Weerbericht SPORT Burgerlijke Stand RECHTZAKEN Firma G, VAN BRUSSEL Visite-, Veriovings-, Huwelijks- en Ceboortekaarten. 4S08 Kweekers in den L. T. B. NIEUWS DONDERDAG 30 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Z ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 18.22 uur. Zon op 9.24 uur. MAANSTANDEN. 30 Januari 10.37 op, 22.07 onder 31 Januari 10.50 op, 23,12 onder. 1 Februari 11.13 op 2 Februari 0.15 onder, 11.37 op 3 Februari 1.17 onder, 12.01 op 4 Februari 2.20 onder,12.28 op 5 Februari 3.20 onder 12.58 op (Eerste kwartier) 6 Februari 4.20 onder, 13,35 op. |OIIOIIOllOIIOIIC3IIC=>IIC3IIC3IICL Verduisteringstijden Er ls bepaald, dat er verduisterd sioet worden tussthen zonsonder gang en zonsopkomst. Deze tijden zyn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 18.22 uur. ZONSOPKOMST 9.24 uuh. Tussc?i-n deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. ^MOIIOIIOIIOItOIIOIIOIIOIIO GEBEDSACTIE S. P. L. „Dat de inlandsche priesters in de missiën mogen doordrongen zijn van hun waardigheid". Voor deze intentie vraagt in de maand Februari a.s. het Pauselijk Liefdewerk van den H. Apostel Petrus voor de opleiding van inlandsche priesters in de missielanden det gebeden der deelnemers aan de gebeds actie. Een priester, ook de inlandsche priester in de missielanden, is de uitdeeler van Gods genadegaven, is de middelaar tusschen God en de menschen, moet zijn een andere Christus. Vragen wij aan God dat ook de inland sche priesters zich van die groote waardig heid bewust mogen zijn, want in dit diepe bewustzijn vinden zij, naast en door Gods genade, een voortdurende aansporing en een steeds vloeiende krachtbron voor een heilige en onberispelijke levenswandel, die niets anders zoekt dan de vermeerdering van Gods eer en het heil der aan hun zor gen toevertrouwde zielen. Paus Pius XI z.g. heeft het met zooveel klem gezegd: „niets inderdaad is God wel- gevalliger, niets voor de Kerk eervoller, niets voor de zielen vruchtbaarder dan het kostbare geschenk van een heiligen pries ter." Indien wij dit voor een groote menigte inheemsche priesters door ons gefced ver werven zal een groote en hei1zame invloed van hen uitgaan, niet alleen op hun katho lieke volksgenooten maar ook op hen die nog in de duisternis van het ongeloof rond dwalen. Voor nieuwe deelnemers aan de gebeds actie zijn op aanvrage gratis intentiefor mulieren verkrijgbaar bij den Nationalen Secretaris van S. P. L. Mgr. Th. M. P. BEKKERS, Voorschoten. ALLE WE©STRIJDEN AFGELAST. Naar wij vernemen zijn alle wedstrijden in de competitie van den Nederlandschen Voetbalbond vastgesteld voor Zondag 2 Fe bruari a.s., afgelast. Alle voor a.s. Zaterdag en Zondag voor de afd. Leiden van den N.V.B. vastgestelde wedstrijden zijn afgelast. LEIDEN Geboren: Petrus Cornelis, z. van P. F. Breedeveld en E. v. Weensveen Wil- helmina Christina, d. van A. v. d. Vos en C. M. Thelen Johannes Wilhelmus Ni- colaas, z. van J. W. N. v. Heel en C. J. Witteman Rudolf Frans, z. van C. H. v. Toorn en A. C. de Fouw Adolf, z van C. Peter en A. M. Koning Hendrikus Adrianus, z. van N. J. Koet en J. C. Pronk Sara Christina, d. van A. Frankhuizen en S. Flandrijn Maria Geertruida, d. van A. Collee en H. Eggink Pieter, z. van J. v. d. Kwaak en F. G. de Mooij Cornelis Christiaan, z. van C. K. F. v. Venetiën en A. Bulk Judith, d. van E. Kroone en R. G. Fokker Jan, z. van J. v., d. Burgh en M. W. Teske. Ondertrouwd: N. Heertjes jm. 30 j. en S. Riemens jd. 23 j. C. Brussee jm. 24 j. en C. v. Rijn jd. 23 j. Gehuwd: J. F. Fukken jm. en A. L. v. d. Zanden jd. C. M. Dolle jm. en J. M. Atteveld jd. J. C. Driessen jm. en H. H. M. v. d. Krogt jd. J. Riethoven jm. en J. M. Pet jd. J de la