OMGEVING RIJNSTREEK VRIJDAG 20 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HILLEGOM GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente hield gisteren middag te 2 uur een openbare vergadering. Voorzitter de burgemeester; tegenwoordig 14 leden. Afwezig wegens ziekte de heer J. Veldhuijzen van Zanten. Bij de kindertoeslagverordening wil de heer Loerakker deze doen ingaan per 1 Oc tober 1940; om uniformiteit als anderszins wordt dit ontraden en de verordening con form het concept goedgekeurd. Bij de voorloopige vaststelling der reke ningen over het dienstjaar 1939 leest de voorz. het desbetreffend rapport voor; daar in wordt het beleid van B. en W. uitste kend verklaard. De rekeningen worden zonder bijzondere opmerkingen vastgesteld. Hierna volgt het behandelen der begroo tingen 1941. Bij de begrooting Burg. Armbestuur in formeert de heer Pijnacker naar de ouden van dagen. De voorz. antwoordde, dat het B. A althans eenige speling heeft wegens een grootere raming van 5000Bij het gasbedrijf wijst de heer Paase op de post overwerk Is dat zoo noodig? Weth Ver meer licht de zaak toe De heer Mathot wijst in dit verband er op, dat geen bevoorrech ting wordt gegeven De heer van Lierop uit zijn teleurstelling over de pensioneering der stokers; Soet is er door gedupeerd. Weth. Vermeer zegt; hij had te weinig dienstjaren. De begrooting wordt vastge steld. Bij de begrooting van het Waterbedrijf vestigt de heer Paase de aandacht op de post overwerk. Weth. Vermeer legt uit, waarom dit vraagstuk zoo moeilijk te over bruggen is. De heer Fijma pleit voor een man er bij. De voorz. ontraadt dit ten sterk ste en geeft de motieven aan. De begroo ting wordt goedgekeurd. Bij de begrooting Openbare Werken wijst de heer Paase op de muziektent; al 3 jaar staat voor onderhoud een post uitgetrok ken, samen f 366,50, en er gebeurt niets. De voorz. wijst op de vernielzucht der jeugd, ook aan dit gemeente-eigendom. De heer Van Dam wijst op de huizen der gemeente aan de Mariastraat; deze moeten afgebroken worden of verbeterd. De voorz. zegt: als er een leeg komt, wordt het niet meer verhuurd, doch momenteel betrachten we de voorzichtigheid mede in verband met het schaarscher worden van huizen. De begrooting wordt hierna goedgekeurd. Bij de gemeentebegrooting wijst de heer Paase op het besluit, dat de woonschepen- houders geld terug zouden ontvangen. Dit loopt nu over 15 maanden en het is nog niet gebeurd, ondanks dat het besluit door G. S. is goedgekeurd. De voorz. gelooft, dat dit een vergissing is; hij zal het nazien. De heer Paase: als ze 't dan maar krijgen vóór Nieuwjaar. De heer Van Dam wil voor de scholen bijvoeding; spr. acht zulks noodig. Weth. Vermeer zegt: een particuliere com missie mag daarvoor wel geld inzamelen, doch de animo zal niet groot zijn, daar dit 100 per week zal vragen. De heer Van Lierop informeert naar de vergoedirg voor Jansen; spr. hoopt, dat deze spoedig meer zal krijgen. Nog hoopt dezelfde spreker, dat de 70 voor vlaguitsteken lang niet vol doende zal blijken. De heer Van Dam infor meert naar de salarissen bij de distributie. De voorz. zegt, dat hij de salarissen heeft bepaald, die echter door den Rijksdienst te hoog werden geacht. De begrooting wordt hierna goedgekeurd. De voorz. dankt voor de aangename wijze, waarop te zamen gearbeid is, hoopt dat 1941 een gelukkig jaar voor allen moge zijn en sluit de vergadering. Jubileum. Dinsdag herdacht de heer H. van Ruiten het feit, dat hij 25 jaar onaf gebroken bestuurslid was van de Coöp. Verbruiksvereeniging „Onderling Belang" U.A. alhier. Namens de