DANSLESSEN Uitsluitend Engelse stijl. OMGEVING RIJNSTREEK HAARDKACHELS KACHELS DINSDAG 24 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT fWEEDE BLAD - PAG. 8 HAARLEMMERMEER Verdronken Te ruim acht uur 's avonds verliet de 60- jarige A. v. D., gepensionneerd postambte naar, wonende aan den Akerdijk te Lijn den, met zijn buurman een café, waar hij eenigen tijd had doorgebracht. In verband met de duisternis hielden zij elkaar goed vast en trachtten zoo den weg naar huis te vinden. Dit gelukte hen echter niet, want al spoedig dwaalden zij van den weg af en vielen van een steiger in de Ringvaart. De buurman wist zich nog aan den stei ger vast te klampen en weer op den be- ganen grond te komen. Op zijn hulpgeroep kwamen spoedig en kele buurtbewoners toesnellen, die den ouden man boven water haalden. Hierop werd de man het café binnengedragen, waar op hem kunstmatige ademhaling werd toegepast. Dokter S. van Badhoeve- dorp kon helaas slechts den dood consta- teeren. KATWIJK Ongeluk bij het schaatsenrijden. De 13-jarige C. N. kwam met het schaat senrijden te vallen en moest zich onder ge neeskundige behandeling stellen. Dr. H. constateerde een gebroken pols en legde een noodverband, waarna het meisje voor ver dere behandeling naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd gebracht. Geboren: Maria Anna d. van C. J. Kooyman en A. T. van der Rotten Alida Johanna Petronella Maartje d. van Th. Koekebakker en C. Snijder Jan z. van J. Vianen en N. Ouwersloot Willy d. van G. de Mol en G. Jonker Wilhelmina d. van M. van der Zwan en A. Jonker Agada d. van G. Meijvogel en A. de Vreugd Reindert z. van J. van Rijn en B. van Rijn Wilhelmina d. van G. H. van Galen ep M. E. Kolderman Arendje d. van J. \-an Schie en A. van Rijn Ariaantje d. van D. Harte veld en J. Kuyt Bastiaan z. van A. Vooys en M. Haasnoot Wilhel mina d. van J. van Duyn en D. van der Boon Willy Cornelis d. van J. H. van den Oever en A. Sloof Geertruida Maria Josina d. van M. J. van Tol en G. M. Ver- Schuren. Ondertrouwd: W. Krijgsman en A. Zuyderduin C. Kuyt en E. Dijkhuizen J. J. Knetsch en H. Klok J. Krom hout en D. Verhoef J. van Duyn en K. Olland. Overleden: Gijsbert Guyt echtgen. van E. van Duyn, 53 j. Reijn Ouwehand wedn. van J. F. Bakker 78 j. Jan de Jong echtgen. van N. van der Plas, 85 j. LEIDSCHENDAM Geboren: Theodora Adriana Maria, d. van A. A. Vreeswijk en J. H. v. d. Meer Jos z. van H. J. v. d. Ham en H. Mas- sarezijk Elisabeth Maria d. van B. P. van Esveld en J. P. Beekman, Overleden: A. A. v. d. Ham, m., 73 J. SASSENHEIM Verdronken Op de z.g. Dooden Arm van de Sassen- iheimersloot is Maandagmiddag een drie tal jongens door het nog zwakke ijs gezakt. Een hunner, de 14-jarige Maarten Dijk stra, kon zich niet redden, noch gered worden, en is jammerlijk verdronken. Het lijk is later opgehaald. VOORSCHOTEN K.J.M.V. IJs en weder diende houdt de K.J.M.V. „St. Jan Baptist" een ijstocht. Vertrek om 2 uur vanaf de Papelaan (2e brug). Fietsen kunnen eventueel bij den heer Jac. de Groot in bewaring gegeven worden. Bovengenoemde ijstocht zal ge houden werden op 2e Kerstdag. Vrijdag a.s. viert de K.J.M.V. Kerstfeest in intieme kring. De viering zal plaats vinden in het Graalhuis. Aanvang 8 uur. Alle leden ge lieven een boekje met kerstliederen mede te brengen. Zegt het voort. Voor het Kers'diner - Het wild is vooral in deze dagen een geliefkoosd gerecht voor den teestdisch en reebout maakt daarop geen uitzondering (Foto Pax-Holland) ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. De ontvanger der registra tie der domeinen J. Boxem is, onder in trekking van zijn verplaatsing