MIEUWJAARS- ADVERTENTIËN NIEUWJAARSWENSCH Laatste berichten Burgerlijke Stand WUEN5DAG 18 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Oprichting autotank station voor persgas Meerdere deelname thans verzekerd. Op verzoek van eenige belanghebbenden bij persgastractie, heeft de Kamer van Koophandel degenen, die reeds van hun interesse voor deze wijze van autotractie hadden doen blijken, bijeen geroepen tot een vergadering, welke gisteravond in „Zomerzorg" is gehouden. Doel dezer vergadering was de noodige inlichtingen te verstrekken en te verne men of er een bedrag bijeengebracht zou worden groot genoeg om de bestaande plannen door te zetten. Er werd medegedeeld, dat het de bedoe ling is een stichting te vormen, die het compresseeren en de levering van het gas op zich neemt. De deelnemers storten een deelnemerssom, die echter uit de winst bij den verkoop gemaakt, zal worden terugbe taald zoodra- zulks met inachtneming van het doel der stichting mogelijk zal zijn. De genen die geen deelnemersbijdrage storten zullen niet in aanmerking kunnen komen voor het ontvangen van persgas. Er is voorts, zij het onder het noodige voorbehoud, van bevoegde zijde de ver zekering gegeven, dat degenen, die thans nog een rijvergunning en benzinetoewijzing hebben, deze zullen behouden totdat het persgasstation gereed is. Degenen die thans geen benzinevergun ning hebben en zich willen aansluiten, kun nen zich tot den secretaris der Kamer van Koophandel wenden om de mogelijkheid te bespreken, dat alsnog vergunning om met persgas te rijden zal worden verkre gen. v De daarvoor in aanmerking komende in stanties hebben toegezegd haar medewer king te zullen verleenen indien degenen die reeds een aanvrage hebben gedaan voor een gasgenerator of deze reeds in hun be zit hebben, wenschen over te gaan op pers gas. Uit de vergadering werd nog medege* deeld, dat een der leveranciers van gasge neratoren mede daartoe zijn medewerking wilde verleenen. Gegadigden voor dergelij ke gasgeneratoren bleken mede ter verga dering aanwezig te zijn. Er wordt thans getracht het mogelijk te maken, dat degenen, die aangesloten zijn aan een persgasstation ook op andere sta tions zullen kunnen tanken, zoodat het rayon dat men kan berijden, belangrijk zal kunnen worden uitgebreid. Nadat nog allerlei fintncieele inlichtin gen waren verstrekt, verhoogden enkelen, die zich reeds hadden opgegeven, hun deel nemerssom, terwijl verschillende anderen tot soms flinke bedragen inteekenden. Uit de stemming der vergadering bleek, dat allen er voor gevoelden, dat de plan nen, indien eenigszins mogelijk, zouden worden doorgezet vooral gezien de pre caire benzinepositie en de groote voordee- len, welke het rijden met persgas voor het ray on verkeer heeft. Vanuit de vergade ring werd het denkbeeld geopperd, dat de voorstanders van persgas een bedrag zou den beschikbaar stellen, dat als preferent aandeel voor andere bedragen uit de winst zou worden terugbetaald. De deelname bleek thans zoo groot te zijn, dat voortgang van de plannen alles zins gemotiveerd was, zij het, dat nog een bepaald aantal aandeelen geplaatst moet worden wil de stichting een feit kunnen worden. Met een dankwoord voor den ontvangen steun en een opwekking aan allen om voor toetreding een krachtige propaganda te maken, sloot de heer Simonis, onder-voor- ziter der Kamer van Koophandel, onder wiens leiding deze