ZATERDAG 1 MAART 1941 i)E LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN De raad der gemeente Voorschoten vergaderde Donderdagnamidadg te 4 uur. Verlichting! Aanwezig 10 leden. Afwezig met kennis geving, de heer J. van der Marei. Na de behandeling van een aantal in gekomen stukken komt aan de orde een voorstel inzake een crediet voor de ver lichting van den Valkenburgscheweg. Op den Valkenburgscheweg staan thans slechts 4 lantaarns. Om aldaar een behoorlijke verlichting aan te brengen, by een onder- lingen afstand van 40 meter, zijn in totaal 14 gaslantaarns noodig. B. en W. stellen den raad voor aldaar 10 gaslantaarns te doen bij plaatsen en hiervoor te benutten de vrijgekomen gaslantaarns van de Wijn gaardenlaan en Papelaan. De totaal kos ten worden begroot op ƒ750.75. De jaar- lijksche exploitatiekosten worden begroot op 272.50, welk bedrag komt ten laste van den gewonen dienst. B. en W. stellen den raad voor aan het collége een crediet te verleenen van 800. Conform besloten. In de Gebroeders Treubstraat is het wenschelijk voor een behoorlijke verlich ting 3 gaslantaarns bij te plaatsen. De lan taarns zijn voorhanden. De jaarlijksche ex ploitatiekosten zullen bedragen 81. Voor deze verbetering vragen B. en W. den raad een crediet aan van 250. Aldus aan genomen. Extra winteruitkeering aan ondersteunde werkloozen. Vervolgens stellen B en W. den raad voor aan de ondersteunde werkloozen een extra winteruitkeering te verstrekken in drie termijnen. De eerste uitkeering zal gelijk zijn aan 40 pet. van de in één week te ontvangen netto steunbedrag, de 2e uit keering eveneens 40 pet. en de derde uit keering 20 pet. De 2e uitkeering zal plaats hebben op 5 Maart en de 3e uitkeering op 2 April a.s. De eerste uitkeering heeft reeds plaats gehad en wel op 5 Februari j.l. en uitgekeerd is een bedrag van 265.94. Wordt aldus besloten. Jaarwedden kantoor gemeente-ontvanger. In de vorige vergadering is het college gemachtigd tot aanstelling van een amb tenaar bij den ontvanger op een jaarwedde van 12001500. Om verschillende rede nen stellen B. en W. den raad voor dit voorstel in te trekken en te besluiten tot aanstelling van een adjunct-commjes 2e klasse aan de afdeeling financiën, on derwijs en personeelszaken op een jaar wedde van 9001200. Het ligt verder in de bedoeling in deze vacature te benoe men een klerk van de Centrale boekhou ding, thans werkzaam op een jaarwedde van ƒ600900. Vervolgens wenschen B. en W. het aantal klerken van de centrale boekhouding terug te brengen van 2 op 1 en het aan dien tak van dienst verbonden personeel uit te breiden met twee schrij vers op een jaarwedde van 400600 Door deze oplossing blijven de totaal kos ten gelijk. De heer D. Limburg vraagt of deze loo- nen niet aan den lagen kant zijn en vreest dat men later wederom met een voorstel voor verhooging komt. Wanneer dat het geval zou zijn, meent spreker, dat het be ter is- thans deze loonen te verhoogen. De voorzitter acht de opmerking van den heer D. Limburg in het algemeen juist, doch hiervoor behoeft men niet bevreest te zijn, daar dit jeugdige werkkrachten zijn, die zich de noodige bekwaamheid nog moeten verwerven, waarna aldus wordt besloten. Het bestuur van de