Weerbericht VRIJDAG 28 FEBRUARI 1941 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ZONS OP- EN ONDERGANG. J Zon onder 7.16 uur Vrijdagavond. V Zon op 8.29 uur Zaterdagochtend, g MAANSTANDEN. 28 Febr. De maan komt Vrijdagmorgen om 9.17 op en gaat Vrijdagavond om 10.02 onder. 1 Maart: De maan komt Zaterdagmorgen om 9.40 uur op en gaat Zaterdagavond om 11.15 onder. 2 Maart: De maan komt Zondagmorgen om 10.05 uur op en gaat 's nachts om 12.07 uur onder. 3 Maart: De maan komt Maandag voor middag om 10.30 uur op en gaat Dinsdag nacht om 1.06 onder. 4 Maart: De maan komt Dinsdagvoor middag om 11 uur op en gaat Woensdag nacht om 2.08 onder. 5 Maart: De maan komt Woensdagvoor middag om 11.32 uur op en gaat Donder dagnacht om 3.05 onder. (Eerste kwartier). 6 Maart: De maan komt Donderdagmid dag om 12.11 uur op en gaat Vrijdagmorgen om 4 uur onder. 7 Maart: De maan gaat Vrijdagmiddag om 12.58 uur op en Zaterdagmorgen om 4.51 uur onder. .OIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 7.16 uur. ZONSOPKOMST 8.29 uur. Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. -jDiioiioiionoiioiioiioiiono WIJZIGING KINDERBIJSLAGWET. In de Nederlandsche staatscourant van gisteren is opgenomen een beschikking van den secretaris-generaal van het departe ment van. sociale zaken, waarbij eenige wijzigingen worden aangebracht in de kin derbijslagwet, met ingang van 1 April a.s. De voornaamste wijziging betreft die van art. 23, waardoor zij, die uitkeeringen, berekend naar een verlies van arbeidsge schiktheid van 70 procent of meer, ontvan gen volgens een der ongevallenwetten of de ziektewet, als arbeider in den zin der wet worden beschouwd. Bepaald wordt, dat art. 23, tweede lid, der kinderbijslagwet zal wor'den gelezen als volgt: 2. Degene, die hetzij krachtens de ver plichte verzekering, geregeld 'bij de onge vallenwet 1921 of de land- en tuinbouw- ongevallenwet 1922, een tijdelijke uitkee- rinig of een rente, berekend naar een ver lies aan arbeidsgeschiktheid van 70 ten honderd of meer, ontvangt hetzij krachtens de zeeongevallenwet 1919 een uitkeering, berkend naar een verlies aan arbeidsge schiktheid van 70 ten honderd of rr.eer, ont vangt, hetzij krachtens de verplichte ver zekering, geregeld bij de ziektewet, zieken geld ontvangt, en die tijdens zijn laatste dienstbetrekking arbeider was, of, indien deze wet toen reeds in werking getreden ware, arbeider zou zijn geweest, wordt ook gedurende het genot van vorenbedoelde tij delijke uitkeering, rente, uitkeering of zie kengeld als arbeider in den zin der wet be schouwd. TREKKINGEN RIJCKE TREKLOTEN Ten overstaan van notaris J. C. J. Wal dorp vond gisteren de trekking plaats van de Rijcke Trekloten. De hoofdprijs t. w. v. 6000 viel op no. 57331 M. Trekkingslijsten zijn vanaf Zaterdag ver krijgbaar bij de bekende verkoop-adressen. TWENTSCHE BANK. Voorgesteld dividend 5Jprocent, (v. j. 4y, procent). Naar wij vernemen zal aan de op Donder dag 27 Maart a.s. te Amsterdam te houden algemeene vergadering van aandeelhou ders van de Twentsche Bank N.V. worden voorgestld over het jaar 1940 een divident uit te keeren van 5 y. procent (vorig jaar 4y, procent). GEP. MAJOOR N. A. BOUMAN OVERLEDEN. Gisteren is te 's-Gravenhage in den ouderdom van 87 jaar overleden de gep majoor tit. N. A. Bouwman, oud-directeur van de voormalige koninklijke militaire kapel. