OMGEVING RIJNSTREEK KERKNIEUWS WOENSDAG 18 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. O Bulten'andsche Berichten GASONTPLOFFING IN AMERIKAANSCHE KOLENMIJN. Te Beckley (Virginia) is een gasontplof fing ontstaan in de kolenmijnen van Ra leigh. Een tot dusver onbekend aantal mijn werkers is bedolven geraakt. Nog slechts vijf man heeft men in gewonden toestand naar boven kunnen brengen. In de schacht bevonden zich 47 mijnwerkers. VELE DOODEN BIJ ONTPLOFFING IN CINCINNATI. Bij een ontploffing in een huis te Cin cinnati zijn acht, vermoedelijk zelfs elf personen om het leven gekomen. Twaalf andere personen t werden gewond. Drie daarvan liggen waarschijnlijk nog onder het puin. Men neemt aan, dat er een licht gasontploffing ontstaan is. BRAND IN ZWEEDSCHE KRUIT FABRIEK. Dinsdagmiddag is een geweldige brand •uitgebroken in een Zweedsche kruitfabriek te Carlskoga als gevolg van een ketelont ploffing. Daar in de voorraden kruit de eene ontploffing na de andere ontstond, imoest de geheele fabriek ontruimd worden. Het vuur verspreidde zich tot ongeveer 350 werkplaatsen. Des avonds om 9.30 uur gaf de staf der Zweedsche defensie een com muniqué uit, waarin gezegd werd, dat de brand in de kruitfabriek blijkbaar be dwongen is. Op dat uur waren er drie zwaar en vele licht gewonden. POOLKOU IN BOSNIë. In Bosnië is gistermiddag een tempera tuur van 28 graden vorst geconstateerd. Op vele plaatsen ligt de sneeuw al meer dan twee meter hoog. In het geheele land is het trein- en busverkeer danig in de war. Op verschillende nlaatsen is daardoor gebrek aan levensmiddelen ontstaan, doch vooral de militaire autoriteiten probeeren daaraan terstond tegemoet te komen. Aan de kust van Dalmat:ë is de fjord van Jablanao, ten Zuiden van Sanj, ge deeltelijk dichtgevroren, hetgeen slechts eer.maal in de tien jaar pleegt voor te ko men. On de Drave heeft zich reeds drijfijs gevormd. RUSSISCHE RIVIEREN TOEGEVROREN. Op de waterwegen der Westelijke en der Dnjepr-Dyna-binnenvaartbesturen is het transport van goederen stopgezet. De scheepvaart op de Dnejpr, die bij Kiew en bij Dnejepropetrowsk dichtgevroren is, is gestaakt. Ook op den Don, waar ijsgang is ontstaan, heeft het scheepvaartverkeer opgehouden. SPAANSCH MISSIONARIS IN CHINA VERMOORD. Vernomen wordt, dat Chineesche bandie ten met geweerschoten den Spaanschen missionaris Ricardo Ponson, een 61-jarig Jezuiet, die ressorteerde onder het Aposto lisch Vicariaat van Woehoe, hebben ge dood. WOLVEN EN VEELVRATEN TEISTEREN NOORD-EUROPA. Naar reeds herhaaldelijk gemeld is, wordt Noord-Europa bijzonder zwaar ge teisterd door den overigens zoo zeldzaam geworden wolf. Wolven en veelvraten ko men dezen winter in grooten getale in Finsch Lapland voor. Naar uit Haparanda gemeld wordt, heeft men in het district van Enare troepen wolven van tien tot dertien stuks waarge nomen. Door de wolvenplaag zijn de ren- dierkudden der Lappen uiteengedreven. NEGERVERVOLGING TE GEORGETOWN Naar Associated Press meldt, zijn te Ge orgetown in Zuid Carolina de negers door een reusachtige menschenmenigte van de straten verdreven. Het gepeupel nam een zoc dreigende houding aan, dat de militie veiligheidshave met machinegeweren ver scheen. Meer dan honderd mannen patrouilleer den in auto's door de straten tn maakten op alle negers jacht. De zaken werden ge dwongen hun negerpersoneel te ontslaan. MADONNA VAN RAPHAEL GESTOLEN. Naar D.N.B. bericht is de Madonna, het beroemde schilderij van Raphael, uit de universiteit van Elpaso in Texas gestolen. Het werk behoorde toe aan 'n millionnair, die het voor tentoonstellingsdoeleinden ter beschikking van de universiteit had ge steld. DE TOESTAND IN BRITSCH-INDIë. Tass meldt uit Kaboel, dat volgens het blad „Civol and Military Gazette" de ge zondheidstoestand van den Britsch-Indi- schen nationalistischen leider Bose zeer slecht moet zijn. In een officieele mededee- ling is bekend gemaakt, dat Bose uit de gevangenis was ontslagen, omdat hij in le vensgevaar zou komen, indien hij zijn voedselstakng voortzette. Voorts wordt gemeld, dat in de centrale provinciën een staking is uitgebroken, waaraan in hoofdzaak wordt deelgenomen door mijnwerkers, die protesteeren tegen de loonsverlagingen. OP DE BOLLENBEURS. 