Weerbericht VOETGANGERS, Toerisme bij honk VRIJDAG 6 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal Bi) onze agenten '0 cent per week; 2 60 per kwartaal. Franco per post 1 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Loss» nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 20 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefrxtntjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al* léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 17.29 uur. Zon op 9.35 uur. MAANSTANDEN. ff December 0.32 onder, 13.57 op Eerste kwartier. 7 December 1.35 onder, 14.20 op 8 December 2.39 onder, 14.42 op 9 December 3.42 onder, 15.04 op 10 December 4.46 onder, 15.29 op 11 December 5.48 onder, 15.56 op 12 December 6.51 onder, 16,27 op HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 7 Dec. voorm. 10.en nam. 22.25 uur. MIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIICL Verduisteringstijden Er ls bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- Q gang en zonsopkomst - o Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 ZONSONDERGANG 17.29 y 0 0 ZONSOPKOMST 9.35 uur. Tusschen deze beide tijden dient Q er dus verduisterd te worden. - DUOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIICP SLACHTEN, KOOPEN EN VERKOOPEN VAN PAARDEN. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd deelt in aansluiting op het bericht, dat een besluit van den secre taris-generaal vein het departement van Landbouw en Visscherij is verschenen, waarbij het slechten en het koopen en verkoo?pen van paarden zonder vergun ning verboden is, nog het volgende mede: Slachtvergunningen worden afgege ven door of vanwege de Nederlandsche veehouderij centrale te 's-Gravenhage en vergunningen voor het koopen van paarden door of vanwege de betreffen de landbouwcrisis organisatie, behalve indien het betreft het koopen van voor slachting bestemde paarden, waarvoor de vergunning door de Nederlandsche veehouderijcentrale zal worden ver strekt. De vergunningen voor het koopen van paarden worden in tweevoud uitgereikt Het origineel moet door den verkooper worden bewaard en het duplicaat door den kooper opgezonden naar de instantie, die de vergunning heeft uitgereikt. Het rijksbureau voor de voelselvoorzie- ning in oorlogstijd deelt mede, dat in de komende weken de Duitsche legerautoritei- ten hier te lande paarden zullen vorderen. Teneinde te bereiken, dat de te vorderen paarden zoo juist mogelijk over de pro vinciën worden verdeeld en om rekening te kunnen houden met de omstandigheden op de verschillende bedrijven, is genoemd 'rijksbureau belast met de voorbereiding van deze vordering. Voor de uitvoering hiervan worden de provinciale voedselcommissarissen ingescha keld. Deze zullen voormonsteringen organi- seeren, waarop commissies, door hen aange steld, de paarden, die voor monstering door de Duitsche autoriteiten in aanmerking ko men, zullen aanwijzen. Op deze voormonste ring moeten alle paarden boven drie jaar, met uitzondering van de hengsten, worden voorgeleid. Het, zich onttrekken aan voormonstering of montsering is strafbaar, terwijl boven dien inbeslagneming van de paarden kan volgen. Plaatsen en data voor de voormonstering zullen t.z.t. in de provinciale bladen of an derszins worden bekend gemaakt. RIJWIELLANTAARNS MET BEPERKTE LICHTUITSTRALING. Naar aanleiding van de nieuwe voor schriften inzake de verlichting van rijwie len, vestigt men er onze aandacht op, dat de door Philips te Eindhoven in den han del gebracht rijwiellamp met beperk4e iichtuitstraling, welke voorzien is van he4 voorgeschreven goedkeuringsteeken dor Rijksinspectie Luchtbescherming, ook on- gevolge de bepalingen van de jongste ver ordening (No. 212 d.d. 23 