Weerbericht Land- en Tuinbouw RECHTZAKEN OMGEVING Burgerlijke Stand STADS NIEUWS De uitbreiding der Leidsche Ambachtsschool DONDERDAG 20 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; ƒ2.50 per kwartaal. Bjj onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post ƒ2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. -B ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 7.02 uur Donderdagavond. Zon op 8.45 uur Vrijdagochtend. MAANSTANDEN. 20 Februari: Donderdagmorgen om 4.33 komt de maan op en gaat Donderdagmid dag om 1.31 onder. 21 Februari: Vrijdagmorgen om 5.30 komt de maan op en gaat Vrijdagmiddag om 2 27 onder. 22 Februari: Maan komt Zaterdagmorgen om 6.19 op en gaat Zaterdagmiddag óm 3,27 onder. 23 Februari: Maan komt Zondagmorgen om 7 uur op en gaat Zondagmiddag om 4.33 onder. 24 Februari: Maan komt Maandagochtend om 7.35 op eri gaat om 5.39 Maandagna- n.iddag onder. 25 Februari: Maan komt Dinsdagmorgen om 8.05 op en gaat om 6.46 Dinsdagnamid dag onder. 26 Februari: De maan komt Woensdag morgen om 8.30 op en gaat Woensdagavond om 7.52 uur onder. (Nieuwe maan). 27 Februari: De maan. komt Donderdag morgen om 8.54 op en gaat Donderdag avond om 8.58 onder. joiioiionoiioiionoiioiioiic^ 5 Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 zang en zonsopkomst n 0 U Deze tijden zijn voor hedenavond Z r en morgenochtend: U H ZONSONDERGANG n Q 7.02 uur. y S ZONSOPKOMST Q 8.45 uur. Q 5 Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te worden. - f I CO 11 CD 11 CD 11 CD 11 CIIOIIOIIOIIO DE AANVOER OP DE GROENTEN- VEILINGEN. Thans is een regeling afgekomen, waar bij de Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale de bevoegdheid heeft verkregen om den aanvoer van diverse groenten aan de veilingen zoo noodig te vorderen. Vol gens deze regeling zijn de tuinders ver plicht, groenten, fruit en aardappelen vol gens aanwijzingen der Groenten- en Fruit- centrale ter veiling aan te voeren. De Gr.- en Fr.-Centrale heeft .tevens de bevoegd heid desgewenscht de aanvoer van be paalde producten te beperken, of deze pro ducten ter beschikking te houden. HAAGSCHE RECHTBANK Diefstal van bloembollen. De Haagsche rechtbank heeft heden den 46-jarigen J. Z., uit Voorhou t, die be schuldigd werd als meesterknecht bij een bollenkweekerij op verschillende tijd stippen bollen, die aan de kweekerij toe behoorden, zonder goedkeuring van den eigenaar te hebben verkocht of weggege ven, tot zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Geëischt was anderhalf jaar. Vier andere personen, wien in verband met deze zaak heling ten laste was ge legd, werden vrijgesproken. Poging tot oplichting. Een inwoner van Leiden was beschul digd van poging tot oplichting door mid del van een ongeldig Duitsch bankbiljet van 500 Mark. Hij was op 12 November j.l. met dit biljet gekomen bij de Ned. Bank te Leiden, waar hem werd medegedeeld, dat dit niet kon worden ingewisseld. Den volgenden dag gaf hij het biljet in betaling aan een kleermaker, wien hij geld schuldig was voor eenige coupons stof voor heerencostuums. De officier van justitie achtte het ten ste gelegde bewezen en eischte op 6 Fe- •ruari' j.l. vier maanden gevangenisstraf. Heden heeft de rechtbank den man oreenkomstig dezen eisch veroordeeld. KATWIJK Gemeenteraad. Vergadering van den raad der gemeente op Vrijdag 21 Febr. a.s. n.m. te 2 uur. De agenda bevat o.m. be handeling der diverse begrootingen. WARMOND Ingebroken. Tijdens afwezigheid der bewoners is ingebroken in een landhuis staande aan de Kagerplassen alhier. De in brekers hebben zich toegang verschaft door verbreking van de sloten en hebben alles overhoop gehaald. Wat vermist is kon nog