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal Zaterdag a.s. om 11,30 uur op de R.K. begraafplaats aan de Kerkhoflaan al hier geschieden na den plechtigen uitvaart dienst in de Boschkantkerk om 10 uur. De heer Bouwman is 18 Januari 1854 te Delft geboren. Van 18711878 was hij als solofluitist en violist verbonden aan het Utrechtsch Stedelijk orkest. In laatstge noemd jaar trad hij in militairen dienst en werd hij kapelmeester bij het derde regi ment infanterie te Bergen op Zoom. Ir 1897 werd hij overgeplaatst naar het regi- Distributie van Rijwielbanden. De secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart deelt mede, dat met ingang van Za terdag 1 Maart a.s. een aanvang zal worden gemaakt met de distributie van rijwielban den. Dit houdt derhalve in, dat van ge noemden datum af rijwielbanden, waaron der alle soorten toerbuitenbanden. toer- binnenbanden, transportbuitenbanden en transportbinnenbanden worden verstaan, uitsluitend mogen worden verkocht tegen inlevering van bonnen, welke door de dis tributiediensten worden afgegeven. Aangezien de voor de vervaardiging van rijwielbanden beschikbare hoeveel heid rubber betrekkelijk gering is, zijn de voorwaarden, waaraan men moet voldoen om voor een bon in aanmerking te komen, streng gesteld. Deze voorwaarden zijn voor particulieren en bedrijven verschillend. In verband hier mede zijn voor deze groepen twee soorten aanvraagformulieren ontworpen, welke bij de distributiediensten verkrijgbaar zijn ge steld. Als algemeene voorwaarde om voor een bon voor een rijwielband in aanmerking te komen, geldt, dat de oude band, welke moet worden vervangen, zoodanig is ver sleten, dat hij geheel onbruikbaar is ge worden en niet meer bruikbaar te maken is. Indien de aanvrager of een der leden van het gezin, waartoe hij behoort, dan wel het betrokken bedrijf nog in het bezit is van een nieuwen of bruikbaren lossen (d.i. niet gemonteerden) band, welke in plaats van den te vervangen band kan worden gebruikt, zal evenmin een bon worden af gegeven. Aan particulieren kan slechts in de na volgende gevallen een bon worden ver strekt: Indien het rijwiel dagelijks wordt ge bruikt, om zich tusschen de woning en het werk of de school tc verplaatsen. De af stand tusschen de woning en het werk of school moet langs den kortsten weg meer bedragen dan vijf kilometer. Voor kinderen van tien jaar of jonger wordt deze afstand tot drie kilometer teruggebracht. Indien men voor vervoer naar het werk of de school gebruik maakt van tram, trein of bus, dient de per rijwiel af te leggen afstand van de woning tot de dichtsbijzijn- de tram, trein of bushalte eveneens min stens vijf kilometer te bedragen. b. indien de verbruiker het rijwiel da gelijks voor de uitoefening van zijn ambt, beroep of bedrijf gebruikt, en indien hij daarmede in doorsnede minstens vijftien kilometer per dag aflegt. c. Invaliden en zwakken dienen een doktersverklaring over te leggen, dat zij het rijwie' of invalidenwagentje noodig heb ben om zich langs den openbaren weg te verplaatsen. Bij de behandeling van de aanvragen van bedrijven, overheidsdiensten en andere instellingen, welke r:jwielen voor trans port of ander doeleinden in hun bedrijf noo dig hebben, dient, zooals boven reeds is uiteengezet, vast komen te staan, dat de band. welke moet worden vervangen, vol komen versleten _n nie.. meer bruikbaar of bruikbaar te maken is. Tevens mag de aan vrager geen nieuwe of bruikbare banden in voorraad hebben. Het bedrijf dient een opgave te verstrekken van het totaal in gebruik zijnde rijwielen van het totale aantal banden, dat hierop is gemonteerd. Voorts moeten de in bedrijf zijnde rij wielen dagelijks worden gebruikt voor be- drijfs- of dienstdoeleinden en moet per rij wiel in doorsnede minstens vijftien kilo meter per dag worden afgelegd. De geldigheidsduur van den bon is be perkt tot twee weken na den datum van afgifte. Na afloop van dezen termijn is de bon voor den verbruiker waardeloos ge worden en mag hij er geen rijwielband meer mede koopen. Tevens wordt er op ge wezen. dat de bonnen uitsluitend banden mogen worden gekocht, welke voor het per soonlijk gebruik van den houder of voor •het bedrijf bestemd zijn. Overdracht van bonnen, in welken vorm ook, alsmede het te koop aanbieden of het onbevoegd voor handen of in voorradd hebben van bonnen is verboden. Voor de aanschaffing van banden, wel ke op nieuwe rijwielen zijn gemonteerd, gelden dezelfde bepalingen als hierboven zijn omschreven voor de