coöperatie, bestuur, commissarissen en personeel werden een fauteuil en een leeslamp aangeboden. Ook den heer C. Seijsener, eerste kantoorbe diende, was 25 jaar aan de coöperatie ver bonden, eerst als bestuurslid en later als personeellid. Ook hem werd bij deze gele genheid een gelukwensch gebracht. Volksbond. Woensdagavond vond in café v. d. Eng de maandelijksche ledenver gadering plaats van den Volksbond, waar voor een zeer goede belangstelling be stond. De ongunstige tijdsomstandigheden en de distributie ten spijt kon het bestuur toch mededeelen, dat indien de leden er zich mede accoord konden verklaren, ook dit jaar voor een aardig Kerstfeest voor de kinderen kon worden gezorgd. En na tuurlijk gingen de leden hiermede ac coord. Afgesproken werd, dat op 2en Kerstdag des n.m. 3.30 uur in cafe Witte- man dit Kerstfeest zal worden gehouden voor de kinderen der leden van tot 11 jaar. Aangifte van het aantal kinderen dat aan deze Kerstviering dèelneemt gelie ven de leden te doën voor Zondagavond a.s. bij den penningmeester B. v. Leeuwen. De rondvraag leverde niets op, zoodat als laatste punt der agenda het woord werd gegeven aan den pastoor die, tijdens de besprekingen ook was aangekomen en die in een zeer mooie trespraak de leden wees op het mooie van den arbeid, wanneer zij daarin zien het doel dat God er mee heeft gehad n.l. de vervolmaking en tot ont wikkeling brenging der schepping. Vol aandacht werd deze rede aanhoord en het dankbaar applaus van de leden en het dankwoord van den voorzitter be wees, dat het gesprokene door allen werd gewaardeerd. Alvorens tot sluiting van deze zeer pret tig verloopen vergadering over te gaan, deed de voorz. nog mededeeling dat a.s. Zondag de kerkelijke viering van het jaar feest der afd. zal plaats hebben. Om half negen zal een H. Mis worden opgedragen tot intentie van de levende en overleden leden van de afdeeling, waarna een alge- meene H. Communie dmr de leden. Allen present dus Zondagmorgen. Hierna slui ting ,,Hulp in Nood" bracht op ƒ1.50. Retraiteclub. Na de ledenvergadering van den Volksbond hield de Retraiteclub, onderafd. van voornoemde vereeniging, haar jaarvergadering. Het aantal leden is klein dus de opkomst kon niet groot zijn. Het financieel verslag van den penning meester gaf aan: saldo 1 Dec. 1939 ƒ1.15, ontvangen 27.50, uitgaven ƒ27.91. Saldo 1 Dec. 1940 0.74. Met het tegoed op de spaarbank bedraagt het bezit thans nog ƒ30.11. Een voorstel om in 't vervolg de jonge mannen gelegenheid te geven deel te nemen aan een jongemannenretraite wordt met algemeene stemmen aangeno men. De datum van retraite werd na eeni ge discussie vastgesteld op begin Januari. Aangewezen werden voor deze retraite Andr. v. d. Ploeg en C. v. d. Klauw, ter wijl het geld voor de leden Chr. J. v. d. Ploeg en L. A. J. Baak beschikbaar blijft voor een jongemannenretraite. DE KWAKEL PRIESTERWIJDING. Op Zaterdag 2 Dec. ontving onze paro chie-zoon fr. Malachias (in de wereld W. van Dam)- van de orde der Bernardynen in de Abdij van den H. Bernardus te Born- hem, prov. Antwerpen in België de H. Priesterwijding. KATWIJK Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert in het openbaar op Maardag 23 Dec. a.s. des namiddags te 2 uur. Punten van behandeling zijn o.m.: Voorstel tot wij ziging van de verordening op de heffing van keurloonen. Voorstel tot het verleenen van crediet aan de vereeniging „Kleine Zelfstandige Tuinders". Voorstel tot het verstrekken van een geldleenirg aan de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Voorstel tot het opnieuw vaststellen van het besluit inzake het delegeeren van be voegdheid met betrekking tot het verhuren en verpachten van gemeenteeigendommen. Voorstel tot voorloopige vaststelling van de rekeningen 1939 van de licht- en water bedrijven, van het Grondbedrijf alsmede van den Schoolartsendienst. Voorstel tot voorloopige vaststelling van de gemeente rekening 1939. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. De soms vrij sterke nachtvorst kwam den gang van zaken in de afgeloopen week nogmaals verstoren. Intusschen heeft men hiertegen zijn maatregelen genomen en wat niet meer tegen buiten staan kan, is in de voorraadschuren gebracht, of in putten opgeborgen, goed gedekt. De vo rige winters hebben in deze veel te lee- ren gegeven. De bloemkool zal thans wel hebben afgedaan. De Le Cerf had het al opgegeven. De reuzenbloemkool zal 't ook wel niet uithouden, is het vermoeden. De laatsten gingen tegen mooie prijzen weg, eerste soort tot 13.60, tweede tot 7.en de kleinste maat tot ƒ4 per 100. De uit komst van het product is in het algemeen zeer goed geweest, goed tot zeer goed loo- nend. Waspeen is thans het hoofdproduct en goed gevraagd. Jammer, dat er nogal een vrij groot kwantum is dat niet houd baar is. Begrijpelijk, dat deze een lageren prijs opbrengen. De noteering varieerde in dit tijdvak van 12.per kist van 20 K.G., een vrij groot verschil waardoor dui delijk uitkomt het verschil in kwaliteit. Voor Breekpeen was er ook voldoende be langstelling en deze ging voor 5060 ct per kist, hetgeen een bevredigende opbrengst geeft. Schorseneeren waren goed gevraagd en brachten een alleszins redelijke prijs op, van 14.14.40 per 100 K.G. Aangezien dit een goed gevraagr' artikel voor ex port is, verwacht men het geheele séizoen door een goeden prijs. Hetzelfde zou men kunnen zeggen van knolselderie, waar voor ook nu reeds goede prijzen betaald worden. Aangezien de kwaliteit in het al gemeen goed is, wordt er heel wat be waard voor de komende maanden. Andijvie- groen vermocht het niet verder te bren gen dan 21 ct. per kist doch gele Andijvie, die voor het binnenland goed gevraagd is, deed een goede prijs, n.l. van 3068 ct. per kist van 6 K.G. Wel is er nogal arbeid aan dit product, doch de arbeid wordt dan ook goed betaald. Jammer dat de vorst thans weer de boel kwam bederven. Uien gingen met betrekkelijk kleinen aanvoer voor 3.904. Maar de massa wil er voor deze prijs nog niet aan, in de komende maan den wordt een beteren prijs verwacht. Kro- te nstaan ook te laag om een flinke aan voer te verwachten. Men laat ze thans rus tig in de kuilen zitten. De noteering va rieerde van 2.40 tot f 2.50 per 100 K.G. Witte knollen konden graag verkocht wor den en brachten van 0.60 tot 0.75 per kist op. Ook koolrapen werden gretig ver kocht tegen 1.80 per 100 K.G. Van de verschillende sluitkoolsoorten zouden we ongeveer hetzelfde kunnen zeggen van vo rige week. De beste kwaliteit, die trou wens het beste houdbaar is, wordt nog wel wat bewaard, aangezien de prijzen hier voor om bepaalde tijdstippen rijzen. Wat thans wordt aangeboden gaat weg tegen de maximumprijs van 4 voor Roode, 3.50 voor Gele en Groene kool met even lagere prijzen voor de mindere kwaliteiten. De gang van zaken geeft dus nog niet alle re den tot tevredenheid. LISSE Geboren: Maria Anthonia, d. van J. W. Tulen en.A. van der Maden Johan nes Petrus, z. van G. Tempel en M. M. W. Floor. Ondertrouwd: F. Th. van Dijk 31 j. en A de Vos 26 j. W. Mosseveld 28 j. te Voorhout en P. van der Lans 27 j. te Lisse. Gevestigd: S. J. Eveleens uit Was senaar C. A. van der Stel en gezin uit Haarlemmermeer. Vertrokken: J. C. Pet