S.pwt en Wedófrtifden De Ski-wereldkampioenschappen te Cortina d'Ampezzo MAANDAG 3 FEBRUARI 1941 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 SCHAATSENRIJDEN. DRIEMERENTOCHT VAN DEN ZUID- HOLLANDSCHEN IJSBOND. De weersomstandigheden waren ook de zen Driemerentocht van den Zuid-Holland- schen Ijsbond niet gunstig gezind. De plot. seling ingevallen dooi en de sneeuwval hebben begrijpelijk veel invloed uitge oefend op de belangstelling. Toen omstreeks half negen de eerste deelnemers van de startplaatsen vertrokken, viel een lichte sneeuw. Doch toen het geleidelijk harder begon te sneeuwen, zagen vele rijders op het laatste oogenblik nog van den tocht af. Naar schatting hebben ongeveer 300 personen aan dezen Driemerentocht deel genomen. Ongeveer 250 personen vingen den tocht in Leiden aan. Over het alge meen waren het inwoners van Leiden, Den Haag en Rotterdam en omgeving. Het ijs was over het algemeen niet slecht, vooral op de meren was het zeer.fraai. Door de voor een dergelijken toch iets te zwaren sneeuwval waren er veel uitvallers te mel den. Slechts 10 rijders volbrachten den langsten tocht over 90 km., terwijl 60 per sonen er in slaagden het kleinste parcours met een lengte van 40 km. af te leggen. De meeste rijders beperkten hun tocht tot een afstand van 20 km. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Buyen eerste in het algemeen klassement. Gisteren zijn op de IJsclub Kralingen nationale wedstrijden' in het hardrijden gehouden, waarvoor tal vhn prominente rijders hadden ingeschreven. De 500 meter werd gewonnen door den Amsterdammer Roos. terwijl Langedijk derde werd. Op de 1500 meter won Buyen vóór Langedijk, terwijl op de 3000 M. de strijd nog feller was. Hier won Strijbis voor Buyen, Keijzer, Muts en Langedijk. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. J. Roos, Amsterdam 51.4 sec., 2. Van Hoorn, Zaandijk 52 sec., 3. J Langedijk, Oudkarspel 52.4 sec., 4. Buyen Amsterdam 52.6 sec., 5. Schouten, Warn- Veld 53.4 sec. 1500 meter: 1. Buyen 2.51.4, 2. J. Lange dijk 2.57.2, 3. P. Kcyzer, De Lier 2.59.0, 4. Scheer, Twisk 2.59.2. 5. Ruts, Jisp 2.59.2. 3000 meter: 1. Strijbis, Harenkarspel, 6.16.2, 2. Buyen 6.19.2. 3. Keyzer 6.20.4, 4. Muts 6.30.6, 5. Langedijk 6.43.2. Totaal klassement: 1. Buyen, 2. Lange dijk. ZAANSCHE MOLEN- EN MERENTOCHT. Vrijwel alle deelnemers (2359) hebben met goed succes den tocht volbracht. Ook de vierde 52 km. lange Molen- en Merentocht (de tweede tijdens dezen win ter), welke de Zaansche Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer voor gisteren had uitgeschreven, kan volkomen geslaagd ge noemd worden. Wel is waar was het een zwaar parcours tengevolge van den sneeuw waardoor het ijs zacht was geworden, doch het Z. V. V. V. heeft gedaan wat in haar vermogen lag door de baan in de vToege Zondagochtenduren flink onder handen te nemen. Het bleef echter ook hierna nog geruimen tijd sneeuwen, waardoor van de krachten der deelnemers nog al wat ge vergd werd. Uitgebreide maatregelen waren er weer genomen om de rijders zoo spoedig moge lijk te laten starten en dit was weer geen overbodige luxe, want niet minder dan 2359 toeristen, afkomstig uit ongeveer 100 verechWpnde gemeenten, kwamen zich aanhelden. Vrijwel alle deelnemers hebben met goed succes den tocht volbracht. De jongsten onder hen was een tweetal jongens van 7 jaar. Doch ook de