Weerbericht KERKNIEUWS Duitsche opdrachten voor de Nederlandsche Industrie OMGEVING MAANDAG 10 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Z ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 18.43 uur. Zon óp 9.05 uur. MAANSTANDEN. 10 Februari 7.42 onder, 17.17 op. 11 Februari 8,21 onder, 18,32 op 12 Februari 8.55 onder, 19.47 op (Volle maan). 13 Februari 9.25 op, 21.06 onder. 14 Februari 9.53 onder, 22.25 op. 15 Februari 10.22 onder, 23.44 op 16 Februari 10.52 onder 17 Februari 1.02 op, 11.23 onder QD11011 CD 11 CD 11011 CD 11 CD I1 CD 11 CD 11OZ. Verduisteringstijden 0 0 Er ls bepaald, dat er verduisterd j-j moet worden tusschen zonsonder- 0 U Zang en zonsopkomst n 5 U Deze tijden zijn voor hedenavond E O"" en morgenochtend: U ZONSONDERGANG Q 18.43 uur. y Q ZONSOPKOMST Q - 9.05 uur. Q Tusschen deze beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. - 0 J3MOIIC3!ICD1l<=>IIOIIOtlOIIOIlC3 SCHADELOOSSTELLING VAN DUITSCHERS TER- ZAKE VAN SCHADE AAN GOEDEREN DOOR OORLOGS GEWELD. Het verordeningenblad bevat een veror dening van den Rijkscommissaris voor het bezatte Nederlandsche gebied betreffende het schadeloosstellen van Duitsohers ter zake van door oorlogsgeweld veroorzaakte schade aan goederen. Hieraan wordt ontleend: Duitschers worden ter zake van door oorlogsgeweld veroorzaakte schade aan goederen, welke zij in het bezette Neder landsche gebied geleden hebben of lijden, onder overeenkomstige toepassing van de desbetreffende in het Duitsche Rijk gel dende bepalingen, schadeloos gesteld. Onderdanen van andere Staten kunnen bij schikking van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (Commissaris-generaal voor financiën en economische zaken) met Duitschers wor den gelijkgesteld. Deze beschikkingen kun nen zoowel afzonderlijke gevallen als groe pen van gevallen betreffen. Met het opnemen der schade, met het vaststellen en uitbetalen der schadeloos stellingen, is belast 'het hulpcomité voor Duitschers in Nederland (Hilfsausschuss fuer die Deutsohen in den Niederlanden). Deze werkzaamheden worden verricht on der toezicht van den Rijkcommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (com missaris-generaal voor financiën en econo mische zaken), die tevens den controle op het gevoerde geldelijke beheer uitoefent, en in overeenstemming met diens aanwij zingen. De bedragen der schadeloosstellingen en van de daarmede samenhangende kosten komen ten laste van het „Herstelfonds 1940." NIEUWE DIRECTEUR DER VEEHOUDERIJ-CENTRALE. Het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat benoemd is tot lid van het dagelijksch be stuur der Nederlandsche Veehouderijcen trale de heer mr. dr. A. van Det'h, aan wien tegelijkertijd ontslag is verleend als ad ministrateur-waarnemend directeu? dezer Centrale. Als directeur der Veehouderijcentrale is 'benoemd de heer Mr. Chr. Pool aan wien tegelijkertijd ontslag is verleend als secre taris der Nederlandsche Akkerbouwcen- trale. UITVAART EN BEGRAFENIS PATER AEMILIUS GILISSEN O. F. M. Vrijdagmorgen 7 Februari overleed in huize Callao, pension St. Joseph, te Kat wijk aan den Rijn, de zeereerwaarde pater Aemilius Gilissen O.F.M., oud-pastoor van de St. Paschalisparochie te 's-Gravenhage. Stephanus Antonius Joseph Gilissen werd geboren te Rotterdam 16 Maart 1869, werd ingegekleed in de orde van de Minderbroe ders te Maastricht 3 October 1888, legde de eenvoudige geloften af te Wychen 4 October 1889, de plechtige te Weert in 1892 en ontving de H. Priesterwijding te Roermond op 30 Maart 1895. De eerste jaren van zijn priesterschap was pater Gilissen assistent in de Minder broederskloosters te Venraai, Maastricht en Woerden. Op 20 September 1901 werd hij be noemd tot kapelaan in de parocrie van de H.H. Antonius en Lodewijk te 's-Graven hage. 19 Augustus volgde zijn benoeming tot