Weerbericht RIJNSTREEK DE IJSPRET OVER WON DE FELLE KOUDE NIEUWS MAANDAG 6 JANUARI 1941 ut LE'DSCHE COIJKANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voot Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal By onze agenten '0 cent per week; f 2 60 per kwartaal Franco per posi 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 17.44 uur. Zon op 9.48 uur. MAANSTANDEN. 6 Januari 2.29 ond-*r, 13.33 op 7 Januari 3.32 onder, 1358 op 8 Januari 4.25 onder, 14.26 op 9 Januari 5.33 onder, 14.59 op 11 Januari 7.32 onder, 1G28 op 12 Januari 8.24 onder, 17.25 op 13 Januari 9.09 onder, 18,^8 op (Volle maan) 0 Verduisteringstijden 0 0 0 Er ls bepaald, dat er verduisterd z moet worden tusschen zonsonder- 0 Q iang en zonsopkomst 0 Deze tijden zijn voor hedenavond z en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG E Z 17.44 uur. r y n Z ZONSOPKOMST y 9.48 uur. Q Q Tusschen deze beide tijden dient 'Q n ar dus verduisterd te worden. - z 0 f III OII O !1 OII CD 11 OIIOII Oil O BODEGRAVEN TERUGBLIK OP DE KAASMARKT. Sterke achteruitgang. Een jaar, rijk aan belangrijke historische wereldgebeurtenissen is beëindigd. Deze ge beurtenissen hebben hun stempel ook ge drukt op de kaasmarkten en helaas even eens op de bedrijven van veehouders. En nu we een rieuw jaar zijn begonnen, willen we nog eens een terugblik werpen op dat gene, wat voorby is. Sprekende cijfers. Op de kaasmarkt te Bodegraven werden aangevoerd: in 1930 15.653 partijen 1931 15.258 1932 14.031 1933 14.954 1934 14.280 1935 13.655 1936 13.575 1937 12.089 1938 11.943 1939 10.598 1940 7.406 Constateerden wij in begin 1910 een ach teruitgang van ruim dertig procent in één decennium, thans zien we hier dertig pro cent minder aangevoerd dan in 1939. Doch niet alleen in Eodegraven, maar op alle kaasmarkten zijn de aanvoeren vrij sterk gedaald en gemiddeld op twee-derden van de aanvoeren van 1939 gekomen. In Gouda is de achteruitgang nog sterker. Er werden aangevoerd: in 1938 1939 1940 14.958 partijen 13.959 8.674 H De aanvoer in 1940 is dus niet minder dan acht en dertig procent lager dan in het daaraan voorafgaande jaar. Om een duidelijk overzicht te geven, pu- bleceeren wij hieronder de maandelijksehe aanvoeren in de laatste vijf jaren op de markt te Bodegraven. 1936 1937 1938 1939 1940 Januari 550 507 442 484 272 Februari 329 355 323 232 203 Maart 387 342 359 240 182 April 496 523 412 446 353 Mei 1.369 971 1.615 1.103 465 Juni 2.202 2.048 1.728 1.615 1.272 Juli 1.632 1.504 1.489 1.453 1.317 Aug. 1.544 1.659 1.794 1.179 579 Sept. 1.645 1.252 1.159 1.253 1.106 October 1.436 1.227 1.176 1.415 874 Nov. 1.115 1.096 1.021 717 434 December 864 605 425 461 343 De oorzaak van deze achteruitgang is al- lereerst de mindere kwaliteit van het vee voeder. Verder was er weinig hooi, zoodat er in begin 1940 veel duur stroo werd ge kocht. Het gevolg hiervan was minder melk en vanzelfsprekend minder kaas. Gezien er met kaasmaken in het eerste halfjaar minder werd verdiend, ging bij zeer velen de melk naar de fabriek. Bij de wekeljjksche noteeringen, zoo zei een deskundige ons, werd niet alle correct heid in acht genomen, daar er vele kaas producenten waren, die hun kaas aanmer kelijk lager zagen betaald dan de laagste noteerir.g aangaf. In Bodegraven wordt iedere partij kaas op 45 kazen gerekend, die ieder gemiddeld negen kilogram wegen. Bij groote bedrijven komt dit thans nog uit, doch bij de klei nere zijn niet alleen de partijen al of niet aanmerkelijk kleiner, doch het gemiddelde gewicht van een kaas is ook minder. Sinds eenige maanden waren veel kaas producenten verplicht de