KINDERBIJSLAGWET STADS NIEUWS Weerbericht Haar strekking en uitvoering WOENSDAG 27 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per wéék; t 2.5ü per kwartaal. Bij onze agenten *0 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 17.34 uur. Zon op 9 22 uur. MAANSTANDEN. 28 November 7.49 op, 17.15 onder 29 November 9.03 op, 18.10 onder. (Nieuwe maan). 30 November 10.11 op, 19.06 onder 1 December 11.08 op, 20.06 onder 2 December 11 45 op, 21.12 onder 3 December 12.34 op, 22.29 onder HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 28 Nov. voorm. 2.40 en nam. 15.05 uur. ^IIOIIOIIOIIOIICDIIOIIOIIOIICL Verduisteringstijden i 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- Q 0 *ang en zonsopkomst 0 (J Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG 17.34 uur. 0 0 ZONSOPKOMST Q 9.22 uur. Q Q Tusschen deze beide tijden dient Q Q er .dus verduisterd te worden. "->MOIIOMOIIOIIOIIOIIOIIOIIcP MONDELINGE PACHTOVEREENKOMSTEN. Gelegenheid tot schriftelijke vastlegging. Het gisteren uitgegeven Verordeningen blad bevat een besluit van de secretaris sen-generaal van de departementen van justitie en van landbouw en visscherij ten aanzien van mondelinge pachtovereenkom sten. Daarin wordt bepaald ten aanzien van pachtovereenkomsten, welke vóór 1 No vember 1938 zijn aangegaan: indien vóór 1 November 1938 een pachtovereenkomst is gesloten, welke niet schriftelijk is aan gegaan, heeft iedere partij het recht van de wederpartij te verlangen, dat een schrif telijk contract wordt opgemaakt. Wanneer partijen niet binnen een maand, nadat het verlangen daartoe bij exploit aan de wederpartij is kenbaar gemaakt, een schriftleijk contract hebben opge maakt, geschiedt de schriftelijke vastleg ging der overeenkomst door den in pacht zaken bevoegden rechter, op vordering van de meestgereede partij. De rechter roept beide partijen op en legt, zooveel mogelijk in overleg met 'haar, de overeenkomst schriftelijk vast. - GEEN DEMONSTRATIES Aanmaning van de Nederlandsche Unie De Nederlandsche Unie heeft tot haar leedwezen ervaren, dat in een enkel geval jongeren, waaronder ook leden der Neder landsche Unie, gemeend hebben op eigen manier door eigen demonstraties politiek werkzaam te moeten zijn. Ofschoon de Nederlandsche Unie reeds herhaaldelijk heeft bekend gemaakt, dat zij zoo een handelwijze ten zeerste in strijd acht met ons volksbelang en met de plichten van de leden der Nederlandsche Unie, heeft zij dit thans ten overvloede aan de betrokke nen nogmaals duidelijk doen weten. Het kan nimmer tot heil van het Nederland sche volk strekken, wanneer een groot of klein deel van het Nederlandsche volk in bezettingstijd door demonstraties de poli tiek tracht te beïnvloeden. EEN ZAKEN-JUBILEUM. Op 2 December a.s. zal het 50 jaar ge leden zijn, dat de heer Joseph F. M. Jans sen, de in Nederland algemeen en ver over onze landsgrenzen bekende ververij „De Regenboog" Janssens Bierens N.V. te Tilburg heeft opgericht. Als de meeste groote bedrijver in ons land is ook „De Regenboog op bescheiden schaal begonnen. Onder de energieke lei ding van den heer Janssen is „De Regen boog" geleidelijk uitgebreid tot een der grootste en veelzijdigste textielververijen van Europa, waarin thans 500 menschen werken ten behoeve van de geheele Ne derlandsche Textielindustrie. Ter gelegenheid van dit jubileum zal er Maandag 2 Dec. een receptie zijn van 12 1 uur ten kantcre van de N.V., Bredasche- weg 211, Tilburg. Wij hebben reeds een en ander medege deeld over de strekking en uitvoering van de op 1 Januari 1941 in werking tredende Kinderbijslagwet. Op een aantal vragen, welke nog gesteld zouden kunnen worden, laat de „Telegraaf' de antwoorden volgen, die wij hier aan ge noemd blad ontleen