afd. Voorschoten „Het Groene Kruis" heeft verzocht om een subsidie in de kosten, verbonden aan het vervoer van 15 kinderen naar scholen voor buitengewoon lager onderwijs over het jaar 1940, ten bedragen van 1/3 van de werkelijke kosten ad 546.65 of f 182.22. Goedgevonden. Daar de woning Burgemeester Treub straat 26, niet beschikbaar komt, zoodat de voorgenomen huur geen voortgang kan vinden, is het noodig een andere woning te huren. Thans is het mogelijk een wo ning te huren in dezelfde straat no. 14 voor 36 per maand.' Aldus aangenomen. Voor een behoorlijke uitvoering van de beplanting langs de Parallelstraat is het noodig het muurtje en de boomen nabij de gereformeerde kerk te doen verdwijnen. De Kerkeraad is bereid, het voqr beplanting in aanmerking komende gedeelte grond aan de gemeente te verhuren voor den prijs van 1 per jaar voor den tijd van 10 jaar. Wordt aldus zonder discussie of hoofdelijke stem ming besloten. Daarna wordt besloten, dat de gemeente toetreedt als lid van de Ned. Plantenziektenkundige-vereeniging te Am sterdam, opdat de gemeente-tuinman en de tuinknechts regelmatig op de hoogte worden gehouden door het tijdschrift der vereeniging. De kosten bedragen 9 per jaar. Een nieuwe orde en veiligheidsverorde ning, bestaande uit 48 artikelen, wordt daar na vastgesteld. Het gymnastiek-onderwijs. De kosten, welke gemoeid zijn met den aankoop van de vereischte leermiddelen en toestellen, boven die, welke bereids werden opgedaan, worden begroot, met inbegrip van die, verbonden aan het maken van een houten bergplaats op het terrein,gelegen naast het Wilhelm in ap ark, voor leermid delen, te gebruiken bij oefeningen in de open lucht, op 2000. Deze uitgave kan worden gedelgd, door gedurende 10 achter eenvolgende jaren, jaarlijks een bijdrage te verleenen van den gewonen dienst aan den kapitaaldienst. Aldus besloten. De heer A. T. Eelkema, rustend arts, al hier, is bereid de geneeskundige controle op ambtenaren en werklieden uit te oefe nen, wanneer dit noodig mocht blijken, te gen een belooning van 2.50 per onder zoek. Aldus aangenomen na eenige bespre king, waarbij de heer Bancken opmerkt, dat dit bij het Rijk een algemeene maatre gel is. B. en W. geven den Raad in overweging te bepalen de subsidie ten behoeve van het voörzieningsfonds voor kunstenaars over het jaar 1941 op hetzélfde percentage te brengen als van Rijkswege zal worden vastgesteld, met dien verstande, dat het ten hoogste 200 pet. van de door de leden bij eengebrachte contributies zal bedragen. De kosten zullen waarschijnlijk 60 beloopen. Aldus besloten. De heer D. Bol Dzn., wonende te Valken burg, heeft een verzoek ingediend om te bevorderen, dat hem subsidie wordt toege kend in de kosten van het diepspitten van een terrein groot 7000 M2, gelegen in deze gemeente. De kosten worden geraamd op 175 aan arbeidsloon, terwijl het aantal manweken plm. 10 bedraagt. Goedgekeurd. Op een verzoek van het bestuur van de Geref. School om medewerking te verlee nen voor aanschaffing van 11 schoolbanken krachtens art. 72 der lager onderwijswet 1920 wordt gunstig beschikt. Aan het Rijn- landsch Lyceum te Wassenaar wordt een subsidie toegekend van 100 voor één leer ling uit deze gemeente, welke in het