RIJNSTREEK Burgerlijke Stand ZATERDAG 22 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN Alphensche Bank N.V. Aan het heden verschenen 25e jaarverslag van de Alphen sche Bank N.V. ontleenen we het volgende: Allereerst wordt door den directeur dank baar gewag gemaakt van het feit, dat de instelling de volgende maand 25 jaar be staat. Op 22 Maart n.l. is het 25 jaar gele den dat de instelling werd opgericht en 25 Maart d.a.v. dat zij haar werkzaamheden begon. Aangevangen met een gestort kapi taal van 100.000.werd dit achtereen volgens door plaatsing a pari, uitsluitend voor aandeelhouders, uitgebreid tot 400.000 terwijl aan het einde van het thans beëin digde verslagjaar ten laste van een der re servefondsen, één aandeel op acht aar.dee- len werd beschikbaar gesteld, zoodat het geplaatste en gestorte kapitaal op het einde van het verslagjaar 450.000 groot was. Bij deze laatste uitgifte werden de claims verhandeld voor 150 per stuk. Het hier bedoelde reservefonds, ten bedrage van 79.835.59 y2t is ontstaan door herwaar deering van de tot ƒ1.afgeschreven vaste eigendommen, en incourant fondsen- bezit. Deze herwaardeering vond plaats voor zoover betreft de vaste eigendommen op basis v. d. kostprijs, welke 109.575.64 y2 bedroeg, verminderd met 2 y, pet. afschrij ving per jaar op den oorspronkelijken aan schaffingsprijs. De herwaardeering van het incourant fondsenbezit heeft op zeer con servatieve basis plaats gehad. Na deze her waardeering is de balans in overeenstem ming gebracht met de ingediende fiscale balans. Bij den opzet was gerekend op lljr< pet. winstbelasting, zoodat een bedrag van 10.373.47 y, voor dit doel is gereser veerd. Door de inmiddels bekend gewor den drastische verhooging tot 31 pet. zal nog een extra bedrag moeten gevonden worden, hetwelk wordt voorgesteld te zij ner tijd aan het fonds voor bijz. belangen te ontleenen. In het college van commis sarissen kwam in het verslagjaar geen ver andering. Melding wordt gemaakt met veel waardeering voor hetgeen hij voor deze in stelling heeft beteekend van het verschei den van den heer Jetse Spreij op 8 dezer. De ramp, die in het afgeloopen jaar ons land heeft getroffen, bleef aldus de direc tie, vanzelfsprekend niet zonder invloed op de zaken der Bank. Tengev.olge van den oorlog werden groote voorraden in ons land gelikwideerd. Daar deze niet, of onvoldoen de werden aangevuld, vloeide een belang rijk deel van de uitgezette gelden weer naar de banken terug. Ook bij deze instel ling was deze gang van zaken merkbaar. De likwiditeit der bank is dientengevolge zeer uitgezet in vergelijking met het vorige jaar. De resultaten stemmen tot tevreden heid. Ware het niet, dat de sterk verhoogde winstbelasting een belangrijk deel der winst absorbeerde, dan zou zonder be zwaar het dividend op 8 pet. evenals vorige jaren gehandhaafd kunnen blij ven. Waar nu echter een bedrag van 17.629.voor winstbelasting moet wor den gereserveerd, meenen directie en com missarissen een dividend van 7 pet. aan aandeelhouders te moeten voorstellen. De bruto-winst bedraagt 102.723.83 netto winst 57654.81 van dit bedrag moet de bovengenoemde som van 17629.worden gereserveerd voor betaling der winstbelas ting; verder wordt voorgesteld een bedrag van 5000.aan de Statuaire reserve toe te voegen, waarna het restant dan een di- videnduitkeering van 7 pet. toelaat. De al- gemeente vergadering van aandeelhouders is bepaald op 5 Maart a.s. De commissaris, de heer