en: Hoe wordt het aantal dagen, waarop de arbeider gewerkt heeft, berekend? In het algemeen moet men aannemen, dat het aantal dagen waarop de arbeider in het kalenderkwartaal werkelijk arbeid heeft verricht, of, waarover hy zonder te werken loon heeft ontvangen, „gewerkte" dagen in den zin der .wet zy'ni Deze alge- meene regel kent evenwel één uitzonde ring en wel deze: over een kalenderkwar taal wordt over ten hoogste zooveel dagen kinderbijslag uitgekeerd als het bedrag van 1.50 ten volle begrepen is in het door den arbeider in dat kwartaal aan loon ontvan gen bedrag en nooit meer dan over 78 da gen. Hier volgen eenige voorbeelden: I. De arbeider heeft in het kwartaal 78 dagen gewerkt en in het kwartaal aan loon ontvangen 360; 360 1,5 is 240; 240 is meer dan 78; hij krijgt dus over 78 dagen uitkee- ring. n. De arbeider heeft in het kwartaal 50 dagen gewerkt en in het kwartaal aan loon ontvangen f 79; 79 1,5 is 52. Volgens den algemeenen regel heeft hij recht op 40 da- dagen (op 50 dagen heeft hij gearbeid). Zijn maximumgrens is volgens de uitzondering 52 dagen. Maar aan die grens komt hij niet toe, dus krijgt hij over 50 dagen kinderby- slag. m. De arbeider heeft in het kwartaal 40 dagen gewerkt en in het kwartaal aan loon ontvangen f 45; 45 1,5 is 30. Volgens den algemenen regel heeft hy recht op 40 da gen (op 40 dagen heeft hij gearbeid). Vol gens de uitzondering is zyn maximumgrens echter 30 dagen. Dus krijgt hy over 30 da gen kinderby slag. Deze uitzonderingsregel heeft de bedoe ling om te voorkomen," dat er kinderbijsla gen zouden gegeven worden, welke oneven redig groot zyn ten opzichte van het ver diende loon. Hoe wordt de loonklasse, waarin de ar beider valt, berekend? De loonklasse, waarin de arbeider valt, wordt berekend door het loon, dat de ge rechtigde in een kalenderkwartaal heeft ontvangen, te deelen door het aantal uit- keeringsdagen, De wet spreekt over het loon, dat de arbeider inhet kalender kwart a a 1 heeft ontvangen, niet over het loon, dat hij over het kalenderkwartaal heeft verdiend. Dit beteekent dus, dat de arbeider, die de laatste week van het eerste kwartaal werkt, maar zijn loon over die laatste week pas in het tweede kwartaal ontvangt, dat loon in aanmerking ziet komen voor zijn klasseberekening voor het tweede kwartaal en niet voor het eerste kwartaal. Dat be teekent voorts, dat met tantième, stukloo- nen, accoorden, provisie, 'enz. rekening wordt gehouden in het kwartaal, waarin zij zijn ontvangen. Rechten man en vrouw Zijn de rechten op kinderbijslag van de tot kinderbijslag-gerechtigde gehuwde vrouw dezelfde als die van den man? Neen. De gehuwde vrouw ontvangt over een kalenderkwartaal slechts uitkeering over ten hoogste zooveel dagen als haar echtgenoot over dat kwartaal minder dan 78 dagen recht op kinderbijslag heeft. Voorbeeld I. De man heeft 78 dagen in het kwartaal gewerkt en de vrouw heeft eveneens 78 dagen in het kwartaal gewerkt. De man krijgt over 78 dagen kinderbijslag, de vrouw krijgt geen kinderbijslag. Voorbeeld 2. De man heeft 70 dagen gewerkt en de vrouw 14 dagen. De man krgijt over 70 dagen kinderbijslag, de vrouw over 8 dagen. Voorbeeld 3. De man heeft 70 dagen gewerkt en de vrouw 4 dagen. De man krijgt over 70 dagen kinderbijslag, de vrouw over 4 dagen. Voorbeeld 4. De man heeft geen kin- derbijslagboekje of hij heeft 0 dagen in het kwartaal gewerkt, en de vrouw heeft 78 dagen gewerkt. De man krijgt niets, de vrouw krijgt kinderbijslag over 78 dagen. Hoe komt de tot kinderbijslag gerechtig de arbeider aan zijn kinderbijslag? De gerechtigde arbeider ontvangt een kinderbijslagboekje, dat is een omslag met vier kwartaalskinderbyslaglijsten. Op iede re kwartaalskinderbijslaglyst staat het adres