prestatie van twee broer tjes uit Beverwijk van 10 en 12 jaar dient gememoreerd te worden. Deze knaapjes hadden n.l. uit gebrek aa.i reisgeld aller eerst den tocht van hun woonrlaats naar Zaandam per schaats gemaakt, waarna zonder startkaart aan den Molen- en Me rentocht werd begonnen Bij de controle posten lieten zij de stempels op hun voor hoofd aanbrengen, waarna de tocht zon der oponthoud werd voortgezet. Onderweg was één der kereltjes nog ron onfortuinlijk te vallen,,waarvan een gat in de knie het gevolg was. Ook deze degenslag werd op de koop toe genomen en wel eenigszins vermoeid en gehandicapt door de gebles seerde knie bereikten de Beverwijksche broertjes de finish. Het bestuur van de Z. V. V. V. had zooveel rerpect voor hun doorzettingsvermogen, dat zij, nadat de knie verbonden was niet alleen de toezegging voor de herinneringsprijs kre gen. doch bovendien werd het reisgeld voor den terugtocht per trein betaald, PRESTATIE- EN TOERTOCHT VAN DE IJ. H. N. De IJsbond Hollandsch Noorderkwartier organiseerde gisteren een prestatie- en toertocht met als startplaatsen Purmerend, Zaandam, Hoorn en Monnikendam. Te Pur merend verschenen 900 personen aan den start, Zaandam 750, Hoorn 500 en Monni kendam'250, zoodat in totaal 2400 personen aan dezen tocht deelnamen. De weersomstandigheden hebben jammer genoeg veel afbreuk gedaan aan dezen tocht. De sneeuwval van jl. Zaterdagavond vormde op zichzelf reeds een ernstigen te genslag. Gelukkig was deze sneeuwval niet zoo ernstig, dat de tocht geen doorgang kon hebben. De rijder wisten niet langs welke route zij zouden worden geleid, daar zij bij iedere controlepost de volgende con trolepost als doel kregen aangewezen. Op zichzelf was dit zeer aantrekkelijk, doch leverde voor verschillende rijders nog tal van moeilijkheden. Een beetje speurzin had men wel noodig en gelukkig bleken de meeste rijders in het bezit hiervan te zijn. Ongeveer de helft van de deelnemers bereikte het voor oogen gestelde doel. De prestatietocht telde 230 deelnemers, waar- 85 procent de finish bereikten. De officieuze uitslag luidt: 1. en 2. P. J. Troos ter en G. Smit, beiden Amsterdam in 5 uur 52 sec.; 3 en 4 M. Tessel, Broek in Water land en T. Seegers, Purmerend in 5 uur 56 min.; 5. J. Bosman, Breukelen 6 uur 4 min.; 6. Sj. Westra, Warmenhuizen 6 uur 7 min.; 7 en 8 N. H. Feenstra, Den Haag en H. Keiler, Hilversum in 6 uur 8 min.; 9. S. Brouwer, Landsmeer in 6 uur 16 min. 10. J. Zeegers, Amsterdam in 6 uur 24 minuten. KOOPS Jr. RIJDT OOK STERK. Eerste bij de Juniores. Op de banen van de IJsvereen. „Gronin gen" in het Groningsche Stadspark vonden gisteren langebaanwedstrijden over 500 en 1500 meter plaats. Er werd in twee categorieën gereden, t w. door juniores tot ei. met 17 jaar, en door oudere amateurs. De belangstelling bleek groot te zijn. Meer dan honderd deel- ers, waaronder eenige rijdsters, ver schenen aan de start. De pas 15-jarige scholier Jan Koops, te Zuidlaren (een broer van den bekenden Roel Koops) bleek de ontdekking van dezen dag. Maar er vielen meer talentvolle rij ders op te merken, de jonge Sappemeer- sters v. Buizen en z'n dorpsgenoot, de stoere Lamberto, en ook Watjer, een nog wat onvaste maar stevige rijder, zullen het bij degelijke oefening een heel eind kun nen brengen. Ook de Nieuwolda-rijdster Ritsema en niet te vergeten de pittige jongejuffrouw van der Zee zullen wel licht nog meer van zich doen hooren. „Er stond een ijzige wind over de lengte van de baan, terwijl er van tijd tot tijd sneeuw viel. zoodat de tijden geen zuivere maalstaf zijn.