Weerbericht RECHTZAKEN Faillissementen OMGEVING RIJNSTREEK DINSCAG 10 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: vooi Leiden 19 cent per week; 2.5i) per kwartaal. Bij onze agenten vO cent per week; 2 60 per kwartaal Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingebonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZO;-S OP- EN ONDERGANG Zon onder 17.27 uur. Zon op 9.39 uur. MAANSTANDEN. 10 December 4.46 onder, 15.29 op 11 December 5.48 onder, 15.56 op 12 December 6.51 onder, 16,27 op 13 December 7.51 onder, 17.04 op 14 December 8.50 onder, 17.48 op (Volle maan). 15 December 9.44 onder, 18.39 op 16 December 10.32 onder, 19.37 op IIOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Woensdag 11 Dec. roorm. 2.en nam. 14.25 uur. jOMOIIOIICDIIOIlOllOilOIIOllCl 5 Verdüisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd - moet worden tusschen zonsonder- 0 0 Zang en zonsopkomst. 0 Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG q 17.27 uur. 2 fj ZONSOPKOMST 9 9.39 uur. Q 5 Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te worden. O'IOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIO Radio-programma WOENSDAG 11 DECEMBER HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch Programma. NCRV. 8.u0 Nieuwsberich ten ANP. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (op.) 8.35 Gramo- foonmuziek 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.30 Zang met piano begeleiding en gramofoonbiuziek 12.15 Reportage of muziek 12.45 Nieuws- en economische ber. ANP 1.00 Stichtsch Salonorkest en gramofoonmuziek 2.30 Gramofoonmuziek 3.00 Christ, lectuur 3.30 Zangclubje van het Blindeninstituut te Bussum en gramofoonmuziek 4.00 Gra mofoonmuziek 4.30 Voor de jeugd 5.00 Gramofoonmuziek 5.15 Nieuws-, econo mische- en beursberichten ANP 5.30 Be richten 5.35 Orgelconcert 6.00 Ko ninklijke Oratoriumvereeniging „Kerkge zang", NCRV-orkest en solisten (opn.) 6.45 Actueele reportage of gramofoonmu ziek 7.007.15 Economische vragen van den dag en nieuwsberichten ANP, sluiting. HILVERSUM n, 301 M. VARA. 8.00 Nieuwsberichten ANP, gramofoonmuziek. (In de pauze: VARA-Almanak) 10.00 VPRO: Morgenwijding 10.20 Voor arbei ders in de Continu-bedrijven 12.00 Syl via-Amusementsorkest en solist. (In de pauze: VARA-almanak) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Syl- via-Amusementsorkest en solist 1.30 Or gelspel 2.00 Voor de vrouw 2.30 Gra mofoonmuziek 3.15 Voor de kinderen 5 00 VPRO: Cyclus: „Het geestelijk karakter van ons volk". 5.15 Nieuws-, economi sche- en beursberichten ANP 5.30 Gramo foonmuziek 5.45 Reportage 6.05 Es meralda en solist 6.43 VARA-almanak 6.457.00 Actueele reportage of gramofoon muziek, sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. KRO. 7.00 Be richten (Duitsch) 7.15 Wij beginnen den dag 7.30 Berichten (Engelsch) 7.45 Gramofoonmuziek 8.00 Nieuwsberichten ANP 8 15 Gramofoonmuziek (9.009.15 Berichten Duitsch) 1.30 Berichten (En gelsch) 11.45 Gramofoonmuziek 12.00 Berichten 12.15 Gramofoonmuziek - 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Gra mofoonmuziek 1.30 Berichten (Engelsch) 1.45 Gramofoonmuziek (2.00-^-2.15 Be richten Duitsch) 2.30 Berichten (En gelsch) 2.45 Musiquette en „Het Vroo- lijke Klaverblad" (opn.) 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Gramofoonmuziek 4.00 Militaire orkesten 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 Onderwijs fonds voor de scheepvaart: Causerie „Me teorologie voor den binnenschipper" 6.00 Militaire orkesten (6.306.45 Berichten En gelsch) 7.007.15 Brabantsch praatje en nieuwsberichten ANP, sluiting. GEM. RADIO DISTRtBUTIEBEDRIJF le programma: 8.0019.15 NCRV 19.15 24.00 Duitsch programma. 