vrijdag 28 februari 1941 ;rant eerste blad pag. 3 GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Al veroorzaakte de vrij strenge nachtvor sten geen schade van beteekenis, toch gaf dit weer stagnatie in de tuinbouwwerk- zaamheden. Men moet echter maar zoo denken, dat iederen dag verder, de tuin bouwers een dag dichter bij de lente brengt. Een ernstig vraagstuk is dit sei zoen de mestvoorziening. Natuurmest is schaarsch en duur en bovendien niet van de beste kwaliteit van voorheen en de kunstmetvoorziening geeft de tuinders mo menteel de grootste zorgen, vooral in de geestgronden daar normaal meer gebruikt wordt dan ergens anders. Geen mest, geen gewas, geen opbrengst. En wat geen op brengst beteekent, ondervinden momen teel enkele tuinders van wie de wasch- peen, tegen de verwachting in, in de kui len verrot zijn. Het komt voor, dat deze verbroeid zijn, en ook komt het voor dat het water hen parten heeft gespeeld. En met de bestaande prijzen is zulks een strop. Goede waschpeen noteerde in de afgeloopen week van ƒ1.20 tot ƒ1.90 per kist. hetgeen bevredigend genoemd kan worden. De aanvoer was steeds toenemend want er is nog geen massa van dit product voorradig. Verwacht wordt dat de prijs eerder ver hoogd dan verlaagd zal worden. Kroten noteerden van 0.60 tot 0.62 per kist van 20 K.G. Spruiten die in kleine fyvantums komen, waren steeds goed gevraagd tegen 13 tot 17 per 100 K.G. Koolsoorten wor den ook steeds schaarscher en prima kwa liteit wordt zoo goed als niet meer aange voerd. De hoogste noteering is 6.90 per 100 K.G. Voor Roode kool, Gele kool iets lager, van 5 tot 5.90 per 100 K.G. Groe ne kool die schaarsch doch goed gevraagd is noteerde van 4.40 tot f 5.80 per 100 KG. Selderieknollen gaan vlug weg tegen de prijs van 10 tot 13 in A en 5 tot 7 in B-kwaliteit. Brèekpeen staat op 4.20 en ƒ5.20 per 100 K.G., hetzij ongewas- schen of gewasschen. Een goede prijs. Boe renkool kon vrij goed verkocht worden, doch de kwaliteit gaat ook al te wenschen overlaten. De noteering varieerde van 15 tot 40 cent per kist van 6 K.G. Uien goed gevraagd, met een prijs van 5.20 tot 5.50 per 100 K.G. LISSE Voorlichting groententeelt. VanvPege de afdeeling Lisse van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur werd gisteren in „De Witte Zwaan" een voorlichtingsdag betreffende groententeelt gehouden onder leiding van ir. van der Helm, tuinbouw- consulent. De belangstelling was enorm, de zaal was tot in de uiterste hoeken ge vuld. De voorzitter der afd., de heer M. Veldhuyzen v. Zanten Rzn., heette ir. v. d. Helm en zijn beide assistenten, alsmede de talrijke aanwezigen welkom en had ver volgens voor de aanwezigen de verblijden de mededeeling dat de kosten van ƒ1. per deelnemer niet zouden worden geïnd. Hij wees op het nut, vcoral van dezen land- gronden, van het grondonderzoek om de juiste bemesting te kunnen toepassen. Ver volgens behandelde hij de groententeelt en wel seldery en aardappelen. In den namiddag werden de anderen hier te teelen groentesoorten besproken en vele nuttige wenken gegeven. Zeer zeker zullen de aanwezigen in de practijk hun voordeel doen met deze duidelijke en leer zame voorlichting. Geboren: Henricus Margareta Ma ria, dochter van M. J. Manshande en L. A. M. Dirks Marius Johannes, zoon van Q. M. Bentvelzen en G. C. H. Salman Bea trix Irene, dochter van J. Veldhuijzen van Zanten en E. J. Elfring Frederik Anto- nius, zoon van W. F. M. Buschman en J. F. C. Nordsiek Comelis Hendrikus Ma ria, zoon van J. H. van Nobelen en M. C. Jonker. Overleden: Jantje Broekmans, 