STADSNIEUWS Burgerlijke Stand Laatste berichten MARKTBERICHTEN MAANDAG 10 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 LEIDSCHENDAM Het nieuwe raadhuis. Zaterdag zijn het gemeentebestuur en de afdeelingen I en II der gemeente-secretarie naar het nieuwé raadhuis verhuisd; zoodra de we gen, enz. rondom het gebouw gereed zijn, zullen ook de afdeeling III, gemeente-ont vanger, politie, enz. volgen. Bij de inge bruikname hebben wij eens geinformeerd naar de kosten van schoonhouden en ver namen wy, dat deze kosten worden ge raamd op 1056.40 per jaar; hierin zijn begrepen schoonmaakartikelen, groote schoonmaak, sociale verzekering en an derszins. In bovengenoemd bedrag is ech ter niet begrepen het dagelijksche schoon houden, wat steeds door den gemeentebode wordt gedaan. St. Josephsgezellen. Dinsdag 11 Fe bruari te 7.30 uur Maria-Congregatie, hierna bijeenkomst tot 9.30 uur. Zaterdag 15 Februari van 7.309.30 uur bijeenkomst. Geboren: Adriana Johanna Maria Cornelia, dochter van J. van Bentem en B. M. Bolleboom Cornelis, zoon van P. Schraage en B. Hop. Ondertrouwd: Th. v. d. Berg en An tonia M. den Hollander. Overleden: A. v. d. Voort, m. 38 jaar C. H. de Vreede, m. 74 jaar. SASSENHEIM St. Josephsgezellen. Mej. Nel Blom is steeds bereid met haar vlot pianospel de Katholieke Vereenigingen te helpen. Mocht men haar vorigen Zondag in den Vrouwen bond hooren, thans verkortte zij den wacht tijd weer voor de jaarvergadering der St. Josephsgezellen. Buiten een groot aantal gezellen was de belangstelling niet bijster groot. Toch wa ren ook de ouders vriendelijk uitgenoodigd. Om ruim 8 uur opende de vice-praeses, kapelaan J. van Pol de vergadering op de bij de Gezellen gebruikelijke wijze: een gebed tot St. Josef, waarna het Vlaggelied gezongen werd. De vice-praeses heette daarna allen wel kom en herinnerde er aan, dat het ge woonte is de ouders een kijkje te geven in het Gezellenleven. De hoofdschotel van den avond werd daarna opgediend: de installatie van adspi- rant-leden. Kapelaan v. d. Pol zeide, dat het hem verheugd had dat zoo vele jonge mannen aan den oproep gehoor gegeven hadden. Spr. gaf daarna eenige toelichting op de installatie-plechtigheid, waarna de installatie plaats vond. Onderwijl de bijna veertig" jongen het in signe opgespeld werd, zongen de leden vier coupletten van het lied de Gezellenvader. Kapelaan van Pol sprak de hoop uit, dat de adspiranten de installatie als een be slissend oogenblik in hun leven zullen be schouwen en zij het zoo juist aanvaarde lidmaatschap zullen beschouwen als een steun in hun jong leven. Spr. wees op het eerste devies van de Josephsgezellen: Gods dienstzin, en wees op al hetgeen de gezel len geleerd wordt. De secretaris las daania een uitvoerig jaarverslag voor, o. m. bleek, dat het aan tal leden tot 90. was gestegen, een nog nooit bereikt aantal. De secretaris van de too- neelclub las daarna een verslag voor over het wel en wee dezer onderafdeeling. Kapeiaan van Pol gaf daarna financieel verslag, waaruit bleek, dot de inkomsten de laatste jaren sterk vooruitgegaan zijn. Ook de uitgaven zijn vanzelfsprekend ge stegen. Naar aanleiding daarvan sprak spr. de hoop uit, dat ouders en donateurs zullen blijven steunen. Hierna had de slui ting van het officieele gedeelte plaats. ïn een korte pauze werd daarna een kopjes koffie aangeboden, waarna door de tooneelclub, op de haar bekende wjjze, eenige stukjes werd opgevoerd. IJswedstrijd. Ofschoon de dooi Vrij dagmiddag reeds sterk merkbaar was is de aangekondigde wedstrijd voor paren toch doorgegaan met den volgenden.uitslag: 1 Ada BergmanWiebe v. Zonneveld, 2. Kenny BakkerWille v. Zonneveld; 3. Vera v. d. VoortPh. Boot. Diefstal. Ten nadeele van den heer Zandbergen aan de Rusth'oflaan in een toom kippen (Barnevelders) ontvreemd. De politie heeft de zaak in