OMGEVING Weerbericht BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 14 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 1 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal By onze agenten /O cent per week. f 2 60 per kwartaal Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad I 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel Ingezonden mededeel ingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 17. 55 uur. Zon op 9.43 uur. MAANSTANDEN. 14 Januari 9.49 on-der, 19.39 op 15 Januari 10.25 onder, 20,52 op 16 Januari 10,55 onder, 22,08 op 17 Januari 11.25 onder, 23.23 op 18 Januari 11.52 onder 19 Januari 0.40 op, 12,19 onder 20 Januari 1.58 op, 12.49 onder. (Laatste kwartier). 21 Januari 3.14 op, 13.20 onder. .oiioiioiioiioiioiioiioiicDiicr. - Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- U 0 iang en zonsopkomst 0 Deze tijden zijn voor hedenavond t en morgenochtend: U 0 ZONSONDERGANG 17.55 uur. - n Z ZONSOPKOMST if r 9.43 uur. Q Q Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te worden. 0 ^fioiioiioiioiioiioiioiioncr RIJKSSUBSIDIE TUBERCULOSE BESTRIJDING. In Staatscourant nr. 8 brengt de secre taris-generaal van het «departement van Sociale Zaken ter kennis van belangheb- beijden, dat verzoeken om Rijkssubsidie voor de tuberculosebestrijding voor 1941 vóór 1 Maart a.s. moeten worden ingediend en verzoekt hij den besturen der vereeni- gingen nauwkeurig op te volgen de voor schriften, welke met betrekking tot de in diening van de subsidie-aanvragen in de algemeene subsidie-voorwaarden zijn ge steld. In het bijzonder geldt dit verzoek ten aanzien van de vermelding van uitbe talingsadres c.q. gironummer. Vermelding van een gironummer mag slechts geschie den, indien de vereeniging een giroreke ning te haren name heeft, doos niet, indien de rekening staat ten name van voorzit ter, secretaris of penningmeester persoon lijk. In dit geval dient geen gironummer vermeld te worden, doch een "juist en vol ledig duidelijk geschreven adres (naam, straatnaam, huisnummer en plaatsnaam) voor toezending van een postchèque. De uitbetaling van subsidies aan vereeni- gingen, die geen girorekening te haren na me heffen, geschiedt n.L uitsluitend per postchèque, gesteld ten name der vereeni- ging. GEMEENTEN EN FILMKEURING. Geen nakeuring meer, noch beperking van leeftijdsgrens. In artikel 4 eerste lid van de Bioscoop wet is bepaald, dat de gemeenteraad onder goedkeuring van de Kroon bij verordening kan bepalen, dat vergunningen voor het in het openbaar geven van bioscoopvoorstel lingen slechts zullen kunnen worden ver leend met inachtneming van de in die ver ordening gestelde voorschriften. Thans is in het verordeningenblad een besluit verschenen van de secretarissen- generaal van Binnenlandsche Zaken en van Justitie, volgens hetwelk voorschriften, als bedoeld in genoemd artikel 4 eerste lid, niet mogen strekken tot keuring van de te vertoonen films of van de afbeeldingen ter reclame voor films, noch tot het verbie den van toelating van personen beneden zekere leeftijdsgrens bij voorstellingen. Gemeentelijke verordeningen, welke thans van kracht zijn, verliezen van rechts wege haar geldigheid, voor zoover zy in atryd zyn met de nieuwe bepaling. DE WINKELSLUITING. Ook in normal etijden zal zij vroeger Ook in normale tijden zal zij vroeger De omzetten van den winkelstand heb ben in hét afgeloopen jaar allerminst ge leden van de verlate opening en vervroegde sluiting van de zaken, aldus de strekking van een artikel in het Algemeen weekblad voor den middenstand. Het publiek heeft