Weerbericht SPORT Toerisme bij honk NIEUWS ZATERDAG 8 MAART 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaaL Btf onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 7.31 uur Zaterdagavond. Zon op 8.10 uur Zondagochtend. Zon onder 7.32 uur Zondagavond. Zon op 8.08 uurMaandagochtend. MAANSTANDEN. 8 Maart: De maan gaat Zaterdagmiddag om 13.52 uur op en Zondagmorgen om 5.34 uur onder. 9 Maart: De maan komt Zondagmiddag om 2.55 uur op en gaat Maandagmorgen om 6.14 onder. 10 Maart: De maan komt Maandagmid dag om 4.05 uur op en gaat Dinsdagmorgen om 6.49 uur onder. 11 Maart: De maan komt Dinsdagnamid dag om 5.20 uur op en gaat Woensdagmor gen om 7.22 uur onder. 12 Maart: De maan komt Woensdagna middag om 6.28 uur op en gaat Donderdag morgen om 7.53 onder. (Volle maan). 13 Maart: De maan komt Donderdag avond om 7.59 uur op en gaat Vrijdagmor gen om 8.21 uur onder. 14 Maart: De maan kornt Vrijdagavond om 9.20 uur op en gaat Zaterdagochtend om 8.51 uur onder. 15 Maart: De maan kpmt Zaterdagavond om 10.41 uur op en gaat Zondagochtend om 9.22 uur onder. 16 Maart: De maan komt Zondagavond om 12.01 uur op en gaat Maandagochtend om 9.58 onder. .OIIOIICDIICDSIOIIOIlOïlOIICDIIcr- Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd oioet worden tusschen zonsonder- zang en zonsopkomst Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 7.31 uur ZONSOPKOMST 8.10 uur Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. C^MOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIO LEIDSCHE SCHAAKBOND. De competitie. L.S.S.F. I won voor de le groep met 5 Yt 4)4 van L. S.G* II. In gelijken stand (4 4) was deze wedstrijd afgebroken. Een par tij was afgebroken tusschen C. v. Bergen (LSSF) en J. H. Passtoors (LSG). De ar biter heeft deze partij remise verklaard. De partij aan het 8e bord tusschen H. Mat- zinger (LSSF) en A. Prins (LSG) is uit gespeeld en door eerstgenoemde gewonnen, zoodat daarmede ook de wedstrijd door LSSF I werd gewonnen, met 5'A tegen 4>4 p. De L. Gymnasiasten Sch.cl. I kampioen. Gisteravond is in „De Harmonie" een wedstrijd gespeeld voor de 2e groep met het volgende resultaat: L. Gymn. sch.cl. IL.S.S.F. II D. J. M. de HondtJ. A. Noordzij 10 E. de Witte—J. J. Geidel J4Vt A. G. de Kier—A. Dek x—x J. Ph. v. HamH. Sleeboom V> R. M. SmitsJ. v. d. Velde 10 A. van EsM. Poernoms Y>H A. P. SchilpS. B. Heijdemann KVs A. SchoutenH. W. Kastein 14 R. LagaayV. Haag 10 G. LamanC. Deeldér 10 Totaal 6Hx—2>4x Hoewel nog één partij niet afgeloopen is, heeft de Gymn. sch.cl. I den wedstrijd reeds gewonnen, evenals de 4 daarvoor gespe'elde, eveneens met flink verschil. Het heeft dus met glans het kampioen schap dezer groep behaald. De ééne nog te spelen wedstrijd kan hieraan niets meer veranderen. DE PIETERSKERK LXIX Leiden staat onder de bijzondere be scherming van den Prins der Apostelen. Met zijn wapen, de gekruiste sleutels, stem pelde zij haar privileges, haar openbare ge bouwen, haar laken en haar kaas; zijn kerk is haar hoofdkerk. Dit heeft Leiden gemeen met het Eeuwi ge Rome, dat overal waar men gaat of staat, de pauselijke sleutels „van het Rijk der Hemelen" den voorbijganger in her innering brengen: deze stad is een „pa trimonium Petri", het erfdeel van Petrus. Weliswaar is gepoogd Leiden in een uit- zonderings-positie te zetten, door te ont kennen of te betwijfelen, dat St. Pieter hier- ter-plaatse recht kon doen gelden op de dubbele sleutel en er eenig verband tus schen beide zou bestaan, maar het daar voor aangevoerde bewijs, namelijk dat het oudst bekende zegel van het Leidsche oppidum slechts één sleutel vertoont, is eerder een