- De uitslagen luiden als volgt: Juniores (1517 jaar), 500 meter: 1. J. H. Koops, Zuidlaren, 57 sec.: 2. A. Pattje, Veendam. 57.1 sec.; 3. J. Ritsema, Nieuw- wolda, 57.2 sec.; 4. J. Bos. Groningen, 59.1 sec.: 5. J. Hamminga, Zuidlaren, 59.4 sec. 1500 meter: 1. J. H. Koops. Zuidlaren 3.06.4, 2. A. Pattje. Veendam, 3.08.2; 3. W. Bakker, Soijk, 3.10.4; 4. P. Glas, Lopper- sum. 3.12.6; 5. G. Mulder, Groningen 312.8. Amateurs (18 jaar en ouder). 500 meter: I. A. Timmer, Groningen, 53.2 sec.; 2. S. Pieksma Groningen. 55.2 sec.; 3. H. Beek, Groningen. 56.2 sec. 1500 meter: 1. H. Lamberto, Sapnemeer. 3.03; 2. S. Pieksma, Groningen, 3.04; 3. S. Watjes, Groningen 3.03.4. DUITSCH KAMPIOENSCHAP SCHOONRÏJDEN. Onder groote belangstelling werden gis teren te Essen de wedstrijden gehouden om het Duitsch kampioenschap schoonrijden voor heeren. Winnaar en Duitsch kam pioen werd Hnrst Faber uit München; tweede werd Edi Rada uit Weenen en derde Helmut May, eveneens uit Weenen. DAMMEN VAN DARTELEN WINT MEESTERTITEL Te Haarlem zijn de beslisende partijen gespeeld voor den wedstrijd om den mees tertitel van den Nederlandschen Dam- bond. Verlouw en Kinnegin deelden de punten en ook de party tusschen Kinne gin en Van Dartelen eindigde met remise. Door deze resultaten eindigde Van Dar telen als eerste en herwon hy den meester titel dien hij door een onbevredigend re sultaat in den wedstrijd om het nationaal kampioenschap had verloren. D. C. L—L. D. V. 13—15. In de z.g. noodcompetitie kwam een com binatie van L. D. V. op bezoek bij D. C. L. Dat deze Leidsche damvereenigingen in spelsterkte niet voor elkaar behoeven on der te doen, bewees deze ontmoeting. Met slechts één winstpartij meer, kon L. D. V. uiteindelijk de overwinning boeken. D. C. L. miste enkele van haar sterkste spelers, die door ziekte verhinderd waren. D. C. L.—L. D. V. N,N.W. Huisman 02 P. OlivierJ. Klinkenberg 11 F. LaterveerM. Optendrees 20 W. NyenhuisI. Teleng 02 C. J. KoreeA. C. Klinkenberg 02 L. F. v. StegnbergenA. ter Haar 11 W. F. v. d. Blom—H. de Water 2^-0 F. Frnaken Jr.W. Heemskerk CL-2 C. HillebrandtJ. Huisman 02 E Klein—W. de Roode 2—0 A. BrouwerC. Klinkenberg 20 P. A. VoorkampN.N. 20 M. v Niehoff—N.N. 1—1 A. de BezemerN.N. 13—15 Op 19 Febr. vindt de 2e ontmoeting plaats. Op 12 Febr. zal Piet Olivier zijn door ziekte uitgestelde voordracht houden over: ,,Hoe damt men in andere landen?" LEIDSCHE SCHAAKBOND. Algemeene vergadering. De jaarvergadering van den L. S. B. werd j.l. Zaterdagmiddag in Hotel Cen traal te Leiden gehouden. Groot was de opkomst niet. Van de 19 aangesloten clubs waren 12 door één of meer afgevaardigden vertegenwoordigd. Om kwart over drie opende de vice-voorzitter, de heer W. Hoog- zaad, de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen. Vervolgens her dacht hij met enkele woorden de leden, die in den strijd voor het Vaderland het le ven hadden verloren. Hierna gaf hy het woord aan den tweeden secretaris, den heer A. E. J. Modderman voor het lezen der notulen van de vorige algemeene ver gadering, die onveranderd werden goed gekeurd. Hierna reikte de voorzitter de prijzen uit aan de winnaars van den kam pioenswedstrijd 1940, n.l. den