vergadering werd ge houden, deze geslaagde bijeenkomst. VER. VOOR INTERNATIONAAL JEUGDVERKEER. De jaarvergadering. Onder voorzitterschap van mr. J. Kalff hield de Ver. voor Internationaal Jeugd- verkeer Zaterdagmiddag in de groote zaal van café-restaurant „'t^Schuttershof" haar jaarlijksche algemeene vergadering, wel ke door afgevaardigden uit het geheele land werd bijgewoond. De voorzitter wees er in zijn openings rede op, dat een wijsgeer als resultaat van zijn overdenkingen over de verhoudingen onder de menschheid tot de sombere con clusie kwam, dat de eene mensch een wolf is voor den ander. De aanwezigheid van u allen, aldus spr., bewijst, dat gij er te dien aanzien andere denkbeelden op na houdt. De stichtster der vereeniging, me vrouw Nieuwenhuis in haar onverwoest baar enthousiasme, stelt nog altijd volledig vertrouwen in betere verhoudingen onder de menschen en wij allen willen trachten daartoe het onze bij te dragen. De huidige omstandigheden laten dat helaas slechts in beperkte mate toe, waar persoonlijke aanraking met het buitenland onmogelijk is. Verheugend noemde spreker in dit verband het groot aantal aanvragen om correspondentie-adressen in on uit De nemarken. Het voornaamste, wat de Ver eeniging in dezen tijd te doen staat, is den onderlingen band sterk te maken, waartoe de in diverse steden van ons land georga niseerde groepsbijeenkomsten een doeltref fend middel zijn. Na de aandacht te heb ben gevestigd op de Kerstbijeenkomst in Twente, gaf de heer Kalff het woord aan den secretaris, mr. P. van der Lely tot het uitbrengen van het jaarverslag 19391940. Dit gewaagde van een sterke ontwikke ling van het groepsleven, o. m. blijkende uit de oprichting van nieuwe groepen in Amersfoort, Zuid-Limburg, Arnhem, Eind hoven, Alkmaar en Leiden. De correspon dentie daarentegen had sterk onder de omstandigheden te lijden. Het ledental liep terug van 1455 tot 1126, het aantal ver strekte buitenlandsche adressen van 7172 iri 36 landen tot 4054 in 34 landen. De meeste belangstelling bestond voor brief wisseling met de Ver. Staten, nl. 1154 aan sluitingen; daarop volgen Frankrijk met 484, Zuid-Afrika met 423, Engeland met 261, Ned. Oost-Indië met 225 en Duitsch- land met 146 aansluitingen. De meisjes hadden daarin een grooter aandeel dan de jongens, nl. 1272 meisjes tegen 981 jongens. Daarentegen correspon deerden 1112 Nederlandsche jongens met buitenlandsche meisjes en 689 Ned. meis jes met buitenlandsche jongens. Waar het maken van buitenlandsche rei zen en uitwisseling onmogelijk was, nam de belangstelling voor de bijeenkomsten in het eigen land sterk toe. Het verslag eindigde met een opwekking om den onderlingen band te versterken, opdat, wanneer betere tijden zullen aan breken, een groote schare jongelui klaar staat om met jeugdig enthousiasme bezield, in alle landen vriendschapsbanden aan te knoopen. Het jaarverslag werd onder dankzegging en applaus goedgekeurd. De penningmeester dr. K. Simon Tho mas kon in zijn financieel verslag ondanks zijn pessimistische verwachtingen melding maken van een batig saldo van ruim 50 op een budget van 3284. Voor het komende jaar werden in in komsten begroot op 2200 en de uitgaven op f 2800. Ook dit verslag werd onder dank en ap plaus goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat mevrouw dr. M. Nieuwenhuisvon Uexkiill en mr. A. A. Reepmaker, die aan de beurt van aftreden