Bije jm. en J. Roos jd. J. Heemskerk jm. en G. Beij jd. Overleden: A. J. M. Speel vr. 83 j. J. Labordus hsvr. van J. S. Blom 84 j. W. Verduijn hsvr. van C. Hijkoop 32 j. J. H. Th. Terheyden zn. 1 j. F. C. A. M. v. Pelt zn. 9 mnd. J. M. v. Vondelen wedn. 75 j. E. v. d. Hoeven wed. van P. J. D. Stroebei 77 j. Haagsche Politierechter Het onvindbare adres. M. G. van D., afkomstig uit O e g s t- geest had, ten nadeele van een Haag- schen expediteur, voor wien hij een pakje weg moest brengen, dit pakje, inhoudende een aantal elastieken kousen, gehouden. Hy kwam thans met het verhaal, dat hy het adres, hetgeen op het pakket stond, niet kon vinden. Daarom had hij het maar mee naar huis genomen en had het daarna glad vergeten. De documenten wezen anders uit, want hij had de elastieken kousen zoo vlug mo gelijk verkocht. De Officier geloofde het thans gedane verhaal absoluut niet en eischte tegen van D. twee weken gevangenisstraf tot welke straf de Politierechter hem 'veroordeelde. HAAGSCHE RECHTBANK Inbraken te Zoetermeer. In de tweede helft van November wer den te Zoetermeer enkele inbraken gepleegd. Zoo werden op 16 November ten nadeele van den tuinder A. J. V. een of twee horloges, een beurs en eenige ringen gestolen. Na de tweede inbraak werden enkele personen aangehouden en in het bezit van inbrekerswerktuigen bevonden. Bij een huiszoeking werd in de woning van den 24-jarigen opperman P. M. L. D. een van de gearresteerden te Rotterdam een horloge gevonden, dat door A. J. V. als het zijne werd herkend. De rechtbank heeft heden, overeenkom stig den eisch van den officier van justitie, genoemden D. tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. De tweede aangehoudene de 24-jarige schoenmaker J. A. van der W., werd we gens poging tot diefstal eveneens overeen komstig den eisch van den officier van ju stitie veroordeeld tot dezelfde straf als zyn metgezel. Diefstal van winkelgoederen. Wegens diefstal van manufacturen, o.a. damesondergoederen, kousen enz., ten na deele van de firma's Iserief en Pieck in November j.l. te Leiden, hadden de ge broeders P. en W .S. zich onlangs voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden. P. S. was reeds zeven maal, W. S. drie maal veroordeeld. De rechtbank veroordeelde beiden heden overeenkomstig den eisch van den officier van justitie tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. HAAGSCH GERECHTSHOF Een onvoordeelige incasseerder. J. van H. uit Leiden was kwitantie- looper geweest voor den luchtbeschermings dienst te Leiden. Hij had op een aantal kwitanties een bedrag van 300 ontvangen, maar 118 afgedragen, zoodat hij 182 voor zich zelf hield. De Politierechter had hem deswege ver oordeeld tot twee maanden gevangenisstraf De procureur-generaal had in hooger be roep bevestiging van dit vonnis gevraagd. Het Hof veroordeelde verdachte even eens tot twee maanden gevangenisstraf. Een stelletje „zware" jongens voor het Hof. In Juli 1937 heeft er een flinke brand gewoed in het perceel van den groothan del in koloniale waren, gebr. van Geenen in Den Haag. De brand was aangekomen, doordat een stelletje „zware" jongens uit Amsterdam en Den Haag, op zijn Ameri- kaansch, een groote tent hadden geplaatst rondom de brandkast waarin 12.000 was. Een der snijapparaten was blijkbaar ondeskundig behandeld, want de vlam stak de tent in brand.En de inbrekers er van door! De politie stond voor een raadsel, totdat eenige jaren later, in de strafgevan genis te Arnhem, eenige personen begon nen door te slaan, waardoor licht in deze zaak kwam en het viertal kon worden aangehouden. De Haagsche rechtbank had drie van hen veroordeeld tot jaren lange gevange nisstraf maar de vierde, J. L. van