STADS NIEUWS Weerbericht WOENSDAG 5 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Z ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 18.33 uur. Zon op 9.14 uur. MAANSTANDEN. 5 Februari 3.20 onder 12.58 op •(Eerste kwartier) 6 Februari 4.20 onder, 13,35 op. 7 Februari 5.18 onder, 14.18 op 8 Februari 6.12 onder, 15,10 op 9 Februari 7.— onder, 16.10 op 10 Februari 7.42 onder, 17.17 op. 11 Februari 8.21 onder, 18,32 op 12 Februari 8.55 onder, 19.47 op (Volle maan). jOIIOIIOIICDIIOIIOllOllOIIOlIC^ q Verduisteringstijden 0 0 Er Is bepaald, dat er verduisterd 3 moet worden tusschen zonsonder- Q 0 lang en zonsopkomst r 0 Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG 18.33 uur. 0 S ZONSOPKOMST 0 X 9.14 uur. 5 - Tusschen deze beide tijden dient n Q er dus verduisterd te worden. ÖMioiionoiioiionaiioMoiicP WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN EXAMENS EN GEZELLE. De Nieuwe Tilburgsche Cou rant citeert uit een ouden jaargang van de „N. R. Crt", een artikel van wijlen Pro fessor Hartman, die ervoor pleitte, alle examens op te ruimen: „Allereerst opgeruimd dat eindexamen der gymnasia, dat onwijze onzalige onding, dat, al wordt het honderdmaal goed toege past, door één verkeerde toepassing red deloos in de war raakt en in die verwar ring doodknelt, wat het juist zou moeten in 't leven houden: opkweeking van waar dige academieburgers, niet door heel veel kennis omtrent de klasieken, maar door klassieken geest en klassieke gezindheid". We moeten bij lezing van Hartmans stuk aldoor aan Guido Gezelle denken, zegt het Tilburgsche blad. „Wanneer deze in ons land naar de uni versiteit had moeten gaan, was hij er nooit gekomen. Hij voldeed immers al niet voor het examen van het klein naar het groot Seminarie. Maar de rector liet den bisschop een vers zien door Guido geschreven en toen zei de bisschop: „Als zijn examen niet voldoende is, dan is zijn kop toch voldoen de". En toen Gezelle later zelf professor was deed hij het ook minder met het pro gram dan met zijn kop, maar hij heeft meer groote mannen ontbolsterd dan hon derd andere leeraren. Hij bracht den klas sieken geest aan zijn leerlingen al was het een Vlaamsche tevens; maar hen volpom pen met wijsheid aangaande de klassieken dat deed hij niet. En dat is het wat, helaas, ons gymna siaal onderwijs zoo bedorven heeft". DE EXTRA UITKEERING AAN ONDERSTEUNDEN. De tweede en derde termijn zullen in Maart en April worden verstrekt. De waarnemende secretaris-generaal van sociale zaken heeft er zijn goedkeu ring aan gehecht dat een extra winteruit- keering aan de ondersteunde werkloozen wordt verstrekt. Deze uitkeering zal in drie termijnen worden verstrekt en wel als volgt: De eerste uitkeering, welke, zooals wij reeds hebben gemeld, zal zijn 40 pet. van de in één week te ontvangen netto steun- uitkeering, dient zoo snel de administratie betreffende de steunverleenning zulks toe laat, te worden verstrekt. De tweede uitkeering, welke eveneens veertig pet. van het netto steunbedrag mag bedragen, dient over de eerste steunuit- keering in Maart en de derde uitkeering, v/elke 20 pet. van het netto-steunbedrag mag uitmaken over de eerste steunuitkee- rmg in April te wnrden verstrekt. Verstrekt mag worden een percentage van de netto-steunuitkeeringen, met inbe grip van den brandstoffenbijslag en den 5 pet. duurte-biislag Hiervoor diént der halve op de gewone wijze het steunbedrag te worden uitgerekend, hetwelk een be trokken gezinshoofd zou mogen ontvangen en op dit bedra?, hetwelk dus mag worden verstrekt, wordt een toeslag van 40 c.q. 20 pet. verstrekt. WESTLANDSCHE TUINBOUW. Overeenstemming inzake collectief arbeidscontract. Dinsdag is inzake het