SPORT RIJNSTREEK De Gouden Sleutel DINSDAG 3 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BL4D - PAG. 0 VOETBAL D.C.VALPHEN 1—3. Op een uiterst moeilijk bespeelbaar veld is Alphen er in geslaagd de beide punten mee naar huis te nemen. Vooral tijdens de eerste helft speelde het harde terrein, dat met een glibberig laagje was bedekt, den spelers parten, zoodat een goed balcontrole bijna uitgesloten was. Desondanks bleef Alphen ook tijdens deze periode druk uit oefenen. De bezoekers wisten dit evenwel niet in doelpunten uit te drukken, mede door het uitstekend werk van den DCV- doelman, die een achterstand voor zjjn club wist te voorkomen. Hij en de links- bulten van DCV behoorden tot de besten van dit elftal. Bij Alphen blèek J. Mulder in de ach terhoede steeds het struikelblok voor de DCV-voorhoede. Onder leiding van scheids rechter van der Beest nam de strijd een aanvang. Vinnig wordt aan beide zijden aangepakt. Reeds de eerste min. scheert een kanjer van Windhorst rakelings over de bovenlat. De bezoekers komen telkens terug, maar de bal belandt door de terrein- gesteldheid over of naast. Tegen rust komt Alphen nog eenige malen sterk in den aan val, doch de DSV-doelman weet steeds het leder naar behooren te verwerken. De tweede helft wordt door de bezoe kers in een hoog tempo ingezet. Met snelle, open aanvallen worden de beide vleugels aan het werk gezet en bij een goeden voor zet belandt het leder bij Windhorst. Deze plaatst naar Blonk, die ineens hoog in schiet (0—1) Enkele minuten later krijgt Windhorst den bal weer te pakken, hij geeft door naar van Leeuwen, die met een lagen schuiver den voorsprong voor Al phen vergroot (0—2). DVC wordt geheel op eigen helft teruggedrongen en bepaalt zich tot verdedigen. Toch moet de DCV- achterhoede nog eenmaal voor een keurig ingeschoten bal van v. Egmond zwichten (ft—3). De thuisclub blijkt nog niet ont moedigd en komt eenige malen sterk in den aanval. Hieruit ontstaat een corner en de linksbinnen weet met een kopbal den achterstand voor zijn club te verkleinen (13). Weldra komt dan het einde van dezen onder uitstekende leiding gespeelden wedstrijd. R.K. Sportver. „Alph. Boys". Alph. Boys I verloor van DOSR II met 45. De Alph. Boys beginnen met 9 man. DOSR profiteert hiervan en weet al spoe dig 2 maal achter elkaar het doel te vin den. Nu komen ook de twee telaatkomers. Nu de Boys volledig zijn, gaat de strijd meer gelijk op. Toch denken we DOSR uit een penalty te zien doelpunten, maar dit schot gaat naast. Door te vroeg toeloopen van een speler laat de scheidsrechter over nemen, maar nu is het de keeper, die het slecht geplaatste schot weet te keeren. Dit geeft den Boys moed en nu volgen een se rie aanvallen op de DOSR-veste, maar ver der dan een paar corners weten de Boys het niet te brengen. Ook DOSR komt af en toe eens in den aanval, maar door slecht schieten weten ook zij de kansen niet te benutten. Bij een Boys-aanval passeert de Heij de backs en we tellen reeds een doelpunt, maar op het kritieke moment wordt hij gehaakt, hetgeen den scheidsrechter niet ontgaat. De toegewezen penalty wordt door F. Bahlmann onberispelijk benut (12). Na rust een gelijk opgaande strijd met het DOSR-spel iets beter. Vooral het kop- werk is beter dan dat der Boys. Bij een aanval van DOSR bewerkt de Heij, die midhalf is gaan spelen, den bal met de hand in het strafschopgebied. De toegewe zen