aanschaffing van losse banden. Derhalve mogen ook op nieu we rijwielen gemonteerde banden uitslui tend worden verkocht, indien hiervoor het vereischte aantal bonnen wordt ingeleverd. Met nadruk wordt er voorts de aandacht op gevestigd, dat men verplicht is bij den aankoop van een nieuwen band den ouden, niet meer bruikbaren band bij den hande laar. bij wien men den nieuwen band koopt, in te leveren. De handelaren mogen alleen een nieuwen band verkoopen, indhn zij den ouden band innemen en deze ge heel en al versleten en onbruikbaar is. De ontvangen oude banden dienen zij te ver koopen aan de handelaren in oude banden. In een officieele publicatie zijn de bij zonderheden betreffende het inleveren van de bonnen door handelaren, grossiers en fabrikanten vermeld. ment grenadiers en jagers en werd tevens directeur van de koninklijke militaire ka pel. Hier heeft de heer Bouwman zijn ta lent als muzikaal leider en als componist eerst ten volle kunnen ontplooien. In 1915 volgde zijn benoeming tot kapitein en in 1930 tot majoor tit. In 1920 werd hem op zijn verzoek eer vol ontslag uit den militairen dienst ver leend, met toekenning van pensioen. Hij werd als directeur van de kon. mil kapel opgevolgd door den heer C. L. Walther Boer. Nieuw laboratorium voor den tuinbouw Tc Naaldwijk In het hart van Neerlands meest inten sieve tuinbouwgebied te Naaldwijk in het Westland, is op rijkskosten een laborato rium voor den tuinbouw gebouwd. Hier reiken wetenschap en practk el kaar de hand, om de bodemproductie in het belang van de Nederlandsche bevol king zoo hoog mogelijk op te voeren. Bij de steeds voortschrijdende intensivee- ring en groei van den Westlandschen tuin bouw was het oude gebouw van den proef tuin Zuid-Hollandsche Glasdistrict te Naaldwijk te klein geworden. Op 25 April 1939, bij gelegenheid van het 50-jarige bestaan van den Bond Westland, waarin de 12 Westlandsche groente- en fruitveilingen zijn vereenigd, deed de di recteur-generaal van den landbouw ir. A. H. L. Rroebroek, de verheugende mede- deeling, dat het Rijk een nieuw laborato rium zou schenken, dat inmiddels gereed is gekomen. De proeftuin werd 14 Augustus 1900 op gericht en moest in den beginne vele moei lijkheden en kinderziekten doormaken. Zelfs werd er in 1924 hard over gedacht den proeftuin te liquideeren. Het gelukte toen echter het bestuur en den nieuwen di recteur, ir. Riemens, den proeftuin nieuw leven in te blazen, tot heil van tuinbouw en bevolking. Thans zijn van de 5060 tuinders in het Zuid-Hollandsch glasdistrict 4661 contri- bueerend lid van den proeftuin. Hieruit blijkt dat ook de kweekers zelf het groote nut van wetenschappelijke voorlichting en laboratoriumonderzoek zijn gaan inzien. Verder telt de proeftuin diverse buiten- landsche leden, o.a. in Duitschland. Het nieuwe gebouw voor den proeftuin, dat thans onder leiding van architect P. Mul der uit Rotterdam tot stand is gekomen, is zeer modern ingericht en zal over alle voor het onderzoek in den tuinbouw benoodigde installaties en instrumenten beschikken. Verschillende laboratoria zijn in het ge bouw ondergebracht voor grondonderzoek, ziektenbestrijding, etc. Een groote spectros- coop is zooveel mogelijk trillingvrij opge steld. De directeur omschreef het doel van den proeftuin, in casu het nieuwe labora torium, als volgt: Vooreerst onderzoek naar de juiste voeding van de plant. Men gaat uit van den stelregel, dat het voedsel voor den mensch alleen dan goed kan zijn. als de plant zelf ook goed wordt gevoed. Van daar, dat bemestingsproeven op groote schaal worden genomen, om de juiste voe ding voor de planten te kunnen vaststel len. Hiervan is het grondonderzoek een uit vloeisel. Immers de analyse toont aan, aan welke voedingsstoffen de grond behoefte heeft en welke voedingsstoffen voldoende aanwezig geacht kunnen worden. Vervolgens ziektebestrijding. Onderzoe kingen zijn gaande, om de corzaken op te sporen van de verschillende vijanden van den tuinbouw, waarvan de gevreesde fusa- riumaantasting bij komkommers en me loenen een goed voorbeeld is. Nieuwe be strijdingsmiddelen worden geprobeerd. Verder het bevorderen der cultures. a. Verbetering van bestaande cultures (bijv. de aspergeteelt); b. selecties om te geraken tot een beter product (bijv. tomaat); c. nieuwe cultures (bijv. suikermais, aubergines, papdica, champignons, nieuwe soorten druiven uit Z.