S. uit Warmond, was vrijgesproken. Een der veroordeelde verdachten was van zijn straf in hooger beroep gekomen, ter wijl de Officier ten opzichte van van S. in hooger beroep was gekomen Na een uitge breid getuiganverhoor, het f an uren in beslag nam, vroeg de procureur-generaal ten opzichte van den in hooger beroep ge komen verdachte verdubbeling van de straf en wel van twee tot vier jaar. Wat de verdachte van S. aangaat hier achtte de procureur-generaal, dat ook hij meegeholpen heeft aan de inbraak, al ont kent hij dit ten stelligste. Het getuigen verhoor en de verklaringen van zijn co^e- ga's luiden geheel anders en daarom zal spr. de maximum straf tegen hem eischen. Met vernietiging van het vrijsprekend vonnis van de rechtbank eischte spr. thans vier jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. HAARLEMMERSTR. 2B7 Vlugge levering Lage prijzen sswmKF Klachten en verlangens van de bedrijven De vakgroep kweekers van den Kath. Land- en Tuin bouwbond vergaderde giste- lem onder voorzitterschap van den heer renmiddag in gebouw „St. Bavo" te Haai- P. Vis. In zijn openingswoord deelde deze mede, dat de voorzitter, de heer Th. F van Rijn, door ziekte verhinderd was. Hij stelde vast, dat de sierteelt in het afge- loopen jaar wel het meest in de verdruk king is gekomen. Verschillende vakken hebben nog eenige voordeelen kunnen boeken, maar de kweekers van bloembol len, boomen en de bloemisten hebben een donker jaar achter den rug. Er is dan ook ter bevoegder plaatse aangedrongen op een zuiverder verhouding in de steunmaat regelen. Spr. bracht dank aan den ter ver gadering aanwezigen algemeen voorzitter van den L.T.B., den heer Kampschöer, en aan den heer Groen voor alles wat zij, en speciaal voor de bloembollenkweekers, hebben gedaan. Moge 1941 betere uitkomsten brengen, ging spr. voort. Aan het telen voor de voedselvoorziening valt echter niet te ont komen, zoodat meer gehamerd moet wor den op het vaststellen van loonende pry- zen der producten. De heer van Rijn had een brief gezon den en daaruit werd het volgende voorge lezen: de inkrimping van het areaal hja- cinthen en tulpen met 50 pet. gaf de groot ste moeilijkheden; de vaste lasten bleven en bezuinigen was niet meer mogelijk. De tulpenoogst 1940 was beneden het middel matige, waardoor de toestand bijna hope loos werd. Amerika en Engeland konden niet meer afnemen, naar Scandinavië ging maar een derde van het gebruikelijkt kwantum de brandstoffenvoorziening ging met moeilijkheden gepaard etc. Werden de laatste jaren nog minstens 80.000 kisten uit Sassenheim getransporteerd, verleden jaar waren het er slechts 8000. Het vak blijft met een enorm surplus zitten, ook al nam Duitschland veel treer af dan tevoren. De kweekers kunnen de 24 pet. onmogelijk missen, zoodat met klem gevraagd moet worden, dat de overheid ze vcor haar rekening wil nemen. Met an dere organisaties wordt daaraan gewerkt. De biicultures waren niet of in mindere mate loonend. In 1941 zullen zeer veel aardappelen op de markt komen, maar ze leveren een ver liespost op, wanneer ze tegen f 2.75 per 100 kg. verkocht moeten worden. De kost prijsberekening bewijst dit reeds op het eerste gezicht. De prijs moet dan ook min stens ƒ6.zijn. Is er dan geen enkel perspectief? Ja, misschien wel meer dan voor andere be drijven. Er komt een herziening van den kostprijs der gesaneerde artikelen, een be teeken ende verhocging der minimumprij zen is dan ook zeer waarschijnlijk. Dan moet niet vergeten worden, dat onze arti kelen in het buitenland zeer gewild zijn en dat we onmiddellijk profiteeren wan neer de tijden weer rustig worden. Met de.andere organisaties zullen wij er naar streven, aldus de briefschrijver, dat wij het productie-areaal in handen houden. Hij besloot: bij de ernstige concentratiepogin gen blijft de L.T.B. niet afzijdig, maar hij verstaat niet onder samenwerking het af slachten van anderen ten behoeve van een. De heer Freriks, lid van het bestuur, deelde daarna mede, dat de contactcom missie uit het vak in Den Haag zal plei ten voor een regeling, waarbij de overheid de surplusheffing van 24 pet. voor haar re kening zal nemen. Bestuursverkiezing. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren P. Vis te Wateringen en Jb. Boon te Bovenkarspel. Gekozen werd de heer G. H. Slootjes namens de Boskoopsche groep. De heer Boon deelde daarop mede, dat hij zijn plaats in het hoofdbestuur gaarne zal inruimen voor een boomkweeker, op dat alle groepen vertegenwoordigd zullen zijn. Deze geste werd door het bestuur en de vergadering zeer op prijs gesteld. De heer P. Vis werd in het hoofdbestuur her kozen, de heer G. H. Slootjes bezette de plaats van den heer Boon. De geestelijk adviseur, prof. Cleophas sprak er zijn vreugde over uit, dat nu in het hoofdbestuur de organische band tot stand is gekomen als bedoeld in de statu ten. West-Friesland heeft een zeer mooi voorbeeld gegeven. De kwestie van de be ginselen, aldus de adviseur, treedt thans meer dan ooit op den voorgrond. De be staansgrond van onze organisatie is het be ginsel en wij moeten er voor waken, dat in een tijd van verwarring niemand mee gesleurd wordt door beginselen, die niet meer de onze zijn. Schokkende gebeurte nissen raken niet alleen het uiterdijk, maar vooral het innerlijk van den mensch. Maar ook komt in tijd van grooten nood de saamhoorigheid op het eerste plan. Wij wenschen ééne volksgemeenschap, waarin men elkanders beginselen weet te waar- deeren en te eerbiedigen. Onze volkskracht moet gezocht worden in concentratie, maar als het beginsel daardoor verloren gaat is een verschrikkelijke verzwakking dier volkskracht het resultaat. De adviseur sprak de hoop uit, dat met Gods zegen en de medewerking van den L.T.B., samen met anderen gewerkt zal morgen worden voor het welzijn van onze Nederlandsche volksgemeenschap. Bloembollen. Noordwijkerhout bepleitte uitbreiding van het areaal tulpen. De afgevaardigde herinnerde aan den vorigen oorlog, toen na het wapengeweld grootere export mo gelijk was, maar er geen goed was. Het artikel kan maar niet met slag en stoot uitgebreid worden, zoodat nu al aan later gedacht moet worden. Lisse waarschuwde voor een nu al ont- wakenden drang om straks maar weer raak te telen. De heer Freriks erkende, dat men paraat moet zijn, maar dat het juiste oogenblik om te handelen nog niet gekomen is, om dat de voedselvoorziening absoluut pri mair blyft. Een vermindering der inkrimping voer de kleine kweekers, zooals door Obdam gevraagd zal niet kunnen geschieden, om dat er een te groote oppervlakte mee ge moeid is. Aan het verzoek van de afdeeling Sas senheim om 100 pet. uitbetaald te krygen van de in 1940 geleverde bloembollen, als mede voor de gratis geleverde narcissen wordt gewerkt. De Kring Bloembollenstreek stelde voor om steun te verkrijgen door een grootere vrije teling van peen, plukboonen, koolra pen, voerbieten etc., met de toezegging van de regeering dat de producten hoogere prijzen zullen opbrengen. De kwestie zal bekeken worden. Indien voor de surplusbollen 5 cent per 100 meer voor opslag gevraagd wordt, kan aan het verlangen van den Kring West- Friesland voldaay worden om goedkoope ren opslag voor doorgedraaide bollen te verkrijgen. Bloemisterij. De Kring Veenstreek zou bij de inkrim ping van de bloemisterij den kleinen kweeker tegemoet willen komen door 1400 M2. grond vrij te laten. De voorzitter merkte op, dat zulks nu toch niet gaan zal. Kracht moet gezocht worden in behoorlijke betaling van de pro ducten, dia voor de voedselvoorziening ge leverd worden. Deze Kring zou verder gaarne zien, dat in kassen, waar producten staan, die door ziekte of besmetting bedreigd worden, ge stookt mag worden. Daarover zal geconfe reerd worden. Boomkweekerij. De mannen uit Boskoop hebben het zwaar te verantwoorden. De kleine kwee kers profiteeren bitter weinig van de ex- Agenda LEIDEN. Zaterdag, R.