Qetneng.de betichten Schaduwen aan fiet netleden WOENSDAG 5 FEBRUARI 1941 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 1 STOFFELIJKE OVERSCHOTTEN VAN VERDRONKEN PERSONEN GEÏDENTIFICEERD. Het Maandagochtend uit de gracht aan de Vlamingstraat te Delft opgehaalde lijk van een man is door de politie herkend als dat van den 49-jarigen M., gewoond hebbende ie Delft, die sedert 29 December j.l. werd vermist. Het vrouwenlijk, dat op 10 Ja- nuaii j.l. werd opgehaald uit de provinciale vaart te Delft, is eveneens geïdentifi ceerd. Het bleek te zijn van de 73-jarige mejuffrouw B. uit s-Gravenhage, diè se dert 16 December werd vermist. BRAND IN WAGLNWERKPLAATS DER NEDELANDSCHE SPOORWEGEN. Gisternacht heeft orand gewoed in een der gebouwen, welke staan op het terrein van de wagenwerkplaats der Nederlandsche Spoorwegen aan den Soesterweg te Amers foort. De vlammen sloegen weldra uit het dak, waarop de brandweer werd gealar meerd. Deze rukte met volledig materiaal uit en slaagde er na een half uur in het vuur te blussen De brand is vermoedelijk ontstaan door dat een wagon, welke zich ter reparatie in het gebouw bevond, vlam heeft gevat. BROODBONNEN BIJ GROOTE HOEVEELHEDEN GESTOLEN EN VERVOLGENS VERKOCHT Politie greep in Broodbonnen is een artikel, dat momen teel niemand onverschillig laat Bakkers schieten nog wel eens een bonnetje voor aan hun klanten, met het gevolg, dat deze, mede door inbakken e.d. tekort aan meel krijgen om nieuw brood te bakken. Bon nen, welke zij dus extra kunnen bemach tigen, zijn uit den aard welkom. Dit ge beurde den laatsten tijd nog wel eens, want op verschillende plaatsen in Den Haag werden broodbonnen verkocht. Ze werden meestal aangeboden in cellophaan- zakje van 700 stuks door den 38-jarigen G. M. van O. uit de Medemblikstraat, voor prijzen varieerende van 2.tot f 5.— per pakje. Deze van O., die zelf bakker was, kwam uit den aard veel met collega's in verbinding, die meestal gretig op zijn voorstellen ingingen. De politie kwam echter op de hoogte van de practijken van dit heerschap en besloot zijn gangen na te gaan. Hierbij bleek, dat hij een bode onder zijn kennissen had, die verbonden was aan de distributiekantoren in de Azaleastraat en de Marcellistraat. Op 16 Januari des avonds bracht van O. dezen, den 61-jarigen Ch. C. de K. een be zoek in zijn woning aan den Loosduin- scheweg. Hij bleef evenwel maar kort en keerde naar zijn woning terug. Even later vervoegde zich hier een 36-jarige bakker en toen deze binnen was, besloten de inspecteur en de vier rechercheurs, die dit alles gadesloegen, zich zelf te inviteeren. Dit was gemakkelijk, want de deur stond op een kier. Binnen werd druk onder handeld over een partij van 700 bonnen, toen de politie deze transactie kwam ver storen. Tijdens de huiszoeking werd er gebeld. Een der rechercheurs posteerde zich achter de buitendeur en vroeg wie pr was. „De schoenmaker, de bakker en de melkboer; doe maar gerust open", was het eenigszins zonderlinge antwoord. De rechercheur voldeed direct aan het ver zoek en inderdaad stond er een schoen maker voor de deur, die gerepareerde schoenen kwam terugbrengen. Maar wat hem meer interesseerde was de bode de K., die eveneens buiter. stond en verzocht werd binnen te komen. Zijn fiets werd in de gang gereden en hierop bevond zich een actetasch, welke bij nader onderzoek 85 x 700 bonnen bleek te bevatten. De K., van O. en de aspirant kooper werden