weerlegging van de gerezen twijfel dan een ondersteuning daarvan. Het pauselijke wapen immers heeft sedert de vroege middeleeuwen eenzelfde ver dubbeling van sleutels gekend. De gekruiste sleutels zijn dus voor beide steden het onmiskenbare teeken van St. Pieters beschermheerschap. De overeenkomst tusschen Rome en het vaderlandsche Athene loopt ook evenwij dig in de voorkeur, die aan St. Pieter werd toegekend boven dien anderen, hoogver heven Apostel, die met hem in dezelfde stad de marteldood onderging: St. Paulus. Er is geen sprake van achterstelling de St. Paul te Rome is een der glorierijkste tem pels; de jaarlijksche bedenking der beide Apostelen wordt op één dag door de ge- heele Kerk gevierd toch wordt Rome verzinnebeeld door de koepel van de St. Pieter, en wordt Leiden's hoofdkerk de Pieterskerk genoemd, ofschoon zij óók aan St. Paulus werd toegewijd. „In den jaare 1121 des Sonnedags nae ons Liefvrouwen Geboorte (hetwelk altijd in September is) worde dese tegenwoordige Kerke gewyt in der eeren Godes, ende der Heyligen Apostelen St. Pieter ende St. Pau lus onder den eerwaerdigen Heer ende Vader in Godè, Godcbaldus, XVIIIen Bis schop van Utrecht" aldus vermeldde een tafereel, voorheen in de kerk te lezen. Voor de Hervorming de kerk van haar over-groot getal van altaren ontblootte, werd dit dubbele patronaat niet over het hoofd gezien: er was een altaar toegewijd aan St. Pieter èn St. Paulus. en nog heden kan men, als men zijn gezichtsvermogen met een veldkijker versterkt, de beide Apostelen broederlijk bijeen zien in de ro zetten van het gewelf. Maar vóór her uit gaan de gekruiste sleutelsvan de Steen rots. De Pieterskerk, die door bisschop Gode- bald acht eeuwen geleden werd ingeze gend, bestaat niet meer. Het moet een flink (er waren twee „pastoors" aan verbon den) Romaansch gebouw geweest zijn, maar niet half zoo groot als het tegen woordige. Met den nieuwbouw is men begonnen in 1339, het priesterkoor het eerst,, met de kruis-armen, vervolgens het schip en de toren, en ten "slotte de verhooging van de lage kruis-armen. Dit ,,ten slotte" was niet als beëindiging bedoeld; er waren nóg grootscher plannen, doch door geld- schaarschte en denkelijk ook door^verslap- ping van het geloofsleven, is een verdere uitbreiding blijven horten en steken. In 1420 werd de voltooide kerk voor- loopig, in 1426 officieel ingewijd; het koor was vóórdien echter reeds lang in gebruik genomen. Rond 1450 werd het dwarsschip tot één hoogte gebracht met het langschip. De bouw-ijver, en recht evenredig daar mede de geldnood, was zoo groot, dat het gewone onderhoud er onder leed: in 1512 stortte de 100 M. hooge toren in; de wond werd geheeld, maar tot het optrekken van een nieuwe toren kwam het niet meer. In 1566 onderging de kerk de eerste beel denstorm. In 1572 een tweede; zij werd door de Protestanten in gebruik genomen. Ziehier een schema van de bouwgeschie denis der St. Pieter. Anderhalve eeuw werd er aan.de kerk gebouwd, steeds rui mer en doorluchtiger moest- zij worden; steeds kunstiger werd zij van binnen opge tooid en uitgedost. Veel van haar heerlijk heid werd weggenomen en desondanks is zij gebleven, in haar naakte staatsie, een eerbiedwaardig gedenkteeken van middel- eeuwsche Gods-dienst, een gebed in steen. Leidens hoofdkerk is, trots de mededin ging naar die eerekroon door de Hoogland- sche, de grootste kerk van de stad geble ven: ongeveer 90 M. lang, in de gewelven 30 M'. hoog. Bekwame architecten hebben van voor lichting gediend bij het reuzenwerk: mees ter Ruthger van Campen, Willem van Kessel, Arent van dien Doem en de gebroe ders Van Aken. De