61 jaren, echtg. van K. F. Daudeij. Gevestigd: D. van den Bosch van Hillegom M. A. Bon van Hillegom M. Sinke van Nieuw- en St. Joosland H. A. de Wit van Gouda H. M. E. Vreeken van Amsterdam. Vertrokken: A. J. Kops naar Haar lem J. A. Leijten naar Voorhout A. L. Halverhout naar Leidschendam H. G. C. van der Laan naar Heemstede A. H. Nijboer naar Arnhem A. Hertman, naar Zwolle. LEIDSCHENDAM Op straat overleden. Gisteten is de 71-jarige H. Jansen uit Leidschendam, ter wijl hij in de omgeving van den Veurschen Straatweg een wandeling maakte, op straat in elkaar gezakt en ter plaatse aan een hartverlamming overleden. NOORDWIJKERHOUT „St. Jeanne d'Arc". In de zaal van restaurant „De Zwaan" gaf de harmonie „St. Jeanne d'Arc" haar jaarlijksche uit voering voor donateurs en kunstlievende leden. Toen de heer H. Zwaan om half acht zijn openingswoord hield, was de zaal tot in de uiterste hoeken bezet. Het program ma, hetwelk een 7-tal muzieknummers bevatte, werd in de puntjes uitgevoerd en gaf blijk van ernstige studie. Vooral de ouverture Tancrède, van Rossini en Suite Oriëntale, v. Popy vielen bijzonder in den smaak. Een woord van hulde aan direc teur Dik en zijn muzikanten voor deze prachtige weergave. Na de pauze was het de tooneelafdeeling O. B. K„ welke zich van haar besten kant liet zien met het tooneelstuk „Over twaalf dagen tegen mid dernacht". Het stuk werd vlot en geestig gespeeld. De bezoekers hebben naar harte lust kunnen genieten. „St. Jeanne d'Arc" kan met voldoening op dezen geslaagden avond terugzien en heeft de sympathie der burgerij ten volle verdiend. (Nagekomen verslag). SASSENHEIM Diefstal. Ten nadeele van den heer van der Zon uit Voorhout werd een voor het K. S. A.-gebouw staand rijwiel gesto len. Geboren Hendricus Johamjes, zoon van M. G. van Zoen en J. Goddijn Ca- tharina Maria, dochter van W. J. van der Voorn en H. A. van der Zwaan. Overleden: W. Q. van der Krogt, oud 48 jaar echtg. van H. C. van der Ploeg Gevestigd: J. van den Berg en echtgenoote van Wessem J. Z. de Vries, van Venray M. J. van der Voorn, van Amsterdam. Vertrokken: P. Moonen naar Lei den C. M. van der Voort naar 's-Graven. hage M. J. Wittenheer en gezin naar Rotterdam J. F. Hovenlcamp naar Gro ningen C. Th. Berger naar Wijdewor- mer P. G. Berger naar Wijdewormer P. L. van der Vlies en gezin naar Vianen C. W. van Egmond naar Vianen. VOORSCHOTEN GOUDEN JUBILEUM BLOEMBOLLEN CULTUUR. Gistermiddag omstreeks drie uur bega ven zich vele dames en heeren naar hotel Deurloo, alwaar de afdeeling Voorschoten van de Vereeniging Bloembollencultuur haar 50-jarig bestaan zou herdenken. De zaal was geheel gevuld met de leden der vereeniging en hun dames en genoodigden. Ook het gemeentebestuur, burgemeester M. F. Berkhout en de wethouders J. A. Mens en O. R. I. Viveen, gaven blijk van hun belangstelling bij het gouden jubilé. De voorzitter, de heer C. Eggink, opende de bijeenkomst met een rede en herdacht de werkzaamheden, die gedurende de vijftig jaren van het bestaan in het belang van het vak waren verricht. De afdeeling Voor scholen is steeds maar een kleine afdee ling geweest in het groote geheel, doch on danks haar betrekkelijk klein ledental heeft zij door haar werkzaamheden veel bijgedragen voor den bloei van het vak en bij het hoofdbestuur der vereeniging zich een goeden naam weten te verschaffen. Door de zeer bijzondere tijdsomstandighe den was het bestuur genoodzaakt deze vie ring van het gouden jubileum op zeer be scheiden voet te doen plaatsvinden en uitte zijn tevredenheid dat de directie van het Hollandsche