]De Liturgie der Kerk] De Gouden Sleutel ZATERDAG 4 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Qemeng.de fBcdchten SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS. Sedert Maandagavond werd vermist de 40-jarige ongehuwde H. H. W. Brunt, wo- nende in de Hobbemastraat te Tilburg. Dien avond had hij tegen tien uur per rijwiel de woning van een familie in de Stevezandschestraat verlaten om zich naar zijn pension te begeven, doch daar is hij niet meer aangekomen. Daar de mogelijkheid niet was uitgeslo ten, dat de man, door de duisternis mis leid, in het water van de Piushaven was gereden, werd ter plaatse gedregd. Na eenigen tijd werden het lijk en het rijwiel uit het water opgehaald. Sedert eenige dagen wordt te Roo sendaal een 73-jarige man vermist, n.l. de heer Van Baal, die werkzaam was aan de Coöp. Suikerfabriek „Roosendaal" en die na het verlaten van de fabriek des avonds niet meer thuis is gekomen. Men vreest, dat hem een ongeluk is overkomen. WAARSCHUWING VOOR DE SCHAATSENRIJDERS. Past op voor de zwakke banen. Nu het. er naar gaat uitzien, dat binnen kort weer vrijwel overal schaats gereden zal kunnen worden laat de Ned. Bond tot het redden van drenkelingen een ernstige waarschuwing hooren om vooral niet te vroegtijdig op ijs boven diep water te gaan. Dit dringende verzoek wordt het eerst gericht tot de ouderen, die door be paalde „zwakke' banen niet te berijden de jeugd het goede voorbeeld kunnen ge ven. Maar al ie graag volgen de jongeren phet slechte voorbeeld van de ouderen. Naar te hopen is zal het volgende lijstje van ijsslachtoffers uit den winter van 1939 —1940 een voldoende waarschuwing i.yn. In December 1939 verdronken vier jongens, een meisje en vijftien mannen; in Fe bruari 1940 zeven jongens en vijf mannen en in Maart 1940 een jongen, een meisje en een man. In totaal waren er dus 57 menschen omgekomen door in een wak te rijden of door het ijs te zakken. Hiertegen over zijn tweehonderd menschen, die door bovengemelde oorzaken in verdrinkings- geveer verkeerden, gered. ZWARE UITSLAANDE BRAND TE DEN HAAG. In het gebouw der St. Vincentiusschool. In het oude gedeelte van de Haagsche binnenstad, de wijk tusschen Westeinde en het Kortenbosch heeft gisteravond een zware uitslaande brand gewoed. Omstreeks 10 uur ontdekten de inwonende broeders van de St. Vincentiusschool, Westeinde 99, dat aan de achterzijde van dit gebouw, uit komende aan het Kortenbosch, brand was uitgebroken op de eerste verdieping in een der lokalen van de lagere school-afdee- ling. De brandweer was spoedig met twee mo torspuiten ter plaatse, doch het vuur bleek zoo hevig te zijn, dat reeds op dat oogen- blik wel vaststond, dat het blusschings- werk geruimen tijd zou vorderen. Boven dien was de binnenplaats bij dit gedeelte van het groote gebouw niet toegankelijk voor ladderwagens, terwijd bij het trap penhuis de brandhaard uiterst moeilijk door de brandweerlieden kon worden be naderd. Een groot aantal slangen werd vgn ver schillende kanten op de vuurzee gericht en geweldige massa's water werden daarin geworpen, doch de inventaris, grooten- deels bestaande uit schoolbanken, houten kasten, voorraden boeken, enz. bevatte zooveel brandbaar materiaal, dat de vlam men weldra door de ramen naar builen sloegen en tevens de plafonds en op deze wijze de hooger gelegen verdieping aan tastten. Hiertoe werkte vooral mede hfct feit, dat de plafonds 'met geluiddempend, doch geenszins brandvrij materiaal waren bekleed. Toen eenmaal de tweede verdie ping in vlammen was gehuld, werd de vuurzee, thans gevoed door 'n groote ver zameling materiaal van de sjloyd-afdee- ling, die op deze verdieping was onderge bracht, zoo fel, dat ten slotte, ondanks den met de uiterste krachtsinspanning voort gezetten strijd der brandweer ook het dak niet meer te houden bleek. Een fantastisch rood schijnsel kleurde de lucht in de omgeving en een aanhouden de vonkenregen verspreidde zich over de daken van de omliggende