OMGEVING RIJNSTREEK Mark*berichten MAANDAG 20 JANUARI 1941 DE LEE3CHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HILLEGOM R.K. Schaakclub. De uitslag van den wedstrijd tegen St. Bavo te Haarlem was St. BavoHillegom 5 J-a414: PutsG. Mooyekind 10. VerschoorS. Lieverse 01. Van OseiP. v. d. Mei J4 SchreursG. B. Kroon 01. v. d. Meer M. v. cL Poll 10. de BoerJ. Langeveld 1—0; BoslandF. Nijssen 10. Vogels J. v. d. Zwet 01. MathotA. Heirman 01. StevensP. v. d. Meij Jr. 10. De uitsla gen der onderlinge com petitie-wedstrijden zijn als volgt: G. B. KrocmM. v. d. PoH 01. A. HeirmanP. v. d. Mey 10. J. SchramaJ. Langeveld 01. F. Nijssen Th. Warmerdam 01. G e b o r e n: D., van C. van der Zande- Kaptein. Z., van J. van de Beid-Verheul. Z., van J. H. E. W. Flux-Krone. Z., van G. Warmerdam-Hoogkamer. Ondertrouwd: P. J. Langelaan en M. G. van Steijn. Getrouwd: R. Besse en P. Perfors. Overleden: M. van der Lans, echtig. van A. Maas, vr. 64 j. A. Zijm, echtg. van J. Kelder, vr., 87 j. J. van der Berg m., 14 j. Gevestigd: L. J. van Berkel en eohtg., Parelweg 73. F. Bronsema, Sta tionsweg 156. A. A. G. Hommers on en gezin, Loosterweg II no 2. D. J. Jansen- Oudshoorn, Weeresteinstraat 132. P. W. de Jonig met gezin, Leidschestraat 123. W. Meliohor, Hoofdstraat 8. A. J. Nijs sen, Veenenburgerlaan 1. P. Philippo met gezin, Leidschestraat 107. W. B. Scheffers en gezin, Leidschestraat 123. H. Warmerdam-Uitendaal, Hoofdstraat 125a C. S. Weijers, Leidschestraat 100. V e r t r o k k e n: G. S. de Brabander, maar Medemblik. C. Brussee en echtg. naar Haarlem. A. L. Fietoor en gezin, naar Gilze en Rijen. Hermans en echtg. naar Voorhout. A. G. Kraay, naar Doorn. J. de Nijs naar Dordrecht. J. Wilhel mus en gezin naar Vaals. C. C. van den Zande naar Heemstede. KATWIJK Uitzending zwakke Katwijksche kinderen. Verschenen is het jaarverslag van de „Vereeniging voor uitzending van zwakke Katwijksche kinderen", samengesteld door den altijd actieven secretaris, den heer C. Kwakernaak. Het verslag, waarin vooral ook uitkomen de moeilijkheden die de ver eeniging in het afgeloopen jaar heeft on dervonden door de oorlogsomstandigheden, getuigt eveneens van een actief vereeni- gingsleven, dat reeds was aangevangen in de eerste maanden van 1940 doch dat ver stoord werd in de Meidagen. Drie kinderen vertoefden toen in Bergen aan'Zee, één in Egmond (Centr. gen.), 12 in het Beatrix- huis (Chr. Vac. Kol.), totaal dus 16 kinde ren, wiens verblijf in de inrichtingen helaas moest worden onderbroken door de ge beurtenissen in begin Mei. Het verslag ver telt dan van de vele moeilijkheden, onder vonden om de kinderen in de bewogen dagen thuis te krijgen. Van een verdere uitzending is later niets meer kunren ko men. Het Prov. subsidie werd in 1940 ver hoogd van 20 op 25 per dag en per kind en ook de gemeente verhoo^e het subsidie in gelijke mate. De „evereischte wettelijke goedkeuring" welke was aangevraagd, is nog niet verkregen. Over gebrek aan be langstelling had het bestuur niet te kla gen. De collectebus in de Trouwzaal le verde eeen bedrag op van 87.94 tegen 79.34 in het vorig jaar. De propaganda had bewerkstelligd, dat 130 nieuwe leden werden ingeschreven, de Diaconie steunde waar noodig was. Met de financiën staat het zeer goed. Omdat de uitzending voor tijdig moest worden afgebroken is, het geen betaald werd aan verpleegkosten, be duidend minder dan in 1939. De onkosten, met name de reiskosten, waren echter hoo- ger. Er