RECHTZAKEN NED. OOST-INDIE DINSDAG 11 MAART 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Qemengde$e>Uchten OVERBOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN De 41-jarige beurtschipper Hoekstra uit Holwerd is te Eewal onder Birdaard door te struikelen overboord gevallen en ver dronken. KIND OP ONBEWAAKTEN OVERWEG GEDOOD Gisterenmiddag is op den onbewaakten overweg van de lijn Den Haag.Rotterdam achter de Laan van Leeuwenstein te Voor burg, het 4-jarig dochtertje van den heer V. uit Voorburg, door den electrischen trein gegrepen en op slag gedood. KINDJE DRONK LOOG Het 2-jarig zoontje van de familie S. te Weert, dat in een onbewaakt oogenblik gedronken had uit een fleschje loog, is aan de gevolgen overleden. IN GIERPUT GESTIKT Te Veenwouden is het 2-jarig zoontje van den veehouder H. J. v. d. Veen in een gierkolk geraakt en gestikt. ALLEENWONENDE MAN DOOD GEVONDEN Vrijdagmorgen viel 't den melkboer O. Vlaar te Spanbroek op, dat hij, evenals Donderdagmorgen, bij den heer P. Weel geen gehoor kreeg. Hij waarschuwde den gemeenteveldwachter die de hulp van een timmerman inriep, opdat men zich toe gang tot de woning zou kunnen verschaffen In de woning trof men Weel aan, dood op een stoel Zittend. Deze, een alleen wonend en zeer bekend dorps type, was waar schijnlijk reeds eenige dagen dood. JEUGDIGE BOEFJES In groepjes op roof uit. De gemeentepolitie te Waalwijk heeft wederom de hand gelegd op eenige jonge boefjes, die in groepjes van twee en drie op winkelroof gingn. Zondagmorgen wilden zij hun slag slaan in een magazijn in de Stationsstraat, doch gelukkig kwam de eigenaar van de zaak, zekere M., even te vroeg in den winkel, zoodat hij de knapen op heeterdaad be trapte, meldt de „Telegr." Hij waarschuw de de gemeentepolitie, die direct een uit gebreid onderzoek instelde. Hieruit, bleek, dat men te doen had met een geheele orga nisatie, die vermoedelijk bestaat uit twaalf leden. De „leden" zijn tien tot veertien jaar. Zonder uitzondering zijn het allen kinderen van nette, oppassende ouders ZAAGSEL IN PLAATS VAN THEE De Rotterdamsche politie heeft den 39- jarigen W. O., een goeden bekende van de recherche, aangehouden, toen hij probeer de een Schiedammer voor zevenhonderd gulden een kist.... zaagsel te verkoopen. De man was Donderdag j.l. in relatie ge komen met A. P. uit Schiedam, dien hij in een café sprak en wien hij voor vijf honderd gulden vijfhonderd kilo rozijnen zou leveren. Toen de vijfhonderd gulden beaald waren, deelde hij den kooper mede, dat hij eigenlijk liever thee zou leveren en tenslotte kwamen de mannen overeen, dat een kist met vijftig kilogram thee geleverd zou worden voor den prijs van 700. De kooper begaf zich den volgende mor gen naar een adres in de Pupillenstraat te Rotterdam, waar hem gezegd werd, dat de thee nog niet gearriveerd was. Zaterdag werd hem een dichtgespijkerde en in een lap jute gewikkelde theekist aangeboden, waarna men hem vroeg de resteerende FEUILLETON SxJtadaweti aait het aexleden Naar het Engelsch. 51) Doch De Montalt was sterk. In moed mocht de aanvaller zijn gelijke zijn, in be rekende sluwheid was h ij de meerdere, en toen de eerste woede van Landale wat af zakte, leek de beslissing van het gevecht niet twijfelachtig. Systematisch putte De Montalt den jongeman uit, zoodat, wan neer het beslissende moment zou komen, deze laatste er vermoedelijk het leven bij zou inschieten. Zijn moorddadige kracht en snelheid van handelen bewaarde de Franschman tot het supreme oogenblik. Toen het echter zoover gekomen was, dat hij Landale van zich afgestooten had en deze met een smak op den grond terecht kwam, gebeurde er iets, wat geen van bei den had kunnen voorzien. De val en het toenemende rumoer van de vechtpartij hadden Dessie tot