Officieele Publicatie Laatste berichten Officieele Publicatie MARKTBERICHTEN I m Burqerliike Stand DINSDAG 24 DECEMBER 1940 D£ LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 R. K. VOLKSBOND. Algemeene vergadering. Onder voorzitterschap van den heer J. H. Nijhuis kwam de afd. Leiden van den R. K Volksbond gisteravond in het Bondsge- bouw in vergadering bijeen. De voorzitter opende de bijeenkomst met gebed en heette de' weinige aanwezigen hartelijk welkom. Spr. deelde mede dat ondanks de bijzondere tijdsomstandigheden deze vergadering moest doorgaan, omdat de begrooting voor het komende jaar moest worden behandeld. De notulen der vorige vergadering, door den secretaris, den heer D. Haverkorn ge lezen, werden onveranderd vastgesteld. Hierna volgde voorlezing van de inge komen stukken, w. o. een mededeeling van Sociale Zaken inzake werkverruiming en het aanwijzen van vex*trouwensmenschen -werkzaam in de werkkampen te Asten en Diessen. Naar aanleiding hiervan deelde het bestuur mede, dat deze vertrouwens- menschen zoo spoedig mogelijk zullen wor den aangewezen. De secretaris deelt voorts een en ander mede over de met gedeeltelijk succes gevoerde actie tot het gratis beschikbaar stellen van identiteitskaarten voor werk- loozen, alsméde de actie van de drie plaat selijke centrales voor vermindering van kosten bij e. v. noodzakelijke aanschaffing van de voorgestelde persoonskaarten. Na een opwekking van den secretaris tot grootere deelname aan de stuiversactie voor Herwonnen Levenskracht, volgde de behandeling der begrooting. De eindcijfers gaven aan inkomsten en uitgaven een bedrag aan van 7144.08, waarin een bedrag van 195.18 aan on voorziene uitgaven. Na eenige op- of aanmerkingen werd de begrooting onveranderd vastgesteld. De voorz. herinnerde hierna aan het in den middag gehouden kinderfeest. Het welslagen daarvan was eendeels te danken aan de heeren, die medewerking verleen den, maar daarnaast ook aan de directie van het Lido-theater, die de taak van het bestuur ten zeerste verlicht heeft. Hierna was het woord aan den Geest. Adviseur, den weleerw. heer rector F. Bernefeld, die" een korte toespraak hield over „Het godsdienstig leven der Volksbon- ders". De geestelijk adviseur wees er hierbij allereerst op, dat de Katholieke Arbeiders beweging in het verleden veel heeft ge daan voor de verheffing van het godsdien stig levenspeil van de katholieke arbeiders. Spreker appelleerde aan de eigen ervaring en wees ook op de tegenstelling, die er waarneembaar is in godsdienstig opzicht tusschen de arbeiders in landen en streken, waar een krachtige katholieke arbeiders beweging bestaat en die, welke dit voor recht niet hadden. Is het Limburgsche mijngebied niet ka tholiek gebleven door den krachtigen in vloed van de katholieke arbeidersbewe ging? Het werk der opvoeding van onze ka tholieke arbeiders is nog niet af; welk werk van opvoeding is er ooit af te noe men? In verband met het Kerstfeest wees spreker er op, hoe wij in ons levendig hou den moeten het verlangen naar de Verlos sing en wel de Verlossing door Christus. Van den eenen kant mogen wij ons nooit neerleggen bij het kwaad in onszelf en in de maatschappij, van den anderen kant moeten wij overtuigd zijn, dat zonder Christus geen blijvende verbetering van mensch en maatschaooij mogelijk is. Tenslotte spoorde hij allen aan Christe nen te zijn, bezield met een