Weerbericht STADS NIEUWS BIOSCOPEN TE LEIDEN MAANDAG 3 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 18.30 uur. Zon op 9.17 uur, MAANSTANDEN. 3 Februari 1.17 onder, 12.01 op 4 Februari 2.20 onder,12.28 op 5 Februari 3.20 onder 12.58 op (Eerste kwartier) 6 Februari 4.20 onder, 13,35 op. 7 Februari 5.18 onder, 14.18 op 8 Februari 6.12 onder, 15.10 op 9 Februari 7.onder, 16.10 op 10 Februari 7.42 onder, 17.17 op. .OIIOIIOIIOIICDIICDIICDIICDIIOIICn. - Verduisteringstijden 0 Er ts bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 2ang en zonsopkomst 0 Deze tijden zijn voor hedenavond p: r en morgenochtend: U ZONSONDERGANG 18.30 uur. y - n I ZONSOPKOMST 9.17 uur. 0 Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te worden. - 0 gallon Oil Oil Oil Oil Oil Oil Oil o Agenda LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 Februari 20 uur tot Zaterdag 8 Februari 8 uur waargenomen door de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74 Tel. 20552 en de Haven-Apotheek Haven 18 Tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. „OUD LEIDEN." De Vereeniging „Oud-Leiden" hield haar jaarvergadering in de bovenzaal van de Sociëteit „Amicitia" onder voorzitterschap van prof. mr. H. A. Idema. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden herkozen. Aan het jaarver slag van den secretaris; den heer A. Bicker Caarten, toegelicht met een serie belang wekkende lichtbeelden, is het volgende ontleend. Jaarverslag van den secretaris. De geweldige gebeurtenissen, die in het afgeloopen jaar het Vaderland hebben be roerd, hebben ook in ons Gewest diep in gegrepen; het spreekt van zelf, dat bij een terugblik onze gedachten allereerst daarbij blijven stilstaan. De rampen, die over Rijn land zijn gekomen, mogen gelukkig niet zoo ernstig zijn geweest als in enkele andere streken van ons land, onbeproefd bleef de omgeving onzer stad geenszins. Allereerst dienen hier de bewoners van deze streek herdacht te worden, die bij de vervulling van hun plicht ons ontvielen en met name vermelden wij het sneuveleh van C. Baron De Vos van Steenweijk Rzn., lid'onzer Vereeniging. De vernielingen in Valkenburg en Kou dekerk hebben veel schoons aan het land schap ontnomen. Vernield werden de oude boerderijen „Rhijnvliet" en „Sonnevelt" bij Valkenburg, de oude dorpsherberg in die plaats alsmede te Koudekerk de fraaie boerderij naast de gerestaureerde Nederl. Herv. Kerk, die als door een wonder ge spaard bleef; verder gingen verloren twee watermolens, die van den Gecombineerden Ruygelaans. en Zonneveldspolder bij Val kenburg en den Oostdorper- en Huis ter Weerpolder, bij Wassenaar. Rondom veranderde veel, doch de taak van „Oud-Leiden" is dezelfde gebleven en dank zij veler steun heeft de Vereeniging in het afgeloopen jaar op gewone wijze haar arbeid voortgezet. Dit moge ongetwij feld tot voldoening strekken, tevreden is het bestuur niet geheel en al, want het is zijn wensch, om, indien noodig, uit kunst historisch oogpunt belangrijke panden in Leiden en merkwaardig landschapsschoon in Rijnland door aankoop te kunnen be houden, doch deze uitbreiding van Oud- Leidens bestek ligt nog in het verschiet. Eerst wanneer het kapitaal der Vereeni ging aanmerkelijk zal zijn vergroot zou den deze plannen werkelijkheid kunnen worden. Het ledental bedroeg op 1 Januari 1941 531 of wel 6 meer dan een jaar tevoren; één persoon trad toe als lid voor het leven. Het verslag maakt vervolgens melding van het verloop der vorige jaarvergade ring, van de plechtigheden, waarbij de vereeniging zich deed vertegenwoordigen en van de in het afgeloopen jaar gehouden lezingen en excursies, welke zich alle in een. groote belangstelling mochten verheu gen. Veje