naar de in spectie der directe belastingen te Rotter dam, buitengemeenten, verplaatst van het kantoor alhier naar de inspectie der direc te belastingen te Deventer. AARLANDERVEEN Personalia. Onze vroegere plaatsge noot, de heer B. C. A. Cocx, die vorig jaar November werd benoemd als ambte naar bij de Landbouw-crisis-organisatie, en voedselvoorziening in oorlogstijd voor Zuid-Holland in district 9 H. te Bergam bacht, werd 1 Februari 1940 benoemd als chef van district 13 H. afdeeling voedsel voorziening in oorlogstijd te Bleijswijk. Dezer dagen werd hij door het dagelijks bestuur van bovengenoemde instantie te Den Haag benoemd als secretaris van dis trict 15 H, voor het Werk-Landbouw-criy sis-organisatie en voedselvoorziening in oorlogstijd standplaats te Leidschendam. Zeer zeker in zoo een korten tijd een mooie promotie. ALKEMADE Personalia Naar wij vernemen heeft de heer J. N. Los te Oude Wetering, wegens gezondheidsredenen ontslag genomen als voorzitter en lid van het burgerlijk arm bestuur van Alkemade. De heer Los is meer dan 20 jaar lid vein het armbestuur geweest en sedert het aftreden van den heer Bontje voor enkele jaren tot voor zitter benoemd. Daarvoor was hij vele jaren secretaris van het bestuur. In zijn verschillende functies heeft hij zich met al zijn krachten gegeven en het is niet te verwonderen, dat hij wegens zijn vele dienstjaren op het terrein der Armenver zorging een ruime ervaring heeft ver worven, zoodat zijn advies grooten invloed deed gelden. Menigeen, die deze regelen onder de oogen krijgt zal hem dank weten. Naar wij hopen wordt hem de kracht en de gezondheid geschonken om nog langen tijd van een welverdiende rust te genieten. Personalia. De heer Th. Deen, tot dus ver gemeente-opzichter in tijdelijken dienst is door den Raad dezer gemeente m.i.v. 1 Januari e.k. in vasten dienst aangesteld. Diefstal. Op verzoek van de politie te Katwijk is alhier gearresteerd zekeren d. V. uit Nieuwe Wetering, die zich in eerstgenoemde gemeente aan diefstal van een portemonnaie met een inhoud van plus minus 9.ten nadeele van zijn tante had schuldig gemaakt. De arrestant is op transport gesteld. Gevestigd: H. W. v. d. Klugt van Hillegom N. Tuinstra van Zeist C. G. M. Smit van Noordwijk J. A. M. Dal huizen en gezin van Vlaardinger-Ambacht Vertrokken: N. Kinkel naar Leiden Geboren: Nicolaas Johannes z. van J. J. v. d. Putten en C. M. v. d.' Meer Maria Catharina Henriette d. van J. N. Klein en C. A. v. Rijn Hermanus Johan nes z. van J. G. Jonkman en J. van Veen Theodorus Hendricus e. van G. H. v. Veen en M. v. Hameren Arend z. van A. Verboon en P. Vis. Overleden: J. A. v. d. Wereld, 17 j. BOSKOOP Gemeenteraad. Op Maandag 30 De cember, n.m. 2 uur, zal de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeenko men ten gemeentehuize. De agenda bevat o.m.; Voorstel tot nadere vaststelling van de grondprijzen van het bouwterrein der gemeente. Voorstel tot verhuring van de perceelen Kerkstraat 10 en 12. Voorstel tot verhuring van de woning B.C.-straat 43. Voorstel tot overdracht van grond aan het rijk. Voorstel tot aanvulling van het subsidie voor het burgerlijk armbestuur voor het dienstjaar 1940. Voorstel tot wij ziging van verordeningen in verband met de invoering van de Kinderbijslagwet. Voorstel tot onderhandsche verhuring van de vijftien eenvoudige woningen aan de Emmakade en in Reyerskoop. „En waar de Ster stille bleef staan." De St. Josephsgezellen zullen op Tweeden Kerstdag, des namiddags half vier, een Kerstmiddag houden, waarbij zal worden opgevoerd het Vlaamsche Tooneelstuk van Felix Timmermans: ....