ondetrzoek. Brutaal. Een 6-tal opgeschoten jongens hebben bij een winkelier aan de Teylingêr. laan een doos met chocolade-reepen ont vreemd. Een der belhamels wisselde geld en een ander maakte daarvan gebruik om de doos te stelen. De winkelier bemerkte het zeer spoedig daarna zoodat de jongens spoedig opge spoord waren. Dertig reepen waren reeds opgegeten. Proces-verbaal is opgemaakt. Geslacht. In een weide langs den Men- neweg zijn in een der laatste nachten een tweetal schapen geslacht. De eigenaar vond alleen de beide vach ten. WARMOND Bloemententoonstelling. Evenals vo rig jaar zal er ook dit jaar wederom een groote bloemententoonstelling gehouden worden en wel op 15, 16 en 17 Februari a.s. Evenals de vorige maal wordt ook nu de tentoonstelling georganiseerd door de leden van de K. J. C. en St. Joseph-Ge- zellen. De leden van bovengenoemde ver eenigingen zullen laten zien, wat voor prestatie er geleverd kunnen worden op het gebied van huisbroei. Daarnaast zullen de plaatselijke Bloembollenkweekers laten zien, wat of zij in hun kassen kunnen be reiken. Alles bij elkander belooft het een schitterende tentoonstelling te worden, waar vele mooie soorten narcissen, tulpen ALPHEN AAN DEN RIJN J. SPREIJ. f Op bijna 70-jarigen leeftijd is alhier vrij plotseling overleden onze zeer bekende en hooggeachte plaatsgenoot de heer Jetse Spreij. Hoewel hij reeds vele jaren gele den wegens gezondheidsredenen zich uit het openbare leven moest terugtrekken is hy iemand geweest die op maatschappe lijk, kerkelijk en onderwijsbied veel tot stand heeft gebracht. O.a. was hij vele ja ren lid van de bekende houthandel v.h. firma Jacob Spreij en vervulde hij op kerk en schoolgebied talrijke jaren de functie van ouderling der Ned. Herv. Kerk Juliana- straat, voorzitter- en mede-oprichter van de Chr. H.B.S. alhier, terwijl bij ook voor het gewoon Chr. lager en ander onderwijs etc. veel heeft gedaan. De overledene was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Geboren: Mathilda, d. van G. de Jong en Jacoba van Arkel. Adrianus, zoon van F. van Dam en A. Heemskerk. Overleden: Hazerina Rooda, 71 j., gehuwd met Daniel Vonk. Jan van der Lee, 73 j., gehuwd met Pietje van Elk. Magteltje van der Graaf, 78 j., wed. van Pieter de Jeu. Pieter van Veen, 71 j., gehuwd met Geertruida van 't Kruis. Gehuwd: George Locker, 27 jaar en Neeltje Christina Snel, 24 jaar. Ondertrouwd: Barend Jansen, 28 j. en Cornelia Kramer, 22 j. Johan Ja cobus Boot, 26 j. en Elizebeth Arlman, 25 jaar. Gevestigd: Maria Bos en kind, van Rotterdam. Johanna C. de Groot, van Noordwijk. Dirk van der Linden, van Velsen (Santpoort). Hermine van Leeu wen, van Hoensbroek. Johanna Bree ve ld, van 's-Gravenhage. Elisabeth Rijs- dam, van Haarlem. Walter Weisbach en echtg., van 's-Gravenhage. Vertrokken: Antonius Lijdens, naar Assen. Martinus van der Willik, naar Gouda. Meta Janssen (vr. D. Bout hoorn), naar 's-Gravenhage. KOUDEKERK Ongeluk bij het stroo-lossen. De graanhandelaar W. v. d. B., wonende aan den Hooge Rijndijk, had het ongeluk bij het lossen van een wagen met balen stroo op het- erf van den veehouder v. d. S., on der Hoogmade, hiervan af te glijden, waar bij hij niet alleen op den bevroren grond terecht kwam, doch bovendien nog met zijn hoofd in de ijzeren haak viel die bij het lossen van stroo gebruikt wordt en die hem juist boven een zijner oogen in het hoofd drong. Na voorloopig door v. d. S. te zijn verbonden, heeft hij zich onder ver dere behandeling gesteld van dra Vlaande ren alhier. Hij zal eenige dagen zijn ge wone werkzaamheden niet kunnen ver richten. LEIMUIDEN Een meerval gevangen. Door den visscher J. v. d. Voort is in een schakel een meerval gevangen van on geveer 9 K.G. Het dier is door bemidde ling van den Rijksveldwachter Bos ter be schikking gesteld van Artis. Koppel wedstrijd. De uitgestelde kop pelwedstrijd is Zaterdagmiddag op de Geerpoel gehouden. Hoewel het weer min der gunstig was, verkeerde het ijs nog in uitstekende conditie. Aantal deelnemers 20. Prijzen waren 15, 10, ƒ5 en 2.50. 