RIJNSTREEK ZATERDAG 4 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Teuntje, dochter van C. Bogaard en G. van Rijn. Cosse, zoon van M. Haak en A. Linting. Hendrik, zoon van H. Vis en A NagtegaaL Johan nes Wilhelmus, zoon van A. Th. Raad en E. van Diemen. Wilhelmina Jannette, dochter van C. Th. de Hey en K. Ruiter. Petrus Jacobus, zoon van H. N. Cies- bergen en J. Aartman. Maria Wijnanda Clasina, dochter van L. G. Kempers en W. J. Vermeulen. Overleden: Johan Hendrik Kleyn, 77 jaar wedn. van Grietje Adriana Both. Gevestigd: Johannes van den Berg, van Deventer. Angelique P. van Eek Duymaer van Twist (vrouw van J. Ph. B. Parker Brady), van Amsterdam. Klazi- na van Arkel, van Bloemendaal. Vertrokken: Plonia A. den Ouden, naar Amsterdam. Hendrik Hoeflak, naar Koudekerk a. d. Rijn. Grietje van Leeuwen, naar Utrecht. Sophia J. Nie- man, naar Haarlem. Jan F. de Leeuw, naar Alikemade. Pieter Nieuwenhuijse, naar Goes. AARLANDERVEEN Eierveiling. Gisteravond vergaderde in de zaal van den heer W. v. d. Berg de le den der eierveiling onder presidium van den heer Th. de Vries, die de vergadering opende, allen welkom heette, ofschoon de opkomst maar hele gering was wegens de hevige koude; o.m. maakte de voorzitter bekend, dat wegens de tijdsomstandighe den de veiling voorloopig werd stilgelegd. De heer P. v. d. Lijn las de notulen. Uit het jaarverslag bleek, dat er in het afgeloopen jaar 49680 eieren werden geveilJ. Het verslag van den penningmeester, den heer P. Kempen, gaf aan ink. 2322.88, uitgaven f 2300.43, alzoo een batig saldo van 22.45, vorig jaar 3.54. Punt 5 der agenda was de bespreking over de inventaris der veiling Na eenige bespre kingen werd besloten deze voorloopig op te bergen. By de rondvraag sprak de heer J. Kem pen, oud-voorzitter der veiling, een woord van dank aan het bestuur voor zijn pres taties en arbeid. LEIMUIDEN IJsclub „Excelsior". Deze ijsclub hield haar jaarvergadering in het café Roos. Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer L. Post, opende de eerevoorzitter, de heer M. A. Breeuwe, de vergadering. De notulen gelezen door den secretaris, den heer W. J. van Dijk, werden goedgekeurd. Aangezien de penningmeester, de heer H. van der Burg, niet aanwezig kon zijn, werd het jaarverslag voorgelezen door den secr. Hieruit bleek, dat de inkomsten bedroegen 59.40, het batig slot van de vorige reke ning bedroeg 101.75, totaal inkomsten van 161.15. De uitgaven bedroegen f 80.78, alzoo een batig slot van 80.37. De reke ning werd nagezien door de heeren G. «v. d. Boon en J. de Vries en actoord bevon den. Door het bestuurslid, den heer N. Koot, werden enkele mededeelingen gedaan omtrent de vergadering gehouden te Oüde- Wetering, voor het oprichten van een on- derafdeeling van den Z.-H. Ijsbond. Beslo ten werd tot toetreding tot de onderafdee- ling van dezen bond. Daai deze bond de gelegenheid biedt voor verzekering van die leden, welker vereeniging is aangesloten bij dien bond (verzekering tegen ongeluk ken op ijsbanen) wordt besloten, dat de contributie met 25 cent zal verhoogd wor den, zoodat de leden gratis verzekerd zijn tegen ongelukken op ijsbanen. Tot be stuurslid wordt herkozen de heer W. J. van Dijk, terwijl voor het aftredende bestuurs lid de heer A. van Lienden, wordt geko zen de heer J. de Vries. De voorzitter sluit hierna de vergadering. Tooneelvereeniging. Zondagavond 7 uur geeft de R.K. Tooneelvereeniging „St. Genesius" een uitvoering in de zaal van mej. de wed. Sneeboer. Opgevoerd zal wor den het spannende tooneelspel „De spook trein", een spel, dat tot het einde toe de spanning bij het publiek levendig zal hou den. Juist in dezen tijd, is dit voor ieder een mooie gelegenheid om de zorgen van iederen dag te vergeten door een genotvol len avond te komen doorbrengen bij „St. Genesius". .Kruisvaart Zondag 3.30 uur Godfried- ban. Afteekenen eischenkaarten