niet vastgesteld worden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Aanvaring. De schipper van der K. uit Zaandam heeft met zijn motorschip „Alles wel" een aanvaring gehad met een groeij- tenschuit van den heer B. uit Heemstede. De groentenschuit liep vol water en moest worden weggesleept. Ook het motorschip van van der K. bekwam materieele schade. Hotel „Leevllet". Hotel „Leevliet" ge legen aan de Leede alhier zal het komende seizoen niet meer worden geëxploiteerd. Het hotel zal wederom als buitenplaats worden verhuurd. Geboren: Anthonius Cornelis Pancra- sius z. vn L. J. de Vroomen en J. M. v. d. Ham Maria d. van D. J. Dijkema en L. van Bvirkel Cornelis z. van P. Wassenaar en J. J. v. d. Voet Anna Martha Maria d. van H. ter Haar en M. J. den Haselaar. Gehuwd: R. van Drecht jm. 28 j. en J. H. Akersloot jd. 19 j. Overleden. Neeltje Ramp 90 Cornelia Hoogduin 79 j. Adrianus Men ken 78 j. Clazina v. d. Geest 74 j. WASSENAAR Diefstallen. Door de firma H. en S. uit Den Haag is aangifte gedaan van de vermissing van een mantelcostuum, dat door een loopjongen moest worden bezorgd op een adres aan den Rijksstraatweg, doch door een onbevoegde in ontvangst is geno men. •—Ten nadeele van dr de F 1 5 eenden ontvreemd. Geboren: Adrianus Cornelis Wilhel mus z. van J. W. J. Leijen en C. E. Leenen. Dirk z. van H. v. Laar en J. Nagtegaal. Adrianus Theodorus z. van J. J. A. Bak ker en A. Voorham. Cornelia d. van W. H Schmall en A. Kort. Overleden: Willem Gerardus Koe nen 30 j. echtgenoot van A. M. Braand. Piter Neecke 78 j.. echtgenoot van M. W. Verstraeten. Teun is van Scherpenzeel 67 j.. echtgenoot van F. de Klerk. Ondertrouwd: H. J, Teunissen en J. A. Blink. Getrouwd: J. J, Krw-pnhoven en C. A van Rijn. Ingekomen: M, S. W. Aberson, uit Gouda. A. Boermans, uit Idaardera'deel. J. Boksem, uit Den Haag R. Buter en vrouw, uit Den Haag. J. J. Dornhoff, uit Den Haag. AA. Florusse, uit Rotter dam. B. D. de Gelder, uit Voorburg. W. Grooters. uit Gramsbergen. T. Jero- nimus, uit Noordwiik E. Kronheimer geb. Landman, uit Den Haag. M. Lang broek, uit Den Haag. C. Ligtvoet, uit Den Haag. H. Mellinghaus. uit Den Haag E. Mulder, uit Den Haag. M. H. v. d. Poel, uit Rotterdam. J. L. Schenk, uit Maastricht. Jkvr. A. M. L. Ren dorp, uit Denekamp. J. van de Velde, uit Poortvliet. E. M. Knijnenburg geb. v. d. Voort, uit Den Haag. L E. v. d. Voort, uit Sassenheim. Vertrokken: L. S. Croockwit, naar Amsterdam. F. Cnossen naar Den Haag (Loosduinen). P. Poley, naar Den Haag. F. R. Snelleman. naar Apeldoorn. H. Bootsma, naar Brielle. W. M. v. Doorn, naar Groesbeek. O. S. L. Schulte, naar Bochum, Duitschland. A. A. Galesloot naar Naarden D. M. v. d. Berg, naar Voorschoten. A. B. Siegheim, naar Utrecht B. A. Thijssen, naar Leiden. M. J. Charmant, naar Amsterdam. M. G. Wetters, naar, Nijmegen. A. Schuck, naar Urbach. J. de Snoo, naar Den Haag W. O. Bornhaupt, naar Wijhe. C. J. van Eyk, naar Leidschendam. H. J. Lit, naar Katwijk. LEIDEN. Geboren: Hendrik Johannes z. van W. F. Flam an en M. M. Dreef Wybo z. van P. Th. Oosterhoff en R. R. Baldow Ja cobus Josef z. van A. D. Mossel en A. A. Hövelmeijer Froukje Hermina Hendri- ka d. van W. D. c. Muijen en H. Timmer man Franciscus Johannes z. van J. A. v. d. Hulst en B. Veijswu'k Clasina d. van P t' Hart en M. Koppert Maria Hendrika d. van J. R Regeer en J. Meijers Chris tina Maria d. van C. M. Langerak en S. v. d. Waals Alfred z. van J. Blom en E. C. Binnendijk Jenneken Jutta Waldrant Vera d. van J. W. Jongman en J. M. v. d. Pluym Anthony z. van P. Imanse en C. v. Groen Anna Maria d. van W. J. Gertenbach en M. v. Ginhoven Maria Gerarda Johanna d. van L. R. Kallenberg en L. J. v. Seggelen. Ondertrouwd: W. Sip jm. 25 j. en M. H. de Ruijter jd. 21 j. Getrouwd: F. J. Buis jm. en H. C. M. Singeling jd. H. Holwsilder jm. en J. Se- lier jd. A. Th. v. Leeuwen jm. en H. J. Sinteur jd. E. G. Taubert jm. en H. Ha- geman jd. Overleden: S. Blom d. 5 m. J. Leemans d. 24 j. G. Hakker wed. van C. v. Dorsten 78 j. VEEL BELANGSTELLING BIJ DE OFFICIEELE OPENING De opening van den nieuwbouw der Leid sche Ambachtsschool aan den Haagweg vond gistermiddag onder groote belang stelling plaats. Onder de genoodigden zagen we o. m. aanweiig de heer G. A. Groot Haar, in specteur bij het Nijverheidsonderwijs, ver tegenwoordiger van het Departement van Onderwijs, Kunst en Cultuurbescherming, terwijl de tijdens de plechtigheid der ope ning tevens nog binnenkwam de inspecteur- generaal bij het N. O., de heer ir. G. Hof stede. Van het gemeentebestuur van Leiden wa ren aanwezig de vier wethouders en de ge meentesecretaris, mr. dr. C. E. van Strijen, terwijl de burgemeester door ongesteldheid verhinderd was tegenwoordig te zijn, ter wijl van de gemeentebesturen uit de om geving vertegenwoordigd waren Katwijk, Noordwjjk, Hazerswoude en Koudekerk. Verder waren nog aanwezig de heer H. A. Vriend, gemeentelijk inspecteur bij het L. O. hier ter stede, ir. A. Maris, vertegen woordigers der Ned. Spoorwegen, de heer J. de Waal, voorz. van den Bond van Ver. tot het geven van het N.O., de heer A. L. Hengeveld, namens de vereeniging van Di recties van Nijverheidsscholen, de heeren N. C. F. van Ginkel voorzitter en mr. M. B. Vos, secretaris van het Departement Leiden der Mij. voor Nijverheid en Han del, mr. F. Trapman, secretaris der Leid sche Ver. van Industrieelen, de heeren H. M. Simonis en dr. P. G. Knibbe, ondervoor. zitter en secretaris der K. v. K. voor Rijn land, dr. C. A. Crommelin, directeur der Leidsche Instrumentmakersschool, A. Ver- d. Hoogt, directeur van M. S. G.. hoofden van gemeentebedrijven, bestuursleden en oud-bestuursleden, leeraren, ouders van eerlingen enz. Rede van den voorzitter, ir. J. J. G. v. d. Hoek. Te ruim half drie, toen de genoodigden de voor hen bestemde plaatsen in de twee groote lokalen der eerste verdieping had den ingenomen, heette de voorzitter van het bestuur der Leidsche Ambachtsschool, de heer ir. J. J. G. v. d. Hoek, allen harte lijk welkom. Uit zoo veler aanwezigheid constateerde de heer v. d. Hoek, dat het nijverheidson derwijs en in het bijzonder de school en nog meer de uitbreiding der school aller belangstelling had. Degenen, die op eenigerlei wijze in het belang van het onderwijs aan de school werkzaam zijn, kunnen vruchtbaarder werk verrichten, indien z:j zich gedragen voelen door de sympathie van velen. Verre van in'dezen droeven tijd de uit breiding der school op feestelijke wijze te cpenen, heeft het bestuur de nieuwe loka len geleidelijk en met stille trom doen be- tiekken. Niettemin meende men de gele genheid niet te mogen onthouden om te laten zien wat door deze uitbreiding thans bereikt is. In den breede memoreerde de heer v. d. Hoek hierna de stichting der vereeniving in 1882, de opening van het eerste schoolge bouw op 1 Mei 1883 in het voormalige Cae. ciliagasthuis met een leerlingenaantal van 34 en herinnerde voort" aan de herhaalde uitbreidingen, die in den loop der jaren tot stand kwamen, totdat thans door deze uitbreiding voor meer dan 1000 leer1 in gen goed onderwijs kan worden gegeven. Tot deze laatste uitbreiding werkte niet weinig mede het feit, dat de cursus helaas van drie tot twee iaar we-d teruggebracht. Dit toch maakte het nog meer noodzake lijk het onderwijs zoo doelmatig mogelijk te doen plaats vinden. Er moest vermeden worden, dat nuttige tijd verdaan werd