van de Bedrijfsvereeniging of Raad van Arbeid, waaraan de arbeider zijn lijst moet inzenden. Hy moet dit doen zoo spoe dig mogelijk na het verstrijken van het kwartaal. Binnen drie maanden na inzen ding van de Hjst ontvangt hy het hem toe komende bedrag. In den loop van het kwartaal vult hij zijn kinderbijslaglijst in. Op iederen dag, dat hij gearbeid heeft, of zonder te hebben ge werkt, loon heeft ontvangen, zet hij in de voor dien dag bestemde kolom een kruisje. Voor iederen werkgever bij wien hü werkt, gebruikt hy een nieuwen regel op de lijst Hij vult den naam van dien werkgever in de daarvoor bestemde kolom in. Als hij loon beurt, vult hij in de daarvoor bestem de kolom het ontvangen loon in en laat hij de lijst door zijn werkgever af teekenen. Verandert het adres van den arbeider, dan vermeldt hij dat op de voorzijde van de kinderbijslaglijst. Het behoeft geen be toog, dat het nauwkeurig invullen der lijs ten van direct financieel belang voor den arbeider is. Daartegenovei staat, dat hy zich bij valsche opgave schuldig maakt aan een strafbare handeling. Bijslagboekje Hpe komt de tot kinderbijslag gerechtig de arbeider aan zijn kinderbijslagboekje? Op 5 December a.s. kan hy van zijn werk gever krijgen een formulier „Aanvrage om een kinderbijslagboekje". Is hij op 5 Decem ber 1940 niet in loondienst, dan vraagt hy een dergelijk formulier aan den eersten den besten werkgever bij wien hij in dienst treedt. Dit moet hij onmiddellijk invullen en opsturen aan het adres dat bovenaan het formulier vermeld is. Op het formulier staat rechts onderaan een hokje met het op schrift: „In te vullen door het Gemeentebe stuur". Hiervan behoeft de arbeider zich niets aan te trekken. Hij ga vooral niet met het formulier- naar het gemeentebestuur van zijn woonplaats. Hij ontvangt dan van de Bedrijfsvereeniging of den Raad van Arbeid, aan welke hij het aanvraagformu lier heeft opgezonden vóór 1 Januari 1941 de eerste kwartaalskinderbijslaglijst en zoo spoedig daarna het boekje met de drie ove rige ly sten. Het boekje is zoodanig van omvang, dat daarin tevens de rentekaart kan bewaard worden. Kan de tot kinderbijslag gerechtigde ar beider zijn recht op kinderbijslag verspe len? Ja, indien hij geen redelijke medewer king verleent tot het verkrijgen van de in lichtingen, die voor een juiste beoordee ling van het recht op kinderbijslag noo- dig zijn. Heeft de arbeider recht op beroep, wan neer hij z.i. niet den kinderbijslag krygt die hem toekomt? Ja, hij heeft beroep bij dezelfde colleges, waarop hy in beroep kan gaan ten aanzien van de^Ziektewet. Verliest de arbeider, die krachtens in- dividueele of collectieve arbeidsovereen komst recht heeft op een kinderbijslag, door de invoering der Kinderbijslagwet dit recht? Dit recht verliest hij niet, tenzij de ar beidsovereenkomst gewijzigd wordt. R.-K. VROUWENBOND. Bijeenkomst in Advents- en Kerst stemming. De eerste bijeenkomst, welke de af dee ling Leiden van den R.-K. Vrouwenbond in deze bijzondere tijdsomstandigheden hield, droeg een zeer bijzonder karakter. Het was een Advents- en Kerstherdenking, welke op uitstekende wijze verzorgd werd door de Ghesellen van de Spelewei onder leiding van Anton Sweers. De belangstelling voor deze eerste bij eenkomst gistermiddag te half drie in Schuttershof viel ondanks het buitenge wone uur niet tegen, doch indien alle le den geweten hadden wat deze bijeenkomst zou bieden, dan was de belangstelling ze ker nog grooter geweest. De presidente der afd. mevr. Manders— Vermeulen, wees er in haar Welkomst woord op, dat het wel een zeer donkere tijd is voor allen, een tijd, die schril af steekt tegen het feest, waarvoor we ons in deze dagen gaan voorbereiden het Kerstfeest, waarin we willen