boeken, prenten, teekeningen, foto's, lantaarnnlaten, enz. werden ten geschenke ontvangen. In den laatsten tijd is er een streven om oude merkwaardige bouwfragmenten, zoo als 'gevelsteenen, die bij slooping van een pand uit den gevel komen, zoo mogelijk in den gevel van het nieuw te bouwen pand aan te brengen, zulks ter herinnering aan het verleden en ter verlevendiging Van het stadsbeeld, Bij het bestuur kwam de gedachte on of wellicht de oude fraaie gevelsteen, afkomstig uit den in 1904 gesloopten walmolen, gestaan hebbende aan de Jan van Houtkade, hoek Geere- gracht, welke gevelsteen thans is opge steld in de Lakenhal, weder naar zijn oude omeeving kan worden teruggebracht. Met voldoening kan hier worden vermeld, dat het Gemeentebestuur op desbetreffend ver zoek den Directeur der Gemeentewerken heeft gemachtigd bedoelden gevelsteen te doen aanbrengen in den gevel van het gebouw van het zuiderlijk rioolgemaal aan de Geeregracht. Op verzoek van „Oud-Leiden" werd voorts een goed gehouwen engelenkopje, afkomstig van het gesloopte pand Rapenr burg 117a in den nieuwen gevel herplaatst, nadat het op kosten der Vereeniging was ontdaan van een dikke verflaag. De eige naar van het pand Rapenburg 31, eens be woond door prof. Boerhaave werd bereid gevonden de schildhouders van het in zijn gevel zittende familiewapen (1664) te la ten kleuren; bij gebreke aan de juiste ge gevens van het familiewapen was het niet mogelijk ook het wapen zijn oorspronke lijke kleuren te hergeven. Ongetwijfeld zijn op deze wijze nog meerdere acties in onze stad te voeren; het bestuur blijft in deze waakzaam. Den gunstigen berichten van vorige ja ren ten spijt, is van een herstel van den molen „De Vajk", zoo dringend gewenscht, nog steeds niets gekomen, Het bestuur heeft door een molen-deskundige verslag doen uitbrengen betreffende de bouwvalligheid van den molen en dat rapport ter kennis van de desbetreffende instantie gebracht. Met het herstel van het aloude Graven steen had „Oud-Leiden" meer welslagen; cank zij het door de Gravensteen-Commis sie gevoerd beleid, besloot de Gemeente raad in zijn op 18 November gehouden zitting overeenkomstig het voorstel van Purgemeester en Wethouders, tot algeheel herstel van het Gravensteen en tot inrich ting van dit gebouw tot industrieele in richting, ten behoeve var. het Leger des Heils. Behalve Gemeente Leiden, is het bestuur der Gravensteen-Commissie en in het bijzonder haar voorzitter, ir. G, L. Uriessen, zeer erkentelijk voor het gedu rende drie jaren gevoerde beleid, dat dit schoone resultaat - ten gevolge had. Een in vele opzichten belangrijk monument zal hierdoor behouden blijven. Als steeds strekte in het afgeloopen jaar het arbeidsveld der Vereeniging zich ook uit over de omstreken van Leiden; daarbij werd ditmaal in het bijzonder aandacht gewijd aan de oude boerenhofsteden. Een aanvang werd gemaakt met het bijeenbren gen van foto's en het beschrijven van de in Rijnland aanwezige ^ude boerderijen en dank zij de medewerking van velen bezit de Vereeniging nu reeds een honderd foto's van deze boerderijen of onderdeelen daar van; voorts vond het bestuur den heer J. Leicher bereid belangloos een oude boer derij volledig op te meten. De keus viel daarbij op de uit 1613 dateerende boerderij van de wed. van Wieringen aan den Does te Hoognade. Voor dit zeer omvangrijke werk is het bestuur den heer J. Leicher veel dank ver schuldigd. Ten slotte wordt in het verslag uitvoerig gewag gemaakt van de in de omgeving van Leiden ontplooide werkzaamheid, welke zich uitstrekte tot de gemeenten Katwijk, Koudekerk en Voorschoten en het besluit met den oproep tot de leden om steun. De voorzitter bracht dank aan den se cretaris, die ook in het