rector van de nieuwgebouwde kerk aan de Wassenaarsche weg, toegewijd aan de H. Paschalis Bay Ion, en bij bisschoppelijk schrijven van 2 Mei 1922 werd hij benoemd tot eerste pastoor van genoemde Sint Pa- schaliskerk.. Voor de zielerust van den overledene werden Zondagavond in de kapel van het Missiecollege Sint Willibrord de plechtige Metten der overledenen gezongen. Agens was de Z. E. P. O. Gilissen O.F.M. pastoor te Gorcum, neef van de overledene, dia ken Z.E. P. Chr. Roorda O.F.M. pastoor te Haarlem, subdiaken Z.E. P. E. Zantvoort O. F.M, pastoor te Rotterdam. Als cantores fungeerden de paters R. Deken O.F.M. en W. van der Vlist O.F.M. Nadat Maandagmorgen het stoffelijk overschot van huize Callao naar het Mis siecollege was overgebracht werden de plechtige Lauden gezongen, gevolgd door de H. Mis van Requiem. Deze plechtighedën werden verricht door den Z.E. P. O. Gilis sen O.F.M. met assistentie van W. E. P. S. Duynstee O.F.M. en W. E. H. vaij Dijk neven van den overledene. Als cantores fungeerden da W. E. P. Remedius Deken O.F.M. en de W. E P. A. Pex O.F.M Cere- moniarius was Z. E. P. J. Grunheid O.F.M. Tijdens de plechtige H. Mis werd op het zijaltaar door pastoor Zantvoort O.F.M. een H.#Mis opgedragen. De gezangen werden uitgevoerd door de leerlingen van" het Missiecollege onder lei ding van P. Remedius Deken O.F.M. Met dezelfde assistentie verricht P. O. Gilissen O.F.M. de begrafenis op het kerk hof van het Missiecollege. Behalve de familie van de overledene BIJEENKOMSTEN VOOR HANDELAARS EN INDUSTRIEELEN. In de eerste maanden na de bezetting werden de opdrachten, welke van Duitsche zijde werden verstrekt aan de Nederland sche industrie uitgevoerd met behulp van de grondstoffen, welke zich hier in het land bevonden. Toen echter in de laatste maanden van het vorige jaar deze voor raden sterk verminderden, werd de maat regel getroffen, dat Duitschland zelf zou zorg dragen voor de hier te lande te ver werken grondstoffen, in hoofdzaak ijzer en staal en non-ferrometalen. Deze maatre gel werd uitgevoerd in het belang van bei de landen. Nederland kon daardoor im mers zelf verder van eigen grondstoffen profiteeren, en Duitschland had de zeker heid, dat geen stagnatie zou optreden doordat op een gegeven oogenblik de noodige grondstoffen zouden ontbreken. De grondslag voor de nieuwe regeling is dus, dat geen opdrachten hier komen, waarvoor geen grondstoffen beschikbaar zijn. Met grondstoffen worden hier be doeld zoowel grondstoffen in natura als documenten, op grond waarvan het ma teriaal uit Duitschland kan worden be trokken. Om nu een doelmatige verdeeling van Duitsche opdrachten in Nederland te be reiken, verstrekt de Zentralauftragestelle in Den Haag aan Duitsche bestellers op aanvraag gegevens omtrent de hiervoor in aanmerking komende Nederlandsche on dernemingen, Als opdrachten in dezen geest gelden alle opdrachten van Duitsche firma's en openbare ichamen (waaronder de weermacht) aan Nederlandsche onder nemingen. Bestaan er reeds relaties tusschen een Duitschen besteller en een Nederlandsche onderneming, of stelt de Duitsche bestel ler prijs op uitvoering van de opdracht door een bepaalde Nederlandsche onder neming, dan zal de Zentralauftragsstelle hiermee zooveel mogelijk rekening hou den. Maandag vergadering te 's-Gravenhage. Om nu aan deze nieuwe regeling ruime re bekendheid te geven, wordt in het land een aantal bijeenkomsten belegd, waarop een en ander voor industrieelen en han delaren nader verduidelijks zal worden. Ter inleiding hiervan gaat aan deze reeks bijeenkomsten vooraf een door de Zen tralauftragsstelle georganiseerde vergade ring, welke Maandag om 11 uur zal wor den gehouden in het paleis aan den Kneu terdijk te 's-Gravenhage. In deze vergadering zal het woord wor den gevoerd door den commissaris-gene raal voor