wisselprijs van het „Leidsch Dagblad", benevens een medaille aan den kampioen, den heer W. H. v. d. Nat te Voorschoten alsmede een medaille aan den 2en prijswinnaar, den heer C. Brunt te Woubrugge. Aan de Di rectie van „de Leidsche Courant" en Leidsch Dagblad werd bij zonderen dank gebracht voor het wederom uitloven der fraaie medailles. Vervolgens bracht de le secretaris, de heer G. Bosscha, de belangrijkste ingeko men stukken ter tafel, waaronder enkele voorstellen voor de vergadering, alsmede een schrijven van den K.N.S.B., dat de Leidsche Bond aangewezen was om de boeken en bescheiden van den penning meester te controleeren. Hiervoor werden aangewezen de heeren Modderman en Bos scha. Dezelde functionaris bracht hierna het jaarverslag uit, waarvoor hem, onder applaus der aanwezigen, dank werd ge bracht. De penningmeester, de heer P. Herfkens gaf een overzicht van den stand der financiën, waaruit bleek, dat er een batig saldo in de kas aanwezig was. De kascommissie, bestaande uit de H.H. Se- gaar en Dingjan vond alle bescheiden in de beste orde, zoodat de penningmeester onder dankzegging voor zyn beheer werd gedechargeerd De bestuursverkiezing liep al bijzonder vlot van stapel, want tegen over de aftredende leden waren geen can- didaten en in de beide vacatures waren slechts twee candidaten gesteld, die dus als bestuurslid waren gekozen. Alleen in de vacature van voorzitter waren twee can didaten, n.l. de heeren Herfkens en W. H. v. d. Nat de eerste voorgesteld door de Leidsche Schaakclub „Philidor", laatstge noemde door L. S. G., beide reeds lid van het bestuur. Daar Van der Nat zich echter teruggetrokken had, werd de heer Herfkens als voorzitter verkozen verklaard. In de pauze werden de functies als volgt verdeeld: voorzitter P. Herfkens, vice- voorz. W. Hoogzaad, secr.-competitieleider en lid van den Bondsraad, G. Bosscha, 2e secr. en verzorger van het nieuws in het tijdschrift en pl.v. lid van den Bonds raad A. E. J. Modderman, penningmeester W. H. v. d. Nat, verzorger bandjes voor het tijdschrift C. Colpa en leider der wedstrij den om het kampioenschap van Leiden en O.: C. v. d. Graaf. Na de pauze nam de nieuwe voorzit ter, de heer P. Herfkens de leiding der ver gadering over en begon men aan het vol gende punt der agenda: de nieuwe wed strijd om het kampioenschap van Leiden en O. De regeling, door het bestuur voor gesteld, om de spelers, die in den eind strijd minstens 50 pet. van het aantal pun ten behalen, het volgende jaar vry te stel len van het spelen der voorronden, werd unaniem goedgekeurd evenals met nage noeg algemeene stemmen een amendement van L.S.G., om deze regeling ook reeds op den afgeloopen wedstrijd van toepassing te verklaren, waardoor dus een drietal spelers vrijgesteld zijn van het spelen der voorronden in 1941. Bij de rondvraag sprak de heer Segaar namens het bestuur van L.S.G. over den stand der financiën van den Bond en bracht den wensch naar voren, hierin eenige verbetering te brengen door een geringe verhooging der contributie. Het bestuur zal hiervan een voorstel maken voor de e.v. alg. vergadering. Ten slotte werden enkele vragen naar genoegen der sprekers beantwoord. Hierna sloot de voor zitter de vergadering, met een woord van dank voor de opkomst. LEIDSCHÊ SCHAAKBOND. 2e groep: Gymn. sch.club I wint van V. T. L. I met 6J43^; bord 10: A. Smit (V. T. L.)