-K. Reclasseeringsvereeniging, afd. Leiden, bureau-zitting St. Vin- centiusgeb. Hoogl. Kerkgracht 32, 4 uur nam. Zondag, Leidsche Kunstkring „Voor Al len", solist Gyorgy Faragó, piano, Stadsgehoorzaal, 2.30 uur. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt yan Zaterdag 25 Januari 20 uur tot Zaterdag 1 Februari 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807 en de Apo theek „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. port naar Duitschland en zij wachten al langen tijd op de inlossing van een vage belofte betreffende afkoop van surplus. Zij wenschen een millioen gulden voor con tante uitkeering, zooals bij de bloemisterij het geval is. De voorzitter zeidë, dat de nood bij de kleine Boskoopsche kweekers alom en dus ook in Den Haag bekend is. De moeilijk heid is om een vorm van steun te vinden waaraan de kleintjes juist iets hebben. De afkoop komt echter positief. Vergeten moet echter niet worden, dat er verkocht is be neden den prijs om aan wat geld te komen en dat men nu met de gebakken peren zit. Een methode van steun is echter in voor bereiding. De voorstellen over de aardappelprij zen vonden al een antwoord in het woord van den voorzitter. Tenslotte werd nog even gesproken over de regeling betreffen de het ontslag en de aanstelling van ar beiders. Wie seizoenarbeiders in dienst neemt, behoeft ze na het werk niet te hou den. Men legge echter spoedig beslag op zijn menschen om straks teleurstelling te voorkomen. Noordwijkerhout vrceg een grootere kunstmesttoe wij zing om dè tuin bouwproducten op het opengekomen bol lenland zoo goed mogelijk te doen groeien. Men weet echter welke moeilijkheden aan een en ander vastzitten. De vergadering werd daarna gesloten. PATER VAN HEUSDEN In verband met loopende geruchten moge ondergeteekende langs dezen weg mede- deelen, dat hij van de officieele instanties het bericht ontving, dat Pater van Heusden zich niet in gevangenschap be vindt. We moeten dus wel aannemen, dat, wat we van aanvang aan hebben gevreesd, onze goede kapelaan op den bewusten avond van 18 December te water geraakt en ver dronken is. Wij blijven voor hem vragen een bij zonder gebed. lederen morgen na elke H. Mis zullen wij een gezamenlijk gebed ver richten. De volgende week Dinsdag, St. Antoniusdag, en Vrijdag, eerste Vrijdag, zal te kwart voor acht voor hem de hoog mis worden opgedragen. Pastoor SMITZ WAARSCHUWING De commissaris van politie alhier waar schuwt de ingezetenen, om alvorens in relatie te tx'eden met den 29-jarigen W. C. Jonker, vroeger te Katwijk, thans wonend Jar v. Goyenkade 30 alhier, zich eerst met afdeeling recherche bureau Zonneveld- straat, in verbinding te stellen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 6811. Nederlandsch College voor Algemeene Studieleiding, Leiden, Rijnsburgerweg 169175, inricii- ting voor schriftelijk onderwijs. Procuratie veneend aan: N. de Jong, Leiden (B.P.). 154, Horlogerie van Leeuwen, Leiden, Doezastraat 29, verkoop en reparatie van uurwerken. Bijv. uitgeoef. bedr.: handel in antiquiteiten. 