jaar 19381939 voornoemde school heeft be zocht. Reeds meerdere malen is dit punt in de raadsvergaderingen besproken en tweemaal hebben de stemmen over dit voorstel ge staakt; het voorstel is dus verworpen. Naar aanleiding van een missive van Ged. Staten komt deze zaak nogmaals aan de orde, daar het schrijven van Ged. Sta ten thans gericht is tot den gemeenteraad, waarin de Raad ernstig in overweging wordt gegeven over te gaan tot aanschaf fing van een mechanische ladder op het beschikbare auto-chassis, daar Ged. Staten overwegen hun goedkeuring aan het geno men besluit van 12 October j.l. tot wijzi ging van de begrooting der gemeente •dienstjaar 1940 te onthouden. B. en W. ad- viseeren nogmaals met klem, naar aanlei ding van het schrijven van Ged. Staten aan het college een crediet, ten bedrage van 3000 te verleenen voor den aankoop van den bovenbouw van een automobieldraai- ladder bij de N.V. J. Geesink en Zonen te Weesp, om aar. alle moeilijkheden te ont komen. De heer D. Limburg opent de discussies en verklaart, dat hij de meening is toege daan, dat het aanschaffen van een twee wielige ladder voor onze gemeente vol doende was, doch daar deze niet geleverd kan worden, omdat de benoodigde banden niet worden geleverd, zijn stem zal geven aan het voorstel, zij het dan niet enthou siast. De heer J. Braggaar meent, dat de twee wielige ladder niet geleverd kan worden, omdat de hoogere autoriteiten deze zaak op sleeptouw hebben gehouden en meent, dat men thans een dreigende houding aan neemt. Spreker verklaart niet van inzicht te zijn veranderd. De heer A. Fo-tgens kan, nu de banden voor de tweewielige ladder niet kunnen worden geleverd, zijn stem geven aan het voorstel, daar hij de moeilijkheden, die an ders zullen komen, zich levendig kan voor-' stellen. De heer A. Does wijk verklaart zich ho mogeen met het gesprokene van den heer A. Fortgens en zal ook thans voor het voor stel stemmen. De voorz. sluit de discussie, waarna de heer J. Braggaar stemming vraagt. Tegen het voorstel stemmen de heeren: Braggaar en Bancken, waarmede deze on verkwikkelijke zaak van de baan is. Een „paarden-bus". Tot ons genoegen brengen wij ter kennis van den Raad, dat wij er in zijn geslaagd dp hand te leggen op een paardenbus op luchtbanden, ten behoeve van het vervoer van schoolkirideren van den Rijndijk, die plaats biedt aan plm. 40 kinderen. Aldus B. en W. in het praedadvies. De bus kost 2500, welk bedrag over den tijd van 5 ja ren zal kunnen worden afgeschreven. De veehouder Jac. Nell alhier fcal de bus gratis stallen en voor het vervoer zorg dragen a 7.50 per dag. Goedgekeurd. Aankoop gronden verbreeding Schoolstraat. Voor de verbreeding van de Schoolstraat zullen nog eenige M2. grond moeten wor den aangekocht, daar gebleken is, dat in de maten een fout is gesloopen. Van den heer 9. J. Turion mqet nog plm. 81 M2. grond worden aangekocht a 10 per M2. en van den heer J. A. Mens plm. 15 M2. a 10 per M2. Aldus wordt besloten. Ingekomen is een verzoek van de slagers- patroonsvereenging voor Leiden en omstre ken en de R.K. siagerspatroonsvereeniging „St. Pelagius" te Leiden om te bepalen, dat als uniformen sluitingsmiddag voor alle vleeschwinkels in de gemeente wordt vast gesteld