bewust zijn teruggebracht. Met de grootste moei te had zij zich in een zittende houding' ge- wvrkt en toen zij de titanische worsteling Kantongerecht te Lelden Tientallen personen hadden zich gisteren weer voor den Leidschen kantonrechter te verantwoorden wegens diverse zware en minder zware overtredingen. Alvorens de strafzitting een aanvang nam vond eerst de installatie plaats van mr. W. Tankins als ambtenaar van het openbaar ministerie, die op 21 Februari, door den secretaris generaal van het departement van Justitie, als zoodanig benoemd was. Na de instal latie sprak de kantonrechter woorden van gelukwensch tot den nieuw benoemden ambtenaar. Daarna werd overgegaan tot de zitting De koopman C. van M. te Rijnsburg had 70 Are peen, roode- en boerenkool ge teeld zonder de vereischte vergunning. Zijn zoons behandelden alles voor zich zelf en hij bemoeide zich nergens mee. De Ambtenaar was een andere meening toegedaan, want verdachte leverde b.v. zelf het zaad. De eisch werd dan ook een geldboete van 15 subs. 10 dagen hechtenis Nadat mr. Schaper tot vrijspraak had aangedrongen werd de uitspraak bepaald op over 8 dagen. De bloembollenkweeker J. B. te Noordwijkerhout had tulpen ge teeld, terwijl hij geschrapt was als lid der N.S.C. Aangezien hij al diverse hooge geld boeten moet betalen, volstond de ambte naar met een eisch van 6.subs. 2 dagen. Uitspraak over 8 dagen. T. van D. te Rijnsburg had even eens geteeld, peen en boerenkool, zonder vergunning. Ook hij was als lid geschrapt. Eisch 25.subs. 10 dagen. Uitspraak 10.subs. 4 dagen. P. J. D. te K a t w ij k aan Zee ont kende pertinent op 23 December op ver boden jachtgrond geloopen te hebben. Want dien dag was hij steeds bij zijn moe der geweest, die jarig was. De jachtopzie ner, Noppe, vertelde evenwel, dat hij ver dachte had aangetroffen met eenige wild strikken en twee doode konijnen, die nog warm waren. Hier hielp de ontkentenis dus niets, zoo dat de eisch werd 6.subs. 3 dagen en het vonnis 5.subs. 3 dagen. A. G. te Oegst geest had zijn bak fiets zoo hoog opgeladen met groenten, dat 200 te voldoen. Toen de Schiedammer de kist echter opende, bleek deze zaagsel te bevatten. Na aangifte te hebben gedaan herkende hij uit een reeks politie-foto's den verkooper, die spoedig gearresteerd werd ONDERMAATSCHE VISCH IN BESLAG GENOMEN De chef-veldwachter te Lemmer heeft bij een vischhandelaar een partij van 100 kg. ondermaatsche snoekbaars, welke voor verkoop gereed lag, in beslag genomen. Voorts heeft de chef-veldwachter, in samenwerking met de centrale recherche van Amsterdam, op de Lemmerboot 28 kisten ondermaatsche snoekbaars in beslag genomen. BELOONING IN OUDE MOORDZAAK De officier van Justitie te Leeuwarden looft een belooning uit van 250 in totaal voor diegene(n), die zoodanige aanwijzin gen kan (kunnen) geven, dat deze leiden tot ontdekking van de(n) dader(s) van den moord op Taetske Hoekstra, geboren 21 April 1919, in leven leerling-verpleegster te Franeker, gepleegd op of langs het z.g. Sintel weggetje, onder behoor van het dorp Menaldum op of omstreeks 10 Maart 1939. Den elfden Maart 1939 werd mej. Hoekstra, afkomstig uit Menaldum, verpleegster in de psychiatrische inrichting te Franeker, verdronken gevonden in een sloot, waarin heel weinig water stond. Haar rijwiel lag tien meter verder met het voorwiel in de sloot. gewaar werd, was zij ineens volkomen hel der en zij gilde van angst en afgrijzen. Dit geluid ontketende een stormvloed van nieuwe energie-in Landale en enkele minuten leek het alsof De Montalt het on derspit zou delven. Het was echter slechts schijn; de Franschman rukte zich in een wanhoopspoging los en gaf den landjon ker een geweldigen stoot, die hem opnieuw op den grond deed terechtkomen, nu op zijn rug. De