penalty wordt in een doelpunt omge zet (13). Nu pakken de Boys wat stevi ger aan en er volgt menige aanval, zoodat DOSR alle zeilen moet bijzetten om doel punten te voorkomen. Bij een snellen aan val van den rechtsbuiten van de Boys wordt deze speler op zeer unfaire wijze van den bal gezet, wat DOSR een vrije trap kost, welke F. Bahlmann in een doelpunt omzet (2—3). Het spel wordt nu wel eens wat al te forsch, doch de gasten zien kans er toch 25 van te maken. Er is dan nog ongeveer 5 min. te spelen als F. Bahlmann wordt gehaakt vlak voor het strafschopge bied. De toegestane strafschop wordt door denzelfden speler genomen. Maar keeper de Koning werkt den hard ingeschoten bal weg, doch juist voor de voeten van A. Sluis, die zich geen oogenblik bedenkt en hem den anderen hoek inschiet (35). Weer komen de Boys terug en onmiddel lijk vliegt nummer 4 in de touwen. Nog en kele min. en de Boys zetten alles op alles, we zien zelfs de backs ver over het mid den en een ver hard schot van den rechts back Dongelmans wordt maar juist wegge werkt door de Koning. Hierna komt onver anderd het einde. WANDELSPORT NED. WANDELSPORT BOND. Provinciale en regionale afdeelingen. Het bestuur van den Nederlandschen Wandelsportbond is Zondag te Utrecht bij een geweest. Besloten is provinciale en re gionale afdeelingen in te stellen. Verder werden de statuten, het huishoudelijk re glement en een technisch reklement opge steld, welke ter goedkeuring werden voor gelegd aan de betrokken autoriteiten. De jaarvergadering van de voorzitters der aangesloten vereenigingen met het be stuur van den N. W. B. is bepaald op 22 Februari 1941 te Utrecht, SKISPORT JAPANSCHE DEELNEMERS AAN DE WINTERSPELEN. Thans is komen vast te staan, dat de Ja panners eveneens zullen deelnemen aan de internationale wintersportweek te Gar- misch Partenkirchen. Dezelfde afgevaar digden zullen daarna ook starten in de skiwereldkampioenschappen te Cortina d'Ampezzo, welke van 110 Februari 1941 zullen worden gehouden en waaraan elf landen zullen deelnemen, WIELRENNEN SWIFT-COBINATIE. De laatste rit van de 4-weksche compe titie bracht geen verandering meer in den stand. M. Segaar werd eerste, J. Laven tweede, N. de Romein derde en Schuil er, die slechts 3 ritten had medegereden, vierde. In de B-klasse werd F. Sleyser eerste, H. Noest tweede en van Vliet, wiens pro test werd afgewezen, derde. Voor Zondag staat de St. Nicolaas-rit op het programma, waaraankunnen deelne men renners en donateurs. Het inleggeld bedraagt slechts 10 cent, terwijl er voor allen een prijs beschikbaar is. Deze rit gaat slechts over 1 K.M. Aanvang 10 uur. BRIDGE BRIDGE-PRAATJE. De vorige maal bespraken wij het dxyangbod van den openingsbieder en het antwoord van den partner hierop. Er is echter één uitzondering niet vermeld, wel ke van zeer veel belang wordt geacht. Indien Noord met 1. in harten opent, Oost past, Zuid (partner) past. West biedt b.v. 1 in Schoppen of 1 in S.A. en Noord biedt dan 3 in Klaveren, dus 1 hooger, dan is dit geen dwangbod meer, en behoeft Zuid niet te antwoorden. Door het dwang-afneembod van den partner bestaat er geen keus meer tus- schen bieden of passen; er moet geboden worden totdat de manche bereikt is. Noord opent met 1 in Ruiten, Zuid ant woordt met 2 in Schoppen. Dit dwang af- neembod toont minstens 2 /2 top aan. Daar Noord, die door het openingsgebod ALPHEN AAN DEN RIJN Ondertrouwd: Cornelis