is in ieder geval thans een behoor lijk batig saldo, zoodat de kinderen, die uitzending dringend noodig hebben, ge holpen kunnen worden. Ten opzichte van 1941 staat ook de secretaris van deze ver eeniging in het onzekere. Maar zoolang er zwakke kinderen zijn in Katwijk en het bestuur er toe in staat gesteld blijft deze uit te zenden,®zal dit werk doorgaan, zij het op bescheiden voet. Het verslag eindigt met de hoop uit te spreken, dat deze mooie sociale vereeniging ook in deze benarde tijden haar arbeid tot heil van het zwakke Katwijksche kind zal kunren voortzetten. Geboren: Johannes Hendrikus z. van W. v. Dijk en G. Meijvogeld Anna Wil- helmina d. van G. Ouwehand en N. Kloos Aaltje d. van P. Ouwehand en J. Plug Willemijntje d. van D. de Jong en J. C. de Best Grietje d. van K. Veerdoes en J. Guyt Hendrik z. van J. Dekker en A. Haasnoot Neeltje d. van J. v. d. Plas en L. Plug Neeltje Johanna d. van C. v. Klaveren en N. J. Oosterlee Hendrik z. van H. Messeemaker en A. Groen Leuntje d. van C. Kuyt en H. v. d. Plas. Ondertrouwd: J. v. Duyn en A. v. Dijk J. .v d. Plas en M. Zwitzer J. Remmelzwaal en D. Hus M. de Vreugd en D. Meijvogel. Getrouwd: H. Ouwehand en K. L. Ouwehand M. Kloos en L. W. Vuyck. Overleden: Cornelis v. Duyn 44 j. Andreas Gillebaart 43 j. Cornelia Dirkje Achterberg 48 j. Jacoba v. Duyn 19 j. Willempje v. d. Plas 73 j. Willempje v. d. Boon 91 j. LISSE Kruisverbond. Het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" afd. Lisse hield in de melksalon van den heer J. J. A. Koot, haar 35ste jaarvergadering onder voorzitter schap van den heer J. Zandvliet. Na lezing der notulen bracht de secr., de heer Th. Salman het jaarverslag uit. De penningm., de heer Schoorl, bracht vervolgens zyn fi nancieel jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat ontvangen was f 454.84 en uitgegeven een bedrag van 382.86, alzoo een batig saldo van 71.98. Het saldo van de vereeniging is hiermede gegroeid tot 166.44. Voorts deed de voorz. mededeeling om trent de weldaadactie een de organisatie van een boetendag. De luciferactie, waar voor de heer Werkhoven de groote man is, geeft een mooi saldo, waarvoor, de voorzit ter hem dank bracht. Overgegaan werd tot de bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren Th. Salman, le secretaris, Joh. van Velzen, 2e penningmeester en J. Pollé, 2e voorzitter. Bij enkele candidaatstelling wer den de aftr. bestuursleden herkozen. Na rondvraag sluiting. Brand. Zaterdagmorgen werd de brandweer dezer gemeente voor een brand bij de fa. M. aan den Grachtweg alhier, gealarmeerd. De brand is, naar wij ver nemen, ontstaan door een electrisch kachel tje op een slaapkamer. Door de bewoners werd een bejaarde vrouw, die geheel hulpbehoevend is, vanaf haar bed naar een veiliger oord gebracht, alsmede een paar zieke kindertjes. Toen de brandweer ter plaatse ver scheen, onder leiding van den opperbrand- meester, den heer Th. M. van der Eerden, waren de bewoners met enkele omwonen den reeds bezig de vuurhaard te bestrijden met emmers water. Goed bestreed de brandweer met 2 stralen op de waterlei ding het vuur. De omvang van de brand liet zich zeer ernstig aanzien en men vrees de het vuur niet meester te kunnen wor den. Met vereende krachten en doortastend optreden is het gelukt om het vuur mees ter te worden, ofschoon verschillende bo venkamers reeds aangetast waren door het vuur. Groot alarm, ofschoon alles gereed stond, behoefde niet gegeven te