OMGEVING Burgerlijke Stand BIOSCOPEN TE LEIDEN Laatste Berichten MARKTBERICHTEN MAANDAG 6 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 „Wij vieren in de kercke ONTROEREND KERSTSPEL VAN LEIDENS KATHOLIEKE JEUGD Wat wij „gevierd hebben in de kercke" met al den jubel en de prachtige symboliek der Liturgie, is gisteren ten tooneele ge voerd door dé jeugd van Katholiek Leiden, nL het mysterie van den Kerstnacht, zoo als het zich telkenjare herhaalt in het leven van den mensch, het Geheim der Mensch- wording van den Emmanuël, den „God met ons". In het Kerstspel van Herman Dieven- dal vonden de leden van de K.J.M.V., van de St. Josephsgezellen, van de Voortrekkers en van de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Kath. Actie, in samenwerking met de St. Odo-koorknapen, een heeriljke vormge ving van hun eigen innige gevoelens. De historische gebeurtenis van de geboor te van het Kindje van Bethlehem herhaalt zich in een andere orde voortdurend in ons eigen hart. Nog altijd komt het god delijk Woord in onaanzienlijke gestalte tot ons, nog altijd komt het Licht der wereld schijnen in den donkeren nacht en wordt aanvaard door hen, die ootmoedig en nede rig zijn, doch afgewezen door een wereld, die zich slechts bekommert om „zaken doen" en ij dele genoegens najaagt. Herman Dievendal beeldt dit alles tref fend uit, door zijn spel zich te laten afspe len „in dien onbeperkten ouden tijd, dien we met de ooren opvangen uit de Kerst- leysen en met de oogen aflezen van de Kersttafreelen der eerste schilders onder onze voorvaderen". Zoo is het een spel van alle tijden en voor alle menschen, die van goeden wille zijn en voor wie de hemelen vanzelf open gaan. Het tooneel is een dorpsplein; op den achtergrond de kekr met haar ouden en breeden poort, links een herberg „De Stadt Rome" en rechts een onaanzienlijke schuur. In de kroeg is het gezellig, daar komen de kleermaker, de smid, de schoenlapper en de slachter, die op den vooravond van het Kerstfeest terecht mogen pochen op de goe de zaken, die zij gedaan hebben, en het zich nu „gezellig" gaan maken bij het bier van den waard en bij het kaartspel. Zij zien niet wat de oude varkenshoeder ziet, die buiten op het plein zit en zich te vergeefs in Kerststemming tracht te blazen door eën simpel liedje op de fluit. Zij zien niet hoe Maria en Joseph in het dorp komen en niet weten waar onderdak te vinden. De varkenshoeder heeft geen ver blijf aan te bieden; hij kan slechts zijn ar melijke mantel aan Maria géven. Bij den smid zou het lekker warm zijn geweest, maar de smid zou er eerst met zijn vrouw over moeten praten en blijft intusschen in de kroeg zitten; de schoenlapper kan niet blijven geven„aan eiken landlooper; en de waard houdt er geen philantropische instel ling op na. U kent al die uitvluchten wel. De oude koster is tenslotte bereid, de oude schuur af te staan. En daar voltrekt zich het Kerstgebeuren en uit de deuropening straalt een hemelsch licht. St. Joseph en de varkenshoeder knielen als eersten neer, weldra gevolgd door de kinderen, die als koorknapen uit de kekr komen en hun blij de Kerstliederen aanheffen. Adeste fideles! Nu komen ook de andere dorpelingen en vérhalen van den Kerstnacht en van won dermooie legenden. En ten laatste komen ook de kroegbezoekers; och zij zijn geen verstokte zondaren; als zij dat geweten had den. Daarna komt de Nachtmis en allen: Maria met het goddelijk Kind, St. Joseph, de koorknapen, de dorpelingen en allen, die van goeden wille zijn, begeven zich ter ker ke.De koster luidt voor de Nachtmis. Wat commentaar behoeven wij nog te schrjjven bij dit devote, echt Middeleeuwsch naieve en toch zoo sublieme gegeven? Ontroerd en in gespannen