STADS X NIEUWS Weerbericht 6 9 50 uur' S Burgerlijke Stand KERKNIEUWS VRIJDAG 27 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 zóns op- en ondergang Zon onder 17.32 uur. Zon op 9.50 uur. maanstanden. 27 December 28 December 29 December 30 December 31 December 1 Januari 2 Januari 3 Januari 4 Januari 7.51 op, 16,50 8.53 op. 17.47 (Nieuwe 9.46 op, 18.49 10.29 op, 19.57 11.04 op, 21.05 11.35 op, 22.12 12.01 op, 23.19 12.24 op. 0.23 onder, 12. onder onder Maan), onder onder onder, onder onder .47 op HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 28 Dec. voorm. 3.30 en nam. 15.55 uur. jOIIOIICDIIOIIOlICDIICDIICDIIOlIC^ Verduisteringstijden I 0 Er ls bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 ?ang en zonsopkomst 0 Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG jjj Q 17.32 uur. 5 ZONSOPKOMST Q Tusschen deze beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. ^3flC3IIOIIOI!CDIIOIICDIIOIIOIIcP ORGANISATIE IJSBESTRIJDING. Verordening regelt medewerking. De secretaris-generaal van het departe ment van Waterstaat heeft de volgende verordening vastgesteld: Artikel 1. De ijsbestrijding in de vaarwaters van Nederland, ten behoeve van het vervoer te water, wordt geregeld door den direc teur-generaal van den Rijkswaterstaat met iftachtnemmg van door of namens den se cretaris-generaal van het departement van Waterstaat te geven aanwijzingen. Artikel 2. 1. Ter voorlichting van den directeur- generaal van den Rijkswaterstaat worden in door den secretaris-generaal van het departement van Waterstaat aan te wijzen districten van Kamers van Koophandel commissies van deskundigen ingesteld van ten hoogste 5 leden. 2. Een lid, tevens voorzitter, wordt be noemd door den directeur-generaal van den Rijkswaterstaat, de anderen door de Kamers van Koophandel. Artikel 3. 1. Het hoofd van de afdeeling Vervoer wezen van het departement van Water staat kan houders en bemanningen van ijsbrekers en sleepbooten aanwijzen tot deelname met hun vaartuigen aan het ijs- breken tegen een door hem vast te stellen vergoeding. 2. Houders van ijsploegen en ander voor het ijsbreken geschikt materiaal zijn ver plicht dit op eerste aanzegging van het hoofd van de afdeeling Vervoerwezen ter beschikking te stellen van de ndirecteur- generaal van den Rijkswaterstaat tegen een door het hoofd van de afdeeling Ver voerwezen zoo noodig vast te stellen ver goeding. 3. Bij weigering van den houder of be manning, om de krachtens het eerste lid van dit artikel opgelegde verplichting ter stond na te komen, kan het hoofd van de afdeeling Vervoerwezen de bemanning en de overige opvarenden met den sterken arm van het schip doen verwijderen, het vaartuig doen bemannen en daarvan ge bruikmaken ten behoeve van het ijsbre ken, zonder dat de houders deswege tot eenige vergoeding gerechtigd wordt. Bij het treffen van dezen maatregel blijven de met betrekking tot het vaartuig gesloten verzekeringen ook onder de gewijzigde omstandigheden van kracht. 4. Bij weigering van den houder, om de krachtens het tweede lid van dit artikel opgelegde verplichting terstond na te ko men. kan het hoofd van de afdeeling Ver voerwezen het materieel met den sterken arm in beslag doen nemen en daarvan ge bruik doen maken ten behoeve van de ijs bestrijding, zonder dat de houder deswege op eenige vergoeding aanspraak kan ma ken. Artikel 4. De directeur-generaal van den Rijkswa terstaat kan doen ijsbreken in vaarwaters onder beheer van het Rijk, de provincies, de gemeenten, de waterschappen en par ticulieren, zonder dat hiervoor eenige ver gunning vereischt is en zonder dat hier voor eenige vergoeding aan den eigenaar of beheerder verschuldigd wordt, ook al zou er door het breken schade aan de wer ken zijn ontstaan. Artikel 5. De kosten aan de uitvoering van deze verordening verbonden, komen, voor zoo ver het