Schollaardt 25 j. en Johanr.a Wilhelmina Stooker 25 j. Gehuwd: Gerardus Antonius Zweek- horst 30 j., te Leidschendam, en Cornelia Petronelle Tuinenburg 27 j. Johan Ma- rius van Ingen 32 j., te Breda, en Barbara Lijsje Verruijt 24 j. Jozeph Kroon 30 j., te Appingedam, en Rosaline van Dien 22 j. Gevestigd: Anthonia Turkenburg van Ter Aar Antonius van der Ven van Bo degraven Adriana C. Bunnik van Zeg veld. Vertrokken: Cornelia Tuinenburg Tuinenburg naar Leidschendam Barbara L. Verruijt naar Breda Rosaline van Dien naar Appingedam Adriana M. van Velzen naar Bodegraven Hendrika S, Uijleman naar Soest Eduard Krap en gezin naar Rijnsaterwoude. ALKEMADE Getrouwd: C. J. Verbij oud 23 jaar en W. M. Krijger, oud 19 jaar. Geboren: M. C. de Jong, dochter van G. J. v. d. Meer ën J. H. de Jong J M. Bartels, dochter van S. Bartels en A. van Haastrecht H. van Keulen zoon van A van Keulen en A. M. van Egmond H. J Versteegen, zoon van H. W. Versteegen en M. C. van Leeuwen N. A. van Leeu wen, zoon van P. Th. C. van Leeuwen en M. C. Bakker J H. Hoogenboom, zoon van Th. C. Hoogenboom en M. A. Verdel. Overleden: W. v. d. Luit, oud 24 j., wonende te Haarlemmermeer H. v. d. Luit, oud 29 jaar, wonende te Haarlem mermeer C. van Haastrecht, oud 73 jaar. alhier J. Termeulen, oud 69 jaar, alhier - C. van Eeuwijk, oud 40 jaar alhier. Gevestigd: A. A. Rodewijk van Warmond M. C. Hulsebosch van Wasse naar J. M. Los van Wassenaar P. J. Pulles van Weesp W. A. de Vries van Leiden H. C. v. d. Klauw van Woubrug- ge C. M. Hoogenboom van Hille^om A. de Voge1 van Haarlemmermeer Hoofd dorp J. A. v. d. Zwet van Gennep C. van loeren van Leimuiden M. Schoenmaker van Leimuiden A. van Haastrecht van Oegstgeest. Vertrokken: W. Olijerhoek naar Leiden H. Geerling naar Davos (Zwit serland) C. E. v. d. Ster naar Rijnsburg - M. A. Otten naar Heemstede Q. M. M. Borst naar Warmond Wed. K. Vleer geb. Jongsma naar Soest S. Vleer naar Soest P. J. I. Rietbroek naar Heemstede J. L. v. d. Hoorn naar Den Haag J. G. M. Bijen naar Bergeijk J. G. Turk, naar Zoeterwoude S. van Riensdijk naar Rotterdam M. A. de Bruijn naar Leiden. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Fiets gestolen. Maandagavond is op het erf van den café-houder D. G. v. d. Voort ten nadeele van P. de Jong Jzn. een onbeheerd staande bijna nieuwe fiets ge stolen. Van den dader ontbreekt van zelf elk spoor. van 1 Ruiten te kenne heeft gegeven, mi nimum 2 1/2 top te hebben en Zuid 3 1/2 top heeft, is het practisch zeker, dat de manche te maken is, mits de goede kleur gekozen wordt. Daar men nog niet met ze kerheid weet, dat Ruiten of Schoppen de juiste kleur is, dient men het bieden zoo laag mogelijk te houden. B.v. Noord heeft Sshoppen 6 en 5, Harten H, 10, 5, 4. Ruiten A. H. 3. 2. Klaveren V. 6, 4. Zuid, Schoppen A. H. 9, 8, 4. Harten A. *V. 10, 8. Ruiten V. 6. Klaveren 10,9. Het bieden verloopt als volgt: Noord l in Rui ten. Zuid 2 in Schoppen, Noord 2 in S. A. Zuid 3 in Harten. Noord 4 in Harten. Zuid past. FEUILLETON (Nadruk verboden). 