Montalt zette bliksemsnel de knie op zijn borst en drukte met de eene hand zijn hoofd omlaag, terwijl hij met de an dere de revolver uit zijn zak trok. Hij was nu door het dolle heen en zou niet rusten, vóór hij hen beiden van het leven had beroofd. Maar wéér kwam Dessie ale deus ex ma china tusschenbeiden. Zij had op den vloer de revolver ontdekt, die zij van Landale had gekregen en die De Montalt haar had ontrukt. Het wapen lag in haar nabijheid en toen zij het naar zich had toegehaald, kwam zij met inspanning van al haar krach ten overeind en sloop naar de plaats, waar de twee mannen in den doodelijken eind strijd gewikkeld waren. Zij bereikte hen juist op het moment, dat De Montalt de re volver uit zijn zak had getrokken. Doch z\j was nog niet te laat. Met den loop op den arm gericht, waarmee De Montalt zijn eigen wapen vasthield, vuur de zij. Een kreet van woede en pijn was het bewijs, dat zij haar werk goed had ge daan. De Montalt's revolver viel op den grond hij er niet meer over heen kon zien en daardoor, op den Zoeterwoudschen Singel te Leiden, een wielrijder had aangereden. Eisch 8.subs. 4 dagen. Uitspraak 5. subs. 2 dagen. J. van B. te K a t w ij k aan den Rijn had met zijn vrachtauto op den Val- kenburgerweg daar ter plaatse, een ruiter aangereden, waarbij het paard ernstig aan de beenen gewond werd. Deze aanrijding was gekomen, doordat verdachte dacht er nog wel door te kunnen, terwijl het juist niet meer kon. Eisch en uitspraak een geld boete van 15.subs. 10 dagen. De student J. v. d. P. uit K a t w ij k a a n Zee had op 13 November de colleges ge volgd aan de Leidsche universiteit, zonder de 335.inschrijfkosten voldaan te heb ben Eisch 15.subs. 10 dagen. Uit spraak 10.subs. 5 dagen. De student H. P. moest voor eenzelfde overtreding terecht staan. Eisch 25. subs. 10 dagen. Uitspraak 10.subs. 4 dagen. De studente C. M. K. te Leiden had zich eveneens voor zulk een feit te ver antwoorden. Eisch 6.subs. 3 dagen. Uitspraak 7.50 subs. 3 dagen. De chauffeur A. S. te Leiden had een cafébezoek dus danig lang gemaakt, dat hij om 12.40 uur nog op den Mare-singel te Leiden ronddoolde. Eisch 7.50 subs. 5 dagen. Uitspraak 5.subs. 3 dagen. J. den H. te Katwijk aan Zee ver telde als excuus van zijn te laat op straat zijn, dat hij den tijd vergeten had. Deze vergeetachtigheid komt hem te staan op een geldboete van 5.— subs. 3 dagen. Haagsche Politierechter Omdat Cliineezen op elkaar gelijken. De boekhouder B. R. te Leiden was, <!oor de een of andere reden, boos op iemand geworden en deze iemand was in dit geval een Chinees. Toen hy dan ook zulk een zoon van het Hemelsche Rijk ont moette had hij blijkbaar gedacht „dat is hem" en hij had er op los getimmerd. Nu is het zoo gesteld, dat wij blanke broeders, geen verschil zien tusschen den éenen Chi nees en zijn gelen broeder. En zoo kon het dus gebeuren; dat ook meneer R. zich ver giste en wel een Chinees op zijn hoofd beukte maar den verkeerde. Deze Chinees had het niet genomen en had een klacht in gediend wegens mishandeling. Hier wrong de schoen hem echter ergens anders, want mogelijk had onze gele broeder het niet aangegeven als de geëischte schadevergoe ding maar betaald was geworden. De Officier vond dit ten minste al heel onsympathiek van verdachte. Eerst den ver keerde gaan mishandelen en hem dan de toegebrachte schade niet betalen. „Er was niet te praten met dien Chinees, want ik verstond hem niet en hij mij niet? Ik kon er geen klap uit wijs worden. Hy praatte maar over een tolk en meer van die dingen." Het was bovendien maar een klein ke reltje en hij mag nog gelukkig zijn, dat ik hem niet doodgeslagen heb", aldus de ver dediging van den verdachte. De Officier vond deze driftbui van ver dachte zeer gevaarlijk en eischte