]De Liturgie der Kerk] Faillissementen Q-emeng-de Oi&dcfitm CICine Q^afiam nauw ZATERDAG 23 NOVEMBER 1940 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Zondag: Dicit Dominus. Geen Gloria. 2e ge bed A Cunctis; 3e naar keuze van den priester; 4e voor den vrede. Kleur: Groen. VRIJDAG 29 Nov. Mis v. d. H. Radboud, Bisschop van Utrecht: Sacerdotes. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). 2e gebed v. d. Vigilie v. d. H. Andreas, Apostel; 3e v. d. H. Saturninus, Martelaar; 4e tot den H. Geest. Laatste Evangelie v. d. Vigilie. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. Vigilie: Dominus. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Radboud; 3e v. d. H. Saturninus; 4e voor den vrede. Kleur: Paars. Het zeventienjarig bestuur van de Utrechtsche Kerk door den H. Radboud was zeer moeilijk door de invallen van de Noor mannen. De heilige zag zich genoodzaakt Urtecht te verlaten en verbleef in Deventer, vanwaar uit hij vele en gevaarvolle reizen naar zijn geteisterd bisdom ondernam. On der zijn bescherming staat de vereeniging tot bevordering van het Nederlandsch Ka tholiek Hooger Onderwijs, de „St. Rad- boudstichtng". Moge door de voorspraak van den H. Rad boud onze Katholieke Universiteit haar al- geheele voltooiing krijgen en Gods onmis- baren zegen blijven rusten op het Katho liek Hooger Onderwijs in ons vaderland. ZATERDAG 30 Nov. Feestdag v. d. H. Andreas, Apostel. Mis: Mihi autem. 2e ge bed voor den vrede. Credo. Prefatie v. d. Aposteeln. Kleur: Rood. De heilige Andreas, broeder van den H. Petrus is, te Patras in Achaje, waar hij zeer veel bekeeringen had gemaakt, ge kruisigd, omdat hij de landvoogd Aegea vrijmoedig te woord had gestaan, den Christus beleden en geweigerd had aan de afgoden te offeren. Zijn kruis had een bij zonderen vorm, nl. schuin geplaatste bal ken, dat sindsdien „Andreas-kruis" ge noemd is. Alvorens aan het kruis vastgebon den te worden, aanbad de heilige het Kruis, als geheiligd door het Lijden van Zijn God- delijken Meester en hij riep uit: „Moge door U mij opnemen, Die door U mij verlost heeft". Nog twee dagen leefde Andreas, met het hoofd omlaag gebonden aan zijn kruis, ge durende welke dagen hij voortdurend bleef vermanen standvastig te zijn in het geloof. IN DE KERKEN VAN DE E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: DINSDAG. Mis v. d. H. Leonardus van Portu Maurizio, Belijder: Dominus. 2e ge bed v. d. H. Silvester; 3e v. d. H. Petrus van Alexandrië; 4e voor den vrede. WOENSDAG. Mis v. d. Z.Z. Bernardus van Fossa en Humilis van Besignano, Belij ders: Confiteantur. 2e gebed voor den vrede. DONDERDAG. Mis v. d. H. Jacobus van Marchia, Belijder: Ego autem. Gloria. 2e ge bed voor den vrede. Kleur: Wit. VRIJDAG. Feestdag van alle Heiligen van de Serafijnsche Orde. Mis: Gaudeamus: 2e gebed en laatste Evangelie) v. d. H. An dreas; 3e (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Saturninus; 4e (3e) voor den vrede. Credo. Prefatie v. d. H. Franciscus. Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr. Opgeheven: K. Storimans, bakker, Leidschen- dqm. C. J. Soeterbroek, schilder, Pijnacker. VERDRONKEN. Tengevolge van de duisternis is Donder dagavond de 78-jarige heer S. Jonkers te Stobbegat bij Heerenveen, die bij zijn buur man op bezoek was geweest, toen hij naar zijn woning terugkeerde te water geraakt en verdronken. In de Middenkous te Rotterdam heeft de rivierpolitie het lijk drijvende gevon den van den 43-jarigen man C. Bijl, ge woond hebbende aan de Schans. De man is drie weken geleden vermoedelijk door de duisternis misleid, te water geraakt. Gisternamiddag is uit het water