de Maandagmiddag na 13 uur. Dit adres wordt in handen gesteld van B. en W. om praeadvies uit te brengen. Uitdiepen brandsloten. Vervolgens stellen B. en W. den Raad voor de volgende sloten te bestemmen tot barndsloot: 1. de Vinkensloot (100 ml), 2. twee plaatsen in de Oranje Wetering nl. by de Papelaan en de Wijngaardenlaan, 3. twee plaatsen aan de Krimkade, 4. de sloot langs den Hofweg (120 ml), 5. de sloot vaanf de Noordheystraat tot aan de Vliet en bovengenoemde sloten uit te diepen. De kocsten worden begroot op 3.500. Deze kosten kunnen over vijf jaren worden ver deeld. Goedgekeurd. Na'korte rondvraag sluiting. Voor de Kinderen CORRESPONDENTIE H. M. Klink, Langeraar. Leest u eens even, wat ik onder de „verjaarlijst" altijd schrijf. Uw dochtertje zal nog een paar jaartjes geduld móeten hebben. Geeft u ze dan nog eens door. Dan wordt vast aan uw wensch voldaan. Met hand en groet. Ans Keizer, Zutphen. Hoe is het nu met het kleine baasje. Ik hoop van goed. Dank voor versjes en andere bijdragen. Alles wordt geplaatst! Geduld! Met hand en groet voor Gerard, Japie en voor U. Anna Verhoog, Leiden. Ik heb den 15en Aug. Truus genoteerd. Wanneer is Andries jarig? Laat mij dat even weten. Dan is de zaak zoo in orde. Groet vader en moeder en alle broertjes en zusjes. Het verhaaltje van Koos was niet slecht, maar is dit eigen werk; wil zeggen eigen ver zonnen werk? Ik wil „De reus en de mug" nog eens bewaren. Suze Heemskerk, Leiden. Dat versje is heel aardig gemaakt en om je niet te leur te stellen, laat ik het hier volgen. Dag Suze! Jammer, dat het „horlogeklokje" je neusje voorbij ging. Hier is Suze en zegt haar wensöhje op voor dit jaar. Mijn wenschje Bij het begin van 't Nieuwejaar, Heb ik een aardig versje klaar; Ik heb expres tot nu gewacht, Anders had ik het gebracht; Dat het nieuwejaar dan geven: „Dat alle menschen in vrede leven;" En dat nu eens deze keer, Ondanks al het koude weer, Een horlogeklokje fijn, Als dank voor mij zal zijn. Anny v. d. Meer, Hoogmade. Hoe dat komt, weet ik ook niet. Ik zal nog eens zoeken. Dat „vacantiereisje" ligt zeker nog op plaatsing te wachten. Als ik het vind, zal het dadelijk geplaatst worden al was het alleen maar, dat je dit nu zoo vriendelijk vraagt. Dag Annie! Dag Marie- tje. Groet je ouders en zusjes van me! Koos Mentink, Leiden. Wel Koos, hoor ik nog eens wat van je. Natuurlijk heb ik aan je verzoek voldaan. Ik zou mijn ouwe vrienden niet graag iets willen wei geren. Jan is op 6 Februari ingeboekt, zoo als je zag. Dag Koos! Dag Jan! Veel groeten aan vader en moeder, de broers en zusje! De hand voor U allen. Jan v. d. Meer Roelofarend s- veen. Inderdaad je was niet de vroegste, maar, de laatste ook nog niet. Al was niet alles in orde, toch heb je meegeloot. Blijf maai' goed ons krantje lezen en wees altijd van de partij, als 'n wedstrijd gegeven wordt: de kans is voor allen gelijk. Groeten aan alle huisgenooten; De vijf voor jou! Met 't oog op de plaatsruimte moet ik hier de „correspondentie" afbreken. De volgende week gaan we door, met het be antwoorden der ingezonden brieven bij den wedstrijd. Alle brieven worden beant woord. Even geduld! Oom WIM. Wie zijn jarig? Van 2 Maart tot en met 8 Maart Op 2 Maart. David