vurig verlan gen naar verbetering van eigen ik en van de maatschappij. Zoo toch zullen wij in staat zijn ook in de toekomst een waardevolle bijdrage te leveren bii den opbouw van de nieuwe maatschappij. Het gesorokene werd door de aanwezigen met aandacht beluisterd en de lessen, daarin gegeven zullen zeker hun uitwer king niet missen. Een dankwoord van den voorz. voor de opwekkende woorden en een annlaus be loonde sor. voor zijn uiteenzetting. Daarna meende de voorz. nog eenige ernstige woorden te moeten zeggen over de orga^satie zelve. De eisch was indertiid geste1 d, dat de leden moesten bevitten een Reglement van den Volkc^ond. Nu daar aan is kunnen worden voldaan blijkt, dat er bestuurders zijn van vakafdeelingen die willekeurig daarmede omspringen, o. a. door de reglementen, welke op naam staan van de leden, uit te reiken zonder te letten op den naam van het lid, hetwelk in dat reglement staat en voor wien het bestemd is Dit wijst van hun kant niet op de mede werking, welke toch zeker verwacht moet worden en welke geenszins 'n het belang is van de betrokken leden zelve. Het Volks- tondbestuur heeft rekening te houden met de tijdsomstandigheden en al wat daarmede verband houdt, dus ook van leden en af deel irgsbestur en moet dit worden ver wacht. De voorz. deelde dan mede. dat hij van de rondvraag wenschte af te zien, maar hij stelde de leden in de gelegenheid eventueele schriftelijke vragen in te zenden, welke dan eveneens schriftelijk zouden worden be antwoord. Na een kort slotwoord, waarin hij allen opwekte in alles mede te werken en ieder een Za""* Kerstfeest, een goed einde en een Zalig Nieuwjaar tnewenschende, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze be ëindigd. Het kinderfeest in het Lido-theater. Een stampvolle zaal met vroolijk gestem de en rumoerige kinderschaar.... dat was het Lido-theater gistermiddag, toen de kin deren der Volksbondsleden zich aldaar verzameld hadden voor het feest, dat hun door het bestuur was bereid. Omstreeks 020 kinderen en daarbij nog kinderen uit he* R.-K. Weeshuis aan de St. Jacobsgracht en het St. Liduinagesticht mochten genieten van den prettigen mid dag, welke door de directie van het Lido- theater uitstekend was verzorgd. De voorzitter der Leidsche afdeeling, de heer J. H. Nijhuis, opende den feestely- ken middag met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezige kinderen en sprak de hoop, uit, dat alles ordelijk zou verloopen. Gelukkig geen lange toespraak, want de kinderen hadden daar niet veel geduld voor. Zij waren vol belangstelling voor het geen komen ging. Er ging dan ook een gejuich op toen het donker werd in de zaal en het pro gramma werd geopend met een film, wel ke uitsteekende opnamen bracht uit een dierentuin. Tal van dieren werden op het witte doek gebracht en het jonge volkje volgde met hoorbare aandacht de bonte reeks van bekende en onbekende dieren. Daarna volgde een oppenkost-vertooning, door mevr. Nolles uitstekend verzorgd. Ge geven werd het poppenkastspel „Vaders verjaardag", een spel, dat door de aanwe zige kinderen met hevige interesse werd gevolgd. Dan volgde er nog wat goochelarij en met een versnapering gingen allen welvol daan huiswaarts. Dank zij de uitstekende medewerking van de directie van het Lido- theater kon deze middag uitstekend ge slaagd genoemd worden. R.K. WINTERPROGRAM. Kerstviering Jeugdbeweging. Dank