Weerbericht - 0 Verduisteringstijden KERKNIEUWS Burgerlijke Stand STADSNIEUWS DINSDAG 11 MAART 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD PAG. 2 ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 7.36 uur Dinsdagavond. Zon op 8.03 uur Woensdagochtend. MAANSTANDEN. 11'Maart: De maan komt Dinsdagnamid dag om 5.20 uur op en gaat Woensdagmor gen om 7.22 uur onder. 12 Maart: De maan komt Woensdagna middag om 6.28 uur op en gaat Donderdag morgen om 7.53 onder. (Volle maan). 13 Maart: De maan komt Donderdag avond om 7.59 uur op en gaat Vrijdagmor gen om 8.21 uur onder. 14 Maart: De maan komt Vrijdagavond om 9.20 uur op en gaat Zaterdagochtend om 8.51 uur onder. 15 Maart: De maan komt Zaterdagavond om 10.41 uur op en gaat Zondagochtend om 9.22 uur onder. 16 Maart: De maan komt Zondagavond om 12.01 uur op en gaat Maandagochtend om 9.58 onder. 18 Maart: De maan komt Dinsdagnacht om 1.16 uur op en gaat Dinsdagochtend om 10.39 uur onder. 19 Maart: De maan komt Woensdagnacht om 2.25 uur op en gaat Woensdagvoormid- dag om 11.28 uur onder. (Laatste kwartier). .OIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIICDIIC^ 0 Er is bepaald, dat er verduisterd - moet worden tusschen zonsonder- 0 0 *ang en zonsopkomst 0 Deze tijden zijn voor hedenavond E en morgenochtend: U 0 ZONSONDERGANG n fj 7.36 uur. - n p ZONSOPKOMST y 8.03 uur. Q 0 Tusschen deze beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. "bfiöiioiioiioiioiionoiioiicP LEVENSBESCHRUVING NIEUW BENOEMDE WETHOUDERS TE AMSTERDAM. Ir. C. J. Neiszen werd geboren op 4 Augustus 1886 te Amsterdam. Hij doorliep de H.B.S. en studeerde vervolgens aan de Technische Hoogeschool te Delft. Van Juli 1911 tot September 1914 was ir. Neiszen werkzaam als ingenieur bij den gemeente lijken telefoondienst te Amsterdam. Daar na ging hij over in dienst van de'gemeen tetram te Amsterdam, waar hij tot nu toe de functie van hoofdingenieur afdeelings- chef bekleedde. Ir. Neiszen behoort tot de N.S.B. Dr. J. H. van der Bend werd 26 April 1890 te Amsterdam geboren. Na het door- loopen van het Gereformeerde Gymnasium volgde zijn studie aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, waar hij in 1922 tot arts promoveerde. Sedert 1922 is hij te Amsterdam praktiseerend huisarts. Dr. Johan Smit kwam in" 1919 als leeraar bij het middelbaar onderwijs tee Amsterdam. Toen in 1929 het Hervormd lyceum zijn poorten opende, werd aan dr. Smit de leiding toevertrouwd. Dr. Smit is vorts inspecteur van de scholen voor Chris telijk volksonderwys te Amsterdam. NIEUWE BURGEMEESTER-REGEfc- lUNGSCOMMISSARIS VAN HAARLEM GEÏNSTALLEERD De nieuwe burgemeester-regeerings- commissaris van Haarlem, de heer S. L. A. Plekker, heeft gisteren zijn ambt aan vaard. Ter gelegenheid hiervan werd in de oude raadszaal van het stadhuis een bij eenkomst gehouden, welke o.a. werd bijge woond door Oberdienstleiter M. Seidel, gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor Noord-Holland, mr. dr. A. J. Backer, commissaris der provincie Noord Holland, de wethouders mr. dr. A. Bijvoet en W. J. B. vaii Liemt, den gemeente-secretaris, mr. Th. A- Wesstra, de hoofden van takken van dienst, hoofdambtenaren en afdee- lingschef, hoofden van onderwijsinrichtin gen en andere gemeentelijke functionaris sen. Oberdienstleiter Seidel richtte