aandacht heeft de gevulde Schouwburgzaal zitten luisteren naar den voortreffelijken zang der St. Odo- koorknapen, onder leiding van kapelaan E. A. M. Paap. Zij waren niet alleen, zanger tjes, maar ook acteurs, want een groot deel van den lof, welke den Allerhoogste be reid werd, kwam 'uit den mond der kinde ren. En hoe piëteitvol hebben de andere spelenden waarvan wij op de eerste plaats Maria noemen het treffende ge beuren uitgebeeld. De kroegbezoekers had den van tooneelstandpunt bekeken nog niet zoo'n slechte rol toebedeeld ge kregen. Dank zij de uitstekende regie van Wim Quin verliep het spel, dat zonder onderbre king of pauze achter elkaar werd doorge speeld, in een behoorlijk tempo, zoodat de aandacht onverzwakt gehandhaafd bleet Een zeer goede gedachte was het ook, de ontroering van het spel niet te vervagen door een „gesproken woordje", noch voor af, noch achteraf. De decors, vervaardigd door Joop Koe- voets, gaven aan het tijdlooze spel het be- noodigde cachet en gaven allerminst den indruk „in eigen ateliers" vervaardigd te zijn. Knap werk. De uitvoering, waarop de jeugd van Ka tholiek Leiden met voldoening kan terug zien, werd o.a. ook bijgewoond door den Deken en door verschillende heeren geeste lijken uit de stad en omgeving. P. v. d. STEL f Hier ter stede is na een langdurig lijden op 83-jarigen leeftijd overleden de heer P. v. d. Stel, in leven gepensioneerd gemeen teveldwachter der gemeente Zoeterwoude De begrafenis vindt plaats a. s. Dinsdag om 1.30 uur op de begraafplaats „Rhijn- hof". St. Josephgezellenver. A.s. Zonderdag is de zaal voor de gezel len gesloten wegens een feestavond der biljartclub T. E. P. Muziek MARIA NEUSS THEO VAN DER PAS Voor den Leidschen Kunstkring. Het vioolspel van Maria Neuss is van een eigenaardige bijzondere schoonheid, die vooral gevestigd is op een waarlijk techni sche zekerheid en vrouwelijke charmante visie. Zij is een geboren violiste, zij heeft muzikale aan voelbaarheid van een bij zondere soort. Haar impulsie is van een flegmatieke hartstochte.ijke geaardheid, waardoor haar visie bijr.a voortdurend in eenzelfde soort gevoelsomlijsting vervat is. Er is wel een felle ontroering in haar, maar deze is omgezet in een eigenaardig flegma tieke extase, waarvan zij de uitwerking in een sensitieve muziekbedwelming doet ge voelen. Maria Neuss speelt perfect viool, haar techniek is volgroeid en af in alle op zichten. Zij heeft een pracht-instrument, ontwikkelt een heerlijken toon heeft een sierlijke streek en speelt lyrisch en me lodisch, decoratief voortreffelijk; soms zelfs zeer bijzonder en bijwijlen creatief en emo tioneel zooals in Suk's.muziek. Hoe het zij, telkens weet de violiste, de dingen onpieuw zóó te belichten, dat zij de aandacht gaande houdt. Dat zij heel wat in haar mars heeft technisch, bewees haar programma: „So nate g-moll" van Tartini (met Duivelstril- ler), een „Grave" van Eenda, een „Allegro" van Fiocco, „Praeludium" van Max Reger, „Sonatina" van Paganini en na de pauce „Sonate op. 18" van Richard Strauss en vier kleine werken van Sulc. Goed voorbe reid was het samenspel in Tartini's sonate. Van der Pas weet voortreffelijk de meer volumineuze vleugeltonen niet te laten do- mineeren waar dit niet mag zoodat in een thematische bewerking afwisselend voor viool en piano de stemmen homogeen in eenvloeien. Een van de bewonderenswaar dige spelkwa'iteiten van de begaafde klein dochter van Dvórak is het spelen van haar trillers, die wij nog maar zelden zoo klaar en zuiver hoorden als in Tartini's sonate. Na het breed uitgezorgen „Grave" van Benda streek zij in een duizelend tempow het „Allegro" van Fiocco, waarbij de bege leiding, hoe voortreffelijk ook door van der