—G. Laman (G.) le gr.: Alphen I wint met 64 van L.S.G. II; bord 1: A. H. A. Vlasveld (L.S.G.,—C. Brunt (A.) X— bord 2: D. de Jong— H. v. d. Linden y.\ bord 4: D. Posthu- maA. F. G. A. Zandvliet 10. 3e groep: Inter Nos I (Boskoop) wint met 82 van Alphen II Foutief was de op gave, dat C. Goudberg (A.) gewonnen had van J. A. Loef te Boskoop. De partij is n.l. gewonnen verklaard voor J. A. Loef. LUSTRUM NOORDWIJKSCHE SCHAAK- VEREEN. „DANIëL NOTEBOOM". Ter gelegenheid van het 5-jarlg bestaan dezer schaakclub, besloot het bestuur een nationalen wedstrijd uit te schrijven op de Zaterdagen van 8, 15 en 22 Maart e.k., tel kens des middags om .3 uur. De spelers zul len ingedeeld worden in groepen van 4, naar speelsterkte. Inleggeld zal niet gehe ven worden en in elke groep worden twee JOSEF JENNEWEIN EN CHRISTL CRANZ LEGGEN BE SLAG OP DE TITELS Zaterdag zijn de ski-wereldkampioen schappen, welke van 1 tot en met 9 Fe bruari te Cortina d'Ampezzo worden ge houden officieel geopend. De plechtigheid geschiedde in het skistadion en stond on- aer leiding van den president van het Jtaliaansch Olympisch Comité, graaf EHler Manganiello. Op de eeretribune hadden bovendien nog plaats genomen de Duitsche sportleider von Tschammer und Osten, de voorzitter van de skifederatie, graaf Hamilton, en graaf Nacossa van het Italiaansche comité van ontvangst, alsmede vertegenwoordi gers der verschillende deelnemende landen en militaire missies van twaalf landen. Een machtig défilé werd in het stadion gehouden, waarbij de deelnemers mar cheerden op de muziek der nationale volks liederen, van respectievelijk Bulgarije, Fin land. Duitschland, Japan. Zuidslavië, Noor wegen, Slowakye, Spanje, Zweden, Zwit serland, Hongarije en Italië. Graaf Manganiello verklaarde de we reldkampioenschappen officieel begonnen, waarna graaf Hamilton dank bracht voor de gastvrijheid. Onder de officieele opening van de ski wereldkampioenschappen te Cortina d'Am pezzo wordt gemeld, dat bij deze gelegen heid voor het ski-stadion, waar de plech tigheid plaats vond, een eerewacht Bergsa- lieri stond opgesteld. In het schilderachtige Ampezzo-dal bevonden zich duizenden be langstellenden, die van de plechtige ope ning getuige wilden zijn. De plechtigheid ving aan met een sportgroet tot de deel nemende landenploegen, en een groet tot den Duce. Daarna volgde Je opmarsch van de manschappen volgens Olympisch cere- moneel. Achtereenvolgens defileerden de ploegen van de volgende landen: Bulgarije, Finland, Duitschland, Japan, Yoego-Slavië, Noorwegen, Slovakije, Span je, Zweden, Zwitserland en Italië. Na de opstelling der manschappen binnen het Stadion werden de vlaggen der deelnemen de landen geheschen, terwijl de verschil lende volksliederen werden gespeeld. Ver volgens richtte de vjorzitter van het Ita- liaansch Olympisch Comité, Graaf Manga niello, zich met een korte begroetingsrede tot de verzamelde massa, waarbij hij o.a. als volgt sprak: „De beste skiloopers van elf landen zijn te Cortina d'Ampezzo bij eengekomen om te getuigen van de belang rijke ontwikkeling en uitbreiding, welke de skisport in het algemeen in het leven der volkeren heeft ingenomen. De ware bezieling voor deze sport, de hooge ethi sche waarde, welke daarin ligt opgesloten, heeft het mogelijk gemaakt, dat de ski wereldkampioenschappen 1941 met veel succes konden worden georganiseerd. Aller