Historie van de kerk te Noordwijkerhout Volhardt in het gebed BIOSCOPEN TE LEIDEN 'W» r ZATERDAG 4 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Katholieken begeerden de oude kerk Doch de Pastoor wilde in zijn pastorie blijven Er kwam geen overeen stemming door A. N. Duynisveld pr. ix. Deze onbillijkheid duurde voor tot 1808, teen Lodewijk Napoleon bij decreet van 2 Augustus opnieuw aan de katholieken de mogelijkheid gaf hun oude kerken te rug te bekomen. Dit decreet wilde een einde maken aan onrechtvaardige toestanden en zette niet voorop een algeheele verdeeling van het bezit der protestanten, dat uit den katho lieken tijd afkomstig was. Er moesten schikkingen gemaakt worden, welke het meest overeenkwamen met de gesteldheid der verschillende godsdienstige gezindhe den in iedere plaats. Beide partijen moes ten elkaar weten te vinden en overeenko men volgens billijkheid en rechtvaardig heid. Bij nadere interpretatie van het decreet werd vastgesteld, dat alleen in die plaat sen, waar over het bezit der kerkelijke ge bouwen nog geschillen bestonden, een on derzoek moest worden ingesteld en een schikkingsplan gemaakt. Den 4en Novem ber 1808 dienden de gecommitteerde kerk meesters van Noordwijkerhout eert request in bij den landdrost van het departemnt Maasland, in welk request zij volgens het decreet van den koning, vragen schikkin gen te treffen om de katholieken in het hun rechtmatig toekomende bezit van kerk enz. te herstellen. Het stuk was ondertee kend door pastoor Swaeck en Teunis Arris- hoek. Om de geschillen te onderzoeken en een schikkingsplan te treffen, waar de beide partijen zelf niet tot een overeenstemming konden geraken, waren eenige commissies benoemd; voor het departement Maasland, ongeveer ons tegenwoordige Zuid-Holland twee, die ygepoogd hebben volgens_ recht en billijkheid beide partijen tot elkaar te brengen, doch daarin slechts in enkele plaatsen zijn geslaagd. De kwestie te Noordwijkerhout werd ten onderzoek en beslissing gegeven aan de commissie-Van Hoogstraten, die op 17 April 1809 het katholiek kerkbestuur aan schreef en om inlichtingen verzocht. Dit antwoordde daarop in een zeer uit- voerigen brief van 6 Méi, waarin pastoor Swaeck met zijn kerkmeesters de rechten der katholieke,n naar voren bracht. Aller eerst hoe zij in 1798 tevergeefs gepoogd hadden de kerk terug te krijgen, maar daarin waren teleurgesteld door de tegen werking der protestanten. Opnieuw ver zochten zij de groote kerk te mogen naas ten met de er bij behoorende pastorie, op grond, dat hun getal leden dat der her vormde gemeente verre overtrof; het ver schil was sedert 1798 nog grooter gewor den, gelijk bij de laatste telling bleek, dat de protestanten slechts 81 in getal waren. De bewering der protestanten, als zou den kerk en pastorie hun rechtmatig eigen dom zijn, werd door de katholieken na drukkelijk ontkend: in 1798 waren de ge reformeerden, ofschoon „alle de papieren betrekkelijk opgemelde gebouwen ter se cretarie berustende op last van de Muni- cipaliteit hun zijn ter hand gesteld, nim mer in staat eene rechtmatige titel van eigendom of overgang aan hun aan te too- nen." De commissie der katholieken verklaar de nogmaals uitdrukkelijk dat „hun be doeling en verlang alleenelijk was, in het bezit van de groote thans nog door de ge reformeerden gebruikt wordende kerk en pastoryhuis van Noordwijkerhout en de Zilk te worden gesteld." Het gemeentebestuur van Noordwijker hout antwoordde v. Hoogstraten op diens schrijven dat de gemeente 81 hervormden telde en 591 katholieken, „zijnde nogtans onder de laatstgemelde begrepen de bewo ners van het ambacht de Zilk, tot een hon derd zeven zielen, welke kerkelijk niet tot de Nqordwijkerhoutsche gemeente behoo- ren". Bij dit schrijven was ingesloten een brief van de