BIOSCOPEN TE LEIDEN OMGEVING Laatste berichten Burgerlijke Stand Markot-richten VRIJDAG 6 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 R.K. VERKENNERS V*. SINT LODEWIJKSGROEP. A.s. Zondag vieren we het zes-jarig be staan van onze groep. De feestviering wordt ingezet met het bijwonen van de H. Mis in de Sint Lodewijkskerk. Om uiterlijk tien minuten vóór half tien zijn alle wel pen, verkenners en voortrekkers in den tuin vóór het troeplokaal aanwezig. (Het troeplokaal zelf is voor de H. Mis verbo- <^n toegang). De zijkapel van de kerk zal voor ons ge reserveerd zijn, zoodat we zeker niet be hoeven te dringen voor een goede plaats. Na de H. Mis algemeene H. Communie, waarna Kruisgebed. Hierna feestelijk ontbijt: brood thuisla ten. bonnen meenemen!!! Komt allen op tijd Vaandrig DUINDAM. BLOEMIST PATROONSVEREENIGING „LEIDEN EN OMSTREKEN". Woensdagavond hield bovengenoemde vereeniging een goed bezochte ledenverga dering in ,.'t Schuttershof", welke gepre sideerd werd door den voorzitter, den heer A. Buurman. Deze opende de vergadering en SDrak zijn voldoening uit over de talrijke op komst en het mooie materiaal Rotsplanten en heesters, voor keuring ingezonden. De notulen werden goedgekeurd en de mededeelingen waren zeer talrijk. De heer Alb. Remmerswaal gaf hierna een breedvoerig verslag over de onlangs gehouden excursie „Zuiderpark". De uitslag van de jury voor de mooiste planten was: le prijs Cotoneaster Fran- chetty, ingezonden door Alb. Remmers- waal; 2e prijs Pernethya Muczonata, inge zonden door J. J. Vliegenthart: 3e prijs Houstonia Coerulea, ingezonden door J. J. Kromhout, Mooie prijzen waren voor deze inzending beschikbaar gesteld. Hierna volgde de behandeling van het snoeien van vruchtboomen, welke werd in geleid door den heer G. F. Kromhout, waarna een leerzame gedachten wisseling volgde. Na nog enkele ingezonden heestertakken besproken te hebben, werd deze leerzame en gezellige vergadering na rondvraag ge sloten. ZATERDAGA VONDCO N'CERT HOOGLANDSCHE KERK. Het laatste programma van de serie Za terdagmiddagconcerten in de Hoogland- sche kerk door den organist Feike Asma, wordt morgenmiddag van 45 uur gege ven en bevat uitsluitend verzoeknummers. De toegang is geheel vrij. I Handelsregister K. v. K. W ij z i g'i n g: 295. A. Winninghoff. Alphen aan den Rijn, van Mandersloo- straat 7. Handel in Manufacturen, Meubi leering. Badrijfskleeding, Heeren- en Kin- derconfectie. Bovengenoemde zaak is om gezet in een vennootschap onder firma on der den naam: Fa. A. Winninghoff. Venn.: B. A. Winninghoff en C. J. Winninghoff, Alphen aan den Rijn. Tengevolge van den storm is hedenmor gen een groote spiegelruit van een café aan den Stationsweg ingewaaid. Gistermiddag werden door surveilleeren- de agenten in de binnenstad een „Sinter klaas met Zwarten Piet" aangehouden, die getracht hadden zich als zoodanig voor te doen, maar daarmee weinig overeenkomst hadden. Het waren jongens van 16 en 14 jaar. De „Sint" had 'n paar rokken aange trokken, terwijl Zwarte Piet zijn gelaat met wat schoensmeer had bewerkt. De attributen van den „heiligen man" moes ten op het bureau blijven en Zwarte Piet werd eens flink onder handen genomen, waarna beiden konden vertrekken. Door de Directie der P.T.T. zijn met in gang van 7 December a.s. de heeren W. J.' Lut, J. Moonen en J. Sloos thans hulpbe- steller en in tijdelijken dienst bij de P.T. T. alhier benoemd als besteller in vasten dienst op het Postkantoor alhier en is met ingang van 16 December a.s. de heer J. Plu, kantoorknecht op het Postkantoor al hier, benoemd tot