woningen. Met hevig gekraak stortte het dak van het groote gebouw in de vlammenzee. De bewoners van de aangrenzende wo ningen hadden zich inmiddels in veilig heid weten te stellen. Een belangrijk gedeelte van het school gebouw brandde uit. De aangerichte scha de viel gisteravond nog niet te ramen. De school zou Maandag a.s. na de Kerst- vacantie worden heropend, doch het staat wel vast, dat althans de lagere schoolaf- deeling een ander onderdak zal moeten zoeken. Omtrent de oorzaak van den brand valt nog niets met zekerheid te zeggen. De nablussching duurde na middernacht nog geruimen tijd voort. FELLE BRAND TE UTRECHT. Kelder en twee verdiepingen uitgebrand. Gistermiddag heeft een felle brand ge woed in den kelder van het perceel Oude gracht 364 hoek Eligensteeg, genaamd „De gesloten steen". Vroeger was hier een steenhouwersbedrijf gevestigd, thans was de kelder een pakhuis van de firma Hau- brich uit Rotterdam, die na de Mei-dagen haar voorraad glas, porcelein en aarde werk met emballage had opgeslagen. In deze hoeveelheid van stroo en hooi vord de brand, waarvan de oorzaak niet bekend is geworden, gretig voedsel. Ontsnappende rook trok de aandacht van een voorbijganger. Deze maakte alarm en in luttele oogenblikken tijds was de brand weer ter plaatse. Zij hakte bijten in het ijs van de gracht en tastte, onder leiding van commandant Priester, het vuur met tien stralen aan. De vuurhaard bleek in den kelder te liggen. Met gasmaskers begaven zich brandweerlieden naar binnen en werkten hier met ijzeren pikhaken de ba len smeulend stroo naar buiten, waar zij op het ijs werden geworpen en daar door spuitgasten onschadelijk gemaakt. Toch kon niet worden voorkomen, dat het vuur doorsloeg naar de eerste verdie ping en ook de tweede verdieping aanvrat. Door groote hoeveelheden water in het vuur te werpen, kon men de derde en de vierde verdieping behouden. Kelder, eerste en tweede verdiepine werden door brand en bluschwater vernield. Na enkele uren hard werken kon de brandweer inrukken. BRAND IN HAVENLOODS TE AMSTERDAM. Door onbekende oorzaak.is in den afge- loopen nacht brand uitgebroken in een loods, toebehoorende aan de N.V. Anthra- ciethandel van Altena, gelegen aan de Coenhaven te Amsterdam. Omstreeks kwart over twaalf bemerkte een agent van politie van het bureau Spaarndammerstraat, die nabij de Coenha ven op post stond, een vuurgloed in een der loodsen. Onmiddellijk waarschuwde hij de brandweer, die daarop de alarmeering ..middelbrand" gaf. Hierop rukten de mo torspuiten van de posten Prinsengracht en Rozengracht naar het terrein van den brand uit, evenals de z.g. Kieslich, een spuit, speciaal ingericht voor het blus- schlnsgwerk in poldergebied, twee motor spuiten van de hulppost aan de Brouwers gracht, alsmede een personeel- en een ge- geedschapswagen. De brand bleek te zijn ontstaan in een loods, waarin de firma van Altena een hoeveelheid hout, dat bestemd is voor de gasgeneratoren van voertuigen, opges'agen heeft. De houtblokjes worden in deze I loods, tfelke een oppervlakte beslaat van 8 by 18 meter, gedroogd met behulp van een grooten oven. Deze oven was evenwel, naar by een eerste onderzoek kon worden vastgesteld, op Vrijdag niet in gebruik ge weest, zoodat de oorzaak van den brand in een andere richting gezocht moet wor den. Toen de brandweer op het terrein van den brand aankwam, woedde het vuur in de loods reeds hevig. Door het openbre ken van een deel van den houten zij wand wist men echter spoedig den vuur haard te bereiken. Met twee stralen van de Kieslich was de brand dan oow spoe dig bedwongen en reeds binnen het tijds verloop van een uur was de brandweer den toestand volkomen meester. Men be gin toen met het verwijderen uit de loods van de groote hoeveelheid hout, welker aanwezigheid het gevaar van voortzetting van den brand met zich kon brengen. Ook dit werk vlotte uitstekend, zoodat na kor ten tijd een gedee'te van het brandweer materiaal kon inrukken. Door