kerk is uitgegroeid tot koor met om gang (een dubbele omgang werd voorge nomen, zooals uit de boog-aanzettingen bui tenzij ds blijkt), een dwars-schip met nog slechts één zij-beuk en een schip met dub bele zijbeuken. Laten wij vanaf de voorzijde om de kerk heen-wandelen. Aan het Pieterskerkhof krijgt men een goed idee van de verhouding tusschen schip en zijbeuken. Het middenschip rijst trotsch omhoog; twee overmoedige torentjes flan keeren de scherpe vouw van het dak. De voorbouw is de laatste toevoeging: na de torenval in 1512. De tweede verdieping, met een lessenaarsdak zoo maar tegen de gevel aangeplakt dateert zelfs van na de Hervorming. In 1637 werd een vertrek voor de orgeltrappers op het portaal gezet, waardoor een spitsboog met maaswerk ge vuld midden-door werd gehakt. En toch geeft juist deze samenklontering van por taal en gevel een gezelligen indruk. Op den hoek rechts de ranke doopkapel met een bronzen plak, ter herdenking van iemand, met wien wij reeds in het Jan Pesijns4iofje aan den overkant kennis maakten: In memory of REV. JOHN ROBINSON M. A. Pastor of the English Church, worshiping,' over against this spot A. D 16091625, whence at his prompting went forth THE PILGRIM FATHERS to settle New England in 1620 Buried under this house of worship. Mar. 1625 aet XLIX years In memoria aeterna erit justus. Erected by the National Council of the Congrega tional Churches of the U. S. of A A. D. 1891 Aan deze plaquette aan 'den buitenkant beantwoordt een gedenksteen aan de bin nenzijde, waarbij de door Engelsche vluch telingen genoten gastvrijheid nogmaals ter sprake zal komen. De geweldige vaart, waarmede het Zui- der dwars-schip ten hemel schiet hebben wij vanuit de Heerensteeg bewonderd. De bewerkelijke tympan-vulling een beetje druk is een neo-gothieke fantasie van latere restauraties. Het is een open vraag, of deze Zuid-gevel ooit met dergelijken zv/ier versierd geweest is. Achter, het Zuider-transept begint de ombouwing van het koor (vroeger was de geheele kerk met huisjes beimosseld). De ombouwing begon in 1593, en geeft, in de zen beperkten omvang, ook al weer iets gemoedelijks aan de anders al te stijlvolle en evenmatige bogen-ryen. Het zijn bo vendien alleraardigste huisjes, met afhan gende guirlandes langs de deurposten. Recht achter het koor is er een onder breking in dit burgerlijke scherm: er was vroeger een achteringang (een dubbel boogje), zooals men kan bespeuren aan het nieuw-steensche metselwerk. De Noordelijke gevel van het dwars-schip is veel kundiger gerestaureerd (de toeko mende eere zal nog worden toegezwaaid). Zooveel doenlijk is het oude ornament on aangetast gelaten, en omdat van de oor spronkelijke boogvulling niets bekend was, is men ook niet op het vindingrijke duimp je gaan zuigen. Men heeft volstaan de ru we blokken te ontbolsteren van latere be pleisteringen. Boven naast het dak een kostelijk toren tje, op een geschubden voet. Aan de an dere zijde een raampje met overdadige laat- Gothisohe kuif uitermate sierlijk. Het zal wel héél sterk gerestaureerd zijn d.w.z. volkomen vernieuwd. De kerk wordt bereden door een eenvou dig dak-ruitertje, waarin een klok van 1763. Zij wordt bij het bfegin van den dienst ge luid en stottert ijle klanken over 't gewel dige leien-dak uit, wat doet denken aan een reus met een kinder-stemmetje. 