J. A. Bos, is aan de beurt van af treding, doch is terstond herkiesbaar. Bouw van een badhuis? Zooals wij in de „Rijnbode" van Woensdag j.l. meedeel de, is de voormalige stalhouderij van wij len den heer Aengenent in de Van Boetee- laerstraat aangekocht door den heer A. Oudenes, aannemer alhier. Thans verneemt het blad, dat de heer Oudenes het plan heeft opgevat op het vrij komende terrein een moderne garage met daarboven een uitstekend geoutilleerde badinrichting te bouwen. Deze badinrich ting zal voldoende ruimte bieden voor zes kuip- en dertig dochebaden, terwijl zij voorts aan de hoogste eischen van hygiëne zal beantwoorden. Geboren: Cornelia d. van H. H. van der Ster en J. H. van Wilgen. Ondertrouwd: Arie Pols 26 j. en Antje de Roode 24 j. Gehuwd: Albertus Hoogeveen 28 j. en Adriana de Wilde 26 j. Barend Jansen 28 j. en Cornelia Kramer 22 j. Johan Jacobus Boot 26 j. en Elisabeth Arlman 25 jaar. O v eT Te d e n: Hendrik Turkenburg 73 j., wedn. van G. van Driel. Gevestigd. Petrus Th. Seijsener van Lisse Jan Schraverus van Leiden Comelis Versteeg van 's-Gravenhage Pieter N. Saarloos van Dinteloord Mar- garetha Verhorst van Leiden Johanna G. ter Grefte van Losser Marrigje Muijs (Wed. J. Roozeboom) van Boskoop Kaatje van der Hoorn (wed. W. P. Nieu- wenhuizen) van Boskoop. Vertrokken: Cornelia Kramer naar 's-Gravenhage Evert Masmeijer naar Oldenzaal Martinus P. de Lange naar Zwammerdam Boudewinus J. van der Tol naar Lisse. BODEGRAVEN Opbrengst collecte W. IL N. De vo rige week Vrijdag en Zaterdag in deze ge meente gehouden collecte ten bate van Winterhulp heeft opgebracht ƒ155.82. Ruime keuze. Voor de vacant komen de betrekking van hoofd der openbare la gere school in deze gemeente hebben zich 43 sollicitanten aangemeld. Zwemclub. In café Klein aan de Nieuwe Markt hielden de Bodegraafsche Zwemclub en de Polo Club een vergade ring. Men zal trachten een polo-toumooi en kringkampioenschappen, alsmede com petitie- en nederlaag wedstrijden te houden. Dit alles hoop men in het Bodegraafsche zwembad te kunnen houden. Voorts werd er op de vergadering een technische com missie samengesteld, waarbij de heer C. Twaalfhoven tot voorzitter, H. Winthorst tot secretaris en W. van Aelst tot pen ningmeester werd gekozen. Geboren: Adriana Maria Hendrica, d. van A. J. van Veldhuizen en A. C. Bun- nik Albert, z. van J. Manschot en C. M. Botterop Anna, d. van H. Bergsma en P. Oudshoom Josepha Maria, d. van G. Roos en A. de Lange. Gehuwd: A. Schipper 46 j. en K. Oudshoorn 40 j. J. Steenbrink 32 j. en G. M. Pijnacker 31 j. N. van den Berg 36 j. en G. A. Stolwijk 36 j. Overleden: A. van Wijk 76 j. G. Burger 77 j. J. Heemskerk 81 j. M. van der Wielen 85 j. L. van Dam 71 j. M. L. van der Heden (echtegenoote van J. H. Verburg) 68 j. M. de Boer (we duwe van J. Veldhuizen) 70 j. G. F. Boelen 10 mnd. Gevestigd: N. de Bruin van Lange Ruige Weide C. de Bruin van Lange Ruige Weide J. Cohen en gezin van Amsterdam A. Schipper van L in scho ten J. A. Riedstra van de Bilt (U.) C. G. Sluijter van 's-Gravenhage B. Viergever van Zierikzee C. Plomp van Hilversum W. van Kruiningen en ge zin van Roosendaal H. M. Batelaan van 's-Gravenhage J. H. Uithol van Alphen a. d. Rijn C. J. Jongeneel van Gorin- chem. Vertrokken: J. C. van den Berg naar Nunspeet H. van Luinen naar La ren N.