November) blijft goedgekeurd en toegelaten ten gebruike Jn rijwiellantaarns zonder verdere afscherm- n.iddelen EXTRA-RANTSOENEN LEVENS MIDDELEN. Voor arbeiders die langdurigen of nacht-arbeid verrichten. Een bijzondere regeling is getroffen voor de verstrekking van extra rantsoe nen levensmiddelen aan arbeiders, die langdurigen of nachtarbeid verrichten. Onder arbeiders, die langdurigen arbeid verrichten, worden uitsluitend verstaan arbeiders in fabrieken en werkplaat sen, die gedurende minstens één maand ononderbroken eiken werkdag lichamely- ken arbeid verrichten en die ten gevolge van den grooten afstand van hun woon plaats naar en van het werk en/of ten gevolge van een langdurigen werkdag 12 uren of meer per dag van hun woning af wezig zijn. Tot de arbeiders, die nachtarbeid ver richten behooren uitsluitend die arbeiders, die bij het 3-ploegenstelsel in fabrieken en werkplaatsen gedurende minstens één week uit elke drie weken ononderbroken in den nachtploeg lichamelijker, arbeid verrichten. De arbeiders, die in verband met hun werkzaamheden tot de bovenomschreven categorieën behooren en die steeds uit anderen hoofde extra rantsoenen levens middelen ontvangen (voor zwaren of zeer zwaren lichamelijken arbeid), komen niet in aanmerking voor de hierbovenbedoelde extra rantsoenen; evenmin komen hier voor in aanmerking zij die langdurigen of nachtdienst verrichten, indien die arbeid geen lichamelijke is. De extra-rantsoenen zijn de volgende: Brood: 5 rantsoenen (momenteel dus 500 gram) per week; Boter of vet: 1 rantsoen (momenteel dus 250 gram) per kwartaal; Vleesch of vleesch waren: 1 rantsoen (momenteel dus 100 gram) per week. DE TEXTIELDISTRIBUTIE. De herbevoorrading. No. 4 van de handleiding van het rijks bureau voor de distributie van textielpro ducten bevat de richtlijnen ten aanzien van de herbevoorrading van textielgoede- ren. Op 1 dezer is ingevoerd de herbevoorra ding op puntencoupures. Van dezen datum af is het derhalve voor ieder verboden aan den handel textielgoederen, welke op pun ten zijn gewaardeerd, of welke op speciale vergunningen worden verstrekt, af te le veren zonder de daarvoor bepaalde waar de aan punten-coupures in te nemen. De industrie- welke onder het Rijks- Textielbureau te Arnhem ressorteert, zal voor zoover het katoenen, kunstzijden en linnen goederen betreft, voor deze goede ren te zamen'niet meer mogen afleveren dan in totaal 50 pet. van het basisjaar, waarvan 40 pet. voor de geregelde afne mers en 10 pet. voor alle bijzondere geval len. Binnen het kader van deze afleve ringsmogelijkheid. zal aan katoenen goede ren slechts tot een maximum van 25 pet. van het basisjaar mogen worden afgele verd, waarvan 20 pet. voor geregelde af nemers en 5 pet. voor alle bijzondere ge- valen. De industrie, welke valt onder het Rijks bureau voor Wol en Lompen te Tilburg, de confectie-industrie en de groothandel zullen in totaal 50 pet. van het basisjaar mogen afleveren, waarvan 40 pet. aan de geregelde afnemers, terwijl 10 pet. beschik baar blijft voor speciale gevallen. IN- EN UITVOER VAN LANDBOUW PRODUCTEN De secretaris-generaal van landbouw en visscherij, heeft bepaald dat voor den uit- vaer van de volgende crisisproducten de stichting Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale is aangewezen als monopolie houdster. Alle fruit, zuidvruchten en warmoezerij- gewassen met inbegrip van alle uien en koolsoorten, al dan niet bewerkt of ver werkt en al dan niet in samenstelling met andere producten; zaden van andijvie, artisjok, augurk, roode biet, komkommer, n\eirapen, meloen, roode bos-, breek- en bewaarpeen, peterselie, postelein, prei, raapstelen, ramenas, schorsenaar, selderij, sla, specerij gewassen, zooals