Pas op de soliste ingesteld, niet altijd gelijk klonk. Ook in Paganini's „D-dur Sonatina" was alles even knap en virtuoos. Na de pauze verscheen de violiste, die blijkbaar een ijzeren wil en uithoudings vermogen bezit weer frisch op het podium. De groote „Sonate op. 18" van Richard Strauss werd ten gehoore gebracht. Violist en pianist hebben hier uitnemend en boeiend gemusiceerd, geen inzinking, geen vechten tegen de materie, een geweldige climax, waarbij de krachten der beide so listen geenszir.s te kort schoten, zoodat de spanning tot aan het einde gehandhaafd bleek. Dat de verdieping der dingen wel bij Mafia Nauss aanwezig is bewees zij in de vier stukken voor viool en klavier van Josef Suk. In al deze werken liet ons de violiste meer met haar fijn doorvoelen en volgroeiing kenris maken. Nogmaals prij zen wij bovendien de evenwichtigheid en fijn gepolijste egaliteit en de verhouding harer beide handen waardoor haar streek van vaste voornaamheid getuigt. Het samenspel en de begeleidingen van Theo van der Pas hebben onze groote waardeering. Deze ras-echte geheel toege wijde pianist, met zijn aanvullende muzi kaliteit en mooien aanslag verrijkte waar mogelijk was, en stond de. violiste in a'le opzichten artistiek terzijde, temperament vol en muzikaal. Was de Kunstkring niet zoo bezocht als anders (vermoedelijk we gens het ijs), die er waren hebben het tweetal kunstenaars terdege toegejuicht, zoodat de violiste als toegift de „Romanze Andaluzza" van de Sarrasate speelde. Er werden haar bloemen aangeboden. J. K. Congregatie der H. Familie, Afd. Vrouwen., Alle leden worden uitgenoodigd a.s. Woensdagmorgen om zeven uur, in de Pa rochiekerk O. L. Vr. Hemelvaarten en St. Jozef, bij het H. Misoffer tegenwoordig te zijn, en ter H. Communie te gaan, ter ge legenheid van den verjaardag van den Eerw. Directeur P. J. J. Hofstede. De Raad der H. Familie, Afdeeling Vrouwen. HAARLEMMERMEER Geboren: Christina Johanna d. v. J. F. P. Jansen en C. J. van der Pol. Dirk Willem z. van T. Schaak en M. H. Hofman. Maria d. van L. van Wijl: en A. W. Bos. Catharina Cornelia d. van A. W. van Dongen en H. A. Stokman. Petronella Agatha Johanna d. van A. J. van Velzen en J. E. M. van Nieuwbrug. -Wilhel mus Jonannes z. van W. A. van der Huist en M. P. Teeuwen. Jan b. van J. Joore en W. Jt» Knook. Jacoba d. van G. W. Verweij en J. Dakkers. Maria Adriana Gardina d. van A. A. Stuivenberg. Eli zabeth Gertrud d. van G. van der Luit en H. A. Grotstollen. Grietje d. van A. C. van Imanse en C. Bauer. KATWIJK Geboren: Heinrich Diederich Wilhelm z. van N. de Jong en J. A. A. Jürgen.mann Jacoba Cornelia d. van J. v. Duyven- bode en J. Haasnoot Femmetje Wilhel- mina d. van C. A. v. d. Gugten en M. Vooijs. Ondertrouwd: G. Aandewiel en A. Hoek M. Koster en C. v. Duyn N. v. d. Eent en G. de Jong H. Ouwehand en K. Ouwehand M. ICloos en L. W. Vuyk. Overleden: Wiihelmir.a van Galen 11 dg. Marijtje van der Plas 64 j. Jacob Dubbelaar 65 j. Agada Heems kerk 17 j. KATWIJK AAN DEN RIJN Onbetrouwbaar ijs. Het ijs is in ons dorp nog geheel onbetrouwbaar. Uit andere plaatsen wordt gereden tot buiten Kat wijk. Op de binnenvaarten wordt al veel geschaatst. Personalia. Tot lid van het R. K. Arm bestuur is benoemd de heer C. v. ToL OEGSJGEEST IJswedstrijd voor kinderen. Op de ijsbaan in Poelgeest had Zaterdagmiddag een wedstrijd plaats voor kinderen bene den 14 jaar, waarvoor groote belangstel ling was. Ook de deelname was buiten verwach ting, terwijl de vrij stevige wind niet be paald hinderlijk was. De uitslagen zijn als volgt: Hardrijden voor jongens van 1014 jaar: le prijs Herman Drijfhout van Hooff, 2e prijs Koos van Ekeris en 3e prijs Dirk den Hollander. Eieren rijden voor