minst op de laatste plaats hebben wij dit te danken aan den steun, dien de leider van het Nationaal Skiverbond aan deze or ganisatie heeft gegeven. Voor de eerste maal in de geschiedenis vindt een dergelijk belangrijk en groot sport-evenement plaats tijdens den oorlog, terwijl verschillende militaire ploegen aan deze kampioenschappen zullen deelnemen. Dit feit strekt niet alleen Italië als het land, dat zich belastte met de organisatie, tot eer, doch ook ille deelnemende landen, die gehoor hebben gegeven aan den oproep tot deelname en die bewust van de inner lijke kracht onbevreesd en vol vertrou wen de toekomst tegemoet zien. Met een groet aan alle deelnemende landen, een heilwensch voor den koning-keizer van Ita lië en den Duce, verklaarde Manganiello de Spelen voor geopend. Uit naam van de F.I.S. dankte de Zweedsche vice-president Graaf Hamilton voor de gastvrije ontvangst, waarna de manschappen tot besluit in marschformatie het Stadion verlieten. Twee Duitsche overwinningen De wedstrijden begonnen Zondagmorgen met de afdaling voor mannen en vrouwen, waarbij reeds spoedig twee Duitsche over winningen werden behaald. Josef Jenne- wein was van te 26 deelnemers met 4 min. 3.97 sec. verreweg de snelste looper vóór den Italiaan Marcelin in 4 min. 6.66 sec. en Rudi Cranz in 4 min. 8.66 sec., terwijl de titelverdediger Helmuth Lantschner met 4 min. 9.69 sec. zelfs nog den Italiaan Chier- roni met 4 min. 9.46 sec. voorrang moest laten. Bij de vrouwen was de wereldkampioene Christel Cranze opnieuw niet te verslaan. Zij legde den afstand af in 4 min. 10.30 sec. en werd gevolgd door Kaethe Graseg- ger in 4 min. 17.58 sec. en Anneliese Proxauf in 4 min. 25.33 sec. De Tafanabaan ken merkt zich over een afstand van 4600 me ter met een hoogteverschil van 985 meter. Op het eerste gedeelte van de afdalings- baan waren zes verplichte doelen aange bracht om de snelheid te beperken. De bot te sneeuw was oorzaak, dat de afdaling over het algemeen langzamer was dan ver wacht werd, hetgeen tot gevolg had, dat de beslissing vrijwel steeds reeds in het eerste gedeelte van de afdaling werd verkregen. De baan stelde overigens geen al te groote moeilijkheden voor de deelnemers. Val partijen behoorden dan ook tot de groote uitzonderingen. Voor de vrouwen was de baan ingekort tot vier kilometer. De eerste wedstrijd bood een feestelijk schouwspel. Duizenden toeschouwers waren getuigen van den inteerssanten strijd. Op de eeretribune zagen wij Graaf Manganiel lo en den Rijkssportleider von T.chammer und Osten. De laan was vanaf de tribune geheel te zien, zoodat men de verrichtingen van de deelnemers uitstektnd kon volgen. Het interessantste was ongetwijfeld de af daling van den overwinnaar Josef Jenne- wein, die byna de geheele baan in hurk- houding met een adembeklemmende snel heid aflegde. Vlak voor de finish kreeg Jennewein kramp in zijn rechterbeen, zoodat hij na zijn fraaie overwinning niet meer kon loopen en ondersteund moest wor den. De Italiaan Lacadelli kwam te vallen. E(j de vrouwen hadden Rosemarie Proxauf en ook de Zwitsersche Boulatz veel tegen slag. Beiden verloren het evenwicht en vielen. In het landen-klassement heeft Duitsch land na den eersten wedstrijddag de lei ding bij de mannen mee 9 punten, daarna volgen Italië met 17 p., 3. Zweden met 39 p. en 4. Hongarije met 51 p. Nog duidelij ker is de Duitsche voorsprong bij de vrou wen: Duitschland heeft hier de leiding met zes punten, daarna volgt Zwitserland met 18 p. De uitslagen luiden: Mannen. 