2c programma: 8.0010.00 VARA 10.00 —10.20 VPRO 10.20—17.00 VARA 17.00 t17.15 VPRO 17.15—19.i5 VARA 19.15 23.00 VARA (Programma uitsluitend voor Radio-Centrales) 23.0024.00 Duitsch programma. Kantongerecht te Lelden Doorgejakkerd. De chauffeur M. de V. te Leiden had met zijn Vrachtauto een ernstige aanrijding veroorzaakt, door tusschen twee met paard bespannen wagens door te rijden na bij de Wilhelminabrug te Leiden, Het ge span van L. J. Leune te Zoeterwoude was omgeslagen en de bestuurder was onder hft paard terecht gekomen en gewond. De ambtenaar was van meening, dat ver dachte maar doorgejakkerd was, terwijl hy niet passeeren kon en eischte een geldboe te van 20.subs. 10 dagen. Uitspraak conform. Met 65 K.M. door den bocht. A. J. V. uit Zandvoort had te Noord- w ijop het kruispunt H. Geestweg Kerkstraat, een ernstige aanrijding ver oorzaakt door met een snelheid van 65 K.M. den bocht te nemen en bovendien geen voorrang te verleenen aan het ver keer van rechts, waardoor de weilrijder A. Korbee werd aangereden. Eisch ƒ10 subs. 5 dagen. Uitspraak 10 subs. 4 dagen en toewij zing van een civiele vordering ad 3.50. Overtredingen per serie. J. J. van K. te Leiden was aange houden, omdat hy zonder licht fietste. Ver der kon hij geen identiteitsbewijs toonen en had van de gelegenheid gebruik ge maakt om een valschen naam op te ge ven. Dat kwam hem te staan op een eisch van 9 subs. 6 dagn. Uitspraak 8 subs. 5 dagen. Mej. K. v. d. P. te K a t w ij k aan Zee had precies zulk een serie overtredingen begaan als de vorige verdachte. Hier werd de eisch een geldboete van 5 subs. 5 dagen. De juffrouw vroeg een gevangenisstraf, want haar vader had haar beloofd deze voor haar te zullen gaan uit zitten. Het bleef echter 5. De uitvluchten van den visscher. De grondwerker A. S. uit Den Haag had te Zoeterwoude gevischt met een le vend vischje aan den haak. Verder had hij geen acte, geen vergun ning om in dat water te visschen en bo vendien nog een snoek onder de maat bij zich. Volgens den verdachte was het levend aas een wurmpje geweest, terwijl de.snoek onder de maat door hem gekocht was van een onbekende voor de somma van 25 ct. Niemand geloofde dit verhaal en daar om werden eisch en uitspraak 6 subs. 3 dagen met verbeurdverklaring van alle vischtuig mitsgaders het kleine snoekje. Gevent in andere gemeenten. A. van W., koopman te Amsterdam, had te Leiden op de veemarkt scheermes jes verkocht hetgeen niet mag volgens de nieuwe verordening. Eisch en uitspraak 1 subs. 1 dag. J. van W. te Leiden had te Voorhout met zeep gevént. Èisch en uitspraak ƒ1. subs. 1 dag. J. van V. te Warmond, oefent al 40 jaar het bedrijf van scharenslijper uit, o.a. ook te Voorhout. Op een dag was hij te Voorhout aange houden en verbaliseerd omdat hij alleen maar in Warmond scharen mag slijpen. Ook hier werden eisch en uitspraak 1 subs. 1 dag. Haatjsche Politierechter EEN WEDERSPANNIGE ARRESTANT. Agent moest zlji revolver trekken. De koopman N. O. te Leiden had volgens zyn zeggen een dronken vriend weggebracht en was toen na toegestanen tijd op straat geweest. De agent B van Els- wijk te Leiden had O. op den Heerensin gel staande gehouden en gevTaagd of hij vergunning voor het verblijf buitenhuis had. Dit was niet het geval, dus bleef er niets anders over dan O. een gratis onder dak te geven. Maar daar voelde O. niets voor, dus zette hij het op een holletje. De agent spurtte ook en kon blijkbaar harder loopen, want hij had O. ingehaald en te pakken gekregen, zij het dan ook onder bedreiging van den revolver van den agent. Niettemin was er nog een fiksche worstel partij ontstaan, waarbij het noodig bleek om O. de boeien aan te leggen. Tijdens het gevecht had de agent drie wonden aan een der handen opgeloopen. Verdachte had nog geprobeerd hulp te verkrijgen van omwonenden door te roe pen; „help me, want