assistent. GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Donderdag nam. te 3 uur kwam de raad der gemeente Voorschoten bijeen onder leiding van Burgemeester M. F. Berkhout. Aanwezig 10 leden. Afwezig met kennis geving P. de Booy. In verband met de nieuwe verkeersvoor- schriften werd de verkeersverordening ge wijzigd. Daar in de vergadering van 20 Novem ber 1940 werd besloten den heer D. J. Brinks, chef der bedrijven, ontheffing te verleenen van de verplichting tot het be wonen van het huis naast den gashouder den Hofweg, ingevolge art. 14 van het bezoldigingsbesluit 1938 werd op het sa laris van dezen functionaris per jaar in mindering gebracht de som van 335. Dit artikel behoort thans te vervallen, wes halve den raad in overweging werd gege ven in dezen zin een beslissing te nemen. Conform besloten. Vervolgens stellen B. en W. den raad •oor te besluiten het afschrijvingspercen tage voor de nieuwe opslagplaats te bepa len op 10 en de beheersverordening aan te vullen met de woorden „nieuwe opslag plaats 10 Aldus aangenomen. Goedgekeurd wordt, dat het waterleiding bedrijf als buitengewoon lid toetreedt tot Je vereeniging van waterleidingbelangen in Nederland. Daar de heer Kooyman de woning in het imbachtshuis heeft verlaten stellen B. en W. den raad voor het raadsbesluit van 29 November 1939 inzake deze verhuur in te trekken. Wordt aldus besloten. Bouw van 15 arbeiderswoningen. De aanbesteding van den bouw van 15 arbeiderswoningen heeft plaats gehad op 23 November 1.1. en het is gebleken, dat de raming te laag is. De bouwsom moei worden gesteld op f 59.400, zoodat het ore- liet met f 6900.— moet worden verhoogd. Gelet op de behoefte aan goede, eenvoudi ge arbeiderswoningen, geven B. en W in overweging aldus te besluiten. Dit punt lokt eenige discussie uit. De heer Doeswijk meent, dat de architect geen goede begrooting kan maken of wel te laag geraamd heeft om het bouwen de zer woningen doorgang te doen vinden. De heer A. Fortgens vraagt, waarom het Rijk geen hooger bedrag bijdraagt per jaar dan f 225,— waardoor de bouw van deze woningen voor de gemeente nog on gunstiger wordt. De heer J. Braggaar vraagt zich af, of men nu wel bereikt, wat men wenscht, ,daar de huurprijs nog niet definitief is vastgesteld. Een huurprijs hooger dan 4.75 is naar sprekers meening onder de tegenwoordige omstandigheden te veel. Men komt op die manier aan een huurprijs voor middenstandswoningen. De heer J. v. d. Marei meent, dat de huurprijs hoog wordt, nu de bouw der wo ningen aanmerkelijk duurder wordt. De heer C. van Wissen wist van te vo ren, dat de begrooting te laag was en heeft er destijds ook al aanmerking pp gemaakt, al twijfelde men aan de deskundigheid van spreker. De voorzitter kan niet begrijpen, dat men zulke groote bezwaren heeft, nu het cre- diet van den bouw dezer woningen moet worden verhoogd met 6900.Dat de begrooting te laag is onderschrijven B. en W. volkomen. Niemand kan zeggen, dat een begrooting heden opgemaakt, eenige maan den later nog zal gelden. Vooral voor de gemeente, wanneer men met zooveel in stanties te doen heeft. Het is heden een algemeen verschijnsel. De regel is, dat de begrootingen heden 12 pot. overschre den wordt. Dit ligt aan de tijdsomstandig heden. Wat de hee'r Doeswijk heeft be weerd is zeer onjuist. Het is niet behoorlijk om op een dergelijke manier te spreken. Ook moet men rekening houden met het feit, dat niet de laagste inschrijver, maar zeer waarschijnlijk de derde inschrijver de opdracht zal krijgen. Dr maximum bij drage van het Rijk blijft gehandhaafd. Wat de huur