zij de enthousiaste activiteit van de Vrouw. Jeugdbeweging, St. Jos.gezellen, K.J.M.V., Voortrekkers, K.J.C. en St. Odo- koorknapen, die allen als „kaartverkoop centrum" hebben gefungeerd, is de Leid sche Schouwburg voor 5 Januari op een twintigtal kaarten na geheel uitverkocht, welke nog verkrijgbaar zyn op Boter markt 27. van zijn werkzaamheden en zijn trouwe plichtsbetrachting, waarop hij hem namens de directie een geschenk onder couvert aanbood, waarna de jubilaris dankte. MARIA-CONGREGATIE. Paf. O. L. V. Hemelvaart en St. Jozef Afd. Jongemannen. Mogen we nog even herinneren aan den Kerstavond van onze congregatie op Vrij dag 27 December, des avonds 8 uur in ons zaaltje? Alle A-leden worden verwacht. Men zal er geen spijt van hebben. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Vandaag was het 40 jaar geleden, dat de heer A. Vijlbrief als timmerman in dienst trad bij de firma Tieleman en Dros alhier. Hedenmorgen werd hij op de technische afdeeling der fabrieken door den heer Brietz, chef dezer afdeeling ontvangen en op zeer hartelijke wijze gelukgewenscht, waarna de heer Brietz hem een stoffelijk blijk in den vorm van sigaren aanbood. Daarna had in de Directiekamer de hul diging plaats. In het bijzijn van het perso neel werd hij op zeer hartelijke wijze toe gesproken door den heer A. H. Dros jr., die hem geluk wenschte en wees op zijn groote nauwgezetheid bij de vervulling Handelsregister K. v. K. 5972. Ingenieurs-Bureau voor Bouwnij verheid, Oegstgeest, Hooge Morschweg 2— 4—6—8. N. Comm.: Ir. F. G. Weller, Delft; ir. J. F. Fock, Kerkrade; jhr. ir. W. Six, Eindhoven; C. R. A. van Stolk, Rotterdam en ir. W. H. B. van Dunné, Dieren. OMGEVING OEGSTGEEST Een veilige gids voor den Kerstnacht. Hieronder volgen de namen en adressen van de gidsen voor de verschillende wij ken, opdat men zich makkelijk bij de groep kan aansluiten. Het is zeer ge- wenscht gezamenlijk ter kerke te gaan. Wijk 1. C. J. M. van Oerle, Rijnsburger- weg 9, Leiden. Wijk 2a F. J. A. van Beuke ring, Houtlaan 21, Leiden. Wijk 2b ir. J. C. de Wilde, Johan de Wittstraat 10. Wijk 3 J. A. M. Padberg, Leeuwerikstraat 11. Wijk 4 J. Rübenkamp, Geversstraat 63. Wijk 5 J. G. Konijnenburg, de Kempenaer- straat 53. Wijk 6 J. Hooymans, Mariahoeve, Abspoelweg 17. Wijk 7a F. A. Meyer, Spaargarenstraat 20. Wijk 7b B. van-Ei sen, Regentesselaan 9. Wijk 8a W. Karjes, Terweeweg 60. Wijk 8b J. v. d. Poel, Prins Hendriklaan 5. Wijk 9 P. Molenkamp, Hof dijk 1. Wijk 10a G. Hoogervorst, Wijten- bachweg 27. Wijk 10b W. den Dubbeleden, Wijtenbachweg 111. Wijk 11 C. den Hollan der, Dorpsstraat 70. Wijk 12 G. J. Hooger vorst, Terweeweg 24. Wijk 13 B. den Èub- belden. Oude Rijnsichtweg 39. Wijk 14a S van der Weiden, Rijnsburg. Wijk 14b J. Rijke, Borneostraat 35. Wie gaarne thuis gebracht wil worden, wordt verzocht na de H. Mis naar de Pa tronaatszaal te gaan, om vandaar naar huis te gaan. VOORSCHOTEN Aanbesteding. De uitslag van de aan besteding tot afbraak van het perceel Mo lenlaan 10 alhier is als volgt: K. Blok ker, Winkel, N.-H. 390.Doorgeest en Kuyper, Zaandam 285.H. Binnendijk, Leiden 197.C. J. van Valderen, Leiden 190.J. F. Meegdes, Voorschoten ƒ190.