het kordate optreden van de brandweer kon ook dit maal een ernstige brand in het Amster- óamsche havengebied voorkomen worden. De aangerichte materieele schade is zeer beperkt. BOERDERIJ AFGEBRAND. Vrijdagmiddag om twee uur werd brand ontdekt in de stallen van de boerderij van W. Ploemen in het gehucht Bosschenhuizen onder de gemeente Simpelveld. Paarden en koeien werden in veiligheid gebracht, maar men kon niet verhinderen, dat vijf varkens, zeven biggen en een schaap in de vlammen omkwamen. Het vuur vond verder een gretig voedsel in een ■partij hooi van 6000 K.G., een hoeveelheid gerstestrooi van 2000 K.G. en in 200 K.G. haksel. Dit alles ging met gebouwen en al verloren. Na een uur hard werken was de brand weer van Simpelveld den brand meester. Men had toen bereikt, dat het woonhuis behouden bleef. DE DIEFSTALLEN BIJ DEN OPBOUW DIENST TE ZEIST OPGEHELDERD. De Zeister politie heeft, zooals wij reeds in het kort hebben gemeld, in samenwer king met de Utrechtsche recherche de dief stallen bij den Opbouwdienst te Zeist en Au.sterlitz geheel opgehelderd. Men herinnert zich, dat reeds een heler uit Utrecht onder verdenking van heling werd gearresteerd, dat deze man voor de Utrechtsche politie een volledige bekente nis aflegde en daarna naar het huis van bewaring werd overgebracht. Thans heeft de Zeister politie ook de hand kunnen leg gen op een vijftal werkers van den Op- bouwdienst, die gelegerd waren in de kam pen te Zeist en te Austerlitz en die zich schuldig maakten aan diefstal van goede ren, welke den Opbouwdienst toebehoor den. Eenigen tijd geleden werden bij den Op bouwdienst te Zeist de opgeslagen goederen geïnventariseerd en toen kwam uit, dat er een betrekkelijk groote hoeveelheid schoe nen, uniformen, dekens en vooral ook on dergoed werden vermist. De commandant van den Opbouwdienst deed by de Zeister politie aangifte van de ontvreemde goederen en weldra was het onderzoek in vollen gang. Er kwam toen vast te staan, dat de ge stolen goederen voornamelijk waren weg gehaald uit goederenopslagplaatsen, welke zich bevonden nabij de slaapplaatsen van de werkers van den Opbouwdienst. Deze op slagplaatsen waren wel bewaakt, doch als een der leden van den Opbouwdienst bij zijn superieur verzocht om zijn oude schoe nen voor nieuwe in te ruilen, mocht hij vrijelijk in de opslagplaatsen een keus doen. Daarbij was meestal geen controle en zoo was het mogelijk, dat een werker van den Opbouwdienst het plan opvatte, om in plaats van één paar schoenen in te ruilen, tevens een of meer stellen schoeisel mede te nemen. In het begin ging dit goed, later hebben verschillende andere opbou wers dezelfde praktijk toegepast. Het bleef evenwel niet bij de schoenen, doch ook de kens en andere goederen werden ont- DRIEKONINGEN N.B. In deze week dagelijks Gloria en Credo. Behalve Zondag de Prefatie en het gebed „Communicantes" van Driekoningen. Kleur: Wit ZONDAG 5 Januari. Feestdag v. d. Zoe ten Naam Jesus. Mis: In Nomine Jesu. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Vigilie van Driekoningen; 3e (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Telesphorus, Paus en Mar telaar; 4e (3e) voor den vrede. Prefatie van Kerstmis. „Alle volken, die Gij geschapen hebt, zy zullen komen en aanbidden voor U neer knielen en Uw Naam verheerl^ .en. Want geen andere Naam is ons gegeven, waarin wij zalig zullen worden, dan de II. Naam Jesus". MAANDAG 6 Januari. Hoogfeest van de Openbaring des Heeren aan de heidenen of driekoningen. Mis: Eecce advenit Vandaag herdenkt de H. Kerk de Open baring des Heeren aan de heidenen in de roeping van de drie koningen of Wijzen. Dankbaar herdenken wij heden, hoe over het Jeruzalem van onze ziel reeds de glorie des Heeren is opgegaan in ons heilig geloof. (Epistel). Moge ons geloof overgaan een maal in een zalig „aanschouwen" in den hemel (Gebed). Dit mogen wij hopen, als wy weten te offeren aan Christus het goud van onze liefde, de wierook van innig ver keer