betreft de zorg voor de doorgaan de vaart op vaarwegen, die de secretaris generaal van het depar.ement van Water staat daartoe m verband met hun bbelang- rijkheid aanwijst, ten laste van 's Rijks kas. Ten aanzien van andere vaarwegen kan de secretaris-generaal van het depar tement van Waterstaat een bijdrage in de kosten uit 's Rijks kas toekennen. DUIVEN MOETEN WORDEN GEREGISTREERD Bezitters dienen lid te worden van een vereeniging vóór 31 Januari Naar aanleiding van de berichten inzake de registratie van alle sierduiven en be- richten-duiven in Nederland, heeft de se cretaris van den Nederlandschen bond van sierduiven-fokkersvereenlgingen zich ge wend tot den bewindvoerder ten aanzien van het duivenwezen in ons land, den heer Joh. Hornstra te Amsterdam. Deze deelde hem mede. dat hoofdzake lijk als gevolg van de dagelijksche overtre dingen van het vliegverbod door de sier- duivenliefhebbers, het noodzakelijk was ingrijpende maatregelen te treffen. Er is overeengekomen dat de registratie niet zal loopen over de te Amsterdam gevestigde commissie ter behartiging der belangen van Nederlandsche postduivenhoudérs, doch over het secretariaat van den Nederland schen bond v. sierduivenfokkersvereenigin- gen, gevestigd te Gouda en wel op een wijze als hier nader wordt uiteengezet. Het is noodzakelijk, dat op uiterlijk 31 Januari 1941 alle sierduivenliefhebbers, voor zoover zij nog geen liü zijn van een bij den Nederlandschen bond van sierduiven- fokkersvereeniginge aanngesloten organisa tie, zich alsnog aansluiten, Men kan dit op tweeërlei wijze doen, namelijk óf door zich op te geven bij de secretarissen der bij den Nederlandschen bond van sierduiven- fokkersvereenigingen aangesloten vereeni- gingen, óf door zich rechtstreeks aan te mel den en zich op te geven als verspreid lid bij den secretaris van den bond, den heer C A. M. Spruyt te Gouda. Alle sierduivenliefhebbers in Nederland, die in het bezit zijn van de volgende ras sen en variëteiten, dienen zooveel moge lijk, doch in ieedr geval vóór 15 Januari een nauwkeurige opgave te verstrekken aan den secretaris van de vereeniging waar toe zij behooren of rechtstreeks bij den se cretaris van den bond vorengenoemd, van de in hun bezit zijnde vogels, vermelden de ras, ringnummers van den vasten voet ring, kleur en geslacht van iederen vogel. Alle duiven, geboren in 1941, zullen ge ringd moeten worden met erkende vaste voetringen. In de allernaaste toekomst zul len geen ongeringde sierduiven meer mo gen worden aangetroffen. DE POSITIE VAN DEN K.R.O. Verklaring van pater Dito Verschillende radio-luisteraars hebben zich afgevraagd hoe zij de tegenwoordige positie van den K.R.O. moeten opvatten in verband met de recente overheidsmaat regelen op het terrein van den omroep. Verschillende binnengekomen vragen bewezen, dat er een algemeen en zeer in tensieve belangstelling voor deze kwestie bestaat. Desgevraagd was de voorzitter van den K.R.O., pater J. Dito O.P., bereid ons de volgende mededeeling te verstrekken, daarbij voorop stellende, dat de gevolgen van de bedoelde maatregelen in een ver dere toekomst thans nog niet in alle op zichten duidelijk zijn te voorzien, weshalve hij zich thans wenschte te beperken tot de positie van den K.R.O. in de naaste toe komst. Pater Dito verklaarde dan het volgende: Er blijven in de naaste toekomst K.R.O.- uitzendingen verzorgd worden op dezelfde wijze als dit in het verleden geschiedde. Deze K.R.O.-uitzendingen staan onder volledige verantwoordelijkheid van het Be stuur onzer Stichting. Zij zullen derhalve in principieel opzicht volkomen vrij en ongerept blijven. Aan den K.R.O. zal niets worden opge legd, wat in strijd is met de katholieke beginselen. Bij de uitzendingen zal duidelijk tot uit drukking gebracht worden, wat K.R.O.