kervel, peper, zuring, enz. tomaten, uien, veldsla en wit lof; stok- en stamsnijboonen, pronkboonen, rood- en witbloeiend; tuinboon en (groote- of Roofsche boonen), specerijen en gember, al dan niet bewerkt of verwerkt; jenever bessen, al dan niet bewerkt of verwerkt; hier te lande in eenig jaar vóór Augustus geoogste aardappelen, uitsluitend voor den uitvoer in Juli en Augustus van eenig jaar. Bovengenoemde centrale is eveneens aan gewezen als monopoliehoudster voor den invoer van bovengenoemde crisisproducten (t.a.v. aardappelen uitsluitend voor den invoer in April, Mei, Juni en Juli van eenig jaar). De aanwijzing als monopoliehoudster geldt niet ten aanzien van vruchtenoliën en uit vruchten bereide dranken, voor zoover daarop accijns verschuldigd is krachtens de wet van 20 Juli 1870. BENOEMING SCHEIDSGERECHT- VOORZITTERS. Naar wij vernemen, hebben de Ned. Spoorwegen tien scheidsgerechtvoorzitters benoemd voor het tijdvak van 1 Januari 1941 tot en met 31 December 1942, t.w. de heeren ir. A. A. Boon, mr. A van der Deure, W. Graadt van Roggen, C. W. F. Baron Mackay, ir. P. Montijn, prof. dr. "7. P. J. Pompe, M. A. Reinalda, prof. mr. B. M. Taverne, mr. A. J. van Vessem en B. J. J. Wij kamp. DE RIJKSCOMMISSARIS TEMIDDEN DER LEERDAMSCHE JEUGD. Een bezoek aan de glasfabriek „Leerdam". De Leerdamsche jeugd vierde gistermid dag feest: het Sint Nicolaasfeest. Een blij de, onbevangen kinderschaar bevolkte de feestzaal van dit zoo vriendelijke stadje. De goede Sint had de Leerdamsche jeugd verrast door in hoogst eigen persoon op dit ter eere van zijn verjaardag aangericht festijn aanwezig te zijn. Twee roetzwarte knechten had de zoo populaire kinder vriend meegenomen en de Leerdamsche jeugd zong en was blij, zooals het alleen op dezen dag zingen en blij kan zijn. Te midden dezer opgewekte schare bevond zich nog een tweede kindervriend: rijks commissaris, rijksminister Seyss-Inquart. Aan hem was dit kinderfeest te danken, op zijn initiatief was deze voor de Leer damsche jeugd zon blijde middag gehou den en door zijn zorgen was in den voor middag een groote vrachtauto Leerdam binnengereden, zwaarbeladen met prach tige kindergeschenken, zooals kruiwagens, poppenwagens, sjoelbakjes enz. Voordat de rijkscommissaris zich naar het kinderfeest begaf, bracht hij een bezoek aan de N.V. Nederlandsche Glasfabriek „Leerdam." In het ontspanningsgebouw van dit tot ver buiten onze landsgrenzen bekende bedrijf, werd de hooge gast ver welkomd door den president-commissaris, mr. H. L. Woltersom en verder door den directeur, den heer H. A. P. Pijnacker, den adjunct-directeur, den heer N. G. Hoogebrugge en den burgemeester van Leerdam, den heer A. Hanemaayer. De heer Pynacker heette den rijkscom missaris in een toespraak hartelijk welkom en gaf daarna een uitvoerige uiteenzetting van de inrichting der fabriek, haar werk wijzen en fabricage alsmede van de socia le maatregelen, welke in het belang der circa 1200 arbeiders en arbeidsters, die hier werken in den loop der jaren zijn ge nomen. In zijn antwoord dankte de rijkscom missaris voor de vriendelijke ontvangst Voorts stelde hij in het licht, dat zijn be zoek in deze glasfabriek de belangstelling toont, welke hij voor de industrietedrijven in Nederland heeft. Wanneer een tijd komt, dat het mogelijk zal zijn plannen op lan gen termijn te maken, dan zal ook de Ne derlandsche industrie haar beteekenis en haar plaats in de nieuwe orde kunnen handhaven. De rijkscommissaris, in wiens gezelschap zich o.m. bevond, Reichsamtleiter dr. Heli- wig, bezocht vervolgens de arbeiderswij ken van Leerdam en reed daarna naar het fabrieksgebouw. Achtereenvolgens bezich tigde het gezelschap de glasblazerij, de z.g. afspringkamer, en de glasslijperij