meisjes van 10—14 jaar: le prijs Fransje van Panhuysen, 2de prijs Truida Dekker. Hardrijden voor jongens van 810 jaar: le prijs Gsrrie van Ekeris, 2e prijs Joerd Caspari, 3e prijs Herman Knorringa. Blokjesrapen voor meisjes van 8—10 jaar: le prijs Iteke Scheffer, 2e prijs Kora Key, 3e prijs Anneke de Bruijn. De prijzen bestaande uit nuttige en kunst voorwerpen, zijn na afloop van de diverse wedstrijden uitgereikt. RIJNSBURG GEMEENTERAAD. De raad vergaderde. Afwezig met ken nisgeving de heer van den Eijkel. De bur gemeester zeide bij den aanvang,' dat er nog steeds een nijpend tekort is aan wo ningen en gezien de slechts enkele wonin gen, die door particlieren worden gebouwd, is de bouw door de woningbouwvereniging „Spinoza" het eenige middel om het tekort te verminderen. Het aantal inwoners steeg van 4922 tot 4982 zielen. De raad besloot aan de vereeniging tot ijsbestrijding een bijdrage van 117.50 te verleenen en de subsidie aan de tuinbouw- avordcursus te Rijnsburg van 75.op 105.— te brengen. Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur der Ver. voor scholen met den Bij bel om een subsidie voor het betegelen van de speelterreinen, merkte de voorzitter op, dat er wel toestemming van den commis saris voor den wederopbouw is voor het bouwen van gymnastieklokalen. Hij raad de daarom aan, het verzoek in handen te stellen van B. en W. voor praeadvies. B. LEIDEN. Geboren: Gesina Maria d. van A. A. Kluts en G. M. Wijnen Cornelia Agatha d. van Th. M. v. Teijlingcn en C. A. v. Latum. Ondertrouwd: J. Blok wedr. 44 j. en F. v. d. Merwe jd. 38 j. C. v. d. Vlist jm. 23 j. en P. J: Redel jd. 21 j. Overleden: P. v. tl. Stel wedn. 83 j. HOOFDFILMS De familie van mijn vrouw (Johan Kaart). Vorstentragedie. (Zarah Leander) Nanette (Jenny Jugo). Boud (Hans Albers) Boefje (Annie van 3 es). Naar het boel: van Brusse. AAN V ANUSUl-t. lederen avond 7.30 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinee 2.30 uur. lederen avond 8 uur. Zondag 26 30 uur. .ederen dag 2 uur matinée. ederen avond 7.30 u. Zondag van 2—6 30 uur. lederen dag matinée 2 uur. lederen avond 7.30 u. Bondag van 2—7 uur lederen werkdag 2 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag 2 uur, 4 y3 en'8 uur Zaterdag en Woens- i dag 2 ys uur matinée Agenda LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 4 Januari 20 uur tot Zaterdag 11 Januari 8 uur waargenomen door: de apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48 tel. 21030, de Doeza-apotheek, Doeza- straat 31, tel. 21313. Te Osgstgeest door: de Oegstgeestsche apotheek, Wilhelminapark 8, teL 26274. Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd en W. zullen deze aangelegenheid dan eerst met de schoolbesturen bespreken. Aldus besloten. De begrooting 1941 heeft een nadeelig saldo van 20.000.Door de wijzigingen in de belastingen zal dit bedrag nog wel veranderen. Het totaal der uitgaven van den gewo nen dienst is geraamd op 223.730,23, dat van den kapitaaldienst i 165.623,27. Het winstsaldo van het waterleidingbedrijf luidt 1700.—. De begrooting werd na enkele besprekingen vastgesteld. Het bedrag der vergoeding per leerling van de openbare school werd vastgesteld op 11.50. VOORSCHOTEN Vrouwenbond. De R.K. Vrouwenbond, afdeeling Voorschoten, heeft Vrijdagavond een kinderfeest georganiseerd voor de kin deren der leden van den Vrouwenbond. Een zeer groot aantal kinderen was opge komen om dit feest bij te wonen. De presi dente der afdeeling opende de feestelijke bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezige kinderschare en hoopte, dat de kinderen zouden genieten van de poppenkast en de goocheltoeren, die hen zouden worden vertoond. Ook pastoor de Roos en kapelaan