van de Soestdijkschekade te 's-Gravenhage bij de brug ter hoogte van het Veluweplein, het lijk opgehaald van een 25-jarige vrouw, wonende aan de Vaillantlaan. Zij was Woensdagavond met haar rijwiel door de duisternis misleid te water geraakt. KETTINGHANDEL OPGESPOORD. Vier personen ingerekend. De politie van het bureau Pieter Aertsz- straat te Amsterdam heeft een goeden slag geslagen met de arrestatie van een viertal mannen, die er van beschuldigd worden, de prijsopdrijvings- en hamsterwet 1939 te hebben overtreden. Het was de politie ter oore gekomen, dat in haar sectie een groote partij, bestaande uit toiletzeep, zeepvlok ken, rijst en erwten lag, welke op onregel matige wijze in'den handel gebracht was. Een winkelier aan den overkant van het IJ had dezen voorraad ongeveer een half jaar geleden gekocht, doch wilde haar nu weer van de hand doen. Daartoe had hij de goederen doen overbrengen naar een fi liaal in Amsterdam-Zuid. De filiaalhouder had de partij weer ondergebracht in een particuliere woning, doch juist dit vervoer wekte argwaan, de bewoner van het huis en de filiaalhouder werden aangehouden, evenals de kooper, die reeds handgeld voor de goederen gegeven had. Tenslotte is ook de winkelier uit Noord in verzekerde be waring gesteld. Radio-programma ZONDAG 24 NOVEMBER 1940 HILVERSUM L 415 M. Nederlandsch Programma. 8.00 KRO. 1.00—7.15 AVRO. 8.00 Nieuwsberichten A.N.P. 8.15 Wij beginnen den dag 8.30 Gramofoonmuziek 10.00 Hoogmis 11.30 Gramofoonmu ziek 12.00 Declamatie 12.15 De Mees terzangers 12.30 Causerie „Alles sal reg kom! De jonge boeren en de sport" 12.45 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 1.00 Amabile-sextet en soliste 1.45 Schilderij-bespreking 2.00 Omroep orkest 2.40 Radiotooneel 3.20 Het koor van de Nederlandsche Bach-vereeniging, het Omroeporkest en solisten 4.00 Cyclus „Onze volksdichters" 4.20 Het AVRO- Amusementsorkest, de Song Singers en so list 5.10 Sportnieuws A.N.P. 5.15 We- kelijksche gedachten wisseling A.N.P. 5.30 AVRO-Musette- ensemble 6.00 Het Nieuw-Hollandsch strijkkwartet 6.45 Ac- tueele reportage of gramofoonmuziek 7.007.15 Nieuwsberichten A.N.P., slui ting. HILVERSUM n. 301.5 M. 8.00 NCRV. 2.00 VARA. 4.00 VPRO. 5.15—7.15 VARA. 8.00 Nieuwsberichten A.N.P. 8.10 Gramofoonmuziek 8.30 Morgenwijding 9.30 Gewijde muziek (opn.) 9.50 Gra mofoonmuziek 10.25 Orgelconcert (opn.) 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Repor tage 12.25 Causerie „Kent Gij Uw Bijbel' (opn.) 12.45 Nieuws- en economische be richten A.N.P. 1.00 NCRV-orkest en so listen (opn.) 1.40 Cyclus „Eens Chris ten reize naar ac eeuwigheid in dezen tijd" (opn.) 2.00 Gramofoonmuziek 2.15 Residentie-orkest en solist 3.00 Ra diotooneel met muziek 3.30 Esmeralda en solist 4.00 Boekenpraatje 4.15 Stu- diodienst 5.15 Wekelijksche gedachten- wisseling A.N.P. 5.30 Voor de kin deren 6'00 Bravour en Charme 6.30 Vroolijke voordracht 6.45 Actueele re portage of gramofoonmuziek 7.007.15 Nieuwsberichten A.N.P., sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. AVRO. 7.00 Be richten (Duitsch) 7.15 Gramofoonmuziek 7.30 Berichten (Engelsch) 7.45 Gra mofoonmuziek 8.00 Nieuwsberichten A.N.P. 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 Berichten (Duitsch) 10.15 Morgenwij ding 10.30 Concertgebouworkest en solist 11.30 Berichten (Engelsch) 11.45 Gra mofoonmuziek 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berich ten A.N.P.