zich als eerste spreker tot den heer Plekker, deed mededeeling van diens, benoeming in deze belangrijke en 'verantwoordelijke functie en hoopte, dat de heer Plekker zijn taak zou verrichten op een wijze, welke tot wel zijn der burgerij en tot zegen voor de stad zou strekken. Vervolgens sprak mr. Backer commis saris der provincie Noord-Holland die ver klaarde, dat op hem de taak rustte, den nieuwen burgemeester te installeeren. Spreker sloot zich. aan bij de woorden van den heer Seidel. Tenslotte hing mr. Backer den heer Plekker den ambtsketen om. De heer Plekker dankte voor deze woorden, waarna de aanwezigen aan den heer Seidel en mr. Backer werden voor gesteld. Nadat de heer Seidel de bijeenkomst had verlaten, hield de nieuwe burgemees ter een rede, waarin hy uiteenzette, hoe hij zijn taak en die van zijn medewerkers ziet. De heer Plekker zeide o.a.: voor velen uwer zal de benoeming van een vooraan staand nation aal-socialist zeker een groote verrassing zijn geweest en bij vele ambte naren en burgers van Haarlem zal de vraag zijn opgekomen, hoe onder deze veranderde omstandigheden de samen werking zal zijn en welken vorm deze zal moeten aannemen. Ik wil ten opzichte hier van verklaren, dat mijn benoeming in het geheel niet als een repressaillemaatregel beschouwd dient te worden Het recht en de rechtvaardigheid zal ik zonder aanzien des persoons in bescher ming nemen, onrecht zal ik niet dulden. Orde en tucht zal ik streng handhaven, omdat zonder deze geen geordende samen leving mogelijk is. Voor de maatschappe lijke en geestelijke nooden der bevolking zal ik te allen tijde een open oor en een open hart hebben. Ik zal trachten de positie van Haarlem hoog te houden en waar mogelijk te verbeteren. Op degenen, die geplaatst zijn op vooraanstaande posten doe ik een beroep, om hun medewerking en samenwerking. Geen hunner heeft het recht, afzijdig te blijven staan, wanneer zijn land of zijn stad hem roept. Hij, die echter van meening is, dat hij zich onder de veranderde omstandigheden niet op volkomen loyale wijze kan geven, zal ook niet het recht .hebben op handhaving in zijn ambt. Ik vraag volkomen loyaliteit, niet voor een grooter of een kleiner deel. Ieder, aldus besloot spr., moet zijn grootste krachten inzetten, dagelijks op nieuw en onvermoeibaar, zooals hét een goed ambtenaar betaamt. Zoo zie ik mijn en uw taak en in dezen zin verzoek ik TJ, medewerking te geven aan ons gemeen schappelijke werk. Met Gods hulp zal het dan wel gaan. De plechtigheid was hiermede geëindigd. Van de gelegenheid om vervolgens met den heer Plekker kennis te maken, maak ten zeer velen gebruik. TWEE WETHOUDERS NEMEN ONTSLAG TE HAARLEM De heer M. A. Reinalda, wethouder van openbare werken en volkshuisvesting en D. J. A. Westerveld, wethouder van onder wijs (beiden Sociaal-Democraten) hebben ontslag genomen. DE KOMENDE HUISLIJSTCOLLECTEN VAN WINTERHULP NEDERLAND. De directeur-generaal van de W.H.N. heeft over de komende huislijstcollecte de volgende beschouwing gegeven. Er is gevraagd waarom de Winterhulp in de tweede helft van deze maand een zoo nauwkeurig voorbereide lijstcollecte langs de huizen houdt. Wel, eenvoudig hierom omdat wij aan de hand van vier maanden ervaring weten, dat vele aanvragen om hulpverleening nog niet in behandeling konden worden geno