protestantsche kerkmeesters, Jan Warners en Pie ter de Kan, aan het ge meentebestuur, waarin zij moesten toege ven, dat zij hun eigendomrecht op kerk, pastorie en school niet konden bewijzen, maar er zich alleen op beriepen, dat „de gereformeerden zints twee eeuwen het vrij en ongestoord genot van kerk, pastorie en schoolhuis hadden bezeten". Om te kunnen bepalen hoe zij die gebouwen in hun bezit hadden gekregen „zou het volstrekt noo- dig zijn, om de papieren, betrekkelijk het kerkgebouw en overige panden van den tijd der hervorming in te zien, en na te gaan, wanneer de kerken, pastorie-huizen en de goederen daartoe behoorende aan de gereformeerden zijn overgegaan: maar he laas! deze zijn niet meer voor handen". Men had nog wel eenige aanteekeningen, maar de oudste daarvan dateerde uit het jaar 1601, „en dus elf jaren later noodig is, om daar eenig licht of bewijs te kunnen erlangen". En zij voegden er aan toe: „zeer waarschijnlijk kan en zal de beschuldiging van onachtzaamheid hier worden aange voerd, doch gelukkig kan die niet op kerk- meesteren in der tijd worden toegepast, daar de rekeningen van kerk, pastorie en schoolhuis nimmer bij hen, maar altoos ter secretarie berustende waren en bewaard wierden". Konden de protestantsche heeren dus zich niet op documenten, noch verjaring beroepen, om hun eigendomsrecht te be wijzen, zij meendeh toch dat „deze duis terheid noch ten nadeele, noch ten voor- deele werken kon"; immers kerk en pas torie en schoolgebouw waren toch altijd door de gereformeerden onderhouden. En als men soms zou denken dat dit kon geschieden uit fondsen, zou men zich ge weldig bedriegen: de gereformeerde kerk bezat niets, tenzij eenige schuldbrieven, te samen groot 250 gulden, tegen 4 pet. rente. Daar tegenover stonden de groote uit gaven welke men in den loop der jaren voor het in stand houden der gebouwen had moeten doen; in 1742 brachten de kerk meesters een bedrag van drie duizend gul den bijeen, om daarmee de schuld eenigs- zins af te lossen. Aan de diaconie was het kerkbestuur nog 1080 gulden schuldig, van welke som al jaren lang geen rente was betaald; het onderhoud en reparatie van de gebouwen had in de laatste jaren een bedrag van 2000 gulden gevorderd. Ten slotte waarschuwden de protestante kerkmeesters, dat de katholieken zich ge weldig zouden bedriegen, wanneer zij „bfj een blij voruitzigt van winst en voordeel" zich in het bezit der kerk en aanhorige ge bouwen gesteld zagen. Deze waren evenwel in het geheel niet van plan om met de kerk enz. ook de schul den over te nemen; zij schreven 8 Dec. 1809 aan Van Hoogstraten, dat daarover in de koninklijke decreten heelemaal niet werd gesproken. Ongeveer tegelijkertijd zond A. Schots man, predikant te Noordwijkerhout aan Van Hoogstraten een staat van bezittingen en schulden der hervormde kerk, van 1756 tot en met 1808, waaruit bleek, dat men nagenoeg vijf duizend gulden schuld had, behalve nog een onbetaalde rekening van den timmerman, B. Houwaart, groot ruim 100 gulden. Van Hoogstraten antwoordde op den brief der katholieke kerkmeesters, dat hij allerminst met hun schrijven tevreden was. Hun eischen waren volgens hem niet rede lijk. Zij wilden de groote kerk overnemen, omdat deze voor de katholieken beter ge legen was, en zouden dan hun kerkge bouw afstaan aan de protestanten. De pas toor evenwel moest blijven wonen in het huis, dat hij nu bewoonde en dat aan de kerk stond aangebouwd. Vervolgens dienden bij een eventueel ruilen, toch ook de schulden op de kerken rustende, over te gaan. De protestanten hadden een opgave van schulden gedaan, maar de katholieken verzuimden zulks. Derhalve verzocht van Hoogstraten nog maals hem binnen vijf dagen op te geven, hoe groot de schuld was, die op him kerk rustte. Waarop de katholieken heel