-Afrika, Californië, enz.). Achter het oude gebouw van den proef tuin en achter het nieuwe laboratorium strekken zich lange rijen wassen uit waar in practische experimenten worden geno men, met oude en nieuwe cultures, bemes ting enz. De proeftuin heeft vooral In den huidigen tijd een zeer belangrijke taak. Het streven is, deskundige voorlichting te geven en de bodemproductie zoo goed en zoo hoo mo gelijk op te voeren, in het belang der bin nen- en buitenlandscfce consumenten, daar de groenten door hun hooge vitaminege halte onmisbaar zijn voor de volksvoeding. Zeer belangrijk noemde rijkstuinbouw- consulent ir. J. M. Riemens in verband hiermede het feit, dat de tuinders thans niet meer voor de mestvaalt kweeken, doch een behoorlijker afzet voor hun producten hebben gevonden, dank zij de export naar groot-Duitschland. VAN M'N BOEKENTAFEL Amen. Mijn ja-woord aan Gods H. Wil in mijn practisch leven, door J. van Baarle C.s.s.R. Vierde druk. Hiermede kondigen wij den vierden druk aan van het mooie boekje: „Amen". Als er ooit een tijd was, waarin de gebeur tenissen van het leven in een hooger licht moeten beschouwd worden, dan is het nu. We staan door de gebeurtenissen van den laatsten tijd voor een raadsel, dat niet an ders dan door de openbaring van God kan worden opgelost. De openbaring: „Al les komt van God en God is goed" houdt de ziel rustig, in kalme overgave aan de Voorzienigheid, die altijd alles ten beste schikt en met kracht en mildheid leidt naar Zijn doel: Gods glorie en het geluk der menschen. Deze gedachte, in de praktijk van het dagelijksch leven doorgezet, geeft juist de groote waarde aan dit boekje, mooL van inhoud, frisch van stijl en zoo opwekt kend in onzen tijd. Dat dit keurig boekje in minder dan anderhalf jaar zijn vierden druk aankondigt, is wel de beste aanbeve ling. Het is in den vorm van een handig kerkboekje uitgegeven met lezingen en ge beden in den geest der overgave. Het be slaat 232 bladzijden. Wij verwijzen verder naar de adverten tie in dit blad. MOEDERWEEK HARTEBRUG-KERK. Men verzoekt ons, het volgende mede te deelen: 1. De moederweek in de Hartebrug-kerk vangt aan Maandag a.s. te 2.30 uur; de conferenties worden iederen volgenden dag gehouden te 9.30 en te 2.30 uur tot en met Vrijdag; de sluiting is Zondag d.a.v. te 4 uur. 2. Ook de moeders, die tengevolge van een. of andere oorzaak geen pro gramma hebben ontvangen zijn welkom. 3. Program van de moederweek is als nog desgewenscht te bekomen bij den kos ter, alsook aan de pastorie. K. J. M. V. Gisteravond vond in het nieuwe K. J. M. V.-tehuis aan de Mare de vijfde inleiding plaats in het arbeidsprogram door den moderator Kap. E. A. M. Paap. De voorz., de heer Herman Geijer, open de met den groet der jongeren en deed daarna eenige mededeelingen. Hierna werd de kroniek van de vorige week voorgelezen. De moderator nam thans het woord met zijn inleiding „Het slechte milieu". Spr. memoreerde nog even z'n vorige inleiding, waarin hij besproken had de kerstening van het arbeidsmilieu. De moderator drong als eerste punt in zijn inleiding aan, op de beleving van ons geloof. Vervólgens belichtte spr. in het kort de moeilijkheden, die zich in het slechte mi lieu kunnen voordoen. In zulk een milieu kan een jongeman, die met de beste bedoelingen bezield is, terecht komen, juist in een buitengewoon moeilijken leeftijd. Hij kan tot een pracht- mensch maar ook tot een slecht mensch uit groeien. Hoe moeten wij ons daar tegen