Zoutenbier gaven door hun tegenwoordigheid bijlk van hun belangstelling. De kinderen hebben volop genoten! Tucschen de pauzen van de pop- penkastvertooning en de goocheltoeren wer den versnaperingen uitgereikt. Zeer vol daan keerde men huiswaarts. Aanbesteding. Zaterdag werd aanbe steed door het gemeentebestuur het rooien en koopen van 107 stuks lindeboomen, 4 stuks eikenboomen en 12 stuks beukenboo- men in 8 perceelen. Ingeleverd werden: vijf biljetten en wel als volgt: W. Hennip- man te Leiden in massa voor 500, D. D. Noordman te Leiden voor perc. I, II en IV respectievelijk voor 133, 112 en 251. Gebroeders Tijsen te Leiden voor perc. III, IV en V, respectievelijk voor 13, 21 en 220. D. Littel te Sliedrecht in massa voor 202.50 en D. Bloemendaal te Voorburg in massa voor j 384. De gunning is aange houden. Geboren: Kobus z. van J. van der Zart en B! J. Jansen Robert Clemens Alexander z. van J. W. Brar.tjes en H. Zui- derbaan Johannes Cornelis, z. van C. J. Troostheide en J. M. Toorens Marinus z. van M. Ruijtenbeek en E. van der Luit Martina Elizabeth d. van J. Westhoek en M. A. van den Akker. Ondertrouwd: E. A. Gastelaars 33 j. en A. C. Knape 27 j. Gevestigd: C. M. Conijn van Was senaar M. M. Geesink van Weesp H. van Bezouwen van Rotterdam A. Wijn- stra van Menaldumadeel. Vertrokken: N. M. van Os naar Apeldoorn J. Vermasen naar Apeldoorn. Buitenland DE AANVALLEN OP LONDEN. BERLIJN, 6 Jan. (D. N. B.). In den loop van gisteravond en in de eerste uren van den nacht hebben, naar het D. N. B. verneemt, Duitsche luchtstrijdkrachten de Engelsche hoofdstad met brand- en brisant bommen bestookt. Door eenige vliegtuigen, die door de wolken heendoken, konden ont ploffingen en vrij groote branden in het midden van de stad waargenomen wor den. Minder hevige aanvallen werden ge daan op fabrieksinstallaties en vliegvelden in verscheidene andere steden. Zoo wer den o.a. Hull, Darlington en Lincoln met brisant- en brandbommen bestookt. LEIDEN, 4 Jan. Boter. Aanvoer 60 kg. prima boerenboter. Geen noteering. Han del matig. KATWIJK a. d. RIJN, 4 Jan. Groenten- veiling. Per kist van 6 kg.: gele andijvie J 0.701.10, grosne andijvie 2021 cent, boerenkool 2025 cent, per 100 kg.: roode. kool f 4.204.50, gelekool f 4.004.50, groenekool 2.503.50, uien f 3.804.00, per kist van 20 kg.: waspeen 2.102.60, kroten 0.400.50. Gemeente!. Aankondiging Distributiekaarten NIEUWE UITREIKING. (Uitknippen en bewaren!) Van Donderdag 9 Januari tot en met Zaterdag 18 Januari a.s. (om 1 uur nm.) zullen de volgende distributiekaarten op nieuw uitgereikt worden: Het algemeen distributiebonboekje (het A.D.B.B.), waarop de suiker-, de kofiie- of theebon enz. voorkomen), de bloem- kaart, de heele broodkaart, de halve brood kaart en de 1/5 broodkaart (voor jongelie den van 1421 jaar), de papkaart (rijst ea havermout voor jonge kinderen), en d« heele en halve vleeschkaart. Verder nog de bonnen „een rantsoen zeep" (blokje^ voor zes bonnen voor kinderen tot 8 jaar) en de bonnen „één rantsoen toiletzeep" (blok jes van zes bonnen vcor kinderen tot 2 jaar). En tenslotte de extra rantsoenen voor hen, die zwaren en zeer zwaren ar beid verrichten. Deze extra-rantsoenen zullen tegelijk met de anderen doch afzon derlijk uitgereikt worden. Ieder ontvangt een enveloppe met de hem toekomende kaarten. Alleen de kaar ten voor zwaren en zeer zwaren arbeid zullen los worden uitgereikt. Aangezien het aantal uit te reiken kaarten verschilt naar den leeftijd der belanghebbenden, zijn de ze ingedeeld in de volgende 6 groepen: lo. Groep A, geboren voor 1 Februari 1929. 