blijkbaar een groot aanpassingsvermogen, zoodat de winkelstand ook als normale tij den weder aanbreken niet beangst behoeft te zijn om radicale maatregelen te nemen met betrekking tot de regeling van de vérkoopstijden," Het blad herinnert er dan aan dat de toe- DE HARINGVANGST IN DUITSCHLAND. Holland als leermeester. Een Nederlander schrijft ons uit Bre men: De uitvinding van Willem Beukelszoon hebben de Nederlanders betrekkelijk lang geheim kunnen houden. Toen echter de ha ringvangst de goudmijn voor Nederland werd, drong het geheim van het haringka ken ook tot Duitschland door. Sedert was Nederland de leermeester van de Duitsche „Wasserkante" Tusschen twe haakjes: voqral in Bremen had men voor Nederland steeds de grootste waardeering; in de 17de en 18de eeuw was het er regel, dat de rijke jongelui aan Nederlandsche universiteiten studeerden en de meeste predikanten te Bremen waren in Nederland opgeleid. Haast heel West-Duitschland was overi gens in de 18de eeuw als het ware op Nederland georiënteerd. Zoo is het begrij pelijk, dat iedereen, die het tot iets wilde brengen, destijds naar Nederland toog. Nu trokken in de 17de, 18de en 19de eeuw ook geregeld Duitsche kneuterboertjes als seizoenarbeiders in het voorjaar naar Hol land, bijv. als hooier (Hannekemaaier), wieder, turfsteker en soms ook wel als handlanger in het bouwbedrijf. Ze lieten moeder-de-vrouw achter, die in hun afwe zigheid voor het land en de kippen, geiten en varkens zorgde. De koe ontbrak gewoon lijk. Een gedeelte van deze kneuterboertjes kwam nu op de Nederlandsche haring vloot terecht. Het beviel hun er zoo goed, dat zij haringvisscher bleven en eindelijk als „meester-haringvisscher" naar de „Hei mat" teruggingen. In de 18de eeuw was er bijkans geen Hol- landsche logger, die niet een Duitschen vis- scher aan boord had. Nu kwam ongetwij feld een groot gedeelte der virschers uit de Duitsche kuststreken, de „Wasserkante". Maar stellig kwam toch wel de helft uit de omgeving van Minden, Buckeburg en Sadthagen, dus reeds uit het Hannoversche, uit Westfalen en uit Lippe. Thans zijn de tijden veianderd. Het zijn nu Nederlanders, die op Duitsche visschers- schepen varen. Doch de neiging vah de landbevolking uit Westfalen, Hannover en Schaumburg-Lippe, om visscherman te willen worden, is dank zij de goede ervarin gen in Nederland, blijven voortduren tot in onze dagen. Zoo komt thans nog 85 per honderd van de bemanning der groot ste Duitsche Haringvisscher ij, de Bremer - VegesackerMaatschappij, uit deze land- districten. Zoo telt het stedeke Windheim in den kring Minden heden nog 1000 haring visschers, van wie er 50 als kapitein va ren. Vandaar, dat het begrijpelijk is, dat juist in dit Windheim in 1935 de eerste Duitsche haringvisscherijschool werd op gericht, geheel naar het voorbeeld van de Nederlandsche visscherijschool te IJmui- den. Maar er blijft toch een groot verschil tus schen de Duitsche en Nederlandsche haring visschers bestaan. De romantiek speelt bij de Duitschers ook hier een grootere rol. Voor het uitvaren vieren de Duitschers eerst feest, een feest, waaraan de heele burgerij deelneemt. De Nederlanders zet ten eerst de blommetjes buiten, wanneer de besomming groot is geweest. Het feest wordt gegeven door de plaat selijke zeeliedenvereeniging, waarvan er in de Duitsche land«districten reedj 20 be staan. SU nden van 1914—'18 van grooten invloed zijn geweest op de winkelsluitingsregeling in die dagen en daarna. Het schijnt dat op dit punt de geschiedenis zich herhaalt. Door het hierboven genoemde feit van een niet verminderden