- en wat andere uitzendingen zijn; het kan dus voor allen duidelijk zijn, welke uitzen dingen door de verantwoordelijkheid van den K.R.O. gedekt worden. Bovengenoemde punten zijn voor de hui dige positie van den K.R.O. van het groot ste belang. Het was noodig, hierover klaar heid te verkrijgen, eer beslist kon worden, of de K.R.O. zijn uitzendingen voorloopig zou kunnen voortzetten. Op deze publicatie stelde pater Dito grooten prijs, omdat de luisteraars er recht op hebben over de huidige positie van den K.R.O. ingelicht te worden; om dat hierdoor ook de schijn dat de K.R.O. zijn beginselen zou verdoezelen voorkomen kan worden; en omdat er uit blijkt, dat de luisteraars hun volle vertrouwen aan den K.R.O. kunnen blijven schenken. Van de voortdurende trouw der luiste raars houdt hij zich dan ook overtuigd. „Tijd". AMSTERDAMS BEGROOTING De gemeenteraad van Amsterdam heeft de behandeling van de begrooting voor 1941 geëindigd in iets minder dan vier middagzittingen. De begrooting is aangenomen met 27 of algemeene stemmen. Zij wijst aan inkom sten een bedrag aan van 118.140.772 en aan uitgaven van 144.906.463 (gewone dienst). HAARLEMS BEGROOTING De gemeentebegrooting voor 1941 van Haarlem is verschenen; zij wijst een totaal bedrag aan voor de gewone inkomsten en uitgaven van 19.760.744, voor den kapi taal dienst van 8.930.354. Het nadeelig sal do voor den gewonen dienst is 1.465.664. R.K. UNIVERSITEIT. De senaat der R.K. Universiteit te Nij megen maakt bekend, dat de inzendings termijn voor antwoorden op de door den senaat in September 1939 uitgeschreven prijsvraag over de abstractietheorie met een jaar is verlengd wegens de moeilijkheden die de tijdsomstandigheden voor de beant- ding medebrachten/ Antwoorden moeten dus voor ,of op 31 December 1941 aan het adres van den se cretaris van den senaat, van Schaeck Ma- thonsingel 7, Nijmegen worden ingezonden. „MET OPGAVE VAN VERLANGD SALARIS" De Unie protesteert tegen een verkeerde methode Wij lezen in „De Unie" het volgende: „Een lezer vestigt onze aandacht op het feit, dat nog dikwijls advertenties in de dagbladen voorkomen, waarin sollicitanten voor een betrekking worden gevraagd „met opgave van verlangd salaris". Hij deelt mede, dat hij meermalen door om standigheden gedwongen is geweest op zulke advertenties te schrijven, waarbij hij cian verzocht het salaris nader vast te stel len, doch dan ontving hij nimmer antwoord. Hij meent, dat de stellers van dergelijke advertenties veel werk voor weinig geld verlangen en acht dit een methode van „parasieten". „Het kan zijn, dat in sommige gevallen, bij speciale functies m handel en nijver heid, een opgave van verlangd salaris nut tig is, doch dan kan men daarover ook met de sollicitanten persoonlijk spreken. In het algemeen zijn wij het volkomen met onzen lezer eens, dat de advertenties „met opgave van verlangd salaris" meestal niets anders beteekenen dan een poging om het laagste loon voor normaal werk te betalen. Men jaagt de sollicitanten als het ware tegen elkaar op voor het doen van „het laagste bod". Een geheel verkeerde methode, aldus „De Unie",, waarvan wij hopen, dat zij snel van dearbeidsmarkt verdwijnen zal". A.N.W.B. OVER DE 100.000 Het vervoer van fietsen per autobus In de wintervergadering van het alge meen bestuur van den Kon. Ned. Toeristen bond A.N.W.B. heeft de Bondsvoorzitter, de heer H. P. J. Bloemers, met voldoening geconstateerd, dat ondanks de moeilijk heden, waarmede thans bij het reizen in ons landrekening moet worden gehouden, de A.N.W.B., dank zij mede een doel treffende propaganda zijn ledental tot boven de 100.000 heeft zien stijgen. In het dagelijksch bestuur is een vaca ture ontstaan, doordat de heer Alb. Span jaard is afgetreden. Onder instemming van de vergadering herdacht de voorzitter den vruchtbaren arbeid, waarmede de heer Spanjaard door zijn trouw en toewijding den Bond meer dan