daarvoor een geldboete van ƒ50.subs. 50 dagen. De Politierechter veroordeelde hem ten slotte tot een geldboete 'van 20 subs. 20 dagen. Om iets te verdienen. De koopman A. P. K„ thans gedetineerd uit andere hoofde, had in December van het vorig jaar geprobeerd iets in Lei den te verdienen. Toen het gemakkelij ker gedacht dan gedaan was, had K. op nieuw gedacht, en hij had gedacht, dat het misschien in Den Haag beter zou gaan. Hij vond het te ver om te gaan loopen en geld voor een of ander vervoermiddel had hij niet. Hij was toen weer gaan denken en hij had de gedachte gekregen om een fiets te gaan huren. Bij Crama te Leiden had hij en zijn arm hing machteloos omlaag. Met een vloek liet hij Landale los en hij wil de met zijn linkerhand Dessie te lijf. Lan dale was hem echter te vlug af; hij greep de gevallen revolver op en schoot. De Montalt stortte kreunend neer aan de voeten van het meisje. Ben je gewond, Dessie? vroeg Lan dale, hijgend van uitputting. Neen, gelukkig niet. En u? Ook niet. Dank zij jouw flinkheid en tegenwoordigheid van geest zijn we alle bei nog springlevend. We moeten een dokter hebben, ant woordde Dessie practisch. Er is verder niemand in huis. De huis houdster heeft haar vrijen middag. Wil jij gaan of zal ik het doen? En huis of tien verderop, aan den rechterkant, woont er een. Je ziet wel een bord aan het hek. Ik zal wel gaan. Ik zou voor geen geld alleen met hem willen blijven. Wees voorzichtig met wat je den dok ter zegt. Er is niets beter dan de waarheid. De man is hier binnengedrongen met de be doeling om te stelen; hy heeft my in deze kamer aangevallen, toen ik alarm maakte en my verzette en hij wilde me vermoor den. Hoe ik hier kwam, behoeft er niet bij verteld te worden. En verder kwam u nel op tyd terug, en toen gebeurde dit. De dokter kwam en stelde zijn diagnose. Hij zal het niet overleven, was de uit spraak. Er is een inwendige verbloeding. N;ets ter wereld kan hem redden, maar zulk een vehikel gehuurd, maar aangezien zijn gedachte, om in Den Haag iets te gaan verdienen, alleen maar een gedachte ge bleven was, had hij gedacht „kom dan verkoop ik de fiets maar". Zoo gedacht zoo gedaan en de gehuurde fiets had geld opge bracht, al was het dan oneerlijk „ver diend" geld. De Officier was er ten minste heelemaal niet over te spreken en eischte daarom twee maanden gevangenisstraf. De Politierechter was het hiermede vol komen eens en veroordeelde verdachte conform dezen eisch. Een chauffeur, die niet op den weg thuis hoort. De chauffeur A. J. de R., afkomstig uit Leiden, thans gedetineerd in Rotter dam, had eens dronken zijn auto bestuurd en was zeer terecht veroordeeld, terwijl zijn rijbewijs hem was afgenomen. Maar hy had het zoo nauw niet genomen en was maar geen rijden zonder rijbewijs en bo vendien was hij, toen hij aangehouden werd, weer dronken. Zulks vond de Officier toch wel een beetje al te erg worden en een flinke straf is hier zeer zeker op zijn plaats. De eisch werd twee maanden gevange nisstraf. En ook hier werd het vonnis conform den eisch. Een liefhebber van schaatsenrijden. Op 5 Januari, toen de Zoeterwoudsche Singel te Leiden nog niet geopend was voor de schaatsenliefhébbers, had de agent H. L. T. gezien, dat A. B. uit Leiden zijn schaatsen onderbond met naturulijk geen ander doel, dan op de gladde ijzers een ver boden baantje te maken. De agent had er zeer terecht iets van gezegd, hetgeen als gevolg had, dat B. den agent iets toewenschte, dat als het in ver vulling was gegaan, ten gevolge gehad zou nebben, dat het Leidsche Politiecorps één man minder geteld zou hebben. De agent had B. daarop meö| willen ne men naar het hoofdbureau van politie, het geen nogal eenige strubbelingen tot gevolg had. Wederspannigheid noemt de wet zulks