1 A.D.B.B., 1 bloemkaart, 1 brood kaart, 1 vleeschkaart. Hiervoor wordt af- gekruist het vakje T2 van de distributie- stamkaart. Op de enveloppen staat gedrukt A en T2, en aangezien aan groep C (d.w.z. aan hen, die geboren zijn na 1 Februari 1S27 doch vóór 2 Februari 1933) hetzelfde aantal kaarten is toebedacht, staat op de enveloppen eveneens gedrukt C en T4. De ge heele opdruk is dus A-C-T2-T4. 2o. Groep D, geboren na 1 Februari 1920, doch voor 2 Februari 1927. 1 A.D.B.B., 1 bloemkaart, 1 1/5 broodkaart, 1 vleesch kaart. Afgekruist wordt het vakje T3. De opdruk van de enveloppe is dus B.T3. 3o. Groep C, geboren na 1 Februari 1927 doch vóór 2 Februari 1933. Voor dezen groep worden geheel dezelfde enveloppas uitgereikt als voor groep A. 4o. Greep D., geboren na 1 Februari 1933 doch vóór 2 Februari 1937. 1 A.D.B.B., 1 bloemkaart, 1 broodkaart, 1 vleeschkaart en 6 bonnen „één rantsoen zeep". De op druk van de enveloppe is dus D.T5. 5o. Groep E., geboren na 1 Februari 1937 doch vóór 2 Februari 1939. 1 A.D.B.B,. 1 bloemkaart, 1/2 broodkaatr, 1 papkaart, 1/2 vleeschkaart en 6 bonnen „één rant soen zeep". De opdruk van de enveloppes is dus E.T6. 6o. Groep F., geboren na 1 Februari 1939. 1 A.D.B.B., 1 bloemkaart, 1/2 broodkaart, 1 papkaart, 1/2 vleeschkaart, 6 bonnen „één rantsoen toiletzeep" en 6 bonnen „één rantsoen zeep.' De opdruk van de en veloppes is dus F.T7. Voor iedere groep wordt slechts één vakje van de distributiestamkaart afge kruist. Het is dus onmogelijk latere recla mes in ontvangst te nemen. Ten einde ver gissingen onmogelijk te maken, zal de met het afgeven der enveloppes belaste ambte naar den inhoud der enveloppes in aanwe zigheid van den belanghebbende contro leeren. Om nu zeker te zijn van zijn zaak zal ieder goed deen aan de hand van de hierboven verstrekte gegevens een lijstje op te maken van de enveloppes, waarop hij voor zichzelf en zijn gezin recht heeft. (Men kan dit beter nalaten voor zwaren en zeer zwaren arbeid, omdat de kaarten daarvoor afzonderlijk uitgereikt zullen worden en niet in enveloppes). Bij het op maken van dit lijstje moet natuurlijk zorg vuldig gelet worden op den leeftijd <3er kinderen. De stamkaarten moeten, om een vlugge uitreiking te bevorderen, weer naar den leeftijd worden gerangschikt, die van Vader en Moedere bovenop, de jongste ge heel onderaan. Men zorge ervoor dat op het lijstje dezelfde volgorde wordt in acht genomen. Voor de gezinnen, waarvan een of meer leden recht hebben op extra kaar ten voor zwaren of zeer zwaren arbeid, zullen zoowel de gewone als de extra kaarten in hetzelfde lokaal uitgereikt wor den. Nadere mededeelingen over deze uitrei king zullen spoedig volgen. Men verzuime" dus niet in de eerstvolgende dagen de Leidsche couranten zorgvuldig te lezen. LEIDEN, 4 Januari 1941. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat een ontwerp tot herziening van het plan van uitbreiding voor de gemeente Leiden, ten aanzien van gronden, gelegen ten Oosten van den Zoeterwoudscheweg (tusschen den spoor weg Leiden—Utrecht en het kanaal vaan de Groenteveiling), met ingang van 7 Ja nuari a.s. tot en met 3 Februari d. a. v. voor een ieder ter inzage zal liggen ter gemeente-secretarie (afdeeling Algemeene Zaken). In overleg met den Ortokommandant deel ik mede, dat deze slechts betrokken wenscht te worden in militaire aangelegen heden, o. a. legering van militairen, als mede voor zooveel ncodig in zaken, betrekking hebbende op de verstandhou ding tusschen de Duitsche weermacht en de burgerij. Ook namens den Ortskomman- dant wijs ik er mitsdien op, dat men zich in zuiver gemeentelijke en burgerrechte lijke aangelegenheden tot de Nederland- sche autoriteiten moet wenden. De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 6 Januari 1941.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3