ik leg alleen." De omwonenden waren wijselijk thuis gebleven en O. was gekomen waar hij zon der al die drukte toch gekomen was. De Officier vond het feit ernstig. De po litie moet onvoorwaardelijk gehoorzaamd worden. De eisch werd dan ook een gevan genisstraf van een maand. De Politierechter veroordeelde-verdachte tot veertien dagen gevangenisstraf. Het was afval. De chauffeur J. N. uit Den Haag was werkzaam bij Wiegel te Nootdorp en had daarbij uit diens werkplaats koper weggenomen om het te verkoopen. „Het was afval," meende verdachte. „Maar afval heeft ook waarde," was het oordeel van den Politierechter. Trouwens, dat afval was geen afval had de patroon verklaard en verdachte had het zonder toestemming uit de werkplaats weggeno men en door zijn broer laten verkoopen. Aangezien verdachte nog nooit veroor deeld was werd de eisch een geldboete van 20 subs. 20 dagen. De Politierechter wees conform dezen eisch vonnis. Liefhebber van muziek. De radiodistributiecentrale te A 1 p h e n a. d. R y n had tallooze klachten gekregen, dat er storing was. Deskundigen waren eens op onderzoek uitgetogen en hadden geconstateerd, dat eer. inwoner van Alphen aan den Rijn op clandestine wijze genoot van de uitzendin gen der centrale. Heel erg vond "hij het niet want, volgens zijn zeggen, had zijn broer, die in hetzelfde huis woonde, wel een aansluiting op het net, maar maakte er nagenoeg geen ge bruik van. Wacht, bad verdachte gedacht, dan maak ik zelf maar een aansluiting naar mijn kamertje, hetgeen hij gedaan had. Nogal ondeskundig blijkbaar, want vele aangeslotenen hadden veel narigheid van deze „aftapperij", ondervinden. Wegens diefstal van electrische energie had verdachte zich te verantwoorden, het geen de Officier bewezen achttte en daar voor een geldboete eischte van 25 subs. 25 dagen. De Politierechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van 20 subs. 20 dagen. Oh die mode. Mej. de L. had een nieuwe japon noodig en was naar het magazijn van C. en A. B. te L e i d e n getogen om zulk een hulsel Uit te zoeken. Twee japonnen had zij naar de paskamer meegenomen. Een vond zij wel mooi, maar niettemin had zij gedaan alsof zij het kleedingstuk niet mooi vond en het teruggebracht bij de winkeljuf frouw. Maar hier schuilden vrouwelijke tactische redenen achter. De japon, die zij mooi vond, vond zij blijkbaar niet mooi en degene die zij niet mooi vond vond ze wel mooi, dus moffelde zij de „leelijke" mooie japon in haar tasch en bracht zij de,.mooie" leelijke netjes terug. De winkeljuffrouw was echter bij de pinken geweest en had blijkbaar gedacht: „hé, dat is vreemd, ik geef twee japonnen mee en ik krijk er maar één terug. Daar klopt iets niet." Gevolg nasnuffelen van de aanwezige damestasch en het te voorschijn brengen van het stukje laatste mode.Daarvan weer het gevolg verbaal en verschijning voor den Politierechter. Verschijnen deed de juffrouw niet, misschien hadden we dan nog gehoord, dat zij gebrek aan punten had gehad (het is zoo'n rare tijd!). De Officier vond het niet aanwezig zijn van de verdachte geen bezwaar om twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk te eisch en. De Politierechter, vond, dat de juffrouw wel iets meer mocht weten van het feit dan twee r.aanden voorwaardelijke ge vangenisstraf en legde de juffrouw boven dien een onvoorwaardelijke geldboete van 15 subs 15 dagen op. TIEN MINUTEN DE BOOMEN GESLOTEN GEHOUDEN. Aan den seinwachter der Nederlandsche Spoorwegen P. A. was ten laste gelegd, dat hij in de gemeente Eist, toen een trein den weg ArnhemNijmegen gepasseerd was, de boomen nog 10 minuten heeft gesloten gehouden, daarmee dezen openbaren weg versperrende. Hij had dit gedaan tenein de de politie gelegenheid te geven, een onwilligen automobilist te verbaliseeren. Nadat dè kantonrechter te Nijmegen ont slag van rechtsvervolging had gegeven, werd de seinwachter door de rechtbank te Arnhem veroordeeld tot 5 gulden boete, van welk vonnis hij in cassatie kwam. De Hooge Raad heeft thans dit beroep verworpen. OVERTREDING VERORDENINGEN. De Kantonrechter te 's -Gravenhage"heeft bij vonnis van 26 November jl. terzake van overtreding van de verordening aangaande verkeersbeperkingen, straffen opgelegd, varieerende van 10.boete subs. 6 dagen hechtenis tot 3.