OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 25 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 TOESLAGFONDS VOOR HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. Het bestuur van het Toeslagfonds voor het Bloembollenlbedrijf heeft bepaald, dat de tweede uitkeeringen van het contract- jaar 1940/1941 als volgt zullen plaatsvin den: Donderdag 20 Februari a.s. te Lisse des morgens van 101 uur, in de R.K. Volks bond. Hillegom des morgens van 101 uur, in de R.K. Volksbond. Sassenheim: des morgens van 1012 uur in het gebouw van de K.S.A. Oegsïgeest: des namiddags van 33.30 uur in het St. Willibiordusgebouw. Warmond: des namiddags van 22.30 uur bij H. J. Weijers, Dorpstraat 214B. Vrijdag 21 Februari a.s. te Noordwij ker- hout des morgens van 1112 uur, bij H. v. d. Voet, le Oude Schulpweg 1. Noordwijk des middags van 1.302.30 uur in café Flora, Kerkstraat. Voorhout des namiddags van 34 uur in café Boerhaave, Hoofdstraat. Rechthebbenden dienen tijdig een ver klaring van hun werkgever(s) te vragen, waaruit kan blijken hoelang zij in het con tractjaar 1940/41 werkzaam waren. In ver band met de verduistering zijn de uitbeta lingstijden overdag gesteld. Indien recht hebbenden hierdoor niet persoonlijk kun nen komen, kan de toeslag ook door een der huisgenoot en worden ontvangen. Het trouwboekje moet zooals gewoonlijk ge toond worden. KATWIJK Loop der bevolking. Bevolking op 31 Dec. 1939: 9628 mannen, 9224 vrouwen, totaal 18852. In 1940 ver meerderd door geboorte 236 mannen, 277 vrouwen, totaal 513. In 1940 vermeerderd door vestiging 309 mannen, 352 vrouwen, totaal 661. In 1940 verminderd door overlijden 76 mannen, 64 vrouwen, totaal 140; in 1940 verminderd dopr vertrek 339 mannen, 305 vrouwen, totaal 644. Totaal der bevolking op 31 Dec. 1940: 9758 mannen, 9484 vrouwen, totaal 19242. Bevolking op 31 Dec. 1939 18852, idem op 31 Dec. 1940 19242. Vooruitgang in 1940 met 390. Levenloos aangegeven 7; huwelijksoiït- bin dingen 1. Geboren: Pieternella Gerarda d. van IJsbr. de Wilt en A. J. Langkeek Pe- tronella d. van J. de Vreugd en M. Kufjt Johanna Elisabeth d. van IJsbr. v. d. Bent en E. Harteveld Trijntje Cornelia d. van W. Remmelzwaal en A. v. Rijn Cornells z. van A. v. Dijk en L. v. d. Plas Dirkje d van J. N. van Duijn en J. Ros Adriana d. van D. Haasnoot en P. v. Duyvenvoorde Pieter Jacob z. van D. van der Plas en D. van Duijn Willem z. van W. Schaap en G. O. van der Horst Jannetje Wilhelmina d. van L. van der Bent en G. M. Minnee. Ondertrouwd: C. van der Plas en T. van Duijn P. van Schie en W. J. Oly- slager. Getrouwd: N. van der Bent en G. de Jong M. Kosten en C. van Duyn W. vau der Plas en M. Zwitzer J. van Duijn en A. van Dijk J. Remmerzwaal en D. Hus. Overleden: Goen Nio Go 2 mnd., z. van T. G. Go en A. Duij verman Klaas van Dijk 85 j., gehuwd met J. de Best Marijtje van Duijvenvoorde 78 j., wed. van J. de Vreugd Dirkje Houwer 30 j., echtg. van H. Houwer. LISSE H. B. G. De afdeeling van het HolL Bloemb. Kweekers Genootschap hield gis ternamiddag in een der zalen van „De Witte Zwaan", onder voorzitterschap van den heer P. Warmerdam, een vergadering. Deze heette in 't bijzonder welkom de le den van het H. B., de heeren S. Schoone- veld en D. van Egmond. Hij memoreerde het overlijden van den voorzitter, den heer H. Tanis. De secr., de heer D. C. Nieuuwen- huis, las de notulenn. Aan de orde was daarna gelegenheid tot het doen van voor stellen voor de te houden algemeene ver gadering waarbij „voorstel van het bestuur om tot registratie der Tulpenteelt" te ko men. Met een aanvulling van den heer J. Pijnnacker, om er bij het H. B. op aan te drirgen de registratie uit te breiden tot meerdere soorten, werd dit voorstel aan genomen. 