melk aan de fa briek te leveren, zoodat in de drie laatste maanden de kaasaanvoeren nog minder werden. Met irgang van 1 Januari 1941 is het kaasmaken geheel verboden, zoodat er in deze maand nog wat aanvoeren zijn te verwachten; daarna zal deze echter eenigen tijd stop komen te staan. De prijzen en.... de balans. Een zeer groot verschil me' andere jaren! Tot 10 Mei een groote onzekerheid op de markten en daarna een sterke stijging, tot dat er een maximumprijs werd vastge steld, die momenteel 41.50 per 50 K.G. bedraagt Voorts is de toeslag weg; het minder goede veevoeder is duur, vooral nu sinds 23 December 1.1. een heffing van c.a. 1.20 per 100 K.G. betaald moet worden. Zeer typeerend zijn wel de woorden van een veehouder op onze vrarg hoe of de erid- balars op 1 Mei'a.s. zal zijn. „We zb'n nu al ver achter met de vorige jaren, die ook al slecht waren". Een ander gaf het ant woord dat een jongen uit de boerenstand slechts dan aan trouwen behoeft te den ken, als hij van huis uit een aardig kapi taaltje meekrijgt! De toekomst kan men geenszins voorspel len. Wel zijn de vooruitzichten minder gunstig dan ooit te voren. We behoeven slachts te denken aan de verplichte leve ring van 20 pet. der k^astaoel vóór 1 Maart a.s. en de veevoederdistributie, waardoor er aanzienlijk minder melk zal zijn. Geboren: Clazina d. v. S. van-Rande- raad en C. Verboom.. Paschasia Theo dora d. v. J. Spijker en L. J. Grundemanu. Cornelis Gerarddus z. v. C. J. Vink en H. A. de Wit. Esatrix Irene d. v. A. Ooms en A. C. Oskamp. Pieter Floris z. v. F. Boer en M. Eerghoeff. Ondertrouwd: N. A. Hoogteijling en J. Graafland. Gehuwd: H. van Dijk en J. Marchel. Overleden: A. Nijenhuis 73 j. G. van den Bogaart 68 j. Gevestigd: B. A. G. Heemskerk, van Alphen aan den Rijn. J. C. van IJk, van Lange Ruige Weide. H. M. ter Meulen (echtgen. van G. J. Ufkes) van Enschede. H. M. Verheul van Earwoutswaarder. A. Scheen, van Wassenaar. A. A. van der Werf, van Zwammerdam. Vertrokken: H. van Dijk, en J. Mar- chal, naar Zwammerdam. P. Verlaan, naar Reeuwijk. W. van Mourik, naar Zwamemrdam. A. C. Jansen, naar Utrecht. C. Verhoeff, naar A'phen aan den Rijn. J. Koning naar Schiedam. K. van der Eoon naar Utrecht. J. van Roekei, naar Den Helder. HOOGMADE IJsclub. De jaarlijksche ledenvergade ring vond als steeds onder groote belang stelling plaats in café Witteman onder lei ding van den plaatsverv. voorzitter, den heer J. v. Tol. Het jaarverslag van den secr. werd goedgekeurd. Het financieel verslag van den penningmeester gaf aan, dat het saldo per 1 Dec. 1939 was 233.25, de inkomsten o.a. de contributie 120.41, doch de uitgaven 261.16 w.o. een post van 152.15 arbeidslaan, zoodat het saldo op 1 Dec. 1940 bedroeg 92.48. De heeren G. A. Volwater en F. Otte zagen ter vergade- rnig de boeken en bescheiden na. Ingekomen was een schrijven van „Z. H. Plassendistrict" onderafd. van den Z.H. Ijsbond betreffende toetreding tot deze on derafd. Het voor en tegen van aar sluiting werd uitvoerig besproken en tenslotte werd in verband met de hooge kosten voor de kleine vereeniging bes'oten nog af te wachten en nog niet' toe te treden. De hierna volgende bestuursverkiezing bracht het afscheid van den voorzitter den heer C. v. Rijn, die ongeveer 20 jaar als voorzitter de belangen der vereeniging heeft voorgestaan en die nu mede in ver band met het verlies van zijn echtgenoote de vereeniging als bestuurslid niet langer blyft dienen. In zeer waardeerende woor den sprak J. v. Tol woorden van dank voor de diensten die in den loop der jaren door den heer v. Rijn zijn bewezen en hoopte dat hij lange