— boete subs. 2 dagen hechtenis, terwijl in twee gevallen geen straf werd opgelegd. Op die data zijn tevens twee overtredin gen berecht van de verordening aangaan de den identificatieplicht, waarbij straffen werden opgelegd van ƒ1.boete subs. 1 dag hechtenis van 2.boete subs. 1 dag hechtenis. Gedeponeerde uitdeelings- 1 ij s t e n: G. W. Zandvoort, Leiden. Geëindigd door het verbindend worden der slotuit- dee'ingslijst. Uitk. 0.8117 pet. conc. cred. G. A. van der Drift, Wassenaar. Id. Uitk. nihil aan conc. crediteuren. Agenda LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 December 20 uur tot Zaterdag 14 Decem ber 8 uur waargenomen door de Apotheek heerdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steen straat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. OP DE BOLLENBEURS. De voorgenomen wachtgeldregeling voor werklooze bollenreizigers en de hernieu wing van het collectief arbeidscontract waren twee sociale onderwerpen, waar over ten beurze gesproken en, zeer ver schillend, geoordeeld werd. Het is de be doeling dat door Rijk, gemeente en patroon gezamenlijk aan de, door de omstandighe den werkloos geworden bollenreizigers een wachtgeld wordt uitgekeerd van 70 pet. Een maximum-bedrag zal moeten worden vastgesteld. Dat het collectief arbeidscon tract door geen der partijen is opgezegd stemt tot verheugenis, daar een bèwaren van de bedrijfsvrede zeer noodzakelijk is. Veel bloemen kregen de vele bezoekers niet te zien. Slechts Cragford van Zand bergen te Sassenheim; en Helios van W. Moolenaar, Sassenheim. trokkij de aan dacht door het vroege tijdstip, waarop deze bollen in bloei waren. In teelttermijnen was er nog veel vraag, vooral van tulpen; men gaf niet minder dan 7.per R.R. Ook in „abnormaal" van tulpen werd heel wat gedaan. Men noteer de 22 cent per K.g.! Dat is p. m. 5.50 per mand. Naar Duitschland wordt nog steeds geëxporteerd, ook naar Frankrijk, (Parijs) zijn deze week eenige zeer groote partijen tulpen gegaan. Men is thans begonnen met het uitbetalen der z.g. „gegarandeerde no ta's", hetgeen bij menigen kweeker zeer welkom is. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. De heer Joh. Fred. Zweers, slaagde aan het Rijksconservatorium te Den Haag voor het einddiploma piano (practisch) paedagogie en Algemeene Mu ziekwetenschappen. L. T. B. Gisteravond vergaderde de afd. Katwijk aan den Rijn van den L. T. B. in het Parochiehuis. Na opening door den voorzitter, den heer C. J. Boskamp, las de secr., de heer Chr. van Leeuwen, de notulen. Vervolgens enkele mededeelingen. De secr. deed verslag van de vergadering, uitgeschreven door den Ned. Chr. Arbei dersbond, waarin besprekingen waren ge voerd over loontoeslag. Na bespteking werd besloten toe te stemmen in de ge vraagde bijslag, waardoor het contractloon ook in den winter op 18.50 zal blijven staan. In dit verband werd er door vele leden de aandacht op gevestigd, dat het ook hierdoor billijk zou zijn de maximum prijzen van diverse groentensoorten hoo- ger te stellen dan deze thans zijn. In de alg. vergadering, te houden op 17 Dec. te Haarlem, zal hierop de aandacht geves tigd worden. Van den Kring West-Friesland was een bijdrage gevraagd van 10 cent per lid voor een huldeblijk ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den L. T B. Hier toe werd besloten. Van de pas ingestelde boekerij van den L. T. B. zal een collectie boeken aangeschaft worden welke tegen een gering bedrag per week aan de leden in bruikleen zal worden gegeven. Tot afge vaardigden voor genoemde vergadering te Haarlem werden gekozen de heeren Chr. van Leeuwen en F. v. d. Valk. Bij de rond vraag kwam o. m. de oorlogsschade ter sprake. Hiervoor werd verwezen naar de hiervoor ingestelde instanties. Hierna slui ting. LEIDSCHENDAM Geboren: Petronella Cornelia, d. van G. J. Huntman en M. P. v. d. Helm Johanna Catharina Maria Luduina, d. van J. J. van Schie en J. v. d. Salm Cornells Johannes, z. van J. Th. v. d. Krogt en J. M van Veen. Getrouwd: H. H. J. Broekhuis en M. Pelt. LISSE Volksbond. Onze afdeeling van den R.K. Volksbond hield gisteravond in het Bondsgebouw haar 2e ontwikkelingsavond onder leiding van voorzitter J. P. de .Koning. De opkomst was vrij goed. Op dezen avond trad als spreker op de kape laan W. A. Egberts, van de St. Agatha- par och ie. Op de hem eigen onderhoudende wijze behandelde spreker het onderwerp „Ver edeling van het ontspanningsleven" waar tij zijn eerw. vele nuttige wenken ten beste gaf waarvan hij hoopte dat zijn ge hoor gebruik zal maken. Spr. vond een aandachtig gehoor. Bloembollencultuur. De afdeeling van de alg. vereeniging voor bloembollen cultuur hield gisteravond een vergadering in een der zalen van „De Witte Zwaan" onder voorzitterschap van den heer M. Veldhuizenvan Zanten Rzn. In zijn openingswoord zei de voorzitter, dat het teneinde spoedende jaar geen aangename herinneringen achter laat noch aan de uit komsten van het bedrijf noch op eenig ander gebied. Het eenig goede is de garan tie op den export, waarvoor de voorzitter hulde bracht aan hen, die hier hun arbeid aan hebben gegeven. Door den secr', den heer P. Dames, werden de notulen ge lezen. Tot afgevaardigden werd benoemd uit de leden de heer H. Nieuwenhuis en uit het bestuur de heer Z. v. d. Burg. Aan de orde is vervolgens de behandeling van den beschrijvingsbrief van de 193e alge meene vergadering. Een voorstel der afdeeling Bennebroek Vogelenzang tot een paar wijzigingen in het reglement en de statuten zal na ampele bespreking, gesteund worden. Een volgend voorstel, van de afdeeling Lisserbroek, tot vergoeding van inkrimp van het Narcissen- surplus. De afdeeling stond afwijzend tegenover dit voorstel, doch droeg den af gevaardigde op aan te dringen, dat de inlevering van narcissen op een vroeger tijdstip zal plaats hebben en voorts ver goeding te verkrijgen voor de verplichte 5 procent inlevering, zooals dit door de vereeniging „De Narcis" wordt voorgesteld. Op het voorstel van de afdeeling Lisse tot verplichte registratie van tulpensluidde het prae-advies van het H.B. gunstig. Een voor stel van de afdeeling Sassenheim tot vrij stelling van de surplus-heffing vond alge meene bijval. Een voorstel van het H.B. tot heffing van een beursbelasting vond, na toelichting, een gunstig gehoor en zal worden gesteund, echter dan niet langer dan voor een jaar te gelijk. Op de begroo ting werden geen aanmerkingen gemaakt. Bij de rondvraag zal worden gevraagd, dat het H.B. pogingen zal aanwenden tot herkrijging van den zonnetijd. In de vaca ture v. d. Marei in het H.B. stelde het be stuur voor als candidaat voor te dragen den heet C. J. Zonneveld te Voorhout; daar echter door Lisserbroek de heer J. v. d. Lelie is voorgedragen had tusschen deze twee een stemming plaats met als uitslag, dat werd gekozen de heer J. v. d. Lelie. In het afdeelingsbestuur was vervolgens af tredend de heer Z. v. d. Burg. (Niet her kiesbaar). In zijn plaats werd uit drie can- didaten n.l. L. T. Beelen Fzn., H. Nieu wenhuis en G. C. Tromp, gekozen de