betreft, er zijn altijd nog wei arbeiders, die door hun gezinsinkomen zoo'n woning kunnen bewonen, waardooi weer andere arbeiders de verlaten wonin gen kunnen betrekken. Wij moeten zorgen, dat de woningvoorraad werkelijk aan de behoefte kan voldoen. De heer Doeswijk maakt B. eh W. er geen verwijt van, dat deze begrooting te laag was; dit is de schuld van den archi tect. De voorzitter protesteert. Dat men de be grooting te laag vond is ieders recht, maar dat men wil doen voorkomen alsof dit wel bewust geschiedt, dit kan niet döor den beugel. Nadat de heeren J Braggaar en A. Fortgens heboen gerepliceerd, wordt met algemeene stemmen het voorstel van B. en W. aangenomen. De controle administratie gemeente-ont vanger, bedrijven en diensten wordt op nieuw z. h. st. geregeld. Verpachting weiland. De gronden aangekocht door de gemeen te van mevrouw de wede. Luunspach Spitholt te 's Gravenhage waren voor het tijdvak 1 Januari31 October 1940 ver pacht aan den heer C. A. van Boheemen alhier. Aangezien de pachttermijn is ver- ïoopen, moet een beslissing worden geno men of deze gronden al dan niet zullen worden verhuurd. De heei v^n Bohee men heeft verzocht het land, wat niet on- ddellijk noodig is voor andere doelein den te mogen pachten. Het college van B. en W. heeft hiertegen geen bezwaar, mits het land te allen tijde ter beschikking staat van de gemeente, in welk geval de pachter schadeloos zal worden gesteld voor de gemaakte kosten en de pachtsom op nieuw zal worden vastgesteld. Beschikbaar voor verhuur is een oppervlakte van pl.m. 8 28.74 H.A. Hiervoor wenscht de hoer van Boheemen voor een vol jaar te beta len de som van 630.Zonder discussie of stemming wordt aldus besloten. Wachtgeldregelingen. De wachtgeldregelingen van de Bataaf- sche Import Maatschappij te 's Gravenhage, de U.V. Bataafsche Petroleummaatsehappij te 's Gravenhage, de N.V. Vereeniging Ne- derlandsche Scheepvaart Maatschappij te Rotterdam, de N.V. W. M. H. Müller en Co ae Rotterdam, de N.V. werf Gusto v.h. fir ma A. F. Smulders te Schiedam, worden verlengd tot 31 December 1940. Conform besloten. Niets meer aan de orde zijnde wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de raad in besloten vergadering. HOOFDFILMS Zijn groote kans (Hansi Niese, Hans Söhnker). De Jantjes (Johan Kaart, Aaf Bouber). SDeciaal verlof (Rolf Moebius, Inge borg Theek) Da vierde komt niet (Alexander Engel, Dorothea Wieck). De big van het Re gimec.t (Johan Kaart Sylvain Poons). AANVANÜBUU Amsterdamsch matrozenverh. lederen avond 7.30 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. lederen avond 8 uur. Zondag 2-M5.30 uur. *ederen dag 2 uur rhatinée. lederen avond 8 uur. Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur lederen werkdag 2 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag 2 uur, 4K en 8 uur Zaterdag en Woens- dag 2y: uur matinée afdeeling Tilburg van het Kv/n. Ned. Aard rijkskundig Genootschap. Sinds 1925 was dr. Möller als afgevaar digde van de R.K. Staatspartij, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Dr. Möller rithtte verschillende tijdschrif ten op. Vele artikelen van zijn hand ver schenen in onderscheiden tijdschriften. Hij was een gezaghebbend man op onderwijs gebied. De overledene was ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, of ficier in de Orde van Oranje Nassau en ridder in de Orde van den H. Gregorius den Groote. TRAMBOTSING BLJ HALFWEG. Vanmorgen omstreeks half negen is op den Haarlemmerweg te Halfweg ter hoog te van de kistenfabriek „de Phoenix" een trambotsing voorgevallen. Van een uit ouder