ja zelfs vergrooten om zet zal het legioen der onwrikbare pal staanders voor 'n ongelimiteerde verkoops mogelijkheid een gevoelige deuk hebben gekregen, wat overigens niet zeggen wil, dat de strijd over het winkelsluitingsvraag- stuk geheel beslecht is. De vraag, die, volgens het blad n.I. aan de orde zal komen luidt: Vervroeging in welke mate. De sluiting om-8 uur zal wel een einde nemen en de strijd zal nu gaan tusschen 7 en 6 uur, welke twee tijdstip pen elk hun eigen voordeelen hebben. Men kan hierbij echter komen tot een synthese, welke zou moeten bestaan in het invoeren var een sluiting om 7 uur (ook op Zater dag) en uit een verbod van arbeid door winkelpersoneel na 6 uur 's middags. De meeste zaken met personeel zullen dan ook wel om 6 uur sluiten en de zaken zonder personeel kunnen na dit tijdstip nog een uurtje geopend blijven om te kunnen vol doen aan een vertraagde behoefte van den consument. Tenslotte beveelt het blad dit vraagstuk ln aller aandacht aan, hoewel het in deze dagen nog niet brandend van actualiteit is. UITVOER VAN WILD. Pluimveecentrale monopollehoudster. Blijkens een besluit van den secretaris generaal van het departement van Land bouw en Visscherij is de uitvoer van le vend en geslacht wild tot een nader te be palen tijdstip slechts aan de stichting Ne derlandsche centrale voor eieren en pluim vee, gevestigd te Beekbergen als mono poliehoudster toegestaan. M. VERBERK. t Zondag is te Vught ruim 61 jaren oud, overleden de heer M. Verberk, die vroeger op den voorgrond trad in de middenstands organisatie te 's-Hertogenbosch en het Bos sche diocees. Hij is o. m. directeur van de Centrale Hanzebank te 's-Hertogenbosch ge weest. Hij was ridder in de orde van den H. Gregorius den Groote. OP DE BOLLENBEURS De bloemen waren tentoongesteld in eenige slecht te bereiken vertrekken, twee hoog, en de ruimte was zoo klein dat men slechts voetje voor voetje langs het ge- exposeerde kon loopen, daar het bovendien nog zeer druk was. „Het bollenvak is hog niet dood". Neen, werkelijk niet. Als men al het tentoonge stelde ziet, staat men verstomd van de energie welke de vakbeoefenaren, ondanks alles, nog hebben. Het is onmogelijk om elke variëteit te noemen! Slechts eenige; de niet-genoemde zijn er niet minder om. Gebr. Eggink, Voorschoten liet London zien, een groote gele Trompet. G. Lubbe en Zn., Oegstgeest, had in hetzelfde genre Rembrandt. Inc. Fire Glow van J. W. A. Lefeber, Lisse en de groote Ine. Bartigan van War- naar en Co., Sassenheim, trokken veler be langstelling. Mendel President Kallio, karmijnrose op witten bodem, en Trompet Lotto Svard wekten herinneringen aan Finland. E. Oostdam, Noordwijkerhout, zond twee Incomparatiles in. Leeuwenhorst leek ons het best. De forsche Inc. Elly Ney van D. W. Lefeber en Co., Lisse was opmerkelijk. Gebr. v. d. Nouland vroegen dit maal ook de aandacht van Bicolor Nella; een forsche bloem. De firma L. van Grieken en Zn. Lisse, had een fijne stand met 5 Narcissen-varië teiten, waarvan Inc. Composer en Inc. Dr. Brüning het meest opvielen. C. Jonkheer en Zonen, Hillegom be kwam voor e.v.t. Bel ami een G. v. V. Een karmijnrose tulp met witte rand op witte bodem. Ter opluistering had deze firma ingezon den eenige potten met Scilla Spring Beauty. Konijnenburg en Mark, Noordwijk had wederom haar schitterende collectie Tul pen-zaailingen ingezonden, waarvoor zich veel liefhebbers verdrongen. Ant. Berbee uit Lisse liet zien, wat on- geprepareerde Anna-Marie op dit tijdstip vermochten. Groote, bijna volmaakte tros sen. Mej. Vreeburg en Gebr. Vreeburg