aan het halen en weder oubergen van onder handen zijnde werkstukken, er moest oïaats gemaakt worden voor meer machi nes. Zeer urgent werden verbeteringen toen vooral het onderwijs in auto- en mo- torherstellen steeds meer belangstelling ging trekken en er voortdurend toenemen de vraag ontstond naar in dit vak gediplo meerden. Werd er aanvankelijk in de eerste plaats aan gedacht voor dit vak een afzonder lek lokaal te bouwen, na alleraangenaam ste besprekingen met den Inspecteur-Gene raal van het Nijverheidsonderwijs werd steeds meer de mogelijkheid, overwogen of dan niet tegelijkertijd een zekere vernieu wing en uitbreiding der school tot stand gebracht zou kunnen worden. Het groote aantal leerlingen had het noodig gemaakt, dat zolders en bergruimten in gebruik ge nomen waren als leslokaal. Het huisvesten van de bijna 1200 in aantal zijnde leerlin gen vergde wel het uiterste van de organi satietalenten van den onvolprezen -direc teur en legde ook aan de leerareen blijmoe dig gedragen zware lasten cp. Vele lokalen waren niet geschikt voor het aantal te plaatsen leerlingen; de allereerste school- uitbreiding bleek achteraf minder goed ge slaagd te zijn en zoo waren er tal van be zwaren, die noodzakelijk ondervangen moesten worden. Spr. memoreerde vervolgens dankbaar de medewerking der Ned. Spoorwegen en van den heer Perquin om de uitvoering der plannen te verwezenlijken. De financieele zijde van het probleem kon door het aangaan van een door de be trokken ministers ondersteunde leening worden overwonnen en bij de technische uitwerking van het plan ondervond het bestuur van den Inspecteur-Generaal, zoo wel als van den heer Bolten van den Rijksgebouwendienst, de grootst mogelijke medewerking, al konden zij ondanks hun welwillende gezindheid niet aan alle wen- schen tegemoet komen. Spr. wees vervolgens op het groote aan deel, dat in deze uitbreiding hebben gehad de heeren Bern. Buurman, de architect van het gebouw en de directeur, de heer G. E. E. Kuijntjes, die tot deze belangrij ke uitbreiding den stoot heeft gegeven en met een zeer logisch opgebouwde en over zichtelijke argumentatie velen de noodza kelijkheid van dezen nieuwbouw deed in zien. Met buitengewone ijver en toewij ding heeft hij aan het bouwprogramma iT-edegewerkt en tot op het allerlaatst mo gelijke moment wist'hij met nieuwe voor stellen voor kleine verbeteringen te ver- rassen. Ook de leeraren hebben over tal van aetails waardevolle adviezen gegeven en lijdens den bouw hebben zij, waar moge lijk op zeer snelle en vakkundige wijze met hun leerlingen tal van voor den bouw benoodigde onderdeeien vervaardigd. Een bijzonder woord van dank richtte spr. tot zijn medebestuursleden, de heeren ir. Jan A. v. d. Laan en H. Korswagen voor de uitermate kundige adviezen, die zij steeds even bereidwillig hebben gege ven; voorts den dagelijksch opzichter, den heer Koonings, den aannemer, den heer Buur, de adviseurs, de onderaannemers en werklieden. Het geheel is eenvoudig maar goed ge maakt en het werk. is als utiliteitsbouw behandeld. Spr. koesterde de hc-op, dat al ien zullen begrijpen, dat er nog een be langrijke wensch onvervuld is gebleven. Het bestuur zou namelijk zoo gaarne zien, dat ook de Kunst haar intree in het ge bouw deed en dat bijvoorbeeld leerlingen van academies voor beeldende kunst, waar mogelijk, versieringen aanbrachten. Dit zou de waarde als mensen den leerlingen niet anders dan ten goede kunnen komen. Een andere bjj den aanvang van den bouw onvervuld gebleven wensch is in middels reeds bevredigd. Reeds eenige ja ren geleden opperde spr. de wenschelijk- heid onderwijs in lichamelijke ontwikkeling m het leerprogramma op te nemen; ware