materieel bestaande tramtrein, die bij deze fabriek stilhield, om arbeiders uit te laten, was door den storm het sluitlicht uitgewaaid. Hierdoor merkte de bestuurder van den volgenden tram trein in de duisternis van den ochtend zijn voorrijder niet tijdig op, zoodat een bot sing niet te vermijden was. Door den schok werd het achterste rij tuig van den voortrein in het tweede rij tuig van deze tramtrein geduwd. Zoowel et achterbalcon van het derde als van het tweede rijtuig liepen schade op. De aanrij dende tram, die uit stalen rijtuigen bestond kwam er met minder averij af. Een con ducteur liep een lichte verwonding aan een elleboog op. Hét verkeer werd in de morgenuren over enkel spoor onderhouden. BETONNINGSVAARTUIG IN NOOD. Uit Schiermonnikoog wordt gemeld: Het rijksbetonningsvaartuig van Zoutkamp, is ten Zuid-Westen van Schiermonnikoog in nood geraakt. Het schip dreef met de nood vlag in top in de Waddenzee. De redding boot '„Insulinde" van Je Noord- en Zuid- Hollandsché Redding Mij. is uitgevaren en heeft hét vaartuig op sleeptouw genomen. Men poogt het schip te Oostmahorn binnen te brengen. OEGSTGEEST ADVENTSBIJEENKOMST VOOR DE JONGEMANNEN Morgenavond, d. i. Zaterdagavond, acht uur, zal er in de Parochiekerk weer een bijeenkomst worden gehouden voor alle jongemannen der parochie, tusschen de 17 en 25 jaar. Hier zijn dus bedoeld alle jonge mannen, van welken staat of stand zij ook zijn, of zij lid of geen lid zijr van een pa- rochieele vereeniging, student op gymna sium of H.B.S. of aan de universiteit, werk zaam in winkel, op kantoor of op het land. Het aantal dat op deze bijeenkomsten komt neemt steeds toe, daarom verzoeken wij al leri, die dit beri.ht lezen, zelf propagandist te zijn en een vriend of bekende voor zijn rekening te nemen. In deze algemeene bijeenkomsten, die wnrden georganiseerd door de Katholieke Actie Groep v. de Jongemannen, wordt dit jaar behandeld de gedachte over het Rijk Gods. Zoo werd reeds gesproker, over den Koning van het Rijk in de Koningswake voor het Christus Koningsfeest, over de grondlegging van het Rijk Gods in ons va derland door St. Willibrord en zoo zal mor gen worden gesproken over de bede van het „Onze Vader": Laat toekomen Uw Rijk. D* ze conferentie zal weer ii. een geheel ge- eigende godsdienstoefening worden gehou den. Mochten ook ouderen in deze bijeen komst belangstellen, dan zijn ook zij van harte welkom. A. A. M. Sanders, Pr. Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassener. Toelaatbaar v volwassenen Toelaatbaar v volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Binnenland Dr. H.W.E. Möller t Hedenmorgen is in het Sint Elisabeth- ziekenhuis te Tilburg op 71-jarigen dr. Wil lem Hendrik Evert Möller overleden. Dr. Möller werd op 8 November 1869 Amsterdam geborert. Hij studeerde in Nederlandsche Letteren en promoveerde op proefschrift „Vondels heerlijckheit der Kercke". In 1913'" stichtte dr. Möller de R.K. leergangen en was hiervan zelf rec tor. Voorts was dr. Möller lid van den ge meenteraad en oud-wethouder van Tilburg. In 1916 stichtte hij „Ons Middelbaar Onder wijs", vereeniging tot stichting en instand houding van R K. lycea, H.B.S. en handels scholen, van welke vereeniging hij voor zitter werd. Voorts was de, overledene voor zitter van den Bond van Gemeenten, Ver- eenigingen en Stichtingen, die inrichtingen tot het geven van handelsonderwijs in stand houden. Dr. Möller was voorzitter van de LEIDEN. Geboren: Nicolaas, z. van A. J. Lan- geveld en A. C. Lof Willem, z. van P. Azier en M. Stavleu Ario, z. van C. S. Alderliesten