16 DECEMBER. Er waren hyacinthen, tulpen en narcis sen! Een prestatie! Vooral de Darwin Early Bartigon, van P. en J. W. Mantel, Avenhorn had aller belangstelling en be wondering! De kleur en vorm verschillen niets van de gewone Bartigon. In hyacinthen waren er eenige potten met E. R. Anna-Marie, een helder-rose, grof-nagellge hyacinth, in de kleur van mr. Dames. De heer W. Moolenaar, Sassenheim, zond eenige vazen met afgesneden tulpen in. Het afgsneden inzenden, waarvoor wel een reden zal zijn, is altijd af te raden; stand enz. kunnen zoo moeilijk beoordeeld worden. De levendig-roode Hillegarda is mooi; en zou een beste tulp zijn als de steel wat langer was. Ook liet hij rose en paarse Copeland zien en Krelagen Triumph. Finlandia, een Triumph-tulp van D. Nieuwenhuys en Zonen, Lisse, was in pot, in beste conditie aanwezig. Mevr. Hulsebosch-Bsrnard ontbrak na tuurlijk niet met de bekende Poetaz Allard Pierson. Warnaar en Co had 2 Narcissen zaailin gen onder nummer, en Stoutenbeek van Til liet de vroege gele Trompet Winter Gold zien. Inderdaad een mooie inzending voor dezen tijd van het jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN Een sympathiek denkbeeld. Enkele personen hebben het idee gevormd om de graven van in Mei 1.1. hier gesneuvelde en begraven soldaten in deze gemeente een moier aanzien te geven. Door inteekenlijs- ten zullen de ingezetenen in de gelegenheid gesteld worden voor dit mooie doel elk naar vermogen bij te dragen. Personalia. Voor het examen M. O. B. slaagde te. Amsterdam de heer G. v. d. Rhee. LEIDSCHENDAM K. J. M. V.Voor een flink en aan dachtig gehoor behandelde gisterenavond de moderator, kapelaan Van Niekerk voor de K.J.M.V. „St. Albertus Magnus" het on derwerp „Arbeidsvreugde en Arbeidslust". In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer Wim Bleijs, de herden kingsavond bij gelegenheid van de 9e dies natis en wijst op het groote nut van de behandeling van het arbeidsprogram, waarvan de moderatór thans het 4e on derwerp zal bespreken. Het onderwerp werd zeer helder toege licht, waarbij de moderator deed uitko men, dat God ieder mensch talenten geeft naar bekwaamheid, waarmede ieder zal moeten werken. De gedachte alleen, aldus besloot spreker, aan de vreugde, welke wij eenmaal zullen krijgen, wanneer wij den last geduldig dragen, moet ons aansporen, den arbeid zoo te doen, dat wij ook de verdiensten ruimschoots zullen ontvan gen. NOORDWIJKERHOUT Kruisvaart, Cohort St. Victor. Uitvoering. In het patronaat van St. Victor 'had een uitvoering plaats door de Kruisvaart. De avond werd geopend door den directeur, kapelaan Solleveld, die alle aanwezigen hartelijk welkom heette, in het bijzonder Pastoor Westerwoudt. De dii* :teur wees er in zijn openingswoord op, dat deze avond speciaal gehouden werd om de ouders van de jongens eens te laten zien wat zij kun nen op het gebied van zang, declamatie en spel. Hierna werd met de afwerking van het programma aangevangen, met een li turgische opening. Vervolgens werden eeni ge voordrachten gedaan. „Joopje als stand beeld" deed het goed, de andere voordrach ten eveneens. De jongens hebben onder leiding van hun directeur weer eens goed hun best gedaan! De avond was door de ouders heel b^st bezocht. De pastoor sprak ook nog een enkel woord en bedankte den kapelaan voor het vele werk dat hij voor de Kruisvaart doet en spoorde d*- ouders aan steeds hun steun aan de Kruisvaart te blijven geven. Voldaan gingen de ouders met de jongens naar huis. NOORDWIJK Gemeenteraad. De Raad der gemeen te komt Vrijdag 20 December, des namid dags te drie uur in openbare vergadering bijeen, ter behandeling van de volgende op de agenda vermelde punten. 