Lisse lieten Inc. Scarlet Elegance bewon deren. Tot slot noemen wij nog Inc. Clamor o.a. door Gebr. Vreeburg en C. A. v. Pari don, Noordwijkerhout ingezonden. Ook in de beurszaal was het vol. Eenigen handel in betere soorten Tulpen en Nar cissen, en veel besprekingen over verschil lende toestanden- Vernomen werd o.m. dat de Commissie, bestaande uit de heeren dr. Dijl, dr. Ver- hage en ir. Volkersz, welke opdracht had de autoriteiten in te lichten over den financieelen toestand in de bollenstreek haar rapport had ingediend. Over de con clusies tast men in het duister. HAARLEMMERMEER Geboren: Adxianus Seraphimis, Z. van A. Koolbergen en C. Stiekema. Cor nelia Jacoba, d. van W. G. de Vente en N. Swaan. Jacobus, z. van J. van Splun- ter en N. de Koning Heinrich, z. van C. H. Brand-emann en J. de Groot Hendri- ka Hermina, d. van P. Pols en M. Helmigh. Annie Helena, d. van J. J. van Rijssel en M. G. de Kooker. Dirk, z. van A. D. de Regt en W. Verdel. Marie, d. van D. Schijff en P. Kinkel. Joseph Wilhelmus, z. van P. F. Leenknegt en R. Verstraeten Siebren Hendricus, z. van S. H. Nuis en H. van den Bos. Jannetje, d. van P. van Beusekom en J. Poortvliet. Petronella Antonetta Maria, d. van L. Dam en E. Brant Cornelia Elizabeth, d. van H. Res sort en E. C. Frediriks. Antje Johanna, d. van D. van der Maarl. en M. Los. Dirk z. van H. Jansen en M. de Goede. Cor nelia, z. van P. Bouterse en E. B. Prins, Maria Petronella, d. van P. Korthals ei L. Eijk. Ondertrouwd: Sander Kwint 25 j. en Willempje Korthaals 21 j. Gijsbert van der Lip en Elisabeth Jacoba Sn a terse 23 j. Albert Adrian us van Zelderen 27 j. en Leentje Voogt 28 j. Getrouwd: Cornells Adrianus Huls- bosch 35 j. en Geertje Krom 32 j. An- thonius Theodorus de Kort 27 j. en Catha- lina Elisabeth Hofstede 24 j. Overleden: Hendrik Kaan 80 j., wedn. van B. Camphorst. Simon La- grouw 78 j., echtg. van F. Eax. Johan nes Rijgersberg 66 j., wedn. van M. C. de Hey. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. Mej. J. Bekker, Valkenb. weg alhier, slaagde voor het examen boek houden en aanverwante vakken, afgenomen door de Ver. v. Leeraren in de Handelwe- tenschappen. LEIDSCHENDAM Gemeente-begrooting. De gemeente-begrooting dienst 1941 geeft de volgende cijfers te zien. Gewone dienst: inkomsten f 523.389,58, uitgaven f 593.996,67, nad. saldo f 70627.09. Van den kapitaaldienst zijn de cijfers resp. 196.881 83 en f 221.453,55, nadeelig slot 24571.72. In overeenstemming met Ged. Staten van Zuid-Holland werden tot dekking van de werkloosheidsuitgaven geen bijzondere bij dragen uit 's Rijks kas geraamd, hetgeen de oorzaak is, dat de aangeboden begrooting niet sluit. Over de financieele positie van de ge meente, aldus B. en W., valt momenteel zeer weinig te zeggen. In afwachting van de herziening der financieele verhouding tusschen rijk en gemeente, meen en B. en W. goed te doen zich ook dit jaar van be schouwingen op dit punt te onthouden. Over het belastingjaar 1941-1942 zullen op de hoofdsom der gemeentefondsbelas ting 75 opcenten worden geheven. De op brengst hiervan wordt door de belasting'n- spectie geraamd op f 40.800, terwijl blij kens de raming de gemeente een bedrag van 10.333.34 tegoed heeft als uitkeering uit het gemeentefonds berekend per aangesla gene in de gemeentefondsbelasting (3e kl.). De kosten van werkverschaffing aan werkloozen door of vanwege de gemeente ondernomen worden geraamd op 88.000, in deze post is het uitvoeren .van het vaar- slootenplan begrepen. Voor steun aan werk loozen is uitgetrokken een bedrag van 16.000. Het gemiddeld