het hem liever geweest, dat het inzicht in de algemeen e noodzakelijkheid hiervan op normale wijze in het volk zou zijn ge groeid, nu deze kwestie op andere, wijze tot een beslissing is gebracht, werd goed keuring gekregen om het voormalig schaftlokaal tot gymnastieklokaal om te bouwen, waarmede men dan ook op het oogenblik nog bezig is. Na een uiteenzetting over de verschil lende thans aanwezige lokalen en na ge memoreerd te hebben in welke vakken thans onderwijs wordt gegeven, besloot spr. met den wensch, dat de vereeniging onder Gods zegen tot in lengte van jaren de beginselen van het ambacht, volgens de daartoe door de regeering te geven richtlij nen, zal mogen leeren aan tal van Neder landsche jongens en tot heil van ons dier baar Vaderland. Het bestuur dankt zijn voorzitter. De heer ir. J. M. Rademaker, sprekend namens zijn medebestuursleden, zeide te weten hoeveel moeilijkheden bij dezen bouw waren te overwinnen. Vele daarvan kwamen voor rekening van den architect en de bouwcommissie, maai er bleven er altijd toch nog genoeg voor den voorzitter over. Door zich aan de oplossing daarvan geheel te geven heeft de voorzitter zich voor de school vele verdiensten verworven en het bestuur betuigt daarvoor gaarne zijn groote waardeering. Mede geschiedt dit vanwege het feit, dat de heer v. d. Hoek zijn dochter bereid vond in een der gangen der school een plaquette aan te brengen, waarmee hij te vens zijn sympathie voor de school on dubbelzinnig tot uitdrukking bracht. Aan mej. v. d. Hoek werden daarop bloemen aangeboden. Toespraak van den directeur. De directeur der school de heer G. E. E. Kuijntjes, wees op de groote beteekenis van deze nieuwe schooluitbreiding. Aan de totstandkoming van dit gebouwencomplex hebben opeenvolgende besturen geheel be langeloos hun krachten gegeven. Zooals het hier is: een school voor de practijk, bestuurd door menschen uit de practijk, is toch wel een unieke regeling. Zij, die hun opleiding hier genoten en er de vruchten van hebben geplukt of er thans nog van plukken, zijn het bestuur hier dankbaar voor. Spr. dankte hierna voor de medewer king, welke het bestuur gaf aan direc teur en leeraren, wanneer deze met voor stellen tot verbetering van het onderwijs kwamen. Dankbaar zijn allen thans voor de be reikte resultaten, dankbaar ook voor de waardeerende woorden van den voorzit - tei. Spr. hoopte, dat de goede verstandhou ding en de vruchtbare samenwerking tus schen het bestuur en allen, die aan deze school verbonden zijn, het onderwijs doen groeien ,tot heil van de jeugd van Leiden en omgeving, die om goed vakonderwijs vraagt. De heer Kuijntjes besloot met de aan bieding van een door den heer Geels, een der medewerkers van het architectenbu reau Buurman vervaardigd? perspectieftee- kening van het oude en daarby aansluiten de nieuwe gebouw. Verschillende sprekers. Namens den Bond van Vereenigingen tot het geven van Nijverheidsonderwijs, sprak hierna de heer J. de Waal, wien het getrof fen had, dat er hier zulk een uitnemende verstandhouding heerscht tusschen bestuur, directeur en leeraren, terwijl hem bovenal is opgevallen, dat het bestuur zoo vakkun dig is. iJpr. juichte het voorts toe, dat ook de lichaamsoefening op de school wordt in gevoerd en hij stemde volkomen in met ae slotwoorden van den voorzitter, dat het hier gegeven onderwijs moge strekken tot heil der jeugd. De heer C. Brilman, on der-directeur der school, dichtte een woord van gelukwensch tot het bestuur namens de leerlingen en namens de afd. Leiden van den Ned. Bond van Leeraren en Leeraressen bij het N. O., terwijl voor het hoofdbestuur van dezen bond het woord werd gevoerd door den heer G. N. van