-H. G. D. Kom naar 's-Hertogen- bosch K. Cahn en gezin naar Deventer G. M. Pijnacker naar Montfoort D. J. Blijleven naar Millingen (Gld.) P. A: Blok en gezin naar Nieuwer-Amstel (Amstelveen) B. W. Verhagen naar 's-Gravenhage A. Bloos naar Alphen a. d. Rijn S. Voordouw naar Oostvoorne. BOSKOOP ►Vastenavond Gezellen. Gisteravond had in het R.K. Vereenigingsgebouw een soirée plaats verzorgd door de St. Josephs- gezellenvereeniging bij gelegenheid van de vastenavondviering. Het was een ge zellige avond. Nadat door den vice-praeses kapelaan B. Voets, met een welkomst woord was geopend werd door de tooneel- club M.E.V.E. (met en voor elkander), on- derafd. der Gezellenvereen. een klucht op gevoerd getiteld „Dokter Waugh-Hoo- Huuh-Junior", door Peter. Onder lei ding van den regisseur, den heer G. v. d. Erf, die tevens de grime op keurige wijze verzorgd had, hadden de leden der Too- neelclub van deze klucht werkelijk iets aparts gemaakt. De rollen van dr. Isidoor Warmebol en zijn assistent Pimm el wer den keurig vertolkt. Bijzondere hilariteit verwekte de verschijning van een rood harige dame, simpel aangekondigd als „een vrouw", die de tel maar niet kwijt kon ra ken en haar echtgenoot, een landelijke ver schijning, haast radeloos maakte. De her bergier Knobbel en zijn huisknecht Japie vonden elkander in samen gedeeld leed t.w. rimmetiek en hik, welke beide kwalen zij meesterlijk nabootsten. Voor stemmige waardig- en gerechtigheid zorgden de „burgemeester" en „veldwachter", die evenals de overigen goed spel ten beste gaven. Een dankbaar applaus beloonde de spelers, \yelk applaus ten volle verdiend was. Een woord van hulde aan den regis seur van der Erf, die de ziel was van dezen avond. Na dit gedeelte van het programma volgde een gezellig bal onder leiding van den heer K. Elert, uit Gouda, tevens leider van den band „The Kollings Boys". De mu ziek was af. Een orkest van niet minder dan acht personen, een stukje muziek om van te watertanden, een gezellige volle zaal en een onverbeterlijk goede sfeer, is het wonder, dat iedereen de juiste vasten avond-stemming te pakken kreeg? Men kon slechts noode afscheid nemen maar de Gezellen komen weer terug. HOOGMADE Volksbond. Woensdagavond hield de afd. Hoogmade van bovengenoemde ver- eeniging haar maandelijksche ledenverga dering in café v. d. Eng, waarvoor slechts zeer matige belangstelling bestond. Be sloten werd 1.by te dragen voor een nieuw vaandel van de afd. Middelburg. Vervolgens bracht de controle-commis sie bij monde van den heer L. J. v. d. Berg verslag uit van het nazien der boeken. De verkiezing van de controle-commissie voor 1941 bracht een herverkiezing bij acclamatie van het lid L. J. v. d. Berg ter wijl als tweede lid na drie stemmingen werd gekozen L. J. A. Baak met 10 van de 13 uitgebrachte steramen. Aan allen, die in het bezit zijn van een spaarbankboekje van de Volksspaarbank, wordt verzocht deze boekjes voor 1 Maart a.s. in te leveren bij C. H. v. d. Berg voor ren teb ij schrij ving. NIEUWVEEN Gevestigd: Joh. M. Boogmans van Bergen N.-H. C. C. Campfens van Nieu wer Amstel T. H. Lulofs van den Haag P. H. van den Boogaard van den Haag. Vertrokken: A. W. C. den Bleker naar Wilnis. Overleden: J. Wagenmakers 49 j. J. de Haan 74 j. G. van As 77 j. LEIMUIDEN Bonte Udi-avond. Het is van de sport vereniging zoo de gewoonte om de laatste Maandag van den vastenavond een feest avond te organiseeren. Hoewel de verduis tering en het vervroegde sluitingsuur er niet toe bijdragen om deze avond aantrek keiijker te maken dan andere jaren, heeft de sportvereniging gemeend toch niet van haar traditie te mogen