1. A. Hogeboom en Th. Heuzen, 2. L. Hoge- boom en J. Aartman, 3. A. Heuzen en W. v. Haasteren, 4. D. Joha en S. Bouwland. NIEUWERBRUG Diefstallen tot klaarheid gebracht. Het is den rijksveldwachter alhier, in sa menwerking met de rijks - en gemeente politie te Woerden, gelukt, een groote dief stal en heling van goederen tot klaarheid te brengen. Toen de rijksveldwachter alhier op sur veillance was in den avond, zag hij een rijwiel naderen zonder licht. De politie sommeerde te stoppen en zag toen, dat de persoon, zekere C. K., wonende alheir, een groote zak voor op de fiets had liggen. Op de vraag van de politieman wat er wel in dien zak zat, deelde K. mede, dit niet te weten daar hij deze zoo juist gezonden zou hebben. De politie is nu eenmaal een wan trouwig mensch en wilde dit dan ook niet gelooven. Hij onderzocht de zak eens en toen kwamen er nieuwe onderbroeken, sokken en andere nieuwe kleedingstukken uit. Dé man hield zich echter bij zijn ver klaring dit gevonden te hebben langs den weg en de politie ontfermde zich verder over dan zak met inhoud. Deze zette ech ter, in samenwerking rfiet de rijksij- en ge meentepolitie van Woerden terstond een uitgebreid onderzoek in en al spoedig kwam de zaak aan het licht. K. bekende de zak met kleedingstukken gekocht te hebben voor ƒ9.van een zekere G. de K., wo nende te Woerden, welke werkzaam was op het Rijkskleedingmagazijn aldaar en die de kleeren daar gestolen had. De K. werd eveneens gearresteerd en hoewel hij eerst ontkende, bekende hij ten slotte alles ge stolen te" hebben uit het magazijn. By huis- en hyacinthen te bewonderen zullen zyn. A.s. Zaterdag 15 Februari, des middags om twee uur, zal de tentoonstelling officieel geopend worden door den burgemeester. Wij kunnen een bezoek aan de tentoonstel ling ten zeerste aanbevelen. Rectificatie. Eenige berichten uit War mond zijn in het blad van Zaterdag onder „Woerden" terecht-gekomen. zoeking zoowel bij de K. als bij K. kwa men nog vele ondergoederen, handdoeken, jassen, overalls, enz., enz., voor den dag, welke allen vah diefstal afkomstig waren. Alles werd in beslag genomen en weer naar het magazijn gebracht waar het ge stolen was. De K. werd tevens ontslagen, terwijl natuurlijk ook proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt wegens diefstal. K. werd geverbaliseerd voor heling. Hierna werden beiden weer op vrye voeten ge steld. OUDE-WETERING Begrafenis. J. N. Los. Onder groote belangstelling werd Zaterdagmiddag op stoffelijk overschot van wijlen den heer J. de begraafplaats der Ned. Herv. Gem. het N. Los ter aarde besteld. De eenvoudige plechtigheid werd geleid door Ds. B. J. Geerling, predikant alhier. Onder de tal rijke aanwezigen merkten wij allereerst op den burgemeester en den gemeente secretaris. Voorts vertegenwoordigers van talrijke vereenigingen en corporaties, waarvan de overledene in zijn werkzaam leven lid is geweest, zooals o.m. de Kerk voogdij, de Diaconie, de Gemeenteraad, het Algemeen Burgerlijk Armbestuur e.a. Nog waren aanwezig enkele hoofden van ge meentelijke diensten en zeer vele vrienden en bekenden van den overledene. Nadat de beaarding was verricht sprak ds. Geerling een woord van hartelijke er kentelijkheid voor al hetgeen de overlede ne in zijn lang en werkzaam leven ten be hoeve van de Ned. Herv. Gem. heeft ver richt. Spr. schetste zijn onverwoestbare werkkraoht en de groote toewijding waar mede hij zijn taak vervulde. Vooral echter zijn werken als diaken dient bijzondere vermelding. Hierin vond hij, ondanks de talrijke moeilijkheden welke op dit ter rein liggen, zijn grootste voldoening. Met een woord van troost