financiën en economische zaken, dr. H. Fischböck, die zal spreken over de grondslagen dezer nieuwe regeling. Voorts zullen daar nog spreken ing. Nimtz, leider der Zentralauftragsstelle, over de techni sche uitvoering en dipl. Kfm. Metzger, des kundige op het gebied van de grondstof- fenvoorziening, over hetzelfde onderwerp. De reeks vergaderingen, waarvan hier boven sprake is, heeft plaats in de vol gende week. Deze bijeenkomsten worden georganiseerd door de rijksbureaux voor ijzer en staal en voor non- ferrometalen, in samenwerking met de Zentralauftrogs- stelle. De vergaderingen hebben als volgt plaats: Utrecht: Dinsdag, 10 uur in het jaar beursgebouw; Amsterdam: Woensdag, 10 uur in Kras- napolsky. Dordrecht: Donderdag, 11 uur in Ame- ricain; Groningen: Vrijdag, 2 uur in de Har monie; Maastricht: Vrijdag, 2 uur in den Stads schouwburg; Hengelo: Zaterdag, om 10 uur in het Amstelhotel, In andere plaatsen van het land zullen ook dergeijke bijeenkomsten worden ge houden en wel in de dagen 1015 Maart. BIDDAG VOOR DEN VREDE. Nog leeft in uw herinnering de heerlijke biddag van het vorig jaar op "11 Februari, feest van O. L. Vrouw van Lourdes. Dui zenden hebben toen gevolg gegeven aan het verzoek van het Bestuur van de Gees telijke bedevaart tot O. L. Vrouw van Lourdes en het Bestuur van de Vereeniging tot Samenstelling van Nederlandsche Be devaarten en zijn opgegaan naar het gena deoord van de „Zoete Moeder" te 's-Her- togenbosch om den vrede van God te vra gen. Gedachtig aan het woord van Christus: „Men moet altijd bidden en nooit ophóu den" en het verlangen van den H. Vader om door gebed en boete Gods barmhartig heid te verkrijgen, richten de Besturen van genoemde Vereenigingen zich andermaal tot de Katholieken van Nederland met de uitnoodiging om. 11 Febr. a.s. te maken tot een dag van vurig gebed en boete, om door de voorspraak van Maria, de Koningin van. den Vrede, de innig verlangde vrede van Gof af te smeeken en tevens om voor ons zelf kracht, sterkte en vertrouwen te ver krijgen in dezen tijd van beproeving. Voorgesteld wordt om op 11 Februari (morgen) 18 maal het „Onze Vader" en het „Wees gegroet" te bidden met het schietgebed: „O. L. Vrouw van Lourdes, Koningin van den Vrede, bid voor ons", het H. Misoffer bij te wonen en de H. Com munie te ontvangen en een of andere ver- stervin te doen om uw gebed aan God welgevallig te maken. Aan de Zeereerw. Heeren Pastoors wordt vriendelijk verzocht deze oefening in hun parochie te willen bevorderen. Deken H. MEIJER, Voorzitter der Ver. tot Samenstelling van Nederlandsche Bedevaarten. was er ook groote belangstelling van con fraters, geestelijken uit de omgeving, oud parochianen, vrienden en bekenden. On der deze velen merkten we op, pastoor V. Hentzen O.F.M. pastoor van de Pascha- lis-parochie te 's-Gravenhage, de heeren mr. de Groot en Zubli leden van het Kerk bestuur, pastoor dr. C. Hentzen O.F.M. van Haarlem, pastoor Smeets O.F.M. van Lei den, W. E. H. Schrama, directeur van het Diocesaan Missiebureau te Katwijk, pas toor A. van der Hoeven van Woerden, pas toor Hesp uit Katwijk, pastoor Zoetmul der uit Watergraafsmeer, de eerw. Zusters van Huize Callao PASTOOR P. DE GRONCKEL BIJ VAL GRWOND. Pastoor P. J. C. de Gronckel, van Lim- bricht, is met zijn fiets gevallen, tengevol ge van de gladheid van den weg. Hij werd met een ernstige hekkenfractuur 'in het ziekenhuis te Sittard opgenomen. HILLEGOM Moeder Philomène. De eerw. Moeder Overste Philomène van Huize Theresia al hier is voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden. Erwten gestolen. Uit een motorschuit alhier zijn door verbreking van de luiken gedenatureerde erwten ontvreemd. Een zak erwten, verborgen in een tuinschuurtje in de nabijheid, werd door de politie opge spoord. Een verdachte is aangehouden, terwijl het