„En waar- de Ster stille bleef staan." Gezien de repetities en de voorbereidingen belooft deze Kerst- middag iets moois te worden. Geheel pas sende in den Kersttijd; niet van humor ver stoken. De verdere aankleeding van dezen middag is buitengewoon goed verzorgd en ieder boven 18 jaar heeft gratis toegang Niemand verzuime dezen middag die door de Gezellen wordt verzorgd. Verkocht Vrijdag werden ten over staan van waarn. notaris W. Groen te Bos koop verkocht het winkelhuis met boven woning Bootstraat 55a aan Jac. Booy voor 3550; de huizen Nieuwstraat 47 en 49 aan D. van Dien qq. Alphen aan den Rijn voor 5560; de huizen Zuidkade 88 en 90 aan D. J. den Hertog. Alphen aan den Rijn voor 1775; het huis Voorkade 38 aap: D. van Dien qq. Alphen aan den Rijn voor 2551. Anderen perceelen uit de hand verkocht. Personalia. Door het bestuur van de Polder Reijneveld is tot sluiswachter be noemd de heer A. Smit, alhier. Voor het examen wijkverpleegster slaagden te Utrecht de dames A. A. Schie- re en M. Boer. Geboren: Jan, zoon van P. Noordam en M. C. Kapteijn. Overleden: Jacobus Maria Nieuwe- steeg, 61 jaar. I. Ruis, wed. v. D. v. d. Kleij, 78 jaar. A. Vermeul, echtg. van Chr. Boer, 63 jaar. BODEGRAVEN Kerstmis bij de jeugdverenigingen. In de dagen, die aan het Kerstfeest vooraf gaan, hebben de K.J.M.V. en de St. Jo- sephgezellen en verder de Kruisvaart een programma samengesteld om de leden in de juiste Kerststemmi ig te brengen. Reeds vorige week Donderdagavond hadden de ouderen een Kerstavond, terwijl d< Kruis vaart de Zondagmiddag hiervoor had uit gekozen. In beide programma's werden de clamaties gezegd door kapelaan G. W. Lemmers, terwijl bij de K. J. M. V. ook nog door den heer Gerard Stolwijk gede clameerd werd. Door twee leden, Benny Walraven en Herman Timp, werd bij de Kruisvaart een Adventspel gezegd. Door de heer en Ed. Boogaart en Jacq. Spaas werden kerstverhalen voorgelezen. Het programma van beide vereenigingen werd afgewisseld door toepasselijke liede ren,. welke door het koor van de Kruis vaart werden uitgevoerd. O.m. werd ge zongen het wiegeliedje van Mozart (met de soli); het Ave Maria van Gounod; het Angelus; en verder nog eenïge oud-Neder- landsche Kerstliederen, door Cath. van Rennès bewerkt. De leiding berustte bij den heer Koen Piket. Het ligt in de bedoeling van de Graal om op Zondag 5 Januari 1941, des namid dags te vijf uur, een Kerstavond te organi- seeren, waarbij dan tevens de ouders zul len worden geïnviteerd. Pastoor W. P. J. Janus zal op dien middag een ernstig woordje tot de ouders spreken. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Hanze. Zondagmiddag hield bovenge noemde vereeniging een ledenvergadering in café Boers. Bij de opening door den 2den voorzitter, den heer H. Straver, bleek het een goede gedachte te zijn geweest van het bestuur om gezien de duistere wegen ook in Hazerswoude deze vergadering te houden op Zondagmiddag. Eenige ingekomen stukken en de bonds- circulaire werden behandeld, waarna de geestelijk adviseur zijn geestelijk kwar tiertje hield, dat zeer aandachtig werd aan hoord. De voorzitter dankte de geest. adv. en hoopte, dat nog dikwijls dergelijke kwartiertjes op onze ledenvergaderingen mogen volgen. Het credietvraagstuk kwam hierna ter sprake. Besloten werd een cir culaire të laten drukken en te laten ver spreiden, waarin worden uitgelegd de moeilijkheden van den middenstand om in deze tijd, waar bijna alle artikelen con tant moeten worden betaald, een lang cre- diet te geven. Een 4-tal boeken getiteld: „30 jaren getuigen" geschreven door den heer J. Bakker, werden onder de aanwe zigen verloot. Na nog eenige besprekingen