DONDERDAG 23 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Qemeng.de vachten SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS. Nadat het dreggen j.l. Zaterdagavond in de sluiskolk van de geniesluis aan de Weesperstraat te Muiden, waar men het stoffelijk overschot van den vermisten heer C. G. Wesselman te Weesp meende te kunnen vinden, geen resultaat had opgele verd, zijn de onderzoekingen voortgezet. Dinsdag heeft de zoon van den vermiste, de heer J W, met een aantal personen uit Weesp en Muiden, opnieuw ïn de fortgracht te Muiden gedregd. In den middag heeft men het lijk gevonden. Het is voorloopig naar het lijkenhuisje te Muiden gebracht. Het personeel van de rivierpolitie te Rotterdam, heeft in de Delfshavensche Schie het lijk opgehaald van den 44-jari- gen koopman J. A. van Aalst, die sedert begin December werd vermist. Dinsdagavond laat is te Nijmegen de on. geveer zestig-jarige tramconducteur H. van Roosendaal te water geraakt en verdron ken. MIJNBEAIYIBTE VERONGELUKT. Door locomotief gegrepen. Dinsdagavond is de mijnbeambte Daems op het station te Maastricht door een loco motief gegrepen. De heer Daems, die bij ziende was, wilde zich naar de mijn te EygeJshoven begeven. Hij werd ernstig gewond en is in het ziekenhuis overleden. GRIEP TE SPAKENBURG. Uit Spakenburg wordt gemeld, dat daar wegens de griep de scholen Dinsdag voor een week gesloten zijn. Ongeveer tweeder de der bevolking ligt te bed. De doktoren kunnen het werk bijna niet meer aan en nog steeds breidt de ziekte zich uit. Geluk kig komen er geen ernstige gevallen voor. TWENTE GETEISTERD DOOR HOOG WATER De dooi heeft, naar het „Hbld" meldt, in- verscheidene plaatsen van Twente en den Gelderschen Achterhoek overstroomingen veroorzaakt. Hengelo, dat geregeld last van overstroomingen bij overvloedigen regen val heeft, heeft weer zeer veel hinder on dervonden. In verscheidene plaatsen zijn als gevolg van het abnormaal hooge water van do Driener Beek tuinen ondergeloopen. Te Deurningen in de gemeente Weerselo heeft de Rietbeek vele landerijen blank gezet, er is daar veel schade aangericht. De Schip beek heeft op tal van plaatsen grooten overlast veroorzaakt. Bij Neede is de dijk van de Schipbeek doorgebroken. Door een gat van circa 50 meter stroomde het water het land binnen. Verscheidene boerderijen zijn onder water geloopen, wegens zijn overstroomd. Te Markelo zijn eveneens boerderijen geiso- leerd; groote complexen roggevelden en weilanden staan blank. Ook de Berkel in de omgeving van Eibergen heeft door over stroomingen veel schade teweeg gebracht MOTORBOOT DOOR IJSSCHOTSEN MEEGESLEURD. Inzittenden beleefden angstige oogenblikken Dinsdagavond te ongeveer 6 uur geraak te het ijs in den Rijn nabij Wageningen als gevolg van den dooi los en begon te drij ven. Op dat oogenblik voer de motorboot van het Lexkesveer, waarin zich bevonden de veerman J. L. Spijker en de veerknecht D. Vonk, met als passagiers den heer Tim mer uit Zetten en mej. Peeters uit Rand wijk, door een vaargeul nagr den overkant. FEUILLETON Scdadawen aan het avdeden Naar het Engelsch. 11) Dessie glimlachte bij den laatsten regel, maar 4e mededeeling, dat hij lang zou weg blijven, bracht een frons op haar gezicht. Toen bedacht ze, dat hij op dit oogenblik haar brief zou hebben met de explicatie van den loop, dien de zaken hadden geno men en zij hoopte, dat hij als gevolg daar van een middel zou trachten te vinden toch naar Londen te komen. Er waren nog drie andere brieven. Twee zakelijke, over een verhaal en een paar artikelen, die geschreven moesten worden. De derde was in een handschrift, dat zij eerst niet herkende. Zij bekeek de enve loppe op de hulpelooze manier, waarop menschen soms brieven kunnen omdraaien, waarvan het adres in een vreemde of ver geten hand is geschreven, maar toen zij hem opende en las, bedekte een vurig rood haar wangen en haar oogen fonkelden boos. Het was maar een kort briefje. „Mijn