Firma G. VAN BRUSSEL Visite-, VeriviS, Huwelijks- en Gebwrfekaarfen. OMGEVING RIJNSTREEK VRIJDAG 27 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE RUÏÏ - PAG. fl Bulten'andsche Berichten FEESTDAGEN EN ONGELUKKEN. In de nabijheid van Savannah (Georgia) geraakten twee auto's in botsing, waarbij zeven inzittenden op de plaats om het le ven kwamen en vier levensgevaarlijk ge wond werden. Volgens Associated Press zijn gedurende de feestdagen in de V. S. rond 300 perso nen gedood. TWEE SPOORWEGONGELUKKEN IN ROEMENIë. Gedurende de Kerstdagen zijn in Roe menië twee spoorwegongelukken gebeurd. Ten Oosten van Arad zijn twee personen treinen in botsing gekomen. De beide loco motieven en veertig wagons ontspoorden. Zes menschen zijn om het leven gekomen, verscheidene gewond. In de nabijheid van Boekarest is een personentrein achter op een anderen per sonentrein gereden. Hierbij was een doode te betreuren, elf menschen werden ge wond Het treinverkeer werd door een zwaren sneeuwval zeer bemoeilijkt. Talrijke wegen waren voorts onbegaanbaar tengevolge van sneeuwverstuivingen. Op den autoweg BoekarestKroonstad zijn tientallen auto's ingesneeuwd. De scheepvaart tusschen Giurgiu en Rust juk moest wegens ijsgang op den Donau worden gestaakt. EEN KOUDE KERSTMIS IN SPANJE. Geheel Spanje is met Kerstmis door een geduchte koudegolf geteisterd. Te Avila, Cordoba, Teruel, in de Sierra Nevada en het Cantabrisch gebergte zijn temperaturen van 10 tot 15 graden onder nul gemeten. Te Madrid vroor het eersten Kerstdag twee graden. SNEEUWSTORM IN ROEMENIë. Sinds Zondagavond woedt in groote deelen van Roemenië en vooral in de Oud- Roemeensche laagvlakte een hevige sneeuw storm. Het verkeer was Maandag bijna den geheelen dag, ook in Boekarest, door den sneeuwval gestagneerd. De treinen rijden met groote vertragingen. NOODWEER IN BUENOS AIRES. Op Kerstavond is Buenos Aires door zwaar noodweer geteisterd. Na een tropi sche zonnegloed met een temperatuur .van 53 graden brak Dinsdagavond plotseling een onweer los, gepaard met een storm, die boomen deed afknappen en aanzienlijke verwoestingen in de buitenwijken aan richtte. Een wolkbreuk, Vermengd met hagelbuien, zette heele stratenblokken tot een meter onder water. De luchthaven heeft bijzonder geleden. Talrijke vliegtui gen in revisie zijn vernield of beschadigd. Er vallen geen menschenlevens te betreu ren. OVERSTROOMING SR AMP IN BRAZILIë. Doordat de Parahysa buiten haar oevers is getreden, is het Braziliaansche textiel centrum Juiz de Fora tijdens de Kerstda gen door een ramp getroffen. De stad kwam geheel onder water te staan. Alleen in het centrum van de stad stortten rond tachtig huizen in. Tot dusver zijn reeds verscheidene personen om het leven geko men De materieele schade bedraagt onge veer 100 millioen milreis. De treinverbin ding met Rio de Janeiro en den staat Mi- nas Geraes is tijdelijk verbroken. AARDSCHOKKEN IN ANATOLIE. Woensdagochtend zijn te Erzindjan, Gu- muchine, Ordu en in andere plaatsen in Anatolië aardschokken gevoeld. Ondanks de hevigheid der schokken zijn er geen slachtoffers te betreuren, noch is schade aangericht LICHTE AARDBEVING TE SEVÏLLA. In den afgeloopen nacht tegen twee uur is te Sevilla een lichte aardbeving gevoeld, ïn eenige wijken v/erden huizen en schoor- steenen licht beschadigd. BRANDEN IN FRANKRIJK. Naar uit Vichy gemeld wordt, is gisteren een