afwijken. Het pro gramma zal wederom bestaan uit het op- trden van een bekende humorist waarna er gelegenheid zal zijn om een gezellig dansje te maken onder leiding van de Was senaars' bond. Voor ieder, die op een echte gezellige wijze de vastenavond uit wil lui den, kunnen wij een bezoek van deze be kende knal avond zeker aanbevelen. De opening zal zijn om 7 uur. Men wordt vriendelijk verzocht vroetijdig aanwezig te zijn, dan kan het eerste gedeelte van het programma vlot afgewerkt worden. Kruisvaart. Alle kruisvaarders van de Godfriedban worden Zondagmiddag drie uur verwacht, die van de Tarcisiusban Woensdagavond om halfacht. KJ.M.V. Hoewel j.l. Dinsdagavond een spreker was aangekondigd werd er een jaswedstrijd gehouden. De prijswinnaars waren. G. Semp, C. Overdevest, L. v Vel- zen en J. Visser. Aanstaande Dinsdag avond is er geen bijeenkomst NIEUWKOOP Geboren: Margie d. van F. Woelders en G. C. de Vlieg. Bernardus Gijsbertus z. van A. de Beer en M. D. Hoogeveen. ROELOFAR PNOSVEEN DO SR-Vastenavondviering. In hotel „de Vier Heemskinderen" heeft deze, sport- vereeniging weer een tweetal gezellige avonden gehouden voor de leden, dona teurs en alle andere belangstellenden. Vooral de tweede avond was een groot suc ces wegens de talrijke opkomst, waarbij in het bijzonder genoemd dient te worden de aanwezigheid van de baljuw der Kruis vaart, de heer W. van Harteveld, met het jeugdig aspiranten-elftal. De voorzitter van DOSR, de heer C. Bookers, sprak het wel komstwoord tct den geestelijken adviseur kapelaan P. von Fisenne en de andere aan wezigen, waarna door de leden zelf een blijspel in drie bedrijven werd opgevoerd, wat blijkens het groote applaus in de smaak viel. Tussohen dit alles door was er uitstekende muziek van populaire jass-va- ria, welke niet weinig bijdroeg tot een ge zellig samenzijn gedurende het laatste uur. Zoo heeft DOSR aan allen, die verbonden zijn met de sportclub, weer een genoeglij ke ontspanning bereid om daardoor te vens aller aandacht nog eens te concentree- ren op de wedstrijden, welke van nu af weer met vernieuwde kracht worden voort gezet. Aan het einde, dankte de heer C. Böckers alle medewerkende, onder wien vooral de regisseur Joh. v. Beek. Spr. vroeg vooral ieders medewerking om het a.s. 3de lustrum-jaar een hoogtepunt te maken in de geschiedenis van DOSR. Op het sport veld gaat het goed, ook in de nieuwe om geving der N. V. B. Een mooie periode van sport staat nog te wachten alvorens de zomer begint, en hiervan kunnen alle mee genieten door hun verbondenheid als lid of donateur (trice). RIJPWETERING Pluimveevereeniging. Op een dezer dagen gehouden bestuursvergadering van deze vereeniging werd behandeld een cir culaire van de Nederlandsche Centrale voor pluimvee en eieren, waarvan de inhoud voor alle pluimveehouders van groote be- teekenis is. Genoemde centrale maakt n.l. bekend, dat de verplichting om bij de voe- deraanvrage bewijzen in te leveren, dat men een zeker aantal der geproduceer de eieren in den handel heeft gebracht, van 26 Februari tot 10 Maart is verschoven. Het zal dus voor iedereen, die kippen houdt hoe weinig ook, van het grootste belang zijn, dat hij vóór 10 Maart een zeker kwan tum eieren in den handel brengt om het door den verzamelaar afgegeven bewijs daarvan bij de eerstvolgende voederaan- vrage te kunnen overleggen, daar voort aan niemand meer een voeder toe wij zing zal krijgen, zonder bedoeld bewijs. Het bestuur der Rijpweteringsche Pluim