waren, bij acclama tie werden herkozen, terwijl in de vacature van mevr. J. C. IsbrückerDirksen, die zich niet herkiesbaar stelde, niet werd voorzien. Mevrouw Nieuwenhuis richtte een woord van dank tot mr. Kalff, die aanvankelijk voornemens was het voorzitterschap neer te leggen, doch daarvan afzag toen de oor log uitbrak onder het motto, dat een kapi tein zijn schip niet verlaat, wanneer het gevaar dreigt (applaus). Bij de bespreking der mogelijkheden voor het komende vereenigingsjaar, werd van gedachten gewisseld over uitbreiding der binnenlandcche correspondentie, de organi satie van groepreizen in Nederland en de inrichting van een kamp voor I. J.-leden. Na rondvraag volgde sluiting. Na afloop der vergadering vereenigden 5e aanwezigen zich aan een gemeenschap- pelijken maaltijd, terwijl 's avonds de groep Leiden een bont programma ver zorgde, waarop o. m. een film ..Nederland in den winter" werd vertoond en een too- neelstuk werd opgevoerd. IN LEIDEN GEVESTIGD. F. H^ooe—ter Beek, v. 't Hoffstraat 41a. E. Blikman,, werkster, Oostdwarsgr. 24. A. Y. J. Bos'ma en fam., Lijsterstraat 24. A. J. Broersma, Rapenburg 131. M. A. de Bruijn, dienstbode, Heerenstr. 83. G. W. Dekker, slager, Rijnsb.weg 18. L. F. Dellebarre, v. Galenstr. 3. A. Dinge- mans, hulp i. d. huish., Kaarsenm.str. 7. 19. H. H. Erdbrink,, Boerhaavel. 2. C Gutteling, imp. inst. handelsw., Merel straat 25. H. M. Gijbeis, broodbakker, ten Katstr. 12. G. Hense^r, rijkstelefo niste, Oude Vest 27a. C. C. M. de Jager, kantoorbediende, H. Rijndijkstr. 67. C. M. de Jong, 'dienstbodg, Witte Singel 2. Wed. A. Boon—Knol, L. Mare 33. L. G. Krikke, kappersbediende, Mare 80. N. de Lange, typiste, Rapenburg 83. A. M. M. IkingMajoor, Evertsenstr. 62. D. v. Ooik, schilder, N. Rijn 40. M. Raaphorst, dienstbode, J. v. Goyenk. 10. E. Matze Rumpff, Morschw. 95. P. G. Schouten, koopman in visch, Janvosensteeg 16. A, v. d. Spek, dienstbode, H. Morschweg 54. G. J. Streder en fam., predikant, Witte Singel 105. A. C. Turenhout, Breestraat 84. M. H. Turk, dienstbode, Plantsoen 23. H. Versteeg, dienstbode, Boehaavel. 22. D. Vogelaar en fam., chauffeur, Kooipark 5. G. de Vries, dienstbode, Wit te Singel 105. W. v. Wanrooij en fam., uitvoerder wegenb., Jac. Catsl. 51. Wed. A. A. ZwaanWassenaar, de Sitterl. 37. K. F. Westerouwen van Meeteren, Bilder- dykstr. 7. Wed. W. H. G. Lambersv. Wijhef Plantsoen 87. P. van Barenv. Zonneveld, L. Rijndijk 31a. TJIT LEIDEN VERTROKKEN. C. A. v. Amsterdam, Hazerswoude, Rijn dijk 66. I. Arnoldus en Fam., Zuilen, Min. Talmastraat 13. J. Reen, Borne O., Marech. kazerne. C. A. den Braber, Utrecht, Leeuwerikstraat 7 bis. E. J. v. Burkom, Den Haag, Adelheidstraat 227. A. C. C. v. Emmerik, Ter Aar, C 183. H. v. Es, Breda, Tramsingel 97a. H. Fluijt, Eindhoven, Pauwlaan 9. A. C. Gathi-er, Utrecht, Muldestraat 24. N. M. Hamel, Rotterdam, v. Brakenstraat 12a. A. M. Scholte-v. d. Hoeven, Leeuwardera- deel, v. d. Veldestraat 13. H. Hulsman, Haarlemmermeer, Huigsloterdijk 55. A. M. Janssen, Tilburg, Molenstraat 11. M. de Jongh, Rotterdam, Mathenesserlaan 486. J. F. L. Keulemans, Amsterdam, B. Bal lotstraat 9. C. A. Kop, Noordwijk, Lan- gevald 29. A. J. M. Krens en Fam., Am sterdam, Valeriuspl. 