—; W. Rijsdam, Voorschoten ƒ138. Alle inschrijvers met toebetaling door de gemeente. Gegund aan den laagsten in schrijver. DE PAUS ONTVANGT DE KARDINALEN OP KERSTRECEPTIE. VATICAAN, 24 Dec. (Stefani). De Paus heeft hedenochtend in de zaal van het con sistorie de leden van het H. College van Kardinalen in plechtige audiëntie ontvan gen, die Z. H. hun kerstwenschen kwamen aanbieden. De kardinaal-diaken las den Paus een boodschap van eerbetoon voor, waarop Z. H. met een per radio verspreide Kerstrede antwoordde. Kerstrede van dén Paus. De Paus begon zijn Kerstrede met de leden van het H. College van Kardinalen voor hun Kerstwenschen te danken en hun up zijn beurt een Zalig Kertsmis te wen- schen, van welk feest hij de groote beteeke. nis roemde voor de Christenheid. Geen en kele gebeurtenis in het menschelijk leven, zoo betoogde Z. H., kan het goddelijk ge heim vertroebelen der geboorte van Jezus Christus, aangezien aan zijn kribbe troost gevonden wordt al het menschelijk leed. Met nadruk wees de Paus op de bezorgd heid, waarmede hij het onheil gadeslaat van het groote ponflict, waaronder de we reld gebukt gaat, en hij onderstreepte dat thans, maar vooral ook wanneer het con flict voorbij zal zijn, het werk der geeste lijke opbeuring in het bijzonder gewijd zal moeten zijn aan de taak om de diepe won den te helen welke door dit conflict gesla gen worden. Vervolgens verklaarde de Paus. dat zijn vaderlijke zorgen thans heel bijzonder uitgaan naar de krijgsgevange nen en hij zeide z;ch geb'kkig te achten, dat hij hun bijna overal door middel van zijn vertegenwoordigers, een woord van troost en opbeuring had kunnen doen toe komen. In dit verband maakte de Paus gewag van de genomen initiatieven voor de kriigsgevangenen en vluchtelingen, alsmede voor hun familieleden. in de ver schillende landen. Daarna herinnerde de Paus aan de princioieele verk'aringen wel ke hij een jaar geleden heeft afgelegd over de e-sentieele vredesvoorwaarden, welke gebaseerd moeten ziin op gerechtigheid, waarna hij er den nadruk op legde, dat die verklaringen ook h°den fpn dage nog haar act^eele karakter bezitten. „De Kerk, zoo betoogde Z. H.. is niet geroeoen om partij te kiezen in de elkaar som* contrasteerende stelsels betreffende de midde^n, waarmede de ommekeer in Eurooa naar een betere toekomst zal moe ten worden fot stand gebracht. Wii hopen, dat alle volkeren uit dit conflict te voor- schiin treden, bezield met een nieuwen en bet°ren geest." De essentieele voorwaarden, zoo ver volgde de Paus, voor elke nieuwe orde zijn evenwel de volgende: 1) Een overwinning op den haat, welke than* de volkeren gescheiden houdt, 2) Een overwinning op het wederzijdsch wantrouwen, 3) Een overwinning op het beginsel, dat hetgeen men nuttig acht de grondslag vormt van het recht. 4) Een overwinning op de al te scherpe verschillen op het gebied van de wereld economie, opdat aan alle landen de midde len verschaft worden om een. behoorlijk leven te leiden. 5. Een overwinning op het egoisme, dat vervangen moet worden door een oprechte sollidariteit en broederlijke samenwer king. „Wanneer dit conflict voorbij is, dan ho pen wij, dat de verantwoordelijke mannen een rechtvaardige oplossing zullen weten te vinden, teneinde een werkelijke nieuwe orde te vestigen, welke een bron van geluk genoemd kan worden voor alle volkeren". De Paus eindigde zijn rede met allen zijn apostoli*chen zegen te geven. van het Departement van Landbouw en Visscherij. VERLENGING GELDIGHEIDSDUUR DER TOEWIJZINGEN VOOR VLEESCHWAREN. De Secretaris-Generaal var. het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de