herdenken het licht, dat bijna twintig eeuwen gele den op de wereld gekomen is en dat nog steeds in volle schittering straalt over een geheele wereld. In dezen Adventstijd wenschte spr. allen toe, dat hij den vrede in aller harten moge brengen en dat deze vrede in de wereld spoedig moge terugkeeren. In dit verband besloot het bestuur van den Vrouwenbond op initiatief van den Geest. Adviseur ter betere voorbereiding van dit groote feest dezen middag geheel in het teeken van de Advents- en Kerst feestviering te plaatsen. Niet alleen de ernst der tijden behoeft hiervoor een reden te zijn. Het Christus kind toch neemt in het hart van ieder Christen, van oud en jong, van arm en rijk, wel een zoo vooraanstaande plaats in, dat daarover te spreken hem zeker voldoening zal geveh. Spr. hoopte, dat deze middag, verzorgd door het gezelschap van „Ons Leekenspel" onder leiding van Antoon Sweers, groote voldoening moge schenken en dat hij moge medehelpen den vrede in aller hart te be vestigen en over het aardrijk uit te brei den. De presidente deelde vervolgens mede, dat de eerstvolgende vergadering niet voor Januari zal plaats hebben. Dit zal de jaar vergadering zijn, waarin de bestuursverkie zing zal plaats hebben. Aan de beurt van aftreden zijn mevr. Manders, mevr. Ber gers en zuster Peperzak. Laatstgenoemde stelt zich niet meer herkiesbaar. De leden werden door de presidente opgewijkt tij dig candidaten voor deze bestuursplaatsen in te dienen. Hierna was het woord aan den heer An toon Sweers, die een inleiding tot deze bij zondere herdenking gaf en uiteenzette wat de bedoeling daarvan was, n.l. de mooie en schoone gebruiken van ons, Katholie ken, welke de laatste jaren maar al te zeer verwaarloosd zijn, te herstellen. De „Ghesellen van de Spelewei" openden hierna het programma met „Stemmen van verwachting"., zulks naar aanleiding van de liturgie van den Eersten Zondag van den Advent. Dit spel, van dictie zoowel als uit beelding schoon, afgewisseld door het „Ro- rate Coeli", door enkele dames ten gehoo- re gebracht, gaf op stemmige wijze uit drukking aan het verlangen naar de komst van Christus. Vervolgens sprak de heer Herman Di- vendal over Advents- en Kerstgebruiken in het gezin. Op het tooneel hing een Ad ventskrans met vier paarse linten en vier kaarsjes, waarvan de beteekenis door den inleider nader werd verklaard. Spr. ging vervolgens aan de hand van de liturgie na hoe de voorbereiding tot het Kerstfeest zich ook in den huiselijken kring kan vol trekken door het in eere herstellen van den Adventskrans, het bijwonen van de Gul den Mis, het plaatsen van den Kerststal, de viering van het Kerstfeest *in het gezin en ter leniging van socialen nood in ar me gezinnen ook bij de minder met aard- sche goederen bedeelden. Vervolgens wees hij op de beteekenis van het feest van On- noozele Kinderen, de Oudejaars- en Nieuw jaarviering en het Driekoningenfeest Onder leiding van Antoon Sweers werd dan een treffende schets gegeven van de Adventskrans in 't gezin, waarbij een pas sende omlijsting door de mede-declamee- renden werd gegeven in den vorm van ge dichten van Jac. Schreurs, Anton van Duin kerken en Guido Gezelle. Na de pauze werd besloten met „Het licht van den blinden Jacob" door Her man Divendal. De verschillende nummers werden afge wisseld met het zingen van Advents- en Kerstliederen door alle aanwezigen. Aan het-slot van den middag sprak me vrouw Manders een hartelijk dankwoord tot Antoon Sweers en zijn gezelschap, die op zoo boeiende wijze de aandracht der aanwezigen gespannen had gehouden. Een wel heel prozaische afwisseling in dit welverzorgde kunstprogramma vormde het optreden van mevr. v. Oerle—Nipper, die in de pauze even de aandacht der aan wezigen