8) Het huisje, dat juffrouw Alice Dunbar en haar neef Tony kort geleden betrokken hadden, stond bij een kruising van den weg die naar het wijd uit elkaar gebouwde dorpje Torpsley leidde en achter hun tuin bevond zich de heidevlakte, die hier en daar door lange witte linten, de wegen, doorbroken werd. Alice Dunbar hield niet van het buitenleven. Ze was in Londen ge boren en getogen; later had zij in een van de voorsteden gewoond en zelfs daaraan gaf zij verre de voorkeur boven die einde- looze velden. Voor haar neef Tony had zij echter een warm plekje in haar hart („het eenige warme plekje", had een openhartige vriend gezegd) en toen hij dit huisje en prachtig atlier in Torpsley ontdekt had, in een streek Jie geknipt was voor zijn werk, gaf ze toe aan zijn verlangen, om daar voor hem de huishouding te besturen. Zij offer de haar eigen huis en haar kleinen kring kennissen op en kwam naar Gross Road's House, dat zij zoo gezellig mogelijk voor haar neef maakte. Maar het leven in een klein dorpje bad niet de minste attractie voor haar en toen Tony weggefietst was, borg zij haar werk op, keek den tuin eens rond, zuchtte en haalde de schouders op. Zii was een kleine vrouw, met een ma ger gerimpeld gezicht waarin weinig uit drukking was en wit haar. Langzaam s'.en- terde zij uit den tuin naar de kamer, die haar neef speciaal voor haar had laten in richten en ze wilde juist een brief gaan schrijven, toen er luid gebeld werd. Bezoekers waren zeldzaam in Torpsley en een uitdrukking van verbazing trok over juffrouw Dunbar's gezicht, toen ze het motor-geronk van een auto hoorde. Visite, en nog wel visite in een auto! De onverschilligheid viel van haar af en toen de dienstbode binnenkwam zag ze, dat deze tamelijk opgewonden was. Het is een dame, juffi'ouw, zei het meisje, die vraagt of zij u even spre ken kan. Dit was het dichtstbijzijnde huis, zei ze, en ze heeft een klein kindje bij zich. Juffrouw Dunbar hoorde ternauwernood de laatste woorden; ze schoot langs het dienstmeisje heen naar de open voordeur, waarvoor een groote auto stond. Op de stoep stond een smaakvolle gekleede dame. Dit was het dichtstbijzijnde huis; ik dacht dat ik er het beste aan deed hier maar eens te vragen'of u deze kleine ook kent of wat u mij aanraadt.... De kleine?" herhaalde juffrouw Dun bar verbaasd. Ik heb dit kindje gevonden. Welk kindje?, riep juffrouw Dunbar ongeduldig. Is het ziek? Wat moet ik daar mee doen? Daar is het, zei de dame, terwijl ze op de auto wees. Het stond midden op den weg en we hadden het haast overre den. Het was heelemaal alleen op den weg. Lieve deugd!, was alles wat de ver blufte juffrouw Dunbar kon zeggen. Toen liep zij met trippelpasjes naar den weg en keek in de auto. Daar lag tusschen de kus sens een hoopje mensch: de donkere groo te oogen staarden naar den zomerhemel, het donkere haar zal vol stof. De twee handjes waren vast ineengeklemd; het ge zichtje was bleek en stil. Het was een kind van een jaar of drie en de kleertje zagen er netjes en frisch uit. Ik weet niet wat ik er mee moet be- binnen, ging de vreemde dame, die achter juffi'ouw Dunbar aankwam, voort. Ziet u, ik ben niet alleen vreemd in deze omgeving, maar ik ga als gast naar de Priory. Meneer Redbrun heeft zijn auto aan het station gestuurd en ik ben nu op weg naar het kasteel. Ik kan er toch niet aan komen met dit kleine verloren schaapje. Wat moet ik beginnen? Is er hier in de buurt een of andere inrichting, waar ik dat kindje laten kan? Ik weet niet wat ik er van zeggen moet, begon juffrouw Dunbar aarzelend, maar eensklaps kwam er een vroolijke stem tusschenbeide. Hallo, wat is er aan de hand, tante? Ik had mijn schetsboek vergeten en kom het even ophalen. Wat is dat? Tony's toon veranderen., toen hij de kleine baby tusschen de kussens