met God en de myrrhe van de bittere verloochening van eigen wil. (Graduale, Evangelie, Offertorium, Stilgebed). Toonen wij ons vandaag vooral missionarissen van gebed. Vragen wij de bekeering van de arme heidenen, dat ook zij eens mogen vreemd. Aanvankelijk werd van al deze diefstallen niets bemerkt, doch toen men eenmaal een hoeveelheid goederen had ontvreemd, stond men voor de moeilijkheid het ontvreemde kwijt te raken. Hiervoor werd een Utréchtsch opkooper in den arm genomen. Toen het evenwel de politie ge lukte den opkooper te ontmaskeren, kon den ook de dieven zich niet langer schuil houden. Thans zijn vijf manschappen van den Opbouwdienst in arrest gesteld. GROOTE DIJKVAL OP NOORD- BEVELAND. Meer dan een ton schade. In den Leendert Abraham-polder, gele gen aan de Noord-Oostelijke zijde van Noord-Bevelana, heeft gisternacht een be langrijke dijkval plaats gehad, aldus lezen we in het „Vad." De zeewering werd over een afstand van ongeveer 100 meter ver wijderd. Terstond zijn maatregelen getrof fen om verdere vernielingen te voorko men; o.m. werd de binnen berm met zand zakken versterkt. Geschat wordt, dat onge veer 1 millioen M3. grond verschoven is. De schade wordt op meer dan 100.000 ge raamd. Daar de wind pal op de zeewering staat, vreest meri, dat de aangerichte scha de nog uitbreiding zal ondergaan. ERGERLIJKE BALDADIGHEID. Twee jongens richtten vernielingen aan ln een school. In de Mariaschool te Heerlen, een R.K. meisjesschool op den Molenberg, hebben Donderdag twee jongens, de 13-jarige D. en de 14-jarige G., ingebroken en met een waarlijk abnormale vernielzucht aan de school en den inventaris een schade toege bracht van over de 1 1000. Van 's morgens 11 uur tot 's avonds 5 uur zijn zij „aan het werk" geweest. Zij vernielden opgezette vogels en natuurkundige instrumenten, zij scheurden boeken uit elkaar en verstopten daarmede de W.C. Kasten en lessenaars werden opengebroken. Alles werd met wandelen in het Licht van Christus, als ge nadekinderen in Zijn heilige Liefde. Offe ren wij voor die intentie ons heilig en aan biddelijk smeekoffer, waardóór de eerste Missionaris, Jesus Christus, Zich zelf Offert aan Zijn hemelschen Vader. DINSDAG 7 Januari. Mis v. d. 2e dag v. h. Driekoningen octaaf: Ecce advenit. (Als gisteren). 2e gebed ter eere van Maria (Deus, qui salutis); 3e voor Kerk of Paus; 4e voor den vrede. „Jeruzalem, uw Licht is gekomen en de glorie des Heeren is over u opgegaan en de heidenen zullen wandelen in uw Licht". Alleluja". WOENSDAG 8 Januari De H. Mis als op 7 Januari. DONDERDAG 9 Janüari. De H. Mis als op 7 Januari. VRIJDAG 10 Januari De H. Mis als op 7 Januari. ZATERDAG 11 Januari. Mis als op 7 Jan., maar 2e gebed v. d. H. Hyginus, Paus en Martelaar; 3e ter eere van Maria; 4e voor den vrede. „Jesus, Die aan de menschen verschenen zijt, U zij met den Vader en den H. Geest glorie in de eindelooze eeuwen". IN DE KERKEN VAN DE E.EJP.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr. water overgoten of op andere wijze be smeurd. In den kelder hadden zij reeds by het binnentreden der school een kraan van de waterleiding open gezet. De jongens zijn aangehouden. D. is reeds eerder met de politie in aanraking geweest. „Tijd". MEISJES ZOEK. De Commissaris van Politie van den Ju- stitieelen Dienst C te 's-Gravenhage ver zoekt namens den stiefvader P. Dregmans, wonende Frederik Hendriklaan 279 aldaar, de opsporing en terugbrenging van de minderjarige Janna Niessien Wilhelmina van der Vinne, geboren te Djember (N.