groot bioscooptheater te Marseille door brand gedeeltelijk vernield. Doordat er op het oogenblik van het uitbreken van den brand geen voorstelling werd gegeven, zijn er geen menschenlevens te betreuren. De zaal, die voor 3000 personen plaats bood, is geheel uitgebrand. Ook het hospitium van Cavaillon, in de nabijheid van Avignon gelegen, is voor een groot deel door het vuur verwoest. De inwonenden konden allen gered worden. HENNE SPINNERIJ DOOR BRAND VERNIELD. Te Vigarano bij Ferrara (Italië) is een hennepspinneiij door brand vernield. De schade bedraagt meer dan twee millioen lire. HAARLEMMERSTR. 267 Vlugge levering Lage prijzen KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouwoverzicht. Het wordt er in het algemeen voor de tuinders niet beter op. De verkeersmoeilijkheden worden steeds grooter, de exploitatiekosten en de prijzen, al waren die in den afgeloopen week voor enkele der producten iets hoo- ger, zijn niet in evenredigheid van de meerdere kosten. Ook de soms vrij sterke vorst kwam de orde nog eenigszins ver storen. Gehoopt wordt, dat de winter van korten duur zal zijn. Ook in de afgeloopen week kwamen er nog enkele duizenden stuks bloemkool van de soort Reuzen. De maat was klein maar de prijs best. Ze gin gen in de z.g. eerste soort voor 10.00 tot 16.10 per 100 en de heel erge kleine maat bracht van 3.80 tot 5.70 per 100 op. Ver wacht wordt, dat het met dit product thans wel afgeloopen zal zijn. Andijvie was ge regeld goed gevraagd, vooral de gele An dijvie die voor binnenland bestemd was. Groene Andijvie kwam weinig voor. De Gele kon gemakkelijk van 0.50 tot 0.76 per kist van 6 K.G. opbrengen. Groene Andijvie bleef in den prijs van 0.20 tot 0.21 per kist. Boerenkool ging meestal tegen lagen prijs. Dat de vetschaarschte hier een grooten rol speelt is zeer begrijpe lijk. De hoogste noteering voor de beste kwaliteit was 0.22 per kist van 6 K.G. doch wat iets afweek ging voor lagen prijs- soms voor 4 ct. per kist. Ook Kroten onder gingen in den prijs nog geen verand'ering en een gemaakte prijs van 2.40 tot 2.50 per 100 K.G. is voor dit product onvoldoen de betaald. Met Waspeen ging het redelijk goed en aanmerkelijk beter dan vorig jaar Ook in de bewerking van dit product kwam de vorst de werkzaamheden belemmeren. Maar de prijs is vrij goed, varieerend van 1.10 tot 1.65 per kist van 20 K.G. Knol- selderie bracht steeds een goeden prijs op, n.l. van 8.00 tot 9.00 per 100 K.G. De vraag v^or export zal aan den goeden prijs wel bijdragen. Zoo is het ook met Schorseneeren die steeds voor loonende prijzen gaan, in de beste kwaliteit tot 14.50 per 100 K.G., 2de soort van 7.10 tot 9.40 per 100 K.G. De Sluitkoolsoorten staan momenteel iets hooger en dit zal geleidelijk wel zoo door gaan. De kleine prijsverhooging kunnen we beschouwen als bewaarloon voor dit product. Roode kool varieerde in de beste kwaliteit van 4.10 tot 4.50. Gele kool bracht van 3.20 tot 3.80 per 100 K.G. op. Maar de tweede en derde soort bracht al zeer weinig op, draaide soms door. Groene kool deed van 3.60 tot 3.80 per 100 K.G. De laatste da gen was er iets meer vraag voor dit artikel. Voor uien nog steeds als voorheen een te lagen prijs tot hoogstens 4.00 per 100 K.G. Werkverruiming. De verdere bespre- Kingen ten opzichte der werkverruiming door delven en diepspitten hebben er toe geleid dat in een thans gehouden vergade ring de lijnen