gearresteerd en naar het hoofd bureau gebracht. Bij het verhoor van den bode de K. kwam aan het licht, dat deze bij het wegnemen van de broodbonnen medeplichtigen had gehad in twee' tijde lijke crisisambtenaren, die op de genoem de distributiekantoren werkzaam waren. Zij stelden hem de bonnen ter hand voor de helft van den prijs, welken hy er zelf voor kreeg. Deze ambtenaren, de 38-jarige J. H. L. en de 22-jarige R. A. L. G. M. werden eveneens aangehouden en het ver moeden bestaat, dat bij deze affaire nog meer ambtenaren in het spel zijn. Het onderzoek wordt dan ook nog voortgezet. Beide ambtenaren en de bode zijn voor den Officier van Justitie geleid en in het huis van bewaring ingesloten. Van O. en zijn klant zijn na verhoor voorloopig op vrije voeten gesteld. Dat de bakkers, die bonnen van van O. hebben betrokken, nog nader van dit zaken doen zullen hoo- ren, staat eveneens vast. KOFFIE EN THEE GESTOLEN. Belooning in uitzicht gesteld by het opsporen der dieven. Te Stadskanaal is in den nacht van Maandag op Dinsdag ingebroken in het gebouw van de koffiebranderij en goede renhandel der firma Tempel aan den Hoofdweg. De ongenoode gasten wisten zich toegang te verschaffen tot het pak huis, waaruit een partij van ongeveer hon derd kilo koffie en thee werd ontvreemd. De marechaussee heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Een flinke belooning wordt in uitzicht gesteld voor hen, die aanwijzingen kunnen geven, welke tot de opsporing van de daders mochten leiden. BOEREN BESTOLEN Bende te Goudswaard handelde in touw, hout, kippen enz. Dezer dagen is de gemeente- en rijks politie te Goudswaard in samenwerking met de politie van de gemeenten Piersnil en Zuid-Beyerland er in geslaagd, de hand te leggen op een georganiseerde dieven bende, bestaande uit vijftien personen, die zich in hoofdzaak bezig hield met het stelen van bindertouw. Alleen aan touw bedraagt de buit ruim 1300.De hoofdschuldigen zijn ter beschikking van de justitie gesteld, meldt de „Tel." Sedert eind October werden van ver schillende landbouwers rondom den Nieuwendijk, een buurtschap onder de gemeente Goudswaard, vele voorwerpen, voornamelijk bindertouw, ontvreemd, zon der dat aanvankelijk de politie in deze diefstallen werd gemengd. Eerst dezer dagen stelde een der benadeelden de politie van een recente vermissing van touw in kennis. Direct is onder leiding van den gemeenteveldwachter Masten broek een uitgebreid onderzoek ingesteld. Enkele vermoedens, gerezen door ge ruchten zooals later blijken zou had men met een heele bende te doen waarvan enkele leden, overmoedig ge worden door het vlotte verloop van hun „kraakjes", hun mond voorbij gepraat hadden richtten zich aanvankelijk op één persoon, den 33-jarigen J. v. 't. H. Deze werd gearresteerd en aan een streng verhoor onderworpen. Na eenigen tijd leg de hij een volledige bekentenis af, welke eer. groote verrassing opleverde, want eerst meende men met slechts een betrek kelijk on belangrijken diefstal te doen te hebben. Nu bleek echter, dat men een vertakte, goed georganiserde dievenbende en een groot aantal diefstallen op het spoor was. Nu de zaak eenmaal aan het rollen was, lieten de politiemannen niet meer los. Van het een kwam het ander en de arrestaties volgden elkaar ir steeds sneller tempo op, tot men ten slotte vijftien personen, wier leeftijd varieert van 19 tot 60 jaar, als verdacht van diefstal, diefstal met