geldingheidsduur van de toewijzingen voor vleeschwaren, welke geldig zijn verklaard tot 20 December 1940 of tot een daarna gelegen datum, wordt verlengd tot en met 31 Januari 1941. Binnenland KERST- EN NIEUWJAARSGESPREKKEN MET INDIë? Het was in vorige jaren gewoonte, dat tus schen Nederland en zijn Koloniën, in het by zonder Nederlandsch-Indië, z.g. Kerst- gesprekken (draadlooze telefoongesprek ken) konden worden gevoerd). De Duitsche instanties hebben ook dit jaar deze gesprekken mogelijk willen ma ken en in overleg met de Nederlandsche postautoriteiten zyn alle maatregelen ge troffen om de familieleden over en weer tusschen Kerstmis en Nieuwjaar in de ge legenheid te stellen enkele woorden met elkaar te wisselen. Het wachten is echter nog op de mede werking van de Indische autoriteiten en zoodra deze wordt verleend, zullen nadere bijzonderheden worden bekend gemaakt. WEINIG BOMMEN OP NEDERLAND. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben de Engelsche vliegers slechts weiT nig bommen op Nederlandsch grondgebied laten vallen en slechts in de nabijheid van twee dorpen. Deze bommen kwamen alle in het vrije veld terecht en hebben geen schade aangericht, terwijl evenmin per sonen werden getroffen. van het Departement van Landbouw en Visscherij. DISTRIBUTIEMAATREGELEN. Inlevering vaji bonnen door houders van hotels, restaurants c.d. De secretaris-generaal van het depar tement van landbouw en visschery maakt het volgende bekend. Zooals bekend dienen de houders van hotels, restaurants, café's e.d. de door den van hun gasten ontvangen bonnen, welke recht geven op kaas, op opplakvellen In te leveren bij den plaatselijken distributie- dienst, ter verkrijging van toewijzingen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat dit eehter niet geldt voor de bonnen, welke recht geven op een extra rantsoen kaas van 125 gram, dat zijn dus bon 35 voor het tijdvak van 16 tot en met 29 December en een nader aan te wyzen voor het tijdvak van 30 December tot en met 1 2Januari a.s. De hotelhouders e.d. dienen dus laatst bedoelde bonnen, niet in te leveren bij de distributiediensten, doch behooren deze, ter verkrijging van kaas, rechtstreeks door te geven aan hun leverancier. GEEN VERLENGING VAN HET UITGAANSUUR HEDENAVOND. Thans kan worden medegedeeld, dat /oor hedenavond geen verandering is ge bracht in het bestaande uitgaansverbod. Alles blijft onveranderd, zoodat de café's als gewoon om 11 uur moeten sluiten en men zich tusschen 12 uur en 4 uur van nacht niet op straat mag bevinden. Voor Oudejaarsavond is hieromtrent nog geen definitieve beslissing genomen. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 25.000.— 21284 5.000.— 2821 2.000.— 9359 1.500.— 13004 20782 1.000.— 21832 400.— 2586 2814 17155 19487 200.— 2389 13566 100.— 8453 11766 12049 14001 21364 21518 Buitenland HET ITALIAAMSCHE WEERMACHTSBERICHT ERGENS IN ITALIë, 24 Dec. (Stefani). in zijn weermachtsbericht no. 200 maakt teruggekeerd. Het torpedovliegtuig, dat gende bekend: In de grenszone van Cyrenaica heeft on ze artillerie met haar vuur de pantserwa gens en tanks van den vijand getroffen, die onze stellingen genaderd waren. Onze lucht macht ondernam een zeer geslaagde actie tegen de gemechaniseerde strijdmiddelen en tegen een vooruitgeschoven vijandelijke basis. Tydens een luchtgevecht hebben on ze jagers twee vliegtuigen