liefste Dessie, Wordt niet boos, als je dit opschrift ziet. Ik heb ontzettend iang gezocht om je terug te vinden en ik heb eindelijk je adres ontdekt, wat vrijwel uitsluitend aan het toeval te danken is. Ik zou je graag morgenochtend komen opzoeken en je zeggen, dat mijn liefde steeds ge groeid en sterker geworden is, sinds we De boot werd door het ijs meegevoerd, de •""pogingen van de inzittenden, alsnog den oever te bereiken, waren vruchteloos. Op ongeveer een uur afstand van het Lexkes veer dreef de boot nabij de steenfabriek „de Plassenwaard", zoo dicht langs den oever, dat de vier personen op den wal konden springen, waardoor zij na bijna twee uur van angstige spanning in een open boot te midden der ijsschotsen te hebben doorgebracht, uit een zeer gevaarlijke po sitie gered waren en ongedeerd naar huis konden terugkeeren. De motorboot is met het ijs verder de rivier afgedreven. „Msb." VECHTPARTIJ OP HET IJS. De gemeentepolitie van Loosdrecht stelt een onderzoek in naar de nog onbekende daders van een laffen aanslag, gepleegd op een jongeman uit Hilversum. Deze Hilver- sumsohe jongeman heeft enkele dagen ge leden op de plassen schaatsen gereden. Hij droeg daarbij een speldje van de N. S. B. op de revers van zijn jas. Enkele perso nen hebben toen, naar het A. N. P. meldt, den schaatser aangehouden en hem ver zocht het speldje van zijn jas te verwij deren. Toen hiaraan door den jongeman niet werd voldaan, ontstond een vechtpar tij, waarbij een der belhamels een baan veger den bezem uit de hand rukte en hier mede den Hilversummer te lijf ging. De laatste werd bij deze vechtpartij erntsig gewond. OFFERBLOKKEN GELICHT. Een 16-jarig meisje aangehouden. In verband met de ontdekking van den diefstal van geld uit offerblokken in ver schillende kerken der stad heeft de recher che te Venlo aangehouden de 16-jarige B. J. v. d. A., welk meisje als de hoofddaderes der verschillende diefstallen beschouwd wordt. DE NOODLOTTIGE KNOOP. Werd het spoor voor de ontknooping van een inbraak. Door de gemeentepolitie te Helmond zijn gisteren twee 18-jarige jongens op trans port gesteld naar Den Bosch, teneinde voor den officier van justitie te worden geleid. De jongelieden worden verdacht van in braak en diefstal in den winkel van de wed E. aan de Willem Pr in zenstraat, waar zij een bedrag van ruim 275 en een aantal pakjes sigaretten ontvreemdden. Zij had den hun buit in een sloot verborgen. Een der jongens had tijdens de inbraak een knooD van zijn jas in den winkel verloren en dit was voor de recherche voldoende aanwijzing om tot aanhouding der jeugdige klanten over te gaan. VADER HIELP ZIJN KIND STELEN. Slaolie en kaas ontvreemd uit spoorwagons. De Rotterdamsche politie heeft eenige lieden aangehouden, die de laatste dagen een aantal flesschen slaolie en eenige ka zen hadden gestolen uit spoorwagons op het emplacement aan de Wes t-Varken- oordscheweg. Surveilleerende politie-agenten ontdek ten twee jongens van 12 en 15 jaar oud, die zich met een aantal flesschen slaolie en een kaas uit de voeten wilden maken. Op het bureau bekenden zij, de goederen uit een spoorwagon te .hebben gestolen. Bij een huiszoeking bleek, dat ten huize van een der jongens verscheidene flesschen slaolie en een kaas waren opgeslagen, eveneens uit wagons gestolen. De vader van een der.jongens bekende, op den uitkijk te hebben gestaan, toen zijn zoon den diefstal pleegde. De kostganger was bij de diefstallen me deplichtig geweest. De mannen zijn voor- loopog opgesloten. elkaar verlieten, onder omstandigheden, waaraan ik me nu schaam te denken. Als steeds je toegewijde vriend, CDMUND LANDALE." De bi-ief was van den man, over wien zij Dora had verteld, toen ze haar waarschuw de, hoe laag sommige mannen kunnen han delen. Terwijl Dessie den brief las en het verleden voor haar geestesoog verrees, was haar hart vol bitterheid en angstige voor gevoelens. Hij wist een heeleboel en was gemeen genoeg om