en daaraan had B. zich nogal op een erge manier schuldig gemaakt, zelfs toen er meerdere agenten aan te pas waren geko men. De Officier wilde dit knokpartijtje be loond zien met twee weken gevangenisstraf voor verdachte. De Politierechter wilde voor ditmaal nog volstaan met een geldboete op te leg gen van ƒ30 subs. 30 dagen. Toen het paard kreupel was. De groentenhandelaar J, van E. te W a s- senaar vertelde, dat op 15 Januari zijn paard kreupel was en dat hij toen zijn vrachtauto maar eventjes gebruikt had. Hij had echter geen vergunning om benzine te gebruiken en hij was deswege aangehou den en had een bon gekregen, al was het geen bon voor benzine. Deze bon deed hem plaats nemen in het verdachtenbankje, waar de Officier 15 subs. 15 dagen eischte. Er ging nog vijf guldentjes af, zoodat het werd 10 subs. 10 dagen. De goede daad. A. A. M. van E. te Voorhout had op zijn land een hoeveelheid capucijners ge teeld en had daarvoor de desbetreffende toewijzing gekregen. Van deze voorraad capucijners had hij aan een minder bedeel den plaatsgenoot 3 K.G. verkocht. Hij had zich daarmede aan een straf baar feit schuldig gemaakt, want hij had er geen bonnen voor ontvangen. „Ik dacht heusch, ,dat het mocht", zei van E., want ik heb ook wel eens wat aard appelen gegeven. Ik deed het alleen maar als een goede daad, want we moeten elkaar jzloo veel mogelijk helpen". Dat is een prachtige stelregel, maar distributie ié nu eenmaal distributie, vond de Officier en hy eischte een geldboete van 10 subs. 10 da gen. De Politierechter zag de strafbare daad toch ook nog als een goede daad en maak te het heel goed met verdachte, door hem naar huis te sturen met drie gulden boete. het kan nog een paar uren, misschien nog een paar dagen duren, eer het afloopt. Hij kan wel naar een ziekenhuis worden ver voerd, omdat het toch een hopeloos geval is, het vervoer kan niets bederven, maar hij zal natuurlijk minder lijden, als hij blijft waar hij is. Hij kan gerust hier blijven; hij ligt ons niet in den weg, nu hij onschadelijk is, verklaarde Landale met een vertoon van onverschilligheid. Stuurt u mij maar een verpleegster en komt u af en toe eens naar den patiënt kijken. Ik zal wel voor de rest zorgen. Waarin die rest bestond, liet hy in het midden en de dokter vroeg verder niets. Het verhaal, dat hem was gedaan, had vol komen aannemelijk geklonken, vooral waar het uit den mond van een heer en een dame kwam, die een beschaafden, betrouw baren indruk maakten. Dus liet hij het stil zwijgend aan den bewoner van het huis, waar de boosdoener was binnengedrongen, over de politie te waarschuwen. En daar mee was een pijnlyke zaak, die een la wine van schandaal na zich zou kunnen sleepen, met den mantel der liefde bedekt. Wat ga jy nu doen, Dessie? vroeg six Edmund, toen de dokter was heengegaan en zy zich beiden eenigszins hersteld had den van den schok en de gevolgen van de worsteling. Ik verdwijn. U kunt toch moeilijk ver onderstellen, dat ik hier nog langer blyf? antwoordde zij een beetje scherp. Zal ik je naar huis laten brengen? Radio-programma WOENSDAG 12 MAART 1941 HILVERSUM I. 414.4 NL Nederlandsch Programma. 6.45 Gramofoonmuziek 6.507.00 Ochtendgymnastiek 7.30 Gra mofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek 8.30 Nieuws berichten ANP 8.45 Gramofoonmuziek 10.40 Omroeporkest 11.10 Voordracht 11.30 Omroeporkest 12.00 Amuse mentsorkest 12.42 Almanak 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Omroeporkest 1.40 Orgelspel 2.00 Lezing voor de vrouw 2.20 Pianovoor dracht 2.50 Gramofoonmuziek 3.05 Rotterdamsch pianokwartet 4.00 Uit zending voorbereid voor de Christ. Radio- Stichting: Bijbellezing 4.20 Gramofoon muziek 4.30 Voor de kinderen 5.00 Gramofoonmuziek 5.15 Nieuws-, eco nomische- en