voor deze aangelegenheid verder konden worden uitgestippeld en besloten kon worden tot het uitvoeren van deze werkzaamheden, met subsidie van het Rijk. Een 100-tal landarbeiders zal hier door spoedig aan werk zijn geholpen. Dit werk geschiedt onder leiding en toezicht van de Ned, Heidemaatschappij. Een com missie werd benoemd om steeds in con tact te zijn met de noodige instanties. Uit eike standsorganisatie werd een bestuurs lid hiervoor aangewezen. Als voorzitter zal optreden de heer G. van der Perk, voorzitter van den C. B. T. B., secretaris zal zijn de heer C. Korpelshoek, secr. van den N. T. B., terwijl de heer Chr. van Leeuwen, secr. van den L. T. B., als pen ningmeester zal optreden. Tot dit rayon behoort Katwijk a. d. Rijn- Katwijk Zee en Valkenburg. Bij vorst vrij weer zullen een flink getal werklieden spoedig te werk gesteld worden, zoodat dit initiatief tot een mooi resultaat heeft geleid. IJsclub „Voorwaarts". De vereeniging IJsclub „Voorwaarts" hield haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer T. v. d. Valk, opende, de secr. de heer G. v. d. Does las notulen en jaarverslag. De reke ning en verantwoordig van den penning meester, de heer Grimbergen, gaf een batig saldo aan van 1.26.—. Bij de bestuurs verkiezing werden de aftr. bestuursleden, de heeren H. Grimbergen, G. v. d. Does en J. Tol, herkozen. De voorz. deed de mededeeling, dat de vereeniging thans in geschreven heeft staan 193 leden waarvan 83 ingeschreven in het vorig seizoen. Na eenige besprekingen over „ijsaangelegen- heden" werd, na verloting van een 16-tal boterletters, de vergadering gesloten. LEIDSC? M Kerstviering K.J.M.V. In haar home aan de Damstraat heeft de K.J.M.V. „St. Albertus Magnus" een stemmige Kerst viering gehouden, welke zeker als een voorbereiding voor het a.s. Kerstfeest ge slaagd mag heeten. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer Wim Bleijs, waarin deze den leden aantoont, hoe wij het Kerst feest moeten zien en op welke wijze wij dit feest Oehooren te vieren worden door de medewerkende leden, de heeren Jos. Roozenburg, Gerard de Koning, Wim Bleijs, Jac. Scholtes en Arnold Meeuwisse, diverse declamaties, zangnummers, enz. o.m. Rorati Coeli, Kerstdag van Gezelle, Adeste Fidelis, ten gehoore gebracht, welke over het algemeen op goede wijze werden voorgedragen en o.i. wel de noodige en bedoelde stemming wisten te scheppen, zoodat dezen avond wel aan zijn doel be- beantwoordde. Een keurige epiloog besloot deze serie voordrachten en declamaties. Met juist gekozen gramofoonplaten werd voor een stemmige muzikale omlijsting zorg gedragen. NOORDWIJKERHOUT K.J.M.V. Kerstpel. In de groote zaal van Café „De Zwaan" alhier voerde de tooneelclub van de K.J.M.V. met eenige gast-speelsters het Kerstspel „Kermisvolk op Kerstmis" van Ghéon, op. De avond werd door den voorzitter, den heer J. Oostdam Ez geopend. Pastoor Maas, de burgemeester en de kapelaans van de bei de parochies woonden de uitvoering bij; alsmede de districtsvoorzitter van de K.J. M.V. De heer P. v. Leeuwen gaf vervol gens uitleg van het spel, dat daarna ver toond werd. Dit prachtige, verrassende spel, met al zijn innigheden en verrukkingen, wist het hart van den toeschouwer te raken. Na afloop dankte de moderator de spelers en het zangkoortje voor het gebodene. Met het K.J.M.V.