dertig jaar heeft gesteund. Besloten werd de door hetaftreden van den heer Spanjaard in het D.B. ontstane vacature voorloopig onvervuld te laten. De periodiek aftredende buitengewone leden van het Dagelijksch Bestuur, de heer C. R. T. Baron Krayenhoff, Ernst Crone en jhr. mr. W. Michiels van Kessenich wer den bij acclamatie herbenoemd. Aan het slot der vergadering werd de mogelijkheid besproken, het ver voer van fietsen op autobuslijnen beter te regelen. Bij de bespreking van dit onderwerp, dat voor het heele land beteekenis heeft, gaf de heer ir. Vis directeur van de Geldersche Tram wegen, in overweging, te onderzoeken of wellicht, evenals ten aanzien van het fietsenvervoer op de Spoorwegen is geschied, een regeling is te treffen, door uitbreiding te geven aan het in het afgeloopen jaar tot stand gekomen instituut van het A.N.W.B.-rijwiel- huurbewijs door in plaatsen, waar de belangrijkste autobuslijnen haar begin- of eindpunt hebben, gelegenheid te openen tot het huren van rijwielen op het rijwielhuurbewijs. Dit zal nader worden onderzocht. AMERSFOORTS BURGEMEESTER GAAT HEEN. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken is aan mr. J. C. graaf van Rand- wijck op zijn verzoek met ingang van 1 Januari a.s. uit den dienst als burgemees ter van Amersfoort eervol ontslag verleend met dankbetuiging voor de langdurige en goede diensten, door hem in die betrek king bewezen. LEIDEN. Geboren: Elisabeth d. van W. Kooien en E. Regeer Theodoor Nico z. van K. J. Brouwer en M. A. C. Schram de Jong. Overleden: M. v. d. Plas hsvr. van G. Ketting, 64 j. L. J. Pierlot, wedn., 71 j. A. C. Caspers, hsvr. van C. Duijn- dam, 72 j. C. de Cler, hsvr. van F. C. H. v. Linden, 71 j. J. C. v. Valderen, vr.f 76 j. D. Boere, wedn., 60 j. ST. PETRUS LIEFDEWERK Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem, heeft benoemd tot diocesaan directeur van het Pauselijk liefdewerk van den H. Petrus den weleerw. heer H. Schrama, Huize Callao te Katwijk aan den Rijn, zulks als opvolger van den zeereerw. heer W. Q. Versteegen, te Amsterdam. Gemeente!. Aankondiging ALGEMEENE KENNIS GE VIN G. Burgemeester en Wt|houdirs van Leiden brengen ter dkgemeeneftkenrjfs, dat de Mo- lensteegbrug, teelegerr. oyer 23en Vliet, tot nader order v^or alife ^verkeer is afge sloten. A. VAN QE SCANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIjW, Secretaris. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Van pater Raphael Leicher. Het Kerstfeest van het jaar 1940 zal on getwijfeld voor velen een bijzondere her innering achterlaten. In het bijzonder zal dit het geval zijn voor de parochie van den H. Leonardus a Portu Mauritio aan den Haagweg alhier. Er ging dit jaar een bijzondere wijding van het Kerstfeest uit. Werd op den Eer sten Kerstdag het feest van Christus' ge boorte gevierd met al den luister van an dere jaren, dank zij de .voortreffelijke ver duisteringsmaatregelen van den herder der parochie, op den Tweeden Kerstdag droeg dc weleerw. pater Raphael Leicher O.Conv. zijn eerste H. Mis aan God op. De groote bijzonderheid van dit altijd treffend gebeuren bestond voornamelijk hierin, dat het hier de eerste H. Mis be trof van een zoon der parochie. Jammer alleen was het, dat de voorbe reiding van deze plechtigheid slechts zoo kort was geweest. Immers reeds eenigen tijd geleden was de weleerw. pater Leicher priester gewijd in Leuven, doch door de tijdsomstandigheden kon hij zijn plechtige eerste H. Mis niet terstond daarna opdra gen. Thans kwam hij Zondag onverwacht thuis en slechts twee dagen scheidden van Tweeden Kerstdag. Niettemin, deze voor de parochie zoo be langrijke gebeurtenis is op treffende wijze gevierd. De neomyst werd gistermorgen te 9 uur door priesterschaar en misdienaars uit het klooster naar het feestelijk versierde al taar geleid. Onderwijl zong het zangkoor, onder