboden, terwijl aan het jubileerende lid P. van der Zwaan, wiens zaak heden (Woensdag) veertig jaar bestaat, geluk- wenschen werden aangeboden. Na de rondvraag werd den leden ver zocht om in den vervolge hun zonen bo ven de twintig jaar mede te brengen. Aan degenen, die het invulibil jetje voor S.A.N.- T.O.S. nog niet hebben ingeleverd, werd medegedeeld, dat dit in de loop van deze week zal worden afgehaald. HAZERSWOUDE Geboren: Cornells J. M. z. van G. P. Droogh en C. M. van Winden Gerarda A. M. d. van J. M. Zwartjes en P. C. van Egmond Emerentiana J. M. d. van J. J. Lourier en A. Th. J. van Beek. LEIDERDORP Ziekenfonds. De jaarvergadering van het Ziekenfonds had plaats in het gebouw „Irene". De voorz., de heer G. v. d. Beek, sprak een kort openingswoord waarna de verslagen van secr. en penningmeester volgden. De ontvangsten over 1940 waren 3687.12 en de uitgaven 4374.57, zoodat er een tekort was van 687.45. De reserve van het Ziekenfonds was hierdoor terug- geloopen tot f 2625.83. De voorz. deelde mede, dat een paar jaar geleden het bezit van het fonds meer dan 4009.bedroeg en deze achteruitgang een punt van voort durende zorg was voor het bestuur. De heer Rietveld bracht rapport uit voor de kas- commissie. In deze commissie werden voor 1940 aangewezen de heeren Kranenburg, Spek en Hennipman. De aftredende be stuursleden, de heeren v. d. Beek en de Jong werden herkozen. In de plaats van den heer Hoogervorst, die zich niet her kiesbaar stelde werd gekozen de heer J. Redegeld. Bij de rondvraag werd nog breed voerig de financieele toestand besproken. Uit de vergadering gingen stemmen op om hierin verbetering te brengen. De voorz. deelde mede, dat het bestuur de ontwikke ling van den toestand nog even af wil wachten, doch zoo noodig nog dit jaar een buitengewone ledenvergadering zal uit schrijven, waarin eventueel noodig geachte voorstellen kunnen worden behandeld. Hierna sluiting. Geboren: Margaretha Geertruida d. van S. Baars en A. G. Kram. Overleden: R. v. d. Zwan 73 j., echtg. van S. v. d. Stoel. ROELOF ARENDSVEEN Ziekenhuisfonds. De jaarvergadering van het R. K. Ziekenhuisfonds „St. Vin- centius a Paulo", welke geleid werd door den heer G. Hölscher, passeerde ook deze keer weer zonder een groote publieke be langstelling. De verschillende besprekin gen hadden een zeer vlot verloop. Het zeer uitgebreid jaarverslag van den secretaris, den heer Joh. van der Meer, vermeldde een gunstig jaar voor het fonds, dat aan zijn behulpzame taak wederom met succes heeft beantwoord. Ook uit de financieele verantwoording bleek de solide stand van het fonds. De heer E. Elstgeest Azn. bracht namens de controle-commissie rapport uit. Het bestuursvoorstel om gedurende zeven tien weken geen contributie te innen werd gemotiveerd en aangenomen. De aftreden de bestuursleden, de heeren P. v. Rijn, P. C. Bakker en L. J. v. d. Meer werden her kozen. In de controle-commissie werden benoemd de heeren G. Bakker Jac.zn. en Jo van Rijn. Een voorstel om de gratificatie voor secretaris en penningmeester op te voeren tot 100 werd aangenomen. Voorts was er een ingekomen schrijven betref fende fusie van ziekenhuisfondsen. Een woord van dank richtte de voorzitter tot secr. en penningmeester, de heeren Joh. v. d. Meer en L. J. v. d. Meer, voor hun be kwaam werk in het belang van het fonds, en vervolgens ook aan den bode en alle le den wegens het vlotte verloop der contri butie-inning. Speciaal richtte de heer G. Hölscher het woord tot den medische ad viseur van het fonds, dr. P. C. G. van Doo- ren, die steeds zijn volle belangstelling heeft voor de werkzaamheden van het fonds, zoowel in tijden van zorg en mis-» kenning als in tijden van welstand. Als blijk van waardeering werd aan dr. van Dooren een fraai bloemstuk aangeboden. Dr. van Dooren, die zeer verrast was door daze «yznpathiebetuiging, sprak zijn waar deering uit over het werk van het zieken huisfonds, waarin Roelofarendsveen een instelling bezit, waarmede het voor den dag kan komen ten opzichte van vele an dere plaatsen. Dit alles is in niet geringe mate te danken aan de accurate werkzaam heden van