1) De instorting van de groote toren, de „Koning der zee" genaamd, zoo hoog was hy, beroofde de stad van vele privüeges, die voor de veiligheid daar opgeborgen waren, en kwetste het schip. Omdat aan opbouw niet meer kon worden gepeinsd, werd los van de kerk een klokhuis ge bouwd, dat in 1745 werd afgebroken. Voor de Kloksteeg, die in de middel eeuwen Conincxweg heette, was dit klok huis peter en meter. Alléén bij Burgerlijke Stand 1) Een klok uit 1490 met het inschrift „Bonaventura vocor" is naar de Lakenhal overgebracht. VENATOR VAGANS. EN NU... de volkszig-zag naai machine ADLER kl. 87. Zeer eenvoudige bediening. Lage aanschaffingsprijs C.F.MEERPOEL BREESTRAAT 171 LEIDEN. Geboren: Johanna Josephina d. van G. J. de la Rie en T. Gressie Elisabeth Jacoba Wendelina Antonia d. van N. J. A. v. d. Voort en'H. M. v. Schie Johannes z. van C. Zaal en K. J. Horsman Jose phina Bardina Sophia d. van J. de Krijger en E. F. Breukhoven Maria Maglalena d. van A. v. d. List en G. Kanbier Wou ter Johannes z. van J. Versloot en C. A. Moerkens Johannes z. van W. A. F. Noppe en T. Sipma Hendrik Willem, z. van S. v. Wezel en A. H. v. d. Horn Constantia Margaretha d. van J. C. Mey- boom en C. M. Luinenburg Antonius Jacobus Jozef z. van A. F. v. Engelen en Z. Koopman Maria Cecilia d. van A. F. v. Engelen en Z. Koopman Cornelis z. van N. Vegt en H. C. v. d. Meij Susan na d. van J. Zandvliet en B. C. Noest Neeltje d. van K. Kraaijenbrink en A. J. Jongbloed Pieter z. van J. Jongeleen en M. v. d. Linden Johannie z. van Th. M. Budding en Th. v. Rossen Clasina d. van J. Kooien en E. Chaudron. Overleden: P. M. Doeswijk, dr., 1 mnd. C. v. d. Maat, dr., 14 j. W. H. H. v. d. Loo, m., 85 j. J. M. Breebaart, wed. van: A. Mulder, 88 j. W. H. de Goeij, wed. van: C. Schmidt, 73 j. P. J. Versluis, z., 28 j. W. Eichberg, z., 8 j. Ondertrouwd: A. Kret, wedn. 58 j. en J. R. v. Delden, gesch. 44 j. Zooals reeds is aangekondigd wordt er in Leiden en Oegstgeest voor ALLE ka tholiek gedoopte jongemannen van 23 tot 30 Maart een eigen week van diepere vor ming georganiseerd. Wij hebben aan deze week het motto ge geven van „Het Leven Roept!", omdat wij in die week juist de groote levensvi'agen willen behandelen en onderling bespreken. Het zullen geen dorre uiteenzettingen wor den van „je mag dit niet en je mag dat niet", maar we zullen de-diepste betee- kenis en het hoogste doel van het leven aanroeren: het waarom en waartoe? Maar waarom nu juist voor de jongeman nen zulk een week? Uitgenoodigd worden ALLE katholiek gedoopte jongemannen tusschen 17 en 25 jaar. Waarom juist zij en waarom zij ALLEN? Omdat juist de jongemannen jaren zulks zoo nuttig en betrekkelijk noodzakelijk ma ken. Wat is de jongeman? Hij staat aan het eind van zijn jongen zijn en aan het be gin van het man-worden. Als jongen hebben zijn ouders, zijn priesters, zijn onderwijzers en anderen veel gedaan om hem op te voeden; als jonge man ondergaat hij het heel natuurlijke le vensproces, dat de band met zijn opvoe ders slapper wordt, want het eigenlijke man-worden moet voor het allergrootste gedeelte door hem zelf geleid worden. De tijd van opvoeding is voor hem vrijwel voorbij, de tijd van zelf-vormjng is nu vol op zijn deel. En daar staat dan de jongeman in het volle leven: geen jongen meer, maar ook nog geen man. Ja, hij heeft de leiding van zijn* opvoeders voor een groot deel los ge laten, miaar heelemaal alleen kan hij het toch ook nog niet aan. Daarom is de jongemannenleeftijd vol beloften, maar tevens vol moeilijkheden. Hij wil een stoer man worden, maar kan alle moeilijkheden nog niet zoo gemakke lijk alleen de baas worden. Wat een te genstrijdigheid soms! Wij willen hem daarom helpen. Vier avonden, een Zaterdag en een Zondag zul len wii ons bijzonder aan de verzorging van zijn belangen wijden. Priesters, die in hun werk getoond hebben den jongeman te begrijpen,zullen in die week het