btaak, medeplichtigheid en heling, achter slot had. De stelers en helers staan vrijwel allen in onderlinge verwantschap tot elkaar. Zoo SPORT SCHAATSENRIJDEN. UITSTEKENDE PRESTATIE! Van mej. Nelly van der Klugt. De secretaris-penningmeester van den Ijsbond Hollands Noorderkwartier ver zoekt ons mede te doelen, dat mej. Nelly van der Klugt te 's-Gravenhage als eenige dame den 110 km. dorpentocht van j.l. Zon dag geheel volbracht heeft. Gezien het bui tengewoon zware parcours verdient dit wel bijzondere vermelding. Het blijkt, dat er rijders door omstan digheden buiten 'hun wil nabij de,start plaats gestrand zijn, terwijl uit de controle stempels kan blijken dat er 50 of meer km. zijn afgelegd. Verzocht wordt, in die ge vallen de startkaart naar den secretaris- penningmeester te Abcoude te zenden, op dat nagegaan kan worden, of deze schaat sers een prestatie hebben verricht en even tueel voor een bijzondere herinnerings-me- daille in aanmerking komen ZEVEN HARDRIJDERS ZIJN UITGENOO- D!GD VOOR TRAININGSKAMP. De hardrijders P. Kejjzer, De Lier, M. J. Strijbis. Harenkarspel, A. A. Schouten, Warnsveld, S. van Hoorn, Zaandijk, C. Scheer, Twisk, L. Muts, Jisp en C van der Kommer, Langereis, gem. Winkel, zijn door de Commissie voor het Hardrijden van den K. N. S. B. uitgenoodigd deel te nemen aan een centrale training, welke heden, Woensdag, te Rotterdam begint en enkele dagen duurt. Deze zeven hyders ,die nog nooit naar het buitenland werden uitgezon den en in wie men veelbelovende krachten ziet, zullen getraind worden door beide .eden van de commissies, ir. A. F. van der Scheer en S. Heiden, beiden te Rotterdam. trokken twee broers er samen op uit en maakte de 24-jarige W. I., evenals zijn 49-jarige vader A. I., deel uit van de bende. Hun brutaliteit was zeer groot. Wist' men bij een boer een voorraad touw, dan werd deze „partij,,- reeds bij voorbaat ver kocht en 's avonds trok men er op uit om haar te stelen en vervolgens af te leveren. Dit laatste geschiedde op vaste, op tevoren afgesproken plaatsen. In de omgeving van den Nieuwendijk en Tiengemeten was op he* laatst geen boerderij meer voor hen veilig. Zij lieten het ook nu niet meer by touw alleen. Ook graan, hout, kippen, konijnen, kortom alles wat maar van de hand gedaan kon worden, was van hun gading. Op de meeste plaatsen wisten de dieven met gebruik van enkele valsche sleutels, toe de plaats waar de voorraden in de landbouwschuren waren opgeslagen, door te dringen. Deze sleutels, die de 21-jarige C. L. leverde, waren zeer in trek en wer den voor 10.aan elkaar verkocht. De „zaken" gingen te goed. De dieven werden overmoedig, dronken en praatten te veel. Nu zijn de hoofddaders te Dor drecht ter beschikking van de Justitie ge steld. VALSCHE MUNTER GEARRESTEERD. Halve guldens en kwartjes nagemaakt. In een café in het centrum van Amster dam betaalde een jongeman zijn vertering met een halve gulden. De kellner lette blijkbaar goed op, want hij ontdekte, dat de halve gulden valsch was. De politie van het bureau Singel werd gewaarschuwd en de jongeman werd gearresteerd. Hij bleek in het bezit te zijn van nog meer valsche halve guldens en kwartjes en in zijn wo ning werd een complete valsche munters werkplaats aangetroffen. De jongeman heeft bekend reeds geruimen tijd het val sche geld te hebben gemaakt en uitgege ven. Het geld was zoo g<?ed geslaagd, dat velen het voor echt hebben aangenomen. De Ski-kampioenschappen