een krachtig bestuur, aldus spr. Met een woord van dank voor deze waar deering sloot de voorzitter de vergadering. D.O.S.R. Donderdagavond indoor-trai ning in de achterzaal van hotel „De Vier Heemskinderen". Junioren van 8.159.15; senioren van 9.1510.15. Daar deze trai ningsavonden tevens zoo'n buitengewoon geschikte gelegenheid zijn om de vriend schapsband in de club te versterken, wat na de lange rustperiode dringend noodig is, worden alle spelers nog eens extra verzocht aanwezig te zijn. Vanzelfsprekend zijn daar de aanvoerders, die niet alleen op het sportveld maar ook bij de indoor-trai ning de leiding hebben voor hun team en iederen speler aansporen om al het moge lijke te doen in het sportief belang van de club. En waar blijven de junioren van Oud- Ade, Oude- en Nieuwe-Wetering? De vel den worden nu bespeelbaar, straks gaan we naar buiten, en dan moet de winter koude uit de spieren verdreven zijn. ZWEMMEN NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS ZUL LEN STARTEN IN WEST- DUITSCHLAND. Naar wij vernemen zullen de Nederland- sche zwemster Cor Kint, Alie Stijl en Jo- pie Waalberg resp. op 16 Maart te Krefeld, 19 Maart te Düsseldorf en 23 Maart te MünchenGladbach deelnemen aan in ternationale wedstrijden, waarin ook de beste Deensche zwemster Ragnhild Hve- ger zal starten. De Nederlandsche Zwembond, die hier voor de uitnoodiging ontving van den Duitschen Zwembond, heeft mevr. de Dood Koenen bereid gevonden onze zwemsters te vergezellen op haar tournée. Het belooft een interessante tournée te worden, daar de Duitsche Zwembond me degedeeld heeft, de beste Duitsche krach ten op deze wedstrijden te laten uitko men. Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. VERHOOGING PERSONEELE BELASTING. In Ingekomen Stuk No. 1 van dit jaar 1 merkten B. en W. op, dat de door het Rijk genomen maatregelen op het belastingge bied de financiën der gemeenten in hare grondslagen troffen en aan de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten haar basis ontnamen, terwijl nog niet be kend was wat voor de uitkeeringen uit het gemeentefonds en voor het verlies aan be lastingopbrengst en belastingcapaciteit in de plaats zou treden, en evenmin in welke mate en onder welke voorwaarden het Rijk den gemeenten hulp zou verleenen bij het dekken van begrootingstekorten. Intusschen is dat bekend geworden. De vroegere uitkeering uit het gemeen tefonds bedraagt nu: ƒ548.835.17. Op de begrooting is dit bedrag uitgetrok ken op 466.294. Alzoo een hoogere ontvangst van ƒ82.541.17. De verder aan te brengen wijzigingen, waarvoor wij volstaan met verwijzing naar den vast te stellen begrootingsstaat, verbe teren de begrootingspositie met ƒ39.100. welke hoogere opbrengst voornamelijk een gevolg is van door den inspecteur der Rijks belastingen gegeven nadere ramingen van de belastingopbrengsten, over het belas tingjaar 19401941. Zooals bekend, sluit de vastgestelde be- grooting, voor wat den gewonen dienst be treft, met een ongedekt tekort van ƒ280.221.— Dit tekort moet nog vermeerderd wor den met den loontoeslag op den voet van het rondschrijven van den Secretaris-Ge neraal van het Departement van Binnen- landsche Zaken, waarvan de kosten kunnen worden gesteld op ƒ60.000. Totaal tekort ƒ340.221. Door de hooger geraamde ontvangsten van ƒ82.51.— ƒ39.100 of totaal ƒ121.641 daalt het tekort derhalve tot ƒ218.580. In het hiervoren vermeld schrijven van den Secretaris-Generaal van het Departe ment v. Binnenlandsche Zaken van 17 Fe bruari j.L wordt verder medegedeeld, dat een bijdrage kan worden verleend aan die gemeenten, die met de weitelijke heffing over 19401941 van het aantal opcenten op de Gemeentefondsbelasting niet meer uitkomen en die nog de mogelijkheid gehau jouden hebben dit aantal op te voeren. Gemeenten, welke in deze omstandighe den verkeeren, kunnen voorshands zoo noodig een uitkeering uit het Gemeente fonds ter zake ramen, aldus dat schrij ven, welke niet meer zal kunnen bedra gen dan het verschil tusschen de op brengst van 75 opcenten op de Gemeente fondsbelasting 19401941 en de opbrengst van het werkelijk geheven aantal