zijn kennis in haar na deel te gebruiken. De wetenschap, dat hij weer in haar le ven kwam, was grievend en ontmoedigend en gedurende de rest van de treinreis zat zij bedrukt te piekeren over de mogelijke complicaties en moeilijkheden, die het re sultaat van dezen onverwachten en onwel- komen brief zouden kunnen zijn. Nog meer dan tevoren betreurde zij nu Toms afwezigheid uit Londen en zij had er diep spijt van, dat zij hem niet alles had verteld wat hy behoprde te weten. Zij had den steun van zijn sterke persoonlijk heid noodig, de vertroostende veiligheid van zijn liefde; en bovenal de zekerheid dat, wat zij mee te deelen had, geen verschil in zijn gevoelens voor haar zou maken. Haar tegenwoordige geestestoestand deed haar alles zoo somber mogelijk inzien. Ofschoon in haar verleden niets onteerends voor haar zelf school, waren daarin toch ongetwijfeld dingen, die iedere man met groot leeawe- zen moest vernemen en die menigeen als een ernstige belemmering zou beschouwen om haar tot zyn vrouw te maken. Zij voelde zich zoo zeker van Tom als een jonge vrouw zich maar zeker gevoelen kan van een edelmoedigen, trouwen kame raad, dien zij met heel haar hart liefheeft INBRAAK TE HUISSEN. In den nacht van Dinsdag is 'n brutale inbraak gepleegd in de comestibleszaak van G. K. aan de Lange Kerkstraat te Huis- sen. De inbrekers hebben de sloten uit de deuren geboord en zijn zoo in den winkel en het magazijn gekomen. De lade, waarin veel geld lag, werd geledigd en een partij koffie werd eveneens meegenomen. De die ven drongen zelfs door tot de eerste étage, waar zy een handtasch van de vrouw des huizes wegnamen. Van de daders ontbreekt elk spoor. SLACHTVERBOD WEER EENS OVERTREDEN. Gisteren is het den controleur van den Centralen Crisis-Controledienst in samen werking met de politie wederom gelukt eenige overtreders van het slachtverbod te betrappen. Te Kesteren werd een hoeveel heid van 57 kg. frauduleus geslacht var- •ktwvleesch en een frauduleus geslacht rund in beslag genomen. Bij controle aan het station te Kesteren werd een koffer, inhoudende een partij frauduleus geslacht kalfsvleesch in be slag genomen, Den overtreders werd proces-ver baal aangezegd. ANDERMANS VARKENTJE CLANDES TIEN GESLACHT. Een gezin te Wilnis had zich een varken tje aangeschaft met het doel, het dier groot te brengen, doch het heeft hiervan weinig pleizier beleefd. Toen men n.L des mor gens het varken, dat al een gewicht van ongeveer zeventig pond had, v/ilde gaan voederen, bleek het dier gestolen te zijn. Men heeft verschillende bloedsporen aan getroffen waaruit viel af te leiden, dat men het beest in het varkenshok heeft gedood en daarna vervoerd. De politie is er nog niet in geslaagd de daders op te sporen. GETRACHT MET WAARDELOOS BANK BILJET TE BETALEN. Een winkelier te Almelo kreeg dezer dagen een Nederlandschen klant in den winkel, die betalen wilde met een Duitsch bankbiljet van duizend Mark. De winkelier had in verband met de hoogte van dit be drag eenig bezwaar om het biljet te ac cepteeren en wilde eerst het advies van een deskundige inwinnen. Daarbij bleek, dat het biljet waardeloos was, daar het uit de inflatieperiode dateerde en nergens meer geldig is. De zaak is in handen der politie gegeven. DOLLE HOND GEDOOD. Bij een familie in de Handelstraat te Amsterdam vertoonde Dinsdagavond een hond. die daar in huis is, sporen van krank, zinnigheid. Men waarschuwde een vee arts, die den toestand van het dier hoogst- bedenkelyk vond. De veearts verzocht de nolitip dp" hond dood te schieten. Dit leverde echter veel gevaar op, zoodat hier van moest worden afgezien. Tenslotte heeft men den hond weten te grijpen en zulke zware injecties gegeven, dat het dier is overleden. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF Klein Duimpje anno 1940. De behandeling van de zaak van den tuinder D. uit Noordwijkerhout, deed denken aan het sprookje van „Klein Duimpje" waarvan wij in onze prille kin derjaren gesmuld hebben. Het geval had zich als volgt afgespeeld. De tuinder had van een collega een zak bruine boomen weggenomen en had deze naar zijn huis vervoerd. De politie was bij hem gekomen en had eens geïnformeerd of hij er soms iets meer van wist. Vermoe- Doch zij had zich óók eens zeker gevoeld van Edmund Landale en Tom moest aan zijn toekomst en positie denken. Op dit punt echter knapte de draad van haar overpein zingen af, zij had zichzelf wel om de ooren kunnen slaan, dat ook maar een schaduw van twijfel aan Toms trouw bij haar had kunnen opkomen. Maar dat nam niet weg, dat het haar toch niet gelukte zich heele- mal op haar gemak te voelen. Als hij maar in de stad was geweest van ochtend, dan zou zij naar hem toe zijn ge gaan en hem alles zonder eenige terughou ding hebben verteld. Uit deze gedachte werd een impuls ge boren. Zoodra zij uit het station South Kensington kwam stuurde zij hem een te legram met het dringende verzoek direct over te komen, al was het maar voor een paar uur, omdat er iets ernstigs was ge beurd. De overtuiging, dat dit telegram hem binnen korten tijd bij haar zou brengen, deed haar agitatie een beetje afnemen, hoe wel de brief van Ewmund Landale toch wel de slechts denkbare voorbereiding voor de ontmoeting met De Montalt was. Zenuw achtig en met een slap gevoel in de knieën liep zij Cromwel Road door en toen zij het korte stukje straat, dat naar het plein voer de naderde, zag z^j direct de rijzige, krach tige gestalte, die op haar wachtte. U ziet er niet al te best uit, miss Mer- rion, klonk zijn begroeting, terwijl hij haar scherp aankeek. Hij had niet de moeite ge nomen haar de hand toe te steken. Ik ben niet hierheen gekomen om uw oordeel over mijn uiterlijk te vernemen, maar om te hooren, wat u mij te zeggen heeft, antwoordde Dessie uit de hoogte. U hebt my beloofd, dat u vanochtend de be- wyzen kon toonen, waaruit blijkt dat u in delij k hoogst verontwaardigd, had hij dit ten stelligste ontkend. De politie had even wel de hoogste troef in dit spelletje, want en nu komt „Klein Duimpje" er aan te pas in de zak met bruine boonen was een gaatje en uit dit gaatje vielen de bruine boonen waar verdachte liep. De politie had dus niets anders behoeven te doen, dan te beginnen waar de zak bruine boo nen vandaan gehaald was om via de ver loren boonen te arriveeren bij het huis van verdachte. Toen hielp ontkennen natuur lijk niets meer en volgde de bekentenis. De Politierechter had verdachte deswege veroordeeld tot twee weken gevangenis straf, welk vonnis de procureur-generaal in hooger beroep bevestigd wilde zien. Uit spraak over 14 dagen. Een „maaltje" eten, waarvan een weeshuis zou kunnen eten. „Geeft men een pink, dan nemen ze een arm", luidt een oud gezegde. En dit gezeg de schoot ons te binnen, bij de behandeling van de zaak tegen den schipper J. B. te L e i d e n. Hij had toestemming gekregen, om, als hij als schipper groenten naar de Leidsche veiling bracht, een maaltje groen ten voor eigen gebruik mee te nemen. Dit maaltje eten meenemen had verdachte nog al rekbaar opgenomen. Zoo had men eens eenige kisten tomaten in het vooronder ge vonden, die blijkbaar ook al tot het „maal tje eten" gerekend werden. „Die kisten waren me door het hoofd gegaan", zei hij thans, maar dat zal hij wel figuurlijk be doeld hebben. Die door het hoofd gagane kisten tomaten waren echter niet het eeni ge, dat tot het „maaltje eten" gerekende werd, hoogstens werden zij gebruikt om er soep van te maken zijnde de eerste gang van het diner. Kisten andijvie en peen zorgden voor de verschillende soorten groenten by den disch. Ten slotte was het zoo, dat er vier gezinnen hadden gegeten van dit meegebrachte „maaltje eten" en dat de andijvie werd ingemaakt. Een maand gevangenisstraf had de Po litierechter B. daarvoor gegeven en de pro cureur-generaal achtte, in hooger beroep, deze straf juist gewezen en vroeg dan ook bevestiging van