naar Hooge- loon W. G. Chr. Coenen naar Hillegom. WASSENAAR Tuinbouw oud-leerlingen. In café van der Zalm werd door de vereeniging van oud-leerlingen der tuinbouwcursussen een ledenvergadering gehouden, die zich in een goed bezoek mocht verheugen. Besloten werd voor de bondsprijsvraag een prijs in den vorm van een boekwerk naar keuze van den winnaar beschikbaar te stellen. Mededeeling werd voorts gedaan, dat de lesuren der tuinbouwcursussen be langrijk v/aren veranderd. Door den heer P. Kelderman waren een paar met bloemen bezette takjes van de heester Viburnum Fa- grans medegebracht en werden door hem over dit heestertje eenige nadere bijzon derheden bekend gemaakt. Na de pauze werd door allen deelgenomen aan het ver vaardigen van een kerststukje, waarvoor het materiaal, bestaande uit roode tulpen, hulst, mos en groen voor ieder aanwezig was. Na de gehouden keuringen werden' de volgende uitslagen bekend gemaakt: Groep amateurs: 1. 41 punten B. van Wis sen; 2. met 40 p. A. Donker; 3. met 38 p. J. Harmsen; 4 met 37M P- K. Bentschap Knoop; 5. met 29 p. C. Versteeg; 6. met 27 p. A. van Voorst tot Voorst. Groep oud-leerlingen eener bindcursus: 1. P. Kelderman met 53^ P-I 2. G. Verlir.t met 48 p.; 3. H. Schipper met 48 p.; 4. G. ter Burg met 45 p.; 5. W. C. van Zetten met 42 p. De aan deze prijsvraag verbonden prij zen werden vervolgens uitgereikt. Alvorens te besluiten, werden de plannen besproken voor het volgende vereenig'ngs- jaar en werd er op aangedrongen, dat uit het midden der vereeniging meerderen eens het woord over een onderwerp zouden voe ren. Gevestigd: M. E. Berndt, uit Leiden G. G. den Boon, uit Lange Ruige Weide A. A. Bijen uit Oegstgeest H. M. Cor- nelissen, uit Gendringen M. E. Deumers, uit Rijswijk J. P. v. Eesteren en gezin uit Schiedam J. J. C. Evers en gezin uit Amsterdam A. v. d. Horst en gezin uit Enschedé K. K. F. Kipp, uit Schiedam M. E. v. d. Kleij, uit Voorschoten Wed. M. D. Luers uit Blaricum H. v. Moorse- laar uit Leusden Wed. J. J. W. M. de Poorter geb. Aengenent, uit Den Haag R. Rinkert, uit Blaricum C. M. J. Saam uit Haarlem M. v. d. Toorn uit den Haag G. Rijntjes en vrouw uit den Haag J. M. Varkevisser uit Leiden E. Went- ges uit Epe. Vertrokken: J. M. Otto naar Breda L. W. G. Visser naar Maastricht C. E. Ligtvoet naar den Haag Anna Neu naar den Haag E. S. H. Sluiter naar Zwolle Wed. C. H. Noë geb. Fikkert naar Rheden J. H. Bevelander naar den Haag G. J. Schuitemaker naar den Haag M. H. Fe- rier naar Allernaar T. P. v. d. Kraaij naar Swalmen (L.) M. H. van Doornen naar Waardenburg P. Brandenburg naar Rijs- bergen E. van Egeraat naar Vlissingen C. Koens naar 'sHeer Arendskerke J. A. Raas naar 's Heer Arendskerke C. v. d. Pais naar Katwijk I. Huitema naar den Haag T. J. Heijmen naar Herwen J. v. d. Mark geb. Groen naar Hengelo' C Termond naar Rotterdam A. J. Stever- man en gezin naar Leiden H. A. M. C. Dibbits naar Renkum C. de Jonge naar Goor G. Oussoren naar den Haag J. v. d. Oever naar den Haag L. Bekkens en gezin naar IJsselmonde J. F. Heijmen n. Herwen T. A. Degger naar Hilversum C. M. Conijn naar Voorschoten. WARMOND Tafeltennis. Aanstaande Zondag twee belangrijke wedstrijden en wel „Steeds Vooruit" II tegen „v. Nispen" IV. Zondag verloren jullie in Leiden, dus nu weer winnen. Er wordt gespeeld als vo'gt: 1. G. v. d. Willigen, 2. N. Stijnman, 3. P. Kerk hof; aanvang 3 uur Het derde drietal speelt thuis tegen v. Nispen III. Deze staat met het tweede aan den kop. Een gelijk spel zou mooi wezen. 