als een heerlijke taak beschouwen op pries terlij k-tactisohe wijze hun jongeimannen- belangen te dienen. - Daarom rekenen wij op aller op komst en op de medewerking van alle andere katholieken door hun gebed voor het welslagen van deze week, door huh aansporing gericht tot hun groote zoons, hun verloofden, hun Teerlingen en door het vrij maken der jongemannen op de avonduren van Dinsdag tot en met Vrijdag van die week. Jongemannen, die op deze avonden bezet zyn, kunnen een beroep op ons doen, om' door onze medewerking vrij te krijgen. Men geve dit dan schriftelijk aan de pas torie op of deele het mede aan degenen, die bij hen op huisbezoek komen. In elk geval de week van „Het Leven Roept" de week der jongemannen moet een enorm succes worden! Namens de Pastoors van Leiden en Oegstgeest. PASSIE-HERDENKING. Donderdag 3 April, door R.K. „Alma- Mater"-koor o. L v. Willem Mizée en Henri de Greeve, priester. Katholieken van Leiden en omgeving! Wederom hopen wij op Donderdagavond vóór Palm-Zondag ons j aarlij ksch terug- keerend Passieherdenkings-concert te ge ven. Telken jare zoeken wij, naast de meest prachtvol en cultureel verantwoorde composities op muzikaal gebied, een spre ker of declamator, die het Lijdensverhaal van het Leven en Sterven van onzen Hei land op de meest volmaakte wijze kan weer geven. En wij mogen tot onze vreugde con- stateeren, dat dit tot nog toe uitstekend ge lukt is. Nu echter mogen wij onder uw aller aan dacht brengen, dat dit jaar zeker de kroon spant!, daar wij den zeereerw. heer ,H. de Greeve in enthousiasme bereid vonden, om bij onze Passie-herdenking de samenstelling en vertolking van den tekst op zich te nemen. Wij gelooven niet, dat deze vertolker van het Lijdensverhaal aanbeveling behoeft, daarvoor is deze gewijde spreker tè zeer bekend en bemind. Alleen zouden wij gaar ne het volgende er aan willen toevoegen, nl. wij rekenen op een stampvolle zaal, minder kunnen wij dezen vurigen en ka rakteristieken redenaar niet aanbieden. Op zulk een groot aantal Katholieken, zooals Leiden en omgeving bevat, zijn er toch zeker wel plm. 1100 menschen uit alle s t a n d e n, die de groote zaal der Stadsge hoorzaal zullen vullen. Gelukkig zijn er al ongeveer 700 toegangsbewijzen verkocht, dus wij vertrouwen dat de resteerende 400 zullen volgen. Voor nadere bijzonderheden over het Passie-herdenkings-concert verwijzen wij u naar de desbetreffende adverentie in dit blad. Namens het bestuur: C. ZANDBERGEN voorzitter. L. SCHAMPER, secretaris. PAROCHIEKERK VAN O. L. VR. O NB. ONTVANGENIS. KERKBERICHT. Zondag, tweede van de Vasten, te 6 uur, half 8, 9 uur en 11.30 gelezen H.H. Missen; te 10.15 uur Hoogmis; te 3.30 uur (niet te 4 uur) sluiting van de Moederweek. Bij -deze laatste conferentie worden ook de Vaders verwacht, 's Avonds te 6 uur Lof en tweede Lijdensmeditatie door den weleerw. Pater Fr. Zonderland. Maandag, 's avonds te 6 uur Lof voor de overledenen van bet Zieleniboek. Tevens gelegenheid, om te Biechten. Dinsdag, van 7 uur tot na de Hoogmis Uitstelling van, het Allerheiligste;' te kwar tier voor 8 uur Gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua; 's avonds te 6 uur Lof ter eere van den K. Antonius. Woensdag, zevende en laatste Woensdag ter eere van den H. Joseph. Na de H. Mis sen en onder 'het Lof van 6 uur gebeden ter eere van den H. Joseph. Vrijdag, te 4 uur Biechthooren voor de schooLkinderén; 's avond te 6 uur Lof en oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag,'s morgens te half 8 uur ALg. H. Communie voor de schoolkinderen; 's namiddags vanaf .4 uur gelegenheid om te biechten tot half 9 