'Nog werd voorgesteld een ver zoek te richten tot de Sierteeltcentrale om wijziging van verplichte inlevering van een surplus Narcissen voor hen, die zooveel vorst- en waterschade in de narcissen heb ben geleden, dat ze zelfs niets leverbaar hadden, laat staan een surplus. Dit voor stel vond algemeene instemming, de voor zitter vroeg machtiging een voorstel te doen tot uitbetaling van de 24 procent hef fing en tot uitbetaling van het surplus. Oook dit werd aangenomen. In de plaats van den heer K. Tanis werd gekozen de heer G. C. Tromp Rz. Personalia. Ten kantore van notaris mr. Roes, alhier, is als -candidaat-notaris benoemd de heer H. de Haas van Drosser uit Barneveld. Geboren: Willem Guillaume z. van G. Rietkerk en J. Passchier. Catharina Anna d. van C. Guldemond en A. de ■Borst. Cornelis Wilhelmus z. van L. J. van der Meer en A. M. Onderwater. Pieter z. van A. G. Schalk en A. van den Boogert. Ondertrouwd: Cornelis Haasnoot 24 j. te Noordwijkerhout en Elizabeth de Kwaasteniet 23 j. Overleden: Margaretha van Keste ren 71 j. echtg. van A Turnhout. An- tonius Alphonsus Zoet 5 mnd. Johan Clement 3 weken. Johannes van Zeist 66 j. echtgen. van J. M. van Rijn. Gevestigd: J. Smits uit Zoetermeer. H. de Haas van Drosser en gezin uit Barneveld. C. R. K. Bosman geb. Schou ten en kind uit Haarlem. J. Th. Mooij- man uit 's-Gravenhage. J. M. van der Geest uit Sassenheim. P. en A. A. van der Ploeg uit Bennebroek. A. J. Kops uit Haarlemmermeer. Vertrokken: L. Nieuwenhuis naar Haarlem. C. M. van der Spruit naar naar 's-Gravenhage. A. Th. M. en C. M. Zwetsloot naar Woerden. Th. A. A. v. Werkhoven, naar Voorschoten. M. Sin- ke, naar Nieuw en Ct. Joosland. A. G. Klaver naar Rijcholt No. 22. A. M. J. Klepper naar 's-Gravenhage. H. Faas, naar Haarlemmermeer. A. Zwetsloot, naar Tilburg, E. den Ouden naar 's-Gra venhage. LE1DSCHENDAM KJ.M.V. Maandag 27 Januari a.s. te 8.30 uur houdt de K.J.M.V. een bijeen komst in Damstraat 10. De heeren L. Hen driks, J. van Veen, J. Kortekaas en J. van Bohemen zullen het woord voeren over de geschiedenis van den tuinbouw, het vei ling wezen, de tuinbouw in het algemeen en onze veestapel. Gediplomeerd. Met een hartelijk en toepasselijk woord werd door burgemees ter Banning een dezer dagen namens de Maatschappij tot Redding van Drenkelin gen aan den heer L. Roos het diploma, de bronzen legpenning en de bronzen draag- medaille uitgereikt, toegekend wegens het op 24 Juni van het vorig jaar uit de Vliet redden van een 7-jarig knaapje en het daarna met succes opwekken der levens geesten. NOORDWIJKERHOUT Ziekenhuisfonds „St. Damianus". In een jaarlijksche vergadering van het zie kenhuisfonds „St. Damianus" werd verslag uitgebracht over het jaar 1940. De inkom sten over het afgeloopen jaar bedroegen saldo 1 Jan. '40: 990.40, contributie leden 2044.34, totaal dus 3034.74. De uitga ven lieten zich zien als volgt: voor 42 pa tiënten ter verpleging opgenomen werd betaald 