leiding van den heer Th. Brouwer?, het Veni Creator van Wolff. De kerk was geheel gevuld met geloo- vigen, terwijl de ouders van den neomyst, bloedverwanten en vrienden vc-r in de kerk hadden plaats genomen. Op het pries terkoor volgde de zeereerw. heer Th. M. Beukers de plechtigheid. De jonge priester werd bij het H. Mis offer bijgestaan door den zeereerw. pater Ign. Smeets, pastoor der parochie als pres byter assistens, terwijl de weleerw. paters M. Jorna uit Delft en G. Dolle, kapelaan der parochie, resp. als diaken en subdia ken en de eerw. heer A. Noordman, theo logant te Warmond, als ceremoniarius fun geerden. Het zangkoor vertolkte de driestemmige feestmis van don Lorenzo Perosi. Na het Evangelie hield de pastoor der parochie, de zeereerw. pater Ign. Smeets, de feestpredicatie. De gewijde redenaar wees er op, dat het heden een onverwacht plechtige dag voor de parochie van den H. Leonardus was, wijl zij voor de eerste maal de solemneele H. Mis van den eerste harer zonen mocht vieren. Gaarne had men grooteren luister aan dit feest willen bijzetten, maar de om standigheden maakten dit onmogelijk. Meer dan ieder van ons hadden de neomyst, zijn ouders en bloedverwanten de gevolgen van den oorlog ondervonden. De grenzen van twee naburige landen varen n.l. ge sloten en ouders noch familieleden konden bij de wijding noch bij het eerste offer van den jongen priesterzoon tegenwoordig zijn. Zij troostten zich met de gedachte, dat spoe dig de dag zou aanbreken, waarop hij zijn eerste plechtig H. Offer zou opdragen, maar dagen en weken gingen voorbij zon der dat deze wensch in vervulling ging en plotseling stond hij in ons midden als pries ter van den Allerhoogste. Mede namens zijn medebroeders en de parochianen wenschte de zeereerw. heer pastoor den jongen priester thans geluk met de hooge waardigheid, welke hem door God was verleend. Thans was zijn rouw en droefheid in vreugde veranderd. Deze dag van opgewekte vreugde zal voor de ouders voorzeker een der geluk kigste van hun leven zijn. De offers van zoovele jaren zien zij thans beloond in het opgaan van hun zoon tot God, tot God, die zijn jeugd verblijdt. Hierna herinnerde de pastoor zijn paro chianen aan de hoogheid en verhevenheid van het priesterschap. Tot Johannes den Dooper waren in de woestijn afgezanten gezonden die hem vroegen of" hij de door God beloofde ver losser was dan wel dat men een anderen moest verwachten, waarop Johannes ant woordde: Midden onder u staat Hij, dien gij niet kent. Meer dan ooit zijn deze woorden van toepassing op de bewogen tijden, waarin wij leven, want maar al te velen leven als of de Christus niet gekomen was om het menschdom van zijn zonden te verlossen en voor hen geldt op het oogenblik het woord van Johannes: Midden onder u staat hy; dien gij niet kent. Het is de Katholieke priester, de uitdeeler van Gods genaden. Hem kennen zij niet, hem gaan zij als een vreemdeling voorbij. En gij, aldus richtte de pastoor zich tot zijn parochianen, ziet gij in den priester den homo Dei; ziet ge met de oogen des geloofs in hem den alter Christus, die de zending ontvangen heeft om zijn mede- menschen deelachtig te maken aan den zoendood van Christus? Zich tot den jongen priester wendend, wees de pastoor op de macht welke hem door God was verleend en dat tot hem nu gesproken waren de woorden: gaat en onderwijst alle volken. Die zending moet voortduren tot aan de voleinding der eeuwen. Bij de instelling van de H. Eucharistie en het Laatste Avondmaal werd tot de apostelen gezegd: „Neemt en eet, dit is Mijn Lichaam; doet dit ter Mijner gedach tenis." Tot een dezer uitverkoren apostelen behoort ook deze jonge priester en hij mag zeggen: Ik ben machtig als God en aan mijn stem gehoorzaamt de Allerhoog ste, ik bedwing de goddelijke gerechtig heid, ontruk de zielen aan de hel en God zelf