-I.), 20 September 1924, scholier, die op 27 De cember 1940, omstreeks 15 uur, tijdens af wezigheid van de ouders de woning ver liet, een bruin lederen koffer met kleeren en een rijwiel, merk „Fongers". voorzien van handremmen, meenemende. Trans portkosten kunnen worden vergoed. Signalement: pl.m. 1.62 M. lang, donkere wenkbrauwen, lang krullend blond haar, groene oogen, gave tanden, ovaal bleek gezicht, tenger postuur, litteeken op voor hoofd. Kleeding: blauwe wollen wintermantel of lichte gummi regenmantel, blauwe of bruine lage schoenen. Zij is blootshoofd. De burgemeester van Heemstede ver zoekt namens de ouders opsporing en te rugbrenging van de minderjarige H. M. Frugte, geboren te Dordrecht 14 Maart 1924, zonder beroep, wonende Binnenweg 44, Heemstede. Zij heeft in verband met huiselijke oneenigheid op 30 December omstreeks 5 uur namiddag de ouderlijke woning verlaten met medeneming van een bankbiljet van tien gulden en een groote, lichtbruine citybag, inhoudende kleeding. Vast staat, dat zij per trein van Heemste de naar Amsterdam vertrokken is. Signa lement: lengte circa 1.60 meter, vrij ma ger postuur, donker haar, donker bruine oogen en sproetig gelaat. Zij was gekleed met geruiten, groenen mantel met groenen shawl, rood regenkapje, lage, bruine schoe nen met drukknoopen, donkerblauwe re genjas over den arm. FF."IMETOV (Nadruk verboden). 34) Hilary klemde haar handen met zoo'n wanhopig gebaar ineen, dat er een brok in juffrouw Dunbar's keel kwam. Op dit oogenblik denkt hij enkel en al)een maar aan zichzelf, constateerde ze, Het is te dwaas om los te loopen. zuchtte Hilary. Enkel en alleen omdat ik meer geld heb dan hij, wil hij niets me*r van me weten! Maar ik ben toch dezelfde Hilary gebleven als het meisje zonder geld van wie hij is gaan houden! Ze hield even op en scheen te wachten op een woord van troost en hoop van haar gastvrouw, maar juffrouw Dunbar schud de moedeloos het hoofd. Het heeft geen zin te veronderstellen dat Tony nog wel van gedachten verande ren zal, zei ze; dat gebeurt toch niet' Tony is nu eenmaal ellendig koppig. Ik zou je niets liever zeggen dan dat je je maar troosten moet met de gedachte dat hy wel gauw verstandiger wordt, maar ik ben erg bang dat daar niet de minste kans op is. Het is krankzinnighet is om te huilen, klaagde Hilary: ik kan niet le ven zonder Tony en hy gooit mij voor eer hersenschim aan den kant! Als twee men schen van elkaar houden, moest er niets tusschen hen kunnen komen en zeker geen misplaatste trots en valsche schaamte! Ik ben het heelemaal met je eens, maar als je Tony niet van dat feit kunt overtuigen, schiet je toch niet op. Juffrouw Dunbar sprak weer op haar oude, droge manier, maar toen Hilary haar aankeek met een uitdrukking van dolle pijn op haar gezicht, ging het oude dame tje op haar toe en legde vriendelijk de hand op haar schouder. Lieve kind, ik heb van dit alles meer verdriet dan ik je zeggen kan, zei ze, maar op dit oogenblik kan ik je geen en kelen raad geven. Bespreek het eens met mevrouw Derfield of me je voogd. Of is Harding je voogd niet meer? Neen, ik heb geen voogd meer, ik ben mijn eigen baas en heb de volledige be schikking over mijn geld. Maar hoewel ze voor zichzelf deze woor den telkens herhaalde gedurende de trein reis naar Londen den volgenden dag, be greep ze toch dat het geen gemakkelijke taak zou zijn Brent daarvan te doordrin gen en dat bleek ook inderdaad het geval toen ze den notaris haar plan ontvouwde om de dames Drivers te helpen. Maar mijn beste jonge dame, her haalde de oude heer telkens, maar mijn beste jonge dame, uw voorstel is heelemaal niet zakelijk, al is het ongetwijfeld een be wijs van uw goede hart. Wie koopt er nu een huis midden op de hel een huis dat u heelemaal niet noodig hebt? het is -- neemt u mij niet kwalijk, dat ik het zoo on omwonden zeg het is ongerijmd! Het wordt een pure verliespost; het is onver antwoordelijk om geld vast te leggen dat zyn rente niet opbrengt. Dat huls kost u een paar duizend pond, het moet gemeu beld worden, er moet een huisbewaarder komen, het moet onderhouden worden en waarvoor dat alles? Om een paar da mes een poos van het buitenleven te laten genieten met het gevolg dat ze, als ze weer in hun milieu terugkeeren, dubbel ontevreden worden met hun lot. Het zal hun levenskracht vernieuwen, antwoordde Hilary vol overtuiging. In het vuur van het gesprek had ze haar eigen