van Decem ber. Woensdag 7.15 uur: Tarcisiusban. Dansoefeningen voor den a.s. ouderavond. Wachtwoord voor Januari: begin goed! K.J.M.V. Dinsdagavond half acht bij eenkomst in de zaal. Deze avond zal er een lezing gehouden worden. De tooneelrepetitie is vastgesteld op Dinsdag- en Vrijdagavond. IJsclub „Nut en Vermaak." De IJs club „Nut en Vermaak" hield hare jaar vergadering in het café „Sport" alhier. De voorzitter de heer Jac. van Rijn opende de vergadering met een woord van wel kom tot de aanwezigen. De notulen, door secretaris, den heer J. W. de Ren, voorge lezen, worden goedgekeurd. De penningm. de heer C. Bernard, deed rekening en ver antwoording van zijn gehouden financieel beheer. Vastgesteld werd, dat de inkom sten bedroegen f 109.71, batig saldo vorig jaar van 102.45, totaal 212.16. De uit- gavén bedroegen 221,81, nadeelig slot van 9.65. De bescheiden van den penning meester worden door de heeren M. Wit vliet en C. A. Beuk nagezien en in orde bevonden. De aftredende bestuursleden de heeren J. de Prie en A. N. Straathof wer den herkozen, terwijl in de vacature van den heer J. Braam, wordt gekozen de heer K. van Heijningen. Hierna wordt door den secretaris mededeeling gedaan over de vergadering van de verschillende ijsclub- vereenigingen. Opgericht is een afdeeling van den Z.-H. IJsbond, welke afdeeling ten doel stelt het houden van grootere tochten over het merengebied. Besloten werd tot toetreding tot deze onderafdee- ling van de Z.-H. IJsbond. Om zich te ver zekeren tegen ongelukken op de schaats op ijsbanen, gaven enkele leden zich staan de de vergadering op. Tevens werd beslo ten, dat huisgenooten van leden als lid kunnen toetreden tegen betaling van 0.50 contributie, terwijl dan ook die le den zich kunnen verzekeren tegen ongeluk ken met bijbetaling van f 0.17, welke pre mie ook voor de leden geldt. Na de rond vraag werd de gratis verloting gehouden van de speculaaspoppen, elk der aanwe zigen trok een prijs. Daarna sluiting door den voorzittér. Geboren: Johanna Cornelia, dochter van W. Vogelaar en J. J. Spruit. Roel- fina Hendrica Wilhelmina Irene, dochter van W. C. J. L. Bos en J. Geerts. Gevestigd: P. van Tol, van Rijns burg. TER AAR Geboren: Joannes Simon Anthonius z. van J. Zwirs en Lebesque. Gerritje d. van M. van Vliet en van Tol. Ma- rinus z. van N. den Hollander en van Rijn. Gevestigd: C. Schoonderwoerd, van Nieuwkoop. A. v. Emmerik, van Lei den. H. Noordeloos, van Edam. G. van Lammeren, van Monnikendam. Vertrokken: C. v. Leeuwen, naar. Boskoop. H. de Kleer, naar Alphen. M. Niesing, naar Zeist. G. Kalshoven, naar Zuilen. ZOETERWOUDE (H. R.) Volksbond. Het bestuur van den R.K. Volksbond bericht, dat er Zondag as. 5 Ja nuari des namiddags om twee uur kindér- feest gehouden zal worden in het Patronaat voor de kinderen der leden. 8- mf.- i - -eg a** Het viel niet mee met den kruiwagen over de overs'roomde en bevroren landerijen te rijden langs de Hoogeveenscbe vaart, die bij het intreden van de vorst te Echten buiten haar oevers trad, doordat het grondijs den stroomduiker bij de schutsluis verstopt had (Foto Pax-Holland) Reeds geplaatst In een gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND. Bonaanwijzingen De secretaris-generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt het navolgende bekend: BOTER EN VETTEN. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 4 Januari 1941 tot en met Vrijdag 10 Ja nuari a.s. geeft de met „24" genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen een een half pond boter of een half pond margarine of twee ons vet naar keuze, voorzoover voorradig. De met „24" genummerde bonnen, die op 10 Januari nog niet gebruikt zijn blijven voorts nog geldig tot en met Vrijdag 17 Januari a.s. De op 22 November 1940 reeds bij de producenten of in den handel aanwezige voorraden vet in verpakking van 250 gram mogen tegen inlevering van een met „24" genummerden bon van de boterkaart of de vetkaart worden uitverkocht. BROOD EN GEBAK. Gedurende het tijdvak van Maandag 0 Januari tot en met Zondag 12 Januari a.s. geeft elke der met „22" genummerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Zooals reeds eerder werd bekend gemaakt, bedraagt ook de hoeveelheid roggebrood, welke tegen afgifte van een bon kan wor den gekocht, 100 gram. Voorts geeft elke aer met „22" genummerde broodbonnen recht op het koopen van een rantsoen ge bak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerij producten telkens ten minste het daarachter geplaatste aantal grammen: beschuit 75 gram biscuit en wafels 90 gram speculaas 140 gram andere koekjes 200 gram koek 160 gram cake 300 gram gevuld klein korstgebak (b.v. amandelbroodjes) 400 gram gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram taart en gebakjes 600 gram Voor geheel of ten deele uit meel of Overstrooming bij zeven graden vorst, toen het water de omgeving met een De schutsluis in de Hoogeveensche vaart wintersch kleed overdekte tengevolge van het door het arondiis te Echten werd geheel in het ijs gezet, verstopt geraken van den stroomduiker (Fota Pax Holland) bloem gebakken producten, welke hierbo ven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 12 Januari nog niet gebruikte bon nen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 13 tot en met 19 Januari a.s. met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants e. d. EIEREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 6 Januari tot en met Zondag 12 Januari a.s. geeft de met „33" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van één ei. De bon nen, welke op 12 Januari nog niet zijn ge bruikt, blijven geldig tot en met Zondag .19 Januari a.s. met dien verstande, dat zij gedurende de week van 12 tot en met 19 Januari niet gebruikt mogen worden in hotels, restaurants e.d. VLEESCHEN VLEESCHWAREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 6 Januari tot en met Woensdag 15 Januari a.s. geeft elk der vier met „14 vleesch" gemerkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen, of een rantsoen vleeschwaren. De met „14 worst, vleesch- waren" gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bonnen, welke op 15 Januari a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met 19 Januari a.s. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, of kalfsvleesch en voor gerookte worst soorten, 100 gram voor le ver artikelen, ton genworst en nierbrood ^en 150 gram voor bloedworst. Engelsche bommen op Nederland In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben Engelsche vliegtuigen op verschil lende plaatsen van het land bommen ge worpen. In het bijzonder waren twee plaatsen van deze aanvallen het mikpunt. In een dezer plaatsen was de schade aan burgereigendommen niet aanzienlijk, daar de bommen buiten de bebouwde kom in het open veld vielen. Een koe werd daar gedood. De andere plaats, gelegen in het Noor den des lands, kreeg aanzienlijke schade. Verschillende groote branden braken uit en verschillende woonhuizen werden ver nield. Onder de burgerbevolking vielen vier dooden, een zwaar gewonde en verschil lende licht gewonden. Gevreesd wordt, dat onder het puin nog meer personen zijn be dolven. Door de plaatselijke Nederlandsche auto riteiten en van Duitsche zijde zijn alle maatregelen genomen tot blussching van de branden, hetgeen met snel succes wérd be kroond, en tot nasporing naar vermisten. DISTRIBUTIE VAN TERPENTIJN EN LIJNOLIE VOOR SCHILDERS. De Secretaris-Generaal van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat de hoeveelheden terpentijn en lijnolie, welke op de door de plaatselijke distributiediensten aan' schil ders uit te reiken bonnen kunnen worden betrokken, voor de periode van 1 Januari tot 1 Februari 1941 als volgt zijn vastge