men en het daarom onze plicht en ons goed recht is. duidelijk hoorbaar aan de deur van iederen Nederlander te kloppen, om dezen nood in het eigen volk te helpen verzachten. De afgeloopen maanden hebben ons ook geleerd, dat een naar verhouding veel te klein gedeelte onzer samenleving bereid is, dezen nood door een allen en alles omvat tende actie te doen verdwijnen. Wij hebben, zooals reeds eer werd mede gedeeld, in de eerste drie maanden van onze werkzaamheden rond drie millioen gulden ontvangen, voor een niet onbelang rijk gedeelte uit giften, buiten de bus-, huis- en straatcollecten van einde Novem ber en December en de huislijstcollecte van einde Januari om. Teneinde thans over de noodige middelen te kunnen beschikken, zijn naast de reeds gehouden bus-, huis- en straatcollecten, welke midden en einde Fe bruari plaats vonden, nog twee huislijst- collecten vastgesteld en wel van 1723 Maart en van 1520 April a.s. De actie voor dezen winter zal dan worden besloten met een bus-, huis- en stratacollecte op 2 en 3 Mei a.s. Een ieder weet, dat een lijstcollecte vroe ger, in vrijwel het geheele land bij een vooraf uitgekozen groep inwoners eener gemeente werd gehouden en dat het over- groote deel van onze samenleving nimmer om een offer in dezen vorm werd gevraagd. Wij meenen, dat evenals ieder, die in moeilijke omstandigheden verkeert, het recht heeft op onze hulp, ook iedere land genoot het recht bezit om naar draagkracht op deze wijze te offeren. Deze lijstcollecte wil daarvan het bewijs zijn. Wij hebben daarom bepaald,-dat vooraf de namen en adressen van alle gezinnen en alleenwo nende personen op daarttoe vervaardigde formulieren zullen worden ingevuld, opdat ten eerste iedere landgenoot zich duidelijk voor oogen zal stellen, dat ook op hem of haar een beroep wordt gedaan ten behoeve van de medelandgenooten, die in nood ver- keeren en ten tweede, om te bereiken, dat de arbeid van de collectanten hierbij zoo veel als mogelijk wordt verlicht. De nood is groot, dit getuigen de vele aanvragen, die bij de plaatselijke directeu ren in de gemeenten worden ingediend. Naar ruwe schatting zouden minstens twee millioen gulden per maand in dezen winter ter beschikking moeten staan, wil deze actie door het volk ook werkelijk voor het volk tastbare resultaten hebben. Het is verbazingwekkend, hoe weinig menschen zich bewust zijn van de om standigheden, waaronder vele gezinnen le ven. Het is even verbazingwekkend, hoe- velen zicb aan de sociale eereplicht ont trekken, om door een spontane daad een einde te maken aan déze wantoestanden. Men beroept zich er op, zonder zich in het vraagstuk te verdiepen, dat vele or ganisaties en de overheid op afdoende wijze de helpende hand bieden. O zeker, er wordt veel gedaan, maar van een spontane daad van het volk in z(jn geheel is geen sprake. Anders zou het niet mogelijk zijn dat van de kosten der armenverzorging (in het jaar 1938) door kerkelijke en particuliere Opening Voorjaarsbeurs 1941 Hedenmorgen is onder enorme be langstelling de 44e Nederlandsche Jaarbeurs de Voorjaarbeurs 1941 ge opend. Ter gelegenheid hiervan heeft het lid van de directie van de Nederlandsche Jaarbeurs, mr. J. Milius, bij ontstentenis door ziekte van den heer W. Graadt van Roggen, lid van den Raad van Beheer een rede voor de pers