1. Ch. de Winter, 2. A. v. Tongeren, 3. A. Hulst. Aanvang 4 uur. ALPHEN A,AN DEN RIJN Geboren: Dirkje, d. van A. Oudshoorn en D. van Oostrum Nicolaas, z. van C. Kempenaar en G. Rijlaarsdam Maria Louise, d. van A. van Veen en J. R. Kou wen berg. Overleden: Hendrik van Muis win - winkel 68 jaar. Gevestigd: Adriaan Kamerman van Haarlemmermeer Cornelia Zwaan van de Bilt. Vertrokken: Geertrui van Veenen- daal naar Amsterdam Catharina Wijfje naar 's-Gravenhage Samuel Langeveld naar Zwolle Gijsbertus den Dunne naar Boskoop Wilhelmus van dér Kruk naar Amsterdam-Z. LEIDERDORP Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op 20 December des na middags 7.45 uur. De agenda bevat o.m.: Voorstel inzake overname van het onder houd van twee bruggen in den Van der Valk Boumanweg. Verhuring gemeentewo ningen in Achthoven en voorstel tot ver leening van een crediet voor verbetering dezer woningen. Onderhandsche verhuring van tuingrond gelegen benoorden den Hoog madescheweg. Vaststelling voorwaarden nieuwe aanbesteding van het onderhoud der plantsoenen en straatbeplanting. Voor stel tot aanschaffing van een autospuit. Voorstel salarisherziening van den incas- seerder-meteropnemer der waterleiding. Voorstel tot het geven van het onderwijs in lichamelijke oefening op de Openbare Lagere School, in vereeniging met de bij zondere school. Rectificatie van het besluit tot vaststelling kosten van het openbaar lager onderwijs in 1939. Voorstel tot ver hooging van het maximum voor vergun ningen. Subsidie aan de Christelijke Ge zondheids- en vacantiekolonie. Idem aan de vereeniging voor IJsbestrijding. LEIMUIDEN Landarbeidersbond St Johannes de Doo- per. Gisteravond werd de jaarvergade ring gehouden ten huize van den heer J. C. v. Graas. Aanwezig 17 leJtn. De voorzit ter, de heer C. J. de Rijk, deelde mede, dat de penningmeester, de heer H. de Rijk, wegens werkzaamheden de vergadering niet kon bijwonen, hetgeen hij betreurde, aan gezien de penningmeester zich steeds on derscheidde bij de oplossingen van moeilijk heden, welke zich onder de leden voordoen. De secretaris, de heer L. H. van Velzen, las de notulen. Vervolgens werden enkele brieven van het bondsbestuur voorgelezen. De secretaris deed verslag over het afge loopen jaar, waarin o.a. voorkwam, dat d propaganda-avond in samenwerking met de Hanze en L.T.B. door de bijzondere omstandigheden niet gehouden is. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat de uitkeeringen in de afge- locpen periode waren f 1368.50. De gewo ne uitgave 145.33 en de inkomsten 150.88. Zoodat er dit jaar een batig saldo is van 5.55. Het tegoed op de spaarbank bedraagt 36.75. Het totale bezit 42.30. Aangezien in het afgeloopen jaar 7 leden uit den bond gegaan waren en 1 nieuw lid is toegetreden, bedraagt het ledenaantal thans 27. De 2e voorz. en le secr. resp. de heeren B. Vork en L. H. van Velzen, werden bij acclamatie herkozen. De heeren J. Borst en J. L. van Velzen werden verzocht met den voorzitter in het komende jaar deel uit te maken van de kascontrolecommissie. Met het voorstel van het bestuur om den bode der heer M. C. Vermeulen wederom voor dit jaar te benoemen, kon ieder zich ver- eer.igen. De geestelijke adviseur, kapelaan Van Tei'lingen, nam hierna het woord en spoor de de leden aan toch vooral trouwe leden te zijn en propaganda te maken voor de goede zaak, om zoodoende te voorkomen, dat datgene afgebroken wordt, hetgeen door jarenlangen arbeid verkregen is. De arbeider, zoo vervolgde spreker, L altijd het eerste de dupe van een moeilijke tijds omstandigheid, hieraan is niets te verande ren, maar met Godsvertrouwen moeten de katholieke arbeiders gezamenlijk zoo