dit vonnis. De uitspraak werd bepaald op over 14 dagen. Bepaald berouw had hij niet De koopman A. W., afkomstig uit H i 1- 1 e g o m, had in een café in Den Haag ru zie gekregen met een mede-toonbankbewo ner, welke ruzie hierover ging, dat W. be weerde, door deze „hooge krukzetelenden bierdrinker", niet minder dan beroofd „van zijn goeie geld" te zyn. Verder was hij de absolute meening toegedaan, dat zijn beroover hem met een schroefsleutel op zijn hersens geslagen, had. Dit vereischte tegenactie en daarom had W. zich even verwijderd om even later op de proppen te komen met een knaap van een hakbijl. En zwaaien met dat instrument, net een op bloed beluste ouderwetsche Indiaan, zoo een van Karl May. Een van die zwaaien was nog een beetje raak geweest ook en daarvoor .was hij veroordeeld tot vijf maan den gevangenisstraf. Vijf maanden had hij toch wel wat veel gevonden en daarom was hij maar in hoo ger beroep gekomen bij het Haagsche Hof. Ten eerste toonde hij niet veel berouw en ten tweede verkondigde hij thans, „ik had hem maar dood moeten slaan." Of hij door deze opmerking het Hof mild gestemd zal hebben trekken wij in twijfel. De procureur-generaal eischte om te be ginnen ook vijf maanden gevangenisstraf en het Hof zal over 14 dagen uitspraak doen. KANTONGERECHT HAARLEMMERMEER Ongekeurd varkensvleesch vervoerd De 20-jarige bloemist D. R. uit S as sen- he im had op 19 November j.l. in de ge meente Bennebroek ongeveer 9 K.G. onge keurd varkensvleesch op zijn rijwiel ver voerd. Verd. beweerde het van een onbe- derdaad monsieur Godefroi de Montalt bent en niet Rolande Lespard, die moorde naar van den ouden Paul Duvivier. U vergeet iets, miss Merrion, was het met een snijdende kalmte gegeven be scheid, als u zich goed herinnert, heb ik nog iets méér beloofd dan de bewijzen die u wenschte. Hij hield even op en keek haar aan met een duivelschen glimlach. Weet u nog? Het meisje haalde de schouders op, als of zij het niet de moeite waard vond zyn vraag te beantwoorden. Neen, het is niet onbelangrijk, rea geerde hij op haar gebaar. Het is integen deel van het allergrootste belang. Het be- teekent niet meer of niet minder, dan dat dit gesprek zou kunnen eindigen met uw arrestatie, miss Merrion; uw arrestatie op grond van een hoogst ernstige verdenking. U wenscht te weten, wie ik ben en wilt niet gelooven, dat ik ben, die ik zeg te zyn. Ik wil ook weten, wie u bent en waar om u vijf jaar geleden om precies te zijn op 14 Maart 1930 in een wachtkamer van het groote station in Birmingham voor een waarde van duizenden ponden aan ju- weelen hebt gestolen en geen poging hebt gedaan ze terug te geven. Ofschoon volkomen overrompeld en van haar stuk gebracht, slaagde Dessie er op een wonderbaarlijke manier in de emoties die in haar woelden, te verbergen. Op den Jangzamen, nadenkenden toon van iemand, die langgeleden feiten in zijn geheugen te- ruproept, antwoordde zij: Den veertienden Maartden veer tienden Maartwel, het verbaast me niet, dat u dien datum zoo goed kunt ont houden. Dat was immers de dag, waarop u gearresteerd werd voor den moord op Paul Duvivier.... juist op de plaats, die u daar- Radio-programma VRIJDAG 24 JANUARL HILVERSUM I, 415 RL Nederlandsch Programma. NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gewyde mpzia (opn.) 8.30 Nieuwsberichten ANP. 8.45 Gra- mofoonmuziek. 10.20 NCRV-Harmonie- erkest (opn.). 10.30 Morgendienst. 11.00 Canzonetta-sextet en gramofoonmu- ziek. 12.15 Reportage of muziek. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 De Postillons en. gramofoonmu- ziek. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Fluit, piano en gramofoonmuzeik. 3.15 Causerie „Het verstellen van tricot onder- kleeding". 3.45 Zang en piano. 4.30 Handenarbeid voor de jeugd. 5.00 Gra mofoonmuziek. 5.10 Uit Berlijn: „Gruss aus der Heimat", programma voor de Duitsche Weermacht. 6.00 Causerie „Rust op den Bijenstand". 6.15 Berich ten. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.45 Le zing „Scheppende arbeid". 7.00 Econo mische vragen van den dag (ANP). 7.15 Gramofoonmuziek. 7è30 Berichten (En gelsch). 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Gramofoon muziek. 8.30 Berichten (Engelsch). - 8.45 NCRV-Harmonie-orkest (opn.). 8 55 Causerie „Een strandwandeling". 9.15 Orgelconcert. Hierna: Schriftlezing. 9.45 Engelsche berichten ANP. 10.00— 10.15 Nieuwsberichten ANP, sluiting. HILVERSUM n. 301 M. AVRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 Nieuwsberich ten ANP. 8.45 Gramofoonmuziek. 9 00 AVRO-Amusementsorkest (opn.) 9 45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen- wijing. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble „Jonny Kroon". 11.00 Causerie „Opvoedings- moeiijkheden". 11.20 Ensemble „Jonny Kroon". 12.00 Berichten, eventueel gramofoonmuziek. 12.15 Orgelspel. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 De Romancers en soliste. 2 00 Gramofoonmuziek. 2.15 Philhar- monisch kwartet. 3.00 Cyclus „Schil ders van het Hollandsche landschap" 3 20 Omroeporkest en solist. (4.004.20 Re portage). 5.00 VPRO: Gesprekken met luisteraars. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 AVRO- Amusementsorkest. 6.15 Gramofoon muziek (met toelichting). 6.45 Lezing- „Scheppende arbeid". 7.007.15 Econo mische vragen van den dag (ANP). Sluiting. GEM. RADIO-DISTRIBUTIE BEDRIJF le Programma: 8.0022.15 NCRV. 22.1524.00 Duitsch programma. ,2e Programma: 8.00 17.00 AVRO. 17.00—17.15 VPRO. 17.15—19.15 AVRO 19.1523.00 AVRO (programma uitslui tend voor Radio Centrales). 3e Programma: 7.0024.00 Duitsch pro gramma. 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch pro gramma. kende te thebben gekocht. De ambtenaar eischte tegen verdachte een geldboete van 15, subsidiair 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van 10 subs. 5 dagen hechtenis. Aardappelen vervoerd zonder vergunning. De 26-jarige bloemist I. uit H i 11 e g o m, thans uit andere hoofde gedetineerd in het huis van bewaring, stond terecht, terzake dat hij op 29 November over den Hillegom- merdijk 196 K.G. aardappelen heeft ver voerd zonder vergunning. Verdachte had ze van een onbekende gekocht. Zeker, de man met het petje op, repliceerde de kan tonrechter. Later bleek, dat de aardappelen gestolen waren. De ambtenaar eischte tegen verdachte een geldboete van 30 subs. 15 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van f 20 subs. 10 dagen hechtenis. net noemde: het station in Birmingham. Toen zij ophield met spreken, had Dessie haar zelfbeheersching geheel teruggekre gen, het gevaar van de naderende crisis spande en scherpte haar geestelijke vermo gens. En zij keek hem koud" aan, uitda gend haast, toen zij aan haar woorden toe voegde: Waarom vertelt u mij dit eigenlijk? Ik zie er volstrekt geen bewijs in, dat u de moordenaar van den ouden Duvivier niet bent. Integendeel, het bewijst alleen, dat ik het bij het rechte eind heb, wat u be-, treft. HOOFDSTUK VUL Een ontmoeting, die niet veel goeds voorspelt. Nooit eerder in haar leven h^d Dessie Merrion al haar moed en scherpzinnigheid meer noodig gehad op dit oogenblik, toen zij, tegenover De Montalt staande, koorts achtig nadacht welken weg zij moest in slaan en in het bijzonder of zij het bezit van de juweelen moest toegeven of ont kennen. Als zij het ontkende, dan verloor haar kennis van zijn identiteit allen grond; gaf 'zij het toe, dan zou hij vermoedelijk een even groote macht over haar krijgen, als zij nu over hèm bezat. Zij had geen idee of ze er verkeerd aan had gedaan de robijnen onder haar berusting te houden. Ze was er vrijwel zeker van dat de twee brieven, die zij van het onbekende meisje had gekre gen, haar van de blaam van diefstal zou den zuiveren, maar in, hoeverre zij gerech tigd was ze zoolang te houden en of ze daarvoor strafbaar was. dat wist ze niet (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7