Meijer, Haarlemmermeer. Kees v. d. Voort, Miening E 13, Z.'woude Toos van Tol, Alphen. Dikkie Hees, le Binnenvestgracht 25. Op 3 Maart. Adri v. d. Walle, Hansenstraat 13. Tinus Verhagen, Stompw. weg 23, Stompw. Willem v. d. Oord, le Groenesteeg 10. Bram v. Soest, St. Jacobsgracht 1. Leida Vlasveld, E 128 Miening, Z.'woude. Bertha Jansen, Langegracht 115. Fientje Neervoort, Mariënpoelstraat 3. Joseph Staats, H. Kerkgracht 3. Gerard Zwetsloot, Ketelboetersteeg 3. Annie Beurze, N. Beestenmarkt 3a. Theo Fles, Hooigracht 24. Reindert Pollmann, Hoogstraat. Trientje Devilée, Bakkerkorfstraat 11. Op 4 Maart. Wout Overdijk, N. Rijn 110. Marietje v. d. Wereld, Oud-Ade E 76. Chris en Theo Overdevest, E 167 N. B., Zoeterwoude. Doortje Gras, Langegracht 36. Gerda Hoogervorst, Jaagp. G 55, Nieuwveen Annie van Haastrecht, Leidschendam. Bep v. d. Berg, woonschip Voorhout. Sisca Teling, Alexanderstraat 35. Bertha Jansen, Pelikaanstraat 11. Nico v. d. Akker, Schenkelw. C 76, Z.woude Greet van Rossum, C 50 Z.B., Z.woude. Sisca en Lida Hilversom, Voorstr. 45, Voorschoten. Kees Verkley, D 160 Dorpsstr. R.Wetering. Theo Daleman, D 40, R.Wetering. Theo Zoet, O.-Wetering. Rytie Vogelaar, Duinstr. 29. Jo Kortekaas, 's-Grav.weg 40, N.hout. Jo Kleyhorst, Narcissenstr. 29, Lisse. Coba v. Leeuwen, Watertje D 10, Z.woude. Annie Molenkamp, Kerkstr. 39, Oegstgeest. Op 5 Maart. Jannie van Wijk,, Joubertstraat 16a. Jan Overbeek, Kortsteekterweg 54, Alphen. Jo van Santen, Oosteinde 12, Stompwijk. Kees v. d. Poel, Zwartew. E 50, Oud-Ade. Henriette Zwetsloot, Haarl.weg 4. 19e fiennen, die li naadi# heeft! BON WAREN GELDIG HOEVEELHEID 06 Brood of Gebak Van 3 Maart t/m 9 Maart (16 Maart) 100 gram roggebrood of 100 gram ander brood of een rantsoen gebak 5 (.Bloem kaart) Meel of bloem of brood of gebak Van 24 Febr. t/m 23 Maart 35 gram meel of bloem of 50 gram roggebrood of 50 gram witte brood of 1/2 rantsoen gebak 06 (Boterkaart) Boter of Margarine Van 3 Maart t/m 9 Maart (16 Maart) half pond boter of half pond margarine of 200 gram vet. 06 (Vetkaart) Boter of Margarine Zelfde als boterkaart 06 Suiker Van 17 Febr t/m 16 Maart. 1 kilogram 05 Vleesch en Vleeschwaren Van 27 Febr t/m 9 Maart. (12 Maart) 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloed worst 02 13, 14, Koffie of Thee Van 3 Febr. t/m 16 Mrt. 125 gram koffie of 50 gram thee. Kaas Van 24 Febr. t/m 9 Maart (23 Maart) Elk der bonnen 100 gram kaas. 81 Eieren Van 3 Maart t/m 9 Maart (16 Maart) 1 ei 15 Peulvruchten Van 24 Febr. t/m 30 Maart. 1 pond 11 Rijst of Rijste- meel of -gries of Gruttemeel (gemengd meel) Van 24 Febr. t/m 23 Maart X pond 10 Maïzena of Griesmeel of Sago of Aardappel meel of Pudding poeder of Pudding sauspoeder Van 24 Febr. t/m 20 April 1 ons. Op twee bonnen mag 1 pakje maïzena van 225 gram worden gekocht, in verpakkin gen welke vóór 22 Juli 1940 zijn vervaardigd. 07 Havermout of Havervlokken of Haverbloem of Aardappelmeel- vlokken Van 24 Febr. t/m 20 April X pond 08 Gort of Gortmout of Grutten Van 24 Febr. t/m 20 April X pond 09 Macaroni of Vermicelli of Spaghetti Van 24 Febr. t/m 20 April 1 ons 117 Scheerzeep Van 1 Jan. t/m 30 April 50 gram scheerzeep, of een tube scheercrême, of kleine tubes, of een pot scheerzeep 120 gram huishoudzeep, of 200 gram zachte zeep oude samenstel ling of 150 gram nieuwe samenstel ling, of 200 gr. vloeibare zeep, of 250 gram zeeppoeder, of zelfwer kende waschmiddelen, of 125 gram zeepvlokken, of 150 gram toiletzeep of 600 gram waschpoeder. 