2106.16, zijnde 558 verpleegda- gen in het St. Elisabethgesticht en 204 verpleegdagen in het Academisch zieken huis. Voor het vervoer per ziekenauto werd betaald 190.terwijl voor bodeloon, huishoudelijke en administratieve kosten nog 296.72 werd uitgegeven. Het saldo per 1 Jan. 1941 bedroeg dus 444.87. Begrafenis mej. Q. Berghout. Onder veel belangstelling is alhier op de N. H. begraafplaats ter aarde besteld mej. P. Berghout, m leven helpster op het post kantoor alhier. Aan beide zijden van den lijkwagen liepen de bestellers van Noord wijkerhout. Kransen van de familie, van, de bestellers en het personeel van het kan toor en een van mevr. van Tets dekten de baar. Nadat ds. den Hertog aan het graf gesproken had, dankte een broeder van den overledene voor de eer zijn zuster bewe zen. Geboren: Elisabeth Anna Maria, d. van J. J. Aartman en A. A. van Veen Catharina Maria Cornelia, d. van F. Hee remans en M. C. Kuyper Maria Jacoba, d. van C. van den Berg en J. H. Vink Johannes Jan, z. v. G. C. Rotteveel en E. A. Schoonrewoerd Petronella Maria, d. v. P. J. Geerlings en M. van der Voort Gerardina Agatha, dochter van Jac. Geer lings en A. M. Heemskerk Petronella Cornelia, d. van J. C. van der Slot en P. J. Alkemade Johanna Maria Huberta, d. van H. J. Duivenvoorden en M. H. Immer zeel Bertha Maria Arendje, d. v. A. van der Zwart en D. Zuijderduin Elisabeth Cornelia Maria Theresia, d. v. F. Salman en P. H. Mens Leonardus Johannes Wil helmus, z. v. C. de Winter en L. H. Duijn- dam Jacobus Alphonsus Maria, z. v. J. M. W. de Groot en A. M. van Parea Wilhelmus Marinus, zoon van H. J. van den Broek en van A. W. Gij zen Anna Pe tronella Jacoba, d. v. G. P. Okkerse en E. P. van Straten Adrianus Mattheus Jo hannes Maria, z. v. L. L. van den Bereken en A. E. van Noort Mart in us Johannes, z v. B. Th. Zandbergen en J. C. M. Heems kerk Adriana Maria, d. v. H. Kuipers en A. M. van der Zwaan. Overleden: P. Warmerdam 68 jaar C. G. Moerkerk 30 jaar echtgenoot van G. A. Compier J. Vermin, 19 jaar C. J. Guldemond 36 jaar, echtgenoot van A. Duivenvoorden G. Gutz, 79 jaar, echt genoot van A. P. Reijntjes A. van Doorn 73 jaar P. D. Klein 82 jaar, weduwnaar van G. A. Groenendaal. ZILK lïuisbroei tentoonstelling. Zondag 16 Fabruari a.s. wordt in het Parochiehuis al hier de jaarlijksche huisbroeitentoonstel- ling gehouden. Daar deze tentoonstelling steeds veel belangstelling van elders heeft getrokken, twyfelen wij er niet aan of zulks zal ook nu weer bet geval zijn. Tariefverlaging. Voor de Zilk wordt, met ingang van 1 Januari '41 de prijs voor het electrisch licht met vijf cent per kilo wattuur verlaagd. SASSENHEIM Geboren: Willem, z. v. L. van Duijn en.M. Staring Theesia Helena Maia, d. van M. J. A. F. Matze en G. K. Degenkamp Geda, d. van H. W. Knetsch en J. H. de Jong Jacoba Cathaina, d. v. H. G. A. van der Laan en M. Brouwer Pieternella Staffelina Sara, d. van P. Alleblas en N. M. van der Voort. Overleden: L. A. M. Bookelman, oud 51 jaar echtgen. van G. de Groot N. M. P. Booy, oud 4 dagen N. Ruygrofk oud 83 jaren. Gevestigd: W. K. van der Kwaak van Heemstede A. J. Helmus van Zijpe A. J. van Benten van Leiden G. J. Be- kebrede van Amsterdam. Vertrokken: A. A. Wijntjes naar Bloemendaal J. Molenaar naar Alkemade J. E. van Beek naar Utrecht T. A. Ippel naar Leusden C. W. M. Kleijberg