te Cortina d'Ampezzo De Italiaansche Cellina Seghi verslaat Christl Cranz De Italiaansche skiloopster Sellina Seghi heeft bij de wereldkampioen schappen te Cortina d'Ampezzo, voor de groote verrassing gezorgd door de onverslaanbaar geachte Chmll Cranz in de slalom achter zich te laten. Bij de heeren was de Duitscher Albert Pfeifer de snelste. De eerst 20-jarige Italiaansche startte bij de dames als eerste en ging onmiddel lijk met een prachtigen stijl door de ver schillende poorten. Alle hindernissen nam zij met groot gemak en geen oogenblik verloor zij de juiste houding. Het was voor Cristl Cranz lang geen gemakkelijke taak om binnen den door Sellina Seghi gemaak- ten tijd van 1 min. 2.43 sec. te blijven. Al leen wanneer zij in haar allerbesten vorm geweest was, zou het haar misschien ge lukt zijn een nog korteren tijd te maken. Het bleek echter al spoedig, dat zij haar dag niet had en met een tijd van 1 min. 5,23 sec. bleef zij bijna 3 seconden bij de italiaansche ten achter. Gesterkt door dezen voorsprong begon Sellina Seghi aan de tweede ronde, die niet zoo snel ging. Haar bewegingen ble ven dezelfde souplesse houden en haar tijd van 1 min. 3.18 sec. duidde aan, dat haar goede loopen in de eerste ronde geen geluk geweest was. Christl Cranz stond nu voor de onmogelijke opgave om het traject in 1 min. 1 sec. af te leggen. Wel slaagde zij er in haar eigen tijd van den eersten keer te verbeteren, maar den totaaltijd van de Italiaansche kon zij niet bereiken. Doordat Christal Cranz Zondag j.l. de af daling had gewonnen en by de slalom de tweede plaats bezette, werd zij wereld kampioene in de combinatie. Bij de heeren was het verlooj) zeer span nend. Van de deelnemers werd het uiterste gevergd, daar de baan zeer moeilijk was uitgezet. Niet minder dan 40 poorten moei ten gepasseerd worden alvorens het eind doel werd bereikt. Vooral bij de laatste vijf verloren de loopers verschillende ma len enkele kostbare seconden. De snelste tijden werden in de eerste ronde gemaakt, daar de sneeuw daarna stroever werd, ter wijl de loooers bovendien het tweede deel veel voorzichtiger liepen. Na de eerste ronde had Helmuth Lantsch- ner (Duitschland) met 59.34 seconden de leiding voor den Italiaan Chierroni met 59,81 sec. en A^ert Pfeifer (Duitschland) met 60.37 sec. Rudi Cranz kreeg door een val een niet meer in te halen achterstand van 2 seconden. De winnaar van een afdalingswedstrijd Jennewein maakte den t'jd van 60.70 sec. en bezette daarmede de vierde plaats. Door dat Lantschner in de tweede ronde viel, leek een overwinning voor Chierrani ze ker. die een tijd van 1 min. 1.67 sec. maak te. En inderdaad s-aagde de na hem ko mende loopers er niet in om z;m totaal- tiid te verbeteren, totdat Albert Pfeifer als laatste man aan den start verscheen. Als een wervelwind nam hii de verschillende hindernissen, geen oogenWk weifeMe hij bïi de poorten en door alles op alles te zetten, wist hü met den tMd van 1 min. 1.5 sec. juist fi/100 sec. beneden den totaaltijd van den Italiaan te bMjven. waardoor hij het wereldkamnioen^chaD veroverde. Jennerwein, die als zesde eindigde, werd kamnioen in de combinatie van afdaling en slalom. De. uitslagen luiden: Dames: 1. Sellina Seghi. Italië 2 min. C.61 sec.: 2. Chr'stl Crart7. Duitschland 2 min. 9.98 sec.; 3. Annèliese Proxauf. Duitsch'and 2 min. 17 "*9 sec.; 4. Rosemarie Proxauf. Duitschland 2 min. 20.06 sec 5. Kaethe Grasegfer. Duitschland 