Bollenhuis te Lisse zoo bereid willig was geweest om alhier op dezen mid dag voor de bezoekers de film „Hollands Glorie" te willen vertoonen, waarvoor de voorzitter hartelijk dankte. Na deze ope ningsrede werd het woord gevoerd door den burgemeester, die het bestuur en de leden van de jubileerende vereeniging fe liciteerde namens het gemeentebestuur van Voorschoten. Zeer gaarne gaf het gemeen tebestuur gehoor aan de uitnoodiging om dit gouden juibleum mede te herdenken, omdat het college van B. en W. het be drijfsleven in de gemeente zeer ter harte gaat, daar het aan vele personen een le- vensbestaan schenkt. Spreker wijdde nog eenige waardeerende woorden aan den voorzitter voor zijn groote kennis van het vak en voor den goeden koopmansgeest, die hem bezielt en eindigde met den wensch, dat er ook voor de bloembollen cultuur, die thans in zorgvolle omstan digheden verkeert, betere tijden mogen aanbreken. De heer P. Nouland uit Lisse bracht de gelukwenschen over van de di rectie van het Hollandsche Bollenhuis en noemde de afdeeling Voorschoten, ofschoon geen groote afdeeling, een afdeeling van groote beteekenis voor het vak en vooral in het kweeken van lelietjes van dalen. Het was voor spreker een groot genoegen alhier 'te mogen tegenwoordig zijn. Daarna werd de film „Hollands Glorie", een film bestaande uit vijf acten, op het doek vertoond. Na de vijfde acte sprak de voorzitter der jubileerende vereeniging een woord van dank tot het gemeentebestuur voor zijn te genwoordigheid op dezen middag en een bijzonder woord van dank mocht de heer P. Nouland in ontvangst nemen voor de belanglooze medewerking door het gratis vertoonen van deze film, wa?irvan allen zeer hebben genoten en eindigde zijn dank woord met de woorden „Laat de bloemen uw tolk zijn". Aan de dames werd een bouquet tulpen aangeboden als herinne ring aan de viering van die jubileum. WASSENAAR Diefstal. Ten nadeele van H., alhier, werd diens rijwiel ontvreemd. In een put gevallen. De 29-jarige R., uit Rotterdam, viel in de Jumo-werkplaat sen alhier, in een werkput, tengevolge waarvan hij een hersenschudding bekwam en een wond aan de kin. Na eerste hulp verleening door dr. Hubbeling is R. per politieauto overgebracht naar zijn woning. Ham en spek. Wegens overtreding van de distributiewetgeving is procesverbaal opgemaakt tegen K., alhier; 100 k.g. ham en spek is in beslag genomen, alles onge keurd. ZOETERMEER Geboren: Roelofje Johanna Aletta d. v. P. J. Rietkerk en M. Steenwinkel. Maria Petronella d. v. C. J. van den Bosch en J. M. Rutten. Wilhelmus Ge- rardus z. v. W. G. Kemperman (overl.) en H B. M. den Elzen. Martinus Petrus Ma ria z. v. J. N. Tetteroo en J. M. Lexmond. Hendrika Anna d. v. P. Vis en W. Bese- mer. Overleden: Maria van Leeuwen, wed. van Cornel is Bos 85 j. (overleden te Utrecht). Onder leiding van burgemeester jhr. mr. R. Sandberg van Boelens vergaderde de Raad der gemeente Sassenhèim gistermid dag te half 3. De voorzitter wees er op, dat dit de eer ste werkvergadering onder zijn leiding was, en memoreerde dat hij gegronde ver moeden koestert voor een nuttige samen werking. Spr. dankte, mede namens zijn familie, voor den ontvangst hem bereid. Op de notulen van de vergadering van 19 Nov. werd door de heer van Reijzen een aanmerking gemaakt. Uit de door den secretaris voorgelezen Ingekomen stukken bleek dat de beslissing van Ged. St. over het Raadsbesluit tot aan koop van water van het Waterschap „de Zandsloot" verdaagd is. Naar aanleiding van het rapport van het Verificatiebureau over de Gemeente-be