38hs. B. P. J. Vroeg- rijk-Kuijpers, Hazerswoude, aan boord. D. E. Lancee en Fam. Utrecht, A. v. Osta- delaan 121 bis. J. A. M. Limonard, Roo sendaal ca. NB., Nieuwstraat 21. Wed. J. A. M. Zindel-Martin, Schiedam, Buis Ballotsingel 64/66. F. v. Mastrigt, Oegst- geest, Regentesselaan 37. M. J. v. Miert, Ginnekenn ca. Valkenierslaan 333. J. Noordermeer, Rotterdam, v. Malsenstraat 6a. C. E. M. A. Noordman, Oirschot, Spoordonkscheweg A 175g. A. W. Ro- singh, Rotterdam, Heemraadsingel 319. J. Roos, Den Haag, Westeinde 3b. C. de Ruiter, Rotterdam, Kral. Plasln 108. A. C. Sloof, Rotterdam, le Pijnackerstraat 53. J. J. v. Steenbergen en Fam., Amstetten Duitschland. J. v. Vliet, Woubrugge, Voorstraat A 108. L. de Vries, Rotte- dam, Vredehofweg 52. M. R. Wagenaar, Rotterdam, Mathenesserlaan 413b. M Handelsregister K. v. K. W z i g i n g: 1628. A. Frijlink Zonen. Sassenheim, Zandslootl.ade 16. Bloembol le-handel. Procuratie verleend aan: N. Frijlink, Sassenheim en G. Moolenaar, Sassenheim. B.P. 6984. Bollenexportbedrijf George Alke- mrde N.V. Sassenheim, Kerklaan 23. Tijd. Dir.: G. H. Wissenburgh, Leiden. 5350. Naamlooze Vennootschap Alge meen Technisch Handels- en ingenieurs bureau „A.T.H.I.B.U." Leiden, Nieuwstraat 35. De dir. Ir. E. H. van den Bosch Jr., is benoemd tot pres. directeur. De heer P. vai. den Bosch is afgetreden als procura tiehouder en benoemd tot directeur. Nieuwe inschrijving 7568. Firma Erven J. Riemens. (B.P). Leiden, Doezastraat 39. Bloemenzaak en tuinarchi tectuur. Venn.: Chr. L. Riemens, Leiden en J. H. Riemens, 's-Gravenhage. 7567. „Leidsch Aardewerk." Leiden Pie terskerkhof 14. Aardewerk bespuiten. E: J. L. Burgers, Leiden. Vanaf heden tot en met 28 Dec. a.s. is de gelegenheid openge steld, aan ons Bureau, Bezorgers in de stad, en bij onze Agenten, om in het nummer van 31 Dec. den gebruikelijken Nieuwjaars groet te plaatsen. De prijzen dezer Advertentiën zijn a contant 1—4 regelsf 0.50 5-8 1.- 9- -121.50 13-162.- DE ADMINISTRATIE Ondergeteekende verzoekt plaatsing van den onderstaanden NIEUWJAARSGROET in het nummer van 31 December van „De Leidsohe Courant", Papengracht 32, Leiden S.v.p. duidelijk met potlood invullen. Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. D DE GRAAF, t Hoofdopzichter bij Gemeentewerken. In den ouderdom van 46 jaar is hier ter stede overleden de heer D. de Graaf Jr., chef van de Afdeeling Alg. Zaken en onder houd gebouwen bij den dienst van Ge meentewerken alhier. De heer de Graaf trad in 1914 als tij delijk opzichter-teekenaar in dienst van Gemeentewerken. Na een vierjarigen werk kring ging hij ovei naar den Rijksgebou wendienst om in 1924 als ambtenaar op arbeidsovereenkomst bij Gemeentewerken terug te keeren. Op 1 Juli 1928 kreeg hij een aanstelling in vasten dienst om met in gang van 1 Juli 1936 te worden bevorderd tot technisch ambtenaar le klasse. Toen de heer G. Z. de Goederen op 1 Jan. 1938 met pensioen ging, werd hij als diens opvolger benoemd in den rang van hoofdopzichter en chef van de afdeeling Algemeene Zaken en Onderhoud Gebou wen. Nog slechts twee jaren was de heer de Graaf in deze functie werkzaam, maar in dien korten tijd heeft hij bewezen, dat '.ijn superieuren zich niet in hem hadden teleurgesteld. Hij bleek ten volle berekend voor de omvangrijke taak. welke hem op de schouders was gelegd. Zijn groote be kwaamheid op dit gebied was oorzaak, dat men niet tevergeefs zijn oordeel vroeg, maar daarnaast gaf hij steeds blijk van groote welwillendheid en bescheidenheid, die den omgang met hem steeds zoo aan genaam mogelijk deed zijn. In den heer De Graaf verliest de dienst van Gemeentewerken een man die ondanks zijn jonge jaren veel voor de Gemeente neeft gedaan en van wien nog heel veel verwacht kon worden. Het heeft zoo niet mogen zijn. maar daar om te meer zal zijn heengaan als een zwaar verlies moeten aangemerkt worden. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal a.s. Donderdagmiddag te 1 uur plaats hebben op het kerkhof bij het Groene Kerkje te Oegstgeest. BUITENLAND. HET ITALIA A NS CHE WEERMACHTS- BERICHT. ERGENS IN ITALIë, 17 Dec. (Stefani). In zijn weermachtsbericht no. 195 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het vol gende bekend: De achtste dag van den strijd in het woestijngebied aan Vet front van Cyrer.uca is verloopen met een hardnekkigheid wel ke voor die van de voorafgaande dagen niets onderdeed. Ondanks het zeer slechte weer, heeft onze luchtmacht haar actie niet getemperd en ging zij voort de troe pen te steunen in hun verzet. Met haar formaties jagers en bommenwerpers heeft de luchtmacht den vijan<J bestirkt. Op zee hebben onze torpedovliegtuigen met twee torpedo's een kruiser van 6000 ton getroffen, die Bardia gebombardeerd had. Vijf van onze vliegtuigen zijn niet te ruggekeerd. Aan het Grieksche front was het rustig in den sector van het negende leger. In de gevechten van de laatste dagen hebben het regiment grenadiers en het regiment lanciers van Milaan zich bijzonder onder scheiden. In Oost-Afrika, aan het front van de Soe dan, heerschte bedrijvigheid van patrouil les en van de artillerieën. Gisterochtend is een vijandelijk vliegtuig dat trachtte Diredaoa te bombardeeren, door onze ja gers neergeschoten. Tijdens een vijande lijken aanval waarvan melding gemaakt is in ons weermachtsbericht no. 191 heeft een van onze jachtvliegtuigen een vijandelijke machine van het type Welles- ley brandend neergeschoten. Binnenland JUFFROUW DOOR TRAM AANGEREDEN EN GEDOOD. Gisteravond omstreeks half acht is op het Frankenslag te 's Gravenhage bij het eindpunt van lijn 1 de 45-jarige mejuf- A. van der E. uit de Frangois Maelsonstraat door een tramwagen van lijn 1 aangere den en gedood. De tram reed over het verhoogde mid denpad om een aanhangwagen op te ha len, die op dood spoor stond. De bestuur- dei hoorde plotseling een gil, waarna hij den wagen, die slechts geringe snelheid had, onmiddellijk tot stilstand bracht. Het slachtoffer bleek toen bekneld te zijn on der het voorbalkon. De duisternis is waarschijnlijk de oorzaak van het ongeval. De bestuurder verklaarde, voor de aanrijding geen voetgangster op der. weg te hebben gezien. Buitenland RONALD SHAYES VERONGELUKT. LISSABON, 18 December (ANP). Uit Rhodesia wordt gemeld, dat de bekende Ei.gelsche tennisspeler Ronald Shayes in dienst van de R.A.F. bij een vliegtuigonge luk om het leven gekomen is. Shayes heeft de laatste jaren vooral uit geblonken in het dubbel spel en de En- gelsche tenniswereld lijdt met zijn heen gaan een gevoelig verlies. Agenda LEIDEN. Donderdag, R.K. Reclasseeringsvereenlglng, afd. Leiden, St. Vincentiusgeb., Hoogl. Kerkgr. 32, alhier, 6.30 uur n.m. Zondag, „Katholiek Leiden", jaarvergade ring in de Harmonie, 11 uur v.m. Zondag, Uitvoering Burger Zangschool van „Goudsprookjes Too verlied", Stads gehoorzaal, 2 uur. Maandag, Watt en Half Watt op avontuur door „De Hagenaars", Stadsgehoor zaal, 2.