van de auto ontdekt had. In een oogwenk had hij het portier geopend en het kindje in zijn armen genomen. „Arm klein ding", zei hij. Wij kunnen het beter mee naar binnen nemen en een dokter laten komen om te zien of er iets niet in den haak is. Zou de auto misschien naar Torpsley kunnen gaan en een dokter mee terugbrengen?, vroeg hij, nadat hij het kind in de zitkamer op de canapé had gelegd. Ja, ik ben hier heelemaal vreemd, een gast van meneer en mevrouw Redburn, antwoordde de vriendelijke dame veront schuldigend. Ik kan laar toch niet goed aankomen met een vreemde baby, maar HAZERSWOUDE Gemeenteraad. - De gemeente vergadert op Donderdag 5 December des voormid dags te 10 uur. Onderwerpen ter behande ling. Voorstel tot onderhandsche verhuring van grasgewas en tuingrond langs den toe gangsweg naar het station. Verzoek om ontslag van den Agent der Arbeidsbemid deling en benoeming van een nieuwe agent. Voorstel tot wijziging van de bouw verordening. Vaststelling van de begroo ting van het Waterbedrijf, voor het dienst jaar 1941. Als voren van de begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1941, waarbij B. en W. het volgende voorstellen: a. de heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting over het belastingjaar 1941/'42; b. vaststelling van het bedrag dat voor het jaar 1941 per leerling voor de bijz. scholen als exploitatie-vex-goeding zal wor den beschikbaar gesteld. c. onderhandsche verhuring van de con ciërgewoning hoven het Raadhuis aan J. van Pijlen. Voorstel tot wijziging van de begrooting, dienst 1940. LEIDERDORP Ondertrouwd: N. A. C. v. d. Vaart, 27 j. en A. E. v. Stralen, 24 j. P. A. Overduin, 30 j. en T. A. J. Muler, 25 j. G. v. d. Voort, 31 j. en M. Zwaan, 18 j. Geboren: Jacob Pieter z. van S. J. v. d. Stoel en M. M. Ti'eur, LEIMUIDEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt op Donderdag 5 December a.s. des v.m. 10 uur in openbaren vergade ring bijeen. Behandeling begrooting 1941. Ondertrouwd: J. Braam, 57 j. en A. de Rijk, 55 j. Geboren: Cornelia Maria d. van P. L. Noordermeer en K. H, Klein Tljntje d. van D. Zemel en M. van der Meij. Vertrokken: P. Kinkel naar Gro ningen W, Witvliet naar Rijswijk Gevestigd: W. van Haasteren van Amsterdam P, H. van Merwyk en A. J. L. Muilman van Bennebroek G. Lang- hout van 's-Gravenhage E. Westerwaal van Haarlemmermeer P. B. Klein van Wassenaar. NIEUWVEEN GEMEENTERAAD Vrijdagmiddag te twee uur kwam de Nieuwveensche vroedschap in openbare vergadering bijeen onder burgemeester Bakhuizen. De heeren P. Springintveld en J. Vreeken waren afwezig. De nieuwe provinciale weg. Na eenige hamerstukken brengt de voor zitter een schrijven ter tafel van Ged. Staten, behelzende een verzoek om een bij drage van 1.423 per jaar voor den nieuw aan te leggen provicialen weg langs de vroegere spoorbaan AlphenNieuwveen Uithoorn. De voorz. wijst op de werkverruiming, welke de uitvoering van dit plan mede brengt, alsmede op de verbetering uit eco nomisch oogpunt voor deze omgeving. Ged. Staten geven hierover tenminste hoog op. Om het gemoed der vaderen ontvanke lijker te maken, belooft de Provincie als tegenprestatie de jaarlijksche bijdrage ad. ƒ984.40, die de gemeente jaarlijks voor het provinciale weggedeelte Kattenbi-ug Dorpsstraat moet betalen, te zullen schrap pen, waardoor de extra jaarlijksche sub sidie neerkomt op 438.60. B. en W, adviseeren het verzoek in te