en vragen betreffende het noodfonds 1940 en crediet verleening aan den middenstand werd deze vergadering gesloten. KOUDEKERK Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 27 December a.s. des namiddags 2.30 uur ten Raadhuize. De agenda bevat o.m. Vaststelling begroo ting waterleidingbedrijf dienst 1941. Als- voren gemeente-begrooting dienst 1941. Vaststelling verordening op de heffing var. opcenten op de personeele belasting. Grati ficatie gemeenfe-werkman voor controle straatverlichting over 1940. Wijziguig be sluit tot onderhandsche verhuur vin een stukje tuingrond naast de Algeir.eene Be graafplaats, aan A. G. Vet te Hazers woude. LEIDERDORP GEMEENTERAAD De raad dezer gemeente kwam onder voorzitterschap van burgemeester in open bare vergadering bijeen. Na vaststelling notulen en mededeelingen volgde behan deling van de ingekomen stukken. Hier onder was een schrijven van Ged. Staten waarin deze den raad verzocht het voor de losse werklieden bepaalde uurloon weer op 36 ets terug te brengen. Ne bespreking werd besloten dit loon te stellen op 40 ets. per uur. Hierna kwam in bespreking de over name van het onderhoud van twee brug gen in de Van der Valk Boumanweg. Met deze onderhoudsovername zou de gemeente alle bruggen in dezen weg in handen heb ben. Conform besloten. Besloten werd de thans verhuurde ge meentewoningen in Achthoven ook in 1941 wederom onderhands te verhuren. Tege lijkertijd werd besloten deze woningen te verbeteren. Het betreft hier een achttal woningen deels on verhuurd. Volgens een ontwerp van den gemeente-opzichter zijn hiervan een viertal ruime woningen te maken geschikt voor groote gezinnen. De raad ging met dit voorstel accoord. Het teelland aan de Hoogmadesche weg, dit jaar in huur b(j den heer Samsom, werd nu onderhands verhuurd aan de Gebr. Jonker te Leiden. Huurders zijn van plan op dit land een bloem- en boomkweekerij ■fajaarscursus aanvang Ie helft Gevormd worden clubs voor beginnendfn en ge Zondagmiddagcursussen zijn eveneens in voorbereiding. Privé-lessen 11.50 per uur. Inlichtingen dagelijks aan de school HOOGEWOERD 87. J. J. MEKEL (Gedipt, leraar) L Wij hebben nog goede gebrfnikt^ Kachels^rottr weinig geld, o a. Kook kachels f 12.50, f 15.em f|'i50. Lux® Slbimander f 17.50, groote Iersche kachel f20.Haa^jfa hel met ivloefcplaat 150 M3. 122.50. Haardkachel onatbrandbaar gela ;t 115 M35u4iJjfeo compl. KACHELSMEDERIJ ItWWlELHERSTELPLA ATS LANGEZAAL - HOOGEWOERD 128 8 te stichten. De huurprijs zal bedragen f 0.35 per roe. De voorwaarden van aanbesteding van het onderhoud der plantsoenen werden op nieuw geregeld. Ook de straatbeplanting zal nu bij aanbesteding daarin worden op genomen. De aanbesteding zal slechts voor een jaar gelden, daar door gestage uitbrei ding zal moeten worden overwogen of ter zake een eigen gemeentelijke dienst in het leven moet worden geroepen. Vervolgens kwam in bespreking de aan schaffing van een autobrandspuit. Uit de uitvoerige toelichting bij dit punt bleken B. en W. te rade gegaan te zijn met een rapport van den provincialen Brandweer bonden ook met de aandrang uit den raad. De voorz. gaf nog een uitvoerige monde linge toelichting. Bij de nu volgende ge dachten wisseling dankte de heer Deumer B. en W. voor de ter zake door B. en W. betoonde activiteit; waarna tot aanschaf fing werd besloten. Tot geneesheer voor de kostelooze vaci- natie werd voor 1941 aangewezen dr. J. J. Persant Snoep. Door bijplaatsing van een groot aantal watermeters zijn de werkzaamheden van den incasseerder-meteropnemer vermeer derd. Besloten werd aan deze functionnaris een salarisverhooging toe te kennen. Te