steld: Twe liter kunstterpentijn per bon voor terpentijn en twee liter rauwe lijnolie of gekookte olie of standolie per bon voor lijnolie. WOERDEN VERDRONKEN. Gisteravond is de 58-jarige heer K. Pels door de duisternis mirleid van de Emma- kade te Woerden in de Singelgracht ge- loopen en verdronken. BUITENLAND. AANVAL Of WALES. STOCKHOLM, 3 Jan. (D. N. B.). In den afgeloopen nacht heeft de nachtelijke Duit sche luchtaanval, naar uit Engeland ge meld wordt, zich hoofdzakelijk op Zuid- Wales gericht, het grootste Engelsche mijn- bouwgebied. Naar de Engelsche radio vanmorgen me dedeelde, stond een ongenoemde stad in Zuid-Wales in het middelpunt van dezen aanval. Naar alle waarschijnlijkheid is dit de grootste stad van dit gebied, Cardiff. Urenlang heeft boven deze stad een hevige aanval gewoed. Duizenden brandbommen zijn uitgeworpen. Nadat een geheele reeics branden ontstaan was, begon een even hevige, zoo niet heviger aanval met bri santbommen van elk kaliber. Talrijke hui zen en gebouwen zijn verwoest of een prooi der vlammen geworden. Tevens hebben andere formaties van het Duitsche luchtwapen de Britsche hoofdstad opnieuw aangevallen en op deelen van Londen talrijke brand, en en brisantbom men laten vallen. Weer zijn branden uit gebroken, en een heele reeks huizen en gebouwen is met den aardbodem gelijkge maakt. Volgens de berichten zijn tegelij kertijd verschillende andere streken in En geland, waarvan de namen evenwel niet genoemd worden, in den loop van den nacht aangevallen. HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. BERLIJN, 3 Jan. (D. N. B.). Het opper bevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In den loop van den dag heeft het lucht wapen aanvallen op doelen aan de Oost kust van Engeland gedaan. Een patrouille boot werd in duikvlucht met bommen be stookt en tot zinken gebracht In den afgeloopen nacht hebben vrij ster ke formaties gevechtsvliegers als vergel ding voor de op Bremen gerichte Engel sche aanvallen boven de haven en de stad Cardiff bommen van elk kaliber laten val len. Talrijke branden konden ten deele tot op een afstand van 100 km. waargenomen worden. Britsche vliegtuigen hebben op twee Noord-Duitsche plaatsen bommen laten vallen, waarbij weer een ziekenhuis en verscheidene huizen voornamelijk in on miskenbare woonwijken, getroffen wor den. Branden, die in enkele pakhuisruim ten en fabrieksinstallaties ontstaan waren, konden evenwel door de luchtbescherming van het bedrijf gebluscht worden, zonder dat noemenswaardige schade op militair gebied of op dat van de oorlogseconomie werd aangericht. In totaal vallen acht doo den en twintig gewonden te betreuren. Twee Britsche vliegtuigen zijn neerge schoten. Een Duitsch vliegtuig wordt ver mist. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS- BERICHT. ERGENS IN ITALIë, 3 Jan. (Stefani). Hét Italiaansche hoofdkwartier publiceert weermachtsbericht no. 210. Het luidt als volgt: In het grensgebied van Cyrenaica heeft onze artillerie haar afweervuur gericht op vijandelijke gemechaniseerde formaties en vlootstrijdkrachten. Bombardementsvlieg tuigen hebben vele malen een der vooruit geschoven bases van den vijand aangeval len, alsmede schepen nabij de kust, waar bij een kruiser werd geraakt. Andere lucht strijdkrachten richtten bommen en mitrail- leurvuur op gemechaniseerde formaties aan het front van Bardia en in de woestijn. On ze vliegtuigen keerden alle terug. Aan het Grieksche front werden aanval len in eenige sectoren, welke een plaatse lijk karakter hadden beslist afgeslagen. Onze koene overval bracht de vijandelijke elementen op de vlucht en leverde krijgs gevangenen op. Vijandelijke vliegtuigen hebben Elbassan gebombardeerd, waar zij eenige verliezen veroorzaakten onder de burgerbevolking. Uit Oost-Afrika niets van belang te mel den.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 8