-lied werd besloten. NOOTDORP SEINEN AAN ONBEWAAKTEN OVERWEG Naar wy vernemen zullen met ingang van Vrijdag 27 December a.s. 11 uur v.m. bij den onbewaakten overweg, waar de Veenweg den spoorweg den HaagGouda kruist, zelfwerkende seinen voor treinaan- kondiging tot waarschuwing van het weg verkeer in gebruik worden genomen. Deze seinen worden getoond onder de bij den overweg rechts van den weg geplaatste waarschuwingsborden en wel: hetzij een wit flikkerlicht met 45 flikkeringen per minuut, wanneer geen trein in aantocht is; hetzij een rood flikkerlicht met 90 flikke ringen per minuut, gelijktijdig met het luiden van een bel, wanneer een trein in aantocht is; het zij een oranje, niet flikke rend licht, wanneer het roode licht is ge stoord of buiten dienst gesteld. OEGSTGEEST FEESTDAG VAN DE H.H. ONNOOZELE KINDEREN. Met Kerstplechtigheden voor de Kinderen. Morgen 28 December is het feest van de Onnoozele Kinderen. Na de H. Mis van half tien zal aan alle kinderen van de pa rochie de kinderzegen worden gegeven en zal op plechtige wijze het Kerstevangelie worden gezongen, afgewisseld met kerst liederen, die worden gezongen door de jongensschola en de kinderen zelf. Wij noodigen dan ook alle kinderen, jongens en meisjes, groot en klein, zich morgen rond het kribbetje van het Kerst kind te verzamelen en eerst godvruchtig de H. Mis bij te wonen en daarna de kin derzegen te ontvangen. -Reeds nu klinkt temidden der Kerst vreugde het lijdensmotief door de H. Li turgie. Reeds nu wordt het Kind in de kribbe den dood toegewenscht, doch de on schuldige kinderen vangen deze eerste aan slag van de wereld tegen Christus op. Hoe menigmaal werd dit in de geschiedenis herhaald en trachtte men Christus in het kind te dooden. „Doch uit den mond van kleine kinderen en zuigelingen hebt Gij, God, U lof bereid om Uw vijanden te beschamen", zoo klinkt het in de Introitus. In deze tijden is het dan ook van zeer groot belang, de voorspraak van de Heili ge Onnoozele Kinderen af te smeeken, op dat ook onze jeugd voor Christus bewaard moge blijven. Wij sporen daarom de ouders zeer bijzonder aan, ook dien dag de H. Mis bij te wonen. Tenslotte heeft deze dag voor de kinde ren een bijzondere attractie, omdat zij die dag de baas zijn in huis, vooral de jongste. Aan hem of haar is de keuze van het eten voorbehouden, al zal moeder met haar practische ervaring en kennis van het bonnensysteem er wel eenige leiding moeten geven. G e v e s t i g d: P. E. van Wetten, van Koudekerk. A. C. Bol, van Voorschoten. H! van Lelyveld, van Delft. Tr. Loon- stra, van Rhenen. F. van Masirigt, van Leiden. J. Cardinaal, van Rotterdam. J. Heersprink geb. Cardinaal, van idem. M. W. Reuselaar, van idem. Vertrokken: A. van der Spek, naar Leiden. H. J. van Bossheïde, naar Zoe- terwoude. C. C. M. de Jager, naar Lei den. E. Kist geb. Dros, naar Rotterdam. P. J. A. Balink, naar Dinteloord. J. J. C. A. L'Ortije, naar Kerkrade, Rolduc. A. L. Bijen, naar Wassenaar. M. Brood, naar Zandvoort. J. Ouwerkerk, naar Venlo. 