laconiek slechts dit antwoordden: „In minsaamst ant woord op UwEd. geëerde de dato 10 dee- zer diene, dat wij onze schulden zullen be- taalen. Wij hopen hier meede aan UwEd. intentie voldaan te hebben." Met dit antwoord sloten zij feitelijk el- ken weg tot een oplossing af. De commis sie der katholieken begreep dit ook en poogde in Februari van 1810 de onderhan delingen opnieuw aan te knoopen, ge bruik makend van de ziekte van pastoor Swaeck, die hem noopte zich aan deze kwestie te onttrekken. Den 13en Febfruari schreef de commis sie, bestaande uit de kerkmeesters Leen- dert Langeveld, Willem Steenvoorden en T. Arrishoek en de leden Pieter A. Ruyg- rok, C. van den Eist en Kees van der Zon een langen brief aan Van Hoogstra ten: „met geen gering leedwezen hebben wij uit de papieren gezien, dat ons ant woord op uwe zeer geëerde missive van den lOen van Wintermaand, den weg, om een minzaam vergelijk tussen het gerefor meerd en Roomsch Katholijke kerkgenoot schap te treffen, ten eenemaal heeft geslo ten; onze hartelijke wensch is echter, om dezelve door uwe veelvermogende tussen komst wederom te openen". Zij deelden vervolgens aan Van Hoog- traten mes, dat zij, ofschoon overtuigd, dat de hervormden van Noordwijkerhout om hun gering aantal, volgens de nieuwe kerkelijke verordening, geen afzonderlij ke gemeente zou blijven, maar met die van Voorhout zou worden gecombineerd, en daarom geen aanspraak meer op de kerk konden maken, toch tot concessies be reid waren, en besloten „ter bevordering van eendragt, een aanzienelijk gedeelte hunner eigendommelijke bezittingen op te offeren". Indien de protestanten de groote kerk met pastorie en bezittingen afstonden, dan wa ren de katholieken bereid hun kerk „met een toereikend gedeelte van het voorplein", aan de hervormden af te staan, terwijl zij bovepdien „ene behoorlyk ingerigte kamer" zouden aanwijzen, waar de predikant „op de kerkdagen het vrije gebruijk ten allen tijde" zou hebben. Het schoolgebouw met woonhuis moest dan aan de gemeente ko men en door haar worden onderhouden. En de katholieke afgevaardigden besloten hun schrijven: „Zie daar, een voorstel, het welk, bij aldien het mogt aangenomen wor den, de wezentlijke belangens onzer Her vormde Broederen zeer zoude bevorderen: want le ons kerkgebouw kan met zeer ge ringe kosten, zoo al niet beter, ten minsten even zoo goed als de grote kerk, tot het uit- oeffenen van de eeredienst ingerigt wor den, als zijnde van behoorlijk licht voor zien, hebbende een houte vloer en tevens ene genoegzame ruijmte, om alle hare le den, zelfs die van Voorhout er onder be grepen, te bevatten; 2e. het zelve is in enen goeden staat, en kan met een derde der kosten, die de in standhouding der grote kerk vereischt, on derhouden worden; maar 3e. hetgeen vooral in aanmerking moet komen, is de nabijheid der trekvaard, als leggende ten hoogsten Vi vierde uur van dezelve, waar door de heer Predikant in de gelegenheid gesteld word, om zonder veel ongemak de beide kerken van Voorhout en Noordwijkerhout te kunnen bedienen." Maar de protestanten gingen op het voor stel van de katholieken niet in, en in een schrijven van 29 Maart aan Van Hoogstra ten, deed de predikant nogmaals een voor stel de rechten der katholieken af te koo- pen. Bij dit schrijven was een uitvoerige me morie gevoegd, waarin de bezwaren tegen een afstaan van kerk en pastorie werden opgesomd, en dè drie redenen door de ka tholieken aangevoerd, om de groote kerk te naasten, n.l,: hun veel grooter z.antal, het te klein zijn van hun kerk en het beter gelegen zijn der groote kerk, als niet juist zijnde werden aangetoond. Volgens de pro testanten immers werden de katholieken van de Zilk ten onrechte erbij geteld; deze behoorden bij Hillegom of Vogelenzang. De katholieke kerk was niet te