willigen. De heer Baas informeert of de weg in de toekomst doorgetrokken zal worderx naar Amsterdam, want dan zou de ge meente er voordeel van kunnen hebben. Als werkobject staat het spr. wel aan. De heer Th. Hoögervorst is dezelfde ik weet zeker dat ik de auto zal mogen ge bruiken om een dokter te halen. Mag ik.... zou ik het kind hier kunnen laten en een dokter gaan halen!? Die zal misschien wel weten van wie dat kleine ding is. Die kleine krummel hier laten? Na tuurlijk!, verklaarde Tony hartelijk. Dokter Jevons zal wel weten waar zij thuis hoort die kent' hier de heele streek. Het kind ligt hier wel goed, hè tante Alice? Mijn beste Tony, ik weet niets van kinderen af, antwooi'dde zij ijzig. Ik houd HU eenmaal niet van kinderen. En ik heb geen flauw idee wat ik met zoo'n wurm moet doen. O! Ik zal u v/el helpen, antwoordde Tony luchtig. Ik heb ze vaak genoeg in m'n atelier gehad. Ik kan goed met ze overweg. Maar we zullen wel gauw we kten waar ze thuis hoort. En met deze gerustelling moest juffrouw Dunbar zich tevreden stellen; de vreemde dame vertrok weer met de auto, en zij en Tony bleven achter met het kind. Toen de dokter kwam constateerde deze dat het verloren schaap alleen maar een paar schrammen had opgedaan; verder mankeerde er niets aan. Toen Tony hem echter vroeg waar het thuis hoorde, schud de hij het hoofd. Dat kind hoort niet in Torpsley thuis, zei hij onmiddellijk. Ik ken alle kleine kinderen mijlen in den omtrek. Een vreemde dame heeft het op den weg gevonden, niet ver van het huis van de dames Drivers, vertelde Tony. Ik begrijp niet, mengde juffroüw Dun bar zich op scherpen toon in de discussie, dat die dame zoo maar op haar dooie ge mak wegrijdt en ons met een wildvreemd kind opknapt. Het is bespottelijk Het is zoo erg niet, kalmeerde Tony, meening toegedaan, al is spr. van gevoelen, dat het wel een groote financieele last is, die de gemeente jaarlijks te dragen zal hebben. De heer Joha is bijster slecht over het voorstel te spreken en is voor verdaging, daar tweo raadsleden afwezig zijn. Spr. vindt het een rekensommetje en spreekt over ruilhandel en handje klappen. Hij acht het bovendien thans heelemaal geen tijd om de gemeentekas nog voor zwaar dere offers te stellen. Nadat de heer Joha nog gewezen heeft op het feit, dat hetzelfde voorstel, doch toen zonder het noemen van bedragen, met al- gemeene stemmen verworpen werd op een vorige zitting, gaat men tot stemming over. Het verzoek van Gedeputeerden wordt aan genomen met de stem van den heer Joha tegen. Benoeming hoofd openbare school. Aan de orde is de benoeming van een nieuw schoolhoofd, wegens vertrek van den heer Bordoux naar Delft. B. en W. stellen voor den heer L. W. de Bree uit Alkmaar tot opvolger te kiezen. Zulks ge schiedt met algemeene stemmen, waarna de voorz. de vorwachting uitspreekt, dat het nieuwe hoofd zijn functie met even veel nauwgezetheid zal opnemen als zijn voorganger. Een gunstige gemeente- begrooting, B. en W. bieden de gemeentebegrooting 1941 aan, sluitende in inkomsten en uit gaven op 57.592.26, met een batig en na- deelig slot ad. 23.350.90; de kapitaal- dienst toont een nadeelig slot groot 10.886.72. De begrooting luidt gunstiger dan die van 1940. De begrooting van het G.S.B. laat een winstraming zien van 1.000. Dit doet den heer Joha informeeren, of de tarieven mis schien omlaag gaan, waarop de voorz. ont kennend antwoordt. De heer