naar Leiden W. Wachter en echtg. naar Voorburg J. M. van der Geest naar Lisse P. C. Berg naar Leiden J. C. J. Bont je naar Almelo W. "Christiaanse en echtg. ï.aar Delft RIJNSBURG Bloemenhandel. Er is £een gunstige week voor de trekkers achter den rug. En ook de handel ging het niet naar wensch. Vorst en sneeuw vergrootten nog de ver keersmoeilijkheden met als gevolg verla ging der prijzen. Gelukkig liep het einde dezer week weer iets beter. De prijzen wa ren in het algemeen wel 16 a 20 pet. hooger dan begin der week en daarvoor. Voor tul pen per dozijn werd betaald: Sonja 2023, William Copland 1922, Rose Copland 2326, Allard Pierson 16—19, Brillant Star 14—18, Fabiola 18—21, Gele Prins 25—30, Fred. Moore 1417, Krelage's Triumph 2023, El Toreador 1720, Victori d'Oiia- vierre 2932, Couronne d'or 1720, Zeno ber 1719, Nannson 2527, Golden Har vest 5357, La Mutalas 1517, Albino 3337, King of the Yellow 1619, Teles- copium 2023, Goudvink 3235, Golden King 1720, Tournesol 1618, La Reine 1214, La Reine Max 1417, Mr. Tuber- gen 1618, Hillegarda 1820, Murfllo 2730, Theeroos 3336, Peach Blossom 37—39, Ibis 18—20, Generaal de Wet 36— 40, Zenith" 24—28, Diadeem 17—20, Witte Valk 1821. Narcissen: Laurens Koster 1619, Poëticus Ornatus 1417, Golden Spur 1214, Helios 1316, Early Surprise 7—11, King Alfred 16—21, Glory 16—19, Urles Oranje 1113. Hyacinthen per 100: Dames 3.203.70, Bismarck 3.704.40, Arentine Arendsen 22.20, Nimrod 1.20 1.50, Linnocence 3.804.20, Garribaldi 3 3.20, Gertrude 3.20—3.50, Pir.k Pearl 2.50— 2.90, Lieber 1-702.10. Convallaria 1.50 2, Crocus geel 70—1.00, idem wit 30—70, idem blauw 6095. VOORSCHOTEN Geboren: Emmy, d. van H. N. Muller en L. H. Christiaanse Pieter, z. van H. Hoekstra en H. M. Bus Jacob Pieter Jo hannes, z. van J. P. Sega ar en C. Mechelse. Ondertrouwd: J. F. Duindam 29 j. wonende te Leiden en S. M. Verbeek 23 j., alhier J. Veen 22 j. en C. Hoogervorst 25 j. Overleden: H. van Vuuren 75 j„ wedr. van C. J. Immink. Gevestigd: J. H. Tunderman van 's-Gravenhage A. M. M. Gantevoort en Th. M. Ganevoort van 's-Gravenhage C. de Jong van Wisch (Terborg) A. Bos nia van Apeldoorn J. Damme van Nieu- wenhagen A. J. M. Mulder van Noord- wijk. V e r t r o k k e n: T. M. J. Jutte naar Rot terdam A. W. Windt naar Voorbburg J. W. Beeks naar Leidschendam D. Tes- ke naar Leidschendam C. H. Brant? naar Wassenaar T. Beukenholdt naar Voorburg J. Dingemanse naar Den Hel der Wed. A. P. Egeling geb. Gerstel naar 's-Gravenhage C. Leder en J. Leder naar 's-Gravenhage W. J. L. Sparenburg naar 's-Gravenhage Th. Kooyman naar Ede, Gld. C. A. Duindam naar Wasse naar J. Hl Duindam naar Oegstgeest. WARMOND St. Josephsgezellen. A.s. Maandag verlichte vergadering om acht uur precies. De spreker van dezen avond is prof. J. J. Henneman met als onderwerp: „St. Bene- dictus en zijn orde". Kruisvaart. Zondag om half vyf Ring- verband. Dinsdag om half acht ban voor de Willibrordus- en St. Jeroen-ban. Denk er vooral aan op tijd aanwezig te zijn. WASSENAAR Gevestigd: T. van Alphen uit Zalt- bcmmel H. I. L. Anink uit Haarlem J C. den Baars en gezin uit Hillegersberg C. A. Bal uit Rotterdam E. J. v. d. Berg uit Leiden J. N. in den Bosch uit Den Haag L. M. de Bot uit Den Haag - E. A. van Es uit Zwolle J. Griekspoor uit Sassenheim C. J. Hals uit Rotterdam M. Klug uit Den Haag F. Klyn uit Den Haag Wed. T. Hanekamp geb. Kru- semeyer, uit Den Haag T.