uitgesproken, waaruit wij enkele grepen doen. In de inleiding aldus mr. J. Milius welke de heer Graadt van Roggen voor U heeft gehoud.en bij den aanvang der laatst gehouden Najaarsbeurs noemde hij het laten doorgaan van de. Najaarsbeurs rond uit gezegd een waag. Het beeld, aldus de heer Milius, hetwelk de Voorjaarsbeurs 1941 biedt, getuigt van den onverzwakten wil van het industrieele bedrijfsleven, om, velerlei en ernstige moeilijkheden ten spijt, zijn taak in het be lang der samenleving voort te zetten. In groote lijnen is de groepen-indeeling dezer Voorjaarsbeurs dezelfde van die harer voorgangster. Nochtans geeft deze Voorjaarsbeurs eenige opmerkelijke ver anderingen te zien door het optreden van belangrijke nieuwe groepen, welke de be staande zijn komen aanvullen en verster ken en daaraan een bijzonder cachet ver- leenen. In de eerste plaats moge gewezen wor den op een uiterst belangwekkende deel neming der Nederlandsche textielindustrie, welke onder den naam „Het nieuwe beeld der Nederlandsche Textielindustrie" met een collectieve inzending de geheele vier de verdieping van het derde Jaarbeursge bouw inneemt. Op initiatief en onder lei ding van de N.V. Internationaal Kunstzijde Verkoopkantoor te Arnhem hebben de kunstzijdespinnerijen te Nijmegen, Breda, Ede en Arnhem zich vereenigd om in sa menwerking met een honderdtal kunst zijde verwerkende industrieën in Neder land met haar producten ter Nederland sche Jaarbeurs aanwezig te zijn. Deze groep legt een uitnemende getuigenis af van het aanpassingsvermogen, de vakken nis, de voortvarendheid en het vernuft der Nederlandsche industrie. Door deze de monstratie zullen handel en consument kennis kunnen maken met deze producten van kunstzijden en synthetische vezels, welke op zich zelf reeds, doch, vooral nu wol en katoen schaarsch worden, voor de markt van textiel- en confectiefabrikaten van de grootste beteekenis is. Een tweede nieuwe oollectieve groep, welke eveneens op de vierde verdieping wordt aangetroffen, is die der fabrikanten combinatie F. I. V. A. (vereeniging van fabrikanten en importeurs van verbruiks- artikelen). Een belangwekkende groep, welke de reeds aan de Jaarbeurs deelne mende gebruikelijke industrie6n op het ge bied van voedings- en genotmiddelen is komen versterken en uitbreiden. Sprekende over de collectieve groepen, vroeg mr. J. Milius in het bijzonder ook aan dacht voor de schoenen groep, welike eveneens op de vierde verdieping op ge lukkige wijze aansluit aan de collectieve groep textiel. En ten slotte moge, wat de collectieve in zendingen betreft, zeker niet onvermeld •blijven de deelneming van den bond voor kunst en industrie, welke ditmaal, door plaatsgebrek elders, op de vijfde verdie ping is gehuisvest. Een ook ditmaal weder naar inhoud en uiterlijk voorkomen voortreffelijk georga niseerde Duitsche officieele afdeeling zal als gebruikelijk het voornaamste deel van de derde verdieping van het derde gebouw bezetten, waaraan zich een groot aantal individueele deelnemers aldaar en in de desbetreffende vakgroepen ondergebracht zal aansluiten. instellingen, die volgens de Armenwet 1912 de eerste hulp hebben te verleenen, slechts 15 pet. werden gedragen, terwijl de over heid met ruim 85 pet. aanvullend moest bijspringen. Mede op grond van de kennis van deze cijfers