goed mogelijk hun belangen trachten te verde digen. NIEUWERBRUG JONGETJE ONDER AUTO GERAAKT EN GEDOOD. Woensdagavond is het 7-jarig zoontje van den heer H. v. Eijk te Waarder op tragi sche wijze om het leven gekomen. Een zandauto van de firma v. d. S. al hier, welke bestuurd werd door den chauf feur Mook, was aan het zandrijden nabij de Ned. Herv. Kerk te Waarder. Reeds her haaldelijk had de chauffeur de jongens ge waarschuwd en weggejaagd, daar deze, als de auto wegreed, zich er achteraan vast hielden en dan zoo een eindje meereden. Toen de chauffeur weer met de auto weg reed, doch om goed de bocht te kunnen ne men, iets achteruit moest rijden, is het jongetje, dat zich weer aan de auto had vastgehouden, eraf gevallen, waardoor hij het achterwiel van de auto over het hoofdje kreeg. Het kind was derhalve op slag dood en medische hulp mocht niet meer baten. Terstond was de gemeentepolitie van Waar der op de plaats van het ongeval aanwezig en stelde deze een uitgebreid onderzoek in. Hieruit kwam vast te staan dat de chauf feur geen schuld trof. De wagen is na rem- controle en dergelijke, vrijgegeven. „Werkverschaffing" bestaat 50 jaar. Op Vrijdag 13 December was het precies 50 jaar geleden dat dè vereeniging „Werkver schaffing" werd opgericht. De vereeniging, een der oudste in de Brandschouwerij, had ten doel om in de wintermaanden arbei ders, welke dan door den vorst niet konden werken, toch aan werk te helpen door het laten maken van ijsbanen op den Oude .Rijn en de Wiericke, dit weer ten gerieve van de schaatssport. Dit jubileum werd deze week herdacht, doch moest door de tijdsomstan digheden op bescheiden schaal geschieden. Door den voorzitter, den heer A. v. Baren, werd het verleden der vereeniging opge haald; de afgeloopen 50 jaar passeerden de revue. De laatste jaren varieerde het le dental tusschen de 70 en 80 leden, doch door het actief optreden vorig jaar van het lid den heer J. C. Kleinveld, mag de vereeni ging zich thans verheugen met een flinke stijging in het ledental, dat nu 124 bedraagt. Toch kan dit nog veel grooter wezen en dan zou de vereeniging nog meer aan haar doel kunnen beantwoorden. Het kapitaal der vereeniging was nu nog groot 131.04. Vermelden wij nog, dat de huidige voor zitter, de heer A. v. Baren, reeds 30 jaar zitting heeft in het bestuur, waarvan 25 jaar als voorzitter. NIEUWKOOP DIJKGRAAFBENOEMING NIET GOEDGEKEURD. Naar wij vernemen heeft de Secretaris- Generaal, Waarnemend Hoofd van het De partement van Waterstaat, de benoeming van den heer A. J. den Hartog tot dijk graaf van den polder Nieuwkoop en Noor den niet goedgekeurd. Ingevolge e enverordening mogen thans geen verkiezingen worden gehouden, zoo dat voorloopig geen nieuwe stemming plaats heeft. Liquidatie N.V.V. De Nieuwkoopsche voetbalvereeniging leed sedert eenigen tijd een kwijnend bestaan. Bij vele spelers bleek weinig of geen animo voor de voet balsport meer te bestaan, terwijl ook het publiek geen belangstelling meer toonde. De pogingen van eenige sportlievende le den en van het bestuur om de vereeniging weer nieuw leven in te blazen faalden, waarom tot liquidatie werd besloten. De omrastering van het sportterrein, de kleed lokalen en het controlehokje is verkocht aan den slooper J. van Koert alhier, die in middels met het afbreken is begonnen. Gevestigd: J. Voorend van Zegveld. Vertrokken: C. A. M. Bots naar Oegstgeest J. E. Bodegraven naar Al phen a. d. Rijn. Geboren: Maria, d. van J. D. Verdel en J. van der Helm Jacobus, z. van A. van der Voorn en C. Blom Maria Catha rina Johanna, d. van C. W. van Koert en M. A. Mesman