nieuwe collectie ve arbeidscontract in den Westlandschen tuinbouw tusschen werkgevers- en werk nemersorganisaties overeenstemming be reikt. Het weekloon voor den volwassen tuinarbeider is verhoogd vanf 18.50 tot 21.50. Voor de tuinarbeiders beteekent deze loonsverhooging in verband met de gestegen onderhoudskosten een belangrij ke verbetering. Nieuwe commissarissen voor de provincies NOORD HOLLAND, UTRECHT EN LIMBURG De rijkscommissaris voor het bezette Ne- derlandsche gebied heeft als opvolger van den onlangs overleden commissaris van Noord-Holland, mr. dr. A. baron Röell, be noemd mr. A. J. Backer, chef van het ka binet en afdeelingschef van bet commis sariaat in Noord-Holland. Voorts heeft de rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied de com missaris van de provincie Utrecht, jhr. mr. dr. L. H. M. Bosch Ridder van Rosenthal en de commissaris der provincie Limburg mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck, eervol ge- pensionneerd en in hun plaats benoemd ir. F. E. Müller tot commissaris van de pro vincie Utrecht en M. V. E. H. J. M. graaf de Marchant et d'Ansembourg tot com missaris voor de provincie Limburg. F. E. Muller. De heer Frederik Ernst Müller, nieuw benoemd commissaris van de provincie Utrecht, werd 25 Januari 1889, als zoon van den industrieel C. J. K. Müller te Utrecht geboren, waar hij de lagere school en de H.B.S. bezocht. Reeds in zijn jeugd gevoelde hij zich tot het bedrijfsleven aangetrokken. Daarom heeft hij, alvorens zijn studie als werktuig kundig ingenieur in Duitschland te beëin digen, zich eerst 2 jaar practisch ontwik keld, waartoe hij gemakkelijk gelegenheid had, eerst in de fabriek van zijn vader en daarna in Duitschland. In 19151 werd hij tot bedrijfsleider in het bedrijf van zijn vader, de chemische fa briek der firma wed. P. Smits en Zoon te Utrecht aangesteld en in 1927 als firmant in de directie opgenomen. Na den dood van zijn vader in 1935 zet te hy en zyn oudere broer drs. C. B. J. Müller, als eenige firmanten deze belang rijke onderneming, welke een wereldre putatie heeft, te zamen voort. Voorts was hij van de oprichting af se cretaris der Utrechtsche werkgeversver- eeniging, tevens medeoprichter van de Stichtsche Industrieele club. In het bestuur van de Mij voor Nijverheid, departement Utrecht heeft hij eenige malen zitting ge nomen. Ook was hij bestuurslid van het Utrechtsch Stedelijk Orkest. Eveneens had hij indertijd zitting in het landelijk be stuur der Burgerwacht en maakte tevens deel uit van het plaatselijk bestuur. Toen ir. Mussert in 1932 de N.S.B. op richtte, heeft de heer Müller zeer -spoedig het besluit genomen om ook tot deze be wering toe te treden. Hij vervulde in de N.S.B. verschillende functies en wel kringfunctionaris in den eersten kring der beweging, daarna kring leider van de stad Utrecht, gewestelijk commissaris van het gewest Utrecht, ter wijl hij thans nog de functie van districts leider bekleed en tevens aangesteld is als gemachtigde van den leider voor de pro vincie Utrecht. Graaf de Marchant et d'Ansembourg. De heer M. V. S. H. J. M. graaf de Mar chant et d'Ansembourg werd 18 Januari 1894 geboren op kasteel Nieuwborg bij Gulpen in Zuid-Limburg, waar zijn fami lie sedert meer dan 150 jaren is gevestigd. Hij doorliep het gymnasium te Sittard en studeerde een paar jaar aan de universi teit te Münster. Daarna werkte hij in het bankvak te Amsterdam en werd later als ambtenaar aan de directie der staatsmij nen in Limburg verbonden. In 1925 werd hij eigenaar van het fami lie goed Amsterade en burgemeester der gelijknamige gemeente. In deze positie heeft graaf d'Ansembourg bewezen een harde werker en een goed beheerder te