is tot de winterhulpactie besloten, teneinde de fundamenten te leggen van een groot sociaal bouwwerk, waarin de Nederlanders over de vele scheidingsmuren heen elkaar de hand kunnen reiken. Het moge een ieder weldenkend Nederlander duidelijk zijn, dat hierdoor alleen de kracht kan groeien, die dringend noodzakelijk is, ook voor de toekomstige plaats van ons volk in Europa. Dat men een organisatie als deze, die het geheele volk oproept, elkanders lasten te dragen, poogt verdacht te maken, is be grijpelijk. Wij hebben echter een vast ver trouwen in het gezonde verstand van ons volk en zijn overtuigd, dat het zich vrij wil maken van alle krachten en machten, die het om persoonlijke belangen verdeeld willen houden. Wanneer gij in dit licht bezien, ons werk, onze collectanten tegemoet treedt, zal het niet moeilijk vallen, u aan te sluien bij hen, cGe zich reeds groote offers voor dit ideaal getroostten. Wij verwachten van al onze cpllectanten en medewerkers, dat zij bij de a.s. huislij st- collecten, in het besef van de eervolle taak die op hen rust, het allen gemakkelijk zul len maken, in vreugde hun vrijwillige bij drage te offeren. Onder deze voorwaarde zal deze actie voor het volk door het volk slagen. PATER D. Fr. X. DUYNSTEE O.E.S.A. t In het klooster der paters Augustijnen te Eindhoven is Zaterdag, na een langdu rige ziekte, meermalen voorzien van de H.H. Sacramenten, overleden pater Domi- nicus Fr. X. Duynstee O.E.S.A., directeur van het Eucharistisch Bureau te Amster dam. Het gansche priesterleven van den over ledene is gekenmerkt geweest door twee bijzondere eigenschappen: de liefde voor de Eucharistie en de liefde voor zijn orde, voor de Augustijnen. Van het begin af van zijn priesterlijk leven heeft hij voor de Orde gewerkt en haar geschiedenis be studeerd. Na op 15 Augustus 1898 in Utrecht pries ter gewijd te zijn door Z.H. Exc. Mgr. H. v. d. Wetering z.g., studeerde hij van 1899 tot 1903 te Wurzburg in de Kerkgeschiè- denis. Doch ook daarna heeft hij naarstig zijn studie voortgezet. In 1929 was zijn werk over Maarten Lu ther voltooid. Hij had de drie deelen, waar uit het bestond, aangeboden aan kardinaal Van Rossum, die hem dringend verzocht, dat werk persoonlijk aan den Paus te wil len overhandigen. In de particuliere audiëntie, die Z.H. hem tot dit doel ver leende, sprak deze over zijn publicaties en roemde vooral het door pater Duynstee in 1910 gepubliceerde werk over Kerk en Staat, waarin hij de figuur van Aegidius Romanus beschreef, en dat handelde over het primaat der Pausen. De wetenschappelijke arbeid zou reeds een levenswerk op zich zijn geweest, maar pater Duynstee was tevens een priester, die in het volle leven heeft gestaan. In 1903 werd hij kapelaan te Amsterdam. Hier heeft hij in samenwerking met de toenmalige katholieke directrice van het Binnengasthuis, mej. M. Debrucs, een ver eeniging voor R.-K. verpleegsters opgericht die zich weldra over een aantal plaatsen van Nederland uitbreidde: In 1903, toen ons land juist de groote sporwegstaking had mesgemaakt, richtte hij de R.-K. Vereeni ging St. Petrus van P. T. T.