drijven, waaruit bleek dat de huurschuld zeer hoog was, 'betoogden de heeren van Breda en van Zonneveld dat deze toestand niet langer gehandhaafd kon worden. De heer van Breda herinnerde er aan, dat het vorig jaar een commissie tot onder zoek was toeggezegd. Besloten werd t.z.t. een commissie te be noemen welke o.m. hiervoor rapport zal uitbrengen en tevens over de renteschuld bij de z.g. „landarbeidersplaatsjes." Jhr. mr. R. Sandberg van Bqelens werd benoemd tot ambtenaar van den Burger lijken Stand en tot commissaris in het Electriciteitsbedrijf H. L. S. In den Raad van commissarissen van deze N.V. is onze gemeente thans vertegenwoordigd door de burgemeester en de heeren Bader, van Breda en Vogelaar. De geloofsbrief van het nieuwbenoemde raadslid, den heer A. W. Tijssen werd goedgekeurd en tot diens toelating weid besloten. Afscheid van den heer Kortekaas. De voorzitter dankte hierna den heer Kortekaas voor al hetgeen hij in zijn kwa liteit als raadslid voor de gemeente heeft gedaan. De heer Kortekaas is hem geschil derd als iemand die met bijzondere kalmte en juistheid zijn meening formuleerde en te kennen gaf. De herinnering aan den heer Kortekaas zal immer aangenaam zijn. De heer van Zonneveld sloot zich, na mens den Raad, gaarne bij deze woorden aan. Hij herinnerde aan de aangename sa menwerking en het speet hem dat de heer Kortekaas heenging. De heer Kortekaas zeide, dat hij niet zon der pijn heenging. Hij is een „ras-echte Sassemer", hier géboren en getogen, en als men dan de plaats heeft bereikt waar op men mede mag helpen om de gemeente te besturen, doet het pijn dezen plaats te moeten verlaten. Spr. heeft echter de zorg voor 10 andere Nederlandsche staatsbur gers en deze zongen wegen het zwaarst. Spr. dankte voor de hartelijke woorden en de welwillendheid in het college steeds on- dervonden en sprak de wensch uit dat in den Raad de vrede steeds bewaard moge i blijven; een vrede, steunend op de Kerst gedachte: Vrede aan de menscben van goe- BOSKOOP Hanze. De R.-K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze", afd. Boskoop, hield Woensdagavond haar jaarvergadering in het R.-K. Vereenigmgsgebouw. De voorz., do heer A. H. Boekraad, opende deze vei- gadering en heette de aanwezigen welkom. Nadat de notulen waren goedgekeurd volg den eenige belangrijke mededeelingen, welke verband houden met de tot stand ge komen credietverleening voor den midden stand. Vervolgens werd besloten tot het aanschaffen van een vaandel, waarvoor reeds lang werd gespaard en waarvan de aanschaifing nu mogelijk is. Het verslag van den penningmeester gaf een batig s^.l- do weer van 71.42. Hierna volgde be stuursverkiezing. De aftredende leden, de heeren A. H. Boekraad en J. G. Mens, wer den beiden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Pastoor Cornet, geest, adv. der Hanze, sprak hierna een aanmoe digend en begeesterend woord over de re traite. Hü spoorde de leden aan om, naast hun zakelijke belangen ook hun geestelij ke belangen niet te verwaarloozen. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemsr.kt behoudens enkele huishoudelijke dingen. Hierna volgde sluiting. NIEUWERBRUG Vernieling. Het begon met vernieling, vervolgde met diefstal, ging over tot he ling om ten slotte te eindigen met een pro ces-verbaal. In de woning van den heer J. d K., al hier is dit alles geschiedt. De bewoner van dit huisje bevind zich thans in een zenuw lijdersgesticht en waarschijnlijk uit nieuws gierigheid hebben een tweetal omwoners door verbreking zich toegang verschaft tot deze woning. Daar