wapenen? Ten eerste, zoo betoogde spr., door een diepen godsdienstzin, dagelijks Mishooren en zoo mogelijk communiceeren. Een dege lijke zelfontwikkeling, vooral op de gebie den die in dezen tijd zeer actueel zijn, en waarover men ons telkenmale aanvalt. Wij moeten onze principen durven uitdragen tegenover ieder en ten allen tijde. De eerw. spreker behandelde in het kort nog de verschillende onderdeelen van het jongemannenleven, in het bijzonder de periode van 17 tot 25 jaar, de onafhanke- lijkheidsdrang, de zoekende geest en de genegenheid. Spr. citeerde een en ander uit het boek voor voortrekkers: „De weg omhoog" en sloot met de volgende actiepunten: Kath. Actie, deelnemen aan de actiekernen, in de korte meditatie eiken avond zich afvra gen: „Ben ik in den afgeloopen dag een levende kathedraal van God geweest?" Hierna volgde sluiting. LEUWCHE DUINWATER MAATSCHAPPIJ. Algemeene Vergadering. In de hedenmorgen onder voorzitter schap van den heer M. G. Verwey gehouden algemeene vergadering van Aandeelhou ders der N.V. Leidsche Duinwater Maat schappij waren vertegenwoordigd 15 aan deel-en, met 15 stemmen. Tot commissaris werd herbenoemd de 'heer jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch Ridder van Rosenthal. Aan het door den directeur, ir. P. C. Lin- denbergh, uitgebrachte verslag is het vol gende ontleend: In het afgeloopen jaar werden te Kat wijk opgepompt 2.803.072 M3 water, tegen 2.849.705 M3 over 1939 of 41.633 M3 min der. Gemiddeld werden per etmaal opge pompt 7672 M3 tegen 7807 M3 over 1939. Het maximum dagverbruik bedroeg 10.229 M3. Op 10 April werd een dumbevloeiing in werking gesteld, waartoe tevoren de ge meente Wassenaar een duinterrein van 25 H.A. in greedheid was gebracht. Door het sluiten van een overeenkomst met de di verse eigenaren Van aan den voet der duinen gelegen landerijen is deze duinbe- vloeiïn.g gecombineerd met een bevloeiing der naburige teellanden. In het afgeloopen jaar kon reeds 100.000 M3 bevloeiingswater nuttig worden gewonnen. Voor het inpom pen van het water in de duinen en op de teellanden zijn in een daartoe geplaatst pompgebouwtje twee pompen met een ca paciteit van resp. 5 en 12 M3 per minuut opgesteld. Deze pompen worden aangedre ven door electromotoren, welke vanuit den watertoren te Katwijk kunnen worden bediend. Omstreeks eind Mei kwam een overeen komst met het Rijk tot stand, waardoor de beschikking werd verkregen over een duin-terrein, waarin een nieuw geprojec teerde putt er. reeks a3n den Westkant van de dninen tusschen Katwijk en Wassenaar wordt aangelegd. Aan het einde van het verslagjaar waren reeds 16 putten geplaatst, waardoor over belasting van de diep wel putten kon wor den voorkomen. Aan de Wijde Aa werd onder de ge meente Wou-brugge een proef filterinstalla tie opgesteld. Deze installatie bestaat uit een voorfilter, groot 0,5 M2 met een snel heid van 100 cm. per uur en een nafilter, groot 5 M2 met een snelheid van 10 cm. per uur. De bedoeling is na l~ 'gaan of het water uit deze plas en het Braassemermeer ge schikt gemaakt kan worden voor drink water. De resultaten van de in het vorige ver slagjaar gereed gekomen overdekking van filter III te Katwijk zijn bevredigend' ge weest, zoodat nu meestal de beide overdek te filters III en IV in bedrijf zijn. De prise d'eau heeft, doordat zij terrein der oorlogshandelingen was in de dagen van 10 t/m. 14 Mei, ernstig geleden. Het water in de open kanalen werd ernstig verontreinigd, waardoor de filterinstallatie in haar geheel werd overbelast. Het afge leverde water is gelukkig van goede kwa liteit gebleven, ma-ar zoowel de voor- aLs outfitters hebben extra schoonmaakbeurten moeten ondergaan om weer normaal dienst te kunnen doen. Doordat ook de afraste ringen rond de -bebosschingen plaatselijk waren vernield, heeft deze nieuwe aanleg ernstig van konijnenschade te lijden ge had. Het noodzakelijke onderhoud aan de ge bouwen heeft plaats