5ASSENHEIM De nieuwe ijsbaan. Er is juist vol doende winter geweest om het bestuur van de IJsclub gelegenheid te geven de ijsbaan in het Park officieel te dpen openen. Nadat de voorzitter Dinsdagmiddag 3 uur de aan wezigen welkom had geheeten nam de burgemeester het woord, die de ijsclub ge luk wenschte met deze mooie baan en het Park vooral in de hoede van de jeugd aanbeval. Hij wees op de offers welke de gemeente voor dezen baan had moeten brengen en hoopte, dat de ijssport de saam- hoorigheid van de inwoners van Sassen- heim zou bevorderen. De voorzitter,, de heer G. Vlasveld dankte B. en W. voor hunne hulp in dezen en de uitvoerders voor het werk. Speciaal den heer Schram, onder wiens leiding de verbreeding had plaats gehad, werd lof toegezwaaid. Namens de Z.H.IJ.B. feliciteerde de heer A. G. J. C. van Breda de afd. Sassenheim met dezen mooien baan en wees er op dat de opening ervan samenvalt met het 50-jarig bestaan van de af deeling en het 25-jarig bestuurs lidmaatschap van den heer Vlasveld. ZOETERMEER INWONER DEZER GEMEENTE VERONGELUKT. Op het station te Pijnacker. Bij de binnenkomst van den electrischen trein, die Dinsdagavond om vijf over half acht te Pijnacker aankwam ontdekte de bestuurder bij het passeeren van den uit Den Haag komenden trein iets afwijkends op de spoorbaan. Hij stelde den chef er van in kennis, die de zaak onmiddellijk onderzocht en tot zijn ontsteltenis het lichaam van den 35-jarigen J. Lamboo uit Zoetermeer vond. Meende hij aanvankelijk nog eenig tee- ken van leven waar te nemen, de onmid dellijk ontboden dokter K. Bolle kon slechts den dood conctateeren. Vermoedelijk heeft het slachtoffer aan den verkeerden kant van den trein wil len uitstappen en is daarbij gevallen, zoo dat hij een ernstige schedelbasisfractuur en een schouderwond kreeg. De overledene laat een vrouw en twee jonge kinderen achter. ALPHEN AAN DEN RIJN Burgemeester Colijn De burgemeester onzer gemeente, de heer P. A. Colijn, is in het Diaconnesseri- huis te Leiden opgenomen. Dinsdag heeft de burgemeester een operatie ondergaan. Zijn toestand is naar omstandigheden be vredigend. Brand in veevoederfabriek Woensdagmorgen omstreeks zeven uur werd door voorbijgangers brand ontdekt in de opslagplaatsen der firma Bonda aan den Gouwsluischen Weg. De brandweer kon onder leiding van den commandant, ir. J. D. J. Waardenburg, spoedig met de nieuwe groote motorspuit, alsmede met twee auto-motorspuiten, ingrijpen. Met een groot aantal stralen werd het vuur, dat inmiddels reeds door het dak van een der gebouwen naar buiten drong, bestreden en dank zij dit krachtdadig optreden kon de brand tot dit gebouw worden beperkt. Helaas wer den eenige voorraden voedingsmiddelen een prooi der vlammen, dan wel door het bluschwater zoodanig aangetast, dat zij vrijwel als verloren kunnen worden be schouwd. Verzekering dekt de schade. Gemeenteraad, De Raad vergadert op Maandag 30 December des v.m. 10 uur. Agenda: 1. Opening./ 2. Notulen 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel van B. en W. in zake verhu ring van schoollocaliteit aan de vereeni ging tot bevordering van het Landbouw onderwijs voor Alphen aan den Rijn en Omstreken op Christelijken grondslag. 6. Voorstel van B. en W. inzake verkoop en uitgifte in erfpacht van grond aan den heer A. L. Oudenes q.q. 7. Voorstel aan B. en W. in zake verpach ting van weiland aan de heeren P. N. de Kwaasteniet, G. Haze, W. Kwakernaak en C. Gentenaar. 8. Voorstel van B. en W. in zake aan koop van een perceeltje grond als voet straat. 9. Voorstel van B. en W. in zake wijzi ging der gemeenschappelijke regeling voor onderlinge hulpverleening bij brand. 10. Voorstel van B. en W. in zake onder- handsche gunning van de schoolschoon maak. 11. Voorstel van B. en W. in zake onder- handsche gunning van de gemeentereini ging. 12. Voorstel van B. en W. in zake het afsluiten van kasgeldleeningen gedurende het jaar 1941. 