worden. Het woon- en winkelhuis beliep groote waterschade, terwijl de brandschade be perkt bleef bij gordijnen, bedden en vloer kleed, alsmede eenige houten wanden en meubelen. Door het snelle en kordate optreden van de bewoners en de brandweer is erger voorkomen en zijn hier geen menschen- levens te betreuren. Personalia. Mej. A. Strik slaagde te Haarlem voor het examen stenografie. VOORSCHOTEN LOOP DER BEVOLKING. Aantal inwoners op 1 Januari 1940: 7283. Geboorten over 1940 183. Ingekomen over 1940: 1202. Vermeerdering 1385. Overlijden over 1940: 71. Vertrek over 1940; 827. Ver mindering: 898. Vermeerdering van het aantal inwoners over het jaar 1940: 487. Aantal inwoners op 1 Januari 1941: 7770. Het aantal verhuizingen binnen de ge meente bedroeg: 495. Totaal aantal muta- tiën over 1940; 183 en 1202 en 71 en 827 en 495 2778. Personalia. Voor het Mercurius exa men boekhouden, gehouden te 's-Graven- hage, is geslaagd de heer J. P. Turion, al hier, opgeleid door den heer B. P. de Kou- semaeker, leeraar-boekhouden alhier. ALPHEN AAN DEN RIJN Ijsbaan Steekterweg. Zaterdagmid dag werd op de ijsbaan Steekterweg een koppelwedstrijd gehouden waarvoor zich 15 koppels hadden aangemeld. Door de le den en bestuur was ^dit mogelijk gemaakt, oir. Zaterdagmorgen met 40 menschen de mooie baan van sneeuw te ontruimen, wat zeker een woord van lof verdient. Onder flinke belangstelling werd om 3.30 begon nen. Aan de 45 min. koppelwedstrijd al spoedig kon men zien dat er zich een kop groep zou vormen en verschillende rijders ronden achterstand zouden krijgen. Zeer jammer was het voor den rijder Kruiswijk en zijn koppelgenoot, die een voorsprong hadden, welke zij vlak voor de'eindstreep door een val verlopen. Uitslag: 1. Bulk Wittefbal. 2. v. d. WerffKoopman. 3. KruiswijkMuiswinkel, op 1 ronde, 4 A. PootDr. Stelouwer, op 2 ronden 5, B. LooymanN iekerk. Botsing. Op den hoek der Brugstraat kwam Zaterdagmorgen een personenauto, bestuurd door K. uit Boskoop,' door de gladheid van den weg in botsing met een bus van de Moda. Beide wagens liepen be langrijke schade op. De passagiers der bus kwamen met den schrik vrij. Geboren: Antje d. van T. van Wierin- gen en W. R. Vermeulen. Gehuwd: Petrus Bolander 26 j., te Bo degraven, en Maria Anna Johanna Catha- rina Broer 24 j. Hendrik Dekker 21 j.f te Zeist, en Cornelia Verhoeff 21 j. Wijnand Griffioen 32 j., te Weesperkarspel, en Neeltje van Leeuwen 30 j. Overleden: Adriana de Knegt 69 j., wede. van Dirk Visser. BODEGRAVEN Personalia. Voor het examen boekhou den slaagde de heer J. van der Vliet, em ployé ten kantore van de Ned. Midden- standsbank te Amsterdam. Voor hetzelfde examen slaagde onze plaatsgenoot F. van Staalduinen, die door den heer G. Klok te Alphen aan den Rijn werd opgeleid. Beperking van melk. Met ingang van Maandag (heden) 20 Jauari moet het melk- verbruik met 15 pet. verminderd worden. De pry's wordt van 15 op 16 cent per liter gebracht. HAZERSWOUDE D. de Bruyn Yzn. f In den nacht van Zaterdag op Zondag is alhier plotseling overleden de heer D. de Bruyn Yzn. in den ouderdom van 84 jaar. Tachtig jaar en nog op de schaats. De 80jange heer Heuker uit Meppel doet voor de jeugd nog met onder en de longedames, die den krassen ouden baas op den Meppeler Parlcvijver ontwaarden, wilden gaarne een baantje met hem rijden (Foto Pax-Holland) De overledene heeft voor de Anti-Rev. partij vele jaren zitting gehad in den ge meenteraad en bekleedde ook vele jaren de