en het glaselsen, glasschilderen in het zandbla- zen, alsmede de toonkamc.s. Zooals reeds opgemerkt begaf de rijks commissaris zich hierna naar het Sint Ni colaasfeest, dat op zijn initiatief voor de kinderen der arbeiders van de glasfabriek werd gehouden. Ruim 250 jongens en meis jes zongen den goeden Sint, die kort na den aankomst van de rijkscommissaris de feestzaal binnenschreed, het welkom toe. VERBETERINGEN VAN HET N. V. V. IN DE WERKVERSCHAFFING. De Persdienst van het N. V. V. deelt mede: Eenigen tijd geleden hebben zich in de werkverschaffingen in de omgeving van Amersfoort, meer in het bijzonder bij Leus den en Hooglanderveen moeilijkheden voorgedaan mede als gevolg van enkele, overigens te rechtvaardigen grieven van de tewerkgestelde arbeiders. Het Neder- landsch Verbond van Vakvereenigingen is, zooals reeds werd gemeld, daarbij bemid delend opgetreden en heeft, in samenwer king met de Rijksinspectie zoowel als met de Nederlandsche Heidemaatschappij, de moeilijkheden in zooverre weten op te los sen, dat de normale gang van het werk kon doorgaan. Verschillende grieven konden geheel of grootendeels worden weggenomen. Zoo zijn door het optreden van het N. V. V. thans reeds driehonderd schuilkeeten be stemd om te worden voorzien van kachel tjes, welke grootendeels reeds geplaatst zijn, waardoor de arbeiders bij regenachtig weer de beschikking hebben over een warme en droge schuilgelegenheid. Een extra-toewijzing cokes heeft hiervoor de benoodigde brandstoffen geleverd. Voor de arbeiders, die onverhoopt worden ge troffen door een ongeval, is een aantal ver- plegingskeetjes ingericht. Eenige bran cards zijn aangekomen, terwijl het aantal aanwezige verbandtrommels sterk is uitge breid. Een nauwgezette controle op den in houd van deze trommels levert de waar borg op, dat iedere onvoorziene omstan digheid het hoofd kan worden geboden. Ten aanzien van de reisgelegenheid is een aanmerkelijke verbetering bereikt in vergelijking met de oude dienstregeling. De vertrektijden zijn 's morgens gemid deld een half uur h drie kwartier later ge steld, terwijl het uur van terugkomst in de plaats van inwoning een half uur ét een uur is vervroegd. er dreigt U groot gevaar, indien gij loopt op den rijweg en niet op het trottoir! Vereeniging voor Veilig Verkeer. EEN HOF, DAT SCHEEL KIJKT De vijftigste trip in eigen stad voerde ons door een vergeten hoek. Te oordeelen naar de straatnamen waren wij in een Ameri- kaansohe wijk vergezeld geraakt; het uiter lijk van de le, 2e en 3e Haverstraat, van de le, 2e en 3e Gortestraat en van de 4e Bin nenvestgracht getuigt echter niet van .Ame- rikaansche durf en evenmin van Holland- sche welvarendheid. Het stadsbestuur is doende „van haver tot gort", bij stukjes en beetjes, door voorbereidende onbewoon baarverklaringen, dit kwartier te moderni- seeren. De talrijke bewoners, die in deze verlepte omgeving moeten wonen, en de gemeenplaats: „laten we er van maken, wat er van te maken is" tot hun dapper levens devies hebben verheven, zullen wel geen tranen plengen, als de mokers puin gaan kloppen. Dit gedeelte behoort tot de laatste uitleg van de stad (1659), toen Leiden tot zijn grootste glorie en omvang was uitgedijd, doch reeds spoedig begon te tanen en te ver welken. Vandaar dat in deze haastig, met slordige eentonigheid volgebouwde straten (men vergelijke de omgeving van de Uiter stegracht) de bloeitijd van den Gouden Eeuw bijna geen monumenten heeft nage laten. Een uitzondering hierop maakt het Teve- lingshof, dat, hoewel weinig Leidenaars het zullen kennen, een van de meest curieuse gebouwen is. Het ligt weggedrukt in een knik van de Vierde Binnenvestgracht, aan de buitenzijde niet veel meer vertoonend dan blinde