Vreeken, Springintveld en Baas zullen als commissieleden de begrooting speciaal doornemen. De heer Hoogervorst vraagt na afhande ling der agenda punten hoe het staat met het verzoek van de Amstelzaten om aan sluiting op het electrisch net. De voorz. moet hem dienaangaande te leurstellen, want de heer Bergsma van het G.E.B. heeft met den directeur der Leidsche Lichtfabrieken de kosten begroot op 7.000, alzoo een onovei'komenlijk hoog bedrag. Bovendien blijkt het niet mogelijk het net vanaf de woning van den heer Blauwhoff door te trekken. Hierna slui ting. ZOETERWOUDE Bonte avond. Zooals ieder jaar om streeks 't St. Nicolaasfeest, organiseerde de Gezellenvereen. Zondagavond een bonte avond. Er bestond veel animo voor dezen avond en het Eigen Huis was dan ook ge heel gevuld met gezellen, waarvan enkele met hun verloofden. Meer dan 20 aspirant leden waren mede aanwezig een bewijs van den groei van de Zoeterwoudsche Gezellen- vereen. In zijn openingswoord verwel komde de senior, G. Koek, den weleerw. vice-praeses, kapelaan Vroom, den raad van bestuur, het gezellenbestuur en alle aanwezigen. Na een uiteenzetting over de bonte avond wees de senior speciaal op de 2 belangrijke punten van het gezellen- program n.l, eensgezindheid en vroolijk- heid. Het bonte program, wat nu volgde was zeer uitgebreid -en goed verzorgd. Vooral de declamatie van pater v. Meurs uit het „Kriekende Kriekske" werden zeer goed voorgedragen. Als goed geslaagd moet ook genoemd worden het nummer: „Zwabberman en Co." Op het einde van den avond sprak de vice-praeses een dank woord tot degenen, die dezen avond ge- organsseerd hebben, speciaal tot den heer J. v. d. Ploeg, den senior en J. Ammerlaan en nog vele andere, die geholpen hebben dezen avond te doen slagen. We zullen de moeder wel ontdekken. Toen Tony den dokter uitliet stond juf frouw Dunbar bij de canapé en keek ze nuwachtig naar het kindje. Het had de oogen nu wijd open, doch scheen de om geving niet in zich op te nemen. Maar toen de oude dame zich over het kleine meisje heenboog, verdween de suffe uitdrukking in de donkere oogjes en het kindje strekte de armpjes smeekend naar haar uit. Dit hulpelooze gebaartje roerde een vreemde snaar aan in het hart van tante Alice. Ik weet heelemaal niet wat je wilt, arme ziel, mompelde ze ik wilde maar dat je praten kon inplapts dat je mij met die groote donkere oogen ligt aan te kij ken. Tony!, riep ze, toen haar neef de ka mer weer binnenkwam, ik weet zeker, dat het iets hebben wil, maar ik kan me niet voorstellen wat. Ik weet absoluut niet hoe ik met zoo'n wurm moet omspringen. Ik heb het gevoel alsof ik het breken zal. O, maakt u zich maar niet ongerust; ze kunnen tegen een stootje. U leert het wel! Kijk maar naar mij. De jongeman lachte vermetel, terwijl hij zich bukte en het kind opnam. Er kwam plotseling een allerliefst glimlachje op het kindergezichtje en de kleine nestelde zich vol vertrouwen in zijn armen. Wie zou zij toch- zijn en waar zou ze thuishooren?, zei hij, terwijl hij de stoffige krullen uit het voorhoofd van de kleine streek. Ik heb je nog nooit eerder ge zien! Zeg, hoe heet je kleine meid? Het kind keek hem met een verstandig« uitdrukking op het gezichtje aan. Het zon nige lachje verscheen weer en met een dui delijk stemmetje zei het kleine meisje: Pappie's kleine Baps. Pappie's kleiru Baba. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5