van het type Hurricane neergeschoten. Een van onze toestellen is van een verkenningsvlucht niet •terug"skeend. Het to rp ed o vl i e 3 tu i da,t een Engelschen hulpkruiser tot zinken heeft gebracht, waarvan melding is ge maakt in het weermachtsbericht no. 199, had als waarnemer aan boord den luite nant ter zee Slever en als bestuurder den luitenant Galimberti. Aan het Grieksche front werden eenige aanvallen van den vijand, wien zware ver liezen werden toegebracht, afgeslagen. Tij dens patrouilles werden krijgsgevangenen gemaakt en werden machinegeweren en talrijke geweren buitgemaakt. De afdeeling Alpenjagers „Julis" heeft zich weer bij zonder onderscheiden. In Oost-Afrika. aan de grens van de Soe dan, is de aanval van een vijandelijke af deeling, die onze vooruitgeschoven stel lingen probeerde te naderen, afgeslagen. 39 DOODEN IN BERLIJN. BERLIJN, 24 Dec. (D. N. B.). aantal personen dat door den Engelschen lucht aanval op Berlijn in den nacht van 20 op 21 December den dood heeft gevonden, is thans tot 39 gestegen. VIER DOODEN BTJ ONTPLOFFING TE MILAAN. MILAAN, 24 Dec. (D. N. B.). In een op slagplaats voor brandstoffen en gaska chels is waarschijnlijk door uitstroomend gas een ontploffing ontstaan, als gevolg waarvan het uit twee verdiepingen be staande gebouw, waarin zich laboratoria bevonden en waarin personeel woonde, volkomen verwoest is. Vier bewoners zijn om het leven gekomen en zes anderen wer den gewond. LEIDEN, 23 Dec. Groentenveiling. Per 100 kg.: roode kool 2.50, groene kool f 3.50, boerenkool 3—9, rapen 2.70 3.30, prei 5.1013.10, kroten, gekookt f 8—12, uien 2.40, peen 4.90—10.80, spruiten 10—16 80, andijvie 516, sla 14, Nero 12, Knolselderie 5.80—10.—, witloof 1128; per 100 stuks: knolselde rie 4.00—10.10, per 100 bos: pieterselie f 1.50—2.90. selderie 0.70—3.60. ROTTERDAM, 24 Dec. Vee. Heden wer den ter veemarkt aangevoerd: 993 dieren, waarvan 800 gebruiksvee, 1 paard, 163 bok ken en geiten en 29 schapen. De prijzen waren: kalfkoeien 495385295, melk koeien 490390300, varekoeien 325 260—210, vaarzen 325—275185, pinken 270—200—155, bokken of geiten 90 Gemeentel. Aankondiging WINTERHULP NEDERLAND. Ten tweede male zal door de Stichting Winterhulp-Nederland een openbare col lecte worden gehouden en wel op 27 en 28 December a.s. De speldjes, die dit keer zullen worden verkocht bestaan uit broches, waarin be kende sprookjesfiguren zijn afgel Door deze aardjgw^ünrignes zal hei moeilijk vaUfffmetT. vreugde U offeren in lret,belanf van hen, vengenoe/d_e organisatie in ^ften ftvaren wintertijcPgehoIpei^ zullen Als plaatselijk jurecteui^an do#Winter- hulp-Nederland herojf) op den gemeenschapszin van df Leidscije burgerij. Hoe beter gij de col zult doen slagen, gemeente zal ktfl aan degenen, die komen. j Beseft dan uw plicht als Leidsch bur ger, stelt de Collectanten niet teleur en stort uw gift in de collectebus. Moogt gij allen U uwe verantwoordelijk heid tegenover uwe stadgenooten bewust zijn en aan deze oproep gehoor geven. door TÜrw bijdrage meer mk in onze word^a uitgekeerd rvoor in aanmerking De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Leiden, 23 December 1940. 