klein, als in aanmerking werd genomen, dat tot dan toe velen uit Voorhout daar ter kerke kwa men, omdat zij nog geen eigen kerk beza ten; nu daarin evenwel werd voo-zien, zou den deze menschen weldra niet meer in Noordwijkerhout ter kerke komen. Wat het derde motief betreft,' door de "ka tholieken aangevoerd, de ligging der groote kerk midden in het dorp, dit was evenmin steekhoudend. De hervormden woonden grootendeels in het dorp, rondom hun kerk; de katholieken daar buiten, enkele gezin nen uitgezonderd, bij hun kerk. Werd nu de katholieke kerk aan de pro testanten gegeven, dan vreesden deze, dat vele hervormden niet meer naar de kerk als te ver afgelegen zouden komen; een vrees voor de katholieken ongegrond: „het is immers bekend, dat de Roomschgezin- den door veel sterkere banden verbonden zijn en worden dan de Gereformeerden, om ter kerke te gaan; alle uiterlijke bekomme ringen en verhinderingen zijn daarom ook zoo vele oorzaken, om het gebruik maken van den openlijken godsdienst by de Ge reformeerden,- die daartoe niet door zulke prikkels als de Roomschgezinden aangezet worden, moeilijker te doen zijn". Bovendien was volgens den predikant en zijn commissie, het gereformeerde gedeelte van Noordwijkerhout het minst met aard- sche goederen gezegend, zoodat zijn men schen geen rijtuig konden houden om ter kerke te gaan, anders als bij de katholie ken, die in hun wagentjes „bij guur weder en op andere tijden, met veel meer gemak ter kerke kunnen gaan". Om dat alles verzochten de protestanten hen in het bezit van hun kerk te laten. De katholieken wilden zij dan tevreden stellen met een bedrag van vijfhonderd gulden, volgens hen een groot bedrag, omdat hun kerk weinige jaren tevoren op selchts 800 gulden was getaxeerd. Mochten de katho lieken weigerachtig blijven hierop in te gaan, dan verklaarden zij zich bereid dit bedrag met honderd gulden nog te Verhoo- gen. Het mocht Van Hoogstraten ten slotte niet gelukken de partijen tot elkaar te brengen. De katholieken wezen het aanbod van gulden af en bleven bij hun eisch om de groote kerk terug te krijgen. Tot ruiling van kerkgebouw waren zij be reid; alleen de pastorie.moest door den pas toor bewoond blijven. Van Hoogstraten poogde nog den pastoor tot andere gedach ten te brengen; hij wees hem %r op, dat hij dan twintig minuten van zijn kerk af zou komen te wonen, waarop de pastoor ten antwoord gaf „zich zulks te zullen getroos ten". Van Hoogstraten zag ten einde ruad van alle pogingen af en stelde zijn rapport op 75) en daarmede was de zaak afgedaan; de pro testanten bleven in het bezit van de groote kerk. KATHOLIEK COMITÉ VAN ACTIE „VOOR GOD". Tweedracht en naastenliefde sluiten elkaar uit, zooals de vleeschelijke wil en de wil Gods. Wat gij niet wilt. dat men U aandoet, moet gij ook anderen niet aandoen. Dit is „de Wet en de Profeten". Men heeft het ook den Gulden Regel genoemd. Overeenkomstig de naas tenliefde verdedigt men zichzelf door deze te beoefenen. De oude Kerk geeft het voorbeeld van een goed geregelde naastenliefde. Deze is slechts mogelijk, wanneer men volhardt in het gebed. Abt Joannes van Sinte Marie. lejdschendam K. J. M. V. Maandag 6 Januari a.s. zal de K.J.M.V. „St. Albertus Magnus" een bijeenkomst houden, waarop de heer Drs. Hans Lammers zal behandelen het onder werp „Het arbeidsmilieu". Aanbesteding. In het gemeentehuis te Leidschendam had heden de aanbesteding plaats voor het schoonmaken en de ver zorging der verwarming van de O. L. Scholen aan den Prinses Juliana weg en Westvlietweg. Er waren 5 inschrijf bil jetten ingekomen, als volgt: Geitenbach's Schoonmaakbedrijf. Den Haag: school Pr. Julianaweg, schoonmaken per week 14.43, groote schoonmaak 55. en verwarming per week 2.school Westvlietweg resp. 17.17, f 65.en 3. N. J. Nieuwenbrcek te Leid-chendam resp. 4.00, 30.