2 min. 30.35 sec.: 6. Vreni Keiler, Zwitserland 2 min. 38 83 sec. Heeren: 1. Albe>- Pfeifer. Duitschland 2 min. 1.42 sec.: 2. Chierroni. Ttalië 2 min. 1 48 sec.; 3. Marcellin, Italië 2 min. 1.92 sec.; 4. Rudi Cranz, Duitschland 2 min. 2.34 sec.; 5. Rominger, Zwitserland 2 min. 3.31 sec.; 6. Jennewein, Duitschland 2 min. 3.41 sec.; 7. Lantschner, Duitschland 2 min. 4.3 sec.; 8. Lacedelli, Italië 2 min. 5.07 sec. WATERPOLO WEDSTRIJDEN L. Z. C. Hedenavond te 8 uur wordt in de Over dekte aan de Haarlemmerstraat te Leiden de waterpolo-wedstrijd L. Z. C. II—Zijl D gespeeld. Morgenavond vindt te 7 uur de wed strijd Poelmeer IL. Z. C. I plaats. DAMMEN WEDSTRIJDEN P.D.L.V. (LISSE) De uitslagen van de voortgezette Bordenwedstrijden van P.D.L.V. luiden: J. AlgeraG. v. d. Voet afgebr. S. AlgeraA. Balkenende 11 K. v. EssenA. v. Rossen 20 P. G. BalkenendeI. v. d. Meulen 11 A. WijnhoutH. v. Drunen 11 De uitslagen van de 9e ronde luiden: J. AlgeraH. v. Drunen 20 G. v. d. VoetS. Algera 02 A. BalkenendeK. v. Essen 20 C. BaarmanI. v. d. Meulen uitgest. P. G. BalkenendeA. Wijnhout 11 WEDSTRIJD TE H1LLEGOM Dinsdagavond werd te Hillegom een medaille-wedstrijd gespeeld tusschen O.D.L I(Hillegom) en P.D.L.V. I (Lisse). Na een zer spannenden strijd wisten de Lissenaren dezen uitwedstrijd met gering veischil te winnen. Een mooie prestatie wist de heer J. J. v. d. Loo te behalen door den kampioen van Lisse beide punten te ontnemen. O.D.I.—P.D.L.V. J. J. v. d. LooJ. G. Snel 20 F. OutA. v. Rossen 02 A. v. d. ReepS. Algera 02 F. LubbeP. Balkenende 20 H. RoodA. Balkenende Jr. 11 L. v. SchieA. Wijnhout 11 G. v. ReepC. Baartman 11 arb. J. LubbeH. v. Drunen 11 arb. B G. LubbeA. Balkenende Sr. 02 J. v. BerkelB. Duivenvoorden 11 Totale uitslag 911 voor P.D.L.V. Lisse. Woensdag 12 Februari wordt de return- wedstrijd te Lisse gespeeld. BRIDGE „DE SLEUTELS" Na de op 4 dezer gespeelde partijen is de stand van de viertallen-competitie momenteel als volgt: Serie Rood: Staal 8 7—1 14170 2860 14 Kuenen 6 3 1 5310 8020 6 Bleuzé 6 2 13 3600 5510 5 Rynbende 7 2 1 4 3090 7100 5 Leujes 7 1 2 4 2380 5060 4 Serie Zwart: Laken 8 6 1 1 12960 430 13 v. Tuyn 9 6 1 2 8100 1840 13 v. Wingen 9 4 2 3 4750 4610 10 Vrijenhoek 8 3 2 3 7310 6100 8 Verboog 8 2 1 5 3110 9020 5 Rakhorst 8 1 7 160 14390 1 Voor den aanvang der wedstrijden wer den door voorzitter Bleuzé enkele bestuurs- mededeelingen gedaan, o.m. inzake de door het bestuur ontworpen regeling voor het aannemen van nieuwe leden. Verder bracht hij dank aan de verzorgers en ge deeltelijk goede gevers voor het nieuwe materiaal, dat dezen avond in gebruik werdgesteld. Ten slotte bracht hij reeda een voorloopige hulde aan het viertal „Staal" dat het kampioenschap in de le klasse heeft behaald, waarbij aan mevrouw Staal, als eenigst vrouwelijk lid van dal team, bloemen werden aangeboden. Dinsdag 11 Februari 1941 voortzettinj der viertallen-competitie, terwijl door hei bestuur reeds wordt gewerkt aan de voor bereiding van de daaropvolgende „paren"- competitie. FEUILLETON Naar het Engelsch. 