afgeloopen jaar de groote stuwkracht der vereeniging was. Uit het jaarverslag van den penningmees ter, den heer Wicheïs Rollandet, bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen 2173.26; het batig saldo f 407.03. Ook hem werd dank gebracht voor zijn beleid. Na deze huishoudelijke punten hield prof. dr. G. G. Kloeke een voordracht over ..En kele kaarten uit den Leidschen taalatlas." De Leidsche taalatlas is niet de atlas, die de taal van en rond Leiden behandelt, maar de taai-kundige atlas, die te Leiden vervaardigd wordt. Meer in 't bijzonder worden woorden uit het boerenbedrijf be studeerd, omdat deze het meest onafhan kelijk voor allerlei cultuur-stroomingen zijn gebleven. Op een reeks van lichtbeel den liet spr. zien, hoe sommige woorden, in het eene gewest in zwang, in andere volkomen onbekend zijn: o.a. de namen van huisdieren, het woord „vrem" voor het oog van een zeis enz. Dit wetenschap pelijk onderzoek, dat zeer omvangrijk én nauwgezet wordt gevoerd, is nog te jong voor vast-staande conclusies. Prof. Idema sprak een dankwoord. WARM-VOED SEL VERSTREKKING. B. en W. deelen den gemeenteraad mede, dat, evenals in andere gebeenten, ook in deze gemeente is overgegaan tot beschik baarstelling van warm voedsel vor de be volking. Mede in verband met de omstandigheid, dat de materialen voor den bouw en de in richting van een of meer noodkeukens slechts in beperkte mate beschikbaar wa ren, is van den bouw van die keukens af gezien en met de fa. Tieleman en Dros overeengekomen, dat zij het warme voedsel overeenkomstig de door het Rijksbureau voor Voedselvoorziening in Oorlogstijd ver strekte menu's en recepten zal gereedma ken. De bereiding heeft plaats onder toe zicht van den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, aan welken dienst de verstrekking is opgedragen. De porties moeten volgens de voorschrif ten van het Rijksbureau worden verstrekt bij hoeveelheden van circa 1.2 L. en tegen den prijs van 13 ceent voor houders van vetkaar ten en 25 cent voor houders van bo- terkaarten. De uitreiking van de porties heeft plaats op eenige punten in de stad. Daartoe moest het huren van eenige loca- liteiten en tot het indienstnemen van eenig personeel worden overgegaan. Met de verstrekking is aangevangen op Dinsdag 21 Januari j.l. Voorloopig mag worden vastgesteld, dat een niet onbevredigend gebruik van r verstrekking wordt gemaakt. Het aantal verstrekte porties van 13 cent bedroeg op 21, 22, 23, 24, 25, 27 en 28 Januari respec tievelijk 452. 587, 681, 839 981. 1212 en 1309, die van 25 ct. op dezelfde dagen respectie velijk 21, 14, 14, 9, 11, 8 en 18. Volgens de voorloopig te onzer kennis gebrachte regeling, aldus B. en W., zal een eventueel exploitatietekort voor 75 pet. ten laste van het Rijk worden genomen. STREEKVERBAND ..BLOEMBOLLEN STREEK" VAN VEREENIGINGEN VOOR ZIEKENHUIS VERPLEGING IN NEDERLAND Reeds meer dan 80.000 verzekerden aangesloten. In een der zalen van restaurant „Zomer- zorg" te alhier werd Zaterdagmorgen de jaarvergadering gehouden van het Streek verband „Bloembollenstreek" van Vereeni- gingen voor Ziekenhuisverpleging in Ne derland. De vergadering stond onder leiding van den heer P. P. de Koning, voorzitter van het Streekverband „Bloembollenstreek". Deze sprak bij den aanvang der vergadering een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder zich richtend tot de afgevaardigden van het Federatie bestuur van de Vereenigingen voor Zieken huisverpleging in Nederland. Uit het door den secretaris, den heer C. H. Steenwinkel uit Lisse, uitgebrachte jaarverslag vernamen wij, dat het Streek verband thans niet minder dan 17 aange sloten vereenigingen télt, n.l. de vereeni gingen „De Verpleging", te Katwijk; „Voorzorg", „Verplegingsfonds" en „St. Franciscus van Assisië" allen te Katwijk a. d. Rijn; „De Onderlinge" te Leiden; Coop. „Vooruit" afd. Verplegingsfonds te Leiden; Prot. Ziekenhuisverplegingsfonds te Lisse; „Draagt Elkanders Lasten", Noordwijk; „Hulp in Nood'', Noordwijkerhout; „Draagt Elkanders Lasten", Oegstgeest; „Draagt El kanders Lasten" te Valkenburg (Z.