steunbedrag per man per week bedraagt f 10.50. Voor 1941 wordt gerekend op gemiddeld 84.2 onder steunden per week. De kosten van extra hulpverleening (B- stc^) aan werkloozen wordt geraamd op 790.Vqor 1941 is bij de raming reke- r- gehouden met een aantal werkloozen van 100. Blijkens schrijven van het Depar tement van Sociale Zaken kan besteed worden 7.90 per werklooze voor B-steun, hiervan komt 2.per werklooze ten laste van de gemeente en f 5.90 ten laste van het departement van sociale zaken. De kos ten van steunverleening aan kleine tuinbou wer.' wordt berroot op 989.60. Voor sub sidie aan werkloozenkassen, in verband met uitgaven over 1939 wordt een bedrag v. a 5250.uitgetrokken. Kleerendief aangehouden. Door de marechaussee is op den Veurschen Straat weg aangehouden zekeren Van B. uit Voor schoten, die des r.achts bij de familie W. aan den Veurschen Straatweg eenig wasch- goed, dat te drogen hing, had gestolen. Van B. is in het arrestantenlokaal te Leidschen- dam ingesloten. Oliediefstal. Zaterdag j.l. hebben in brekers van het slot toegang verschaft tot de opslagplaats van de verffabriek „Tita- nine" aan den Oostvlietweg, alhier. Door de inbrekers is een groote hoeveelheid olie medegenomen. In de Starrevaartpolder zijn Maandagmqrgen eenige ledige vaten ge vonden, welke afkomstig waren van boven genoemde fabriek. De politie heeft dezen diefstal in onder - Geboren: Cornelis Theodorus z. van L. C. Janson en M. W. van Bohemen Lambertus Theodorus z. van C. A. Weer denburg en M. G. Nederpel Johanna Margaretha Gemma Maria d. van P. J. G. van der Zon en M. A. Lelieveld Wilhel- mina Gertrudis Maria d. van F. P. Bierhuis en A. J. Evers Alida Mari^, d. van G. J. in 't Veen en E. M. van Dongen. Overleden: Johanna Petronella Reu- neker 60 j. NOORDWIJK Personalia. Tot tijdelijke administra tieve hulp op de afdeeling Sociale Zaken ter gemeente-secretarie is benoemd de heer F. B. J. Visser, alhier. NOORDWIJKERHOUT Paters Jezuieten op „Leeuwenhorst" De Paters Jezuieten van Huize Katwijk uit den Haag hebben tijdelijk met hun interne leerlingen intrek genomen op kasteel „Groot Leeuwenhorst" en de villa „Dijk en Burg" alhier. Vertrokken: A. Vlieland naar Zandvoort J. F. van den Berg naar Lei den J. M. van der Eist naar Noordwijk A. A. Caspers naar Noordwijk F. M. Duurkoop naar Voorburg P. E. Ro- myn naar Oegstgeest H. P. Donicie naar Amsterdam M. van Emmerik naar Voor hout A. M. de Groot naar Voorhout H. Hoppenbrouwer naar Leiden Th. M. M. Maes naar Eindhoven Ph. H. van Rijn naar Zwammerdam S. van Stijn naar Noordwijk E. Szimics naar Buda- Agentia LEIDEN. Zaterdag R.-K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden, St. Vincentiusgeb. Hoogl. Kerkgr. 32, 4 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 11 Januari 20 uur tot Zaterdag 18 Januari 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesum, Mare 110 Tel. 20406 en de Zuider Apotheek Lammenschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Pest J. M. Scheffers en W. B. Echeffers naar Hillegom J. H. Maas naar Hillegom L. A. Verdegaal naar Haarlem J. W. B. Saaltink naar Hillegom R. L. Hane- veld naar 's-Gravenhage L. J. van Berkel naar Hillegom B. J. Maas naar Hillegom C. M. Koster naar Haarlem A. C. Hoogenboom naar Hillegom. Gevestigd: I. Verhaegen naar Voor hout A. van Deursen van Rotterdam H. Hoppenbrouwer van Leiden J. Th. Duurkoop van Voorburg H. J. F. Smeenk van 's-Gravenhage C. H. A. van Kampen van Lisse G. J. Damen van Heemstede Th, van der Maat van Voor hout A. M. E. Bakker van Warmond B. W. Gennotte van Rotterdam J. Slin gerland