# Kulk en gezin uit Sassenheim W. C. van Laar en gezin uit Den Haag A. A. K. R. S. de Vries geb. Levin uit Hilversum M. P. Manders uit, Heesch J. K. C. Matthys uit Heiloo G. A. van Meel uit Rotterdam G. J. van Meel uit Rotterdam - E. S. H. van Schaik uit Bussum A. M. van Thuyl, uit Koudekerk H. S. G. Visser uit Kat wijk C. van Vliet uit Nieuwveen C. Voute uit Den Haag D. Wattel uit Vlis- singen A. W. Wensveen uit Den Haag C. W. v. d. Werf uit Hazerswoude G. Wiersma uit Vlissingen. Vertrokken: A. v. d. Helm naar Rotterdam C. A. J. de Wit naar Den Hag G. C. J. M. Geene naar Hengelo •vGld.) A. Koppel naar Den Haag G. Hoevenagel naar Amby C. A. Winters naar Hilversum E. R. Driessen naar Lei den A. Kovacs naar Den Haag I. E. Veenhuizen naar DeH Haag A. N. M. Leijen naar Haarlem J. C. Brons geb. Knijf naar Den Haag L. Carp naar Den Haag D. G. Stibbe naar Den Haag M. van Loenen naar Albrasserdam K. A. Scheffel naar Soest P. A. Kusters naar Rotterdam D. C. M. Stigter naar Zwyn- drecht J. W. Greevelink naar Den Haag A. J. Quartel naar Den Haag J. Steen naar Assen A. van Bloois naar Princen- hagen. ALPHEN AAN DEN RUN Van een steiger gevallen. Het-7-jarig zoontje v. G. in de Vondelstraat was op een steiger geklauterd, waarbij het jon getje het ongeluk had er af te vallen en een arm brak. Na eerste hulp door dr. v. K. werd de patiënt naar het Acad. Zieken huis te Leiden overgebracht. AARLANDERVEEN L.T.B. Donderdagavond hield de L.T.B. jaarvergadering in de zaal van den heer W. v. d. Berg. Aanwezig het g-eheele bestuur en 10 leden. De geestelijk advi seur was wegens ongesteldheid verhinderd deze vergadering bij te wonen. De voorzitter, de heer Vernooij sprak een openingswoord,. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental met een was ver minderd, en het vergaderingbezoek wel iets te wensohen overlaat Uit de rekening en verantwoording van den penningmees ter, den heer P. Kempen, bleek het saldo der kas te zyn 33.10. Door de heeren C. v. d. Post en J. Kempen werden de boe ken nagezien. Bij de best.-verk. waren aftr. de heeren P. M. v. Egmond en P. Kempen. Beide heeren werden met bijna alg. st. her kozen. De heer J. Vernooij bracht ter ken nis, dat hét plan tot het oprichten van een grasdrogerij te laat was, daar de tijd voor subsidie voorbij was. De heer Jac. van Egmond deed het voorstel om voor den volgenden winter gezamenlijk een partij stroo te koopen. Nierna sluiting. BODEGRAVEN Gevestigd: C. Plomp, van Nieuw koop. A. C. Jansen, van Utrecht. Vertrokken: J. G. Bik, naar Rotter dam. E. van Iperen, naar IJmuiden. G. van de Kamp, naar Maarn. J. Meijer, naar Leiden. Th. J. van Bergen, naar Gouda. J. van Putten, naar Rotterdam. Th. G. van den Heuvel, naar Gouda. KOUDEKERK Ijsver. „Meerwijck". De ijsvereen. „Meerwijck" heeft haar eerste jaarverga dering gehouden op de bovenzaal van de Bruin onder leiding van den voorzitter, den heer R. A. Meijer. Het verslag van den penningm. sloot met een batig saldo van 54. De heeren K. Vergunst en J. Fluiter zagen ter vergade ring de boeken en bescheiden na, welke in orde werden bevonden. Den penning meester werd dank gebracht voor zijn ac curaat beheer. Bij de hierna volgende be stuursverkiezing werden de heeren N. de Jong, N. Oudshoorn, D. Geerlof en A. van