vens werd besloten hem in vaste gemeente dienst aan te stellen. Hierna kwam aan de orde een voorstel tot het geven van onderwijs in de licha melijke oefening aan de lagere scholen. De voorzitter besprak de wenschelijkheid dit onderwijs voor de hoogste klassen centraal te doen geven. Na uitvoerige gedachten- wisseling werd hiertoe besloten. Het onder wijs zal worden gegeven in het lokaal van de Kerklaan. Voor een te benoemen leer kracht voor dit onderwijs zal een oproeping worden geplaatst. Over een voorstel tot verhooging van het maximum voor vergunningen waren de meeningen verdeeld. Het betrof hier een aanvraag van den heer T. D. v. d. Bosch in de Dr. de Bruynestraat om vergunning voor een slijterij. De heeren Snel en Deumer verklaarden zich tegen dit voorstel, dat niettemin bij stemming alleen met hun stem tegen werd aangenomen. Aan de Chr. Gezondheids- en Vacantie- kolonie werd een subsidie toegekend, even eens aan de vereeniging fjsbestrijding dit laatste alleen voor zoover noodig. Na af doening van reclames plaatselijke belastin gen volgde rondvraag. Hierna sluiting. NIEUWKOOP Winterhulp. De plaatselijke directeur van de stichting Winterhulp Nederland, de burgemeester van deze gemeente heeft aangewezen als secretaris, den gemeente secretaris C. J. Groendijk, als penning meester, den gemeente-ontvanger P. G. Overvliet en als controleur Fh. Zakveld. Voorts zijn in de werkgemeenschap op genomen de heeren P. de Graaf, P. Huis man, J. Eijs, A. van den Berghe en mej. A. van Bemmelen, de twee laatsten wonende te Noorden. Zij die een aanvrage willen indienen voor ondersteuning moeten zich wenden tot een der 5 leden van de werk gemeenschap, die in het bezit zijn van formulieren, welke daartoe moeten worden ingevuld. MEIJE-ZEGVELD Personalia. In de parochie te Mefje- Zegveld is bij bisschoppelijk besluit de heer G. van Soest tot kerkmeester benoemd in de vacature P. J. Boekhorst. Het kerk bestuur is nu uit de heeren J. Bunnik, A. Notenboom en G. van Soest samengesteld. TER AAR Zuster Gertrude vertrekt. De eerw. zuster Gertrude, die ruim vier jaar als wijk verpleegster in dienst van het Wit-Gele Kruis is geweest, gaat dezer dagen deze gemeente verlaten om haar liefdewerk voort te zetten in Nootdorp. Als opvolgster is aangewezen de eerw. zuster Claro, voorheen werkzaam te Edam. St. Josephsgezellen. Op Zondag 10 Jan. zal het jaarfeest worden gevierd van de St. Josephsgezellen. De familieraad stelt alles in het werk om een mooi programma samen te stellen en hierin is hij al grootendeels geslaagd, want als feestredenaar zal optre den de bekende spreker, rector H. A. J. Drost, centraal praeses der Gezellen. Ver der verschijnt ook nog de tooneelclub voor het voetlicht. Oud-Gezellen, Gezellen en Ouders, houdt dezen avond vrij. WOERDEN GEMEENTERAAD De Gemeenteraad kwam in openbare ver gadering bijeen. Een schrijven omtrent de noodzakelijke velling van 23 zieke iepen brengt de boo- men-situatie in Woerden ter sprake. De heer Snel meent, dat de Zandwijksingel, het Singel en het Plantsoen onder handen genomen moeten worden, omdat de vele slachtoffers der iepziekte overal groote hia ten in de boomen-reeksen hebben veroor zaakt. De boomen zijn nu geld waard en b.v. ten aanzien van den Nieuwendijk zijn toch verbeteringen van den weg (verbreeden en dempen der slooten) noodzakelijk. Be sloten wordt om dit alles naar Publieke Werken te verwijzen voor advies. Ook het oude plantsoen, dat veel aan schoonheid heeft ingeboet, zal daar ter sprake komen. In verband met een schrijven van het B. A. blijkt, dat de voedingskeuken een groot succes is geworden, waarvoor van