zijn. Onder zijn bestuur kwamen in Am- stenrade vele verbeteringen tot stand o.m. van de gemeentebedrijven en van het we gennet. Van 1926 tot 1930 was d'Ansembourg lid der Provinciale Staten van Limburg en in 1933 werd hy tot voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zuidelijke Mijnstreek gekozen. Door het ambtenarenverbod werd d'An- sembourg in 1934, die, gelijk algemeen be kend, een vooraanstaande plaats in de na- tionaal-socialistische beweging inneemt, uit zijn burgemeestersambt ontslagen. Hij stelde zich- vanaf dat oogenblik geheel in dienst der N.S.B., waarin hij de functie vervulde van gewestelijk commissaris voor Limburg en later gemachtigde van den leider. In het najaar van 1935 werd graaf d'An sembourg door den leider der N.S.B. aan gewezen om zitting te nemen in de Eerste Kamer. Deze taak vervulde hij tot 1937. Van 1937 tot Mei 1940 was hij lid der Tweede Kamer voor de N.S.B. Mr. A, J. Backer. De nieuw benoemde commissaris voor de provincie Noord-Holland, mr. A. J. Backer, werd op 31 Mei 1899 te Groningen gebo ren. Na de lagere school doorliep hij het gymnasium en na zijn militaire plichten vervuld te hebben, studeerde hij van 1919 tot 1923 rechten aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Na eerst korten tijd volontair te zijn geweest aan het parket van den Officier van Justitie te Groningen, werd hij op 1 April 1924 adjunct-commies bij de ge in eentec-secretarie aldaar. In Maart 1928 werd hy bevorderd tot commies en was hij o.a. van 1927 tot 1930 belast met de tij delijke waarneming van het ambt van rent meester der stadsbezittingen. Mr. Backer was eenige jaren lid van het bestuur van den Armenraad. Op 1 April 1930 verhuisde hij naar Haarlem, waar hij hoofdcommies werd bij de Provinciale Griffie. Op 1 November 193£ volgde zijn benoeming tot referendaris, chef van de eerste afdeeling en chef van het kabinet van den commissaris der provincie en op 1 HET „SCHRIJVEN" IN DE LUCHT DOOR VLIEGTUIGEN Het A.N.P. bericht: Men kan den laatsten tijd vaak zien, dat vliegtuigen op zeer groote hoogte schijn baar teekens in de lucht schrijven. Men wijst ons er op, dat het verschijnsel, dat men tegenwoordig zoo dikwijls ziet, niets te maken heeft met de zoogenaamde „Luchtschrijverij", zooals die in tijden van vrede nogal eens werd uitgevoerd met reclame-oogmerkten. Wat men nu ziet, is een zuiver natuurkundig verschijnsel. Een deel van het publiek dacht, dat het hier pogingen gold van vijandelijke vliegtuigen om propagandaleuzen te schrijven. Dit is dus niet zoo. Den laatsten tijd komen trouwens bijna geer Engelsche vliegtuigen boven Nederland. De witte strepen, welke een vliegtuig achter zich laat, zijn de zoogenaamde condens-strepen (wolkvorming). Deze ont staan onopzettelijk bij een bepaalden weerstoestand op zeer groote hoogten. Voor het ontstaan van een wolk is in de eerste plaats noodig met vocht verzadigde lucht en voorts zijn er noodig zoogenaamde condenskernen, b.v. fijne zout- en rook- deeltjes, die meestal voorkomen in de lagere luchtlagen, tot omstreeks 5000 meter en van de aarde af door wind naar boven gevoerd worden. De waterdamp hecht zich daaraan vast en condenseert, waardoor zij zichtbaar wordt en zoodoen de, wanneer er veel is, een wolk vormt. Daar nu op groote hoogten (boven 5000 M.) deze condenskernen niet steeds voorkomen, de lucht echter bij bepaalde weersomstandigheden wel met waterdamp verzadigd is, ontstaan deze wolkjes door dat het vliegtuig condenskernen in de lucht brengt. Dit is dus het verschijnsel, zooals men dat juist in koude, heldere winterdagen kan waarnemen. Bovenstaande verduidelijking heeft ten doel, in de toekomst foutieve gevolgtrek kingen te