5)e Bennen, die 11 noodig beeft! MAANDAG 10 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 WANDELSPORT GROOTE PAASCHWANDELTOCHTEN TE DORDRECHT. Op 2en Paaschdag, 14 April a.s., zullen op het eiland van Dordrecht groote wan deltochten gehouden worden, georgani seerd door de Wandelclub Victoria, te Dordrecht. De parcoursen bestaan uit tochten van 30 en 15 Km. Zij voeren door de schilder achtige "uöe Merwestad, en de or den met natuurschoon zoo rijk gezegenden mgepol- derden Biesbosch. In verband met het wegvallen van de sportretours bij de spoorwegen, wordt door Victoria een tegemoetkoming verleend in de reiskosten, 3e klasse, en wel van 30 pet. aan groepen, die komen van een afstand verder dan 20 km. van Dordrecht, en 40 pet, indien verder dan 40 km. km. van Dordrecht. Nadere bijzonderheden en een volledig programma met inschrijvingsbiljetten, worden op aanvrage gaarne toegezonden door de Wandelclub Victoria, Postbus 32, Dordrecht. BILJARTEN Van der Keijl verovert den titel en promoveert naar de tweede klasse. Vrijdag, Zaterdag en "Zondag zijn in het clublokaal van de 's-Gravenhaagsche Bil jartclub de wedstrijden om het Kampioen schap van Nederland derde klas drie ban den, gehouden, met als resultaat, dat de Amsterdammer van der Keyl van K.r.a.s. kampioen werd. Aangezien de nieuwe kampioen een ge middelde boven 0,4 heeft behaald, promo veert hij tevens naar de tweede klasse, het geen eveneens het geval is met den „En- tre-Nous"-speler Buitendorp. De eidstand luidt: pt. gw. gl. pnt. brt. h.s. gem. v. d. Keyl 12 6 205 499 6 0.410 Verdooner 9 4 1 201 513 4 0.388 Buitendorp 8 4 200 492 4 0.406 de Vries 3 4—180 526 5 0.342 Sanders 7 3 1 195 523 4 0.373 Perel 6 3 175 520 5 0.336 Visser 6 3 161 495 5 0.325 v. Nifterick 0 0 154 505 3 0.304 BILJARTCLUB T. E. P. Gistermiddag werd de bliksemdedstrijd gespeeld tusschen leden van T. E. P. en de „Caramboles". De wedstrijd is buiten gewoon goed geslaagd te noemen en werd als volgt gespeeld. Er waren 35 deelne mers. De loting wees elkanders tegenstan der aan. De 1ste ronde nam 17 deelnemers uit den' strijd, van de 18 overigen vielen in de 2de ronde 9 spelers af. De 3de ronde nam vervolgens 4 spelers uit den strijd, waarvan de 5 ongeslagen spelers in de finale kwamen. Deze finale bestond uit 'n dubbele competitie. De wed strijden werden alle over 5 beurten ge speeld. De „Caramboles" wisten den lsten, 3den en 4den prijs te behalen. De 2e, en 5de prijzen bleven in Leiden. De heer A. v. Beek, die de 1ste prijs won, wist tevens de hoogste serie: 32 car. en het hogste gemiddelde uit 1 partij te halen; n.l. 9.40. De uitslag was als volgt: le prijs A. v. Beek „Car.", 2e pr. H. De- vilee „T.E.P.", 3e pr. Jac. Baker „Car.", 4e pr. K. v. d. Meef „Car.", 5e pr. D. Devilee „T.E.P." GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN De raad der- gemeente Voorschoten ver gaderde Vrijdag, 7 Februari j.L, onder lei ding van burgemeester M. F. Berkhout. Aanwezig waren 10 leden. Afwezig met kennisgeving de heer P. de Booy. Aankoop gronden verbreeding Leidscheweg en Schoolstraat. Naar aanleiding van een rapport der schattingscommissie stellen B. en W. den raad voor te besluiten tot overname van grond pl.m. 80.2 M2. toebehoorende aan den heer M. E. H. Raumann te voorschoten ad 10 per M2., bestaande uit voortuin. De boomen zullen door verkooper worden ge rooid en voor rekening van de gemeente zal als afscheiding een nieuw hek worden geplaatst en de bestaande watermterput zal voor rekening van de gemeente worden verplaatst; van het R. K. Kerkbestuur over te nemen pl.m. 149.2 M2. grond bestaande uit voortuin ad 10 per M2., op dezelfde voorwaarden als hierboven genoemd; van de gebroeders Eggink alhier aan te koopen 26.2 M2. grond ad 3 per M2.; van mevr. M. ParooOppenheimerte Scheveningen pl.m. 53 M2. grond ad f 10 per M2. plus een bedrag van 20 voor het wijzigen yan de erkerramen en 1 M2. grond in de School straat toebehoorende aan den heer J. A. Mens en mej. A. W. Mens alhier voor 5. Aldus besloten. Ingekomen is een verslag van de brand weer in 1940, waaruit