heer G C. Tromp R. H. Czn. Na rondvraag sluiting. NOORDWI.IK Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Woensdag 11 December a.s. des namiddags te vier uur in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan vermeld: 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot verhooging van den gasprijs. SASSENHEIM Bloembollencultuur. Hoofdzakelijk ter behandeling van den beschrijvings brief kwam de plaatselijke afdeeling van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencul tuur voor de tweede maal binnen korten tijd bijeen. De opkomst was slechts zeer matig, toen de voorzitter, de heer G. Vlas veld, de vex'gaedring opende, de aanwezi gen welkom heette en den heer Demmink dank bracht voor zijn rondgezonden mede deelingen over het ontsmetten van poot- aardappelen. Als afgevaardigden naar de 193e alg. vergadering te Haarlem worden benoemd de heeren G. Vlasveld en F. Boot; plaatsvervangers de heeren J. W. Koning en A. Bergman. Het voorstel van de af deeling Bennenbroek-Vogelenzang tot sta tutenwijziging werd na uitgebreide toe lichting aangenomen. Het voorstel beoogt aan individueele leden geen recht tot deel name aan de besprekingen op de alg. ver gaderingen te geven. Het voorstel van de afdeeling Lisserbroek zal niet worden on dersteund. De tulpen registratie, een voor stel der afd. Lisse, had de sympathie der afdeeling, onder voorbehoud van het prae- advies van het H.B. De overige punten voor den beschrijvingsbrief lokten geen opmerkingen uit. Op voorstel van den heer Krouwel zal een vraag gesteld worden om trent een in te stellen onderzoek naar de doeleinden waarvoor narcissen en hyacin then gebruikt kunnen worden; een soort prijsvraag of iets dergelijks. De voorzitter deelde daarna mede dat in de 2de helft van December een cursus van één dag ge geven zal worden in de teelt van „bijpro ducten." Daarna sluiting. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 13 December des namiddags te 3 uur. In deze vergade ring komen aan de orde de gemeente- begrooting en de begrootingen der ge meentelijke bedrijven, dienstjaar 1941. Personalia. Tot veldwachter dezer gemeente is benoemd, de heer M. Volberg, thans veldwachter te IJsselstein. ALPHEN AAN DEN RIJN NAT. BOND „HET MOBELISATIEKRUIS". Openstelling voor gemobiliseerden 1939 en 1940 wordt overwogen. Vrijdagavond werd in het gebouw „Con cordia" de jaarvergadering gehouden van den nationalen bond „Het Mobilisatie- Kruis" afd. Alphen aan den Rijn. De voor zitter, de heer C. Koren, herdacht als oud- gemobiliseerde in zijn openingswoord hen, die gevallen zijn voor ons vaderland. Uit de jaarverslagen van den secr. en pen- ningm. bleek o.m. dat het ledental stabiel was gebleven. Een der leden werd finan cieel gesteund, terwijl een voorschot aan een der leden werd geannuleerd. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Th. v. Doorn en E. de Goede herkozen. In plaats van den heer G. Weijers werd be noemd de heer C. J. Stapper. Tot leden der controle-commissie werden gekozen P. Vonk en G. Koelewijn. De voorzitter deelde daarna mede, dat na wijziging der statuten van den bond, de mogelijkheid wordt opegesteld tot toetreding voor hen, die in 1939 en 1940 gemobiliseerd waren. Voorts zal steun worden gevraagd voor de overblijvenden en weduwen van de ge vallenen en verminkten van dezen oorlog. Als gebruikelijk zal getracht worden in Januari voor leden en donateurs een avond te geven. Met een woord van dank voor de belangstelling sloot de voorzitter de ge animeerde vergadering. Personalia. De ontvanger der registra tie en domeinen J. Boxem, is van het kan toor Alphen aan den Rijn, overgeplaatst naar de inspectie der directe belastingen te Rotterdam, buitengemeenten.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2