voorkomen. DE KOMENDE STRAATCOLLECTE VOOR WINTERHULP NEDERLAND. De derde straatcollecte van de W. H. N. zal op Vrijdag 14 en Zaterdag 15 Februari a.s. worden gehouden. Deze derde straat collecte zal plaats vinden onder medewer king van de politie en brandweer. De te verkoopen speldjes zullen afbeeldingen zijn van de bekende internationale verkeers borden. TULPENBOLLEN VERWERKT TOT KOFFIESURROGAAT. Wy leszen in het „Weekblad voor Bloem bollencultuur", dat thans aan de groote bloemenveilingen de afgebroeide bollen van tulpen worden opgekocht om te wor den gebezigd voor de fabricage van koffie- surrogaat. Een ongedachtemeevaller voor de trekkersbedryven, die tot nu toe geen beste resultaten boekten. AANGESLOTENEN BIJ RADIO CENTRALES In de bijlage van het besluit van den directeur-generaal der Posterijen, Tele grafie en Telefonie betreffende maat regelen op het gebied van den Neder- landschen Radio-Omroep, d.d. 27 Decem ber 1940, is aan artikel 5 toegevoegd een nieuw lid (4), luidende als volgt: Ten aanzien van de aangeslotenen op de radiocentrales kan door den directeur- generaal met betrekking tot de wijze, waarop de verschuldigde luisterbijdrage kan worden voldaan, een nadere regeling worden vastgesteld. HANDELAREN IN RADIO-TOESTELLEN De inventarislijst Ter voorkoming van misverstand wordt er nog de aandacht op gevestigd dat de handelaars in Radio-toestellen wel ver plicht zijn een lyst der koopers van toe stellen bij de postkantoren in te leveren, doch niet hun inventarislijst. De bedoelde* inventarislijst moet wel aanwezig zyn en bij den handelaar des- gewenscht geraadpleegd kunnen worden, doch formulieren worden hiertoe niet ver strekt ieder kan het op eigen wijze, mits duidelijk doen en geen enkele inventarislijst behoeft ingeleverd te worden. COMMANDANT BREUNESE SPREEKT VOOR DE RADIO Naar wij vernemen, zal de commandant van den Nederlandschen arbeidsdienst, de heer J. N. Breunese, hedenavond om kwart voor zeven voor de beide zenders van den Nederlandschen Omroep een korte rede uitspreken, waarin hij eenige belangrijke verklaringen zal afleggen. Januari'1937 werd hij bevorderd tot admi nistrateur. Mr. Backer was o. a. lid van de bestuurs commissie van het openbare lichaam de Wieringermeer, commissaris van de N.V. Provinciale Utrechtsche Electriciteits-Mij., lid van de ministerieele commissie tot her ziening van de Drankwet en lid van de ministerieele commisse tot voorbereiding van een normaal overheidsbestuur in de Wieringermeer. Op 1 November 1940 trad hij op als provinciaal directeur van Noord- Holland voor Winterhulp Nederland en voorts had hy zitting in verschillende be sturen, zooals in den Ouderraad te Heem stede, was hij voorzitter van de afdeeling Heemstede van de Luchtbescherming, lid van het hoofdbestuur van de vereeniging voor provinciaal personeel in Noord-Hol land en lid van het genootschap Flevo. SPORT SCHAATSENRIJDEN DE ZUID-HOLLANDSCHE MERENTOCHT. Groote belangstelling. Reeds vanmorgen bleek het, dat er groo te belangstelling voor den tocht door het Zuid-Hollandsche merendistrict bestond. Honderden rijders startten van de ver schillende startplaatsen om te trachten het merenkruis te veroveren. Door het prach tige weer en den uitstekenden toestand van het ijs zal dit velen zeker gelukken. Men verzoekt ons mede te deelcn, dat er de volgende dagen, de weersomstandighe den voorbehouden, gelegenheid zal zyn individueel den tocht te maken. Wanneer men de verschillende controlepoststempels kan toonen, heeft men recht op het meren kruis. SKISPORT DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE CORTINA D'AMPEZZO Pfeifer moet de eerste plaats deelen met Chierroni Omtrent den uitslag van de