opcenten over dat jaar. Aangezien bedoeld aantal opcentent hier ter stede 55 bedroeg, zou deze uitkeering volgens den Inspecteur der Rijksbelastingen verstrekte gegevens, voor Leiden kunnen worden geraamd op ƒ116.450. Om voor deze bijdrage in aanmerking te komen, is echter bepaald, dat deze overige opcentenheffingen voor het jaar 1941 tot het maximum moeten zijn opgevoerd en, voor wat de personeele belasting betreft, zoodanige tarieven moeten gelden, dat een opbrengst wordt verkregen, gelijk aan drie maal de hoofdsom volgens het wettelijk ta rief. Alleen voor zooveel betreft het aan tal opcenten op de personeele belasting voldoet onze gemeente niet aan de ge stelde voorwaarden. Daartoe zon alsnog een verhooging met 30 opcenten moe ten plaats hebben. Een verhooging tot 20 opcenten geeft een meerdere belastingdruk van ƒ68.200.zoodat deze zwaardere be lastingdruk voor de ingezetenen on der de gegeven omstandigheden voor de gemeentekas een meerdere ont vangst beteekent van ƒ.68.200. 116.450.184.650. Hierdoor kan dus het nog bestaande on gedekte tekort van de begrooting worden teruggebracht tot 218.580.184.650 ƒ33.940. Hoezeer wij nog steeds, aldus B. en W:, aan een geleidelijke verzwaring van den belastingdruk voor de ingezetenen de voor keur zouden geven, achten wij het thans niet verantwoord een Rijksuitkeering van niet minder dan 116.450 voor de gemeen te verloren te doen gaan. Bij deze verhooging van opcenten heb ben wij opnieuw, zoo vervolgen B. en W., de vraag overwogen, of er aanleiding be staat een progressieve regeling in te voe ren; wij kwamen echter ook thans tot de conclusie, dat dit geen aanbeveling ver dient. Immers in deze gemeente wordt slechts een in verhouding betrekkelijk klein aan tal perceelen met een hooge huurwaarde aangetroffen, zoodat de progressie, om een gemiddelde opbrengst van 200 opcenten te verkrijgen, zoodanig zou moeten worden gesteld, dat reeds bij lage huren met een hoog aantal opcenten moet worden aange vangen. Voor de lage huren zou een progressie ve regeling derhalve zeer weinig effect sorteeren, daartegenover zou het aantal perceelen met hooge huurwaarde onevenre dig zwaar worden belast. Ook de Commissie van Financiën is van oordeel, dat een uniforme verhooging van het aantal opcenten op de personeele be lasting voor het jaar 1941 de voorkeur ver dient. BINNENLAND. G. F. H. G. CORTEN OVERLEDEN. In den afgeloopen nacht is op 57-jarigen leeftijd te GeverikBeek overleden de heer G. F. H. G. Corten, lid van Gedepu teerde Staten van Limburg.. - BUITENLAND. Kard:naal Schulte overleden KEULEN, 11 Maart <D. N. B.). De aarts- bisschop van Keulen, kardinaal Schulte, is vannacht aan een hartverlamming gestor ven. Kardinaal Schulte was 68 jaar oud. Z. Em. Kardinaal Karl Schulte Foto L. Crt. HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. BERLIJN, 11 Maart. (D. N. B.). Het op perbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Het lucht wapen heeft den strijd tegen Groot-Brittannië overal met succes voort gezet Sterke formaties gevechtsvliegtui gen deden vannacht aanvallen op de ha venwerken van Portsmouth. De aanvallen duurden verscheidene uren. Door hevige ontploffingen en groote branden ontston den in de haven en op de werven zware verwoestingen. In het zeegebied voor de Britsche Zuid-Oostkust en voor het ka naal van Bristol bombardeerde het lucht- wapen verscheidene koopvaardijschepen en beschadigde twee vrachtschepen ernstig. Bij een aanval op het vliegveld Hawkings werden hangars en schuilplaatsen vernield. De vernietiging van verscheidene op den beganen grond staande vliegtuigen is zoo goed als zeker. Formaties van het Duitsche luchtwapen deden op het eiland Malta herhaalde aan vallen op de haven van La Valetta en het vliegveld Lucca. Bommen van middelbaar en zwaar kaliber richtten groote verwoes tingen aan. In Noord-Afrika werden bij Agedabia Britsohe troepenconcentraties en gemoto riseerde colonnes doeltreffend met bommen en boordwapens bestreden en werden ver scheidene pantserwagens en andere voer tuigen verwoest of beschadigd. De vijand wierp vannacht bommen op LEIDEN. Geeboren: Antonius z. van J. W. Jong en A. Cornet Hans z. van J. W. Snel en C. M. Lankester Cornelia d. van J. J. den Os en M. Gorree. Ondertrouwd: K. H. Riel, jm., 25 j. en W. Prins, jd., 21 j. J. B. W. M. de Koning, jm., 21 j. en E. J. Louwerse, jd. 18 j. Overleden: Sara Maria Webbers hsvr. van S. Platteel, 72 j. Matthijs Hus, m., 59 j. Hermanus Brandt, z., 6 weken Clara Johanna van der Aart, d., 3 j. een stad in West-Duitschland. Er werden geen militaire doelen getroffen. Daaren tegen werden wel woonhuizen en een zie kenhuis zwaar bèschadigd en werden eeni ge burgers gedood of gewond. HET ITALIAAN SCHE WEERMACHTS- BERICHT. ERGENS IN ITALIë, 11 Maart. (Stefani). Het 277ste communiqué van het Italiaan- sche hoofdkwartier luidt: „Aan het Grieksche front bedrijvigheid van verkenningsafdeclingen in den sector van het negende leger, activiteit der artil lerie en plaatselijke infanteriegevechten in den sector van het elfde leger. Onze vliegtuigen hebben de vlootbasis La Valetta op Malta gebombardeerd. Vlieg tuigen van het Duitsche vliegerscorps heb ben bij een aanval in soheervlucht op een basis op Malta twee groote watervliegtui gen ernstig beschadigd. In Noord-Afrika is een nieuwe vijande lijke aanval op Dzjaraboeb afgeslagen. Duitsche vliegtuigen hebben in Cyrenaica in scheervlucht een aanval gedaan op een aantal vijandelijke pantserwagens en auto's die in brand geraakten. Onze jagers heb ben een Blenheim neergeschoten. In Oost-Afrika levendige bedrijvigheid onzer verkenningsafdeel ingen aan het Noordelijk front. Onze luchtmacht heeft in scheervlucht een aanval gedaan op een sterke Britsche autocolonne Ongeveer 30 voertuigen werden getroffen en geraakten in brand. Vijandelijke vliegtuigen, die een aanval op een onzer luchtbases trachtten te doen, werden door onze jagers aange vallen en op de vlucht gedreven, waarbij een Blenheim toestel werd neergeschoten." VAN HET ITALIAANSCH-GRIEKSCHE OORLOGSTOONEEL. BELGRADO, 11 Maart. (D. N. B In de berichten van het ItaliaanschGriek sche oorlogstooneel wordt gesproken over een herleving van de militaire bedrijvig heid. De „Vreme" meldt uit Saloniki, dat tegen 22 Maart alle reservisten der lichting 1921 in heel Griekenland zijn opgeroepen. Uitgezonderd worden slechts vaders van gezinnen met meer dan vier kinderen. Voorts meldt de „Vreme" uit Saloniki, dat de gevechtsactie aan beide zijden is toege nomen, zonder dat er tót dusver wijzigin gen van beteekenis in de positie van het front gekomen zijn. De meeste operaties haden weer plaats aan het centrale front, terwijl er aan de overige fronten bedrij vigheid van patrouilles en artillerie viel waar te nemen. De strijd in de afzonder lijke sectoren wordt door het bergachtige terrein zeer bemoeilijkt. ROTTERDAM, 11 Maart Vee. Heden werden aangevoerd: 2680 dieren, waaron der 250 vette koeien, 700 stuks gebruiks- vee, 76 graskalveren, 1521 nuchtere kalve ren, 24 paarden, 2 veulens, 55 schapen, 6 zuiglammeren, 46 bokken. Prijzen per stuk: melkkoeien 540425325; kalfkoeien 545425325. varekoeien 345275 225, vaarzen 330275190, pinken 280 —200160. Aanvoer melk- en kalfkoeien als vorige week, met tamelijken handel en iets hoogere prijzen. Aanvoer varekoeien ruimer, handel vlot, prijshoudend. De aan voer vaarzen en pinken korter met tra gen handel en iets lagere prijzen. KATWIJK a. d. RIJN, 11 Maart. Groen- tenveiling. per 100 stuks: schorseneeren A 14.9017,idem B 7.80—10.50, per kist van 6 kg.: boerenkool 1020 cent, per 100 kg.: roode kool 7.407.50, gele kool 6.106.40, groene kool 6.006.40, spruit kool 16.4013.uien 5.756.00, wit lof 2.00—2.20, per kist van 20 kg.: wasch- peen 1.251.80 en kroten 6068 cent. VINKEVEEN, 11 Maart. Groentcnveiling. Witlof I 23—26, idem II 14—19, idem stek 11,spinazie f 30.en prei 5.10 per 100 kg. Rabarber 10.per 100 "bos. OFFICÏEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 11 MAART. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 43.63—43.71 Bankpapier: Berly'n 75.19—75.34 New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.76—44.94 Zuerich 43.59—43.75.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3