1. Ingeko men stukken. 2. Mededeelingen. 3. Benoe mingen. 4. Vaststelling van de gemeente- begrooting en de begrootingen der bedrij ven over 1941. 5. Vaststelling van den ge- raamden kostprijs per leerling van het openbaar lager onderwijs voor 1941. De begrooting. De begrooting voor 1940 vertoonde een belangrijk gunstiger beeld, dan de begroo tingen van de onmiddellijk daaraan voor afgaande jaren. Bij de samenstelling van de begrooting 1940 behoefde n:~t over be staande bedrijfsreserves te worden be schikt en konden de normaal voorgeschre ven afschrijvingen worden toegepast. In 1940 kon bovendien worden gerekend op verschillende resultaten van de in 1938 ingetreden verbetering in economisch op zicht voor onze gemeente. Dat deze ver wachtingen gegrond waren, blijkt uit de opbrengst der belastingen van inkomen en vermogen in die jaren. De opbrengst van de hoofdsom der ge meentefondsbelasting was in de jaren 1938 /39 62.400 en in 1939/40 74.308, die van de vermogensbelasting resp. 12.631 en 13.794. Had deze verbetering in economisch op zicht stand kunnen houden, dan zou de toestand der gemeentefinanciën nu roos kleuriger geweest zijn en had een bedrag van 40.000 tot f 50.000 aan belastingen wegens hoogere baten ten gunste van de begrootingen 1941/42 geraamd kunnen worden. Al zijn de ramingen der belastingen voor 1941/42 met het oog op den terugslag in verband met oorlog en bezetting sterk ge reduceerd, toch vertoont het hoofdstuk „Belastingen" der begrooting 1941 een zeer gunstig aspect vergeleken met 1940. Het batig slot op dit hoofdstuk wordt thans geraamd op 220.631.50 tegen 212.915 in het vorig jaar. Dit is te ver klaren uit het feit, dat aan den dienst 1941 bedragen ten goede komen terzake van be lastingopbrengsten over 1940/41, welke voor de begrooting 1940 belangrijk lager moesten worden geraamd dan volgens de laïtstelijk ontvangen ramingen van den Inspecteur der directe belastingen het ge val kan zijn. De maatregelen, noodig gebleken voor het sluitend maken der ontwerp-begroo- ting zijn in hoofdzaak de volgende. 1. Het batig slot van den dienst 1939 ten bedrage van 12.404.57 aanwenden ten bate van den dienst 1941. 2. Afwijking van het bepaalde bij art 21 der verordening op het beheer der bedrij ven door de voorgeschreven toevoeging uit de bedrijfswinsten aan de bedrijfsre serves achterwege te laten. 3. Verhooging, behoudens goedkeuring, van den gasprijs met 1 cent per M3. 4. Een matige raming van den post „On voorziene uitgaven". 5. Een zoo sober mogelijke raming van alk uitgaafposten. 6. Een verlaging van den kostprijs per leerling van hel openbaar gewoon lager onderwijs van 11.92 tot f 11.09. Deze ver laging is mogelijk geworden, doordat de kweekeling met akte met ingang van 1 Januari 1941 kan vervangen /orden door een verplichte leerkracht. De totaalcijfers van den gewonen dienst beloopen in ontvangst en uitgaaf een be drag van 833.151.34. OEGSTGEEST Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert óp Vrijdag 20 December des namiddags half drie ten gemeente huize. De agenda bevat o.m.: Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens periodieke aftreding van den heer A. E. van der Voet. Benoeming van een lid van het Heilige Geest Armbestuur we gens periodieke aftreding van den heer A. Hoogstraten. Voorstel van B. en W. tot het sluiten van een geldleening. Idem tot het verleenen van een bijdrage aan de veree- niging tot ijsbqstrijding, gevestigd te Lei den. Idem tot vaststelling van de vergoe ding ingevolge artikel 103, lid 2 der L. O. wet voor de bijzondere lagere scholen over 1939. Behandeling begrooting grondbedrijf voor het dienstjaar 1941. Goedkeuring van de begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur voor het jaar 1941. Goedkeuring van de begrooting van het Heilige Geest Arm bestuur voor het jaar 1941. Behandeling van de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1941. Vaststelling van de kosten per leerling v*an het openbaar lager onderwijs voor 1941. SASSENHEIM Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Zaterdag 21 Decem ber 1940 des middags om 2 uur precies, ter behandeling der volgende agenda: 1. Inge komen stukken en mededeelingen. 