22) Er was langzamerhand iets smeekends in haar stem gekomen en Dessie vond het ont zaglijk moeilijk om te zeggen, wat ze op het .hart had. Het is onmogelijk voor mij weg te gaan, zonder dat ik mij heb uitgesproken, sprak ze kalm. Hoe ellendig ik het ook vindt, Daphne, ik moet het verleden opra kelen, al doet het pijn. Zeg me eerst eens, ken je dezen man? Ze gaf haar een foto van De Montalt. Op het moment, dat Daphne's blik op het knappe, zelfbewuste gezicht viel, was het duidelijk, dat zij hem herkende. In welke betrekking sta je tot dezen man? vroeg Daphne. Haar rustige even wichtigheid van zooeven had hu plaats gemaakt voor onwinding. din, die mij verzorgd en verpleegd heeft dien, die mij verzorgd en verpleegd heeft tydexis mijn ziekte. Laat haar dan trouwen en blijf hem voor de rest van je leven uit den weg, ad viseerde Dahpne grimmig. Er bestaat op den aardbodem geen verschrikkelijker mensch. Zij fronste de wenkbrauwen en er lag afschuw in de uitdrukking, maar als je leven je lief is, mijd hem dan. Neen, dat gaat niet, verklaarde Des- si e. En omdat het niet gaat, ben ik hier gekomen. Ik wil er niets mee te maken liebzen. Als jij met dien man den strijd wilt aan binden, kun je van mij de verzekering kry- gen, dat je verliezen zult. Toch ga ik hem niet uit den weg, als je mijn vragen bevredigend kunt beant woorden. In wat voor relaties stond jij tot hem? Dat ben ik niet van plan te vertellen. Heeft hij macht over je?.Kan hy je kwaad doen? Hij kan me niet vinden. Maar als hij je vond? Neen, dar ook niet. Méén je dat, Daphne? Waarom een dergelijk verhoor? vroeg de oudere zuster boos. Je hebt toch ge hoord, wat ik zei? Geloof je me niet? Er volgde een oogenblik van stilte. Toen vroeg Dessie: Hoe heet hy? Als hy met je vriendien gaat trou wen, moet je dat toch weten. Ik ken hem als Godefroi de Mon talt. Eens heeft hij mijn pad gekruist als Rolande Lespard. Hoe noemde jij hem? Ook dat zeg ik je niet. Dat is een af gesloten hoofdstuk in mijn leven. Zooals je wilt. Dan zal ik het je ver tellen. Hij was toen bekend onder den naam van Adolphe Colimbert, half Engelschman, half Franschman, en verwikkeld in een massa duistere zaken. Als je niet wilt, be hoef je me niet meer zeggen, maar één ding moet je me in alle vertrouwen vertellen. Hoe heeft Maiwand den dood gevonden en hoe is de ster van de Halve Maan van Rohilkund in Colimberts bezit gekomen? De vragen werden op rustige wijze ge steld, maar het effect er van op de oudere zuster was ontstellend. Zij zat met een strak gezicht, de Hipper, stijf op elkaar en de wenkbrauwen samengetrokken, terwijl haar ademhaling gejaagd ging. Hoe weet jij deze dingen? vroeg ze na een lang stilzwijgen. Door een samenloop van omstandighe den. Toen ik onde rhet oude leven een streep had gezet en een nieuw was begon nen onder den naam Dessie Merrion, had ik een avontuur aan het station in Bir mingham, waardoor ik in het bezit van de juweelen ben gekomen. Ze beschreef in het kort wat er dien middag in ^flaart was gebeurd en vertelde van de brieven, die ze daarna had ontvangen. Daarop ver volgde ze: Ik heb eigenlijk aan de heele geschie denis niet meer gedacht tot kort geleden, toen ik in den man, die met mijn vriendin, mrs. Markham, zou trouwen, den moorde naar Despard herkende. Ik heb hem toen, zonder er doekjes om te winden, verteld waar het op stond O jy dwaas! viel Daphne onwillekeu rig uit, je hebt je lever, op het spel gezet! Tot die ontdekking ben ik óók geko men. Hy heeft Joost mag weten hoe mijn identiteit weten vast te stellen. Ik vroeg hem, hoe hij in het bezit van de ro bijnen was gekomen, en hij antwoordde mij met een bedekte toespeling, die mij doodelijk beangst maakte, omdat ik voelde dat het een insinuatie tegen jou moest zijn. Vanochtend ben ik, onder voorwend sel, naar