de K. ook in rijwiel- onderdeelen handelde, waren er in de wo ning nog verschillende rijwielonderdeelen. Toen dan ook de deuren eenmaal open wa ren, bemoeide de jeugd zich ook met de woning en bracht 'hier regelmatig bezoe ken. Ook werden verschillende rijwielon derdeelen meegenomen en uiteindelijk ver kocht aan een rijwielhersteller. Dit ging den wil. Spr. weet wel dat Sassenheim niet de wereldvrede kan brengen, maar wel kan men veel doen ter bereiking van de sociale vrede. Spr. wenschte den Raad toe nog veel tot stand te kunen brengen in het belang van Sassenheim. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad toe te treden tot de provinciale on derlinge hulpverleening bij brand. Ook de 6 omliggende gemeenten; Hillegom, Lisse Noordwijk, Noordwijkerhout, Voorhout en Warmond, waarmede Sassenheim, krach tens Raadsbesluit van 2 Dec. 1931 een re geling tot onderlinge hulp bij brand was aangegaan, welk besluit nog steeds niet was goedgekeurd, zijn tot deze hulpverlee- ning toegetreden. Overeenkomstig een schrijven van den secretaris-generaal van het Dept. v. Bin- nenlandsche zaken, wondt aan het lager bezoldigd personeel van de gemeente een duurte-toeslag verleend van 6 pet. en een verhooging van de kindertoeslag. De duur- tetoeslag gaat in met ingang van 1 Dec. '40. De verhoogde kindertoeslag met ingang van 1 Jan. '41. De kosten bedragen voor de gemeente f 1152.56. Verschillende leden be pleiten ook de toekenning van een duurte- toeslag aan het los personeel. Volgens ont vangen mondelinge inlichtingen wordt dit door hoogere autoriteiten niet toegestaan. Aan de besturen der bijzondere scholen wordt een voorschot gegeven op de uitkee- ring. Verbouw ambtswoning. De burgemeester heeft de wensch te ken nen gegeven de ambtswoning te betrekken, doch zou in verband met de grootte van zijn gezin en de thans minder comfortable inrichting gaarne zien, dat de woning werd uitgebreid, terwijl hij het voorts op prijs zou stellen wanneer een garage bij de wo ning werd gebouwd, terwijl tenslotte in de woning eenige noodzakelijke verande ringen moeten worden aangebracht. Ruw geschat komt een en ander op ongeveer 7.000. De burgemeester heeft zich bereid verklaard de rente van dit bedrag als ver hoogden huurprijs te willen betalen. De huurprijs, welke thans 525.per jaar be draagt zal hierdoor tot f 300.worden verhoogd. Na enkele 'besprekingen, waarbij vooral werd aangedrongen op het aanbrengen van glas in lood en wijziging van den erker, werd het voorstel goedgekeurd. Eenige begroo tings wijzigingen 1940 en -1941 werden goedgekeurd. De heeren van Breda en van Zonneveld verzochten voor taan, zooals voorheen een gespecificeerd voorstel. De capitulantenverordening werd ingetrokken. Bij de rondvraag drong de heer van Bre da op afbraak van de huizen op „Amerika" aan, daar ihet nu daarvoor een gunstigen tijd is; bepleitte de heer van Reijsen be planting van den Rijksstraatweg aan de N.-O. zijde van het dorp; informeerde de I heer Verschoor naar braakliggende gron- i den en brak de heer Schrama een lans voor j de ondersteunden door het B. A. om ook j hen een duurte-toeslag toe te kennen. GEMEENTERAAD. Donderdagmorgen kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester der gemeente. Op vcorstei van B. en W. wordt benoemd tot lid van het algemeen bestuur van de waterleiding de Drie Gemeenten de heer A. van der Knijff. De zittingsperiode is 5 jaren. Tot -lia van de commissie tot we ring van schoolverzuim wordt met alge- meene st. herbenoemd het aftredende hd de heer W. Compeer. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad aan het lager bezoldigd personeel een tydelijke toelage te verleenen van 6 pet. De verordening van de bezoldiging van de veldwachters wordt ook in dezen geest gewijzigd, terwijl de kindertoelage voor den veldwachter tijdelijk wordt gebracht van' 50 per kind en per jaar op 75 per kind en per jaar. Hierna sluiting. Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND. EEN BRUTALE LOOPJONGEN ONTMASKERD Dezer dagen heeft de Haagsche politie een 18-jarigen loopjongen kunnen ontmas keren, die op allerlei slinksche manieren aan geld wist te komen. Hij ging hierbij als volgt te werk. Bij een schoenmaker in dienst, mqest hij dikwijls schoenen wegbrengen en toen hij onlangs in de van Diepenburchstraat was, zag hij drie dames een huis verlaten. Een van haar had een foto-toestel bij zich en dit was aanleiding voor hem om aan het genoemde huis aan te bellen. Toen men hem open deed, zeide hij, dat hij zoojuist een rolfilm had gekocht voor de dame, die juist dit huis had verlaten, doch deze had hem niet kunnen betalen, daar ze geen geld bij zich had. Eerst geloofde men dit ver haaltje van den jongen niet, doch daar hij een vrij nauwkeurige beschrijving van de dames kon geven, gaf men hem tenslotte het gevraagde geld, n.l. 95 cent. Eenige dagen later bevond hij zich in de Bronovolaan en liet hier een zijner fiets banden leeg loopen. Vervolgens sprak hij een dame aan, die hij met een meewarige slem vertelde, dat hij uit Rotterdam kwam, nu een lekken band had, doch geen geld om hem te laten repareeren en zich geen raad wist. Of ze hem nu niet een paar kwartjes kon geven. De dame liep er in en gaf eveneens het gevraagde. Hetzelfde smoesje verkondigde hij aan een dienst bode op dezelfde laan en hier wist hij een gulden rijker te worden. Maandag j.l. reed hij op het Bezuiden- hout, toen hij weer een dame een woning zag verlaten. Even later belde hij hier aan en een oude dame deed open. „Ik heb straks koffie zonder bon verkocht aan uw dochter, doch deze had geen geld om te betalen. Mag ik 1.50 van u ontvangen?" aldus luidde hier het verzinsel. Deze oude oude dame vertrouwde het zaakje echter niet en stuurde den knaap weg. Later ver telde zij het voorval aan haar zoon en deze vond hierin aanleiding aangifte aan het politiebureau in de Louise Henriettestraat te doen. Nu wilde het toeval, dat de brutale loop jongen wegens een verkeersovertreding was meegenomen naar hetzelfde bureau. Bovendien was er ook juist aangifte ge daan door den opgelichten bewoner uit de van Diepenburchstraat. De loopjongen werd door beiden herkend en zal nu nog wel langer op het politiebureau verblijf moeten houden. BUITENLAND. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS- BERICHT. ROME, 27 Febr. (Stefanij. Het 265ste Italiaansche weermachtsbericht luidt: Aan het Grieksche front niets belang rijks te melden. Ondanks de ongunstige weersgesteldheid hebben onze vliegtuigen verdedigingswerken en de achterwaart- ache verbindingslijnen van den vijand met bommen en mitrailleurvuur bestookt. Een onzer vliegtuigen is niet teruggekeerd. Duitsche bombardementsformaties, die door Italiaansche en Duitsche escadrilles jagers geëscorteerd werden, hebben een groot- scheepschen aanval op de vliegvelden van Malta ondernomen. Op den grond zijn tien brandende vliegtuigen waargenomen. Tal rijke andere werden ernstig beschadigd. Hangars en haveninstallaties werden ge troffen. Bij luchtgevechten zijn vier vlieg tuigen van het type Hurricane door Duit sche jagers neergeschoten en twee door Italiaansche jagers. In Noord-Afrika hebben onze vliegtuigen vijandelijke auto's en kampementen gebom bardeerd en met mitrailleurs beschoten. Op den 25en Februari overdag hebben vlieg tuigen van het Duitsche vliegerkorps met bommen van zwaar kaliber een op de reede van Tobroek liggenden vijandelijken tor pedojager, autoparkeerplaatsen en artille riestellingen in de nabijheid der stad ge troffen. Een afdeeling Duitsche torpedo vliegtuigen heeft in het Westelij1' deel van de Middellandsche Zee een schip van 5000 ton tot zinken gebracht. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Febr. Vee. Aanvoer 5 stie ren, 98 kalf- en melkkoeien 28049U, handel tamelijk; 79 varekoeien 200360 23 pinken 190270 en 18 graskalveren 100200, handel matig; 279 nuchtere slachtkalverer^ 30 vette schapen 4055, 439 weideschapen 32—38, 4 zuiglamme- ren, 142 mestvarkens f 2436, 110 biggen 1216 en 8 bokken of geiten f 2045 handel matig. LEEUWARDEN, 28 Febr. Vee. Aanvoer: 24 Enter stieren, 320 vette koeien, 433 melk en kalf koeien 165405, 173 pinken 85 210, 8 vette kalveren, 54 nuchtere kalve ren, 216 schapen en lammeren. 23 loopers 2055, 44 kleine biggen 1218 per stuk, 16 bokken of geiten. Totale aanvoer 3411 stuks. Overzicht: Stieren en vette koeien geen noteering. Melkkoeien aanvoer iets korter, handel stug, prijzen lager. Kalf. koeien aanvoer iets korter, handel redelijk, prijzen prijshoudend. Pinken aanvoer iets ruimer, handel stug, prijzen iets minder, Vette kalveren, graskalveren, nuchtere kalveren, vette varkens, drachtige en ma gere varkens geen noteering. Loopers en biggen aanvoer kort, handel stil, prijzen prijshoudend. Wolvee en lammeren aan voer ruim. handel stil en geen noteering. Voor de Nederlandsche Veehouderij Cen trale werden ongeveer 400 koeien, 2000 nuchtere kalveren en 271 varkens gekocht. Vrijdag 7 Maart a.s. zal de veemarkt om 8 uur openen. Eierena Aangevoerd: 12000 kg. kip peneieren prijs 57.4 cent per stuk, han- delsprijs f 1.071.09 per kg. 50 kg. eenden eieren 6.57 cent per stuk. Pluimvee. Slachthanen 1.502.50. slachtkippen 1.502.75. jonge ahnen f 1.25 2.50 en jonge duiven 25 cent per stuk. Ver. v. Zuivel Mij.: Kaas. Prijs Edam mer kaas 20 plus f 44.idem 40 plus 67.50, Goudsche kaas 20 pjus 44.id. 40 plus 67.50 en broodkaas 40 plus f 67.50 per 100 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 27 Febr. Groen- tenveiling. per 100 stuks: knolselderie A f 12.5013.per kist van 6 kg.: Boeren kool 1529 cent, per 100 kg.: roode kool 6.407.00, gele kool f 5.506.00, groene kool 5.005.50, spruilkool 1718, uien 5.105.50, prei 8.008.50, per kist van 20 kg.: waschpeen 1.201.80, kroten 60 62 cent. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Ria, dochter van Frans Pie- ter van Beek en Maria Penders Helena Wilhelmina, dochter van Adrianus van Hal teren en Cornelia Bekers. Gevestigd: Teda Petri van Amster dam Wilhelmina J. Dekker van Blari- cum Paulus A. Duits van Gouda. Vertrokken: Johanna M. van Kolf schoten naar Amsterdam. goed tot de politie er lucht van kreeg en een onderzoek instelde. Hierbij kwam toen vast te staan dat drie jeugdige inwoners zich verschillende rijwielonderdeelen had den toegeëigend en ook hadden verkocht. De twee personen die de deuren hadden opengebroken uit nieuwsgierigheid, werden geverbaliseerd voor vernieling. De drie jongens die de onderdeelen hadden wegge nomen zullen zich te verantwoorden heb ben voor diefstal, terwijl de rijwielherstel ler werd medegedeeld dat hij voor heling genoteerd was. RIJNZATERWOUDE

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3