jaren als lid de vereeniging trouw zou blijven. Het andere aftredende bestuurslid J. P. v. Leeuwen werd op voor stel der vergaderirg bij acclamatie her kozen. Voor het nieuwe bestuurslid bleek na herstemming te zijn aangewezen de heer F. Otte Jr. met 29 van 47 uitgebrachte stemmen. In dank voor het in hem gestelde vertrouwen nam de heer Otte zijn benoe- mirg aan. Bij de bespreking van de belan gen der vereeniging werd vastgesteld dat het uurloon weer bleef evenals vorig jaar n.l. 0.30 bij een werkdag van 7 uur. Ook de dreggen bleven weer op de oude plaat sen n.l. bij Seb. Pouw, M. Mooren, Chr. v. d. Voorn en B. v. Leeuwen. De rondvraag bracht zooals gewoonlijk verschillende vragen van huishoudelijke aard o.a. het verzoek vooral bij de hand te houden en niet veilig weg te stopen, welke vragen op bevredigende wijz.e wer den beantwoord. Als voorlaatste punt kwam de clou van den avond, de gratis verloting. De prijzen werden als volgt gewonnen: Dames: le pr. (een sierkan) M. de Vette Rd., 2e pr. (een fl. eau de cologne) L. Witteman, 3e pr. (een borb'ondoos) mej. G. JansenOtte, 4e pr. (een bonbonschaal) mej. van Tolvan der Meer, 5e pr. (een kleedde) mej. C. v. d. Meer—van der Sa'm. Heeren (de prijzen bestonden alle uit sigaren): le pr. G. A. Volwater, 2e pr. H. v. Leeuwen Jzn., 3e pr. L. van Tol, 4e pr. Joh. J. van Goozen, 5e pr. J. J. v. d. Post, 6e pr. Jo van Wieringen, 7e pr. W. v. Leeuwen Jzn., 8e pr. Th. de Vette, 9e pr. N. v. Wieringen, 10e pr. Jac. V. Wieringen, He pr. J. v. d. Meer Lzn., 12e pr. J. J. v. Leyden, 13e pr. L. .v. d. Geest, 14e pr C. v. d. Ploeg Gzn., 15e pr. H. Bank* 16e pr. Jac. A. de Vette, 17e pr. Theo Pouw. Na deze voorstelling werd deze prettige vergadering gesloten. - KOUDEKERK IJswedstrijden. Zaterdagmiddag werd, ondanks de gure koude, onder tamelijke belangstelling op de Wetering in de Gnep- hoek onder deze gemeente de eerste or- derlinge wedstrijd op schaatsen gehouden door leden van de ijsvereeniging „Meer- wijck". Voor deze wedstrijd waren een 5-tal geldprijzen beschikbaar gesteld, welke na een vinnigen kamp werden gewonnen door de heeren C. de Wit le pr., Alb. Vergunst 2e pr., KI. Vergunst 3e pr., Jac. Hogenes 4e pr. en A. Keijnemans 5e pr. Na afloop wer den de prijzen ten huize van den voorzitter den heer R. A. Meijer aan de winnaars met een toepasselijk woord uitgereikt. Tevens wer£ door het bestuur besloten om, ijs en weder dienende, Woensdagmid dag a.s. om 3 uur, zoo mogelijk op den Rijn bij „Meervvyck" een ringrijderij op schaatsen voor dames te houden ook voor nict-leden. Voor dez» wedstrijd zullen luxe prijzen beschikbaar worden gesteld. ZOETERWOUDE (H. R.) St. Josephsgezellcn uitvoering. Gister avond werd een propaganda-uitvoering ge geven door de St. Josephsgezellen in het pa tronaatsgebouw. De vice-praeses, kapelaar Rohde, opende deze avond met een hartelijk welkomst woord in het bijzonder tot den centraal- praeses, rector Drost, en tot rector West geest. Zijneerw. dankte rector Drost, dat hij tijd had kunnen vinden om ons te ko men spreken over het leven en werken van onzen gezellenvader, Adolf Kolping. Na de leuke en niet minder fijne decla matie van ,.De waarzeggende kwartel" van Bern. v. Meurs, was het woord aan den centraal-praeses, rector Drost, die in een enthousiaste rede ons een beeld heeft ge geven van het leven en werken van Adolf Kolping, die om zijn ervaringen in het vol le leven priester is geworden. De zoo helde re uiteenzetting van het Kolpingsprogram: de vorming van degelijke christenen, dege lijke huisvaders, was het slot van deze bui tengewone heerlijke rede, welke