Slalom, welke gisteren gehouden werd, wordt nog nader gemeld, dat de jury na langdurige besprekingen besloten heeft, dat Albert Pfeifer de eerste plaats zal moeten deelen met den Italiaan Chierroni. Voor beiden werd een tijd van 2 min. 1.5 sec. genoteerd. Ia de volgorde van de overige deelnemers kwam geen verandering. De bepaling van den totaaluitslag van de combinatie van de slalom en afdaling leverde groote moei lijkheden op. Ten slotte werd de volgende uitslag bekend gemaakt: Heeren: 1. Josef Jennewein (Duitsch land) 404.4 pnt.; 2. Marcellin (Italië) 405.1 pnt.; 3. Chierroni (Italië) 407.4 pnt.; 4. Rudi Cranz (Duitschland) 407.6 pnt.; 5. Agenda LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 Februari 20 uur tot Zaterdag 8 Februari 8 uur waargenomen door de Apotheek Boekwjjt, Breestraat 74 Tel. 20552 en de Haven-Apotheek Haven 18 Tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Rominger (Zwitserland) 412.8 pnt.; 6. Pfeifer (Duitschland) 413 pnt.; 7. Soeren- sen (Noorwegen) 421 pnt.; 8. Scheuing (Zwitserland) 423.9 pnt.; 9. Lacedelli (Italië) 424.6 pnt.; 10. Lantschner (Duitsch land) 426.8 pnt. Dames: 1. Christl Cranz (Duitschland) 408 pnt.; 2. Cellina Seghi (Italië) 424.7 pnt. DE UITVAART EN BEGRAFENIS VAN PATER H. VAN HEUSDEN. Hedenavond om zes uur zullen de Met ten worden gezongen voor de zielerust van Pater H. van Heusden. Vooraf zal het stof felijk overschot van het St. Elisabethzie- kenhuis naar de Hartebrugskerk w;orden overgebracht, begeleid door leden van de K.J.C. Morgenochtend om half tien vangen de lauden aan, waarna om 10 uur de plechti ge H. Mis van Requiem wordt opgedragen. Hierna zullen wederom leden van de K.J. C. hun overleden directeur uitgeleide doen tot den Rijnsburgerweg, vanwaar de stoet verder zal trekken naar Katwijk, waar de begrafenis plaats vindt op het klooster kerkhof. De parochianen worden verzocht de eer ste vier vrouwenbanken aan weerszijden vrij te laten voor familie en geestelijken. HERSCHOLINGSCOMMISSIE. Voor Hotel-, Café- en Restaurantpersoneel. Voor de derde maal is thans een herscho lingscursus voor hotel-, café- en restau rantpersoneel hier ter stede georganiseerd. Evenals de twee voorgaande cursussen wordt de nieuwe cursus wederom gegeven in café-restaurant „Royal" aan de Doeza- straat en de opening vond gistermiddag in tegenwoordigheid van een aantal genoo- digden plaats. Onder dezen merkten we o.m. op den heer G. Th. Gerritzen namens het Departement van Sociale Zaken, den heer G. P. E. Weyer,- referendaris der ge meente, chef van de afdeeling Algemeene Zaken namens B. en W. dezer gemeente, den heer C. Oostveen, wnd. directeur der Gem. Arbeidsbeurs en verder afgevaardig den van de patroons- en personeelbonden in het hotel-, café- en restaurantbedrijf. De voorzitter der herscholingscommis sie, de heer P. C. J. de Haas, herinnerde er aan, dat het twee jaar geleden v/as, dat de vorige cursus werd gehouden. Spr. richtte een woord van welkom tot den heer Weyer als vertegenwoordiger der gemeen te. die bij de vorige cursussen de com missie steeds met advies en steun heeft ge holpen. Spr. hoopte, dat zulks ook nu, in dien het noodig was, zou geschieden. Een hartelijk welkomstwoord richtte hij tot den heer Gerritzen, woorden van dank sprekend voor de medewerking, welke van het Departement steeds is ondervonden en de hoop uitsprekend, dat de heer Gerritzen ook het resultaat van dezen cursus moge zien. Na vervolgens de afgevaardigden der verschillende patroonsbonden te hebben welkom geheeten, herinnerde spr. er aan, dat de cursus in 1938 met 24 leerlingen be gon, doch dit aantal verminderde geleide lijk* en dit speet spr. ten zeerste, wijl het de bedoeling der