uxor. Zondag a.s., te 7.30 uur algemeene H. Communie voor de Mariaconigregatie, af- deeling Meisjes. VER. „KATHOLIEK LEIDEN" Morgenochtend om 11 uur wordt de tweede lezing gehouden door den weleer waarde heer Bende, in „de Harmonie" Breestraat alhier. Het onderwerp van deze lezig is: „God en het lijden". Evenals bij onze eerste lezing over „God en het Kind" verwachten wij weder om een groote opkomst van de bestuurs leden der aangesloten organisaties. Wij willen er de bestuursleden op attent maken dat het de bedoeling is om 11 uur aan te vangen en niet later!!! Gij kunt hieraan medewerken! HET 75-JARIG BESTAAN DER LEIDSCHE BROODFABRIEK Receptie in een bloemenhof In de groote zaal van café restaurant ,,'t Schuttershof" hielden directie en raad van commissarissen der Leidsche Brood fabriek een druk bezochte receptie ter ge legenheid van het 75-jarig bestaan der N.V. van Welk feit wij vorige week Zaterdag reeds melding maakten. Men had de goede gedachte gehad de zaal van ,,'t Schuttershof" door gordijnen in twee deelen te scheiden, zoodat men in een niet te groote ruimfe recipieerde. Maar die halve zaal zou bijna te klein geworden zijn, zóó groot was de bloemenschat, welke de herdenking van dit bestaansfeest kleur en leven kwam bijzetten. Talrijk ook waren degenen, die directie en commissarissen hun gelukwenschen kwamen aanbieden. Onder hen werd het grootste deel natuurlijk gevormd door zakenrelaties, met de opsomming waarvan we ons op een gevaarlijk terrein zouden begeven, zoodat we ons hieraan niet zui len wagen. We noemen hier evenwel slechts de officieele vertegenwoordigers. Wethouder J. J. van Stralen bood namens het ge meentebestuur zijn gelukwenschen aan. Dan kwamen de voorzitter en secretaris van de Vereeniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf, de heeren Raaphorst en Kallenberg namens de Contactcommissie voor de Bakkerij, de eerste tevens als voorzitter van de Bakkerspatroonsvereeni- ging „Ons Belang", de laatste als voorzitter van de R.K. Bakkerspatroonsvereeniging, de heer Wijtenburg namens de Leidsche Vereeniging van Industrieelen, de heer mr. B. M. Vos namens het Departement Leiden van de Mij. voor Nijverheid en Handel; voorts was er een afgevaardigde van het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wa- geningen. Verder kwam een deputatie de gelukwenschen van het personeel aanbie den, zulks als voorbode van de officieele huldiging door het personeel, welke heden- namiddag in "t Schuttershof" plaats vindt. Tenslotte waijen er naast de talrijke za kenrelaties vele persoonlijke vrienden van directie en commissarissen, oud-gedienden der fabriek en oud-depothouders, enz. Er waren tal van schriftelijke felicitaties ingekomen van Rijksbureaux en officieele instellingen. Velen deden hun wenschen vergezeld gaan van bloemstukken, terwijl sommigen hun sympathie en" belangstelling uitten in den vorm van schilderstukken, welke ten zeerste op prijs gesteld werden. In verband met de bijeenkomst, welke hedenmiddag te half vijf in ,,'t Schutters hof" aanvangt, zullen de fabriek en de diverse winkels in de stad te half vier ge sloten worden. Mej. M. H. C. Pels, alhier, is door B. en W. der gemeente Enschede als nuhimer 1 geplaatst op de voordracht aan den raad ter benoeming van een hoofd van de school voor voorbereidend lager onderwijs aan de Celebesstraat, aldaar. Donderdag slaagde aan de Amsterdam- sche Universiteit onze stadgenoot, de heer A. J. Vosselman voor het doctoraal-examen in de rechten. De heer Vosselman is oud-directeur van de Wasscherij „De Witte".

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2