van Bloemendaal Antoon van Tongeren van Den Helder D. de Boo van Den Helder Arnoldus Christiaan Hoekstra van Heel en Panheel J. Heemskerk van Noordwijk M. T. Wiertz van Noordwijk Helena W. Zoet van Voorhout C. J. Meijer van Bloemendaal G. J. P. Delteijk van Rotterdam J. W. M. Bangert, A. W. M. Wilde, L. A. M. Verwiel, H. A. M. Verwiel, E. P. A. M. Swagemakers, F. T. M. van der Staaij, M. J. J. M. Smits van Waesberghe, J. P. M. Smits van Waesberghe, A. I. M. Smits van Waesberghe, E. G. M. Smits, R. M. J. B. Rinck, A. M. H. B. Rinck, A. J. M. I. Regout, X. Munninghoff, J. H. L. van de Mortel, J. Menge, R. J. E. van der Lande, A. J. A. van Kempen, Jhr. F. A. W. W. van Heyden en Jhr. E. L. J. M. van Groten huis van Onstein allen van 's-Gravenhage. SASSENHEIM Installatie van de Kruisvaart. In den smaakvol, ingerichten blircht hield de Kruisvaart haar installatie van 14 nieuwe leden, waarvan er echter twee door ziekte verhinderd waren. De pastoor was wegens afwezigheid tot zijn spijt verhinderd. De directeur, kapelaan F. Langelaan, ver welkomde de genoodigden en sprak een warm woord voor de Kruisvaart, spreker betoogde dat een meer dan driejarige lei? ding voor de jongens door degelijke lei ders, die hen van alles bijbrachten, die hun steeds de KruisvaartwM onder de oogen brachten, tóch zeker ten goede zal komen aan de jongens. Daarna had de installatie plaats, waarben eveneens de* directeur den aspiranten het gewicht aantoonde: door deze installatie n.I. worden ze door de Kerk zelf verheven tot jongens van Christus Koning, een eeretitel die echter van hen vraagt een stipt onderhouden der wet. Vol jong enthousiasme legden ze als jonge ridders hun belofte af, onder dood- sche stilte van de aanwezigen, met het „Christus Vincit" werd de installatie be kroond. Daarna werd een banuur ge demonstreerd bestaande uit instructie, lied spel en de vaardigheid „gids". Hierdoor kregen de toeschouwers een schoon idee van wat er op de bijeenkomsten plaats vindt. Tot besluit een tooneelstukje: „Het Duivelsbruggetje". 't Werd echt jongens achtig opgevoerd, wel eens te spontaan en te jongensachtig, maar het publiek genoot van hun optreden, dat 't karakter droeg van een generale repetitie. Intusschen be merkten we onder hen goede tooneel- spelers in den dop. Voldaan waren allen over den avond, het was een avond vol dis cipline, en zoowel de plechtigheid van de installatie als het onderwijzende van het banuur alsook het geestige van lieden too- neelspel hebben deze avond tot een echte kruisvaartavond gemaakt; voor de kruis vaart van Sassenheim gaan bloeiende dagen aanbreken dank zij vooral de goe de leiding van directeur, baljuw en herau ten. 'x xiEA'i'Lh HUUFDFILMS INHOUD AANVANUbUU. KEURING Lldo: Sterker dan de wet (Paul Harden) Spanning lederen avond 7.30 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Goedgekeurd voor volwassenen Lnxor: De model-echtge noot (Heinz Rüh- mann) Komisch lederen avond 8 uur. Zondag 26.30 uur. ^ederen dag 2 uur rnatinée. Toelaatbaar voor volwassenen Trianon: Gescheiden op stap (Heli Finkenzeller) Komisch lederen avond 8 u. bondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Goedgekeurd voor volwassenen Rex: De 3 Codona's (René Deltgen) Sensatie lederen avond 8 u. jondag van 2—7 uur lederen werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd voor volwassenen Casino: Moederlied (Ben- j amino Gigli) Ontroerend lederen avond 8 uur. Zondag 2 uur, 4 y, en 8 uur Zaterdag en Woens dag 2y2 uur matinée Goedgekeurd voor volwassenen

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2