onderzoek wordt voortgezèt. R. K. Schaakclub. Uitslagen der on- dedlinge competitie-wedstrijden: J. v. d. ZwetJ. Langeveld 1/21/2; J. v. d. Zwet- P. v. d. Meij jr. 10. De stand van den ladderwedstrijd is: P. v. d. Meij 20; S. Lie- verse 19; E. Th. La Feber 18.5; J. v. d. Zwet 16; A. Heirman 15; M. v. d. Poll 14; R. J. J. Heirman 11.5; Th. Warmerdam 8.5; G. B. Kroon 8.5; L. C. M. Koeken 8; J. Lange veld 7; J. Schrama 5; P. v. d. Meij Jr. 3; F. Nijssen 1; J. Berkhout 1. Geboren: zoon van M. J. van der Lindenvan Munsteren dochter van G. van BeelenWijsman. Getrouwd: J. J. van der Meij en H. C. Kaspari P. J. Langelaan en M. G. van steijn. Overleden: J. van der Wolk, echtg. van J. Droogendijlc vr. 76 jaar. Gevestigd: P. A. Beelen met gezin van Meerbeekstraat 17 M. P. Koelemij met gezin Parallelweg 161 J. van Ruiten Vinkenlaan 44 A. W. Turnhout met ge zin, Elsbroekerlaan 5. Vertrokken: J. Balk, Haarlemmer meer Hoofdweg 682 L. Jansen Leiden Apothekersdijk 35 J. P. de Jong, Haar lem, van Oldebarneveldtlaan 5a J. A. Kenten met gezin, Den Helder, Konings weg 18 M. van Kuijk, Haarlem, Prof. v. Waalstraat 52 Wed. J. Meijns-r-Klinken, Zaandam, Hoogendijk 16 H. C. Rutgers Smid, Haarlem, Groote Houtstraat 170a A. ZirkzeePlaisier, Leiden, Apothe kersdijk 35. HAARLEMMERMEER Geboren: Pleuntje, d. van H. van Luiing en G. Verhoeven Lein, z. van J. Adriaansen en L. Bouterse Albert z. van J. Post en J. C. Smit Cornelia Maaike, d. van G. van Gammeren en J. P. A. van Vuuren Gijsberth Johanna, d. van M. Blommesteijn en G. Schonhage Nikolaas Jacobus Albertus z. van H. Salomons, en W. Brandsema Nicolaas Maria z. van P. Dekker en H. Meester Aukje Sara Petronella d. van Th. van der Meer en T. Epping Daniël z. van T. van Rijswijk en H. M. Boon Ondertrouwd: Herman Cornelis August Hakman 32 j. en Christina Rebecca Langerak 26 j. Cornelis Stroomer 24 j. en Antoni Johanna Knoppert 20 j. Hen drik van Dongen 22 j. en Catharina Maria Derks 24 j. Pieter Kuipers 22 j. en Cor nelia Wilhelmina Roodenburg 24 j. Getrouwd: Johannes Weel, 30j. en Johanna Cornelia Blom, 27 j. Pieter Havenaar, 25 j. en Dora Dina van Stam 24 j. Albertus Steffens 38 j. en Anna Theodora Welage 25 j. Overleden: Ar ie Gerrit van den Heuvel 82 j. ongeh. Arie Groeneweg, 49 j. echtg. van H. W. den Ouden Antoi nette Reep, 92 j., wed. van N. van Andel Johanna van Westerhuizen, 62 j. echtg. van P. de Vette Maartje Hoogenes, 65 j. echtg. van A. A. de Geus Gerrit Reijn- ders, 69 j„ echtg. van M. Boom. LISSE Aangehouden. Door de politie uit Velsen is aangehouden een zekere P. L. O. uit Utrecht en naar hier overgebracht verdacht van diefstal in het vorig jaar bij den heer L. J. van Zon, alwaar een bedrag van 100.was ontvreemd. „Trou moet Blijcken". De Harmonie „Trou moet Blijcken" gaf Zaterdagavond in „De Nachtegaal" onder leiding van den directeur, den heer L. v. d. Hoef te Bever wijk, haar jaarlijksche uitvoering. De zaal was goed bezet. Na het openingswoord van een voorzitter, den heer J. Lampen, werd met de afwerking van het programma be gonnen. Dit vermeldde een achttal num mers. Met alle aandacht werden de ver schillende nummers gevolgd. Na de pauze werd de avond besloten met een bal. NOORDWIJKERHOUT TUINDERSVEREENIGING „DE EENDRACHT". Het Reorganisatie-voorstel gekelderd. In café „de Zwaan", alhier, hield de Tuindersvereeniging „De Eendracht", een algemeene ledenvergadering. Deze verga dering was druk door de leden bezocht. De opening geschiedde door den voorzitter, den heer L. P. Heemskerk. Hierna kwam aan de orde punt 3 van de agenda: Be- middelings-voorstellen van „de groep le den" voor reorganisatie van het Veiling wezen. Een aantal leden zijn kort geeden bij elkaar gekomen naar aanleiding van de vorige vergadering, toen er stemmen opgingen om het veilingwezen te reorga niseer en om te zien hoe