4659 MAXIMUMPRIJZEN GEVOGELTE. In verband met het Prijzenbcsluit 1910, Gevogelte, wordt ter kennir van belang hebbenden gebrachfc^dlt het taj#6lto aan bieden, verhande'igh er||afl^p£fen yan ge vogelte aan consum# lyk het afnemen Wi ievogdl sumenten, slechts is tqpgestaan tegen zen, welke niet meer «ogen fcedragen 1.50 per kg. geslicht icht, darm. Ieder, die gevoge} verhandelt en aflej prijslijst, waarop prijzen waartegen aan; consumenten verplicht een langegeven de !oor hem gevogelte wordt verhandeld en afgeleverd, op een duidelijk zichtbare plaats in zijn winkel aan te brengen. Onder gevogelte wordt verstaan: kippen, hanen, kuikens, eenden, kalkoenen en ganzen. De Burgemeester. A. VAN DE SANDE BAKH^TCEN Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter a'gemeeffe kennis, dat de begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voolden diei*fr*W)41, benevens de verrchilleriEe bedjiU^be"r3btln,gen voor dat jaar, aanlden Iliad zijn Aangeboden, op de Secretalie drier gemeente voor een ieder ter inzswe z$n neergelegd en tegen betaling der l®sten, algemeeVrwerkrijgbaar zijn gesteld. F A. VAN SANDE BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STktJEN, Secretaris. Lelden, 23 December 1940. LEIDEN. Geboren: Astrid Wilhelmina d. v. G. J Streeder en J. M. Hofman. Leendert z. v. W. M. Vlasveld en W. S. Jansen. Gerardus Cornelis z. v. G. Bontje en H. Pennénburg. Tijmen z. v. C. Pasma en C Rasser. Johannes z. v. J. B. Koren hof en A. M. Pot. Sabina d. v. Th. J. Hofstra en J. Huisman. Maria Johanna d. v. P. v. d. Klugt en J. P. Hendriks. Eduard Sigismund z. v. E. S. Schudel en jkvr. C. A. v. d. Poll. Ingeborn d. v. H. J. J. Knaap en C. Pannek. Willemina Ida dr. v. J. H. F. Ribot en W. I. Heester man. Ineke d. v. S. C. Kraan en C. P. Hultgren. Johannes Jacobus z. v. Z. Zink en M. Bekooij. Hendrik Simon z. v. J. Kok en J. Gaasbeek. Irene Trudi d. v. H. Bosman en G. H. A. Mulders. Johannes z. v. W. v. Eijgen en J. v. Bak- kum. Cornelis z. v. N. Guijt en F. v. d. Plas. Janetje d. van P. Krijgsmans en D. Haasnoot. Maria Johanna d. v. P. M. v. Weeren en C. W. Hofstee. Reinier Pie- ter z. v. A.A P. G. de Vree en W. A. J. Rommeswinkel. Mijntje d. van J. de Jong en T. J. Grul. Ondertrouwd: P, v. d. Meer jm. 30 j en S. B. Klinkhamer jd. 27 j. Gehuwd: L. A. de Bruijn jm. en C. J. Jansen jd. A. F. Bakker jm. en A. J. C. Bootsma jd. Overleden; P. Gerritsen hsvr. van D. Heijmans 28 j. W. J. de Haan wed. 70. A. v. Oosten m. 41 j. A. Camfer- man wed. van C. Hozee 82 j. P. Heruer z. 2 mnd. C. J. Guldemond m. 36 j. J. Kok, wed. van 'H. S. van Iterson 77 j. J B. Loogman m. 04 J. J. S. A. v. Rui ten z. 11 j. S. M. Suzan vr. 79 j. 6025 per stuk. Overzicht: De aanvoer van melk. en kalfkoeien was iets kleiner, de handel stil en prijzen als vorige week, varekoeien aanvoer iets korter, de han del flauw en de prijzen stabiel. Vaarzen en pinken aanvoer als vorige week met sleependen handel en onveranderde prij zen. Bokken en geiten aanvoer aanmerke lijk kleiner, handel vlot en prijshoudend. KATWIJK a. d. RIJN, 21 Dec. Groenten- veiling. per 100 stuks: bloemkool I 15.30 16, idem II 3 80—5.80, per kist van 6 kg.: gele andijvie 5076 cent, groerte idem 2021 cent, boerenkool 1622 cent, per 100 kg.: roode kool 4.104.50, gele kool 3.103.80, groene kool 3.6Ó3.80, per kist van 20 kg.: waschpeen 1.201.65, kroten 4550 cent. BODEGRAVEN, 13 Dec. Kaas. Aange voerd 104 partijen Goudsche kaas, waaron der 4680 met rijksmerk, wegende 42120 kg. Prijzen met rijksmerk 1ste soort 41.50 en 2e soort 41 per 50 kg. Handel vlug.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3