1. Josef Jennewein (Duitcshland), 4 m. 3.97 sec.; 2. Alberto Marcellin (Italië), 4 min. 6.66 sec.; 3. Rudi Cranz (Duitschland), 4 min. 8.66 sec.; 4. Vittorio Chierroni (Ita lië), 4 min. 9.46 sec.; 5. Helmuth Lantschner (Duitschland), 4 min. 9.69 sec.; 6. Rudolf Rominger (Zwitserland), 4 min. 12.55 sec.; 7. Randmod Soerensen (Noorwegen) 4 min. 14.74 sec.; 8. Albert Pfeiffer (Duitschland) 4 min. 15.13 sec.; 9. Scheuring (Zweden), 4 min. 18.09 sec.; 10. Hans Hansson (Zweden), 4 min. 19.09 sec.; 11. Stefan' Sertorelli (Ita- li6), 4 min. 20.75 sec.; 12. Roberto Lacadelli (Italië) 4 min. 22.13 sec.; 13. Sixten Isberg (Zweden) 4 min. 32.75 sec.; 14. Antal Emoedi (Hongarij) 4 min. 36.74 sec.; 15. Laszlo Szaly (Hongarije) 4 min. 39.71 sec.; 16. Gustav Larsson (Zweden), 4 min. 41.37 sec., 17. Georg Persson (Zweden) 4 min. 42.03 sec.; 18. Elemer Tassonyi (Hongarije), 4 min. 56.73 sec.; 19. Erkki Penttilae (Fin land), 4 min. 59.85 sec.; 20. 21. Nicola Dimi- troff (Bulgarij), 5 min. 20.7 sec.; 22. Di- mitri Markoff (Bulgarije), 5 min. 26.23 sec.; 23. Saburo Sugawara (Jaoan) 5 min. 29.31 sec.; 24. Michael Dano (Slowakije) 5 min. 31.28 sec.; 25. Tibor Knalik (Slowakije) 6 min. 2 sec.; Soltes (Slowakije) opgegeven. Landenklassement: 1. Duitschland 9 p., 2. Italië 17 p., 3. Zweden 39 p., 4. Hongarije 51 p. Vrouwen 1. Christl Cranz (Duitschland), 4 min. 10.30 sec.; 2. Kaethe Gracegger (Duitsch land), 4 min. 17.58 sec.; 3. Anneliese Proxauf (Duitschland), 4 min. 25.33 sec.; 4. Vreni Fuchs (Zwitserland), 4 min. 29.58 sec.; 5. Vreni Keiler (Zwitserland), 4 min. 36.38 sec.; 6. Cellina Seghi (Italië) 4 min. 34.09 sec.; 7. Rosemarie Proxauf (Duitsch land), 4 min. 37.63 sec.; 8. May Nilsson (Zweden), 4 min. 40.25 sec.; 9. Lulu Boulatz (Zwitserland), 4 min. 43.77 sec.; 10. G'raffer (Italië), 5 min. 45.36 sec. Landenklassement: 1. Duitschland 6 p.; 2. Zwitserland 18 p. prijzen beschikbaar gesteld. Men kan zich vóór 1 Maart aanmelden bij den secretaris van „Daniël Noteboom", den heer F. C. Wieder Jr., Gooweg 17, Noordwijk-B:nnen, alsmede bij den heer G. Bosscha, secretaris van den Bond, Hooge Rijndijk 175 alhier echter vóór 1 Maart a.s. RECORDVERBETERING VAN LISL WEBER. Zaterdag slaagde de Duitsche record houdster Lisl Weber er in haar nationale record 100 meter rugslag op fraaie wijze te verbeteren. De 16-jarige zwemster, die in de toekomst nog veel belooft, bracht dit record op 1 min. 15.5 sec. De oude tyd was 1 min. 15.9 sec. WIELRENNEN INTERESANTE WEDSTRIJDEN IN DE DEUTSCHLANDHALLE. Na een lange rustperiode opende gister middag de Deutschlandhalle te Berlijn op nieuw haar poorten. De belangstelling viel eenigszins tegen. Ongeveer 8000 personen woonden deze wedstrijden bij. De buiten- landsche renners waren niet overwegend sterker. Bij de amateurs wist de Zwitser Hardegger een overwinning te behalen in den sprint. Hij had hierbij niet over geluk te klagen, daar de Duitschers Bunzei en Saager betrokken werden bij een valpartij. Hierdoor kon Hardegger gemakkelijk win nen van Preiskeit. In de achtervolging blon ken de renners Stach en Wengler ten zeer ste uit. Het rijden van den Zwitser Litschi en den Italiaan Govet viel erg tegen.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7