en W. E. v. Noort Adria- nus, z. van N. Ruygrok en N. v. Vliet. Ondertrouwd: D. Leemans jm. 29 j. en G. v. Zuijlen jd. 26 j. Overleden: H. Ouwerkerk zn. 12 j. B. v. d. Linden m. 53 j. Buitenland ,*r HET DUITSCKE WEERMACHTSBERICHT BERLIJN, 6 December (D. N. B.). Het opperbevel van de weermacht deel* mede: In het Zuidelijk deel van den Atlanti sche Oceaan is, zooals reeds gemeld, een zeegevecht ontstaan tusschen een Duitsch en een 'Britsch oorlogsschip, in het ver loop waarvan het Britsche oorlogsschip ire beschadigingen opliep. Een duikboot heeft vier vijandelijke koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 13.300 b.r.t. tot zinken gebracht Hiervan werden twee schept n uit een convooi weggeschoten. In den nacht van 4 op 5 December vie len gevechtsvliegtuigen Londen, Birming ham en Southampton aan. In alle drie ste den werden kleine en groote branden als gevolg van de neergeworpen bommen waargenomen. In den loop van den dag bleef de bedrij vigheid van het luchtwapen beperkt tot afzonderlijke aanvallen op Londen en eeni ge r.ndere doelen in Zuid- en Midden-En- geland In den nacht van 5 op 6 December wa ren opnieuw Londen en Portsmouth het doel van de Duitsche luchtaanvallen. Het leggen van mijnen in Britsche ha vens werd voortgezet. Ver dragend ge schut van de marine en het leger heeft een vijandelijk convooi ten Oosten van Do ver doeltreffend beschoten. Eenige Britsche vliegtuigen vlogen in den nacat van 5 op 6 December het Westen van het Duitsche Rijk binnen zonder bom men neer te werpen. De totale verliezen van den vijand bedroegen gisteren tien vliegtuigen, waarvan zes in luchtgevech ten. Zeven eigen vliegtuigen worden ver mist. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT ERGENS IN ITALIë, 6 Dec. (Stefani). In zijn weermachtsbericht no. 182 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgende bekend: Gebruik makend van teruggetrokken strijdkrachten, ook afkomstig van de an dere grenzen, gaat de vijand in Albanië, voort met druk uit te oefenen, vooral op onzen linkervleugel. Onze 'troepen hebben tegenaanvallen ondernomen. Tijdens de geleverde gevechten hebben de troepen van de divisies Arezzo en Ve- nezia zich gedragen op een wijze welke boven allen lof verheven is. Onze lucht macht doet met succes aanvallen op de Verbindingswegen en concentraties van vijandelijke troepen door bombardemen ten en beschietingen met machinegeweren. Al onze vliegtuigen zijn teruggekeerd. In Noord-Afrika ontstond op verschei dene plaatsen een treffen tusschen afdee- ïingen verkenners in het gebied ten Zui den van Sidi el Barrani. De vijand wierp eenige bommen uit in de zone van Tobroek, waarbij twee personen om het leven kwa men en een persoon gewond werd. Bom men in de gebieden van Solloem en Sidi el Barrani maakten geen slachtoffers en richtten geen schade aan. Badogllo afgetreden als chef van den stal. ERGENS IN ITALIë, 8 Dec. (Stefani). Op zijn verzoek is aan maarschalk Ba- doglio ontslag verleend als chef van den generalen staf. In zijn plaats is benoemd generaal Ugo Cavallero. DE DUITSCHE AANVALLEN VAN DONDERDAG. NEW YORK, 6 Dec. (D.N.B.) Over de aanvallen, welke het Duitsche luchtwapen Donderdag op Engeland heeft ondernomen, meldt de Associated Press uit Londen, dat de Duitsche vliegers na hun aanvallen overdag, bij het vallen van de duisternis opnieuw en in versterkten vorm kwamen opzetten. Een stad in Zuid-Engeland werd met brand- en brisantbommen overstelpt. Een niet nader aangeduid openbaar ge bouw is zwaar getroffen. Ook zijn bommen gevallen op een stad in Oost-Engeland. In Londen