veevereeniging heeft daarom besloten, om Maandag a.s. 24 Februari des voormiddags in 't café Zoetemelk zitting te houden tot het in ontvangst nemen van eieren, die aan den groothandel zullen worden door gegeven. De aanvoerders krijgen dan het bovenbedoelde bewijs. Het bestuur vertrouwt, dat niet slechts de gewone aanvoerders op de wekelijksche veilingen, maar ook zij, die tot heden geen eieren in den handel brachtn, van deze gelegenheid gebruik zullen maken en een zoo groot mogelijk aantal eieren zullen aanbrengen. Men zie verder de betreffende advertentie in dit nummer. ZOETERWOUDE (H. R.) Film-voorstelling. Maandag a.s. zal in de Patronaatszaal Meerburg, Hooge Rijn dijk, een bioscoopvoorstelling worden ge geven met als hoofdfilm de Nederlandsche film Vadertje Langbeen. Lily Bouwmeester vervult hierin als Ju dy Aalders de hoofdrol. Zij is wat men noemt onbetaalbaar. In een uiterst vlot spel, dat doortinteld is van geestige momenten weet zij de toe schouwers te pakken in een schitterend verhaal, dat een stuk van haar levensge schiedenis is. Naast Lily Bouwmeester moet Paul Storm genoemd worden, die als van Wou denberg, een van de regenten van het weesbuis ich heel anders doet kennen dan de andere regenten, namelijk als „volko men" mensch. Hij begrijpt de kinderen, hij Agenda LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. CENTRALE VAN DE R.K. ARBEIDERS BEWEGING Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R.K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 7.30 uur (zaal 6). Dinsdag: Rechtskundig Advies bureau voor de leden van de Afd. Leiden en Omstreken op het Kantoor 'van het Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. van 6 307.30 uur. Dinsdag: Dag. Bestuurs vergadering R.K. Volksbond, 8 uur (Kan toor). Donderdag: Ledenvergadering R.K. Begrafenis-ondernemers, 7.30 uur. -Vrijdag: Repetitie Leidsch R.K. Symphonie- orkest, 8.30 uur (zaal 6). Vrijdag: Uitbe talingen: te 6 uur Metaalbewerkersbond; te 7 uur Transportarbeidersbond. Zater dag: Van 68 uur kaarten verkrijgbaar voor de cultureele avonden, te geven door het Alma Materkoor Voor leden van den R.K. Volksbond op het Kantoor van het Bondsgebouw. Zaterdag: Bibliotheek van 45 uur (zaal 5). Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor van 67 uur. Zaterdag: Uitbetalingen: 10 uur v.m. Fabrieksarbei- dersbond; 10 uur v.m. Textielarbeiders- bond; 3.30 uur nam. Houtbewerkersbond; 56 uur nam. Bouwvakarbeidersbond; 5 6 uur nam. Fabrieksarbeidersbond. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZF.LLEN VEREENIGING Rapenburg 52 Heden Zaterdag van 89 uur Biblio theek. Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: C. v. d. Meel, J. Hillenaar en C. Goddijn; Maandag: alle commissarissen present; Dinsdag: W. v. d. Holst en S. v. d. Aar; Donderdag: D. Devilee en D. Goosen; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort. Zondag: Vierde Zondag, die het feest van St. Joseph 19 Maart voorafgaan. De zaal is geopend van 12.30 2 30 uur en van 69.30 uur. Van 12 uur Bibliotheek. Van 89.30 uur verplichte bijeenkomst. 8.15 uur Prijsbiljarten. 9.30 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 7.30 9.30 uur; 8.15 uur Verplichte bijeenkomst voor alle gezellen; 7.30 uur Tafeltennisclub. Dinsdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 7.309.30 uur Woensdag: 7.30 uur Repetitie Muziekgezelschap Frans Schweit zer; 7.15 uur Zangles Kolpings Lijfwacht; 7 30 uur Biljartclub T.E.P. Donderdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 7.30 9.30 uur; 7.30 uur Biljart- en Tafeltennis club. Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 7.30—9.30 uur; 89 uur Bi bliotheek; 8 uur Kegelclub „De Poedelaars" Mededeelingen: Van 1114 Maart wordt er een retraite gegeven voor Verloofde meisjes te Noord wij kerhout. Vergoeding 6.50. Meisjes van gezellen, die aan deze retraite willen deelnemen, kunnen zich op geven bij den huismeester. PAROCHIE MARIA HEMELVAART EN ST. JOSEPH Het bruidje, dat Donderdag, |3[|£l morgen in onze kerk trouwde, hoorde er wat van op, toen een go tal „nachtegaaltjes" het Ave Maria ging zingen. Zoo'n eerste keer reken je daar ook niet op, en 't was van te voren niet bekend geworden door 'n bewonderenswaardige en bijna on geloof el ij ke geheimhouding. Zoo is dus 'n nieuwe gewoonte ontstaan. En iedere trouwe en trouwlustige Congre- ganiste mag er nu op rekenen. Als de lichte plankenkoorts de volgende keer over is, zal er nog even meer vaart en voor dracht inkomen, 't Was in alle geval van morgen al zeer goed. A.s. Dinsdag M.C. afd. A om half 8. Zij, die in dienst zijn, moeten zich nog één keer haasten want in de maand Maart beginnen de oefeningen weer 'n 14 uur later, dus om 8 uur en afd. B om 7 uur. 't Schijnt voor afd. B hoog noodig te zijn. Dinsdag 1.1. waren de jongeren keurig op gekomen maar de achterste banken, waar de 16 jarigen zitten, vertoonden groote open plekken. Als 't goed licht is, maak ik er misschien voor afd. B meteen maar „half 8" van. Maar dan ook weer allen komen. Wil afd. A even uitrekenen, dat, nu de M.C. de vorige maal is vervallen, ook de contributie niet bij een gecollecteerd is. We zouden dus nu 4 weken van 2K ct. offeren. Bijgevolg....! Wat wordt dat 'n collecte! Tenslotte wil ik het bestuur, dat zoo piëteitsvol l.L Maandag een gezamenlijke H. Communie vroeg, en de leden, die daar gehoor aan gaven, van harte danken. Zondag 7 uur Euch. sectie in de Pelikaan straat. 't Is er 40 Urengebed, dus bij aan komst en vertrek op 2 knieën knielen. W. J. A. MULDER, pr. Dir. M.C, wil ook luisteren naar een goede raadge ving. Een schitterende film, die een uiterst goeden indruk achterlaat, door het goede spel, door de fijne moraal, door de ont roerende en gevoelige momenten. Voor bijzondedheden verwijzen wij u naar advertentie van hedenavond. ZEVENHOVEN Personalia. Op 1 Maart a.s. herdenkt mej. M. v. Fulpen den dag, dat zij 12 y3 jaar geleden wdrd aangesteld als onder wijzeres aan de parochiale school. Geboren: Margaretha Emerentiana Maria d. van P. G. de Groot en M. Vork Jan z. van H. G. Immerzeel en M. v. Ha ringen. Vertrokken: C. M. Langeslag naar Leiden Hendrik v. d. Ham naar Uithoorn LEIDEN. Geboren: Maria Helena d. v. J. C. Vis ser en P. W. M. v. d. Broek. Adrianus Jacobus Cristianus z. v. L. A. Schrier en A. M. Zwetsloot. Cornelia Theodora Ma ria d. v. J. Vogelaar en C. J. v. Steen. Gesina Geertruida d. v. T. Heijns en G. S. Jasperse. Lammert z. v. H. L. Verhaar en L. M. H. Hartboom. Margaretha d. vx. P. J. Wetselaar en J. Mulder. Roe lof Hendrikus z. v. J. J. Boctekees en W. Moll. Wilhelmus Hendrikus Antonius z. v. A. H. Visser en J. Wolters. Overleden: J. Boehmer wedn. 65 j. M. E. G. v. Diemen dr. Ij. N. J. Ho- g en boom z. 3 mund. D. v. Strater m. 47 j. Th. J. Bakker z. 10 j. J. H. v. Beek z. 13 j. Ondertrouwd: W. Kapaan jm. 27 j. en A. H. Wassenaar jd. 20 j. B. v. d. Meij jm. 26 j. en C. v. d. Bos jd. 25 j. J. de Cler jm. en