Antonius Johannes Ma ria, z. van J. Th. Beuk en C. W. H. M. den Hartog. Getrouwd: H. T. Goedhart 23 j., wo nende te Voorburg en J. E. Bodegraven 21 j. Overleden: Belia Haring 88 j. wede. van N. van Dijk. RIJNZATERWOUDE GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam Donder dagmorgen in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden; voorzitter de hee^-J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. Een bedrag van 17.50 wordt gegaran deerd aan de Vereeniging tot IJsbestrijding te Leiden. De commissie belast met het onderzoek der gemeentebegrooting 1941 heeft een schriftelijk rapport ingediend. Zij wijst er op dat volgno. 208 nog verhoogd zal moe ten worden in verband met de verpleging van een nieuwe patiënt in het gesticht Vo- gelensang te Bennebroek. Ook zal nog re kening gehouden moeten worden met de inkomsten en uitgaven in verband met de vasté kern der luchtbescherming. De com missie kan zich voorts vereenigen met het ontwerp van B. en W. De begrooting wordt daarna vastgesteld: gewone dienst: inkom sten 28524.36, uitgaven 32752,45, nadee- lig slot 4228,09. Kapitaaldienst: inkomsten 1382,50, uit gaven 322,50, nadeelig slot 1840. De voorzitter deelt mede dat het nadeelig slot op den gewonen dienst ad 4200 is ont staan, omdat een bedrag ad 3200, wat oorspronkelijk was uitgetrokken als bijzon dere bijdrage uit 's Rijks kas niet mag wor den geraamd en omdat de uitkeering uit het gemeentefonds op 1001 minder ge raamd wordt dan het vorige jaar. De voorzitter deelt mede dat het ont werp der rekening dienst 1939 door Gede puteerde Staten is onderzocht. Aangezien de restant uitkeeringen urt het werkloos- heidssubsidiefonds en de restant uitkeering der belastingbijdrage niet meer zuUen wor den ontvangen zal het batig slot ad 250 60 veranderen in een nadeelig slot v?n 605,70. Dit nadeelig slot zal op de begrooting 1940 moeten worden geraamd in' uitgaaf, terwijl in inkomsten moet worden geraamd wegens restant uitkeering terzake van den extra steun uit het werkloosheids subsidie fonds een bedrag van 574,06, wegens ach terstallige inkomsten zal geraamd moeten worden 31,64. De Raad besluit aan den wensch van Ged. Staten tegemoet te ko men. De Commissie belast met het onderzoek der rekening 1939 stelt voor de rekening vast te stellen als volgt: uitgaven 33988,94, inkomsten f 33363,24, nadeelig slot 605,70. Kapitaaldienst: uitgaven 1493,44, inkom sten 1006,83, nadeelig slot 486.61. De Raad besluit de rekening dienst 1939 vast te stellen conform het voorstel der com missie. De Raad besluit alle gebouwde eigen dommen der gemeente te verzekeren tegen oorlogsmolest. Het bedrag per leerling der O. L. school wordt voor het jaar 1941 bepaald op 8.— per leerling. De heer Compeer vraag nog naar de bouwplannen rond het Braassemermeer. De voorzitter deelt mede dat het instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland een nieuw plan heeft ingediend. Dit plan houdt rekening met de opmerkingen van de pro vinciale commissie. Een gedeelte land over een lengte van 120 M. zal moeten worden weggegraven, zoodat het rr^er direct tegen den verkeersweg zal kor 11 te liggen. B. en W. vinden deze oplossir g niet erg geluk kig, de laatste storm heeft bewezen welk een ramp het zou beteek en en als. er tus schen dén weg en het meer geen land meer zou liggen. B. en W. denken, dat het Hoog heemraadschap Rijnland tegen een derge lijke oplossing overwegende bezwaren zal hebben. Met dit Hoogheemraadschap zal het noodige overleg worden gepleegd. Daarna sluiting.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6