gehoorzaamt aan mijn stem, want het brood wordt veranderd in Zijn lichaam en de wijn in Zijn bloed. Waarlijk groot is de macht van den priester, aldus de gewijde redenaar en hij vraagt zijn parochianen, of zij daarvan al tijd voldoende doordrongen zijn en of zij in den priester niet al te veel den mensch met zijn gebreken zien. De dagelijksche sleur is zoo spoedig oorzaak, dat men langzamerhand den eer bied voor het heilige verliest. De aanblik van zon en sterren, van bloemen en voge len, en nog zooveel meer dingen ontroert ons niet meer. Zoo mag de waardigheid van den priester bij den mensch niet ver loren gaan. De eerw. redenaar vroeg daarop van zijn parochianen een vurig gebed voor den jongen priester, dat men Gods zegen over zijn arbeid zou afsmeeken, opdat vele zie len daarvan de vruchten mogen deelachtig worden. Hij vroeg voorts van de paro chianen, dat zij hun eigen priesters niet zouden vergeten en dat zij God zouden bid den, dat God ook uit deze parochie vele priesterzonen zou mogen oproepen. Van den neomyst vroeg hij naast een gebed voor zichzelf en zijn ouders, dat hij ook de belangen van de parochie aan God zou aanbevelen. En dat als vrucht van dit hoogheilig of fer, alle aanwezigen, priesters en geloo- vigen, deelachtig zouden worden gemaakt aan den zoendood van Christus, aan de glorie zijner verrijzenis en aan de eeuwige gelukzaligheid. Het H. Misoffer werd hierna voortgezet. Een plechtig en treffend oogenblik was het, toen de jonge priester de H. Commu nie mocht uitreiken aan zijn ouders, broer en zusters, verdere familie en geloovigen. Het zangkoor zong daarbij het „Ecce Panis Angelorum." De plechtige Hoogmis werd besloten met het „Jubilate Deo" van Simon Kruz. Des middags kwamen velen den jongen priester in het ouderlijk huis, Rijn- en Schiekade 43, gelukwenschen. Te 5 uur volgde een plechtig danklof, besloten met het Te Deum. POSTDIENST OP NIEUWJAARSDAG Op den Nieuwjaarsdag is de openstelling van het Postkantoor en het Telegraafkan toor gelijk aan die op Zondag. Er zal één briefpost-"en geen pakketpost bestelling worden uitgevoerd; gelegenheid tot afhalen van correspondentie zal niet worden gegeven. De postagentschappen zijn slechts ge opend voor den verkoop van frankeerzegels en andere postwaarden, alsmede van plak- zegels van 10 cent, doch alléén voor zoover de zaak van den postagent voor het pu bliek is geopend. VARIéTé IN RAZEND TEMPO. De eerste Kerstdag is een dag van innige en huiselijke viering, hij leent zich slecht voor tooneel- en andere voorstellingen. De tweede Kerstdag echter wel, dan laat men zich gaarne een oogenblik verpoozen. En er staan altijd menschen klaar, die gaarne be reid zijn voor aangename afwisseling zorg te dragen. Zoo had gisteren in de Stadsge hoorzaal een gezelschap artisten zijn tenten opgeslagen met een variété-programma „in razend tempo". Nu moet men dat „razend" met een korreltje zout nemen; tempo zat er echter wel in. Het was een verzameling variété-voorstellingen, zooals men ze in bioscoop-theaters kan bewonderen; hetgeen dus zeggen wil, dat de serie voorstellingen, stuk voor stuk, top-prestaties beteekenden. La Rondelle opende de reeks met muzikale evoluties op allerhande ongewone instru menten en vervolgens ging het in vlot tem po: Rie Bouwens, de cabaretière met de levensliedjes; Johan Kloos in zijn Kerstre pertoire; Alfred Heller met zijn kunstver richtingen op de glimmende fiets, welke culmineerden in zijn bravourstukje in de electrische doodencirkel; de Stanley Four, kracht, schoonheid, gratie; de 2 Baranoffs, pech en balansact; Miss Keta, het myste rieuze raadsel en tenslotte Farengo, het wereldvermaard luchtfenomeen, met zijn adembenemende lucht-evoluties door de zaal. Het was variété van het goede soort, onderhoudend, spannend en amusant.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2