en opbeuring tot de famliie beëindigde ds. Geerling zijn toe spraak. Vervolgens werd het woord gevoerd door den burgemeester, mr. J. W. Peek, die den overledene huldigde om zijn groote gaven van geest en hart, welke hij op zoo tref fend juiste wijze in dienst wist te stellen van het algemeen belang. Spr. memoreer de het werk van den overledene in talrijke commissies en instellingen, zooals het Al gemeen Burgerlijke Armbestuur en de Stichting Drinkwaterleding „De Drie Ge- megenten." De familie wenschte spr. toe, dat zij steeds het lichtend voorbeeld van hun vader zouden mogen navolgen. Ten slotte sprak de heer P. Krispijn na mens meerdere instellingen en corporaties een woord van dank, troost en opbeuring, waarmede de plechtigheid was beëindigd. Een schoonzoon van den overledene dank te voor de laatste eer aan den doode be wezen. TER AAR Tragisch. Toen Zondagmorgen de 44- jarige mevrouw VerlaanHoek uit de H. Mis van kwart voor tien kwam, is zij hal verwege het kerkpad van haar fiets geval len. Menschen, die huiswaarts gingen, za gen dit gebeuren en verleenden spoedig eerste hulp. Haar toestand was van dien aard, dat terstond geestelijke en medische hulp moest worden ingeroepen. Nadat ka pelaan Switzar het H. Oliesel had toege diend, is zij bij den heer S. binnengedra gen. Toen de dokter kwam, kon hij slechts den dood constateeren. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 12 Februari om twee uur namiddag ten gemeentehuize. Aan de orde zal o.a. worden gesteld: Be slissing over het bouwen van woningen te Hoogmade. Voorstel over de kosten van verlichting van de nieuwe brug der pro vincie over de Woud wetering. Voorstel in zake verhooging uurloon los personeel, verhooging jaarwedde gemeentepersoneel volgens rijksregeling en verhooging met wijziging van de tijdelijke kindertoelage beneden 18 jaar. Voorstel inzake vrijwillige verzekering personeel voor de ziektewet. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. In de vacature-Jac. v. Leeuwen is tot raadslid benoemd de heer L. Zwetsloot; deze heeft zijn benoeming aangenomen. Kruisvaart-Vastenavondfeest. De Kruis vaart hield gisteravond een vastenavond feest en de vele gasten hebben dit feest meegevierd. Op de planken speelden de Kruisvaarders een tooneelstuk getiteld „Het geheim van den Koomor", waarby de Basseleers en twee leden van de St. Joseph - gezellenvereeniging de „groote" mannen rollen vervulden. In de zaal speelden de zeer talrijk opgekomen ouders, de prior van de Kruisheeren, de paters Broerse.en Fijnenberg, ce burgemeester en zeer vele genoodigden tusschen de bedrijven, op de meest genoeglijke wijze echte vastenavond spelletjes als prijsjassen, sjoelbak-wedstrij den en een nieuwe attractie, die ons deed denken aan het leuke watje-blazen, waar mede de oude vastenavondpartyen altijd werden gesloten. Deze nieuwe vorm van een feestavond heeft de saaie „uitvoering" nieuwe gloed gegeven en het gezellig welslagen heeft de nieuwe richting aangegeven, waarin het samenzijn, van de ouders met de jongens moet gestuurd worden. Op de planken is genoten door en om het spelen. De jongens waren in een echt jongens-avontuur geplaatst, zij waren de helden in een echte smokkelgeschiedenis waarvan de beleving elke repetitie een pretje en de uitvoering zelf, tusscher. al die roovers, smokkelaars en politieman nen, een heerlijke sensatie was. Voor de gasten was het tooneelspel een heerlijk amusement. Vooral Gieleke en die bange velawachtter maakten mooi spel. Om die drie jongens, door Gieleke „krepeerders" genoemd, is volop gelachen. Het tooneelspel is bijzonder geschikt voor jongens en laat een s'eer scheppen, die wel in de iongenrlectuur maar nog niet op het tooneel is gewekt. De geheele avond was dan ook een ommekeer, een vooruitgang zooals het jongens jeugdwerk gloednieuw wordt ingezet als