alle kanten lof voor de medewerkers wordt toe gezwaaid. Terecht! Een schrijven van den Besturenbond om over te gaan tot eenmaal stempelen per dag en een Kerstgave voor de werkloozen, wordt door den heer v. d. Lee warm ondersteund, terwijl de heeren Wel- tevrede, v. d. Heyden en Lunenburg twee maal stempelen per dag niet onjuist vinden. Deze stempelkwestie, zal zooals in Woer den gebruik is, nader onderzocht worden. De Kerstgave zal versterkt worden door een gemeentelijke gave in de laatste week van het jaar, dit op voorstel van den heer v. d. Lee, met een warme verdediging van de heeren Lunenburg en Weltevrede. De heer Lunenburg stelt voor om de gave groo- ter te maken dan die van rijkswege is vast gesteld en daarnaast en daarenboven een gave te schenken met een eigen norm. Hij stelt voor een gulden voor de ouders en 25 cent per kind. Dit voorstel vindt bijvaL Daarna komt ter sprake de aanstelling van een leerkracht voor lichamelijke opvoe- dign aan de Op. Lagere School. Ten eerste blijkt de voordracht niet in overeenstem ming met de bedoelingen van B. en W. Daarna wordt gepleit voor centralisatie in dezen, daar de kosten door vele kleine leer krachten veel hooger worden geacht dan voor enkele krachten, die daarin een geheel bestaan zouden kunnen vindep, hetgeen ook in het belang der gemeente is. Daarom wordt na ampele bespreking besloten, om tijdelijk voor drie maanden een leer kracht voor de Op. Lagere School aan te stellen en daarna te trachten een betere op lossing te vinden. Bij de daarna volgende stemming werd de heer P. Zuidam uit Al phen als zoodanig tijdelijk aangesteld met algemeene stemmen. Een voorstel tot wijzi ging der huren van gemeentewoningen on dervond veel tegenstand, vooral daar en kele leden meenden, dat in een bepaald geval sprake was van een verkapte loons verlaging. Desondanks werd het voorstel met 8 tegen 4 stemmen aangenomen. Ver volgens werd wijziging aangebracht in de regeling van de onderlinge hulpverleening bij brand, waarna ook een grondverkoop van grond aan de Leeuwerikstraat goedge keurd werd. (De heer van der Lee stemde tegen). In de vacatures van de commissies en van de raadscommissies werd voorzien, terwijl alle commissies gehandhaafd wer den zooals ze waren. Een adres terzake van verpachting van vischwater van de Woer- densche hengelsportvereeniging: „De Rijn streek" bracht veel misverstand teweeg. En nog weet men niet, hoe het precies, zit, maar besloten werd genoemde vereeniging gedurende een jaai vrij te stellen van pacht voor vischwater, terwijl genoemde vereeni ging daarna in overleg met de gemeente een bedrag van '150 gulden kan besteden aan den aankoop van pootvisch, die in gemeen tewateren schijnt te moeten worden uit gezet. Eveneens stond op de agenda de wijzi ging van het ambtenarenreglement, dat reeds de vorige raadsvergadering werd aan gehouden; maar ook nu weer bereikte het beroerende ontwerp, ondanks de aanwezig heid van een advies van B. en W., die de vorige maal ontbrak, niet de eindstemming. En nu zal weer advies gevraagd worden aan de commissie van georganiseerd overleg. Neen, over één dag ijs gaat men'in Woerden niet. Men wacht liever totdat de dooi in valt. Dit bleek ook toen, tijdens de rond vraag, door den heer Koolhoven gewezen werd op de onvoldoende medewerking met den luchtbeschermingsdienst, terwijl daar bij het onvoldoende verduisteren van het stadhuis, een blijvende ergernis voor hem, die graag van gemeentewege een goed voor beeld zien zou, ter sprake kwam. Maar er werd weer een commissie voor uitgezocht, om dat uit te zoeken.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8