mu ren. Waarschijnlijk heeft Kropholler nooit het Tevelingshof bestudeerd, doch het is een proto-type van zijn Van Abbe-museum te Eindhoven! Een hardsteenen bordes met balustrades leidt naar den hoofdingang, waarboven tusschen krullen en kransen het jaar van de stichting (1666) eó de namen van de stichters: Charles Tevel, Jacob Tevel en diens vrouw Elisabeth van der Vinct, wor den herdacht. Niet zoodra heeft hij de poort openge knipt, of een vreemde gewaarwording over valt den onwetenden bezoeker. Wie vóór 's avonds 7 uur binnentreedt, zou veronder- stéllen, dat hij niet geheel-en-al nuchter was. In dit gebouw loopt alles scheef, wil- lens-en-wetens scheef. Het is de idealisee- ring van de scheefheid. Rechte hoeken heb ben de bouwers geschuwd als de pest en waar het maar eenigszins kon vermeden. Zij kregen opdracht een hof te stichten op een terrein, dat de vorm had van een pa rallelogram, en toen hebben zij het opge bouwd tot een parallelopipedum. Dergelijke architectonische uitjes waren toentertijd sterk in zwang. De Zijlpoort is ook zulk een buitenissigheid, hoewel niet zoo opvallend, en de oude Rijnsburger- poort, die hopeloos scheel keek, werd des wege tot een van de wonderen der bouw kunst gerekend. Maar nergens is de loenschheid zoo hardnekkig verheerlijkt in geerende lijnen en scheluwe hoeken als in het Tevelingshof. In de scheve vloer van de voorhal zijn alle plavuizen van het zwart-witte dambord scheef, de pomp is scheef, de omrandingen van de tuinpaden zijn scheef, zelfs de deksels, op de, scheeve, putjes zijn scheef, en je begint je af te vra gen of ook de bewoners schuinsch loopen en scheel kijken, totdat een vari de bewo ners ons uit de droom hielp in de persoon van den portier, den heer H. Gréven. Hij bleek een volkomen normaal man te zijn, en bovendien een zeer voorkomend man, die ons langs een wit-betegeld kronkeltrap petje naar de regenten-kamer loodste, wel ke natuurlijk ook De regentenkamer is niet met haar tijd meegegaan, en dat is voor zulk een vertrek vol zwaarwichtige bespiegelingen geen fout maar een verdienste. Schilderijen van de stichters het waren milde lieden, doch met grove gelaatstrekken tronen er in een elegante houten beschot uit den tijd, toen Napoleon ons land had ingepalmd (niet van zins er ooit uit te trekken). Onder deze drie schilderstukken hebben zich nog een fijn gepenseeld mannen- en vrouwen-por tretje een plaats veroverd. Boven de granieten schouw: op zwart fond een gouden monogram van letters, met overleg en zwier zóó in elkaar gevloch ten en gekluwd, dat er veel geduld voor noo- dig is om het weer uit elkaar te kammen tot T's en E's. Het monogram is gevat in een sierlijke lauwerkrans van houtsnijwerk met gouden vruchtjes. Een ingelijst gedicht, door een van de be woners gemaakt bij het honderdjarig be staan, roemt de stichters: „Wij danken nog Heer Tevel zoet En zyn Huisvrouw daar beneven", doch memoreert ook de scheeve verhou dingen: „Wel scheef en schuin gemaakt Doch echter, door verstand Zeer net in den haak Met twintig huizen in 't vierkant". In de regentenkamer staan wat oude meubels, een beschilderde ijzeren kist (de beschildering is knummel-werk), en enkele antieke gebruiksvoorwerpen, die dit stille vertrek nog stiller maken en tijd-verloren. Op met kleurige wapentjes omzoomde borden wordt de litanie van regentenman nen telkens aangevuld. Regenten komen, re genten gaan, en zij laten het vertrek achter zooals zij het zijn binnengetreden een rustpunt in tijdelooze strooming. VENATOR VAGANS. Radio-programma ZATERDAG 7 DECEMBER 1940 HILVERSUM I. 415 M. Nederlandsch Programma. KRO. 8.00 Nieuwsberichten A.N.P. 8.15 Wij beginnen den dag 8.45 Gramofoonmuziek 9.30 Rotterdamsch philharmonisch orkest en -koor, Schie- damsch mannenkoor „Orpheus" en soliste (opn.) 10.00 Gramofoonmuziek 10.30 Nederlandsche kamerorkest (opn.) 