Scotland Yard gegaan en heb daar de heele geschiedenis te hooren gekre gen van den inspecteur, die destijds dê zaak in handen heeft gehad. Wat zei hy? Hoe ben ik er volgens hem in betrokken? Je weet, hoe je toendertyd genoemd werd- Nu, de inspecteur vertelde mij on omwonden, dat die vrouw er van verdacht werd contact met Maiwand te hebben ge zocht om de juweelen te kunnen 6telen en dat zy ook onder verdenking stond hem te hebben vermoord. Want direct na wat er gebeurd was, was je verdwenen en nie mand heeft je ooit teruggezien. Adolhpe Colimbert verdween eveneens spoorloos en is ook nooit teruggevonden. Ze denken dat jullie samen gevlucht zijn, maar, besloot het jonge meisje, ik weet beter. Daphne zat met gebogen hoofd, alsof ze haar zuster niet durfde aankijken. Ein delijk hief ze het gezicht op. Houd jy me óók voor schuldig? vroeg ze, toen, met eensklaps iets uitdagends in haar stem. Dessie haalde de schouders op. Dat is juist de vraag, waarbij alleen jouw antwoord me kan helpen, Als je niet schuldig bent, hebben de bedreigin gen van dien man niets te beteekenen. Zijn volgend dreigement zal waarschijn lijk zijn jou te ontmaskeren. Maar als je me de waarheid zegt, zal ik weten of dat bluf is. Wil je me de waarheid vertellen, Dahpne? Dessie had zich gedwongen zoo kalm mogelijk te spreken, om haar zuster niet nog meer op te winden, maar haar eigen ontroering werd haar op dat moment de baas. Na enkele oogenblikken van stilte, waarin ze met ^gehouden adem wachtte op het antwoord, dat niet kwam, legde ze haar hand op die van haar zuster en zei: Om 's hemelswil, zeg me de waarheid, Daphne! Alles wat in het leven waarde voor mij heeft, hangt er van af. En opnieuw bleef ze wachten, terwijl Daphne worstelde met gevoelens, die het haar onmogelijk maakten het zoo vurig be geerde antwoord direct te geven. HOOFDSTUK XIV. De waarheid. De twee zusters bleven een poos zitten zonder iets te zeggen, vervuld als zij beiden waren van den ernst van den toestand. De jongste deed haar best zoo gereserveerd mogelijk te lyken, doch de oudste was blijk baar diep onder den indruk van dé storm achtige gedachten, die Dessie's woorden bij haar hadden opgewekt. Haar gezicht kreeg een harde uitdrukking en er kwamen diepe rimpels in haar voorhoofd. Ik weet niet ,hoe ik je moet antwoor den, Dorothy, zei ze eindelijk. Ik kan je het heele verhaal niet vertellen ik wil het ook niet en als ik het je niet ver tel, kan ik het je niet duidelijk maken. Maar een moordenares ben ik niet. Dat wil zeggen; ik heb dien ellendeling van een Maiwand niet gedood. Dus stel je op dat punt gerust, tenminste als je tot het soort menschen behoort, dat iemand als onschul dig beschouwd, zoo lang hun hand den doodelijken slag niet heeft toegebracht. Maar ik ben wèl de oorzaak van zijn dood, en angstige idioot die ik was, gedroeg ik my zoo onverstandig, dat als ik morgen van de misdaad word beschuldigd en de feiten ook maar met eenige nauwkeurig heid werden verteld,'er nog geen dozijn menschen zouden zijn, die me voor niet- schuldig zouden houden. Daar heb je dan mijn geheim. Ik heb de laatste zeven jaar geleefd in het volle bewustzijn, dat als de politie mijn identiteit ontdekte, ik wegens moord zou worden veroordeeld. Het is als een zwaard geweest, dat steeds boven mijn hoofd hing; daar kan men niet jong by bleven. Ten minste dat dacht lk. Maar om... (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7