—, 4 en 4.50, 50.— en 4.Mej. Knijnenburg te Leidschendam resp. 3.25, 40.—, 2.— en 6.75, 60.— en 5.j. Langezaal te Leidschendam resp. 3.45, 45.—, 2.50 en 6.95, 65.— en 6.Van der Steld te Leidschendam resp. 10.—, 30.—, 3.— en 14.—, 40.— en 3.—. Uitreiking distributiebescheiden. In het tijdvak van 5 Januari tot en met 18 Januari a.s. worden wederom de distribu tiebescheiden, als algemeen distributieboek je, bloemkaart, broodkaart, enz. uitgereikt. De uitreiking zal geschieden: R. K. Meisjes school in de buurtschap op Maandag 6 Ja nuari van 101 uur voor de bewoners van de Dr. van Noortstraat en van 25 uur voor de bewoners van Kniplaan, Meeslouwer- weg, Meerlaan, M.eer en Geerweg, Oost einde, Westeinderweg, Stompwijkscheweg Nos. 34 en hooger. O. L. School aan den Westvlietweg op Dinsdag 7 Januari van 25 uur voor Broekweg, Tedingerstraat, Polderweg en Goo en Woensdag 8 Januari van 1012 uur voor Virulylaan, Westvlietweg en Park Leeuwenbergh. Distributiekantoor (raadhuis) op Woens dag 8 Januari van 25 uur ypor Vlietweg, Delftschekade, Sluisplein, Veenestraat, Achterom, Achterweg, Kostverlorenweg en on Donderdag 9 Januari van 25 uur voor Wilsveen, Middenweg, Stomowijkscheweg nos. 1 tot en met 3)3. Oostvlietweg, Leid- schekade «n Sluiskant. O. L. School aan den Pr. Julianaweg op Vrijdag 10 Januari van 101 uur voor Van Ruysdaellaan, Mauvelaan, Looierslaan, Voorburgscheweg, Pr. Julianapiein. Kon. Emmalaan, Vy verlaan en Ken Wilhelmi- nalaan en van 25 uur voor Pr. Juhar.a- ■weg en Pr. Hendriklaan. Maandag 13 Ja- nari van .91 v voor ?ursehestraat- weg, Noo/dheylaan, E.ctvinklaan, Rozon- lran en Hfilogstra.it t-n van 2 -3 uur voor Veurschestraatweg en Smictslaan. Dinsdag 14 Januari van 25 uur voor St. Bonifacius- straat, St. Jozefstraat St RaohaëlsHaat, St. Willibrordusstraat, Zijdestraat, P'as- poelkade, Plaspoelsiraat, Molenpad, Kerk straat, Damstraat en Damlaan. Afscheid. Het feit, dat de heer J. Balt, hoofdwerktuigkundige aan de werkplaats van de Ned. Spoorwegen alhier, met ingang van 1 Januari 1941 op pensioen is gesteld, is aanleiding geweest om op grootsche wijze afscheid te nemen van dezen popul. chef. Op het bureau hadden zich velen verza meld, o..m ing. H. Heijligors, werktuigkun dige Boot en v. d. Linden, d heer Olivier, chef van de werkplaats, de heer Voerman benevens vele beambten. Op hartelijke wij ze werd de heer B. toegesproken door ir. Heijligers, waaroij deze liet uitkomen, dat de wijze, waarop de heer B. hier is gege- treden, mede oorzaak is, dat het depót Leid schendam zoo g^oot is geworden. Verder voerden nog het woord de heer Voerman, de heer Snoek namens het ondergeschikte personeel en de voormalige haltechef, de heer H. van Wel. Namens het geheele per- soreel werden aan den heer Balt overhan digd: een wandelstok, een schemerlamp, een vulpenhouder en een leeslamp. Ont roerd dankte de heer B. voor de hem ge brachte hulde. Dat de heer B. nog vele jaren vai zijn welverdiend pensioen moge genie ten. Met ingang van 1 Januari 1941 is op pei^ioen gesteld de heer J. v. d. Woerd, ploegbaas van Weg en Werken bij de Ned. Spoorwegen alhier. De ploeg arbeiders, die eer.ige jaren onder v. d. W. hebben ge werkt, hebben dezer dagei. afscheid van hun baas genomen en behoefte gevoeld hem een blijvend aandenken mede te geven, be staande uit een vulpenhouder en een vul potlood. Van het stationspersoneel had hij een fraaie bloemenmand in ontvangst te nemen. 'lisse Theediefstal. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van de ontvreemding van ongeveer 50 K.g. thee. In het pakhuis van het filiaal van de firma de Gruyter alhier, hebben de ongenoode gasten zich toegang verschaft door middel van een raampje, waarna men het pakhuis ontlastte van ge noemde thee. De politie stelt een onder zoek in. Geboren: Herman Adriaan, zoon van J. de Lange en C. J. van den Berg Adrianus Martinus, zoon van C. A. van der Stel en N. J. van Tol Myrian Adrians, dochter van W. A. Simonis en A. M. Vos Johan Klaas, zoon van J. Lensta en K. Koopstra. Getrouwd: W. Mcsseveld te Voor hout met P. van der Lans te Lisse F. Th. van Dijk met A. de Vos, beiden te Lisse. Gevestigd: A. G. Weijers uit Hille gom C. M. M. Hoes uit Leiden A. A. de Jong uit Heemstede G. Bon uit Hille gom P. A. Kerkvliet uit Anna Paulow- na M. A. P. van der \Toort uit Wasse naar E. den Ouden uit Wassenaar J. Varkevisser uit Sassenheim I. H. van Hettema uit Rotterdam L. van Dijk uit Heemstede G. J. van der Lans uit Den Helder S. Boer en echtg. van Nieuwer- Amstel J. Verboom uit Delft. rijnsburg Bloemenhandel. De gang van zaken in den bloemenhandel was deze week al buitengewoon varieërend. Rond de Kerst dagen ging het slecht tot zeer slecht, dan leefde de handel weer wat op, enkele da gen ging het, aangezien er volop gelegen heid was voor export, zelfs zeer goed, tot ten slotte de strenge vorst de goeden gang van zaken weer kwam verstoren. Begin dezer week werden soms mooie prijzen be steed, die de laatste dagen met een flink percentage zijn verlaagd. We noemen, tulpen per -00: El Toreador 3.304.10, Tourmesol 3.503.80. Golden King 5.50 6.00. Brillant Star 1.401.70. Per do zijn: All Pierson 3540 ct., Fabiola 33 38, Hillegarda 4ó45, King of the Yellow 3034, Fred. Moore 35-^-40, Brillant Star 2025, Sonja 34^39. William Copland 50 55, Rose Copland 60—65, Hyacinthen per 100: Gertrude 5.105.80. l'Innocence 3.50—4 50. Arendsen f 2.80—3.10, Gari baldi 0.10—7.10. Nimrod 2.80—3.10. Bismarck 4.80—6.50. Narcissen per bos: King Alfred 2530 ct. Laurens Koster 22 25, Helios 1621, Golden Spror 17—20. Convalaria: per 100 2.102.20, Crocus geel per 100 1.60—1.70, idem wit J 1.80— uithoorn Geboren Maria Petronella, doch ter van J. C. Oudshoorn en M. A. Pronk Rita Tilly, dochter van J. Duiker en K. J. Buiser. Overleden: Hendrik Tomson, 98 j., weduwnaar van T. Posdijk. Getrouwd: J. P. M. Smelt, 29 jaar en A. W. J. M. Wernekinck 25 jaar. warmond St. Joscphsgezellen, A.s. Maandag ver plichte bijeenkomst om acht uur. De spre ker van dezen avond is de heer Th. C. v. d. Zalm met ,als onderwerp: Assyrië en Eabylonië. Kruisvaart. Jongens, Zondag eerste Zondag der maand, dus om acht uur gene rale H. Communie; denkt er aan allen present en In uniform. Verder is er Zon dag volkszang en ook daar zijn we allen present. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool alhier is benoemd mej. E. M. A. Eppings alhier. Gevallen. Misleid door de duisternis is de heer v. d. K. uit Leiden nabij het station alhier met zijn rijwiel komen te vallen en brak hierbij een paar ribben. Hij is ter verpleging naar zyn woning ver voerd. Rijwiel gestolen. Bij de politie ls aan gifte gedaan van het stelen van een rij wiel, het verliezen van een gouden dames horloge en het vinden van twee handschoe nen. 'i rlEA'i'EK HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUI-4. KEUKIING Lido: De familie van mijn vrouw (Johan Kaart). Komisch lederen avond 7.30 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: Vorstentragedie. (Zarah Leander) Dramatisch lederen avond 8 uur. Zondag 26.30 uur. ,ederen dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: Nanette (Jenny Jugo). Vroolyk lederen avond 7.30 u. Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Goud (Hans Albers) Avonturen lederen avond 7.30 u. Zondag van 2—7 uur lederen werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Boefje (Annie van Ees). Naar het boek van Brusse. lederen avond 8 uur. Zondag 2 uur, 4 y, en 8 uur Zaterdag en Woens dag 2 y3 uur matinée Goedgekeurd

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7