-H.); R.- K. Ziekenhuisverplegingsfonds Voorhout; „Onderling Hulpbetoon" te Voorschoten; „Draagt Elkanders Lasten" te Wassenaar; Prot. Ziekenhuisverplegingsfonds te War mond; „Ziekenzorg" te Wassenaar; R.K. Ziekenhuisverplegingsfonds „St. Joannes de Deo" te Lisse. Het totaal der aangesloten verzekerden bedraagt thans niet minder dan 81546, waar door het streekverband „Bloembollen streek" zich een vasten zetel ziet toegewe zen in het Federatiebestuur van de Ver eenigingen voor Ziekenhuisverpleging in Nederland. Uit bovenstaande blijkt, dat de actie steeds groeiende is en dat door de vereeni gingen wordt verstaan, dat samenwerking op het terrein van de Ziekenhuisverpleging noodzakelijk wordt geacht en voor de plaatselijke vereenigingen van groote betee- kenis moet worden geacht. In .den loop der jaren is dan ook .meer dan eens gebleken, dat optreden in organisch verband goede vruchten heeft afgeworpen voor het plaat selijk vereenigingsleven. Den voorzitter werd-dank gebracht voor zijn vele werk zaamheden voor het verband. Door den voorzitter werd den heer Steen winkel dank gebracht voor zijn arbeid in het voeren der administratie en de samen stelling van het verslag. Bij het punt ingekomen stukken en me- dedeelingen werden eenige belangrijke za ken naar voren gebracht. Zoo werd door den voorzitter der federatie mededeeling gedaan' van het feit, dat de aangesloten ver eenigingen bij de federatie vrij zijn gesteld van het betalen van winstbelasting. De vereenigingen voor ziekenhuisverpleging, die niet zijn aangesloten, zullen echter hun aanslagbiljet wel toegezonden krijgen. Deze vereenigingen kunnen zich echter alsnog bij de federatie als lid opgeven. Voorts kwamen nog verschillende pun ten van internen aaard ter sprake, waarbij druk van gedachten werd gewisseld en door den voorzitter van het Streekverband en den voorzitter der Federatie op alle vraag stukken werd ingegaan. De besprekingen waren voor de vereenigingen van het groot ste belang. Aan het einde dezer belangrijke vergadering werd door den voorzitter een woord van darik gesproken en de vergade ring gesloten. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 6630. Reisbureau Lindeman N.V. Leiden, Breestraat 151. Hoofdz.: Den Haag, Groenmarkt 22. Uittr. Beh. fil. Lei den: H. W. Tieleman, Leiden. HET GOUDEN BESTAANSFEEST VAN HET KERKBERICHT. Zooals wij reeds eerder mededeelden was het Zaterdag vijftig jaar geleden, dat het Kerkbericht voor Roomsch Katholieken hier ter stede verscheen. De eerste uitgever van het Kerkbericht was de firma J. W. van Leeuwen, doch de tegenwoordige uitgever, de heer E. J. J. van der Linden, verzorgde het. En zoo vierde de heer v. d. Linden dit gouden be- staansfeest terecht ook als zijn gouden feest, want het Kerkbericht is gedurende al die jaren zijn werk geweest, terwijl hij gedurende 36 jaren zelf uitgever is ge weest. Gistermiddag heeft de heer v. d. Linden te zijren huize Rapenburg 127, gelegenheid gegeven tot het aanbieden van gelukwen- schen. Daarin deelden natuurlijk mede de leden van zjjn gezin, in het bijzonder zijn echtgenoote en zijn beide zoons, die mede in het bedrijf werkzaam zijn. De geestelijkheid der stad, o.m. de hoog- eerw. heer deken A. H. J. M. Homulle, de pastoors Th. M. Beukers en R. Smitz O.FM., kapelaan Leenders en rector Sondaal, het college van collectanten der St. Petruskerk, waarvan de heer v. d. Linden lid is, als mede tal van zakenrelaties kwamen hun gelukwenschen aanbieden. Er waren boven dien tal van schriftelijke felicitaties en een aantal bloemstukken zetten aan de feeste lijkheid meerderen luister bij. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. De groote ontdekkingsreizen der Nederlanders. In de maandelijksche vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letter kunde, heeft de heer W. Voorbeytel Can- nenburg heden een lezing gehouden over „de groote ontdekkingsreizen der Neder- larders". Spreker begon met de groote ontdek kingsreizen der Portugeezen en Spanjaar den in herinnering te brengen, welke na ties in de 15e en 16e eeuw zooveel tot het bekend worden onzer aarde hebben bijge dragen. Maar toen aan het einde der 16e eeuw de Hollandsche scheepvaart opkwam, bestonden er over het uiterste Noorden en Zuiden onzer aarde toch nog zeer eigen aardige begrippen en het zijn wel in de eerste plaats onze landgenooten geweest, die door hun ontdekkingen de uitgestrekte Noord- en Zuidpoollanden van de wereld kaart deden verdwijnen. Achtereenvolgens liet spr. dan de groote ontdekkingsreizen der Nederlanders de revue passeeren. Allereerst werden de rei zen naar het Noorden behandeld (1595 '97) en wel in het bijzonder de laatste, op welken tocht Spitsbergen en het Beren eiland werden ontdekt. Zooals bekend, eindigde deze toch met de beroemde overwintering op Nova-Zem- bla; de ziel der onderneming, Willem Ba rents, stierf op den terugtocht in de open sloepen, maar zijn na zijn dood gepubli ceerde kaart van de Noordpoolstreken is de eerste, waarop in plaats van het Noord poolland een open ijszee voorkomt. Daarna gaf spr. een overzicht van de wereldreis van Schouten en Le Maire (1615 —'17), welke ten doel had het onbekende Zuidland nader te ontdekken en te trach ten een weg naar Oost-Indië te vinden zonder daarbij het monopolie der O.-I. com pagnie voor de vaart op Indië om Kaap De Goede Hoop of door Straat Magelhaen, te schenden. De weg werd gevonden: in- plaats van door Straat Magelhaen kwamen de schepen om Vuurland heen in de Stille Zuidzee en ook thans nog herinneren na men als „Straat Le Maire" en „Kaap Hoorn" er aan dat het nieuwe vaarwater, dat later voor de scheepvaart van /Ziulk eer, uitnemend belang zou worden, oor spronkelijk door de Hollanders werd ont dekt. Tevens kreeg het geloof aan het on bekende Zuidland door deze ontdekking den eersten grooten schok. Na de pauze behandelde spreker de rei zen bezuiden den Indischen Archipel, die in de eerste helft der 17e eeuw de geheele Noord- en Westkust van Australië alsme de een groot deel der Zuidkust in beeld de den brengen. Ten deele waren deze ont dekkingen van toevalligen aard, ten deele waren zij het gevolg van bepaalde ont dekkingstochten, van onzen Archipel uit ondernomen. Tot de laatste behoorde ook de bekende reis van Jan Abel Tasman (1642'43), die geheel Australië omzeilde Gemeentel. Aankondiging LUCHTBESCHERMING. Openbare bekendmaking. De Burgemeester van Leiden; Gelet op art. 12, lid 4 en lid 6, der Wet betreffende bescherming tegen luchtaan vallen. Stelt, onder intrekking van de by ziji besluit van 10 Mei 1940 ter zake gegeven voorschriften, de volgende gedragsregels vast: I. a. Gedurende de periode tusschen de seinen „Luchtalarm" en „Luchtalarm ge ëindigd" mag niemand, niet behoorende tot het personeel van den Luchtbescher mingsdienst, of tot eenige door of vanwege het Hoofd van den Luchtbeschermings dienst dezer gemeente aangewezen hulp ploeg, zich op den openbaren weg be vinden. Men zal, zich bij het sein „Lucht alarm" op den openbaren weg bevindend, zich terstond naar een openbare schuil plaats