2. Ver zoek om eervol ontslag van den heer J. P. Gouverneur als Ambtenaar van den Bur gerlijken Stand. 3. Beschikbaarstelling cre- diet voor ijsbestrijding. 4. Vaststelling ver ordening op de Vrijwillige brandweer. WASSENAAR „Wassenaar en Omstreken". In café van der Zalm hield de tuinbouwvereen. „Wassenaar en Omstreken" onder voorzit ter P. Zegwaard een huishoudelijke verga dering. De voorzitter deed namens het be stuur het voorstel het jaarprogramma van 1940, na de noodige wijzigingen, ook te doen gelden voor 1941 en dus geen nieuw boekje uit te geven. Ook wordt het voor stel gedaan, om volgens het bestaande re glement voorloopig te blijven voortgaan. Beide voorstellen worden zonder hoofdelij ke stemming aangenomen. Tot juryleden, om het ingezondene te keuren, werden hierop aangewezen de heer en C. van Vul pen, P. Kelderman en G. Ruitenbeek. De secretaris bracht hierop het jaarverslag uit, dat in mineur gesteld was. Het leden tal was beduidend achteruit gegaan en weinig werd er in het afgeloopen jaar in gezonden. Er werden elf vergaderingen belegd en het gemiddeld bezoek was pl.m. 30 leden per vergadering. Het verslag van den penningmeester be loofde in aansluiting met het bovenstaan de ook al niet veel goeds, doch men kwam bedrogen uit. Ondanks dat 22 leden hun contributie niet hadden betaald en dus werden geschrapt, boekte hij aan inkom sten 970.14 en aan uitgaven f 790.J32 1/2, 2oodat hij met een batig' slot het vereeni- gingsjaar wist af te sluiten van niet min der dan ƒ179.51. De uitslag van de jury was als volgt: Prijsvraag 1. een kerststukje, le prijs: de heer G. Verlint, 3de pr. J. Hermsen. Prijsvraag 2: 3 Poinsettie's in pot, 2de prijs W. van Tol. Prijsvraag 3: 5 afgesneden Poinsettie's, le prijs W. van Tol. Prijsvraag 4: 3 witte Cyclamen, le prijs met lof der jury J. Weekhout. In de plaats van den aftredenden secr., die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, werd gekozen dé heer D. van Barneveld. De bestuursleden Aartse en Maarsen wer den herkozen. Tot leden der kascommis- ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Martha Maria, d. van R. A. J. Mulders en P. de Beer Salvertus Jo hannes, z. van M. N. de Heij en C. de Jong Karei Bernhard, z. -van H. Veen- stra en B. C. van Klaveren. Overleden: Hermanus Sprokkerieft, oud 67 jaar, gehuwd met Alida de Kooter Maria Catharina Andreesen, oud 79 jaar. Gevestigd: Pieter Ambagtsheer van Haarlemmermeer Didericus Kroon van Waddinxveen Trijntje Westerink van Ermelo Willemijntje Bleijenberg van Zoetermeer BOSKOOP Arboricultura. Maandagavond heeft de Vereeniging van Leerlingen en oud- leerlingen der Rijkstuinbouwschool te Bos koop, na een gedwongen rustperiode, weer op voortreffelijke wijze blijk gegeven, dat haar programma actueeler is dan ooit. De bovenzaal van hotel Neuf, welke het nieu we verblijf van Arbori is geworden, nu ho tel Klaassen afgebroken is, kon de groote belangstelling nauwelijks bergen. Dat de belangstelling groot zou zijn was te voor zien,' aangezien het programma vermeld de: „Het leven in de Indische Cultures" door den heer A. Schuit. Toegelicht met eenige films Reeds meerdere malen mochten we den heer Schuit hooren en zijn aangename ma nier van spreken vermoeit de luisteraars niet spoedig. Spreker schetste in korte trekken het plantersleven en plantersstre- ven in Ned.