16 Zeep Van 1 t/m 30 Maart Ptriode e Periode 9 Petroleum t.m. 31 Maart t.m. 20 April voor verlichting 2 liter voor de keuken 2 liter KEGELING BRANDSTOFFEN: Bonnen No. 15, 16 en 17 (haarden en kachels); BONNEN 35 t/m 41 (centrale verwarming) t/in 31 Maart (oude bonnen nog tot 14 Maart geen turf) één eenheid vaste brandstoffen. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 1 Maart t/m Maandag 31 Maart as. geven de met „brandstoffen één eenheid vijfde periode" en de met „cokes één eenheid vijfde periode" gemerkte bonnen recht op het koopen van één eenheid vaste brand stoffen. De met „generator anthraciet tweede periode" gemerkte bonnen geven recht op het koopen van één H.L. (max. 75 Kg.) anthracietnootjes V. De met de woorden „generator-turf tweede periode" gemerkte bonnen zullen gedurende bovengenoemd tijdvak recht geven op het koopen van 50 stuks baggerturf De verbruikers in de groepen b, c en d met een verbruik van meer dan 25 een heden per periode, dienen zich in de maand Maart tot de distributiediensten op door deze diensten te bepalen tijdstip te wenden, ten einde de toewijzingen in ontvangst te nemen. Bep Hartman, Lombokstr. 79. Jo Hoogeveen, Haarl.weg 24. Riet v. Schaik, Kortst, weg 25, Alphen. Janny v. d. Bosch, Meerl. 5, Stompwijk. Jan Meijs, Mare 100. Corrie en Harry Fennes, Wass.weg 9, Katw. Jo Zaad, Zwanendrift 382, Alphen. Jaan van Wijk, Joubertstr. 16a. Kees van Schagen, Heerenstr. A 59, Warm. Op 6 Maart. Stiny Juffermans, Wald. Pyrm.str. 23. Rietje Hooyman, Voorschoten. Riek de Groen, Toussaintkade 13. Piet Onderwater, Watertje D 12, Z.woude. Jan Hoppen brouwer, Hoefstr. 18. Jan de Vroomen, Heerenw, 6a, Warmond. Theo van Leeuwen, Waagd. 192, Warmond Floortje Koelewijn. Kerkstr. 40, Noordwijk Lies v. d. Vlugt, Nieuwveen 313. Lena Overdevest, W. E. C 104, Z.woude. Pietje Turks, Weip. B. 80, Z.woude. Jan Rotteveel, „Déver", Lisse. Op 7 Maart. Gerda v. d. Linde, Prinsenstr. 35 H. Anna Hilgersom, Dr. v. Noortstr. 49, St.wijk Henny v. d. Heyden, P. de la Courtstr. 6. Willy Berk, Kolfmakerst. 24. Toos Paardekooper, N. B. E 142, Z.woude. Agatha Lestrade, Boerhaavestr. 2, Voorhout Betsy de Vette, N. E. B 361, Hoogmade. Henk v. d. Plas, Leidschevaart 3, Voorhout. Rietje Borst, Hoofdstr. 14, Voorhout. Jaantje Donders, Gasstr. 46. Op 8 Maart. Tiny van Benten, Dorpsstr. D 50, Z.woude. Gerda v. d. Plas, Leidschev. 3, Voorhout. Ik feliciteer de jarigen. Wie zijn of haar naam in deze lijst wil opgenomen zien of bij het verlaten der school van de lijst wenscht afgevoerd te worden schrijve me minstens 14 dagen voor den verjaardag met opgave van dien datum Zoo ook wie verandert van woonplaats, straat of huisnummer of wie in de lijst een fout ontdekt. Deze lijst is bestemd voor schoolgaande kinderen. Oom WIM. WIELRIJDERS, een bocht naar links dient groot te zijn» een bocht naar rechts zij immer klein Vereeniging voor Veilig Verkeer^

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7