7502. N.V. Snelvriesconservenfabriek „Vtia" in oprichting, Leiden, Hoogewoerd 183, verduurzamen van levensmiddelen, enz. Bovengenoemde zaak is thans defini tief omgezet in een naamlooze vennoot schap onder den naam: N.V. Snelvriescon servenfabriek „Vita". Dir.: A. J. W. J. Braams, Leiden. Maatsch. kap.: 300.000 waarvan geplaatst en gestort: 100.000. Gistermiddag te 12.45 uur is het 7-jarig meisje K. T. v. D. uit de Ter Haarkade op den Haagweg tegen een fietser geloopen. Het meisje viel, bekwam een lichte her senschudding en ontvellingen aan het ge laat. Door den E.H.D. werd het kind naar het Acad Ziekenhuis vervoerd. Onze oud-stadgenoot, de heer P. J. Sn link, is by beschikking van den secre taris-generaal van het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbe scherming benoemd tot leeraar in vasten dienst aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Meppel, alwaar hij thans tijdelijk leeraar is. Gemeenteraad De Leidsche gemeenteraad vergadert op Maandag 3 Februari a.s. des namiddags te twee uur in de aula van het stedelijk gym nasium. Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van een hoofd aan de o.l. school aan de Boommarkt. 2. Benoeming van een hoofd aan de o.l. school aan de Medusas traat A. 3. Benoeming van vier leden van den Raad van Beheer van de Sportstichting. 4. Benoeming van een gemeentelijken Commissaris bij de N.V. Leidsche Duinwa ter Maatschappij. 5. Voorstel inzake hst verpachten van het recht tot heffing van den weg- en wa- tertol c.a. tegenover den Rijnsburgischen yiiet, bij het „Leidsche Hek", aan P. Cig- gear te Oegstgeest. 6. Voorstel tot het verkoopen van een strook tuin mei sloot en berm, gelegen aan den Rijksweg LeldenBode-graven, kadastraal bekend gemeente Hazerswoude, sectie B no. 1519 (ged.), aan het Rijk. 7. Voorstel tot het verkoopen van een strook grond aan den Wassenaarscheweg, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie P nis 1574 en 929 (beide ged.) aan het Prophylaxe-fonds. 8. Voorstel inzake het aankoopen van een vijftal perceelen, begrepen in hst sa- neeringsplan Geeregraeht-Kraaierstraat. 9. Voorstel tot het aangaan van een geldleening. 10. Voorstel inzake -het aangaan van kasgeldleeningen gedurende het 2e kwar taal 1941. 11. Voorstel tot hst verleen en van een sulbsidje aan de Commissie inzake Huis houdelijke Voorlichting en Gezinsleiding en tot het vaststellen van den desbetreffen- den begrootimgsstaat. 12. Voorstel tot -het vaststellen van een nieuwe verordening, regelende de heffing van opcenten op de hoofdsom der perso neels belasting te Leiden. (Reeds vermeld). 13. Voorstel: a. inzake het toekennen van een tijde lijke toelage aan gehuwd gemeenteperso- neel, wiens 'bezoldiging, vermeerderd met die toelage, een bedrag van 1900.niet overschrijdt; b. tot het tijdelijk verhoogen van- het minimum bedrag van de kindertoelage, be doeld bij artikel 6 van de Algemeene Sa larisverordening en artikel 6 van de ver ordening betreffende de wedden van het personeel der politie. 14. Voorstel tot het wijzigen van de op 29 Juli 1940 vastgestelde verordening, re gelende de rangen, het aantal, de samen stelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren van po litie der gemeente Leiden en het opnieuw vaststellen van de aldus gewijzigde ver ordening. 15. Voonstel: a. in zake het sluiten van een overeen komst en hst oprichten van een naamlooze vennootschap, genaamd N.V. Electriciteits- bsdryf Zuid-Holland, met de Provincie Zuiid-Holland en de gemeenten Rotterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht, Delft en Gouda, betreffende collectieve stroomopwekking en koppeling van electriciteitsbedrijven in Zuid-Holland c.a.; b. tot het beschikb aanstellen van gelden voor deelneming in het maatschappelijk kapitaal van vorengenoemde N.V.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2