-personeel op'. Van 1915 tot 1918 is pater Duynstee prior geweest van het klooster te Eindho ven. In 1918 wachtte hem nog een zware taak, want in dat jaar werd hij door zijn overste aangewezen als pastoor te Utrecht. Hij kreeg daar de taak een nieuwe kerk te bouwen, de kerk van O. L. Vrouw van Goe den Raad aan den Vleutenscheweg. In Utrecht heeft pater Duynstee ook ge werkt voor den Stillen Omgang. Hij heeft daar een afdeeling opgericht, welke tot de grootste van Nederland is uitgegroeid. Hij was secretaris van den Ned. Euch. Bond, alsimede hoofdbestuurslid en direc teur van het Eucharistisch Bureau en te vens redacteur van het orgaan van den Eucharistischen Bond „De H. Eucharis tie". Als directeur van het bureau heeft hij in verschillende plaatsen afdeelingèn opgericht ennieuw leven gebracht daar waar dit verslapte. Eveneens ijverde hij bijzonder voor de Internationale Eucharis tische Congressen. Zoo leidde hij de Hol- landsche afdeeling op de congressen te Bue nos Aires in 1935 en Manilla 1937 en woonde ook het congres te Budapest bij Bij al het drukke werk, dat zijn func tie meebracht vond hij nog gelegenheid om te studeeren en twee deelen over het pri maat der Pausen te publiceeren. De plechtige gezongen Metten en Uit vaart geschieden resp. Dinsdagavond ze ven uur en Woensdagmorgen half elf uur in de Kloosterkerk te Eindhoven. Daarna begrafenis op het Kloosterkerkhof Mariën- hage. „Tijd". ZUSTER MARIE ACHILLE. t In het ziekenhuis St. Elisabeth te Roo sendaal, van de Congregatie der Eerw. Zus ters Poenitenten Recollectinen, is op 93-ja- rigen leeftijd ^overleden de eerw. Zuster M. Achille, die vele jaren werkzaam is geweest in het Pensonaat „St. Marie", aan de Molenstraat te Roosendaal. LEIDEN. Geboren: Margaretha Johanna d. v. A. Roosmalen en M. C. Lam. Berendina d. v. G. Regtering en. J. Waalboer. Ma ria d. v. G. Regtering en J. Waalboer. Wilhelmina d. v. W. de Jong en W. v. Kam penhout. Marcus z. v. M. Vermond en S. K. Kraak. Adrianus Johannes z. v. T. Boekee en A. Godschalk Jacoba The- resia d. v. J. Freeke en L. Stokkel. Mar iene d. v. F. J. Grotendorst en W. J. Rie- pema. Hendrik Daniël z. v. J. F. de Nie en F. B. J. v. d. Hooft. Johanna Adriana d. v. C. Th. Ouwendijk en J. A. Bunnik. Catharina d. v. C. A. Marquenie en J. M. Polane. Gerardus z. v. Th. M. Biegstraa- ten M. v. Polanen. Jacobus z. v. J. v. Wezel en H. J. P. Kret. Anna dr. v. W. Bruin en M. Bugiji. Maarten Bonaven- ture z. v. A. L. Zaal en M. Zuidam. Pie- ter z. v. A. v. Greuning'en en K. Overvliet. Alida Catharina d. v. P. v. Putten en A. Koster. Rebecca Anna Christina d. v. F. v. d. Woerd en A. D. J. Bar ten. Adrianus Johannes Maria z. H. W. J. v. Duuren en C. M. Gerritsma. Lodewijk Franciscus z. v. L. F. v. Steenbergen en P. Macco. Ferdinand Cornelia Martinus z. v. P. F. M. Hendriks en C. Godschalk. Cornells z. v. C. v. d. Graaf en P. C. den Hoed. Jantien Arendina Geertruida d. v. H. Hoving en H. Popken. Elisabeth Maria d. van J. v. Leeuwen en E. M. Vrins. Franciscus z. v. F. Zwart en J. E. Slin gerland. Overleden: H. N. Breedeveld m. 57 j. C. W. M. Arkesteijn z. 2 j. C. M. Dobbe, vr. 57 j. J. Spruit wed. van N. Bins 73 j. J. Bonsel m. 75 j. M. C. v. d. Steen hsvr. van: P. Oudshoorn 79 j. Gehuwd: N. Heertjes jm. en S. Rie- mens jd. Agenda LEIDEN. 7 De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag M Maart 20 uur tot Zaterdag 15 Maart 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok Rapenburg 9, Tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48. Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Gemeenteraad De gemeenteraad van Leiden vergadert op Donderdag 13 Maart 1941, des namiddags te twee uur, in de Kleine Zaal der Stadsge hoorzaal, ingang Breestraat. Te behandelen onderwerp: Voorstel: a. tot het intrekken van de op 3 Fe bruari 1941 vastgestelde verordening, re gelende de heffing van opcenten o.p de hoofdsom der personeele belasting'te Lei den; b. tot het vaststellen van een nieuwe verordening, regelende de heffing van op centen op de hoofdsom der personeele be lasting te Leiden; c. tot het vaststellen van een begroo- tingsstaat tot wijziging van de gemeente- begrooting, dienst 1941. AANBESTEDING. Door den directeur van Gemeentewerken is hedenmorgen namens B. en W. aanbe steed: het uitvoeren van bestratings- en rioleeringswerken op een terrein bezuiden de Toussaintkade. De volgende inschrijvingen waren inge komen: 1. Th. Cornet, Leiden 11.143; A. v. Duin, Noordwijk 7800.C. Deeren- berg en Gebrs. v. Wijk, ARlphen 7215. N.V. Beton Mij. Hooge Morsch, Leiden 5950.C. A. Langeveld, Alphen a. d. Rijn f 5890.J. Boogaards en Th. Meyers, Oegstgeest 5847.Fa. Wed. H. v. Driel, Koudekerk 5800.P: J. en H^ Visser, Wassenaar f 5400.—; A. v. Halem en I. Doornik, Leiden f 5383.H. C. Heems kerk, Leiden f 5338.C. Godschalk en Co., Leiden f 5300.W. F. Marcelis' en Co., Leiden f 5165.Gebrs. Schouls, Lei derdorp 5081.E. A. H. Halverhout, Leiden 4239.—. De gunning is aangehouden. DIVERSE AANHOUDINGEN. Door de politie zijn in arrest gesteld de 17-jarige bakkersknecht H. W. M. M. en zijn 25-jarige broer, de kruideniersbedien de H. W. M. De eerste wordt verdacht van diefstal van verschillende geldsbedragen ten nadeele van collega s, tot een totaal bedrag van ongeveer 100.De andere heeft ten nadeele van zijn patroon thee- en koffiebonnen benevens zakjes meel ont vreemd. Met het geld, dat de eene broer verduisterde, kochten de gebroeders op de koffie- en theebonnen koffie en thee op om deze later met een zoete winst clandestien van de hand te kunnen doen. Door de politie is aangehouden de 21- jarige P. H. uit Rijnsburg wegens verduis- teering van een rijwiel. ST. JOSEPHSGEZELLENVEREENIGING Heden avond verplichte bijeenkomst voor de afd. Gehuwde Gezellen. Laten wij allen om 8uur aanwezig zijn. Rechtsfront Kring Leiden e. o. Op 1 Maart is een aantal agenten van politie hier ter stede toegetreden tot het Rechtsfront, (Afd. B. Politie). Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvi n g. 760. Ra demaker en Co. Hazerswoude, Dorps straat D6. Boomkweekerij en handel in bomen en planten. Venn.: J. J. Hassefras, Hazerswoude en H. Rademaker, Hazers woude. Wijziging. 6674. Gebrs. Schouls, Leiderdorp, Hoogmadescheweg 50. Aan nemersbedrijf; straat-, grond- en riolee ringswerken. De bepalingen der vennoot schap ten aanzien van derden zijn gewij zigd. Met ingang van 1 Februari j.l. is de heer A. J. Leenhouts, technisch ambtenaar van den Rijkswaterstaat hier ter steed, be noemd tot waterbouwkundige in vaster dienst. Na voortgezet examen zijn geslaagd voor het eindexamen van de Vereeniging vöor Voorbereidend onderwijs alhier de dames H. L. Fortgens te Winschoten, M. C. Thoo- len, C. Th. E. van der Meer en J. W. Zaal berg, allen alhier woonachtig.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2