zelf heeft men verscheidene zware ontploffingen gehoord. Ondanks het slech te weer was de bevolking reeds in de eer ste avonduren weer genoodzaakt de schuil kelders op te zoeken. Ook uit andere be richten blijkt, dat geheele golven van Duit sche vliegtuigen Donderdagavond boven de Engelsche Zuid- en Oostkust gevlogen en verscheidene steden zwaar gebombar deerd hebben. In Londen, zoo zegt eep be richt van International News Service, is een reeks ontploffingen voorgekomen. De Duitsche batterijen aan het Kanaal heb ben Donderdagavond het gebied van Do ver tot een diepte van ruim 35 kilometer beschoten. Het eerste luchtalarm in Lon den werd reeds gemaakt om 18.30 uur. Over den toestand in Southampton mel den de Amerikaansche correspondenten, dat de brandweer onvermoeid bezig is stroomen water op de brandende puinhoo- pen te storten. ENGELSCH VRACHTSCHIP GEBOMBARDEERD NEW YORK, 6 Dec. (D.N.B.) Uit New Yorksche scheepvaartkringen wordt bekend dat het Engelsche vrachtschip „Bisla" (5298 ton) op reis van Rio de Janeiro naar Enge land op 350 mijl ten Westen van Ierland is gebombardeerd. Over het lot van het schip is niets bekend. BRITSCH VRACHTSCHIP IN NOOD NEW-YORK, 6 Dec. (D.N.B.) Het Ame rikaansche radiostation Mackay heeft een noodsein opgevangen van het Britsche vrachtschip „Empire Thunder" (3560 ton), waarin werd medegedeeld, dat Het ten Wes ten van Ierland in een zwaren Westerstorm was geraakt en mcahineschade had opgeloo- pen. Het vaartuig vroeg onverwijld om hulp. NEW YORK, 6 December (D.N.B.) Het Britsche vrachtschap „New Chwang" (2482 ton) heeft volgens de Associated Pres Vrijdagmorgen noodseinen uitgezonden en om hulp verzocht. Als positie werd opge geven ongeveer 700 mijl ten Westen van Ier land. Er werd niet medegedeeld, waardoor het schip in nood verkeerde. VIENOT STAAT TERECHT GENèVE, 6 Dec. (D.N.B.) Naar uit Vichy wordt gemeld, zal zich vandaag voor de militaire rechtbank te Clermont-Ferrand Pierre Vienot, oud-or.derstaatssecretaris in het kabinet-Blum te verantwoorden heb ben. Evenals zijn collega Jean Zay, die on langs tot deportatie veroordeeld is, wordt Vienot beschuldigd van desertie. Hij was nog niet gedemobiliseerd, toen hjf met Man- del en Daladier aan boord van de „Mas- siglia" ging om naar Noord-Afrika te vluchten. LEEUWARDEN, 6 Dec. ee. Aanvoer 12 Stieren, 65 Vette koeien, 655 Melk- en kalfkoeien 160385, 165 Pinken f 110— 26C, 283 Graskalveren f 65185, 335 Nuch tere kalveren, 112 Schapen en lammeren, 82 zeugen en loopers; drachtige zeugen 100200, mager», zeugen en loopers 80 120, loopers 2245; 179 Kleine biggen 1119; 48 bokken en geiten.. Totaal aan voer 1936 stuks. Overzicht: Melk- en kalfkoeien aanvoer kort, handel redelijk, prijshoudend. Pinken aanvoer kort, handel vlug, prijzen duur. Graskalveren aanvoer kort, handel kalm, prijshoudend, drachtige zeugen, magere en loopers aanvoer iets korter, handel redelijk, prijshoudend. Biggen aanvoer ruim, handel kalm, prijzen lager. Wolvei en lammeren geen noteering. NederL veehouderij centrale nam 35 koeien, 15 graskalveren en 300 nuch- teer kalveren over. De Nederl. varkenscen trale nam 137 varkens over. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 6 DECEMBER. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties): New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.23—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.8144.90 Zuerich 43.63—43.71 Bankpapier: Berlijn 75.19—75.34 New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.7644.94 Zuerich 43.5943.75

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3