functie van wethouder. Hij werd geko zen tot lid van den gemeenteraad 20 Augus tus 1896 en had zitting tot 22 December 1936, dus ruim veertig jaren. Vanaf 4 Nov. 1908 tot aan zijn aftreden was hij tevens wethouder. Voorts was de overledene ad ministrateur en voorzitter van den Kerke- raad van de Gereformeerde Kerk en ver vulde hij nog verschillende andere func ties. KOUDEKERK Woningbouwvereeniging opgericht. Onder voorzitterschap van den burgemees ter dezer gemeente, den heer G. Verheul, had op het raadhuis een vergadering plaats om te geraken tot oprichting van een wo ningbouwvereeniging. Hiertoe waren een 18-tal personen uitgenoodigd w.o. het col lege van B. en W. en de raadsleden. De voorzitter schejste de toestand van den woningbouw in deze gemeente. Er heerscht hier gebrek aan arbeiderswoningen en waar het particulier imitiatief ontbreekt meent spreker, dat de tijd gekomen is om een woningbouwvereeniging op te richten. De aanwezigen konden zich hiermede ver eenigen, zoodat besloten werd tot oprich ting van een woningbouwvereeniging „Goed Wonen" te Kouderkerk aan den Rijn, zich ten doel stellende in het belang van de verbetering der volkshuisvesting alhier werkzaam te zijn. Hierna behandel de de voorzitter de statuten, welke na be spreking werden vastgesteld, terwijl voorts tot bestuursleden werden gekozen de hee ren H. van Leeuwen Hzn., H. Verburg, A. J. Lieverse en A. van Weelden. Spreker dankte tenslotte de aanwezigen voor hun opkomst en sloot de vergadering. Hardrijden. Zaterdagmiddag was op de Ryn bij Prinsenschouw een wedstrijd uitgeschreven in hardrijden met priksle den. Er waren 23 deelnemers en er was een flinke belangstelling. De uitslag was: le pr. Wim van Dam, 2.50; 2e pr. Piet van Dam 2.3e pr. Cornelis van Leeuwen Azn 1.50; 4e pr. H. Ho genes f 1.5e pr. Cor Kagenaar f 0.50. De pryzen wenden met een toepasselijk woord door den voor zitter de heer R. A. Meyer aan de winnaars uitgereikt. LEIMUIDEN IJsclub. Op de ijsbaan van de ijsclub „Nut en Vermaak" had een wedstrijd op de schaats plaats in het slededuwen. Aan dezen wedstrijd mochten paren deelnemen. Heen moesten de dames de slede duwen met de heer in de slede en terug moest de heer de slede duwen met de dame in de slede. Aan dezen wedstrijd namen 24 paren deel. Het was een spannende wedstrijd en er werd flink gelachen. De pryzen werden gewonnen: 1. mej. N. v. d. Meer en de heer P. Bontje; 2. Mej. M. Keyzer en de heer P. Koot; 3. Mej. A. Langeslag en de heer D. v. Berkel. De prijzen werden door den heer J W de Ren, gemeente-secretaris, die mededeelde dat de burgemeester verhin derd was dit te doen, uitgereikt TER AAR Hardrijden met een balletje. Door de Ter Aarsche IJsclub werd op de groote baan een wedstrijd georganiseerd in het hardrijden met hindernissen, welke bestond uit het vervoeren van een balletje op een presenteerbord. Van de zes en dertig deelnemers wist de heer Ant. den Haan de eerste prijs te veroveren, waarop volgde J. Kroon, J. den Haan, Fr. v. Rijn en J. Koeleman Czn. Het waren geldprijzen. WOERDEN Het driepunten-ideaal. Een zeer leer zame en boeiende aVond werd door een zeer groot aantal parochianen bijgewoond (naar schatting waren er ruim 500) in het Patronaat, waar de weleerw. heer Henri de Greeve sprak over het driepunten-ideaal. Pastoor v. d. Hoeven o.f.m. verwelkomde allen in een kernachtig toespraakje, in het bijzonder de aanwezige geestelijken, den spreker en oud-kapelaan pater van den Boezem o.fjn. Ook de burgemeester was aanwezig. De drie punten, over welke spr. rede handelde en die van te voren onder de vergadering op plaatjes waren verspreid, waren de volgende: 1. Ik zal geen zonde doen met het hart of door de daad om wille van stoffelijke goederen. 