bleek dat de "brand weer in 1940 zesmaal daadwerkelijk is op getreden. Crediet auto-ladder. Bij de behandeling van dit punt in de vorige raadsvergadering staakten de stem men, zoodat dit voorstel thans wederom in stemming moest worden gebracht. Vóór het voorstel stemmen: de wethouders: J. A. Mens en O. I. R. Viveen en dé heeren. C. Eggink, J. van der Marei en C. van Wis sen, zoodat wederom de stemmen staken n.l. 5 tegen 5 en het voorstel thans geacht wordt te zijn verworpen. Wanneer de heer P. de Booy, die een voorstander der macha- nische ladder was, aanwezig was geweest, was het voorstel van B. en W. aangenomen. Thans is het woord aan Ged. Staten. Crediet beplanting straten. Ter vervanging van de te rooien boomen in een gedeelte van de Wijngaardenlaan, moeten een 34-tal boomeh worden geplant. De hieraan verbonden kosten worden be groot op 300. Ook de in het trottoir uit gevallen boomen en de zwaar beschadigde boomen aldaar in de Bij dorpstraat moeten worden vervangen door nieuwe boomen. Deze kosten worden begroot op 200, zoo dat B. en W. den raad voorstellen aan het college een crediet van 500 te verleenen. Z. h. st. goedgekeurd. Crediet vernieuwing Nieuw- Voordorplaan. Vervolgens vragen B. en W. een crediet aan voor de vernieuwing van de Nieuw- Voordorplaan. De kosten worden begroot op 1000, waaraan de heer C. van Dool een bijdrage heeft verleend van 750. De heer J. Braggaar vraagt of de Nieuw- Voordorplaan particulier eigendom is of van de gemeente. De voorzitter antwoordt dat deze laan thans eigendom der gemeente is, waarna zonder hoofdelijke stemming aldus wordt besloten. Sneeuwruimen, bij wijze van werkverruiming. Het sneeuwruimen op 18, 20, 21 en 22 Januari j.l. heeft plaats gehad door werk- loozen tegen het normale uurloon voor losse werklieden in gemeentedienst. Niet temin moet er mede rekening worden ge houden, dat het sneeuwruimen, met het oog op de daaraan verbonden kosten, ook hier bij wijze van werkverruiming zal moeten geschieden. Daartoe vragen B. en W. machtiging. Spr. zegt dat B. en W. dit voorstel doen naar aanleiding van een ge zonden circulaire. Het college geeft de voor keur aan opruiming tegen het gewone uur loon. Bij abnormale langdurige sneeuw, wanneer de kosten te hoog zouden worden, dan pas komt de werkverruiming, waar voor B. en W. machtiging vragen. De heer J. Braggaar verklaart, nadere toelichting, zijn stem aan het voorstel te zullen geven. Met alg. st. wordt daarna al dus besloten. Vervolgens wordt besloten de overeen komst met het „Advertentieblad voor Voor schoten" inzake opname van officieele be kendmakingen in 1941 te verlengen tegen een vergoeding van 30 per maand. Per blad kan de gemeente over 700 regels be schikken. Voorlo'opig zal de overeenkomst worden verlengd tot 31 December 1941. Werkverruimingsobjecten van verschillende bloemisten. Thans komt aan de orde een verzoek van de N.V. Gebr. Eggink, alhier, om sub sidie in de kosten van uitvoering van een werkverruimingsobject, wat bestaat uit het diepdelven van een perceel grond in de gemeente. De kosten worden begroot op f 975, met een basis uurloon van 0.32 in accoord. De subsidie in de arbeidsloonen zal bedragen 90 pet. van 775 of f 697.50. Voor eenzelfde werkobject heeft de heer J. v. d. Marei een verzoek ingediend om subsidie, waarvan de subsidie zal bedragen 495. Eveneens van den heer B. Hoogwerf- Kroon, waarvan de subsidie zal bedragen 382.50, en eenzelfde verzoek van de Gebr. de Bruin, waarvan de subsidie zal bedragen f 328.50. Deze werkobjecten zul len moeten worden uitgevoerd onder toe zicht van de Ned. Heidemaatschappij. B. en W. geven de raad in overweging het co1- f- ^chtigen de daarvoor in aanmer king komende arbeiders bij de bovenge noemde werkverruimingsobjecten te plaat sen. De heer D. Limburg maakte de opmer king, dat het basis uurloon van 0.32 aan den lagen kant is, doch meent dat daaraan niet veel te doen is. De heer J. Braggaar is voorstander van werkverruiming, doch in deze dure tijden en bij zulk een zwaren arbeid is het loon laag. De voorzitter merkt op, dat dit punt