13. Voorstel van B. en W. in zake het aangaan eener geldleening ad 50.000, 14. Voorstel van B. en W. in zake het verstrekken van een geldleening aan een in het leven te roepen stichting voor de oprichting en exploitatie van een persgas- station. 15. Voorstel van B. en W. H zake ver hooging van het subsidie aan het Burger lijk Armbestuur over 1940. 16. Voorstel van B. en W. in zake wij ziging der gemeentebagrooting dienst 1940. 17. Voorstel van B. en W. in zake het verleenen van medewerking voor de aan schaffing van nieuwe banken ten behoeve van de R.K. School voor g.l.o. aan de Pa radijslaan alhier. 18. Voorstel van B. en W. in zake het verleenen van medewerking voor de aan schaffing van sc h ooimeubel en voor onder wijs in lichamelijke oefening voor de bij zondere scholen aan de Julianastraat, de Hoorn, den Steekterweg en Jan Nieuwen- huizenstTaat. 19. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling van een verordening tot regeling van de kindertoelage. 20. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling van een verordening betreffende sluiting van kapperszaken des Maandags namiddags. 21. Voorloopige vaststelling van de re keningen dienst 1939. Schoolschoonmaak. Met de aanneem- sters van de schoolschoonmaak, met uit zondering van Mej. D. Bandsma-Idenburg, die met het oog op haar leeftijd hiervoor niet meer in aanmerking wenscht te ko men en in wier plaats thans zal komen mej. L. van Klaveren-Nagtegaal, Voor straat 2 alhier, is overeenstemming bereikt omtrent het ook weder gedurende het jaar 1941 verrichten van deze werkzaamheden, zulks echter tegen bedragen, welke rond 10 pet. hooger zijn dan over 1940 Met het oog op de prijsstijging van de schoonmaakartikelen, waarvoor de aan- neemsters zelfs moeten zorgen, aldus B. en W. aan de Raad is een dergelijke verhooging van de aannemingssommen te billijken. Gemeente-reiniging. Het in Decem ber 1937 met de aannemers der gemeente reiniging voor drie jaren aangegaan con tract eindigt op 31 December 1940. Met hen schrijven B. en W. aan de Raad zijn onderhandelingen gevoerd over een eventueele verdere onderhandsche aanneming der werkzaamheden gedurende zekeren tijd. Waar zich hierbij, als gevolg van de mo torbrandstofdistributie en de met het oog daarop voorgestelde ombouw van de reini gingsauto voor gasgebruik, de stijging van materiaalprijzen, loonen enz., meerde-e moeilijkheden voordoen, terwijl het voorts reeds nu vaststaat, dat de aannemers de reiniging in haar vollen omvang, derhalve zooals ze verricht werd vóór de huidige inkrimping, voor net thans geldende be drag niet zuilen-kunnen blijven verrichten, is in dezen nog geen definitief resultaat bereikt. Het is echter gewenscht, dat met ingang van 1 Januari 1941 de voortzetting der werkzaamheden verzekerd zij; waarom wij voorloopig tot overeenstemming zijn ge komen over een voortzetting der reiniging oi denzelfden vcet als thans geschiedt, voor den tijd van vier maanden en tegen een aannemingssom, berekend naar 6900, per jaar, waarin dan is begrepen de reeds si-ds langen tijd, als gevolg van de ben- zir.e-schaarschte en duurdere werkwijze, noodzakelijke verhooging van 1000, B. en W. stellen derhalve voor, in af wachting van een t.z.t. aan te gane meer definitieve regeling, te besluiten tot het