— 1.00 Amabile-sextet en soliste 1.30 Berichten (Engelsch) 1.45 Gra mofoonmuziek 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Gramofoonmuziek 2.30 Berich ten (Engelsch) 2.45 Hawaiian Serena des en orgelspel 3.30 Uit Berlijn: 49e Verzoekconcert voor de Duitsche Weer macht 6.00 Gramofoonmuziek 6.30 Be richten (Engelsch) 6.45 Gramofoon muziek 7.007.15 Nieuwsberichten A.N.P., sluiting. MAANDAG 25 NOVEMBER 1940 HILVERSUM I. 415 M. Nederlandsche Programma. VARA. 8.00 Nieuwsberich ten A.N.P., gramofoonmuziek 8.30 Orgel spel 9.00 Gramofoonmuziek 10.00 VPRO: Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 VARA-orkest 11.15 Declamatie 11.30 VARA-orkest 12.00 Esmeralda 12.45 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 1.00 De Ramblers 1.30 Gra mofoonmuziek 2.00 Voor de vrouwen 3.00 Orgelspel 3.30 Zang, piano en gra mofoonmuziek 4.00 Gramofoonmuziek met toelichting 4.30 Gramofoonmuziek 5.15 Nieuws-, economische- en beursbe richten A.NP. 5.30 Esmeralda 6.00 Hugo Verriest-herdenking 6.15 Sylvia- Amusementsorkest en solist 6.45 Actuee le reportage of vervolg concert 7.00 7.15 Economische vragen van den dag en nieuwsberichten A.NP., sluiting. HILVERSUM H. 301 M. NCRV. 8.00 Nieuwsberichten A.N.P. 8.10 Schrift lezing en meditatie 8.25 Gewijde muziek (onp.) 8.35 Gramofoonmuziek 9.30 Pianovoordracht en gramofoonmuziek 10.10 Orgelconcert (opn.) 10.30 Morgen dienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Celesta-ensemble en gramofoonmuziek 12.15 Reportage 12.45 Nieuws- en eco nomische berichten A.N.P. 1.00 Celesta ensemble en gramofoonmuziek 1.45 Gra mofoonmuziek 2.00 Voor de scholen - 2.35 Kwartet- en trioconcert en gramofoon muziek 3.45 Bijbellezing 4.15 Gra mofoonmuziek 4.30 Voor de kinderen 5.00 VPRO: Cyclus ,Het gezin in onzen tijd" 5.15 Nieuws-, economische- en beurs berichten A.N.P. 5.30 Berichten 5.35 Christ. Dubbelmannenkwartet „De Wester- zangers" 6.00 Gramofoonmuziek 6.15 NCRV-Harmonie-orkest (opn.) 6.45 Ac tueele reportage of gramofoonmuziek -- 7.007.15 Friesch praatje en nieuwsberich ten A.N.P., sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. AVRO. 7.00 Be richten (Duitsch) 7.15 Gramofoonmuziek 7.30 Berichten (Engelsch) 7.45 Gra mofoonmuziek 8.00 Nieuwsberichten A.N.P., gramofoonmuziek 8.40 Orgelspel 9.00 Berichten (Duitsch) 9.15 Gramo foonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 11.30 Berichten (En gelsch) 11.45 Gramofoonmuziek 12.00 Berichten, eventueel gramofoonmuziek 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- eb economi sche berichten A.N.P. 1.00 AVRO-Amu- sementsorkest 1.30 Berichten (Engelsch) 1.45 Gramofoonmuziek 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Gramofoonmuziek 2.30 Berichten (Engelsch) 2.45 Concertge bouworkest en solisten (opn.) 3.30 Be richten Engelsch) 3.45 AVRO-Amuso- mentsorkest en gramofoonmuziek 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Nieuws-, eco nomische- en beursberichten A.N.P. 5.30 Omroeporkest en soliste 6.30 Beriehttrr (Engelsch) 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 7.15 Friesch praatje en nieuwsberichten A.N.P., sluiting. R.K. DIOC. VROUWENBOND AFDEF.LING LEIDEN OFFICIEELE MEDEDEEL ING Als. Dinsdagmiddag, 26 November, te half drie, zal in de zaal van „Schuttershof" aan den Stationsweg (dus niet in de Stads gehoorzaal, zooals aanvankelijk medege deeld) onze eerste bijeenkomst van dit sei zoen gehouden worden. De middag zal verzorgd worden door den heer Antoon Sweers, leider van „Ons Lee- kenspel", die zelf een inleiding zal houden over Advents- en Kerstgebruiken, terwijl een en ander zal worden afgewisseld met voordracht, vertelling, declamatie, lied enz. door de Ghesellen van de Speelewei. In de zaal zal een Kerstgroep, Adventskrans en Kerstboomversiering zijn opgericht. Mevrouw van OerleNipper zal in de pauze een en ander over „Huishoudelijke voorlichting" mededeelen. Het belooft een zeer interessante en leer zame middag te worden. De leden worden verzocht elkaar van de zen middag op de hoogte te brengen, om dat wellicht niet allen dit bericht in deze rubriek lezen en het zou te betreuren zijn, wanneer ze dezen zeldzamen middag daar door zouden missen. WIE KOOKT ER MEE. Vervolg gortgerechten. Watergruel is een voor vele huisvrou wen onbekend gortgerecht, dat zeer sma kelijk is als toespijt na een stevig hoofdge recht zooals stamppot, bruine boonenmaal tijd e.a. Watergruel: 300 gr. parelgort of 100 ge wone gort, VA L. water, 1 Dl. bessensap, 150 gr. krenten en rozijnen, 100 gr. suiker, pijpkaneel of citroenschil. De gort wasschen, een nacht weken en met het weekwater pijpkaneel of citroen schil aan den kook brengen, plm. 10 minuten laten doorkoken, overbrengen in hooimand of -kist. Na plm. 2 uur de schoongemaakte krenten en rozijnen toevoegen, de gort hiermede plm. 10 min. laten koken en weer plm. 1 uur in de hooikist plaatsen. Daarna de gruel afmaken met bessensap en sui ker. Kaneel o fcitroenschil verwijderen. In Rotterdam werd plm. 14 dagen gele den het volgende recept verspreid, waar voor eventueel inlichtingen bij de verschil lende huishoudscholen werd gegeven (het recept was daar beproefd): kookt in 1M°L. water VA ons gort (2 theekopjes) of VA ons havermout (3 thee kopjes) of 2 ons grutjes. Gort moet natuurlijk een nacht in water weken en langer koken dan havermout. Snijdt b.v. 4 zure appels in stukjes. Laat die een kwartier meekoken. 1 Kopje bessen- of ander vruchtensap maakt het nog smake lijker; A ons suiker, een snufje zout erbij enklaar is het. Een volgenden keer zullen eenige haver - mout-gerechten gegeven worden. Inlichtingen en opmerkingen gaarne aan de kookredactrice, p. a. mevr. J. Manders Vermeulen, Boerhaavelaan 12, Leiden. Katholiek Comité van actie „Voor God" DOEN LEVEN VOOR GOD IS LEVEN VOOR GOD Men kan God niet altijd met de tong verheerlijken. Maar het leven zelf kan een voortduren» de verheerlijking van God zijn. Immers: „Uw licht moet voor de menschen schijnen, dat zij uw goede v/erken zien en Uw Vader prijzen, Die in den hemel is/' FEUILLETON in. het Naar het Amerikaansch van MALCOLM HOWES. Nadruk verboden 38) De kapitein keek haar stralend aan toen hij haar hand nam. Ik heb hem niet gedood, zei ze zwak jes. Jij? Hoe zou je hebben gekund! Je hebt den man immers nooit van je leven gezien!, zei Holbrook, zoo luid, dat de an deren het konden hooren. Maar ze zul len je niet arresteeren, want niemand heeft hem vermoord, voegde hij er fluis terend aan toe. Ik hoop, dat het waar is, zei Demp ster. Hij was volkomen bereid geweest zijn bitteren plicht te vervullen zoolang hij de toedracht van de zaak klaar en duidelijk voor zich meende te zien. Want hij had een hooge opvatting' van zijn plicht. Maar Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria, geen Credo. Gewone Prefa tie. ZONDAG, 24 Nov. Acht en twintigste en laatste (zie 24e) Zondag na Pinksteren. Mis: Dicit Dominus. 2e gebed v. d. H. Joannes v. h. Kruis, Belijder en Kerkleeraar; 3e v. d. H. Chrysogonus, Martelaar; 4e voor den vrede. «Credo. Prefatie v. d. Allerheiligste Drieëenheid. Kleur: Groen. Het einde v. h. kerkelijk Jaar doet ons denken aan het einde van het aardsche. Aan het einde van de wereld, wier onder gang, gepaard gaande met ontzettende ver schrikking en verwarring, het Evangelie ons beschrijft. Aan het einde ook van onze eigen ballingschap op deze aarde. (Introi- tus). Bezorgd voor onze zaligheid vraagt onze Moeder, de H. Kerk, aan God onzen wil op te wekken tot een leven, Gode waar