al meerdere malen in den raad is besproken en het college van B. en W. heeft met alle middelen getracht hierin verandering te krijgen, doch zonder resultaat. Niet B. en W. of de raad stelt dit uurloon vast, doch het departement van sociale zaken. B. en W. zullen doen wat mogelijk is. Met alg. st. worden deze verzoeken in gewilligd. Aan het lager bezoldigd gehuwd gemeen- tepersoneel wordt, bij wijze van tijdelijken maatregel, de minimum kindertoelage van 1.15 per week, per kind, opgevoerd tot 1.45. per week en f 0.25 per dag, p. kind. Beplanting verbindingsweg Nieuw- Voordorpstraat en Noordheystraat. Voor aanleg van plantsoen voor boven genoemde straten vragen B.»en W. den raad een crediet aan van 700. Wordt aldus besloten. Daarna wordt het college van B. en W. gemachtigd een woning te huren Donklaan no. 13 tegen een huurprijs van 22 per maand en een woning aan de Burgemees ter Treubstraat no. 26, tegen een huurprijs van 32.50 pér maand voor eep tweetal veldwachters. In de vorige vergadering is aan het col lége een crediet verleend van f 750 voor aanschaffing van gymnastiekbenoodigdhe- den, doch het blijkt dat noodig is een be drag van 1000, zoodat het verleende cre diet met 250 zal moeten worden ver hoogd. Wordt aldus conform besloten. Vergoeding voorschot ex artikel 101, le lid, der L. O. wet 1920, voor gewoon lager onderwijs, dienstjaar 1941. B. en W. geven den raad in overweging op de bedoelde vergoedingen een voorschot te verleenen, als volgt: per leerling f 10.25, aan: het be stuur der Ned. Herv. school voor 237 leer lingen 2436.08; het bestuur der Geref. school voor 146 leerlingen f 1503.33; het bestuur van de R. K. Jongens- en meisjes scholen voor 386 leerlingen f 3956.50; het bestuur van de H. Catharina van Senen (pensionaat Bijdorp) voor 38 leerlingen 389.50. Conform besloten. Aanvulling arbeidsovereenkomsten- besluit. Voor de werklieden, die op arbeidsover eenkomst zijn aangesteld wenschen B. en W. in bedoeld besluit eenige wijzigingen aan te brengen om tijdens hevige regen eenige vergoeding te kunnen uitkeeren. Daarom stellen B. en W. den raad voor de b.epaling omtrent regenverlet voorkomende in cV lan'Soi""Va collectieve arbeidsovereen komst voor de bouwbedrijven over te ne men, waardoor 70 pet. van het loon voor eenigen tijd kan worden uitgekeerd. Z. h. st. goedgekeurd. De beheersverordening wordt vervolgens gewijizgd, daar een nieuwe chef-monteur bij de bedrijven is benoemd, die den titel voert van chef der bedrijven; de heer D. J. Brinks zal worden genoemd „directeur van de bedrijven", om verwarring te voor komen. Daar de heer A. Tempelman op grond van een medische verklaring, niet langer belast mag blijven met het stoken van de centrale verwarming, moet dit raadsbesluit worden ingetrokken en daar aan den heer B. J. Lamboo in het vervolg het stoken van de centrale verwarming zal worden opge dragen is het noodig béide jaarwedden op nieuw te verdeelen, wat slechts een admi nistratieve wijziging beteekent. Conform besloten. In verband met de invoering van de rantsoeneeringsmaatregelen ten aanzien van het gebruik van gasis er vraag gekomen naar het gebruik van gassudderbranders om deze van gemeentewege beschikbaar te stellen. Een vijf pits sudderbrander kan worden verkocht voor 3.75 en een 2-pits sudderbrander voor 1.80. De plaatsing zal geschieden door de plaatselijke instal lateurs, die voor zijn bemoeiingen per ge plaatsten sudderbrander 12 y. pet. provisie ontvangt. B. en W. stellen den raad voor aldus te besluiten. Commissie voortuinen. In een der vorige vergaderingen is be sloten tot instelling van een commissie tot het doen keuren van voortuinen. Bij nadere overweging achten B. en W. het doeltref fender een vertegenwoordiging van de afd- Voorschoten van de Holl. Mij. voor ic-br-uw en één van de afd. Voorschoten van den L. T. B. op te nemen en voorts in de commissie niet één doch twee ambtena ren te benoemen. De heer D. Limburg betwijfelt of deze verandering een verbetering zal zijn, daar dit fcoerenorganisaties zijn en geen deskun dig'^ voor het keuren van tuinen. Moet het echter aldus geschieden, dan merkt spr. op, dat er ook nog een afd. bestaat alhier van den Christ. Boeren- en Tuindersbond. De heei Doeswijk zegt dat de L.T.B. niet enkel is een organisatie van landbouwers, doch ook voor de tuinbouwers, zoodat er zeker deskundigen zijn om een voortuin te kunnen beoordeelen. 