moeten begeven, dan wel, bij ge brek daarvan, in nabijgelegen huizen een goed heenkomen dienen te zoeken. Dit geldt eveneens voor inzittenden van onder c genoemde rij- en voertuigen, trams enz. b. Publiek, dat zich bij het sein „Lucht alarm" in eenig gebouw bevindt, moet ge durende de periode van luchtalarm in dat gebouw blijven. c. Bestuurders van motorrijtuigen, rij wielen of andere rij- of voertuigen, dan wel bestuurders of geleiders van rij- of trekdieren of ander vee, zijn op het sein Luchtalarm" vernlicht. heteeen rlonr hen wordt bestuurd of geleid onmiddellijk op het uiterste rechter gedeelte van den weg te plaatsen, alvorens den openbaren weg te verlaten. Daarenboven ziin bestuurders of geleiders van rij- en trekdieren of an- cer vee verplicht, de door hen bestuurde of geleide dieren aan den kop vast te bin den, dan wel de wielen van het voertuig met de rem. of met een ketting, vast te zetten. Trams moeten zoodanig worden stilgezet ^at zij het verkeer niet in den weg staan. IT H°t is aan bestuurders of houders van motorrüwielen en rijwielen vprboden deze voertuigen tusschen zonsondergang en zonsoDkomst onbeheerd op den openbaren we» te laten staan ITT. Het is verboden gebruik te maken van eenig siffnaal, waarvan de klank met dien van een sirene overeenkomt, anders dan voor het geven van het sein „Lucht alarm" op last var» het hoofd van den Lu^bfbe^cherm in gsdienst. IV. Een ieder is verplicht de door of na mens het Hoofd van dén Luchtbescher mingsdienst gedane p=>n wij'ineen of beve len stint en onmiddeib'ik uit te voeren. Bovenstaande bepalingen treden in wer king op den dag, waarop d»'e Openbare Bekendmaking is afgekondigd. Leiden, 3 Februari 1941. 5475 De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHTJYZEN. CENTRALE KEUKEN. De aandacht wordt er op gevestigd, dat evenals in de andere uitreiklokalen, op a.s. Dinsdag 4 Februari, v/anneer voor het eerst het uitreiken van knip- en het ver- koopen van dagkaarten in het voormalige stationsgebouw aan den Heerensingel tus schen 10 en 12 uur zal plaats hebben, men den peulvruchtenbonnen of wisselbonnen hiervoor moet medebrengen. De Directeur van den Gem. Dienst v. Maatschappelijk Hulpbetoon. 5480 z en op dien tociht Tasmanië en Nieuw Zee land ontdekte, welke reis spr. uitvoerig be handelde. Tenslotte werden ook nog en kele in de 18e en 19e eeuw ondernomen reizen kort behandeld. Een aantal lichtbeelden van oude kaar ten en prenten uit de oorspronkelijke reis- besohry vingen lichtten de lezing nader toe. ST. PETRUS-LIEFDEWERK. Men verzoekt ons mede te deelen: In plaats van heednavond zal op Dins dagavond a.s. om 8 uur de jaarvergadering worden gehoudene waarna de afrekening zal plaats hebben. In verband hiermede worden de zelateurs verwacht op tijd aan wezig te zijn. Theater Hoofdfilm Inhoud Aanvangsuur Keuring Lido: 4-- S Het eiland der de monen. Cultureele film v. Bali lederen avond 7.30 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Luxor: Die Fledermaus. (Georg Alexander, Hans Moser.) Operette lederen avond 8 uur. Zondag 26.30 uur. iederen dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Trianon: Parkstraat no. 13. (Olga Tsjechowa) Detective film Iederen avond 8 u. Zondag van 26.30 uur. Iederten dag matinée 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Rex: De trouwelooze Ec- kehart (Hans Moser, Theo Lingen). Komisch Iederen avond 8 u. Zondag van 2—7 uur Iederen werkdag 2 uüir matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Amsterdam by nacht (Louis de Bree, Piet Kohier). Komiscn Iederen avond 8 uur. Zondag 2 uur, 4 y, en 8 uur Zaterdag en Woens dag 2 ys uur matinée Goedgekeurd v. volwassenen

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2