J. Hoogweg jd. SINT ODO KOORKNAPEN Zondag: Lofbeurt St. Gregoriusgroep. Maandag: kwart voor vijf Aspiranten; kwart over vijf Cresc. gr. I (jongeren). Dinsdag: kwart over vijf Cresc. gr. II (ouderen); zes uur geheele Schola. Woensdag: Lofbeurt St. Ambrosiusgroep. Donderdag: kwart over vijf Cresc. gr. II (ouderen); zes uur geheele Schola. Vrij dag: kwart voor vijf Aspiranten; kwart over vijf Cresc. gr. I (jongeren) Zater dag: Lofbeurt Pius X groep. Hallo boys! Nu de „griepduvel" weer „foetsie" is kun nen we weer gewoon doorgaan met onze repetities. Er moet stevig gewerkt worden. De Schola heeft tijdens het Veertig Uren- gebed heel wat te zingen, dus deze week allemaal present op de repetities, boys! De drie opleidingsgroepen hebben altijd ge noeg werk om hooger op te komen, dus doet je best! De Scholaleden denken toch zeker allemaal goed aan de Lofbeurten?! En danZaterdag 1 Maart, dus volgen de week Zaterdag is Mijnheer van Hame ren jarig. Boys, denkt daaraan! Gaat hem allemaal feliciteeren, want hij doet heel veel voor ons Jongenskoor! Denken jullie eraan? Mooi! De heele van der Duinstraat loopt Zaterdag vol jongens!!! Hallo boys! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP KRUISVAART Cohort St. Pancras Burcht: Anna Paulownastraat MichieLsknapen. Zondag: 6.45 uur Alg- H. Communie van alle congreganisten, dus eveneens van alle Kruisvaarders Maan dag: om 7 uur aspiranten. Dinsdag: om 7.30 uur W. Doyle-ban. Woensdag na het lof Bonifacius- en Godfriedban Vrijdag: 7.30 uur Willibrordusban Zaterdag: 4 5 uur afrekenen 3 ets. fonds en contributie. St. Jansknapen worden Maandag om 5 uur verwacht. Dan vieren we vastenavond. Vergissen jullie je asjeblieft niet, dat je b.v. 's morgens om 5 uur al aan komt klop pen. Dan doen we nog niet open hoor. 't Wordt leuk, dat zeg ik jullie alvast. Cohort „Aetemus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag 7.30 uur H. Mis, waaronder alg. H. Communie voor Welpen, Verkenners en Voortrekkers. Kruisvaarders en Maria- Congreganisten. Geen adspirantenban. 3 u. Bijeenkomst voor Welpen, Verkenners en Kruisvaarders. 7.30 uur: Bijeenkomst voor Maria Congreganisten in het Clubhuis, in gang Hazewindsteeg. Dinsdag 7 uur: Tarcisiusban. Woensdag 2.30 uur: Gre- gorius Aloysiusban. 7 uur: Paschalisban. Cohort „St. Petrus" Burcht: Garenmarkt 36 Zondag: 3 uur Vastenavondviering. Allen present in uniform met goed humeur. Dinsdag: 7 uur St. Tarcisiusban. Woens dag: 7.30 uur St. Sebastiaanban Vrijdag: 8 bur St. Petrusban. Sleutelkoor. Dinsdag: 5 uur Middengroep. Na het Lof Schola. Vrijdag: 5 uur Middengroep. Na het Lof Schola. Kruisvaarders, abonnee's van het Jonge Wachtblad maken wij er op attent, dat deze week 't blad k 10 cent op de bond- bijeenkomsten te verkrijgen is. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE Parochie O.L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph Zondag: 11.451 uur Agnesgroep; 11.45— 1 uur Theresiagroep. Dinsdag: 7.30 uur H. Mis en Alg. H. Communie. Nieuwe leden kunnen zich op de clubs aanmelden. Parochie Sint Petrus. Zaterdag, 2.153.30 uur Mulo-club. Zondag, 3—4 uur Middengroep. 45.15 uur Jongste groep. Aanmelding nieuwe leden op de clubmiddagen, Clubhuis, Hoo- gewoerd 53. Parochie Hartebrug. Zondag, 2.303.45 uur Jongste groep; 34.30 uur Top-groep; 45.30 uur Midden groep. Zaterdag, 2.304 uur Mulo- groep. Aanmelden van nieuwe leden op de ckibmiddagenof bij Pater Booms.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7