aangaan eener nieuwe overeenkomst met de aannemers voor den tijd van van vier maanden, alzoo tot en met 30 April 1941. In het water. Langs de Aarkade zijn Maandag twee paarden die voor een wagen van Bonda's veevoederhandel waren ge spannen, geschrokken van een passeerende motor. De dieren zijn over de afscheidings muur der kade gesprongen en kwamen bei de in het water terecht. Een der paarden, dat door het ijs schoot, verdronk. Het andere werd met behup van een kraanwa gen van den heer Jac. Boot nog levend op den wal gebracht. De bestuurder van den wagen bekwam geen letsel. Geboren: Dirk Jacob Anthonie z. van de Jong en Christina Zutt Cornelis z. van Cornelis van der Ham en Eng je Sprong Gevestigd: Jan Simons en gezin van Krimpen aan de Lek. Vertrokken: Harkje Smid naar Wit- marsum Antonius van Zundert naar Alkemade Pieter Kapteijn naar Nieuw koop Cornelia A. Beijk naar Amster dam. LEIMUIDEN Kruisvaart. Zondag 3.30 uur Godfried- ban. 's Avonds na het lof feestbanuur voor de Tarcisiusban. We weten de afspraak. Op tijd komen. Ieder zorgt voor 'n programma- nummer. De schildknaap is programma leider. 't Kan niet anders of dit wórdt 'n prettige avond en 'n waardige viering van Kerstmis en Oudejaar. Kerstviering St. Jozefschool. Op le Kerstdag werd er na het Lof in de R.K. school een Kerstviering gehouden voor de schoolkinderen en hun ouders. Ook de parochie-geestelijkheid toonde hierbij haar belangstelling. Het hoofd der school, zuster Celesta, opende de bijeenkomst met alle aanwezigen een Zalig Kerstfeest toe te wenschen en hartelijk welkom te heeten. Hierna zette zij het doel uiteen n.l. om de offertjes, welke de kinderen in de Advent gebracht hadden, op plechtige wijze aan het Kerst kindje aan te bieden. Dit geschiedde in een aardig Kerstspelletje, waarin de bood schap van den Engel aan Maria, en de ge boorte van het Goddelijk Kind op den voorgrond kwam. Het spel werd afgewis seld door mooie Kerstliederen. Tot slot dankte Zuster Celesta de aanwezigen voor hun belangstelling en richtte het verzoek tot de ouders toch vooral mee te helpen, dat er een nauw .contact tot stand komt tusschen de ouders en het schoolpersoneeL OUDE-WETERING Boerenleenbank. Het nieuwe kantoor gebouw der Coöp. Boerenleenbank alhier is dezer dagen in gebruik genomen. Alvo rens hiertoe is overgegaan is aan de leden de gelegenheid gegeven het kantoor te be zichtigen. Naar wij vernemen heeft slechts een klein aantal leden hiervan gebruik ge maakt .Degenen, die van hun belangstel ling hebben doen blijken zullen echter kunnen getcigen, dat de bank momenteel beschikt over een ruim en modern inge richt kantoor, zooals men er in den om trek slechts weinige zal aantreffen. Een ruime hall met wachtlokaal doet al direcl aangenaam aan, zoodra men het gebouw binnentreedt. De loketruimte is verdeeld in een voor algemeene en een voor meei persoonlijke aangelegenheden, welke men in een afgesloten ruimte kan afdoen. De kantoorruimte voor den kassier en het per soneel is ruim ingericht en van alle noo dige meubilair voorzien. Een ruime brand en inbraak vrije kluis met talrijke afzon derlijke safes vormt wel een der voor naamste onderdeelen. De ingebruikname is met een eenvoudig ceremonieel gepaard gegaan, waarbij afgevaardigden van het hoofdbestuur en van de omliggende ban ken als gasten aanwezig waren.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6