commissie is door dezen cursus de werklooze cursisten aan werk te helpen. In 1939 volgden 19 leerlingen den cur sus, waarbij alle werkloozen aan een be trekking werden geholpen. Ditmaal zijn er 27 cursisten en spreker hoopt, dat zij allen den cursus zul len beëindigen ne hij richtte tot hen woorden van opwekking om hun best te doen teneinde het diploma te be halen. Telden de cursussen vorige malen bij na uitsluitend kellners, thans bevinden zich onder de 27 deelnemers niet minder dan zeven koks. De commissie had daarom ge meend goed te doen practis</fie lessen voor de koks in te lasschen, terwijl er ook een speciaal examen voor koks zal worden af genomen. De commissie had weer de medewerking van de verschillende leeraren gekregen met den heer Doove als directeur aan het hoofd. Als nieuw leeraar zal evenwel op treden de heer v. d. Brink, die les zal ge ven in de serveerkunde. De heer G. Th. Gerritzen had met belang stelling naar de uiteenzeting voor den voor zitter geluisterd en van de mooie plannen gehoord. Spr. zeide overtuigd te zijn, dat het doel en de opzet hetzelfde zijn als bij de vorige cursussen en dank zij de mede werking der verschillende instanties maakt Leiden by deze herscholing eén goed fi guur. De cursisten zelf zullen hun beste krach ten moeten inspannen, omdat zij door de op gedane kennis de „struggle for life" zul len kunnen aanvaarden. Spr. besloot met den heer Weyer te ver zoeken B. en W. dank te zeggen voor hun steun en den heer Oostveen verzocht hij zijn bemiddeling om de cursisten zoo mo gelijk aan een passende betrekking te hel pen. De heer J. F. van Bijsterveld, sprekend namens den R.-K. Bond van Hotel-, en café-restaurantgeëmployeerden „St. Anto- nius", wees er op, dat men den Leidschen cursus onmiddellijk heeft ingesteld, zoo als hij behoort te zijn. In het bondsblad van „St. Antonius" had men de theoreti- schen en practische lessen van den direc teur, den heer A. Th. Doove, met diens toestemming een plaatsje ingeruimd en spr. stond er verbaasd over hoeveel deze cursus den leerlingen wist voor te zetten. Het leek wel hoogeschool-opleiding. Spr. bracht dank aan rijlc en gemeente, die het mogelijk maakten deze cursussen te houden. Spr. behandelde daarna de vraag hoe we straks jeugdige werkkrachten in het be drijf krijgen en hoe men die later zal op vangen. Daarvoor is noodig een kern« van mannen, die leering en leiding geven kun nen. Deze krachten vindt men hier, daar van getuigen de resultaten der vorige cur sussen. Spr. hoopte, dat ook deze cursus tot gevolg moge hebben meerderen wel stand en meerdere saamhoorigheid voor de bedrijfsgenooten. Namens de Leidsche Patroonsbonden deelde de heer H. de Graaf mede, dat toen het verzoek om medewerking van een nieuwen cursus kwam, de patroonsbonden dit verzoek met veel ambitie hebben aan genomen en naast .rijk en gemeente wil len ook zij gaarne medewerking verlee- nen tot het welslagen van den cursus. Namens de afd. Leiden van den Ned. Bond van Hotelpersoneel sprak vervolgens nog de heer Meyer, namens den Leidschen Bestuurdersbond de heer J. de Haas, zelf oud-cursist. Na een woord van opwekking van den heer Lafeber belichtte de heer A. Th. Doo ve de technische zijde van den cursus en verzocht hij vooral de medewerking der patroons tot het beschikbaarstellen van het benoodigde materiaal, welk verzoek door den voorzitter, den heer de Haas, in zijn slotwoord werd aangevuld met een verzoek tot den heer Gerritzen om de benoodigde ingrediënten ter beschikikng' te krijgen, waarvoor deze zijn medewerking, waar mogelijk, gaarne toezegde. Hierna werd de eerste openbare les voor de cursisten gehouden.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2