een frissche beweging waarvan veel goeds beleefd en nog veel van verwacht kan worden. Aan het einde van den avond sprak de Kruisvaartdirec teur, kapelaan N. Vroom. Op de eerste plaats dankte de directeur pater C. Kau- ling voor de schitterende leiding van het spel, de vlotte organisatie van en de pro paganda voor dezen avond. Spontaan werd met dit dankwoord met daverend applaus ingestemd. Pater Kau- ling heeft bij zijn districts-directeurschap ook nog tot in de laagste rang van jeugd- leiding meegewerkt door de Don Boscoban te leiden en aan het geheele cohort bezie ling te geven, blijvend contact te zoeken met c.e ouders en nu ook voor de jongens weer zoo'n echten feestavond te maken. De directeur sprak ook zijn vreugde uit voor de groote belangstelling en waardee ring van de ouders voor het jeugdwerk waarvan de hooge waarde meer dan ooit vooral voor de godsdienstige belangen, voor de ziel van onze jongens moet ge zien worden. DE BURGEMEESTER LICHT ONGESTELD. Wegens een lichte ongesteldheid kan de Burgemeester eenige dagen zijn werk zaamheden niet verrichten. In verband hiermede wordt men ver zocht brieven niet naar het woonhuis van den Burgemeester te sturen, doch deze ten Stadhnize te doen bezorgen. Bezorging aan het woonhuis van den Burgemeester kan slechts vertraging in de afdoening ten gevolge hebben. PAROCHIE O. L. VROUW HEMELVAART EN ST. JOSEPH. Broederschap van de H. Familie. De leden van de H. Familie worden Dinsdag a.s. om 2.15 uur verwacht in de zaal in de Maria Gijzensteeg. ^De Maria-Congregatie gaat a.s. Dinsdagavond niet door. Degenen die zich dan wilden - opgeven om te zingen, worden om 8 uur verwacht in 't Jeugdgebouw in de Maria Gijzensteeg. Dan volgt meteen de eerste repetitie. W. MULDER pr., directeur. DAMES-CONGREGATIE ST. PETRUS-KERK. Hedenavond na het Lof, in de St. Petrus- kerk Rozenhoedje bidden voor de zielerust van het overleden lid der Congregatie Ma ria Ansem. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 5537. Firma J. van Exter en Co., Hazerswoude, Loetweg, Wijk B 26, boom-, plant- en bloemkweekerij. Nieuwe inschrijving. 7594. Gebr. de Boer, Hazerswoude, Rijndijk A 138, aannemersbedrijf. Venn.: C. L. de Boer en J. C. de Boer, Hazerswoude. LEIDEN. Geboren: Jacoba, d. van C. Verhoog en S. E. Hoek Abraham Cornelis Fran- ciscus, z. van A. C. de Vriend en M. Gans Gerardus Jacobus, z. van G. J. de Graaff en L. de Boer. Ondertrouwd: A. Erades jm. 23 j. en S. A. Lambooij jd. 23 j. H. Holswilder jm. 19 j. en J. Selier jd. 18 j. Overleden: A. v. Ees hsvr. van A. v. Leeuwen 52 j. J. Langezaal hsvr. van G. J. Verschragen 52 j. M. Hageman hsvr. van W. de Ruiter 28 j. A. Ouwer- kerk wedn. 76 j. P. H. v. Sermondt wedn. 72 j. C. Gerritsma wed. van Ph. de Vries 84 j. M. C. Ansem vr. 69 j. M. A. Kohlbeck wed. van J. v* d. Poel 88 j. A. Cozijn m. 76 j. G. v. d. Haven dr. 9 mnd. J. C Vos gesch vr. 46 j. Katholiek Comité van actie „Voor God" LAAT ONS BIDDEN O God, onwrikbare macht en eeuwig licht, zie genadig neer op het wonderlijke geheim Uwer gansche Kerk en voltooi onge» stoord, naar de eeuwige schik* king van Uw voorzienigheid,het werk der menschelijke zaligheid; moge de geheele wereld onder* vinden en aanschouwen, hoe het gevallene opgericht, het verou» derde hernieuwd en alles her* steld wordt door Hem, aan Wien het zijn oorsprong te danken heeft, onzen HeerJ esus Christus. (Oratie Paaschzaterdag) Gemeentel. Aankondiging BOTER- OF VETKAARTEN. Zij, die boterkaai'ten hebben ontvangen en meenen recht te hebben op vetkaarten. kunnen zich alsnog tot en met Zaterdag 15 Februari 1 u n.m. melden aan het Distri butiekantoor (afdeeling Controle) Bree- straat 117. Men dient zich d aar te vervoe gen met een behoorlijk ingevuld MD 100. Deze formulieren worden gratis verstrekt door den portier. Verder dienen bewijzen van de inkomstenbelasting, loonstrooken, stempelkaarten e.d. te worden overgelegd. Onnoodig den Ontvanger of den Inspecteur der Directe Belastingen om een bewijs van het ontbreken van een aanslagbiljet te ver zoeken. Op dezelfde wijze zullen gezinshoofden, die op zijn minst twee minderjarige kin deren hebben en waarvan het gezin een totaal inkomen van minder dan 350. per gezinslid heeft, alsnog een toeslag tex- tielkaart kunnen aanvragen. Ook hiervoor dient een behoorlijk ingevuld MD. 100 te worden ingediend en bewijzen voor de in komsten te worden verstrekt. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 10 Februari 1941. HET DISTRIBUTIEKANTOOR. Het Distributiekantoor, Breestraat 117, zal met ingang heden, van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur n.m. voor het publiek geopend zijn. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 10 Februari 1941. 5623 Binnenland ONVOORZICHTIGHEID KOST 1900.— Een Haagsche kolenhandelaar is Zater dagavond het slachtoffer geworden van zijn onvoorzichtigheid. Hij was nog laat met zijn vrachtauto op straat en moest even in een winkel in de Noorderbeekdwars- straat zijn. In de niet afgesloten cabine liet hij een lederen jeker achter, waarin een portefeuille met 1900 aan bankpapier. Toen hy terug kwam vond hij wel zijn jek ker, doch de portefeuille, waarin 125 bank biljetten van 10 en 26 van 25, was ver dwenen. Buitenland 1WL DE TOESTAND IN ROEMENIë. BOEKAREST, 10 Febr. (D. N. B.). Het commando der luchtbescherming te Boe karest heeft met ingang van 9 Februari be vel gegeven tot verscherpte verduisterings maatregelen. Verlichte reclameborden, lichtreclames, helder verlichte etalages en ieder licht aan den buitenkant van huizen zijn verboden. De bevolking wordt opge roepen zich te voorzien van zaklantaarns, teneinde ze in geval van een verduistering bij de hand te hebben. BOTSINGEN TUSSCHEN SOLDATEN EN BURGERS IN CANADA. NEW YORK, 10 Febr. (D.N.B.)) Naar eerst thans bekend is geworden, hebben zich Zaterdagavond te Quebec en New Glasgow (Nieuw Schotland) ernstige straatgevechten voorgedaan tusschen Ca- nadeesche soldaten en burgers. Deze rel letjes die uren duurden, waren vooral ernstig te New Glasgow, waar verscheide ne honderden soldaten tegen elkaar en te gen burgers vochten. Het centrum van deze plaats was door de militairen langen tijd afgezet. De stedelijke en militaire politie waren machteloos. Verscheidene huizen werden beschadigd of in brand gestoken. Een aantal soldaten werd met min of meer ernstige verwondingen in het militaire hospitaal opgenomen. De autoriteiten heb ben geweigerd, het aantal gewonden op te geven en de oorzaak van de ongeregeldhe den mee te deelen. Te Quebec is een ge heel regiment van de Higland Light Infan try met huisarrest voor onbepaalden tijd bestraft, nadat 400 man van het regiment tegen de stedelijke politie handtastelijk waren opgetreden wegens de arrestatie van twee soldaten. Tusschen de militairen en de politie ontstond een hevig straatge vecht, dat een uur duurde en waabbij o.a. het hoofd van de stedelijke politie gewond werd. Te Quebec hebben zich reeds her haaldelijk min of meer ernstige inciden ten voorgedaan, welke door de militairen waren veroorzaakt. AARDSCHOKKEN IN JAPAN. TOKIO, 10 Febr. (D. N. B.). Uit geheel Japan komen berichten binnen omtrent vrij hevige aardbevingen en sneeuwval. Dit heeft tot verkeersbe.lemmeringen en verscheidenes ongelukken geleid. Te Yoko hama is een fabrieksgebouw ingestort, v/aarby talryke personen gewond werden. Twee gewonden zijn aan hun kwetsuren bezweken. KATWIJK a. d. RIJN, 8 Febr. Groenten- veiling. per kist van 6 kg.: boerenkool 22 40 cent, per 100 kg.: roode kool 5—6, gele kool 4.104.80, groene kool 4.40 4.80, uien 4.755.per kist van 20 kg.: waschpeen 1.402.20, kroten 6062 cent.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3