verdriet voor een oogenblik vergeten. Ik geloof niet dat u weet wat het zeggen wil om een hee'.en avond in een zit-slaap- kamertje op een zolder opgesloten te zit ten na een langen dag van zenuwsloopend werk op een druk kantoor. Meneer Brent moest toegeven, dat hij een dergelijke sensatie nooit ondervonden had en Hilary ging opgewonden voort. Er zijn heel wat vrouwen, die dat moeten doen. En omdat ik zelf arm ge weest ben, kan ik beseffen hoe zij het zul len vinden als ze, al is het maar voor een paar weken in dat huis op de hei lucht en licht en rust vinden. Ik wil mijn geld niet gebruiken op een manier, dat iedere stui ver rente moet opbrengen. Brent keek zijn ongewone cliënte nieuwsgierig aan, dit meisje met haar hel dere oogen en glanzende haren, met haar vastberaden, karaktervolïen kin en mond. Nu juffrouw Framley, zei hij lang zaam, terwijl hij teekeningetjes maakte op het vloeipapier op zijn schrijfbureau en zonder het meisje aan te kyken, als u er dan zoo op gesteld bent, moeten we maar eens met DoKter Harding en me vrouw Derfield over uw plan praten. Neen, we hoeven er met niemand over te praten, antwoordde Hilary met onrust barende beslistheid. Dokter Harding is mijn voogd niet meer en tante Anstice is het evenmin. Ik ze zweeg een oogen blik en keek meneer Brent strak aan. ik ben mijn eigen heer en meester en ik kan mijn geld gebruiken zooals ik het ver kies. Is het misschien niet zoo?, ging ze voort toen de notaris niet direct antwoord gaf Kan ik met mijn geld doen wat ik wensch of niet? Ik zou geen bezwaren in het midden brengen als u iets verstandigs voornemens was, begon Brent, terwijl hij haar vraag onbeantwoord liet. Ik zou het goedkeu ren. Ik geloof niet dat uw goedkeuring noodig is, viel Hilary hem zacht, maar be slist in de rede, en ik heb toch gelijk, nietwaar, als ik zeg dat ik niemand reke- nig en verantwoording schuldig ben van wat ik met mijn geld wil doen? Haar gedecideerde manier van optre den maakte den notaris verlegen. Het was een nieuwe gewaarwording voor hem zoo toegesproken te worden door een jong meisje, dat luttele dagen geleden nog straatarm was geweest. Zeker, zeker verklaarde Brent zicht baar verward. U hebt volkomen gelijk, mejuffrouw Framley. U bent vrij om te doen en te laten wat u wilt, maar voor u iets onderneemt is het toch misschien ver standiger iemand te raadplegen, die meer kennis van de wereld en van zaken heeft dan uzelf. Daarom ben ik ook bij u gekomen, antwoordde Hilary eenvoudig; ik heb alle documenten, die u my gegeven hebt, zoo goéd mogelijk bestudeerd en daaruit heb ik geconcludeerd, dat als ik dat huis op de heide kocht, het nauwelijks eenig verschil zou maken voor mijn inkomen. En als deel van mijn kapitaal houdt het zijn waarde. U hebt alle details uitstekend in u op genomen, prees hij. Hilary keek hem een beetje verbaasd aan. Ik moet toch weten hoeveel geld ik gebruiken kan; ik ben er toch verantwoor delijk voor. En daarom zie ik niet in waar om ik dat huis op de hei niet zou koopen. Voor geen geld ter wereld zou Brent hebben willen toegeven dat hem de wind uit de zeilen genomen was, maar hij was zich bewust dat dit het geval was en schoorvoetend gaf hij zich gewonnen. HOOFDSTUK XIX. „Ik zou hetzelfde gedaan hebben" - Neen! Hilary kómt niet voor mor gen terug, vertelde mevrouw Derfield in antwoord op Miles Harding's vraag, toen hij in haar boudoir binnege'aten werd. Arm kind, ik ben bang dat ze het zich erg aantrekt. Ze heeft u ook geschreven, niet waar? Ja. Daarom komt ik juist hier, ant woordde Harding snel, ofschoon een uit drukking in zijn oogen zijn toehoordster deed gelooven dat de bewuste brief niet de eanige reden was van zijn komst! Ze heeft me geschreven dat meneer Dunbar haar ten huwelijk heeft gevraagd en dat ze hem aangenomen heeft, maar dat hij zich terug trok toen hij ontdekte, dat zij rijk was cn niet het arme meispe, waar voor hy haar gehouden had. Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 9