Meurs, leeraar der school. De heer A. L. Hengeveld sprak namens de Vereeniging van Directeuren van Nij verheidsonder wijsscholen, die het bestuur gelukwenschte met een directeur als de lieer Kuijntjes is. Mr. A. Tepe spreekt namens het Leidsch gemeentebestuur. Namens B. en W. van Leiden werd ten slotte het woord gevoerd door den loco burgemeester, mr. A. F. L. M. Tepe, tevens wethouder van Onderwijs. Indien de burgemeester niet door lichte ongesteldheid verhinderd ware geweest, zou het geheele gemeentebestuur hier aan wezig geweest zijn, aldus zeide spr. Daaruit mocht men de conclusie trekken, dat de school de volle belangstelling van het ge meentebestuur heeft. Deze belangstelling blijkt evenwel ook mede uit het feit, dat bij de talrijke plan nen tot verbouwing steeds de volledige medewerking van het gemeentebestuur werd verkregen en dat zelfs door den wet houder van financiën geen tegenstand werd geboden. In de vernieuwing van deze school ziet spr. een symbool van dezen tijd, maar met behoud van het goede oude. Immers het bestuur heeft het.oude schoolgebouw, dat nog goed was, niet omvergeworpen, omdat het nog bruikbaar is. Spr.' biesloot met de verwachting uit te spreken, dat de naam der Leidsche Am bachtsschool, die reeds voortreffelijk is, in de toekomst nog beter zal worden, tot heil van den jongen menrch, tot zegen van Lei den en het vaderland. Nadat de architect, de heer Bern. Buur man, nog woorden van dank had gespro ken voor de ondervonden medewerking, richtte de voorz. woorden van dank tot alle sprekers. Daarna werd het gebouw bezich tigd, waarna tot slot een verversching werd aangeboden. NIJVERHEIDSONDERWIJS Bij beschikking van den secretaris-gene raal van opvoeding, wetenschap en cultuur bescherming is bepaald, dat de commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akten van bekwaam heid tot het geven van nijverheidsonderwijs N VII, N VIII en N XX en van de aantee- keningen op de akten N VII en N VIII zit ting zal houden te Amsterdam en 's Gra- venhage. In de examencommissie zijn o.m. be noemd tot leden de dames M. A. Busé, J. J. C. de Goede, M. A. Lutz, M. J. Oude Groe- neger (plaatsvervangend), Th. G. E. Schenck en de heer dr. J. J. van Eek, allen alhier. SLACHTOFFER VAN DE DUISTERNIS. Gisteravond kwart voor elf is de 34-ja rige onderwijzer A. C. B. uit de Valdezstraat aan den Apothekersdijk door de duister nis te water geloopen. Op zijn hulpgeroep snelden voorbijgangers toe, die er in slaagden hem op het droge te brengen. Bij bewoners aan den Apotekersdijk werd hij van droge kleeren voorzien, waarna hij naar huis werd gebracht. DOOR DE GLADHEID GESLIPT. Hedenmorgen te kwart over negen is de 43-jarige wielrijder D. H. op dén hoek van het Levendaal en de Kraaierstraat met zijn fiets door de gladheid geslipt. Vermoede lijk heeft de man bij den val het linker bovenbeen gebroken. Door den E.H.D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. JONGEN MET LADDER OMGEVALLEN. Gistermorgen is de 14-jarige schilders knecht H. v. d. K. uit Oegstgeest, toen hij in de Nieuwstraat alhier voor een perceel op een ladder stond, met den ladder om- vergevallen, doordat de ladder onoordeel kundig was geplaatst. De jongen brak het linkerbovenbeen en werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 5076. F. A. de Groen, Leiden, Haarlemmerstraat 38, café. Vest. fil.: Leiden, Haarlemmerstraat 26 o. d. naam: Münchener Hof, d.d. 1 Nov. 1940. 7295. C. Vreem, Leiden, Mare 94. N. E.: Wed. M. B. VreemBouwmeister, Leiden. 2169. Wasch- en Sstrijkinrichting „Rhijn- zigt", Leiden, Morcshweg 130. N. E.: We-' C. C. H. Cadrivan Wijngaarden, Lei'3

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2