dig, steunend op de kennis van Zijn H. Wil (de geboden), vruchtdragend in goede werken. (Gebed en Epistel); onze harten te onthechten aan het aardsche, dat voorbij gaat en ons te genezen van iedere wonde (Postcommunio); te trekken tot Hem (Die blijft in eeuwigheid. Stilgebed). Want dan zullen wij met vertrouwen het oordeel tege moet kunnen zien (Evangelie) en deel heb ben aan de erfenis der Heiligen (Epistel). Vragen wij voor ons zelf en voor alle men schen met onwrikbaar geloof en vertrou wen de zaligheid en zij zal ons geworden (Communio). MAANDAG 25 Nov. Mis v. d. H. Catha- rina, Maagd en Martelares: Loquebar. 2e gebed voor den vrede. Kleur: Rood. Van de heilige Catharina is weinig met zekerheid bekend. Men verhaalt van haar, dat zij zich geheel wijdde aan de studie, waarom zij dan ook als Patrones van de wetenschap wordt vereerd. Tijdens een ver volging wist zij door haar wijze en wel sprekende redevoeringen de vervolgers tot andere gedachten te brengen, ja zelfs tot bekering. Gevolg was voor Catharina de haat van keizer Maximinus, die haar in de gevangenis liet werpen. Na den dood van de keizerin vroeg Maximinus Catharina ten huwelijk. Op haar weigering volgde het be vel van den keizer, dat zy levend zou wor den gebonden tusschen vier raderen, met lange spijkers bezet, zich bewegende in ver schillende richtingen. Aldus moest haar lichaam worden vermorzeld. Doch door vuur uit den hemel werden de raderen verteerd. Daarop is Catharina gegeeseld en onthoofd. Zooals het gebed v. d. H. Mis ver meld, zouden de Engelen haar lichaam heb- bij gedragen naar den berg Sinaï. DINSDAG 26 Nov. Mis v. d. H. Silvester, Abt: Os Justi. 2e gebed v. d. H. Petrus van Alexandrië, Bisschop, Martelaar; 3e voor den vrede. Kleur: Wit. De rechtsgeleerde Silvester stond eens bij het geopend graf van een bloedverwant. Het misvormd lijk ziende, zeide hij: „Ik ben, wat hij ceweest is, en wat hij is, zal ik een maal zijn". Kort daarop las hij de woor den: „Wie na Mij wil komen, verloochene zichzelf, neme zyn kruis op en volge Mij". Silvester trok zich in de eenzaamheid te rug en stichtte de Congregatie der Silvestrij- nen", wier eerste Abt hij is geweest. Bijna 90 jaren oud stierf de heilige in 1267. WOENSDAG 27 Nov. Mis v. d. H. Albri- cus, Bisschop en Belijder: Sacerdotes. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). 2e gebed A Cunctis (om de voorbede van ale Heili gen); 3e (naar keuze v. d. priester); 4e voor den vrede. Kleur: Wit. Albricus volgde zijn neef de H. Grego- rius op den bisschoppelijken zetel van Utrecht. Na een achtjarig bestuur over leed hij in 784 en werd bij zijn heilige neef begraven in de Abdij van Susteren, waar nóg zijn schedel en een gedeelte van zijn kleederen bewaard worden. DONDERDAG 28 Nov. Mis v. d. vorigen niettemin, onder zijn strak, officieel mas- kes was warme sympathie voor de Gra hams geweest. Inspecteur Mclntyre was klaar met zijn telefoongesprek. Dat was insgpecteur Brockmeyer, zei hy tegen den chef. De „coroner" is juist op het bureau geweest. En de uitspraak?, vroeg Dempster. Zooals dr. Elliott zegt hartverlam ming. Aline glimlachte door haar tranen heen. Dan zullen ze jou ook niet arrestee ren, zei ze tegen Holbrook. Ik ben gearresteerd. De wet heeft me al in haar klauwen en ik zal een voor- loopig verhoor moéten ondergaan. Maar men kan moeilijk medeplichtig zijn aan een moord die niet gepleegd is, nietwaar, chef? Neen, kapitein, dat kan niet, zei Demp ster met voorgewenden ernst. Inspecteur Mclntyre greep Graham's hand en drukte die met zooveel kracht dat de attorney moeite had geen leelijk gezicht te trekken bij deze vrendschapsbetuiging. Dat