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 14 December 20 uur tot Zaterdag 21 De cember 8 uur waargenomen door de Apo theken „tot Hulp der Menschheid" Hooi gracht 48, tel. 21060 en de Doeza-Apotheek DoezastTaat 21, tel. 21313. Te Oegstgeest dcor: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LEIDEN Geboren: Catharina, dochter van H. Moenen en J. v. Oosten Marianne, doch ter van A. H. H. v. Roijen en C. A. Boo- gaerdt Dorothea Theresia Maria, dochter van A. M. J. A. Devilee en D. C. S. M. Mazurel Gerdina Jacoba, dochter van J. Smit en G. C. de Kool Jobina, dochter van J. de Roode en J. Jeltema Petrus Maria, zoon van M. C. Juffermans en A. C M. de Laaf Frederika Helena Maria, dochter van F. D. Th. Driessen en A. J. v. Berge Henegouwen Adrianus Antonie zoon van R. Gort en M. van Leeuwen Pieter Johannes, zoon van G. P. Pot en C. Waardeloo. Ondertrouwd: B. A. Prins 32 jaar en A. A. van Westbroek 34 jaar. Overleden: A. v. d. Meer, wed. van A. J. van Haasteren 69 jaar J. Moerman, m. 59 jaar A. M. H. C. Klinkenberg, hsvr. van N. de Jong 41 jaar J. Kalk- hoven, m. 74 jaar. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 Dec. Groentenveiling. Per 100 kg.: witte kool 2.00—2.30, savoye- kool 2.004.26,, groene kool 2.104.26, boerenkool 57, rapen 2.80—3.80, prei 7.3011.30, kroten gekookt 1113, uien 3.404.48, peen 6.3(f10.20, spruiten 916.80, andijvie 416, sla 14, Nero 8.9015.40, knolselderie 7.5010. witloof 8—24, tomaten A 28,20, idem C 28.20, idem CC 13.80—22.80, per 100 stuks: salade 3.003.50, per 100 bos: pieterselie 2.50—2.80, selderie 1.60—3.70. ROTTERDAM, 17 Dec. Vee. Heden wer den ter veemarkt aangevoerd: 1352 dieren, waarvan 1050 gebruiksvee, 1 varken, 1 paard, 260 bokken en geiten, 42 schapen. Prijzen per stuk: kalfkoeien 495385 295, melkkoeien 490390300, varekoeien f 325—280—210, vaarzen 325—275—185, pinken 270—200—155, bokken of geiten f 906025. De aanvoer van melk- en kalfkoeien was als vorige week met mati gen handel en stijgende prijzen. De aan voer van varekoeien was gewoon met vlot ten handel en iets hoogere prijzen. Vaar zen en pinken aanvoer als vorige week met tamelijken handel en hoogere prijzen. Bokken en geiten iets kleiner aangevoerd, vluggen handel en hooge prijzen. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Dec. Groenten- veiling. per 100 stuks: bloemkool I 10 13.60, idem II 4.00—7.10, bospeen 8— 12,40, per kist van 6 kg.: gele andijvie 30 70 cent, groene andijvie 2021 cent, boe renkool 1421 cent, per 100 kg.: roode kool 3.504.00, gele kool 3.003.80, groene kool 2.503.50, uien 3.904.00, per kist van 20 kg.: waschpeen 1.101.90, kroten 4550 een t. ROELOFARENDSVEEN, 17 Deo. Groen tenveiling. Export-sla 69 kg. 3.00, 912 kg. 3.50, vanaf 12 kg. 4.50, sla, niet voor export 2.40 per 100 stuks, sla-vellen 3960 cent per kist, tomaten 1.953.55 per 25 pond. WOERDEN, 18 Dec. Kaas. Aanvoer 75 partijen kaas. Prijzen met rijksmerk 1ste kwal. 41.50, idem 2e kwal. 40.50 per 50 kg. Handel vlug. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 17 DECEMBER. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties): New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81--3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 43.63—43.71 Bankpapier: Berlijn 75.19—75.34 New York 186 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.0830 20 Stockholm 44.76—44.94 Zuerich 43.59-43.75

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3