gehad, terwijl de in de oorlogsdagen veroorzaakte schade, als stukgeschoten muren, vernielde deuren en vensters, werd hersteld. In het voorjaar werd het verwisselen van de verouderde brandkranen door 80 mm. brandkranen van nieuw model in de gemeenten Leiden en Oegstgeest voltooid. Tijdens de oorlogsdagen werd een der hoofdbuizen nabij Valkenburg door een in slaande granaat plaatselijk vernield, waar door de waterlevering in de stad V/$ uur werd onderbroken. Na het dichtzetten van de noodige afsluiters, hetgeen met groote moeilijkheden en gevaar gepaard ging, kon over de tweede hoofdbuis weer water wor den geleverd. In verband met de vernieuwing van de Schrijversbrug en het wijzigen van de op ritten aldaar moest de aansluiting van den 300 mm. zinker door den Oude Rijn wor den veranderd. Als gevolg van het uitdiepen, van den Nieuwe Rijn tusschen Singelbrug en het Nieuwe Rijn- en Schiekanaal is de 50 mm. looden zinker tegenover de Oosterstraat buiten dienst gesteld en verwijderd. De bestaande 150 m.m. spuileiding in het Molenpad te Katwijk a. d. Rijn moest we gens het dempen van de daar aanwezige sloot worden opgeruimd. Met inachtneming van art. 5 der con- cessievoorraden werd uitbreiding aan het buizennet gegeven tot een totaal lengte van 1056 on.m., waardoor de totale lengte Van het buizennet per 31 December 1S40 was* 192.856.6 M.; de lengte van het bui zennet in de omliggende gemeenten be draagt: te Katwijk 29.350 m., te Valken burg 1.473 m., te Rijnsburg 5.419 y2 m., te Oegstgeest 22.089 m„ te Voorschoten 630 m. Totaal 58.961 Yt m. Bij de in 3014 woningen gehouden in spectie werden 80 lekkages aangetroffen. Gesloten werden 229 contracten, terwijl 73 contracten zijn vervallen. Het totaal aantal contracten bedroeg aan het einde van het verslagjaar 16.382. Het water werd het geheele jaar door ge regeld onderzocht door het Chemisch en Bacteriologisch Laboratorium van dr. v..b. Griendt te Haarlem. Scheikundig werd het enkele malen onderzocht door dr. ir. A. M. van Deventer. Zijn oordeel was: „Zeer goed drinkwater, voorzoover dit langs scheikundigen weg is uit te maken". Op 31 Decern!er 1940 waren in bedrijf 16.549 watermeters Aan meterafnemers is geleverd 1.813.616 M.3, zoodat, gerekend naar het totaaiverbruik van 2.808.072 M.3 door de abonnementen moet zijn verbruikt 994.453 M.3, waarin echter het water voor spuien, brandblussehing er lekkages is be grepen. In den loop var. 1940 zijn alle aandeelen der N.V. in hanlen van publiekrechtelijke lichamen gekomen, zoodat de bekendma king der financieels bedrijfsuitkomsten overbodig wordt geacht. OPLICHTER AANGEHOUDEN. De door de Haagsche politie aangehouden 33-jarige H. M. v. D., waarover wij giste ren reeds een bericht plaatsen, en wiens aanhouding door den Commissaris van Po litie alhier was verzocht, is thans naar hier overgebracht. De man werd hier gezocht omdat hij zich zou hebben schuldig ge maakt aan verduistering van schrijfma chines. Na hiei verhoord te zijn is hij naar Rot terdam gebracht, waar hij eveneens ge zocht werd. JEUGDIGE DIEFJES AANGEHOUDEN Door de recherche zijn aangehouden de 16-jarige P. H. J. S. en de 15-jarige K. v. d. K., die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal van een partij van pl.m. 80 KG. lood en zink ten nadeele van de gemeente. VERGADERING LEMVOG UITGESTELD Naar wij vernemen is de vergadering van houders van 5' i pet. obligaties der Leidsche Exploitatie Maatschappij van On roerende Goederen, welke hedenmiddag te Amsterdam zou worden gehouden, tot nader uitgesteld. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3601. Fa. P. Laman, Leiden, Hoogewoerd 93. Sigarenmagazijn. N.E.: P. Laman, Leiden. 34. G. Haasnoot Azn. Katwijk aan Zee, Voorstraat 46. Timmer- en metselbedrijf. Overl. E.: G. Haasnoot Azn., Katwijk, d.d. 6 Jan. 1941. Wijz. handelsn. in: J. Haas noot. N.E. J. Haasnoot, Katwijk a. Zee.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2