-Indië, waarbij hij vooral wees op de meest belangrijke factor voor den jongen planter: de persoonlijkheid, de zelf beheei selling en matigheid die de grondslagen voor succes zijn. Wel het meest interessant was het oordeel van den heer Schuit over de z.g. boeken-wijsheid, waaruit men Indië kon leeren kennen. Spr. schetste de gedachtengang van den lezer, die zeer gemakkelijk overgaat tot generaliseeren van het gelezene. Als toe lichting op het gesprokene werden eeni ge films gedraaid, waarin tot in de fines ses de tot standkoming van onze zoozeer gewaardeerde thee naar voren werd ge bracht. Deze avond mag zeker een welgeslaag de worden genoemd en iedere aanwezige zal met groot genoegen den heer Schuit een volgende keer komen beluisteren. HAZZRSWOUDE Geboren: Suzanna, d. van N. de Gel der en W. v. Elswijk Bastiaan Arie z. van M. Happendel en D. J. Kooiman Cornelis z. van A. v. Reeuwijk en G. van Veen Margaretha Clasina Maria d. van E. A. Pennings en A. E. Bisschop. Overleden: Jozef Pels, 65 jaar, ge huwd met T. Hoogendoorn. LEIDERDORP Kostelooze inenting. Op Donderdag 19 Dec. a.s. nam. 1 uur zal er gelegenheid zijn voor kostelooze inenting ten huize van Dr. G. A. de Bruijne, Hoofdstraat. Geboren: Petronella Anna Maria, dochter van W. Pieterse en C. P. Remmers waal. Getrouwd: G. v. d. Voort en M. Zwaan P. A. Overduin en E. H. J. Mul ler. LEIMUIDEN Vertrokken: naar Alphen a. d. Rijn J. Walgering naar Haarlemmermeer C. van Velzen naar Katwijk a. d. Rijn J. G. Aalders en gezin. Gevestigd: van Aalsmeer: W. van der Meyden van Nieuwveen: L. J. de Bleker van Leidschendam: C. M. van Immerzeel van Voorburg: C. A. van Klints. sie werden benoemd de heeren Henkes en Polderman. Hierop werd een uitvoerig en keurig verslag uitgebracht door den heer G. Verlint van de laatst gehouden alge- meene vergadering van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde te Amster dam. Mededeeling werd verder nog gedaan, dat het cursuswezen voortaan niet meer ressorteert onder Lisse, doch thans onder het district Den Haag. Alvorens deze ver gadering te sluiten, bracht de voorzitter warme woorden van dank aan den schei denden secretaris, die gedurende een pe riode van 8 jaren met ijver en plichtsbe trachting deze functie heeft waargenomen. Hij hoopt, dat hij evenwel nog een trouw lid der vereeniging zal blijven. De heer van der Salm dankte woor de warme woor den tot hem gesproken efi door de verga dering onderstreept en hoopte nog lange jaren met de vereeniging te blijven me dewerken en medeleven. WARMOND Gevestigd: J. v. d. Panne van Bode graven A. Paul van Amsterdam A. G. Haver van Heemstede C. Vlasfnan van Roosendaal C. J. M. Fens van Heem stede D. Balemans wan Oosterhout J. G. M. Willebrands van Amsterdam. Vertrokken: L. Biens naar Zwitser land M. C. v. d. Drift naar Leiden G. C. v. d. Drift naar Leiden C. J. M. Fens naar Roosendaal C. M. Ganzevles naar Alkemade C. G. Landman naar 's Gravenhage Q. A. Oostdam naar 's Gravenhage E. Geraedts naar Vucht. NIEUWE-WETERING IJsclub „Willem Barendz". Maandag avond is de jaarvergadering gehouden in het café „Remmerswaal", waarbij 26 leden tegenwoordig waren. De voorzitter, de heer A. v. d. Berg opende met een kort wel komstwoord de vergadering, waarna de secretaris de notulen voorlas, welke onver anderd werden goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester gaf een uitvoe rige weergave van de vele werkzaamheden gedurende de winter 1939/40. Ondanks dit alles is er toch nog een batig saldo van 232.59. De bescheiden van den penning meester werden nagezien door de heeren N. Spring in 't Veld en G. Bouwmeester, welke heeren in hun verslag mededeelden, dat de bescheiden in orde waren. De af tredende bestuursleden: A. v. d. Berg, C. van Egmond, N. Haazebroek en C. J. Klerks werden herkozen. Besloten werd, dat de ijs-werkzaamhede voortgezet zullen wor den volgens oude gewoonte. Vele leden maakten van de rondvraag gebruik, waar na de voorzitter de