Klaveren allen herkozen. In de pauze wer den aanwezigen óp een kopje koffie en si garen verrast. Verder had nog een gratis verloting plaats waarvoor door eenige ingezetenen mooie prijzen beschikbaar waren gesteld. Dank zij deze bereidwilligheid gingen alle aanwezigen met een prijs huiswaarts. Geboren: Hermanus, zoon van R. Chr. Schellingerhout en van G. M. C. Stut voet. LEIDERDORP Onderhoud plantsoen. Het onderhoud van de plantsoenen is voor het jaar 1941 opgedragen aan den heer P. v. d. Horst voor 900. Geboren: Dirkje d. van T. Rozendaal en A. Spek Hendrik Johannes z. van J. Neuteboom en J. H. Waasdorp. Overleden: Hilletje Owel 80 j. wed. van A. v. .d Meij. LEIMUIDEN Kruisvaart. Zondagmiddag 3.30 uur Godfriedban. Onder dit banuur uitreiking der prijzen van het laatst gehouden ystor- nier. Woensdag 7.15 uur Tarcisiusban. V?e denken er wel aan, gedurende de geheele tweede slag van ons jaarprogramma van de arbeid, zullen wij speciaal letten op 't goed reageeren op signalen en formaties. K. J. M. V. Dinsdagavond zal de in- irjddels herstelde moderator 'n interes sante lezing houden over ,,het arbeidsmi lieu". De leden worden vriendelijk ver zocht vroegtijdig te komen, omdat we ook nog zang en declamatie zullen beoefenen voor onze propaganda-avond op 4 Februari a.s. Vrijdagavond half acht is er een repe titie van het K. J. M. V.-tooneel in de zaal van mej. Sneeboer. NIEUWKOOP Kruisvaart. Zondag na het Lof Cohort bijeenkomst en tornier wedstrijd. Tevens worden belangrijke mededeelingen gedaan in verband met onze a.s. vastenavondvie ring. Komt allen en denkt er aan: in uni form! Jongens, na een langen tijd van rust, gaan we weer verder, vol frissche moed het nieuwe jaar in. Kruisvaarders, dit spreken we af: we doen allen mee aan onze vastenavondviering en we doen ook goed ons best dat deze zal slagen. Begin goed! Zondag moeten ook alle eischenkaar- ten ingeleverd worden. St. Josephsgezellen. Zondag van 7 10 uur (van 88.30 verplicht). Vrienden, u wordt allen verwacht in 't bijzonder van 88.30 uur. „God zegene het eerzame handwerk. ALKEMADE Ingekomen: A. Prins, van Hoorn. M. G. Schoonderwoerd, van Hazers woude. G. J. M. v .d. Steenstraten, van Rotterdam. Vertrokken: J. M. S. v. d. Ploeg, naar Den Bosch. N. M. Reijnders, naar Venray. M. v. Haestrecht, naar Leiden. TER AAR Loop der bevolking. Geboren 57 mannen en 54 vrouwen totaal 111. Gevestigd, 73 mannen en 110 vrouwen toatal 183, is een vermeerdering van 294 personen. Overleden 25 mannen en 13 vrou wen, totaal 38. Vertrokken 80 mannen en 124 vrouwen totaal 204, is een verminde ring van 242 personen. De bevolking is ons toegenomen met 25 mannen en 27 vrouwen, is totaal 52. Per 1 Januari 1940 was de bevolking 2131 mannen en 1967 vrouwen, is totaal 4098. Per 1 Januari 1941 is de bevolking 2156 mannen en 1994 vrou wen is totaal 4150. Aantal in 1940 voltrok ken huwelijken is 21. Geboren Teunis Cornelis z. v. W. Hofstedede Kleer Johannes, z. v. N. WijfjesHoogervorst Wilhelmina d. v. J. v. d. StarrenSnijders Cornelia Anna d. van G. van Vlietde Bruyn Bcrnar- dus Cornelis, z. v. C KeyzerTouw Teu nis Bastiaan, z. v. H. SchoutenOosterom Cornelis Franciscus, z. v. C. dè Jong Wijfjes Maria Elisabeth, d. van C. Vis— Van Vliet. Ondertrouwd: A. J. Hoogervorst, 32 jaar en J. A. Mank 29 jaar W. Schuur- biers, 23 jaar van Woensdrecht met G. W. Verlaan, 19 jaar. Over leden: E. Hoogervorst 72 jaar. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 30 Jar.uari as, des voormiddags 9.30 uur ten ge meentehuize. De agenda bevat o.m.: Voorstel van B. en W. tot instandhouuding van de openbare lagere school. Alsvoren met betrekking tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening. Alsvoren tot verplaatsing van het kantoor van den gemeente-ontvanger aan den Hooge Rijndijk. Praeadvies van B. en W. met betrekking tot het bouwen van een veldwachterswoning, brandspuitgarage en lijkenhuisje. Verzoek van H. J. van Mil, om wijziging te brengen in de regeling van de kindertoelage. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluiut van 18 April 1940 inzake overeenkomst met het Rijk, betreffende straataanleg op „Rhijn- vreugd". Alsvoren tot overname van een gedeelte trottoir largs den Schenkelweg. Film vertooning. Blijkens een adver tentie van hedenavond zal a.s. Maandag in het Parochiehuis te Zoeterwoude een groote filmvoorstelling worden gegeven, met als hoofdnummer de beroemde, we reldbekende film: „Singende Jugend." De ze film, waarin de Wiener Sangerknaben een belangrijk aandeel hebben, heeft overal een welverdiend groot succes mo gen hebben. En dit is zeer zeker niet te verwonderen. Naast goed spel wordt een boeiend verhaal gegeven, dat onmiddellijk spreekt en ontroert. Het werd een gege ven, dat voortdurend de aandacht vast houdt, terwijl de zang van de Wcensche zangertjes zóó mooi is, dat van een wer- kelijk-ontroerende schoonheid kan worden gesproken. Het bijprogramma is eveneens zeer goed verzorgd. R.K. Schaakclub „Zoeterwoude" De onderlinge competitie bracht gisteravond een verrassing, die van groot belang is voor de rangschikking van het eerste tien tal. H. Paardekoper wist n.I. P. Schouten te verslaan. De partij tusschen Pater C. Kauling en A. Paardekooper Czn. (wit) werd wederom afgebroken. Laatstgenoem de wist reeds spoedig de kwaliteit terug te winnen, waardoor hij twee vrijpionnen voor was. Het eindspel was echter moeilijk te winnen, mede door stug verdedigen van Pater C. Kauling. Doordat wit een fout zet deed, verkreeg zwart ook een vrijpion up" de h-lijn, waardoor het paard van wit ge pend werd. Het eindspel, dat bij het af breken overbleef, is Wit: Ke5, Pg3, pionnen a6, c5, f6. Zwart: Kc6, Lf7 pion h2. De stand luidt thans: C. Paardekooper Czn. 13 11 1 1 11 li P. Jansen 16 11 5 11 P. Schouten 10 8 2 8 A. Paardekooper Czn. 9 7 2 7 H. Paardekooper Czn. 10 7 3 7 E. van Niekerk 12 7 5 7 Prter C. Kauling 7 6 1 6'A A. Paardekooper Pzn. 11 6 1 4 6'j Joop de Boer 13 6 1 6 6'A W. van Velsen 10 6 4 6 D. van Gelder 5 5 5 Jac. van Haaster 8 5 3 5 W. Vink 8 4 4 4 G. van Bemmelen 9 4 5 4 L. van der Akker 11 4 7 4 Jan de Boer 15 3 12 3 C. Broxterman 9 2 7 2 K. Schrader 10 2 8 2 Jan Grossat 11 1 1 9 \y, A. Berg 10 1 9 1 Jules Grossat 11 1 10 v% ZWAMMERDAM Geboren: Egberdina d. van W. De- genhardt en A. ten Hoeve. Overleden: Marinus Rooze 1 jaar z: van M. Rooze en A. Britting. Gevestigd: Mej. S. A. van den Ha- selkamp van 'sGravenhage. Mej. A. Th. R. Schakel van Zeist. Mej. D. den Blij- ker van Woerden. Th. H. van Ryn, van Noordwijkerhout. Vertrokken: Mej. M. Kaltenecker, naar Wassenaar. J. W. Boeijenga, naar Rotterdam.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 11