met heel veel aandacht werd gevolgd en waarop een daverend applaus volgde. De vice-praeses dankte rector Drost en hoopte, dat deze zoo enthousiaste rede voor de parochie rijke vruchten mag voortbrengen. „Viaticum", van Jac. Schreurs, fijn en rustig gedeclameerd, was het laatste num mer voor dé pauze. Tijdens de pauze werden enkele door mil de gevers geschonken verrassingen op doel matige wijze gedistribueerd. Het tweede gedeelte van dezen propa- ganda-avond werd gevuld met de opvoering van het spel „Het Drieluik voor Kerstmis". Vooraf sprak de vice-praeses den wensch uit, dat aan het verzoek, om de St. Josephs gezellen te steunen als donateur, gevolg zal worden gegeven, mede ook om de schrifte lijke geloofscursus voor de gezellen moge lijk te maken. De opvoering van het Kerstspel was we derom een succes. Allen hebben op uitste kende wijze medegewerkt, en wij zijn overtuigd, dat de hoop van Maria, aan het einde van het spel uitgesproken, dat allen een goede gedachte zullen hebben, hoe wij Kerstmis kunnen vieren, vervuld is. De vice-praeses dankte tenslotte allen, die hebben medegewerkt aan het welsla gen van dezen avond. Kinderfeest. Gistermiddag was het voor de kinderen vai} de leden van den R.-K. Volksbond de jaarlijksche feestmid dag in het patronaat. Onder leiding van 't bestuur werden de kinderen getracteerd en aangenaam bezig gehouden met enkele leuke films. Ook verschillende ouders wa ren aanwezig en genoten van de vreugde hunner kinderen. Za'erm'ddaa was hel niet „le doen", gisteren gtng hel beter In het afgeloopen weekeinde heeft Ko ning Winter zich uiteindelijk meester ver klaard over de elementen en werden do wateren allerwege met een dikke ijslaag bedekt, althans voor zoover de straffe, snijdende wind niet hier en daar groote stukken had opengehouden. Daardoor ook was hst ys gevaarlijk en onbetrouwbaar en meer dan ooit was voor zichtigheid geboden. Moeder voorzichtigheid had intusschen Zaterdag een uitstekende bondgenoot in den feilen, ijslcouden Noordooster, die de menschen, het overgroots deel althans, verre van het ijsvermaak hield. Zoo was het Zaterdagmiddag nog niet druk op de ijsbanen. Op enkele singels, die wat in de luwte liggen, werd wel gereden de Zoeter- woudsche singel als officieele Ijsbaan ging nog niet open en ook op polderslooten werd door menigen schaatsliefhebber een baantje gemaakt. Op de baan der Leidsche IJsclub kon men de prestaties van eenige kunstrijders (essen) bewonderen, want het bestuur had voor dezen middag de dames Elisabeth Meyer, Ellen Danby en Wagter, alsmede den heer Bauer uitgenoodigd voor eenige demonstraties. De belangstelling hiervoor was natuur lijk niet zoo groot als mén bij meer nor maal weer had mo'en verwachten en bo vendien was het ook tamelijk vroeg in den middag, dat de kunstrijders (essen) optra den. De voorzitter der Leidsche IJsclub, de heer J. W. Henny, sprak een kort inleidend woord tot deze demonstraties en uitte in het bijzonder zijn dank. dat de uitgenoo- digden aan het verzoek van het bestuur ge"olg hadden gegeven. Onmiddellijk daarna want de felle koude maalcte het wachten tot geen pretje werd met de demonstratie een aanvang gemaakt en liet het bestuurslid, de heer Planjer, de dames Elsbeth Meyer en Ellen Danby tezamen met den heer .Bauer aanr treden voor een aantal nummers figuurrij den. Als zoodanig werden te zien gege ven: 1. Acht voorwaarts buitenwaarts, 2. Acht achterwaarts buitenwaarts, 3. Engel- .