en op welke wijze dit het beste zou kunnen gebeuren in het belang van de vereeniging en in de geest van bedoelde vorige vergadering. De heer de Groot, lichtte namens de ingestelde commissie de voorstellen toe. Hij zeide o.m., dat de commissie gemeend heeft, om in dien geest te blijven, en eens met het oude bestuur .is wezen praten, en niet, zooals de commissie al heel gauw te hoo- ren kreeg, dat zij het oude bestuur zonder meer op zij probeerden te zetten. Niets is minder waar. Het doel van de commissie is alleen, zonder persoonlijke belangen te beknotten, door een reorganisatie een vei ling "te krijgen op een gezonde en bij eeni- gen omzet voordeelige basis, wat toch ze ker het belang van alle tuinders is. Toen het plan, op welke wijze de commissie zich voorstelde het veilingswezen tereor- ganiseeren klaar was, hebben de leden van deze commissie zich afgevraagd hoe in den geest van een groot aantal leden te blijven tegenover het oude bestuur. Hiervoor is een pan uitgewerkt, waarbij de leden in de gelegenheid gesteld worden om het oude bestuur te waardeeren. De plannen zijn als volgt: De wijzigingen huishoude- ijk reglement betroffen vooreerst dé ver goedingen van commissarissen en bestuur. Het onderzoek van boeken wordt opge dragen aan een accountant. Het plan, waarin de leden in de gelegenheid wor den gesteld om het oude bestuur te waar deeren is het volgende: De heer L. M. van Noort (afgetreden) stelt zich-weer her kiesbaar en krijgt bij herkiezing, in afwij king van het te wijzigen huishoudelijk re glement, een toelage van: het eerste jaar /500 en 2e en 3e jaar elk ƒ300 voor zijn werk in zijn lange dienstjaren aan de ver eeniging bewezen. De heer Van der Weij- den, (aftredend), stellen wij voor, zal de leiding en de geheele administratie onder toezicht van het bestuur op zich nemen tegen een loon van 1500 minimum en ƒ2000 maximum per jaar De heer L. P. Heemskerk, die nog een jaar zitting heeft, hebben wij, aldus de heer de Groot, voorgesteld, genoegen te nemen met een salaris van ten hoogste 1500, voor bovengenoemd zittingsjaar, waarvoor hij zijn gewone werkzaamheden zal doen als voorheen, met, als hij weer herkozen wordt, twee jaar elk van 300. Met deze plannen, besloot spreker, kan de meerderheid van het bestuur zich volko men vereenigen, en zij hebben hiervoor hun volle medewerking toegezegd. Hierna werd den leden gelegenheid ge geven vragen aangaande deze voorstellen te stellen. De heer Jac.' Geerlings vroeg wat de bestuursleden voor die honderd gulden, welke zij zouden krijgen, moeten doen. Ook vroeg dit lid, welk salaris de commissie zich voorstelde te geven aan de boekhouders, die behulpzaam moeten zijn, wat de keurmeester zou moeten verdienen en de ontvangers en de af gevers? Want ƒ2300 zou er, volgens de commissie al uit gegeven moeten worden en dan hebben we nog niets. De heer H. Langeveld verkreeg ook het woord. Hij zeide uit de woorden van de commissie opgemaakt te hebben, dat het bestuur te veel verdiend heeftj dat is ech ter, volgens spreker alleen, als de toestand blijft zooals heden. Wat heeft het bestuur de laatste 10 jaar verdiend? Spreker waar schuwde de leden het reorganisatie-voor ste] niet aan te nemen, want dan zit de Agenda LEIDEN. Maandag, 3 October Vereeniging, algemee ne ledenvergadering „In den Ver- gulden Turk", 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 8 Februari 20 uur tot Zaterdag 15 Febrüari 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herdingh en Blanken, I-Ioogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steen straat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Niet mee blijven «foorloopem Direct bettrijden met het onovertrJfen geneaimiddel bij griapt ASPIRIN. Zorg vooral in grieptijd ASPIRIN bij de hand te hebben. vereeniging weer zoo in de schuld. Hij vindt