2. Ik zal mij vrijwillig beperken bij het aanwerven en genieten van stoffelijke goederen. 3. Ik zal de stoffelijke goederen gebruiken voor de eer van God en tot welzijn van den naaste. Een der groote problemen, die ook St. Franciscus reeds doorzag is het bezit, dat de mensch ten goede of ten kwade kan strekken. Uitvoerig ging spr. op deze pro blemen in, bracht ze in verband met de tegenwoordige wereldtoestand, om ten slotte te wijzen op de Derde Orde van St. Franciscus, waarin de sociale hervorming der wereld verborgen ligt. Om tot verbe tering te komen geldt ook hier de regel van den Bond zonder Naam: „Verbeter de wereld, begin bij Uzelf". Deze gloedvolle rede werd met langdurig applaus toege juicht, onderstreept door pastoor v. d. Hoeven, die den .spreker hartelijk dank bracht. Een prachtavond. ZOETERWOUDE Het was 10.000 K.g. Gedwongen te zijn een verslag te rectificeeren, is voor den verslaggever niet aangenaam, maar ditmaal is de rectifactie een vreugdevolle taak. In het verslag van de hardrijderij om brandhout hebben wij vermeld, dat een ingezetene 600 K.g. brandhout beschik baar had gesteld. Aan elk der 64 deelne mers werd bij het starten een bon voor 50 k.g. gegeven, voor eiken winnaar van 'n rit werd een premie van 25 k.g. uitgeloofd waarboven nog 8 prijzen van 75 tot 250 bij de afgifte van het brandhout werden echter de deelnemersbonnen tot giroote vreugde en dankbaarheid van de gega digden, van 50 tot 100 k.g. verdubbeld, zoodat wy gezien nog de royale uitdeeling, moeten rnededeelen dat er totaal 10.000 k.g. brandhout is afgegeven. Wij hebben, zooals het de pers betaamt, nu de volle waarheid medegedeeld. ZOETERWOUDE (H. R.) St Josephsgezellen. Dinsdagavond 7.30 uur verpliohte bijeenkomst van de Ge zellen. Woensdagavond 7.30 uur ontwik- kelings-cursus. Vrijdagavond tooneelrepe- titie. Alle spelers worden verwacht ZEVENHOVEN Ijsvermaak. Zooals reeds eerder ver meld, had Vrijdagmiddag de wedstrijd plaats voor de schooljeugd. Dagen lang hadden de kinderen naar dit feest uitge zien, en niet minder getraind, zoodat met volle moed de strijd aangebonden werd. De uitslag'was ols volgt: Hardrijden voor jongens van 11 tot en met 13 jaar: le prijs J. de Groot A.Hz., 2e pr. H. v. d. Helder, 3e pr. A. Könst, 4e pr. H. de Groot A.Jzn., 5e pr. H. v. d. Sluis, 6e pr F. Reijneker, 7e pr. J. Hobbema. Kleuterwedstrijd jorgens: le pr. R. Boc- xe, 2e pr. P. de Groot H.Mzn^- 3e pr. M. de Groot B.Jzn. Wedstrijd voor meisjes van 1113 jaar: le pr. M. Vink, 2e pr. Fr. Bosman, 3e pr. Rie de Groot K.Md., 4e pr. An Kerkhoven. Wedstrijd voor meisjes van 8 tot 10 jaar: le pr. Fien v. Rijn, 2e pr. Miep Könst, 3e pr. Tim v. d. Meer, 4e pr. Bets v. d. Helder, 5e pr. Bep Hassing. Kleuterwedstrijd: le pr. Rie Kerkhoven, 2e pr. Rie van Rossenberg, 3e pr. Coba Nieuwenhuizen. Na afloop had de prijsuit reiking plaats, welke bestond uit geld en luxe voorwerpen. Ijsvermaak. Het bestuur van de ys- club „de Vooruitgang" kan op dit festijn nog eens terug zien. Hoewel aanvankelijk het weer niet mee liep, en de aankondiging om 11 uur v.m. pas door de gemeentelijke „omroeper" was rond gebazuind, was om 3 uur, het aanvangs-tijdstip, de baan vol ledig