beursberichten ANP 5.30 De jonge acht en soliste 6.00 Gramo foonmuziek 6.15 De Ramblers 6.42 Almanak 6.4Ö Actueele reportage of gramofoonmuziek 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 Volkszang met orgel begeleiding 7.30 Berichten (Engelsch) 7.45 Gramofoonmuziek 8.00 Nieuwsbe richten ANP 8.15 Gramofoonmuziek 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Rococo- octet. Als intermezzo: Radiotooneel (opn.) 9.40 Uitzending voorbereid door de Christ. Radio-Stichting 9.45 Engelsche berichten ANP 10.00 Nieuwsberichten ANP. HILVERSUM H. 301.5 M. Nederlandsch Programma. 6.45 Gramofoonmuziek 6.507.00 Ochtendgymnastiek 7.30 Gra mofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek 8.30 Nieuws berichten ANP 8.45 Gramofoonmuziek 10.00 Uitzending voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsche Kerkcomité: Morgenwijding 10.20 Gramofoonmuziek 10.30 Ensemble Rentmeester, en gramo foonmuziek 11.30 Voordracht 11.45 Ensemble Rentmeester 12.00 Berichten 12.15 Melodisten en solist 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Melodisten en solist 1.30 Gramo foonmuziek 2.00 Molto Cantabile 2.30 Gramofoonmuziek 2.50 Molto Cantabile 3.20 Gramofoonmuziek 4.20 Viool en piano 4.55 Gramofoonmuziek 5.00 Uitzending voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsche Kerkcomité: Cyclus „Het geestelyk karakter van ons volk" 5.15 Nieuws-, economische- een beursberichten ANP 5.30 Musiquette 5.45 Omroep orkest 6.00 Gramofoonmuziek 6.20 Omroeporkest 6.45 Actueelë reportage of gramofoonmuziek 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 Melodisten en orgelspel 8.008.15 Nieuwsberichten ANP. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF le Programma: 6.4522.00 Nederlandsch Programma 22.0024.00 Duitsch Pro gramma. &e Programma: 6.4520.15 Nederlandsch Programma 20.1523.00 Nederlandsch Programma uitsluitend voor Radio Cen trales 23.0024.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: van 8.0024.00 Duitsch Programma. SCHEEPVAART IN NED. INDIc ONDER MILITAIR GEZAG De gouverneur-generaal van Neder landsch Indië, jonkheer Tjarda van Starckenborgh Stachouwer, heeft een ver ordening uitgevaardigd, volgens welke alle Nederlandsch-Indische scheepvaart maatschappijen gedurende den duur van den oorlog onder de militaire wetten zul len vallen. Zij staan onder bevel van den marine commandant. De employés en zeelieden van genoemde maatschappijen mogen ge durende den oorlog hun dienstbetrekking niet verlaten. Dank u. Mijn ondervinding met uw auto is niet bepaald van prettigen aard. Zooals je wilt. Maar laat ik je eerst aog iets zeggen. Ik heb eens en voor altijd afgedaan met mijn vroegere slapheid en karakterloosheid; dat zweer ik je. Nu ik, als door een wonder aan den dood ben ontsnapt, en de gevolgen zie van mijn lichtzinnig egoïsme, zijn de schellen mij van de oogen gevallen. Maar jij hebt van avond mijn leven gered en ik zou je graag myn dankbaarheid willen bewyzen. U kunt niets voor mij doen, antwoord de Dessie stroef. Die ellendeling boven 'heeft myn leven bedorven en nu ben ik niet meer te helpen. Ik zal Cheriton opzoeken en hem al les vertellen wat ik^ heb gedaan, beloof de Landale. Niets wat u zegt of doet, kan onge daan maken wat er is gebeurd, meende Dessie. Hiermee scheidden zij. Hy was met haar meegeloopen tot zij bij een taxi waren en toen ze ingestapt was, zei hij op errstigen toon: Ik zou mijn leven willen geven om jou gelukkig te maken; ik bedoel, zooals jyzelf je geluk ziet. Ze gaf geen antwoord, maar de vi dering in hem verheugde haar, tenminste als die blijvend zou zijn en niet de im puls van een oogenblik. Ze had geen re den om overmatig veel vertrouwen in hem te hebben Wordt vervolgd.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5