«•«he drie, 4. Slangenboog voorwaarts en 5. Lus. Reeds deze eerste figuurnummers deden zien, dat men dezen middag interessante kunst op de schaatsen kon verwachten, want al waren het geen Maiers of Pau- sins, die hier demonstreerden, ook de heer Bauer en zijn medewerkende dames ga ven goede staaltjes schaatskunst te zien. Na de figuurnummers dansten het duo WagterBauer een wals en wat zou deze anders kunnen gewenst zijn dan de schaat sen rijders wals van Wa^teufel. de wals. die ook vorige jaren opgeld deed op de Leid sche Ijsbaan? Mej. Elisabeth Meyer gaf vervolgens een nummer solorijden ten beste en hoewel hier meer dan bij het paarrijden hinder van den straffen wind werd, ondervonden, viel er to"h voor de toeschouwers veel te genieten. Hoe sierliik waren die zwaaien, hoe vimvg die trinoelpasjes, hoe lustig- artistiek die pirouettes! Ook in de foxtrot, welke mej. Wagter en de heer Bauer hierna te zien gaven, kan men het gegevene waardeeren. Daarna volgden nog een En«*elsche wals van mej. Walter en den heer Bauer, een nummer so!or."den van den heer Bauer alleen, gevolgd door een Tan®o van dit duo, een demonstratie solorijden van mej. Ellen Danby en tenslotte een Passo Double van het duo Wagter—Eauer. Met de bloemenhulde, welke de demon stranten in ontvangst mochten nemen, stemden de later vrij talrijke toeschouwers van harte in. Het was. ondanks de vinnige koude, een mooie middag. Zaterdagavond leek het of de vorst eenigszins zou wyken om plaats te maken voor sneeuw, want dreigende wolken be dekten de luchten en de nacht kwam naar velen vreesden om te ontwaken in een sneeuwkleed. Maar, weer had men mis ge rekend. De sneeuw bleef weg en in den vroegen ochtend was het lang niet zoo koud, zoodst het een drukke ijs-Zondag beloofde te worden. Toch was ook dit niet in alle opzichten het geval, want hoe meer de ochtend vorderde, des te kouder werd het weer en ook nu lieten velen zich niet overhalen om hun plaatsje binnenshuis te verwisselen met een kouden, ratten neus buiten. Maar toch, talrijk velen hebben gisteren de ijzers aangebonden, in Leiden en in de omgeving. Men koii gèen ijs zien of er werd ge schaatst en hoewel over het algemeen de groote wateren worden opengehouden, zag men hier en daar toch langs de wallekan ten tal van rijders. Vanuit Den Haag kwamen ontelbaar ve len met de schaatsen per tram naar den Haa°sche Schouw om daar de ijzers onder te binden en via de Schenk den terugtocht naar Den Haag te maken, den wind in den rug. Ook al brengt de winter 19401941 geen verder ijsvermaak, gereden is er tochl De openbare ijsbaan hedenmiddag open. H Hedenmiddag te 2 uur is de openbare volksijsbaan, de Zoeterwoudsche Singel, voor het publiek opengesteld. Zooals bekend wordt deze ijsbaan eerst opengesteld indien het ijs 10 c.m. dik is.' Op andere singelgrachten rijdt men steeds voor eigen verantwoording, op den Zoeter- woudschen Singel mag men niet ryden, zonder dat de politie daarvoor toestemming lieeft gegeven. Dit ondervond gistermiddag de 37-jarige A. B., die ondanks duidelijk zichtbare bor den toch op het iis van den Zoeterwoud- sehen Singel reed. Toen een agent van po litie hem wilde verbaliseeren, vluchtte hij om aan den anderen kant naar den wal te gaan. Maar ook daar liep hij in de ar men van een agent. Hij werd teen naar het politiebureau geleid, maar verzette zich hiertegen, zoodat hij een dubbel proces verbaal opliep. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Bezoek aan de Ned. Electr. Laschmij. Een flink aantal Mathesianen trotseer de Zaterdagmiddag j.l. de koude door het brengen van een bezoek aan het bedrijf der Nederl. Electrolaschmij. aan den Zoeter woudsche wég, alwaar o.a. de bekende houtgasgeneratoren worden vervaardigd. In het schaflokaal van het bedrijf werd het gezelschap ontvangen door de heeren P. S. Stokman en C. Hollenberg, waarna aan de hand van een overzichtelijke teeke- ning de werking van de houtgasgenerato ren werd uiteengezet. Nadat de excursisten aldus een indruk hadden verkregen van de betrekkelijk eenvoudige werking en con structie der generatoren werd een rond gang gemaakt door het bedrijf. Tijdens dezen rondgang was men in de gelegenheid de verschillende bewerkingen te volgen, die de materialen ondergaan al vorens de onderdeelen tot stand zijn geko men, die dan vervolgens in de lasschery aaneen worden gelascht. De generatoren zijn te onderscheiden in hout- en turfgasgeneratoren, welk verschil hlerkbaar is door het aschrooster, welke in laatstgenoemde is aangebracht. Zy worden toegepast zoowel in vracht- als personen auto's en uit het groote aantal exemplaren, dat ter verwerking gereed stond, bleek wel in welk een groote mate deze vernuftige apparaten worden gebruikt. Ook worden nog cylinders vervaardigd waarin in een betrekkelijk kleine ruimte een groote hoeveelheid lichtgas kan wor den samengeperst, zoodat men bij toepas sing hiervan kan voorkomen, dat een per sonenauto de gedaante aanneemt van een „luchtschip". Uit al deze dingen, waarvan met veel in teresse kennis werd genomen, bleek wel, dat met groote voortvarendheid de huidige vervcersmoeilijkheden worden bestreden. Het dankwoord van den voorzitter aan de directie van de N. E. M. en de heeren Stokman en Holenberg vormde het einde van deze zeer leerzame excursie. N. V. HOLLANDSCHE CONSTRUCTIE- WERPLAATSEN. Directie en Commissarissen der N. V. Hollandsche Constructiewerkplaatsen al hier hebben in de vergadering van Zater dag jl. besloten tot het betaalbaar stellen van een interum dividend ad 15 pet. vanaf Dinsdag 7 Januari 1941. Gedurende het afgeloopen jaar zijn de fabrieken onafgebroken in bedrijf geweest. Aan de moeilijkheden, ontstaan door het uitbreken van den oorlog, kon het hoofd worden geboden. De bezetting in alle af- deelingen van het bedrijf was nagenoeg gedurende het geheele jaar bevredigend. De voorgenomen uitbreidingen der ge bouwen en verbetering der uitrusting kwa men geheel volgens het vastgestelde pro gramma tot stand. Voor het oogsnblik zijn de fabrieken nog redelijk van werk voorzien De moeilijk heden, verbonden aan het verkrijgen van de benoodigde materialen, nemen echter gestadig toe en wel in zulk een omvang, dat de directe ernstige stagnatie in het bedrijf vreest. N.V. NEDERLANDSCHE ELECTROLASCH MAATSCHAPPIJ. In de vergadering van Zaterdag j.l. heb ben Directeuren en Commissarissen der N.V. Nederlandsche Electrolasch Maat schappij besloten tot uitkesring van een interium dividend ad 20 pet. over het af geloopen kalender-jaar. Dit dividend is be taalbaar vanaf Dinsdag" 7 Januari 1941. Begin 1940 was het bedrijf zeer ruim van werk voorzien. Ten gevolge van het uit breken van den oorlog verviel een niet on aanzienlijk deel der opdrachten bestemd voor binnen- en buitenland, doch de Ven nootschap is er in geslaagd om de daar door ontstane leemte te vullen door bijzon dere opdrachten te aanvaarden waaronder speciaal te vermelden is de fabricage op groote schaal van hout- en turfgasgenerato ren. Het is de directie gelukt de bedrijvig heid der fabrieken op een redelijk peil te houden. Het wordt steeds moeilijker de benoo digde materialen te verkrijgëh doch de directie vertrouwt dat deze moeilijkheid zal worden opgelost, zoodat zij haar be kwaam en vakkundig personeel onafgebro ken in 1941 te werk zal kunnen stellen

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2