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Pianovoor dracht (opn.) 12.15 Geza Kiss en zijn Hongaarsch orkest 12.451.00 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 1.00 I.15 Gramofoonmuziek 1.45 Gramofoon muziek 2.00 Uitzending voor Jong Ne derland 3.00 Rqtterdamsch philharmo nisch orkest en solist 4.30 De Meester zangers 4.45 Gramofoonmuziek 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A.N.P. 5.30 Reportage 6.00 Gramo foonmuziek 6.10 Letterkundige causerie 6.30 Overpeinzing met muzikale omlijs ting 6.45 Actueele reportage of gramo foonmuziek 7.007.15 Vragen van den dag en nieuwsberichten A.N.P. en sluiting. HILVERSUM H. 301.5 M. VARA. 8.00 Nieuwsberichten A.N.P., gramofoonmuziek (li de pauze: VARA-Wandkrant) 10.00 VPRO: Morgenwijding 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven 12.00 Gramofoonmuziek 12.451.00 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 1.15 Orkest- en koorconcert (opn.) 2.00 Zang met pianobegeleiding 2.15 Gramofoon muziek 3.00 Tuinbouwpraatje 3.20 Residentie-orkest 4.10 Revue-uitzending 5.00 VPRO: Bij bel vertelling 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A.N.P. 5.30 Esmeralda en soliste 6.00 Van staat en maatschappij, lezing 6.15 Esmeralda en soliste 6.40 VARA-Wand krant 6.45 Actueele reportage of gramo foonmuziek 7.00—7.15 Groningsch praat je en nieuwsberichten A.N.P. en sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. NCRV. 7.00 Be richten (Duitsch) 7.15 Gramofoonmuziek 7.307.45 Berichten (Engelsch) 8.00 Nieuwsberichten A.N.P. 8.10 Schrift lezing en Meditatie 8.25 Gewijde muzieK (gr. pl.) 8.35 Gramofoonmuziek 9.00 9.15 Berichten (Duitsch) 10.00 Amster- damsch salonorkest en gramofoonmuziek II.30 Berichten (Engelsch) 11.45 Gramo foonmuziek 12.0012.15 Berichten 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 1.00 Gramofoonmuziek 1.301.45 Berichten (Engelsch)'2.00—2.15 Berichten (Duitsch) 2.30—2.45 en 3.30—3.45 Berichten (En gelsch) 4.00 Verzoekconcert voor en Gemeentel. Aankondiging TEXTIELDISTRIBUTIE. Vanaf Zaterd^T^ December a.s. kunnen detaillisten, groisier» en eigenaars van con fectiebedrijven J op %vertoon van hun in- schrijvingsbiljet\fLj «n der Rijksbureaux, aan de Texkielafikeli^ van het Distribu tiekantoor, kreelt»qtU17 alhier, de voor de inlevering^ v& ®pï»kvell*n, coupures en toewijzingen ^befeodiflle ontvangstbe wijzen (form.VrlD 2«yi, 201i en MD 257h) laten afhVlein. Zaterdag is d\ TextieT^TSeeling geopend van 9.3012.30 eiy^ran 25 uur. LEIDEN, 6 December 1940. De Burgemeester: A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. 4296 door de Duitsche Weermacht 5.005.15 Berichten (Duitsch) 6.15 Berichten -— 6.20 Orgelspel (opn.) 6.30 Berichten (Engelsch) 6.45 NCRV-klein koor met -orkest en orgel (opn.) 7.007.15 Gro ningsch praatje en nieuwsberichten ANP. en sluiting. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. le Programma. 8.00—1915 KRO 19.15—24.00 Duitsch Programma, 2e Programma. 8.00—10.00 VARA. 10.00—10.20 VPRO 10.20—17.00 VARA 17.00—17.15 VPRC 17.15—19.15 VARA 19.15—23.00 VA RA (Programma uitsluitend voor Radio Centrales). 23.0024.00 Duitsch Pro gramma. 3e Programma. 7.00—19.50 NCRV 19.15—24.00 Duitsch Programma. 4e Programma. 7.0024.00 Duitsch Programma. Agenda LEIDEN. Zaterdag, Leidsch Stud. Muziekgezelschap „Sempre Crescendo", middagcon cert Stadsgehoorzaal, 2.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 30 November 20 uur tot Zaterdag 7 Decem ber 8 uur waargenamen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552, de Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2