het beter, dat voor percenten ge werkt wordt, gebeurt dit niet meer, dan verflauwt de ijver wellicht, elke gulden die het bestuur er uit slaat zijn 0.94 voor den tuinder en 0.03 voor het bestuur. Spreker zeide ten slotte een zoo goed mo gelijk bestuur te kiezen en liever oude leden te hebben dan nieuwe, want die moeten zich weer inwerken. De heer Granneman verkreeg vervolgens het woord en gaf een becijfering wat het reorganisatie-besluit zou uitwerken. Hij kwam aan een bedrag van ongeveer 5000 wat aan loonen uitbetaald zou moeten worden, terwijl gedurende de laatste 14 jaar, vorig jaar uitgezonderd, slechts 2700 voor provisie aan het bestuur werd uitbetaald. Spreker zag in het reorganisa tievoorstel een nadeel voor de tuinders. De heer de Groot beantwoordde de vra genstellers en sprekers. De heer Geerlings, zeide hij, vraagt wat de bestuursleden voor die honderd gulden zouden moeten doen, nu, dat is gauw ge zegd, alleen het bestuur in handen nemen, verder niets. Dan vestigde de heer de Groot de aandacht er op, dat de keurmees ter voorheen niet werd betaald uit de 3 pet., doch uit de vereenigingskas. De Groot zeide vervolgens, dat de commissa rissen steeds hun best hebben gedaan, doch de commissie ziet liever ieder jaar een ge specificeerde rekening. De heer Granne man, aldus de Groot, maakt wel een dure berekening als het voorstel aangenomen wordt, doch hij vergeet dat dit slechts'voor het eerste jaar is. De heer Granneman vroeg vervolgens voor hoeveel jaren het reorganisatievoorstel zou moeten dienen. De heer de Groot antwoordt hierop, dat het geldig blijft zoolang de leden het willen. De heer Emmerik verkreeg ten slotte, na eindelooze discussies tusschen verschillen de leden, de heer de Groot en het bestuur, nog het woord, en zeide het voorstel een gezonde regeling te vinden. Hierna werd overgegaan tot schriftelijke stemming over het bewuste voorstel. Er werden uitge bracht 201 geldige stemmen, waarvan 2 blanco. Voor het voorstel stemden 62 le den en tegen het voorstel 139 leden, zoo dat de reorganisatie n i et doorgaat. Vervolgens kwam aan de orde bestuurs verkiezing en een voorstel het bestuur uit te breiden tot 5 leden. De heer van Noort zeide een benoeming alsnog aan te zullen nemen onder voorwaarde, dat hij er een kracht bijkrijgt die veel van het werk doet. Gediscussieerd werd hierna tot in den treure of verkiezing van het bestuur thans wel door zou moeten gaan of niet; de meerderheid van de vergadering was er voor, dat het door zou gaan; aldus werd besloten. Het lid van Kampen vroeg of de heer van der Weijden besloten had, nu het reor ganisatievoorstel gekelderd is, om aan te blijven als bestuurslid. De heer van der Weijden deed de toezegging om aan te blijven. Twee bestuursleden bleven dus zit ting houden, n.l. L. P. Heemskerk en van der Weijden. Het aftredende lid, de heer L. M. van Noort, stelde zich wederom her kiesbaar, in verband met de uitbreiding tot 5 leden, moesten dus 3 nieuwe leden gekozen worden. Verschillende candidaten werden naar voren gebracht. De heer van der Weijden, wees er nog op, dat de leden, in verband met de groote uitbreiding van de administratie, er zeker rekening mee moesten houden minstens een nieuw lid te kiezen, die administratief onderlegd is. Hierna werd de stemming gehouden. De uitslag was' als volgt: 136 stemmen voor L. M. van Noort, 96 voor J. Heemskerk, 52 voor Pieter van Leeuwen, 38 P. van Em merik, 22 M. C. J. Braun, 146 voor Gran neman, 26 voor A. Jansen en 21 voor H. Danijs, zoodat gekozen waren de heeren L. M. van Noort, J. Heemskerk en H. Granneman. Aangezien de vergadering ge duurd had van 3 uur tot ruim half acht, wachtten de leden niet eens meer op slui ting van de vergadering en werd geen ge bruik meer gemaakt van de

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2