vroeg voor de kooklessen van de Commissie voor Huishoudelijke Voorlich ting overigens in dezen tijd wel even zeer noodzakelijk. Mevr. van Oerle zette in korte trekken uiteen wat de huishoudelijke voorlichting in cezen tijd wil, n.l. voorlichting te ge ven op huishoudelijk gebied aan alle huis vrouwen. Sinds vorig jaar de toestand in Europa zoo geheel veranderd is en daardoor het v oedingsvraagstuk steeds nijpender is ge worden, streeft de Commissie voor Huish. Voorlichting er naar alle vrouwen van el- ken iang en stand te bereiken om haar te leeren uit de beschikbare voedingsmidde len die voedingsstoffen te halen, welke door onoordeelkundig koken verloren zou den kunnen gaan. Spr. herinnerde aan den toestand van na den vorigen oorlog, waarvan ondervoeding en groote toename van tuloerculose het ge volg waren. Nu staan we voor nog veel grooter moeilijkheden. De aanvoer van bui tenaf is stopgezet, dé beschikbare voorra den zijn ontoereikend voor een normaal gebruik en dus mogen we blij zijn, dat de wetenschap heeft uitgevonden, dat een ver anderde bereidingswijze de aanwezigheid van tal van voedingsstoffen heeft aange toond. Daarom heeft de Commisie voor Huis houdelijke Voorlichting op aandringen van de Departementen van Sociale Zaken en Economische Zaken cursussen in koken ge organiseerd, waaraan ook minvermogenden kunnen deelnemen. Daarnaast wordt onder richt gegeven in besparing op de brand stoffen, in waschbehandeling en verdee ling van het inkomen. A.s. Dinsdag vangt in de R.-K. Vak school aan het Galgewater een cursus van vier lessen aan tegen 0.20 in totaal. Mevr. v. Oerle uitte hierna de verwach ting, dat vele leden van den Katholieken Vrouwenbond zich voor deze cursussen zul len opgeven, opdat zij ten volle aan het gestelde doel zullen beantwoorden. De presidente der afdeeling onderstreep te vooral deze laatste woorden van mevr. v. Oerle en voegde er een krachtige opwek king aan toe. SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS Lijk opgehaald Uit het water van de Heerengracht alhier is het lijk opgehaald van den 65-jarigen borstelmaker A. C. S., die sedert eind October werd vermist. De man is vermoedelijk door de duister nis te water geraakt en verdronken. Gisteravond te 7.55 uur is de student M. door de duisternis misleid met zijn rij wiel te water gereden aan de Schelpen kade. De drenkeling kon niet zwemmen, doch werd door den heer v. Weezen, wo nend aan de Oranjegracht, die toevallig passeerde, gered. DE CONTROLE OP DE VERDUISTERING EN HET VERKEER De politie gaat gestaag voort met haar controle op het nakomen der regelen van verduistering van woonhuizen en rijwiel lantaarns. In de eerste categorie vielen gisteren niet minder dan 102 waarschuwingen en 3 Gemeentel. Aankondigingen Winterhulp - Nederland Binnen enkele dagen wordt de eerste col lecte van de Winterhulp-Nederland hier ter stede gehouden en als Burgemeester gevoel ik voor my zelve de wenschelijkheid daar over tot de geheele burgerij een en ander te zeggen, omdat het mij bekend is, dat deze actie lang niet algemeen met sympathie be groet is. Ook ik heb mijn aarzelingen gehad, doch ik wil eerlijk verklaren, dat deze ge heel overwonnen zijn door nauwkeuriger onderzoek van de wordingsgeschiedenis van de Winterhulp en door zeer vele besprekin gen met Nederlandsche autoriteiten, die over de vereischte gegevens beschikken. Ik begryp dus dat er aanleiding tot aar zeling kon bestaan en wil trachten, die ook voor u weg te nemen, opdat ook u tot het inzicht moge komen, dat hier gepoogd wordt het volk van Nederland te doen sa mengaan om iets aan het volk van Neder land te geven. Op charitatief gebied bestaat daartoe, meer dan op welk. ander terrein ook, de schoonste gelegenheid