zou de ellendigste arrestatie uit mij nheele loopbaan zijn geweest, zei hy, als ik die had moeten uitvoeren. Ik zal mijn manetjes hier vandaan sturen. Dank u, inspecteur! En ik zal Donnell ook naar huis stu ren, kapitein; als u belooft op onzen eer sten oproep te verschijnen, deelde de in specteur aan Holbrook mede. Ik kom zonder oproep. Ik heb nog een koffer en een costuum in de gevange nis liggen, antwoordde de kapitein welge moed. Hij had zijn gewone opgewekte stemming al bijna geheel teruggekregen. Father Shannon nam afscheid van Aline. Als je me noodig hebt, laat het me dan weten, mijn kind! God zegene u, vader. Ze wist dat er in haar hart altijd een zacht plekje voor den goeden priester zou zijn. Father Shannon, wat ze u daarnet te gen de kleine meid?, informeerde Hol brook. Wanneer ze me noodig heeft.... herr haalde de priester die al in de deuropening stond. Ik hoop dat we hem morgen noodig hebben, riep Holbrook vroolyk naar Aline. Maar het meisje schudde het hoofd. Toe, zeg ja, pleitte hij. Er was nu nie mand meer in de kamer dan hijzelf, Aline en haar vader. Ik zou er mijn leven voor willen ge ven om ja te zeggen. Maar ik ben niet vrij om het te zeggen.niet vrij. O God! In stomme smart keek ze hkaar vader aan. Niet vry?, herhaalde Holbrook. Neen, kapitein, beve,stigde Graham. Ik hou van je.ik hou van je. maar je moet wachten, riep ze angstig- waarschuwend toen ze zag dat hij naar haar toekwam. Ik ben al getrouwd! Ja, zes jaar geleden, met een man, die Woolworth heette, verduidelijkte haar va der. Woolworth! Tom Woolworth?, vroeg Holbrook snel. Ja. Kapitein Holbrook barstte in lachen uit. Hij is dood, zoo dood als een pier! Neem me niet kwalijk dat ik het zoo rauw zeg. Maar dat is de vreugde! Hij is al zes jaar dood, deelde hij zijn verbaasde toe hor ders mee. Hoe weet u dat?, vroeg Gordon Gra ham. Ik heb hem zelf begraven!, vertelde de kapitein. Dood! Aline zei allen dat woord. Ze was per plex door het nieuws. Weet u het zeker? Was het dezelfde?, vroeg haar vader in spanning. Een journalist?, wilde Holbrook we ten. Ja, zei Graham. Oorlogscorrespondent op de Philippij- nen? Ja. Hij stierf heel kort na zijn aankomst. Misschien na twee of drie dagen. Hij was al doodziek toen hij aankwam. Ik hield zijn hand vast toen hij stierf. Er was geen twijfel mogelijk of het de zelfde persoon was. Holbrook keek met een opgewekt ge zicht anar Aline en wendde zich daarop weer tot haar vader. Ze valt v/eer flauw, zei hy ernstig. Er mankeert me niets, protesteerde ze. Het is zooals ik zeg, bleef de kapitein volhouden en hij sloeg zijn arm om haar heen. Haal wat water, riep hij. Hier! Gordon reikte naar een glas, dat Hattie had laten staan. Neen, haal wat frisch water!, zei de brutale schelm die zich voorgenomen had Graham voor eenige oogenblikken kwijt te raken. En mijnheer Graham, riep hij, toen deze de hand al aan den deurknop had voor u terugkomt.... waak het een klein beetje warmdat is beter! Aline keek naar hem op en in haar oogen was een licht, dat scheen voor hèm alleen. Het is tè mooi, dat je in mij geloofd hebt, fluisterde ze. Onzin, het was juist Woolworth die me van je verteld heeftanders zou ik je misschien nooit hebben ontmoet. Twee jaar geleden heb ik je even gezien en heb ik in je oogen gekeken.en ik kijk nóg. En ik zal mijn leven lang blijven kijken Wat 'n lieve, vreemde man ben je toch! Ze glimlachte hem tegen, ofschoon haar oogen overliepen. Hij kuste haar. En laten we nu over wat anders pra ten, zei kapitein Holbrook, want je va der komt direct terug met het warme wa ter. EINDE.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 9