vergadering eindigde met een dankwoord voor allen belangstel ling en medewerking. ROELOFARENDSVEEN Biljarten. In de St. Pancratiuszaal is den heer Joh. van Beek de jaarvergade ring gehouden van de biljartclub „Caram bole". Er was een groote belangstelling van de zijde der leden, terwijl ook de vice- praeses der Gezellenvereeniging, kapelaan P. von Fisenne, aanwezig was. Uit de verslagen van secretaris en pen ningmeester is duidelijk gebleken, dat de club groote activiteit ontwikkelt en finan- tieel gezond is. Wanneer in Roelofarends- veen een sport wordt aangevat, dan blijkt telkens weer dat door volgehouden oefe ning uitnemende resultaten worden be haald in kampen met clubs uit wijde om geving. Zoo is het ook met de „Carambole". Uit het verslag der secretaris, den heer Joh. Hoogenboom, memoreeren we de vol gende feiten: Op 13 Februari speelde een zestal tegen de Veensche Sociëteit in Ho tel „De Vier Heemskindern". Tegen deze geroutineerde ouderen werd met 48 ver loren. Bij de return-wedstrijd werd echter met dezelfde cijfers gewonnen, Zoodat de balans in evenwicht was. Een uitwedstrijd tegen T. E. P. te Leiden leverde een gelijk spel op n.l. 44. De thuiswedstrijd kon met 62 gewonnen worden; aldus was de eind stand 106 voor „Carambole''. Een zware ontmoeting werd gespeeld tegen het be kende team „Klein Rustoord" te Oud-Ade. Uit werd verloren met 48, thuis gewon nen met 84. Met tien spelers werd inge schreven voor een groot tournooi te Lei den. In de hoogste klasse werd op alle vijf prijzen door de spelers van „Carambole" beslag gelegd. Th. van Beek won de wis selbeker van dit touriooi, terwijl A. van Beek de hoogste serie scoorde. Ten slotte werden kort geleden een tweetal wedstrij den gespeeld tegen „Crescendo" uit Lange- raar. Het ging hierbij om een strijd tegen ieders persoonlijk moyenne. Hoe dan ook: de Langeraarders kwamen beter hun per soonlijk gemiddelde nabij, of overtroffen dit dan de Veenders. Deze kamp werd met 7- -17 verloren. Uit het financieel verslag van den heer Jac. Bakker noteeren we: inkomsten 119.96, uitgaven 67.50, saldo ƒ252.46. A. v. Beek verklaarde na controle de kas en de bescheiden in orde. Hierna volgden en kele huishoudelijke mededeelingen over royement, contributieregeling enz. Bij de rondvraag werd het bestuur ver zocht om competitie-contact te zoeken met andere clubs en onderlinge competitie te bevorderen. De voorzitter zeide hiervoor alle moeite te zullen doen, maar wees hierbij tévens op het doodloopen van vo rige competities in het Leidsche district wegens gebrek aan belangstelling van an dere clubs. De aardrijkskundige ligging van Roelofarendsveen is vooral in deze duis tere tijden zeker geen voordeel om het con tact met clubs elders te onderhouden. Aan het slot wees kap. P. von Fisenne op de Kolpings-idealen, welke gezelligheid en eensgezindheid opbouwen, en sprak de wensch uit, dat deze idealen zooals steeds de grondslag van deze club moge zijn. DOSR. De in-door-training vor voet ballers, athletiekbeoefenaars en schaatsen rijders zal ook deze week nog op Vrijdag avond gehouden worden in de zaal van ho tel „De Vier Heemskinderen"; 78 junio ren, 89 uur senioren. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 19 Decem ber des v.m. 10.30 uur ten gemeentehuize De agenda bevat o.m. Vaststelling der be grooting van gemeente en bedrijven vooi 1941. ZEVENHOVEN Overleden: J. Aartman wedn. v. E Zevenhoven, oud 75 jaar. Gevestigd: F. Domburg en echtgen uit Amsterdam C. Hoogeboom uit Tei Aar. Vertrokken: Nelis v. d. Broek ei J. v. d. Sluis naar Schwanewede bi Bremen (Did). DEKEN J. PACKBIER. t Dinsdagavond overleed op 71-jarigen leeftijd na een korte ongesteldheid de hoogeerw. heer J. Packbier, deken van Schinnen. De overledene werd in 1893 te Roermond tot priester gewijd en was sinds 1926 deken van Schinnen.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6