en we weten dit allen uit de verheffende voor beelden, die wij daaromtrent in de laatste jaren sinds 1914 hebben beleefd en gehol pen hebben te stellen. Deze collecte is een Nederlandsche en als zoodanig een voortzetting van wat reeds vroeger gedaan werd. Twijfel aan dit ka rakter is niet redelijk, na wat er reeds over gezegd en geschreven is, niet redelijk, nadat men heeft kunnen kennis nemen van de namen van de mannen, die zich achter deze actie stellen en die daarover hun wa kend oog laten gaan. Doch dit karakter van eej samengaan van alle Nederlanders wordt nog sterker op den voorgrond geschoven dcfor de twee be ginselen, die de actie zulleii kenmerken tevens, te wefeij direct of indirect, en géeq oogmerken, dus noch unjfonj signes van politieke vereen^ Dochter is meer. Formeel^ gedaan ïdat t.o.v. derwijze van de ;hulp, aan ftehoèi zien de$ persoons verlè| voortgebouwd op lipt in Nè| de en mpt inschakeling vaA de in Neder land zoo'^talrijke er( veelzijdige tot ontwik keling gasomen organisatie» op het gebied der weldadigheid en aocialejzorg. Het is dan ook mijn yoornemen OgiJpj de samenstel ling van het apparaat der steunverleening, dat dezen ginter hier ter stede zal trachten te voorzien in de Vast te stellen behoeften een ruim beroep te doen op de bestaande organen en ijeger^èn die daarin zich zoo groote ervaring enjfcoo groote vertrouwdheid met de bestaand^ nooden hebben verwor ven. De bedoeling is gedurende de komende wintermaanden alle weldadigheid te doen vloeien in één bedding, nl. die der Winter hulp en meerdere inzamelingen voor dit doel zullen .elkaar opvolgen. Daarna zullen de gewone collecten voor de vele andere sociale zorgen, als Tuberculose-bestrijding, Roode en andere Kruizen, enz. plaats kun nen vinden. Deze eerste collecte, die Vrijdag 29 dezer langs de huizen en Zaterdag 30 dezer op straat zal plaats vinden, beveel ik aan iede ren burger en iedere burgeres van onze stad met warmte aan. De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Naai' ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld bestaat er geen bezwaar tegen het houden van inzamelingen voor St. Nico- la&sfeesten, waarby hetzij openbaar, hetzij alleen onder geestverwanten wordt gecol lecteerd. Ten aanzien van de openbare collecten voor Kerstboomfeesten zullen nadere mededeelingen worden gedaan. Tegen het houden van dergelijke collecten, mits uit sluitend onder geestverwanten van de orga- niseerende vereenigingen bestaat geen be zwaar. Alle bovenbedoelde collecten dienen echter te staan in het teeken, van de Win terhulpactie, hetgeen echter geenszins te kort doet aan de vrije beschikking over de voor het doel bijeengebrachte gelden. De Burgemeester van Leiden A. v. d. SANDE BAKHUYZEN SCHOENEN- EN TEXTIELDISTRIBUTIE Men wordt verzocht göed te bedenken, dat de afdeeling Schoeisejlen Textiel Don- derdagsavonfe van 7 uun ^tot 8.30 uur en Zaterdagmiddag v*q..2 tob 5 uur geopend zijn speciaal tyoor \eh, di| op de gewone werkdagen niejt kunran kolpen, dus school gaande kinderen met hunbegeleiders en anderen, die door hun bezigheden ge bonden zijn. Zii die ook *pp de gewone uren en dagen kunnen korrfen, dienen dit dan te doen. 4026 Leiden, 2 1 November 1940. De Burgemeester A. v. d. SANDE BAKHUYZEN processenverbaaL Verder liepen 20 wielrijders proces verbaal op wegens onvoldoende rijwielver- lichting. Ook de controle op nalevingen van de verkeersvoorschriften werdt streng uitge oefend. Per week worden enkele honderden processenverbaal opgemaakt. Het spreek woord: „Door schade en schande wordt men wijs", vindt evenwel ook hier toe passing, want het aantal verkeersovertre dingen is in dalende lyn. Gelukkig!

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2