bezet, en hadden zich reeds 25 pa ren voor den strijd aangemeld. Met dit aantal werd de ring bestormd. Na veel kampen was de uitslag als volgt: le prijs H. Bos en mej. Tokker, 2e pr. W. v. Steyn en mej. Cath. de Jong; 3e pr. T. Versluis en mej. A. Oskam; 4e pr. C. v. d. Hoord en mej. A. v. d. Helm. De pryzen waren resp. ƒ7.50, 5, f 2.50 en ƒ1.50, welke in café ,De Viersprong" door den burgemees ter werden uitgereikt. Vermoedelijk zal de zer dagen ook nog een kinderfeest worden georganiseerd. IJsclub de „Vooruifgang". Vrijdag avond had de jaarvergadering plaats van de ijsclub in café „de Viersprong" onder voorzitterschap van den heer G. v. Rossen berg. Uit het verslag van den waarn. pen ningmeester blijkt, dat de vereeniging er nog zoo slecht niet voorstaat. Het saldo op 1 Jan. 1941 bedroeg 112.60, wat door de verificateurs, de heeren Veenboer en van Tricht, werd bevestigd. Bij de bestuursver kiezing waren aftr. de heeren P. Domburg en B. Slingerland, welke laatstgenoemde zich niet meer herkiesbaar stelde. Na stem ming werd P. Domburg herkozen en A. v. d. Sluis in de vacature benoemd. Maar het bestuur onderging nog meer veranderingen. De heeren G. de Bruin en P. J. de Groot hadden bedankt; er moest weer een stem ming gehouden worden, baarbij gekozen werden de heeren P. v. d. Zaan en P. Veen- boer. De scheidende bestuursleden werden tot eereleden benoemd.; de burgemeester werd weer tot eere-voorzitter benoemd. Na rondvraag sluiting. Ziekenhuisfonds. Vrijdag hield de ver eeniging „Ziekenhuisfonds" haar jaarver gadering in Café „Viersprong" van P. E. Heemskerk, onder voorz. van den heer G. v. Trigt. De secr., dr. Lucardie, las het jaar verslag, waaruit wij vernamen, dat het jaar gunstig was geweest voor de vereeni ging; 8 patiënten werden in het ziekenhuis opgenomen, met gezamenlijk 144 ligdagen; 2 personen werden behandeld met Rönt- gen-stralen. Hierna gaf de penningm. zijn jaarverslag. Kasgeld op 1 Jan '40 1907.31, terugbetaald aan de gemeente 165. Thans op 1 Jan. '41 bedraagt het kasgeld ƒ2023.33. Tot verificateurs werden aangewezen do heeren H. K. Bos en G. Maurits. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren dr. Lucardie, J. J. J. Könst en L. S. Slingerland, werden herkozen. Bij do bespreking voortzetting van het operatie tarief, werd dit punt aangehouden, daar de spreker uit Alphen a. d. Rijn niet was gekomen. Het volgende punt was reglementswijzi ging in verband met de verhooging van de ligdagen in St. Elisafceth-Ziekenhuis en Diaconessenhuis op 3. Besloten werd art. 2 dusdanig te wijzigen, dat 3 werd gege ven voor eiken ligdag tot een maximum van ƒ90 dus 30 dagen. Ook werd besloten voor een jaar, voor het vervoer van pa tiënten vanuit het Ziekenhuis (ontslage nen) 4 toe te staan. In dezen tijd zijn ve len niet in staat een auto te bekostigen. Den bode werd, evenals vorig jaar, een gratificatie van ƒ25 toegekend. Na rond vraag sluiting. KATWIJK a. d. RUN, 17 Jan. Groenten- veiling. per kist van 6 kg.: boerenkool 28 46 cent, per 100 kg.: roode kool f 5.20 5.50, gele kool f 4.004.60, groene kool 4.104.60, uien 4.505.00, per kist van 20 kg.: waschpeen 1.852.30, kroten 50 tot 56 cent. TER AAR, 18 Jan. Centralë Velling. Andijvie 35 cent, Boerekool 2530 cent, groene Savoye kool 2.004.00, knolsel- derie 11. VINKEVEEN, 16 Jan. Groentenveiling. Witlof I 2024, idem II 1217, idem stek 710 en boerenkool 5.10 per 100 kilogram.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3