'De voorz. acht het beter voor een objec tieve beoordeeling deze commissie aldus samen te stellen. De opmerking van den heer Doeswijk is zeer ad rem. Er is geen bezwaar om in de commissie één ambte naar in plaats van twee te benoemen en daarvoor in de plaats een vertegenwoordi ger van den Christ. Boeren- en Tuinders- bond aan te wijzen. Aldus besloten. Hierna sluiting. lo het Aanaai. De camouflage kleuren onttrekken de passeerende vaartuigen aan het spiedend oog der vijandelijke waarnemers (Foto Weltbild) Een telle brand heett te Boxtel de magazijnen van een manu<acturen en meubelhandel verwoest. Een negenjarige knaap kwam in de vlammen om. De ruTne, welke door het vuur werd aangericht (Foto Het Zuiden) BON WAREN GELDIG HOEVEELHEID 02 Brood of Gebak Van 10 Febr. t/m 16 Febr. (23 Febr.) 100 gram roggebrood of 100 gram ander brood of een rantsoen gebak 4 vBloemkaart) Meel of bloem of brood of gebak Van 27 Jan. t/m 23 Febr 35 gram meel of bloem of 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram witte brood of 1/2 rantsoen gebak 03 (Boter kaart) Boter of Margarine Van 10 Febr. t/m 16 Febr. (23 Febr.). half pond boter of half pond margarine. 03 (Vetkaart) Boter of Margarine Zelfde als boterkaart. 91 Suiker Van 18 Jan. t/m 14 Febr 1 kilogram 01 Vleesch en Vleeschwaren Van 6 Febr. t/m 16 Febr. (19 Febr.). 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalf vleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrcod en 150 gram voor bloed worst. 102 Peulvruchten Van 27 Jan. t/m 16 Febr y kilogram 02 Koffie of Thee Van 3 Febr. t/m 16 Mrt. 125 gram koffie of 50 gram thee. 19, 32, 45, 58, Kaas Van 27 Jan. t/m 23 Febr Elk der bonnen 100 gram kaas. 04 Eieren Van 10 Febr. t/m 16 Febr. (23 Febr.) 1 ei 92 Rijst of Rijste- meel of -gries of Gruttemeel (gemengd meel) Van 25 Jan. t/m 21 Febr y, pond 87 Maïzena of Griesmeel of Sago of Aardappel meel of Pudding poeder of Pudding sauspoeder Van 28 Dec. t/m 21 Febr 1 ons. Op twee bonnen mag 1 pakje maïzena van 225 gram worden gekocht, in verpakkin gen welke vóór 22 Juli 1940 zijn vervaardigd. 57 Havermout of Havervlokken of Haverbloem of Aardappelmeel- vlokken Van 28 Dec. t/m 21 Febr y, pond 44 Gort of Gortmout of Grutten Van 27 Dec. t/m 21 Feb V, pond 31 Macaroni of Vermicelli of Spaghetti Van 28 Dec. t/m 21 Febr 1 ons 117 Scheerzeep Van 1 Jan. t/m 30 April 50 gram scheerzeep, of een tube scheercrême, of kleine tubes, of een pot scheerzeep 01 Zeep Van 1 Febr. t/m 28 Febr 120 gram huishoudzeep, of 200 gram zachte zeep, of vloeibare zeep, of 250 gram zeeppoeder, of zelfwerkende waschmiddelen, of 125 gram zeepvlokken, of 150 gram toiletzeep. Periode 8 Periode d Petroleum Van 30 Dec. t/m 23 Febr Van 20 Jan. t/m 23 Febr 2 liter RANTSOEN VLEESCHWAREN 75 gram gerookt of gekookt varkens- rund of kalfsvleesch en gerookte worstsoorten; 100 gram worstsoorten, rolpens en knak worst; 125 ,4rain leverartikelen, tongen worst en nierbrood, 150 gram bloedworst. REGELING BRANDSTOFFEN: BONNEN No. 11, 12 en 13 (haarden en kachels). BONNEN 25 tjn. 32 (centrale verwarming) t.m. 28 Februari, één eenheid vaste brand stoffen. BONNEN 8, 9, 10 en 1124 nog tot 14 Februari. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 1 Februari tot en met Vrijdag 28 Februari a.s. geven de met „brandstoffen, één eenheid, vierde periode" en de met „cokes, één eenheid, vierde periode" gemerkte oonnen recht op het koopen van één een heid vaste brandstoffen. Verbruikers in de groepen B, C en D, met een verbruik van heer dan 25 eenhe den per periode, dienen zich in de maand Februari tot de distributiediensten op door deze diensten te bepalen tijdstippen te wenden, teneinde de toewijzingen in ontvangst te nemen.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 8